Avatar Sebron

Petr Šebor - Sebron Redaktor

Člověk, který už od mala miluje hry a vše okolo. I když se většinu času věnuji přítelkyni a silovému trojboji (powerlifingu), tak pro kvalitní hry si vždy najdu čas. (No v poslední době propařím celý víkend.) Indiana sleduji od jeho začátků a je to vzpomínka na mé nerdské dětství. 🤗

1 rok v redakci
724 publikací
13 recenzí
92 komentářů
Recenze 10

Sweet Tooth – Emotivní cesta postapokalyptickým světem

Půl roku po uvedení seriálové adaptace na Netflixu se v Česku konečně objevil první svazek komiksu Sweet Tooth. Na rozdíl od seriálu je originální komiks dospělejší, syrovější, a hlavně mnohem lepší.

Článek Novinka

The Batman se dočkal oficiálního ratingu od asociace MPA

Očekávaný snímek The Batman byl oficiálně ohodnocen asociací MPA. Temný rytíř v podání Robert Pattinsona nakonec bude přístupný od třinácti let. I přesto se má však jednat o temný a syrový zážitek.

Článek Novinka

Druhou sérii Good Omens doplní tři tematické miniepizody z historie

Spisovatel Neil Gaiman přinesl nové podrobnosti ke druhé řadě seriálové adaptace Good Omens. Kromě šesti hlavních epizod vyjdou i tři miniepizody, ve kterých se diváci podívají do historie.

Článek Novinka

Knižní novinky – Speciál: Nejlepší komiksy roku 2021

Klasické západní mainstreamové komiksy, rodinná dramata či evropská tvorba. To vše naleznete ve druhém speciálu Knižních novinek, který má za úkol jediné: Seznámit vás s nejlepšími komiksy roku 2021.

Recenze 8

Rudá zem – Horor na úrovni

Fanoušci hororů to mají s výběrem nových knih opravdu těžké. Většina autorů totiž při psaní spoléhá na opotřebované prvky. To však není případ Rudé země. Ta naopak nabízí originální příběh na úrovni.

Článek Novinka

Knižní novinky – Speciál: Nejlepší knihy roku 2021

První epizoda speciálních Knižních novinek je tady! Dnes se podíváme na náš výběr těch nejlepších knih, které během roku 2021 vyšli v Česku a na Slovensku. A vězte, že všechny stojí opravdu za to!

Článek Novinka

Knižní novinky 6.12.–12.12.: Finále roku 2021

Nechceme být poslem špatných zpráv, ale je to skutečně tak. Poslední normální Knižní novinky roku 2021 jsou tady. Pojďte se společně s námi podívat na pár posledních knih a komiksů tohoto roku.

Článek Novinka

Knižní novinky 29.11.–5.12.: Sweet home Alabama!

Prosinec je tady a to znamená jediné, knižní průmysl začíná pomalu ulehávat k zimnímu spánku. I přesto bylo nových vydání celkem požehnaně. Jedny z posledních Knižních novinek roku 2021 jsou tady!

Článek Novinka

Knižní novinky 22.11.–28.11.: Sweet Tooth je tady!

Sci-fi debut z crowdfundingové stránky Pointa.cz, fantasy příběh ze světa náboženských fanatiků a první svazek boží série Jeffa Lemirea. To vše a mnohem víc na vás čeká v dnešních Knižních novinkách.

Recenze 7

Druhá šance – Nelineární postapokalyptická jízda

Druhá šance, debutový román Adama Pýchy, který čtenáře rozdělil na dva tábory. Jedni knihu opěvují do nebes, druzí zase odsuzují. Pravdou však je, že Druhá šance není ani průměrná, ale ani bezchybná.

Článek Téma

Potápěč – Mysteriózní rodinné drama, které vám vezme dech

Grafický román Potápěč kanadského komiksového tvůrce Jeffa Lemirea není jen pouhým komiksovým příběhem. Potápěč je atmosférické, smutné umělecké dílo plné metafor a emocí.

Článek Novinka

Knižní novinky 15.11.–21.11.: Z nebe prší byznysmeni

Knižní novinky ze 46. týdne roku 2021 jsou opravdu nabité. Od minulého týdne si fanoušci mohou užít nový příběh Johna Constantinea, starou pecku Alana Moorea či nové vydání českého sci-fi z roku 1929.