NerdFix Atraktivní a poutavou formou chceme každý den představit našim divákům to nejzajímavější z popkultury! Filmy, seriály, komiksy i knihy. Vítejte na novém projektu od tvůrců Indiana. 2021-10-26T19:29:59+02:00 https://nerdfix.cz/atom.xml https://nerdfix.cz/android-chrome-192x192.png https://nerdfix.cz/android-chrome-512x512.png https://nerdfix.cz/clanek/hrdinove-dc-comics-proti-armade-krveziznivych-upiru-o2mvm3 Hrdinové DC Comics proti armádě krvežíznivých upírů - NerdFix Halloween se blíží a s ním i tematické série od známých komiksových vydavatelů. Nakladatelství DC Comics dneska odstartovalo dvanáctidílnou minisérii, ve které se superhrdinové postaví proti upírům. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Gigantická komiksová společnost DC Comics postaví oblíbené superhrdiny proti nemilosrdné armádě krvežíznivých upírů. Pár dní před Halloweenem si budou moci fanoušci superhrdinských komiksů užít novou dvanáctidílnou minisérii DC vs. Vampires, která představí nezvyklý příběh inspirovaný hororovou minisérií DCeased.

„Někteří padouši chtějí vládnout světu. Jiní zase zotročit lidstvo. Ostatní usilují o zničení Země. Ale upíři? Upíři nás chtějí všechny sníst,“ láká fanoušky oficiální anotace. Ano, v nové minisérii od DC budou skutečně superhrdinové zachraňovat svět před upíry. Ale kde se vlastně tato podivná stvoření vzala?

Po dlouhé roky žili upíři mezi námi. Skrývali se před zraky normálních lidí a žili v souladu s naším zákonem, aby se neprozradili. Teď však nastal čas, kdy byl náš právní systém zničen. Hrozba v podobě upírů vylézá na povrch. A poradit si s ní nebude hračka ani pro sehranou silnou partu superhrdinů ze seskupení Justice League (Liga spravedlnosti).

DC Comics fanouškům slibuje, že minisérie DC vs. Vampires přetransformuje oblíbené univerzum do takové podoby, jakou fanoušci nikdy nezažili. A my slovům vydavatele věříme. Za minisérií totiž stojí vyhlášený scenárista James Tynion IV, který čtenářům v minulosti představil velmi znepokojivou sérii The Joker. Se scénářem mu bude asistovat Matthew Rosenberg, jenž se podílel na sérii Detective Comics. A ani kreslíř není pro fanoušky DC neznámý. K hvězdnému duu se totiž přidal komiksový umělec Otto Schmidt, dlouholetý kreslíř série Green Arrow.

První sešit minisérie DC vs. Vampires vyšel v anglickém jazyce během dnešního dne, tedy 26. října/októbra 2021. Další sešity budou vycházet vždy s týdenní pauzou

]]>
2021-10-26T19:29:59+02:00 2021-10-26T19:29:59+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/vrati-se-nekdy-serial-black-books-kyumgw Vrátí se někdy seriál Black Books? - NerdFix Sitkom Black Books skončil před hodně dlouhou dobou. Existuje ale ještě nějaká šance, že by se jednoho dne vrátil? Možná. Ale bohužel je vcelku malá. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

V roce 2000 se svět dočkal britského sitkomu Black Books, který si záhy vybudoval ohromnou fanouškovskou základnu jak ve Velké Británii, tak i u nás. Děj se točí kolem velice pěkného antikvariátu v Londýně, který nese název Black Books. Od jeho majitele, po kterém je antikvariát pojmenován, však nic pěkného rozhodně nečekejte. Bernard Black (Dylan Moran) je téměř po všech směrech příšerný člověk. Věčně pije, kouří, křičí na lidi, plus když mu přijdou nějací zákazníci, hned mu to zkazí den. Jednoho dne však neúmyslně zachrání od výprasku přitroublého Mannyho Bianca (Bill Bailey), který se následně rozhodne pro Bernarda pracovat. A i když pod Bernardovým vedením občas zažívá strašné peklo, přesto je v antikvariátu spokojený. Dvojici navíc ještě doplňuje potrhlá Fran (Tamsin Greig), která vede obchod hned vedle. Celý seriál se tak točí právě kolem této pitoreskní trojice. Už léta si ale fanoušci kladnou jednu zásadní otázku: Dočkáme se někdy další série? 

Seriál měl pouze tři řady po šesti epizodách, které měly jen něco kolem dvaceti minut. Když to ovšem porovnáte s jinými sitkomy, tak určitě uznáte, že to je šíleně málo. Proč tedy byl seriál tak krátký? Inu, zkrátka protože tvůrci usoudili, že jim došly nápady, přičemž nechtěli seriál dát zbytečně natahovat. A i když je něco takového určitě chvályhodné, je zároveň logické předpokládat, že po letech by tvůrci zase nějaké ty nápady mohli dostávat, ne? To je sice určitě možné, ale Dylan Moran, který je zároveň i tvůrce celého seriálu, už zkrátka další série dělat nechce. Veškeré naděje fanoušků rozdrtil v roce 2015, kdy pro Digital Spy řekl, že čtvrtou sérii rozhodně nechystá. Místo toho by prý vytvořil zase něco jiného. Ale jistá naděje pro fanoušky ještě přeci jenom existuje. I když tedy v trochu jinačí podobě. 

V květnu letošního roku Bill Bailey v rozhovoru pro ABC Radio odhalil, že se připravuje jakýsi neznámý projekt, který má dát část Black Books týmu zase zpátky dohromady. Teď je ovšem otázkou, za jakým účelem. O čtvrtou řadu se dost pravděpodobně jednat nebude, ale je tu určitá šance, že by mohlo jít o jednu jedinou epizodu. Bailey však bohužel ani neujasnil, zda se tým schází opravdu za účelem vrátit se k Black Books, tudíž je zde furt šance, že ve výsledku půjde o zcela jiný projekt. Takže i když jsou šance poměrně mizivé, fanoušci slavného seriálu mají pořád jistou naději, že se jejich oblíbené trio ještě vrátí. To vše ukáže čas. 

]]>
2021-10-26T15:28:51+02:00 2021-10-26T16:00:00+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/ve-veku-59-let-zemrel-na-rakovinu-james-michael-tyler-rs57vp Ve věku 59 let zemřel na rakovinu James Michael Tyler. Představitel Gunthera ze seriálu Přátelé - NerdFix Herec James Michael Tyler, který se především proslavil díky dvé ikonické roli Gunthera ze seriálu Přátelé, zemřel ve věku 59 let na rakovinu prostaty. Nedávno o tom veřejnost informoval jeho manažer. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

James Michael Tyler se narodil ve městě Greenwood ve státě Mississippi v roce 1962. Na vysoké škole vystudoval geologii, ovšem následně si uvědomil, že chová obrovskou vášeň k herectví, tudíž se ho rozhodl vystudovat také. Dne 24. 10. však herec zemřel ve svém domě v Los Angeles. Čtvrté stádium rakoviny mu bylo diagnostikováno již v roce 2018, přičemž od té doby se zasazoval o to, aby se lidé, kteří mají problémy s prostatou, nechali vždy lékařsky vyšetřit, díky čemuž by se případná rakovina dala odhalit ještě v nepokročilém stádiu. V té době se mu totiž nádor dostal i do kostí. Jeho smrt tak zasáhla tisícovky fanoušků, Tyler byl totiž nejenom talentovaným hercem, ale i oddaným manželem, milovníkem amerického fotbalu, plus i schopným muzikantem. Oficiální Twitter účet seriálu Přátelé vydal příspěvek, kterým hercovi vzdal poctu.

Tyler se ve zmíněném seriálu ujal role Gunthera, manažera kavárny Central Perk, kterou hlavní protagonistická šestka často navštěvovala. Fandové si obzvlášť zamilovali jeho interakce s Rachel, do které byl věčně neuvěřitelně zakoukaný. I přestože se jednalo o vedlejší postavu, která se nevyskytovala v každém díle, fanoušci si ho natolik oblíbili, že ho mnozí dokonce považovali za takového neoficiálního sedmého protagonistu. Jeho postava se dokonce objevila i v nedávném filmovém speciálu, který nesl název Přátelé: Zase spolu. 

