Avatar Sebron

Petr Šebor - Sebron Redaktor

Knihomol, komiksák a vášnivý hráč příběhových i multiplayerových her. Mimo své nerdské záliby se však Šebron věnuje i sportu (powerliftingu) a rád s přítelkyní cestuje. V NerdFixu připravuje novinky ze světa knih a komiksů, knižní recenze či obsáhlejší témata, a to nejen v textové formě, ale i ve formě videí.

2 roky v redakci
762 publikací
18 recenzí
100 komentářů
Článek Novinka

Upírský román Děti noci od tvůrce série Kantos Hyperionu vychází potřetí v Česku

Nakladatelství Fobos v následujících dnech vydá třetí české vydání mrazivého románu Děti noci. Ten představuje uvěřitelnější pojetí upírského mýtu s pořádnou dávkou medicinské tematiky.

Článek Novinka

Taron Egerton by měl zájem o roli Wolverina

Britský herec Taron Egerton, představitel Eggsyho v sérii Kingsman, by měl zájem o roli Wolverina. Svůj zájem prý probíral s Kevinem Feigem a dalšími vysokými představiteli Marvel Studios.

Recenze 8

Rakeťák nepatří mezi to nejlepší od Pixaru, ale i tak vás chytne za srdce

Návrat do světa Toy Story je tady! A vlastně ne. Možná trochu jo. Spin-off Rakeťák sice není o hračce, ale reálný Buzz je vlastně stejný jako hračka. Kvality původního Toy Story se ale nedočkáte.

Článek Téma

Dekonstrukce superhrdinů aneb odvrácená tvář maskovaných strážců

V popkulturním světě se čím dál víc skloňuje pojem dekonstrukce superhrdinů. Co to vlastně je? Kdy to vzniklo? A proč by nás to mělo zajímat? Nejen na tyto otázky odpoví dnešní masivní téma.

Článek Novinka

Skvělý seriál Castlevania se dočká spin-offu s podtitulem Nocturne

A je to potvrzené! Skvělý seriál Castlevania, který se odehrával ve světě kultovní stejnojmenné videoherní série, se dočká spin-offu s podtitulem Nocturne. Hlavním hrdinou bude Richter Belmont.

Článek Novinka

Třetí série adaptace DOTA: Dračí krev vyjde již v srpnu

Jak Netflix avizoval, tak se i stalo. Na posledním dni festivalu Geeked Week se nových informací dočkali i fanoušci seriálu DOTA: Dračí krev. Množství informací ale bylo spíše zarážející.

Článek Novinka

Seriál ze světa Dragon Age se ukázal v teaser traileru

Poslední den festivalu Geeked Week 2022 začal ve velkém stylu. Netflix totiž divákům představil první ukázku z nového animovaného seriálu Dragon Age: Absolution, který vyjde ještě tento rok.

Článek Novinka

Filmová Škola dobra a zla vyjde ještě tento rok

Panel k filmové adaptaci knižní fantasy hexalogie Škola dobra a zla fanouškům konečně přinesl informaci o datu vydání. Film bude mít premiéru na Netflixu již během letošního září/septembera.

Článek Novinka

Mořská příšera zavede diváky na velkolepou plavbu do nezmapovaných vod

Druhý den letošní akce Netflix Geeked Week odstartovala první velká ukázka z nové animované pohádky Mořská příšera. Za ní stojí skvělý filmař Chris Williams, režisér Velké šestky a Bolta.

Článek Novinka

Nově vydaný Psanec servíruje komorní příběh z vikinského prostředí

Nakladatelství Argo opět bere české čtenáře na exkurzi do historie. V nově vydaném komiksu Psanec komiksového tvůrce Erika Krieka jsou čtenáři svědky komorního dramatu z vikinského prostředí.

Článek Novinka

České vydání antického komiksu Trojka bude značně exkluzivní

Nakladatelství Mighty Boys Comics přineslo v týdnu nové informace k českému vydání antického komiksu Trojka. V něm se mohou čtenáři těšit na exkluzivní bonusy, které v originálním vydání nebyly.

Článek Novinka

Inspirace pro Cyberpunk v novém českém kabátku

Nakladatelství Argo ve středu vydalo nové české vydání románu Hardware, vrcholného díla kyberpunkového žánru. Ten mimo jiné sloužil jako inspirace pro stolní RPG Cyberpunk a videohru Cyberpunk 2077.