The Witcher: Old World začíná svou pouť na Kickstarteru

Tak je to konečně tady. Dlouho očekávaná deskovka na motivy světa vytvořeného A. Sapkowskim konečně dorazila na Kickstarter. Hra je zde teprve pár hodin a už teď se jí daří nesmírně dobře.

Kampaň pro Monster Hunter World: The Board Game si vede opravdu dobře

Nikdo asi nepočítal s tím, že by se Steamforged Games nepovedlo vybrat vyžadované peníze, ovšem teprve dva dny probíhající kampaň zvládla vybrat již více než 2,5 milionu dolarů.

Zrušený seriál Mystery Science Theater 3000 sa znova stavia na nohy vďaka fanúšikom

Séria Mystery Science Theater 3000 sa po desiatkach rokov, dvoch moderných úspešných sériách na Netflixe a následnom zrušení opäť stavia na nohy. Tentoraz kompletne vďaka fanúšikom.

Deskoherní adaptace PC hry Stellaris dorazila na Kickstarter

Před vámi se rozprostírá nekonečný vesmír a vy, jakožto vůdce svojí rasy, se ho vydáváte prozkoumat. Vyvíjení nových technologií, průzkum nekonečna a střet s ostatními rasami máte na dosah ruky.

Staňte se správcem věznice v deskovce na motivy Prison Architect

Stále se rozšiřující skupinu deskovek podle videoher rozšíří Prison Architect: Cardboard County Penitentiary. Chopíte se role správce/architekta vesnice a pokusíte se postavit tu nejlepší věznici.

Kickstarterová kampaň pro Monster Hunter World: The Board Game má stanoveno datum

Steamforged Games zveřejnili datum začátku kampaně pro deskovou hru ze světa Monster Hunter a společně s ním vydali nový trailer. K tomu všemu se navíc podělili o info tykající se soubojového systému.

Nádherné TTRPG mapy za pár kliknutí? Žádný problém!

Na Kickstarteru nyní zabodoval nový software na tvorbu map pro TTRPG s podpůrnou AI která umožňuje tvořit mapy tak snadno, jak to jenom jde.

Vault of Magic - Magické předměty pro všechny případy

Kobold Press přináší nový projekt na kickstarter a v něm sadu nových magických předmětů pro každé dobrodružství v D&D 5e!

Codex Corporis - Když trpět, tak přesvědčivě!

Zranění a blízká setkání se smrtí jsou každodenním chlebem všech hrdinů z našich TTRPG sezení. Codex Corporis ukáže, jak tyto situace věrohodně zahrát a zvednout tak úroveň vašeho hraní.

Realm Engine - Pro skutečnou imerzi u online hraní

Celosvětová pandemie je obrovský průšvih a to snad ve všech aktivitách. Výjimkou nejsou ani stolní RPG. Jako řešení se ale nabízí tento Kickstarter s účelem nahradit miniatury pro online hraní.

Kibbles' Compendium of Craft and Creation aneb když chcete tvořit víc

Dlouhou dobu byla řemesla pouze faktorem v minulosti každé postavy jen proto, že pravidla toto "nařizují", pro některé to ale nestačí a chtějí víc a právě pro ně tu je tento Kickstarter!

Na Kickstarteru začala kampaň Demon's Souls animáku

Skupinka animátorů vystupující pod jménem Little Demons se rozhodla zanimovat příběh Demon's Souls a svůj projekt nazvala Demon's Slice. Na Kickstarteru se zrovna snaží vybrat peníze na pilot.

Masivní šestisvazková komiksová série Mighty Morphin Power Rangers na Kickstarteru

Na Kickstarteru si právě teď můžete předobjednat celou komiksovou sérii Mighty Morphin Power Rangers, kterou před pěti lety začalo vydávat americké komiksové vydavatelství BOOM! Studios.

Ze Slay the Spire se stane desková hra

Tenhle zajímavý rogue-like titul, ve kterém mají karty tu největší moc, se díky studiu Contention Games brzy stane deskovou hrou. Monstrům a jiným nebezpečím se postavíte až ve čtyřech hráčích.

Bubeník System of a Down vydává vlastní sci-fi komiks

John Dolmayan chystá sci-fi komiks Ascencia. Na první část již vybral peníze na Kickstarteru.

