Komunita » Redakce

Projekt NerdFix je náš pokus o vytvoření nového portálu, který se zabývá popkulturou. Filmy, seriály, komiksy, knížkami a hudbou. Slouží jako novinkový portál, který se postupně bude rozšiřovat. Ačkoliv se na něm podílí celá produkce herního pořadu INDIAN a zároveň i FiolaSoft Studio, jedná se o zcela novou redakci, která je složena z nových lidí, které baví především právě popkultura jako taková.

Produkce

Killer

Marek Čabák - KillerVedoucí projektu NerdFix a šéfredaktor webu

Najlepší slovenský redaktor je u Indiana súčasťou redakcie takmer od samého začiatku. Zároveň je od spustenia NerdFixu jeho hlavným koordinátorom. K popkultúre prvý krát profesionálnejšie pričuchol v projekte POPkast, kde viac ako štyri roky zbieral skúsenosti, vedomosti a know-how týkajúce sa filmov, seriálov, žánrových kníh a komiksov. Vyštudoval žurnalistiku, čo z neho v štátnych tabuľkách robí profesionálneho novinára. Zároveň má viac ako 11 ročné skúsenosti s publicistikou, čo z neho v jeho vlastných očiach robí človeka s 11 ročnými skúsenosťami s publicistikou.

Gelu

Tomáš Otáhal - GeluZástupce producenta, Moderátor

Gelu se na NerdFixu stará o chod redakce a pomáhá s produkcí filmových recenzí.. Jeho originální smysl pro humor a zvláštně zvrácenou povahu k herním žánrům vytvořil dokonalou rovnováhu pro moderátorské duo mnoha epizod pořadu. Má rád akční FPS, originální indie hry, zabývá se tvorbou a designem počítačových her.

Fluppy

Vojta Šiman - FluppyRežie živých přenosů, Editor, Skladatel

Fluppy je režisérem živě vysílaných pořadů a externích reportáží, nejčastěji se nyní vyskytuje v Indian Showtime. Zabývá se vývojem her (pracoval na Blackhole) a skládá hudbu. Jeho melodie můžete slyšet ve znělkách či v rámci podkresů našich videí. V minulosti vytvářel populární modifikace pro sérii her Portal.

Terka

Tereza Krečová - TerkaManažerka projektu a koordinátorka sociálních médií

Terka kromě recenzování a starání se o videoherní scénu nově pomáhá s vedením projektů MediaRealms. Zajišťuje hry na recenze, vydává tiskové zprávy a snaží se komunikovat s redakcí tak, aby všichni dostali ke hraní vše potřebné. Zároveň se stará aktivně o naše sociální sítě - Twitter, Facebook, Instagram. Většina příspěvků je právě od Terky!

Fiola

Filip Kraucher - FiolaProducent, Organizátor

Fiola je v rámci projektu NERDFIX aktivním producentem. Stará se o chod redakce, připravuje scénáře, zabývá se herní kritikou i herním vývojem. Má více než 18 let zkušeností s tuzemským a zahraničním videoherním průmyslem. Pomáhal s marketingem mnoha herních studií a technologických společností. Miluje IT technologie a jeho velkým snem je tvorba počítačových her, které baví nejen jej, ale milióny hráčů.

Buk

Jan Bukva - BukTechnický ředitel a vývojář redakčního systému

Buk vyvíjí webový systém projektu INDIAN a udržuje všechny servery vchodu aby redakce mohla bezstarostně pracovat. Stará se o interaktivní prvky živých přenosů. Na hraní her bohužel nemá moc čas, ale protože je workoholik, práce ho baví stejně víc 💻. I když se před kamerou moc neobjevuje, nebojí se přiložit ruku k dílu a vypomoci s natáčením důležitých videí.

Cerv

Jakub Cervinka - CervKoproducent projektu

Taková vykopávka z herního pravěku. Červ je milovník arkádových klasik, hraje velké množství MMORPG her a to, jak nových, tak zasloužilých. Pokud chcete radu ohledně komponent pro ATARI, obraťte se na něj. Není v ČR nikdo lepší. A taky se podílí na provozu projektu.