James Michael Tyler se mimo jiné objevil i v seriálech jako Scrubs: Doktůrci a Sabrina – mladá čarodějnice. A i přestože se jednalo primárně o seriálového herce, taktéž pracoval na celé řadě krátkých filmů. A to i v době, kdy podstupoval léčebnou proceduru. Svůj boj s rakovinou však herec nakonec bohužel prohrál. Bylo mu 59 let. 

]]>
2021-10-26T13:11:29+02:00 2021-10-26T14:30:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/veteran-z-expendables-a-rockyho-velky-nepritel-natocil-cbgg7c Veterán z Expendables a Rockyho velký nepřítel natočil akčňák, ve kterém sám ztvárnil hlavní roli - NerdFix V akčním nářezu Castle Falls se nám představí Dolph Lundgren, který se kvůli nemocné dceři pokusí získat 3 miliony dolarů. Ale jak už to tak bývá, žádná procházka růžovým sadem to rozhodně nebude. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Studio Shout! nám nadělilo první trailer na akčňák Castle Falls, ve kterém se drsňák Dolph Lundgren chopí nejen hlavní role, ale i samotné režie. Na filmovém scénáři zas pracoval Andrew Knauer, který mimo jiné napsal film Konečná, v němž si hlavní roli zahrála jiná celebrita akčních filmů, všemi milovaný Arnold Schwarzenegger. Děj se bude zaměřovat na skupinku rivalských zločineckých gangů, které zjistí, že někde v nemocnici Castle Heights jsou skryté 3 miliony dolarů. Má to ale háček. Gangy budou mít pouze 90 minut na to, aby peníze našly, protože nemocnice má být kompletně zdemolována. Diváky tak čeká nadupaná podívaná, ve které se hlavní postavy pustí do nemilosrdného závodu s časem. 

Lundgren se chopí role Mikea, strážníka ve věznici, jehož dcera umírá na rakovinu. Zoufalý otec je proto ochoten udělat cokoliv na světě, aby mohl dcerce zaplatit tu nejlepší a nejkvalitnější léčbu. A se třemi miliony to bude rozhodně možné. Ovšem musí pamatovat na to, že samozřejmě není jediný, kdo po penězích bude pást. Ve filmu se totiž objeví i Lundgrenův herecký kolega z druhého dílu Expendables, kterým je Scott Adkins. Oba dva herci mají však společných více projektů, například si také společně zahráli ve filmu Univerzální voják 4: Odplata, plus i v hovadině Bájní tvorové: Dračí hrobka, kde se oba ujali hlavních rolí. 

I přestože Lundgren je především znám jako herec, má už za sebou i pěknou řádu filmů, ve kterých se chopil otěží režiséra. Chcete si tipnout žánr? Máte tři pokusy. Jasně, jsou to převážně akčňáky, jak jinak. Nutno ovšem dodat, že veškeré jeho zrežírované filmy se příliš pozitivnímu hodnocení netěší, tudíž je poměrně dost pravděpodobné, že ani u nadcházejícího filmu nedojde k žádnému zázraku. Ale nechme se překvapit. Premiéra filmu je stanovená na 3. 12. 2021. 

]]>
2021-10-26T11:29:23+02:00 2021-10-26T13:15:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/na-serial-posledni-kralovstvi-navaze-pripravovany-yunqm4 Na seriál Poslední království naváže připravovaný celovečerní film - NerdFix I přestože bude pátá série seriálu Poslední království tou poslední, ještě si nemusíte připravovat kapesníky. Na úspěch seriálu totiž naváže i celovečerní film od stejných tvůrců. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Pokud jste fanoušky povedeného vikingského seriálu Poslední království, tak pro vás máme potenciálně dobrou zprávu. Jak už možná víte, nadcházející pátá řada bude tou poslední. Dočkáme se jí však až příští rok, přičemž uzavře celý seriálový děj. Ale pouze ten seriálový. Netflix totiž ohlásil, že připravuje i celovečerní film, který celkový seriálový příběh doplní. Uvidíme v něm i herce a výkonného producenta seriálu Alexandera Dreymona, který se opět představí v roli hlavního hrdiny Uhtreda. Spolu s ním by se taktéž měla vrátit celá řada vedlejších postav. Nadcházející film ponese název Seven Kings Must Die. 

Start produkce filmu, která začne v Budapešti, je stanoven někdy na začátek příštího roku, to znamená těsně před vydáním poslední série na Netflixu. Nigel Marchant, jeden z producentů seriálu, prohlásil, že pátá série uzavře jednu velkou cestu, kterou celý seriál započal. Ale vždy tu byl ještě jeden příběh, se kterým se s fanoušky chtěli podělit, to je také přesně důvod, proč se dodatečně rozhodli natočit i celovečerní film. Ke snímku se mimo jiné vyjádřil i Alexander Dreymon:

,,Byla to neuvěřitelná čest vyprávět Uhtredův příběh po celých pět sérií. Jsem našim fanouškům moc vděčný. Celou dobu byli seriálu neuvěřitelně oddaní, tudíž díky jejich podpoře dává náš tým dohromady ještě jedno poslední kolo celého příběhu.“ 

Režie filmu se chopí Edward Bazalgette, který již zrežíroval i několik epizod z původního seriálu. Producenty snímku se stanou Gareth Neame, Mat Chaplin a zmíněný Nigel Marchant. Oficiální synopsi filmu ještě neznáme, na tu si však budeme muset počkat až do příštího roku, kdy bude zahájena produkce. Těšíte se? 

]]>
2021-10-26T10:21:41+02:00 2021-10-26T12:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/porad/na-tahu/kampan-vecne-duse-epizoda-38-vvejyi Chlast, slast - NerdFix Věčné duše opustily město Othe a nechaly Mistralovu dračici daleko za sebou. Získaly ovšem od ní určité informace, které by jim mohly pomoci v boji proti Nezzodanovi. Jiří Korčák https://nerdfix.cz/r/CaptainBigNose Flowee https://nerdfix.cz/r/Flowee Robert Bauer https://nerdfix.cz/r/yuuchigo Kuba Staněk https://nerdfix.cz/r/JayAssCZ Robert Sluka https://nerdfix.cz/r/Shirou

Věčné duše opustily město Othe a nechaly Mistralovu dračici daleko za sebou. Získaly ovšem od ní určité informace, které by jim mohly pomoci v boji proti Nezzodanovi. Jejich další kroky nyní míří do města Port Damali a do hostince Thomericanovy známe trpaslice prazvláštního jména, který je po cestě. Okolí hostince je ovšem porostlé hustou a velice těžko prostupnou džunglí. Současně tato prazvláštní džungle spolkla jejich přítele Brindala. Co teď?

Sponzorem pořadu je Imago.cz

]]>
2021-10-26T13:26:01+02:00 2021-10-26T09:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/tento-tyden-s-na-tahu-25-10-31-10-nfp7e3 Tento týden s Na tahu (25.10. - 31.10.) - NerdFix Poslední týden Štětcoberu je tady! Je nejvyšší čas chopit se štětců a ještě se zapojit. Kromě toho ve čtvrtek Věčné duše a speciální Lamy na tahu v sobotu. Kuba Staněk https://nerdfix.cz/r/JayAssCZ

Poslední týden Štětcoberu je tady! Je nejvyšší čas chopit se štětců a ještě se zapojit. Kromě toho ve čtvrtek Věčné duše a speciální Lamy na tahu v sobotu. 

Máme tu poslední týden v říjnu, což znamená poslední týden Štětcoberu. Každý den jedno téma, které můžete namalovat. O své výtvory se můžete podělit na našem Discordu, nebo na IG s hashtagem #jsmenatahu a označit @dndnatahu!