Komiksová série o keltské válečnici Bronwyn se nejspíše dočká druhého sešitu

Keltská komiksová série Bronwyn - The Further Adventures od Australana Isaaca George se nejspíše dočká druhého čísla. Autor právě v této době vybírá peníze na vydání pokračování na Kickstarteru.

Zvířectvo všech tvarů, dobrodruzi přicházejí!

Pokud se vám v průběhu hraní Dračáku zdálo, že máte málo mazlíčků, nový doplněk s názvem Zargothův tlustopis přítelíčků je určen právě vám!

Darkest Dungeon: The Board Game míří na Kickstarter

Deskoherní adaptace proslulé tahové strategie Darkest Dungeon, se objeví na kickstarteru již za pár dní. Takže se v Mythic Games rozhodli podělit o nějaké podrobnější informace.

The Labyrinth, nový narativní art book od Simona Stålenhaga

Na Kickstarteru se nedávno objevila nová kniha od švédského sci-fi umělce Simona Stålenhaga. Nový narativní art book s názvem The Labyrinth nás zavede do světa zničeného přírodní katastrofou.

Frostpunk: The Board Game začíná svou kickstarterovou pouť

Videohra Frostpunk dostává vlastní fyzickou deskovku. Ta ale potřebuje peníze z Kickstarteru.

Veľký D&D prídavok Red Opera zameraný na Warlockov a metal zbiera peniaze na Kickstarteri

Čo sa stane, keď spojíte najväčšiu a najznámejšiu stolnú RPG na svete, symfonický metal a Warlockov? Veľký príbehový prídavok Red Opera s desiatimi dejstvami.

Komiks BRZRKR vytvořený ve spolupráci s Keanu Reevesem na Kickstarteru

Boom! Studios se rozhodlo vydat novou komiksou sérii BRZRKR i ve formě komiksových svazků. Na Kickstarteru si je právě teď můžete předobjednat. Na svou odměnu si ale chvilku počkáte.

Druhá komiksová kniha Earthworm Jima na Kickstarteru

Herní designér Douglas TenNapel právě spustil na Kickstarteru kampaň, ve které vybírá finance na vydání druhé komiksové knihy s příběhy videoherního hrdiny Earthworm Jima.

Kickstarterový teaser na novou komiksovou sérii Scotta Snydera

Scott Snyder připravuje společně s Tonym S. Danielem novou komiksovou sérii s názvem Nocternal. Na Kickstarteru si právě teď můžete zakoupit limitovanou behind the scenes knihu před vydáním série.

Výběr těch nejzajímavějších současných Kickstarter komiksových projektů

Na Kickstarteru se den co den objeví velká spousta nových komiksových kampaní. My jsme se rozhodli pro vás vybrat tři nejzajímavější kampaně, které na Kickstarteru právě probíhají.

Temný neónový kyberpunk vo filme VENUS láka návratom ku koreňom

Kickstarterový projekt VENUS sa snaží vyzbierať peniaze na postprodukciu už nakrúteného temného kyberpunkového filmu. Film sa vracia ku koreňom žánru a pripomína nie len Blade Runnera.

Bronwyn - The Further Adventures je novou komiksovou značkou, která se inspiruje keltskou mytologií

Severská mytologie je v současné době velmi oblíbená. Australský komiksový tvůrce Isaac George však jde proti proudu a připravuje komiksovou sérii, jež se inspiruje keltskou mytologií.

Spojení steampunku a Lovecraftovského hororu? To je nová komiksová série Democritus Brand and the Endless Machine

Na Kickstarteru se nedávno objevil velice zajímavý komiksový projekt, který je spojením steampunku a Lovecraftovského hororu. Bude mít tato nová série úspěch, nebo skončí v propadlišti dějin?

Brandon Sanderson dobyl Kickstarter během tří minut, dopsal knihu a připravuje scénář

Je toho opravdu hodně. Sanderson už má na na Kickstarteru 5 000 000 a i tak čísla stále rostou před očima. Taktéž stihl dopsat knihu, jinou dát zadarmo a pokročit s filmovým scénářem.

Komiks Sagas of the Shield Maiden nás zavede do role vikinské válečnice

Nová komiksová série Sagas of the Shield Maiden právě bojuje o svou přízeň na Kickstarteru. Bude se jednat o jednotlivé komiksové příběhy, které autor přirovnává k vikinskému westernu.