Produkce pořadů a videí

M-ty

Matylda Štancelová - M-tyModerátorka, kameraman

M&ty je žijícím důkazem, že lze tělem i duchem, kreativitě se zavázat a život si užívat. Vše co dělá, dělá ze srdce ráda, avšak co v životě hledá, jen málo postrádá. Pro hudbu tancuje, Pro film moderuje. Pro sport maluje a pro sebe pracuje. Na sobě a na věcech, na kterých ji záleží. Uměním počínaje, uměním končeje. Autorská tvorba je jí blízká, bližší než-li námaha nízká. Co nejde - to se poddá, Co není - se jen zdá.

Duppy

Petr Duppal - DuppyVideo editor a redaktor

Duppy připravuje, edituje a dabuje různá videa našeho projektu. Nejde přitom pouze o text k videorecenzím, sám zpracovává rozsáhlá témata, střihá moderované vstupy a ve volném čase se věnuje popkultuře a focení.

wrii

Barbora Šalandová - wriiRedaktorka a streamerka

Wrii je milovník fandomů a naprosto žádného volného času. Lze ji označit jako cosplayerku, youtuberku, otaku, furry a brony. Přesto všechno si ale nachází čas i na hraní her a psaní recenzí. Nejraději má hororové hry s pořádným příběhem, který strašně ráda rozebírá až moc dopodrobna, aby se nad tím mohla vztekat.

Fangorka

Andrea je vcelku normálna osoba milujúca dobrú literatúru, videohry, predovšetkým však psy a jahodový džús. Najradšej sleduje horory, nepohrdne však ani kvalitnou fantasy či scifi. Vyštudovala kultúrne štúdiá, v rámci ktorých si práve robí doktorát a tvári sa, že tomu rozumie. Okrem redakčných textov aktívne píše odborné práce z oblastí kyberkultúry a nových médií, čo znie viac cool ako to naozaj je.

Radez

Radoslav Marek - RadezVideo editor a redaktor

Radez študoval žurnalistiku a teraz sa tvári, že vie písať články. Pôsobil v redakcii POPkast, v ktorej pripravoval pre divákov informácie zo sveta popkultúry. Teraz je na Nerdfixe aby prinášal popkultúrne info vám!

Redakce webu

Vurhor

Jan Stehlík - VurhorZástupce šéfredaktora

Pisálek, příležitostný herec a amatérský dabér, který vyrůstal na Pánovi prstenů a starých RPG od Black Isle a Bioware. Na Nerdfixu vykonává funkci hlavního redaktora. Kromě svých věčně rozčepýřených vlasů zbožňuje své dvě kočky a seriál Dexter. Má vystudovanou multimediální publicistiku na VOŠce, na které natočil absolventský dokument, jehož účelem bylo přesvědčit páprdy ze starších generací, že videohry nemusí být jen bezduchou zábavou, ale i uměleckým a edukativním přínosem. Nesnáší míchaná vajíčka.

Rhaegar

Milovník populární kultury všeho druhu. Obecně má nejraději fantasy a sci-fi. Z her má nejraději RPG a akční adventury. Z komiksů má raději DC než Marvel. Mimo jiné čtu Evropu nikoliv Mangu.

Sebron

Člověk, který už od mala miluje hry a vše okolo. I když se většinu času věnuje přítelkyni a silovému trojboji (powerlifingu), tak pro kvalitní hry si vždy najde čas. Indiana sleduje od jeho začátků a nerdské dětství si připomíná pomocí psaní článků na NerdFixu.

DannyEl

Danny vystudoval žurnalistiku a film - pardon, v oblasti filmu a popkultury si ještě stále rozšiřuje své obzory. Mimo to je milovník světa Zaklínače, příznivec americké kinematografie a nadšený hráč single-player titulů z áčkových produkcí, který na NerdFixu přináší novinky ze světa odehrávajícího se jak před, tak za kamerou.

Zypoman

Zypo je náruživý milovník všeho, takže může občas působit trochu roztržitě. Dlouhé hodiny si dovede povídat do hloubky o hrách, knihách i komiksech, ale ještě radši o nich píše. V mládí koketoval i s hudební produkcí, ale jeho cílem je momentálně kromě předávání nových informací, vlastní autorské dílo. Jo a zbožňuje gangsterky.