Do této akce se můžete zapojit, ať už malujete jakýmkoli stylem! Proto neváhejte a přidejte se k naší skvělé komunitě a hromadě úžasných artů!

Věčné duše při hledání Brindala konečně navštívily hostinec U Frndys. Vypadalo to tam ovšem naprosto jinak než si Thomerican pamatoval. Z Frndys se stala bohyně, které měla místo štamgastů v hostinci své uctívače. Pivo ovšem stále teklo proudem, takže se Duše nadšeně zapojily do párty. Zároveň se seznámily s goblinem Prenkem v podání streamera RobDiesALot!

Jak bude pátrání po Brindalovi pokračovat? To uvidíme ve čtvrtek od 18:00 na Twitchi, Youtube i zde na Nerdfixu!

Tohle bude trošku trapný... ale já vlastně nevím, co se v sobotu bude dít. Nebyl jsem na naší pravidelné nedělní poradě, na které se tohle řeší. Ale mám fakt dobrou výmluvu, byl jsem na natáčení Endyho filmu Samhain. Pokud byste o něm chtěli vědět víc, klikněte zde!

No a ohledně soboty. Je to pátá sobota v měsíci, což nám trochu neštymuje do našeho pravidelného programu. Takže Lamy budou, ale netuším, co se na nich bude dít. Ani kdo tam bude. Ale snad začnou v 18:00 na Twitchi jako běžně.

]]>
2021-10-26T08:47:12+02:00 2021-10-26T09:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/je-obezni-a-sikanuji-ho-za-to-tak-se-rozhodl-ze-se-uji-k-5pd7b9 Je obézní a šikanují ho. Tak se rozhodl, že se ují k smrti - NerdFix Nadcházející komediální drama Butter nám představí mladíka, který se rozhodne k nezvyklému kroku, aby získal pozornost svých spolužáků. Onen plán však má skončit jeho smrtí. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Tak nám vyšel trailer na další komediální drama o sociálním vyvrhelovi, který ponese název Butter. Tak zní totiž přezdívka hlavního hrdiny filmu, milého obézního mladíka, který rád hraje na saxofon, ale ve škole kvůli svému vzhledu příliš populární není. I tak ale touží po tom, aby ho alespoň někteří ze studentů místní střední školy přijali a vzali meze sebe. Butter by si se svým smyslem pro humor a hudebním nadáním dozajista nějaké přátele získal, ale bohužel mu jeho obezita dost sráží sebevědomí. Do toho všeho se navíc zakoukal do místní školní fešandy, se kterou si Butter začal chatovat. Problém je ten, že se vydává za sportovce z jiné školy. 

Chudák Butter se taktéž musí potýkat s pravidelnou dávkou šikany od místních školních spratků, kteří si z jeho tloušťky utahují. Jednoho dne se ale odhodlal k velkému kroku. Založil si vlastní webovou stránku, na které ohlásil, že se na Sylvestra hodlá přecpat jídlem k smrti. Ale pokud by někdo očekával, že by ho rázem začali lidé litovat a odrazovat ho od toho, tak je věru naivní. Stane se totiž pravý opak. Místo toho mu začnou lidé fandit a vybízet ho, aby od svého plánu neustupoval. Zároveň se tak z něho ale rychle stává jeden z nejpopulárnějších lidí ve škole. A paradoxně si tak Butter začne vytvářet nové přátele. Jak se ale Sylvestr přibližuje, Butter začne mít o svém plánu pochyby. 

Jelikož je film kvalifikován jako PG-13 drama, se vší pravděpodobností se Butter asi opravdu k smrti neují (byť by to byl hodně zajímavý plot twist), takže od snímku můžeme očekávat nějakou formu sladkého konce. Dočkáme se v něm herců jako Mira Sorvino, Alex Kersting, Mykelti Willliamson a Brian Van Holt. Film už vyhrál několik cen na filmových festivalech pro nízkorozpočtové snímky, přičemž v kinech se ho dočkáme od 25. 2. 2022. 

]]>
2021-10-25T15:36:12+02:00 2021-10-25T16:30:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/rodina-hlavniho-hrdiny-v-thrilleru-hide-and-seek-ma-ve-tiqis1 Rodina hlavního hrdiny v thrilleru Hide and Seek má ve skříni pěkně ošklivé kostlivce - NerdFix Jonathan Rhys Meyers si zahraje hlavní roli v thrilleru Hide and Seek, ve kterém se jeho postava snaží odhalit tajemství svého zesnulého otce. Brzy však zjistí, že přesně to byla velká chyba. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Dočkali jsme se oficiálního traileru na nový psychologický thriller s názvem Hide and Seek, ve kterém se hlavní role ujme Jonathan Rhys Meyers. Ten si zahraje otce a manžela jménem Noah, kterému zemře jeho bohatý otec. Noah se proto pokusí vyhledat svého bratra, se kterým v té době neměl příliš dobrý vztah, aby se s ním mohl dohodnout o naložení s rodinným jměním, plus se mu také chce omluvit za křivdy z minulosti. Aniž by to však Noah tušil, jeho rodina skrývá temné tajemství, kterému následně bude muset přijít na kloub za pomoci řad záhadných stop, jež ho zavedou na děsivou cestu, na jejímž konci může navždy přijít o své milované. 

Z traileru můžeme vydedukovat, že Noah si žije šťastným rodinným životem. Když se však dozví o smrti svého otce, zároveň k němu také dojde informace, že není právoplatným dědicem jeho jmění. Tím má být právě jeho bratr, který se skrývá kdesi v Queens. A i přestože je od toho Noah odrazován, nakonec se svého sourozence pokusí vyhledat. Po jeho příjezdu do čtvrti ale rychle zjistí, že jeho bratr tu opravdu nemá zrovna nejlepší reputaci, plus jeden z jeho sousedů za záhadných okolností zmizel. Když následně kvůli tomu konfrontuje zbytek svých příbuzných, tak začne pomalu otevírat dveře na život ohrožující cestu. A jak se tak zdá, film bude mít z velké části i určitý hororový nádech, takže se možná připravte i na pár těch lekaček. 

O scénář a režii se postaral herec Joel David Moore, pro kterého to bude v pořadí již třetí natočený film. Kromě Meyerse ve filmu ještě uvidíme herce jako Jacinda Barrett, Sue Jean KimMustafa Shakir a Joe Pantoliano. Premiéra je stanovená na 19. 11. 2021. 

]]>
2021-10-25T13:17:37+02:00 2021-10-25T15:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/serial-ze-sveta-pana-prstenu-predstavuje-mladsi-verzi-u57425 Seriál ze světa Pána prstenů představuje mladší verzi Isildura - NerdFix Už za necelý rok se dočkáme premiéry nového seriálu ze světa Středozemě, takže se pomalu odkrývají další a další informace. A nyní konečně známe jméno herce, který se ujme role krále Isildura. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Není už žádnou novinkou, že se nadcházející seriál ze světa Tolkienova Pána prstenů bude odehrávat ve Druhém věku Středozemě, v němž přichází na scénu národ Dúnadanů, kterým Valar darovali ostrov Númenor. A právě kolem nich by se měl primárně točit celý příběh první řady seriálu, což znamená, že bychom se v něm měli dočkat i několika starých známých. Jmenovitě například Galadriel, kterou si tentokrát zahraje herečka Morfydd Clark. Pokud bude mít seriál úspěch, tak bychom se v budoucnu měli dočkat i padoucha Saurona (tentokrát s mnohem sličnější podobou), který ve Druhém věku převzal otěže největšího nepřítele národů elfů, trpaslíků a lidí po svém šéfovi Melkorovi. Z věrohodných zdrojů už ale víme, kdo by se měl ujmout role postavy, která se objevila na začátku Společenstva prstenu. 