Komiksová série Crimson Shadows nás zavede do temného Londýna roku 1880

Crimson Shadows je nový projekt od Scotta Zambelli a dalších tvůrců, který spojuje Jacka Rozparovače, Drákulu, démony, anděly do jednoho celku a vkládá je do temného Londýna roku 1880.

V komiksu [-viridae] přijde po pandemii Covid-19 zmutovaná a extrémně smrtelná Ebola

Spojení několika tvůrců využilo námět se smrtelnou pandemií a připravují komiks, ve kterém zmutovaná a extrémně smrtelná Ebola začne zabíjet obyvatelstvo. Na projekt žádají peníze na Kickstarteru.

Spojení artbooku a phrasebooku? To je nový Kickstarterový projekt s názvem Things Heroes Say

Na crowdfundingové stránce Kickstarter právě probíhá kampaň, ve které autor a ilustrátor Bryn Jones vybírá finance na vydání jeho nového projektu, kterým je artbook spojený s RPG phrasebookem.

Na Kickstarteru se sešly dvě nové LGBT friendly manga série

Na crowdfundingové stránce Kickstarter můžete narazit na spoustu nových komiksů. V současné době se zde objevily i dvě nové LGBT friendly manga série, které potřebují finanční podporu na vydání.

Vědci se stanou obětí své vlastní technologie v dystopickém biopunkovém komiksovém thrilleru Duplicant

Americká scénáristka Karla Nappi spustila na Kickstarteru kampaň, ve které požaduje finance na vydání třetího dílu komiksové série Duplicant. Z této kampaně můžete získat i první dva díly.

Role chce byť novým a lepším nástrojom na hranie stolových RPG

Hranie Dračáku alebo inej stolovej RPGčky online má svoje problémy. Existuje niekoľko rôznych nástrojov, ktoré by to vzdialeným hráčom mali uľahčiť. Role sa ich snaží prekonať.

Starý mexický pán José Sendero hledá svou ztracenou dceru v komiksu Illegal Cargo

Indie komiksový vydavatel Black Panel Press vybírá na Kickstarteru finance na vydání komiksu Illegal Cargo. Od něj nečekejte hromady akce a násilí, ale pořádně silný lidský příběh.

Znepokojivý komiks Killnowski v crowdfundingové kampani na Kickstarteru

Malé komiksové vydavatelství Killer Comics spustilo na Kickstarteru crowdfundingovou kampaň, ve které vybírají peníze na vydání krátkého hororového komiksu Killnowski.

Cosmic Detective je velice zajímavým Kickstarterovým projektem od známých komiksových tvůrců

Jeff Lemiere, Matt Kindt a David Rubín spustili na Kickstarteru kampaň, ve které vybírají finance na vydání zajímavého komiksového projektu Cosmic Detective.

Seznámení se s africkou mytologií v pohádkovém komiksu Iyanu - Child of Wonder

Africký autor Roye Okupe připravuje komiksovou pohádku s africkou mytologií. Příběh je inspirovaný legendárními animovanými filmy a seriály z našeho dětství. Komiks ponese název Iyanu Child of Wonder.

Příběhy o vikinzích nemusí být jen plné násilí a brutality, příjemnější cestu nám ukáže komiks Bëorn: The Littlest Viking Saga

Animátor a kreslíř Benjaman Bender vybírá finance na vydání svého multigeneračního komiksu Bëorn: The Littlest Viking Saga, který pojednává o dobrodružství malého vikinga.

Podivně stylizovaný sci-fi komiks Floraform na Kickstarteru. Fyzické odměny ale dostanou pouze backeři z USA

Americký umělec James Lloyd vybírá na Kickstarteru peníze na vydání podivně stylizovaného sci-fi komiksu Floraform, který se zabývá objevení podivné květiny. Ta dokáže přenášet o 3s do budoucnosti.

Muzikál o koronavíruse (áno, naozaj to existuje) hľadá finančnú podporu

Skupina amerických muzikálových hercov má kvôli koronavírusu prázdne divadlo. Čo urobia štyri komici v takomto náročnom období? Napíšu o tom muzikál. A natočia o tom film!

Wolfenstein: The Board Game dosáhl cíle na Kickstarteru během několika hodin

Můžeme se tak těšit na infiltraci hradu Wolfenstein i v podobě deskové hry.