Rejn

Milovník deskovek, her, filmů a seriálů, komiksů a knížek... no prostě všeho. Panečku na světě je tolik fajnových věcí, kterých se dá objevovat, sbírat a mít z toho to fascinující dětské nadšení. Co asi přijde zítra??

Divize Na tahu

CaptainBigNose

Jiras Korčák je vypravěč ve skupině Na tahu, hrající Dungeons & Dragons v kampani Věčné duše. Pracuje jako externí pracovník na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde také studuje doktorát. Jiras je také reprezentant ČR v softballe a hráč extraligového týmu.

Endy

Daniel Habrda - EndyProducent Na tahu, Hráč

Filmový režisér co rád pije dobrý čaj, dlouholetý hráč World of Warcraft a EVE online, příležitostní herní vývojář, bývalý YouTuber a především profesionální hráč D&D v okresní lize!

Flowee

Flowee Pospíšilová - FloweeChodící střevo, Hráčka

Flowee se nejčastěji popisuje jako chodící střevo. Léta o sobě tvrdí, že je jí 19 (okolí už ji ale začalo podezřívat, že jde o lživou informaci). Je autorkou herního stylu LessPlay - míň hrát, míň mlčet. Vše se pak projevuje v hraní dračáku se skupinou Na tahu nebo na jejích streamech na Twitchi.

JayAssCZ

Ač to z jeho chování nepůsobí, Kuba se živí jako psycholog na Jihočeské univerzitě. Pracovně se zabývá geek tématy jako psychologie videoher, progamingu či využití DnD jako terapeutické metody.

Shirou

Robert Sluka - ShirouRedaktor, Hráč

Robo je veselá kopa. Dlouholetý hráč počítačových her, deskových her, D&D a jiných RPG, milovník dobré hudby, zábavy a humoru, který vám ze všeho nejlíp dokáže říct, jestli je nějaký objekt kvalitní.

robko1000

Robert Bauer - robko1000Redaktor, Hráč

Robko, na internetu vystupující pod přezdívkou Yuuchigo pochází z nejkrásnějšího místa v pekle - Ústí nad Labem. Je to vášnivý kartičkář, který už pochopil, že se nikdy nebude živit hraním Magic: the Gathering.

Příležitostní pomocníci

Simoditha

Simča pro tým NerdFixu zajišťuje maskérké a stylistické práce. Líčí například M&ty na další natáčení 90VTEŘIN!

Děkujeme všem bývalým členům NerdFixu

Kristíně Glončákové (cyrila), Martinu Matějkovi (Mathy), Ondřeji Těthalovi (Panhouba), Michalu Schmidtovi (Michel), Lukáši Červinkovi a mnoha dalším, kteří tvořili s námi od začátku NerdFix projektu. Děkujeme!

Kdo jste?

NerdFix je nový projekt studia FiolaSoft, který stojí za herním pořadem INDIAN. NerdFix je tu pro každého, kdo má rád seriály, filmy, dobré knihy a komiksy. Obecné novinky z oblasti popkultury, ale i videoher nebo hudby. Zapojte se do naší velké komunity!

Jak nás kontaktovat?

Dejte nám o sobě vědět! Ať je to výtka nebo pochvala. Tip na film nebo seriál - jsme připraveni s vámi komunikovat.

Mohu se k Vám přidat?

Pořád hledáme nové členy textové redakce webu. Pokud máte zájem, napište nám na níže uvedenou adresu e-mail. V něm se představte a řekněte nám, proč byste se chtěli připojit do naší redakce a do přílohy přidejte alespoň dva vaše texty týkající se knih, komiksů, seriálů nebo filmů.

Těšíme se na Vaší odpověď.

Kdo je za to zodpovědný?

MediaRealms s.r.o.
Šenovská 567/43
Praha, 182 00
Česká republika

IČ: 08637288
DIČ: CZ08637288 (plátce DPH)

Všechna práva vyhrazena.
Součást FiolaSoft Studio a GODS produkce.