Web Redanian Intelligence, který se normálně zabývá novinkami ze světa Zaklínače, informoval o tom, kdo si v připravovaném seriálu zahraje Isildura, krále Gondoru a Arnoru, který v Pánovi prstenů uťal Sauronovu ruku s Jedním prstenem. Role by se měl ujmout britský herec Maxim Baldry. Informaci web získal z youtube kanálu Fellowship of Fans. Na něm se totiž přišlo na to, že jméno Cole, což bylo jméno jedné z postav, která se má v seriálu objevit, bylo ve skutečnosti kódové jméno pro Isildura. 

Pokud vám je britský herec podezřele povědomý, tak se není čemu divit. Jeho celovečerním hereckým debutem byl totiž film Prázdniny pana Beana z roku 2007, kde si tehdy jedenáctiletý herec zahrál malého chlapce, který se ztratí svým rodičům (přičemž jednoho z nich hrál Karel Roden). Posléze se objevoval v řadě vedlejších rolí u seriálů jako Řím, Pán času a Protiúder, nejvíce se však proslavil díky seriálu Roky a roky. V nadcházející sérii ze světa Pána prstenů ale ztvární svou první doopravdy velkou seriálovou roli. Co na výběr herce říkáte? 

]]>
2021-10-25T10:52:37+02:00 2021-10-25T13:30:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/zaklinac-uz-ve-druhe-serii-se-dockame-velkeho-a-f3gugq Zaklínač: Už ve druhé sérii se dočkáme velkého a překvapivého odhalení z knížek - NerdFix Převedení knížek do seriálové podoby není jen tak. A občas musí tvůrci sem tam nějakou tu událost trochu pozměnit. To je případ i jistého odhalení z knih, nad kterým mnozí čtenáři vyvalili oči. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

POZOR! Následující řádky obsahují spoilery z knižních předloh Zaklínače.

Když jsem poprvé četl celou knižní sérii o Zaklínačovi, moc dobře si pamatuji svou překvapivou reakci, když jsem v pozdější části příběhu zjistil, že Emhyr var Emreis, mocný císař Nilfgaardu, byl ve skutečnosti Duny z Maechtu. Tudíž manžel Pavetty z Cintry a otec Ciri, kterému Geralt pomohl dostat se ze svého ,,ježčího“ prokletí. K tomuto odhalení však dojde až téměř na úplném konci celé knižní ságy, do té doby si čtenář myslel, že Duny s Pavettou zahynuli. Ovšem když Netflix ohlásil, že připravuje seriálovou adaptaci celé ságy, často mi vrtalo hlavou, jak asi chtějí tohle překvapivé odhalení vyobrazit. Jelikož knížky nemají žádnou vizualizaci, mohla být Emhyrova identita dobře utajována, ovšem v případě seriálu, kde přímo uvidíme hercovu tvář po jeho proměně zpět na člověka, to půjde jen těžko. Nyní už ale známe odpověď na to, co má Netflix v plánu. 

Onoho velkého odhalení se totiž dočkáme již ve druhé sérii. Už v ní se tedy dozvíme, že osvobozený Duny je ve skutečnosti Emhyr, který je zároveň otcem Ciri. Toto brzké odhalení však dává smysl. A to nejen kvůli výše zmíněnému důvodu, ale i kvůli herním adaptacím, především té třetí. Myslím, že je vcelku logické se domnívat, že valná většina fanoušků Zaklínače si přinejmenším zkusila zahrát herní hit od CD Projekt Red, ve kterém je velice brzy odhaleno, že Ciri je Emhyrovou dcerou. Tudíž pro fanoušky herní série by ono odhalení stejně žádným překvápkem nebylo. 

Teď je ovšem otázka, za jaké situace k odhalení dojde. V knižní předloze identitu čtenáři odhalí sám Geralt, ovšem ten bude mít ve druhé sérii plné ruce práce se cvičením Ciri na Kaer Morhen, tudíž to v seriálu bude za jiných okolností. Pravděpodobně by to ale mohlo být během jeho interakce s Cahirem, případně i s čarodějem Vilgefortzem, se kterým následně spolupracoval. Necháme se překvapit. 

]]>
2021-10-25T10:32:11+02:00 2021-10-25T12:00:00+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/chovala-se-jako-diktator-rika-o-byvale-batwoman-ueff1w ,,Chovala se jako diktátor,“ říká o bývalé Batwoman asistent produkce. Herečka na to zareagovala - NerdFix Tak nám kauza s bývalou představitelkou Batwoman ještě pokračuje. Tentokrát proti ní vystoupil seriálový asistent produkce, ovšem herečka na jeho slova brzy zareagovala. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Teprve před pár dny zveřejnila herečka Ruby Rose na svém instagramovém účtu sérii storíček, ve kterých se pořádně opřela do svých bývalých kolegů ze seriálu Batwoman. V tom totiž zhrzená herečka původně hrála hlavní roli, ovšem po první sérii ze seriálu odešla. Nebo tak to aspoň tvrdí ona, studio Warner Bros., které má seriál po palcem, zas tvrdí, že herečka dostala za své nevhodné chování na place padáka. Ve zmíněné instagramové sérii tak začala kritizovat nejen showrunnerku Caroline Dries, ale i třeba svého hereckého kolegu Dougraye Scotta, o kterém prohlásila, že ubližoval ženám a křičel na ně. Na její výpověď však reagoval nejenom zmíněný herec, ale i studio Warner Bros., které její obvinění odmítlo. Celá kauza však ještě nekončí, protože proti herečce promluvil další člen seriálového štábu. 

Pro CBR poskytl rozhovor asistent produkce Alexander J. Baxter, který prohlásil, že Ruby Rose se na place chovala jako diktátor, který všechny kolem sebe považoval za kus odpadu.

„Rose se častokrát vyřítila z placu, křičela na lidi, plus kdykoliv mluvila s nějakým asistentem produkce, chovala se k němu jako k odpadu. Jednoho dne jsme ve studiu strávili celé dopoledne přípravou jejího požadovaného odpočinkového pokoje (s šesti ohřívači, protože byla zvyklá na australské horké počasí, a stolem s občerstvením), jen aby se pak ukázala, zahihňala se, odešla a řekla, že to vlastně nepotřebuje. Tak jsme jen pokrčili rameny a řekli si, že Ruby prostě jen zase bezdůvodně rozkazuje.

Pak jsem jí jednou držel otevřené dveře poté, co jsem v mrazivém počasí pracoval přes 15 hodin, a ona těmi dveřmi proletěla, kvůli čemuž jí spadlo jídlo na zem. Podívala se na mě a řekla: ‚Tak co bude?‘ Načež pak odkráčela pryč a nechala mě uklidit její nepořádek.“

Ruby Rose se momentálně na svém Instagramu brání sériemi dalších storíček, ve kterých prohlašuje, že kvůli svým zraněním na place jen těžko mohla na někoho křičet a otravovat. Reagovala ale i na to, co o ní řekl Baxter. Herečka prohlašuje, že nezná nikoho ze štábu seriálu, který by si ho z natáčení pamatoval, stejně tak říká, že Baxter ani není nikde podepsaný u profilu seriálu na IMDB. Zmínka o sestavení jejího odpočinkového pokoje herečku pobavila a Baxterovi se za to vysmála. Zda tato kauza bude ještě pokračovat, je zatím v hvězdách. Ale zdá se, že herečka ještě neřekla své poslední slovo. 

]]>
2021-10-26T16:41:04+02:00 2021-10-25T09:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/recenze/nova-bondovka-nedustojne-uzavira-jednu-eru-19xfjy Nová bondovka nedůstojně uzavírá jednu éru - NerdFix Na Není čas zemřít jsme čekali opravdu dlouho. Je ale značně diskutabilní, jestli to čekání nakonec stálo za to. Film je totiž plný rozporů a tak nějak zapomíná na odkaz svých předchůdců. Václav Šourek https://nerdfix.cz/r/Renwolf

Od svých začátků v šedesátých letech se stal z filmového agenta 007 celosvětový fenomén, který v mnohém překonal stín knižní předlohy Iana Fleminga. Tento hrdina nás naučil milovat rychlá auta, krásné ženy a elegantní vystupování. A někoho možná suché martini s ledem - protřepat, nemíchat. Však to znáte. Určitá šablona, na které filmy stavěly, ale s postupem času přestala stačit, a tak se z Jamese Bonda pomalu začala stávat mnohem komplexnější postava. 

