TOP 5

Každý pátek

List toho nejlepšího z filmů a seriálů! Na každou epizodu pro vás vybíráme pět nejzajímavějších historek, pověr, mýtů, titulů či kuriozit. Řadíme je do vtipného formátu, ať už podle preferencí redakce, tak i samotných diváků.

Série 1 · Epizoda 78 · ve středu 15. 9. 2021

Filmy Keanu Reevese, které nejsou Matrix (a měli byste je vidět)

Keanu Reeves je dnes snad jedním z nejvíce rozeznávaných herců v Hollywoodu. V přípravě na čtvrtý Matrix jsme si pro vás proto nachystali TOP 5 filmů Kanu Reevese, které nejsou Matrix.

Série 1 · Epizoda 77 · ve středu 8. 9. 2021

Parodie, které musíte vidět

Podíváme se totiž na filmové parodie. A to né na hocijaké parodie, ale na ty, které se opravdu oplatí vidět.

Série 1 · Epizoda 76 · ve středu 1. 9. 2021

Herci, kteří nenávidí vlastní filmy

Dneska se podíváme na herce, kteří z nejrůznějších důvodů oželeli své role ve filmech. Někdy jsou to prostě nesympatie k postavě a jindy třeba nenávist ke slávě, která onen film provází.

Série 1 · Epizoda 75 · ve středu 25. 8. 2021

Největší šílenosti, které herci udělali kvůli roli

Někteří herci umí hrát někoho jiného a jiní se jím stávají. Netřeba říkat, že tyhle lidi jsou schopni pro roli udělat téměř cokoliv, bez ohledu na to, jaké nebezpečné, nebo šílené to je.

Série 1 · Epizoda 74 · ve středu 18. 8. 2021

Filmy, o kterých jste nevěděli, že jsou remake

Někdy dává remake smysl, především tehdy, když se vrací k snímkům, na které se dávno zapomnělo. Dnes jsme si pro vás proto připravili TOP 5 filmů, o kterých jste nevěděli, že jsou remake.

Série 1 · Epizoda 73 · ve středu 11. 8. 2021

Slavní herci, kteří začali svou kariéru v pornu

Pokud nechcete běhat s holým zadkem, musíte občas běhat i s holým zadkem. A to i před kamerou. Dneska se podíváme na TOP5 slavných herců, kteří začali svou kariéru v pornu.

Série 1 · Epizoda 72 · ve středu 4. 8. 2021

Nenáviděné filmové postavy

Před týdnem jsme vám ukázali seriálové postavy, které nám všem lezly na nervy. No a tentokrát tu máme postavy filmové.

Série 1 · Epizoda 71 · ve středu 28. 7. 2021

Nejvíc nenáviděné seriálové postavy

Na každou báječnou a oblíbenou postavu připadá minimálně jedna, kvůli které si občas i zařveme na obrazovku. Proto jsme si pro vás připravili žebříček TOP 5 nejvíc nenáviděných seriálových postav.

Série 1 · Epizoda 70 · ve středu 21. 7. 2021

Filmy, které boří čtvrtou stěnu

Čtvrtá stěna je pro nás diváky samozřejmostí, když usedáme k obrazovkám a z bezpečné vzdálenosti pozorujeme hrdiny různých příběhů. Existuje však moment, který na toto vzájemné pohodlí záměrně útočí.

Série 1 · Epizoda 69 · ve středu 14. 7. 2021

Antihrdinové z filmů a seriálů

Pokud je hrdina vždycky klaďas a padouch pouze záporák, pak se antihrdina pohybuje v šedých barvách. Antihrdinové jsou nám ale často blíže, než hrdinské postavy, protože jsou prostě lidštější.

Série 1 · Epizoda 68 · ve středu 7. 7. 2021

Nejbizarnější hororoví záporáci

Od vraždících rajčat přes slimáky, vraždící donuty, až po oživlé sněhuláky, prorostlá klíšťata, zabijácké králíky nebo puding? Divných hororových zabijáků a záporáků je hodně.

Série 1 · Epizoda 67 · ve středu 30. 6. 2021

Epizodní role, ze kterých se staly hlavní

V seriálech obvykle sledujeme skupinu hlavních postav, která se jen zřídkakdy mění. Někdy se ale nějaký herec v epizodní roli tvůrcům tak líbí, až z něj udělají pravidelně se vracející postavu.