Tygr se srpem a kladivem místo oka? V komiksech je možné všechno

Na crowdfundingové stránce Kickstarter úspěšně skončila kampaň, ve které scénárista David Derrick vybíral finance na druhý díl velice neobvyklé komiksu Ghost of the Gulag Vol. 2.

Sedmý díl dark fantasy komiksu Raven Nevermore míří na Kickstarter

Pro ty z vás, kteří jsou spíše na klasicky laděné komiksy, tu máme další Kickstarter kampaň, ve které autor Nuno Teixeira vybírá finance na vydání 7. dílu komiksové série Raven Nevermore.

Indie komiksový vydavatel Tinto Press vybírá peníze na fyzické vydání jejich komiksů pro rok 2020

Indie vydavatel Tinto Press má na Kickstarteru spuštěnou kampaň, ve které vybírá peníze na fyzické vydání komiksů pro rok 2020 a i když se jedná o nezvyklé komiksy, neúspěch se snad konat nebude.

The Ugliest, komiks, který se věnuje ošklivosti a vypořádání se s posměšky

V komiksovém světě se meze nekladou, můžete udělat dílo o všem, co Vás napadne. A to se rozhodla udělat ve svém prvním komiksu i britská umělkyně a blogerka Kathleen van Geete.

„NEZASPI!“ nový hororový komiks sleduje poruchy spánku

Na kickstarteri sa občas objavia vcelku zaujímavé projekty. Jedným z nich je aj hororová komiksová série Stay Awake, ktorá sa zameriava na poruchy spánku.

Videoherný Gamedec nečakane vyžaduje podporu na Kickstarteri

O poľskej kyberpukovej hre Gamedec sme už neraz písali. Najnovšie si tvorcovia pýtajú peniaze na dokončenie pomocou Kickstarteru napriek tomu, že vývoj hry sa blíži ku koncu.

The Eyes of The Cat je zajímavý Kickstarter projekt, který neuspěl

Čas od času se na Kickstarteru objeví zajímavý projekt, který i přes své myšlenkové kvality nemusí uspět. Jeden z těch projektů byla i videohra od francouzského herního vývojáře Manuela Ruiz-Duponta.

Kickstarter sa hemží mapami pre hráčov Dračáku

Či už ste dlhoročný Pán jaskyne, alebo kamarátov vediete Dračákom pár týždňov, poriadnych máp pre bojové strety nikdy nie je dosť. Na Kickstarteri sa objavili hneď dva projekty, ktoré vám môžu pomôcť.

Deskovka Wolfenstein míří na Kickstarter

Nová desková hra, založená na herní sérii Wolfenstein, se chystá na Kickstarter. Společnost Archon Studio, která za touto deskovkou stojí, ukazuje miniatury postav, které by v deskové hře měly být.

Nová Batmanovská stolní hra si žádá vaši podporu na Kickstarteru

Batman je komiksovou legendou, a tak není divu, že se na jeho počest objevila další stolní hra. Tvůrci si vyžádali podporu na Kickstarteru a už nyní se jim povedlo vybrat skoro čtyřnásobek částky.

Všestranná aplikácia na tvorbu portrétov do RPGčky je na kickstarteri

Každý sa s tým už pri hraní stolnej RPG stretol. Chcete portrét pre konkrétne vašu postavu, no neviete kresliť. Na kickstarteri preto teraz o vašu pozornosť bojuje jednoduchá appka.

MegaBoard prichádza s novou Vampire: The Masquerade hrou

Vampire: the Masquerade je titul známy hráčom videohier aj klasických stolových RPG. MegaBoard teraz prichádza s novou spoločenskou hrou z tohto univerza.

Spoločenská hra Scott Pilgrim slávi opäť úspech na kickstarteri

Renegade Game Studios odštartovali kickstarter kampaň na vytvorenie spoločenskej hry s miniatúrami zo sveta Scotta Pilgrima.

Amazon odkúpil animovaný seriál Critical Role a zaplatí ďalšiu produkciu

Populárna internetová séria Critical Role dostane animovaný seriál na službe Amazon Prime.

Holografický stôl Tilt Five na spoločenské hry valcuje Kickstarter

Tilt Five je názov holografickej podložky, ktorá je už teraz plne zafinancovaná a stále zbiera ďalšie peniaze na crowd-fundingovom serveri Kickstarter. Niet sa čomu diviť. Tilt Five sľubuje…