Tuto snahu završil příchod poslední Bondovy iterace, kterou ztvárnil Daniel Craig a která k nám poprvé dorazila před neskutečnými patnácti lety s filmem Casino Royale. Už tehdy bylo jasné, že tvůrci chtěli do příběhu vložit mnohem více emocí a lidskosti, aby Jamese Bonda vykreslili nejen jako mašinu na zabíjení, ale zároveň i jako prostého člověka. Následovaly další filmy, v čele s vynikajícím Skyfall, který osobně považuji za nejlepší novodobou bondovku vůbec. 

Teď se Daniel Craig vrací naposledy, aby dokončil svoji ságu. Nebudu lhát. Do snímku Není čas zemřít jsem vkládal mnoho důvěry a očekávání. Asi jako každý, kdo se na něj přes všechny odklady stále velmi těšil. Po jeho zhlédnutí vám ale mohu říci jen to, že jsem byl velmi nepříjemně překvapen a doteď se musím sám sebe ptát, jestli si tohle James Bond zasloužil.

Jelikož se Craigova pentalogie snaží zachovat kontinuitu, příběhově film přímo navazuje na Spectre. James Bond odložil pistoli a užívá si idylického života se svou láskou. Minulost ale dožene každého, a James rozhodně není výjimkou. Musí se tedy vrátit do služby, aby se postavil zcela nové hrozbě, do níž je překvapivě zapletena i jeho partnerka. 

Mohlo by se tedy zdát, že vás čeká velmi silné vyprávění plné zrady, emocí a napětí. Bohužel tak působí jen ve svém úvodu. A ačkoliv to nerad říkám, už po první třetině filmu budete mít dojem, že si jeho tvůrci prostě ukousli až příliš velké sousto. Není čas zemřít kvůli tomu působí zbytečně překombinovaně a jednotlivé příběhové aspekty tak nedostávají dostatek prostoru na to, abychom je byli schopni plně pochopit. Zničehonic se objevují nové skutečnosti, zvraty a postavy, o kterých se ale vlastně nic nedozvíme. A to ani na konci filmu. Úrovně Skyfallu, který sice byl komplexní, ale vše do sebe nádherně zapadalo, ani zdaleka nedosáhl.

Děj se hodně snaží hrát na divákovy city, často ale až moc tlačí na pilu. Jako by se jeho tvůrci spoléhali na to, že díky tomu přehlédneme očividné nelogičnosti, kterých je film plný. To, jak Bond jedná, často nedává smysl ani s přimhouřeným okem. Možná to ale není tak úplně vina postavy, jako spíše směru, kterým se bondovky musely nevyhnutelně vydat, aby držely krok s dobou. 

To ostatně akcentuje i přítomnost zcela nové agentky MI6, která převzala Bondovo ikonické číslo 007, což vyvolalo nemalé pozdvižení dlouho před premiérou filmu. Mohu vás ale ujistit, že se nejedná o nic, co by vás vyloženě zvedlo ze židle. Naopak mi tato postava přišla až tristně nevyužitá a ve filmu slouží jen jako jakási berlička k tomu, aby tvůrci vykreslili kontrast mezi minulostí, kterou zastupuje dinosaurus Bond, a budoucností. 

Co mě naopak potěšilo, byly herecké výkony. Daniel Craig dává své stěžejní roli sbohem s grácií, doplňuje jej Léa Seydoux coby Bondova partnerka Madeleine. Ani osazenstvo britské tajné služby si nevede vůbec špatně, vyniká zejména Ralph Fiennes v roli M. Největším překvapením pro mě ale byl Rami Malek, který ztvárnil hlavního padoucha filmu. I když jsou jeho motivace a plány velmi matoucí a nejasné, nelze mu upřít, že své roli vtiskl neskutečné charisma a osobitost. Není se ale čemu divit po tom, co tak bravurně ztvárnil frontmana kapely Queen v Bohemian Rhapsody.

Kamera citlivě snímá veškeré dění a některé scenérie vám skutečně vyrazí dech. Škoda jen toho, že akce není o něco výraznější. Dechberoucí momenty, jako byla parkourová honička v Casino Royale, nebo drsný boj v Bondově domovině, zde totiž nenajdete. Přestřelky a rvačky však svůj účel plní dostatečně. Není čas zemřít také čas od času příjemně pomrkne směrem k fanouškům bondovek. Například, když se na scéně objeví legendární Aston Martin. Vše poté dokresluje hudba Hanse Zimmera, která sice ctí odkaz předchozích bondovek a rozhodně vás neurazí, ale na můj vkus je na tak velké jméno až moc nevýrazná. Píseň, která tradičně doprovází úvodní sekvenci, tentokrát nazpívala Billie Eilish. A nejsem si úplně jistý, jestli to byla dobrá volba, jelikož v porovnání se skvělou Adele a Samem Smithem tak nějak ztrácí na síle.

CGI mne také zklamalo. V mnoha scénách nepůsobí realisticky a spíše škodí celkové estetice filmu. Mnohem více jsem si tak užíval momenty s praktickými efekty, na kterých je znát, že jim byla věnována značná péče a úsilí. Jen je smutné, že to v souvislosti s horšími kvalitami filmu není tolik vidět.

Není čas zemřít provázela neskutečná očekávání, kterým při sebevětší vůli zkrátka nemohl dostát. Přesto jsem ale od tohoto snímku chtěl víc, než jen zmatečný příběh, který ve výsledku nepřináší uspokojivý závěr cesty novodobého Bonda. Kdyby tohle nebyl James Bond, ale prostě jen akčňák s jiným hrdinou, pak bych mohl říci, že jsem viděl dobrý film. To se ale nestane. Přes všechnu snahu, jak herců, tak i scénáristů, za svými předchůdci Není čas zemřít zaostává. Jako by tvůrci zapomněli, co dělalo Bonda Bondem.

Mám teď vážné obavy o to, jak bude agent 007 pokračovat po tom, co se s ním Daniel Craig definitivně rozloučil. Pevně ale doufám, že si povede lépe, než jeho poslední film. Není čas zemřít vás zklame svým nedomyšleným příběhem a přehršlem nikam nevedoucích cest a nápadů. Pokud ale jste jako já dlouholetí příznivci Jamese Bonda, na film se i přesto určitě jděte podívat.

Už jen proto, že to je konec jedné velké éry, která navždy změnila podobu našeho oblíbeného hrdiny.

]]>
2021-10-24T17:27:20+02:00 2021-10-24T17:25:19+02:00 3
https://nerdfix.cz/clanek/novy-trailer-na-red-notice-je-plny-akce-hlasek-a-odkazu-na-zjui63 Nový trailer na Red Notice je plný akce, hlášek a odkazů na slavné filmy - NerdFix Jeden z nejnákladnějších filmů od Netflixu k nám dorazí již za pár týdnů. Mezitím se můžete podívat na nejnovější trailer, který slibuje nadupanou a zábavnou podívanou. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Tak nám Netflix nadělil tentokrát plnohodnotný trailer na svou akční komedii s názvem Red Notice, ve které se nám představí sympatické herecké trio Dwayne Johnson, Ryan Reynolds a Gal Gadot. Čeká nás tak divoká a snad i zábavná podívaná, která bude plná explozí, nezvyklých spojenectví a zrad. I zloději mají sice svou čest, ale je už hodně subjektivní, co přesně pro ně ta čest znamená. 

