Avatar Kizuoto

Josef Mikoláš - Kizuoto redaktor

Milovník her všeho druhu. Zpočátku šlo primárně o hry počítačové, později se přidal switch i PlayStation. Z deskových her se prvně jednalo o Go, později Magicky a dnes už je to vlastně jedno. Nejradši má hry, kde může s ostatními zkřížit intelekt v nějaké strategické výzvě, ideálně podpořené diplomacií, zradou a podobně přátelskými možnostmi. Nemá rád vědomostní hry, protože ty s jeho představou o vlastním intelektu nesouhlasí. Ve volném čase si rád znovu projde Bloodborne, prohrabává se všemožnými lore, nebo se tváří jako fotograf.

1 rok v redakci
91 publikací
2 recenzí
12 komentářů
Článek Kauza

Kleopatra od Netflixu čelí žalobě egyptské vlády za blackwashing

Že jsou v historickém filmu dobové, či kulturní nepřesnosti jako diváci chápeme a jsme ochotni respektovat. Ale dokument bez skutečných pramenů, na který je za to ihned podána žaloba, to je novinka.

Článek Novinka

Očekávané novinky Foxíků se blíží

Fox in the Box je sice menší vydavatelství, ale vydává tituly, které minimálně stojí za pozornost. Příznivce deskových her jistě potěší solo hráče, fanoušky jednodušších i politicky náročných her.

Článek Novinka

Papírové doupě se rozšiřuje o nová dobrodružství

Papírové doupě bylo pro vydavatelství TLAMA games velkým úspěchem. Není proto velkým překvapením, že rozšíření bylo jen otázkou času. Nová dobrodružství zavítala na pulty obchodů tuto neděli.

Článek Novinka

March of the Machine propojuje snad všechny sféry magicků

Marvelovský End Game byl vyvrcholením dlouholetého filmového počinu propojující celé univerzum do jediného okamžiku. March of the Machine se snaží o něco podobného v multivesmíru Magic the Gathering.

Článek Novinka

CGE oznámilo druhé rozšíření Ztraceného ostrovu Arnak

Fenomenální úspěch deskové hry Ztracený ostrov Arnak první rozšíření pouze podpořilo. Není tedy překvapením, že se hra bude rozšiřovat dál. Tentokrát se mohou hráči těšit na dvě nové postavy a kampaň.

Článek Novinka

Další Lacerdovka míří na pulty obchodů

Vital Lacerda je znám svými propracovanými deskovkami. Také se jeho hry se řadí k těm nejobtížnějším. Ale čas od času vydá i menší, kratší a jednodušší hry. Bot Factory má být přesně taková.

Článek Novinka

Blackfire vydá deskovku Cyberpunk 2077 i s rozšířením

Svět Cyberpunku 2077 toho nabízí mnoho. Vydavatelství CMON se rozhodlo věnovat svou pozornost gangům. Čeští zákazníci si budou moct počkat i na české vydání. A to díky vydavatelství Blackfire.

Článek Novinka

Trolí palec již zná nejlepší deskovky roku 2022

Anketa Trolí palec je prestižní ocenění deskových her vybraných uživateli serveru Zatrolené-hry. Díky tomu je možné vidět preference českých hráčů v různých žánrech. Tentokrát dominovaly REXhry.

Článek Kvíz

Pamatujete si první generaci Pokémonů? Zjistěte to v našem kvízu

Pokud si při příležitosti oficiálního dne Pokémonů chcete připomenout 20 let starou mánii a vyzkoušet, co vám ještě zůstalo v paměti, račte se pustit do našeho nového kvízu plného starých známých.

Článek Novinka

Hive Pocket k sehnání i se svinkou díky 4 Kavkám

Hive i Hive Pocket jsou oceňovanou abstraktní hrou, která dokáže prověřit logické myšlení. Vydavatelství 4 Kavky se rozhodlo tuto hru dostat na český trh. A to včetně rozšíření sviňky.

Článek Novinka

Po dlouhých odkladech konečně vyšla deskovka Frostpunk

Desková hra přitahovala mnoho pozornosti dávno před vydáním. A dle dosavadních reakcí hráčů by měla být i zasloužená. Velká krabice slibuje epický kooperativní zážitek.

Článek Novinka

Vyšla další edice MtG, tentokrát z rodné sféry Nové Phyrexie

Nová Phyrexie je velký nepřítel, který dlouho dřímal mimo pozornost velkých entit multivesmíru. Ale jakmile získala Phyrexe i onu možnost cestovat mezi sférami, tak do nich vtrhla jak kobylky.