V novém traileru uvidíme schopného FBI agenta Johna Hartleyho (Dwayne Johnson), který uzavře pochybné spojenectví Nolanem Boothem (Ryan Reynolds), druhým nejslavnějším zlodějem umění na světě. Ono prvenství totiž náleží krásné a vychytralé zlodějce jménem Sarah Black (Gal Gadot), která je známá pod pseudonymem The Bishop. Právě kvůli ní je Hartley stíhán za zločin, který ve skutečnosti nespáchal, proto musí mazanou a nebezpečnou zlodějku co nejdříve najít, aby mohl očistit své jméno. A přesně proto potřebuje pomoc jejího „velkého“ rivala Bootha, který po titulu „nejslavnější zloděj umění“ přímo prahne. Oba ale brzy zjistí, že Sarah není žádným ořezávátkem, plus svůj titul královny zlodějů nezískala jen tak. Příběh nás tak zavede nejenom například do Egypta a Říma, ale i do útrob ruských věznic. 

Film byl ohlášen již v roce 2018, ovšem v té době o něj vedly válku hned několik velkých distribučních společností, jmenovitě Universal Pictures, Warner Bros., Sony Pictures a Paramount Pictures, což byl opravdu jeden velký souboj titánů. I přestože z tohoto boje vyšel vítězně Universal, distribuční práva nakonec v roce 2019 připadla Netflixu. S rozpočtem kolem 200 milionů dolarů se tak bude jednat o jeden z nejdražších filmů, co nechal Netflix kdy vytvořit. Premiéry se dočkáme již 12. 11. 2021. 

]]>
2021-10-24T19:30:31+02:00 2021-10-24T16:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/bude-to-spider-man-endgame-rika-o-nadchazejici-1olup8 ,,Bude to Spider-Man: Endgame,“ říká o nadcházející marvelovce její režisér - NerdFix Bude třetí film o MCU Spider-Manovi pořádně epický? Podle jeho režiséra stoprocentně. Dokonce natolik epický, že by se to klidně dalo přirovnat k poslednímu dílu Avengerů. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Člověk by si pomyslel, že po událostech posledních dvou Avengers filmů(Infinity War, Endgame) už nemůže naše MCU hrdiny nic pořádného překvapit. Obzvlášť Peter Parker v podání Toma Hollanda to neměl vůbec jednoduché, ten se totiž ve zmíněných MCU trhácích vydal do vesmíru, pak ho Thanos rozmetal na kosmický prach, plus po svém „vzkříšení“ se zúčastnil velkolepé finální bitvy, která vyústila v úplnou porážku Šíleného titána. Oddechu se však Spidey nedočkal. Na konci filmu Spider-Man: Daleko od domova došlo k události, která vedla k odhalení identity našeho pavoučího hrdiny. A přesně tím se bude zabývat i třetí díl, který ponese bezdomovecký název Spider-Man: Bez domova.

V tom se bude muset Spidey potýkat s jinými dimenzemi, ve kterých se střetne se známými padouchy marvelovského světa. Takže se nám opět představí například Green Goblin a Doktor Octopus (opět v podání Alfreda Moliny), které si diváci mohou pamatovat z pavoučí trilogie s Tobey Maguirem. Režisér Jon Watts však fanoušky ujišťuje, že nás nečeká žádná skromná podívaná, třetí díl Spider-Mana má totiž být fakt epickým zakončením trilogie. Velkolepost celého filmu dokonce přirovnal k Avengers: Endgame, což jsou už opravdu dost silná slova. Tvůrci se netají tím, že se snaží být co nejvíce ambiciózní, v rámci čehož chtějí fanouškům nadělit film, na který budou vzpomínat ještě dlouho po jeho vydání. 

Před nedávnem jsme se také dočkali dvojice nových fotek od Empire, na kterých je zachycený Doktor Octopus a Spider-Man, po němž se chapadlový padouch zrovna chystá mrsknout auto. Alespoň to tedy tak vypadá. Na druhé fotce se zas zdá, že bojem znavený Spider-Man je uprostřed závěrečného střetnutí filmu. Podívat se na ně můžete níže. Premiéry filmu dočkáme již 16. 12. 2021. 

]]>
2021-10-24T12:36:45+02:00 2021-10-24T14:00:00+02:00 5
https://nerdfix.cz/clanek/novy-nolanuv-film-oppenheimer-predstavi-emily-blunt-v-roli-ap7knx Nový Nolanův film Oppenheimer představí Emily Blunt v roli ženy slavného výrobce atomové bomby - NerdFix Tak už se nám to herecké obsazení nadcházejícího filmu Christophera Nolana krásně rozrůstá. Přednedávnem totiž vyšla zpráva, že ve filmu Oppenheimer se dočkáme herečky Emily Blunt. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Líbila se vám chemie mezi postavami, které v Tichém místě: Části II ztvárnili herci Cillian Murphy a Emily Blunt? Tak to pro vás máme skvělou zprávu, tuto talentovanou dvojici totiž uvidíte i v nadcházejícím snímku Christophera Nolana, který ponese název Oppenheimer. Film bude pojednávat o J. Robertovi Oppenheimerovi, teoretickém fyzikovi, který je zodpovědný za vznik atomové bomby. Ztvární ho právě Cillian Murphy, který patří mezi Nolanovy dvorní herce. Pro Emily Blunt to ale bude vůbec její první spolupráce se slavným režisérem. Ta se zas ujme role Oppenheimerovy ženy Katherine. 

Obsazení Emily Blunt není příliš překvapivé, protože z herečky se v poslední době stal jakýsi „magnet“ pro komerční úspěch téměř každého filmu, ve kterém působila. Například filmy jako Tiché místo: Část II a Expedice: Džungle, ve kterých ztvárnila jedny z hlavních rolí, vydělaly v tuzemském prostředí více než sto milionů dolarů, což je na dobu koronavirové pandemie poměrně dost velký úspěch. Je proto poměrně dost pravděpodobné, že velkou úlohu sehraje i budoucím dramatu o výrobci nejničivější zbraně v historii lidstva. Nolan již uvedl, že jeho film bude především vycházet z knihy od Kaie Birda a Martina J. Sherwina, která se jmenuje American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer. Studio Universal, které nyní převzalo otěže vydávání Nolanových filmů po Warner Bros., prohlásilo, že diváky čeká velkolepý thriller o enigmatickém muži, který pro záchranu světa riskuje jeho zničení. 

Produkce Oppenheimera bude zahájena někdy na začátku příštího roku. Kromě zmíněných dvou herců ale ještě nevíme, koho ve filmu uvidíme. Už ale víme, že o hudbu se opět postará Ludwig Göransson, který složil soundtrack pro Nolanův předchozí film Tenet. Premiéry filmu se dočkáme v 21. 7. 2023. 

]]>
2021-10-24T11:04:48+02:00 2021-10-24T12:00:00+02:00 3
https://nerdfix.cz/clanek/v-dystopicke-sci-fi-night-raiders-se-zoufala-matka-pokusi-d78qy7 V dystopické sci-fi Night Raiders se zoufalá matka pokusí vyrvat svou dceru ze spárů totalitního režimu - NerdFix Máte rádi dystopické filmy? Tak to pro vás máme skvělou zprávu, zanedlouho totiž vyjde zbrusu nový film, který nám představí totalitní Severní Ameriku. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Studio Samuel Goldwyn Films vydalo trailer na nadcházející dystopické sci-fi drama, které ponese název Night Raiders. O scénář a režii se postarala kanadská režisérka Danis Goulet, přičemž se bude jednat o její celovečerní debut. Na filmu ovšem taktéž spolupracoval oscarový režisér Taika Waititi, který je například zodpovědný za snímky jako Thor: Ragnarok a Králíček Jojo. Pro nadcházející film se chopí otěží výkonného producenta. 

Děj se bude odehrávat v blízké budoucnosti, přesněji v roce 2043, kdy je válkou zdevastovaná Severní Amerika pod vojenskou nadvládou, která způsobila úplný zánik volebního práva pro všechna tamní města. Z dětí se stávají majetek režimu, který je vyhledává a vycvičuje, aby se mohly přidat do řad armády. Hlavní hrdinkou bude žena jménem Niska (Elle-Máijá Tailfeathers), která v rámci těchto opatření přijde o svou dceru. Rozhodne se proto připojit ke skupině proti-režimních povstalců, aby mohla infiltrovat Státní dětskou akademii, kde by se její dcera měla nacházet. Divák by tak měl očekávat pochmurnou sci-fi podívanou o odporu, odvaze a mateřské lásce, proti které často ani ta nejlépe vycvičená armáda nic nezmůže. 

Jelikož se jedná o režisérský a scénáristický debut, tak těžko říct, zda se bude jednat o kvalitní podívanou. Ale v tom tkví ona krása debutů. Je tu velká šance, že se bude jednat o naprosto příšernou katastrofu, ale zároveň existuje stejně tak velká šance, že se bude jednat o fakt skvostné dílo. Na to si holt budeme muset počkat. Premiéry filmu se dočkáme již 12. 11. 2021. 

]]>
2021-10-24T09:31:59+02:00 2021-10-24T09:33:48+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/napraveny-upir-angel-se-v-budoucnu-objevi-v-nove-komiksove-lcwhrm Napravený upír Angel se v budoucnu objeví v nové komiksové minisérii z alternativního vesmíru - NerdFix Vydavatelství BOOM! Studios rozšíří Buffyverse o nové dobrodružství napraveného upíra Angela. Osmidílná minisérie Angel přinese známé hrdiny, ale úplně jiný vesmír, který se od původního odlišuje. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Oblíbená a kultovní značka Buffy se na začátku následujícího roku rozroste o nové komiksové dobrodružství od BOOM! Studios. Osmidílná minisérie Angel se však nebude zaměřovat na Buffy Summers, ale na napraveného upíra Angela, který se objevil nejen v původním seriálu, ale dostal také svůj vlastní stejnojmenný seriál s Davidem Boreanazem (Sběratelé kostí) v hlavní roli.

Příběh nové minisérie Angel bude zapadat do rebootovaného univerza, které BOOM! Studios odstartovalo během roku 2018. V tomto světě není Angel jen pouhým „detektivem“, který se snaží napravit své hříchy z minulosti, ale také hercem. Ano, Angel a Cordelia Chase společně natáčí vlastní detektivní televizní sérii. Komiksová série by tak měla spojit Angelův pokojný život herce, jenž se po nocích toulá městem, vyšetřuje případy a bojuje proti reálným monstrům. Jeho balancování mezi dvěma osobnostmi však přivede jeho přátele do problémů. Ve stínech Los Angeles se totiž objeví nová temná hrozba.

O tvorbu nové série se postarala hvězdná komiksová čtveřice. Scénář má na starosti Christopher Cantwell, americký scenárista nominovaný na Eisnerovu cenu, jenž má za sebou několik sešitů ze sérií Iron Man, Avengers či Captain America. Po jeho boku se postavili kreslíř Daniel Bayliss (Labyrinth: Coronation), kolorista Patricio Delpeche a lettererka Becca Carey.

„Miluji psaní příběhů o vícero postavách, příběhy o zdánlivě náhodných jednotlivcích, kteří se náhodou ocitli uvězněni na oběžných drahách ostatních,“ řekl scenárista Christopher Cantwell v oficiálním prohlášení. „Angel má jeden z nejlepších souborů postav, co se objevily na televizních obrazovkách. Když mě vydavatelství BOOM! oslovilo, po šanci uctít a oslavit původní sérii neotřelým způsobem, jsem ihned skočil. Moje série vezme všechny známé postavy a rozehraje s nimi 52 karet, přehodí jejich role a identity do alternativního vesmíru, ze kterého je cítit originál, ale ve skutečnosti je úplně jiný.“

Svá slova ke komiksu přidal i kreslíř Daniel Bayliss. Jeho prohlášení ve většině kopírovalo to Cantwellovo, avšak přidal i něco navíc. Podle jeho slov se budoucí čtenáři mohou těšit na skvělé akční scény, strašidelná stvoření, humor, zábavu, nečekané zvraty a na hlubší interakci mezi hlavními postavami.

Společně s oznámením nové série přineslo vydavatelství BOOM! Studios i exkluzivní pohled na tři stránky z prvního sešitu. Fanoušci Buffyverse si mohou nejen prohlédnout vzhled hlavních postav, ale také zjistit, jaký je Angel jako televizní hvězda.

První sešit alternativní osmidílné minisérie Angel vyjde v anglickém jazyce během ledna/januára roku 2022

]]>
2021-10-23T14:59:19+02:00 2021-10-23T18:00:00+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/knizni-novinky-18-10-21-10-postapokalypicka-naloz-1fmw6x Knižní novinky 18.10.–21.10.: Postapokalyptická nálož - NerdFix Nová povídková sbírka ve stylu Severské mytologie, konec světa, další strašidelný dům, superhrdinové a Stephen King. Čeští a slovenští nakladatelé si na tento týden připravili řádnou dávku literatury. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Český knižní trh je na tom velmi podobně jako streamovací služby. Každý jeden týden vyjde v Česku a na Slovensku takové množství knih, že se v nich nevyzná ani ten největší knihomol. Společně s pravidelnou rubrikou Streamnovinky, ve které vám Killer každý týden představuje to nejzajímavější, co se objeví na streamovacích službách, jsme se rozhodli spustit i rubriku Knižní novinky, kde se dozvíte o nejzajímavějších českých a slovenských vydáních daného týdne. Tak už tedy neotálejme a pojďme se podívat, co si pro nás nakladatelé připravili od 18.09. do 24.09. tohoto roku.

pondělí 18.10.2021 – Pangea

Thor, Ódin, Freya, Loki a další. Nejznámější bohové severské mytologie a jejich příběhy se z originální Eddy dostávají do další, pro čtenáře přístupnější, povídkové sbírky. Kniha s vyčerpávajícím názvem Severská mytologie – Příběhy a ságy z říše bohů a hrdinů od Jamese Shepherda představuje čtenářům ty nejzajímavější mýty a legendy nordických států.

„Mýty a legendy Seveřanů fascinují už celá staletí čtenáře i posluchače po celém světě. Sbírka, kterou držíte v rukou, přináší poutavé příběhy z islandských eddických básní a hrdinských písní, a rovněž ságy ze zaniklého světa Vikingů. Tyto poklady dávných let raného středověku jsou hlavním zdrojem našich vědomostí o severské mytologii i o tehdejším životě. Vznikaly zřejmě už v 9. a 10. století, zprvu byly předávány jen v podobě ústního vyprávění a zápisu se dočkaly až ve 12.-13. století. Severská mytologie nám přibližuje činy mocných bohů, jako byl moudrý Ódin, bojovný Thór, statečný Týr, lstivý Loki či půvabná Freyja. Představuje úklady zlovolných ledových obrů, vypráví o kouzelných bytostech i o pohádkových pokladech. Čtenáře přenese do Ásgardu, domova bohů, do Midgardu, obydleného lidmi, i do dalších tajemných světů, které dohromady tvoří strom Yggdrasil, osu všehomíra. Tyto příběhy se odrážejí i v současné kultuře a dodnes k nám promlouvají přes propast tisíciletí.“

úterý 21.10.2021 – Carcosa

Šílený americký spisovatel Carlton Mellick III, autor příběhů Strašidelná vagina či Plyšákokalypsa, přichází na český knižní trh s dalším podivným románem. Hororová sci-fi kniha Dům na tekutých píscích vypráví příběh dvou dětí, které se nikdy nesetkaly se svými rodiči, i když s nimi bydlí pod stejnou střechou. Jejich úkolem bude odhalit nejen tajemství rodičů, ale i hermeticky uzavřeného komplexu, ve kterém žijí.

„Klíštěk a Polly jsou děti, které se nikdy nesetkaly se svými rodiči, ačkoliv s nimi žijí v jednom domě. Vedou pohodlný život v izolaci, v péči staré chůvy a několika robotických zařízení, ale čím jsou starší, tím víc otázek si kladou. Kromě záhady nepochopitelného nezájmu ze strany rodičů chtějí odhalit tajemství svého příbytku, hermeticky uzavřeného komplexu několika pokojů ztracených kdesi v rozlehlé rezidenci, do níž jim brání vstoupit příšery šramotící za hlavními dveřmi a chůvina důrazná varování před smrtelným nebezpečím. Otazníků přibývá, navíc začne selhávat dosud hladce fungující technika a dětem nezbude než udělat krok, který dosavadní idylu změní v hororové dobrodružství plné napětí a zvratů.“

středa 20.10.2021 – Fobos

A na hororové vlně ještě zůstaneme. Australská autorka Darcy Coates se opět vrací a s ní i další strašidelný dům, v pořadí již šestý. Fantom z Blackwoodu přivede dívku Maru, dceru spiritualistů, do zchátralého domu u Blackwoodu, ve kterém straší. A i když Mara nový příbytek miluje, místním duchům se její přítomnost nelíbí.

„Mara a Neil koupí dům u Blackwoodu, zchátralou budovu daleko za městem. Jsou varováni, že se v rozpadající se budově dějí podivné věci. Dveře se samy od sebe otevírají, hlasy uprostřed noci šeptají, na zdech se objevují zakrvácené otisky rukou a ve sklepě se vyskytují studená místa tam, kde byl zavražděn původní majitel domu. Dům byl ale opravdu levný a Mara ho miluje, takže je rozhodnutá si varování nevšímat. Protože duchové přece nejsou skuteční…nebo ano?“

středa 20.10.2021 – HOST

Konec světa sem, konec světa tam. Brněnské nakladatelství HOST čtenářům tento týden naservírovalo postapokalyptický román Poslední rozbřesk od Andrewa Huntera Murraye. Čtenáři se mohou těšit na postapokalypticko–dystopický příběh o moci a konci známého světa.

„Před čtyřiceti lety se následkem vesmírné katastrofy začala zpomalovat zemská rotace a po deseti letech se Země zastavila úplně. Teď je jedna strana planety natočená ke žhnoucímu Slunci a druhá uvězněná v nekonečné ledové noci. Většina států přestala fungovat, ale pár šťastných zemí na teplé straně planety přežilo. Jednou z nich je i Velká Británie, která se zachránila tím, že se od hroutícího se světa naprosto odřízla. Dnes v ní vládne vojenská autokracie a země je sužovaná hladem a násilím.

Ellen Hopperová je oceánografka žijící na ledové plošině v Atlantiku. Do svého dobrovolného vyhnanství se uchýlila poté, co její domovina propadla autoritářství, a už s ní nechce mít nic společného. Když však za ní přijedou dva úředníci s prosbou, aby se vrátila do Londýna a setkala se s jistým umírajícím mužem, Ellen souhlasí — a začne odhalovat tajemství, které ohrožuje nejen křehkou stabilitu jejího národa, ale i celé lidstvo.“

čtvrtek 21.10.2021 – Ikar (SK)

Knižní přehled uzavřeme jednou literární legendou. Slovenští čtenáři si budou moci konečně užít postapokalyptický román Odpor (The Stand) od hororového velikána Stephena Kinga. První slovenský výtisk od nakladatelství Ikar (SK) nabídne fanouškům příběh o smrtící superchřipce, která vyhladila většinu civilizace.

„Na začiatku dochádza k zlyhaniu ľudského faktora, na konci zem posievajú mŕtvoly. Nedostatky v zabezpečení laboratória na vývoj biologických zbraní a príliš starostlivý otec mladej rodiny spôsobia únik smrtiaceho vírusu superchrípky. Nezastaviteľná choroba v priebehu niekoľkých týždňov vyhladí viac ako deväťdesiatdeväť percent svetovej populácie, zvyšky sa brodia v troskách civilizácie. Tí, čo prežili, sa vydajú na cestu – tajuplné sny ich ako magnet priťahujú do Las Vegas, kde sa usídlil muž s mnohými menami a podobami, alebo k domčeku uprostred kukuričných polí. Ten obýva staručká Matka Abagail, ktorej Boh dožičil dlhý život, aby mu pomohla naplniť Plán. Svet sa ešte len spamätáva z katastrofy a na šachovnici dobra a zla sa už rozohráva partia, v ktorej sa komunita na strane svetla musí postaviť na odpor temnote. Zvíťazí temný muž, ktorý ovláda mágiu, alebo starena, ktorá si aj v úctyhodnom veku stoosem rokov sama pečie koláče?“

úterý 19.10.2021 – CREW

Dobrodružství legendárního českého superhrdiny Péráka se opět přesouvá z časopisu ABC do celistvého svazku. Petrové Macek a Kopl tentokrát postaví Péráka proti nacistické okultní organizaci Thule a jejímu vůdci majoru Vernerovi, který se zmocnil Jantarové komnaty. Aby se však hlavní hrdina s Vernerem utkal, bude se muset dostat přes řadu překážek.

„Dobrodružství pokračuje! Udatný Pérák, legendární hrdina bez bázně a hany, který ztrpčuje život nacistickým okupantům na území protektorátu Čechy a Morava, opět nazouvá své pružinami opatřené speciální boty a skáče do akce. Hitlerova okultní organizace Thule vedená majorem Vernerem se zmocnila Jantarové komnaty, historického artefaktu nevyčíslitelné ceny, jemuž jsou přisuzovány tajemné schopnosti. Pérák má navíc s Vernerem nevyřízené osobní účty – tento zákeřný nacista a manipulátor jej připravil o partnerku i nenarozené dítě. Dokáže touhou po pomstě zaslepený hrdina ještě rozlišit, co je v honbě za zúčtováním ospravedlnitelné? Pérák se při stíhání Vernera musí dostat přes řadu překážek – třeba přes armádu wehrmachtu slídící v šumavských hvozdech po skrýši partyzánů nebo doktorem Mengele „vyšlechtěného“ slovenského supervojáka Fosforáka. Ve velkolepém finále se pak splétají linky minulosti, přítomnosti i příběhů načatých v předcházejícím grafickém románu Pérák: Oko budoucnosti. Najde Pérák vytoužený klid? Sebrané a rozšířené vydání seriálu, původně vydávaného v časopise ABC, doplněné o řadu bonusových materiálů.“ 

úterý 19.10.2021 – CREW

Špiónské manga dobrodružství Spy x Family pokračuje ve druhém svazku. Tentokrát si budou moci fanoušci přečíst, jak Eden Soumrak ztratil nervy a vybouchl během pohovoru na akademii.

„Během pohovoru na akademii Eden Soumrak ztratil nervy a možná tak všechno zkazil. Takhle Anya nejspíš u přijímací zkoušky neuspěje a Soumrak přijde o jedinou šanci přiblížit se ke svému cíli, Donovanu Desmondovi. Povede se mu ještě zvrátit situaci ve svůj prospěch? A pokud ano, dokáže se Anya sblížit s Donovanovým synem Damianem? Dojdou snad legendárnímu Soumrakovi síly již v první bitvě?“ 

úterý 19.10.2021 – CREW

Obyčejně neobyčejná prasečí dívka Leslie na útěků. Druhý svazek lehce erotické a dystopické série Proti přírodě od Mirky Andolfo bude pokračovat tam, kde první skončil. Leslie bude muset utíkat před tajemnou organizací, která se jí chce zmocnit a využít ji pro své nekalé úmysly.

„Lesliein život se ocitl v troskách. V jejím nitru se probudila prapůvodní síla zlovolného vlčího boha a nyní je Leslie na útěku. V patách je jí tajemná organizace, která se jí chce zmocnit a využít ji pro své nekalé úmysly. Osamělá, zoufalá a v neustálém nebezpečí se musí Leslie vypravit na cestu a najít ve svém nitru sílu vzdorovat osudu.“

úterý 19.10.2021 – CREW

Nový příběh Ligy spravedlnosti s podtitulem Žádná spravedlnost od Scotta Snydera, Jamese Tyniona IV, Joshuy Williamsona a dalších je tady! Události zachycené v titulu Temné noci: Metal proměnily vesmír k nepoznání. Hrdinové i antihrdinové jako například Batman, Superman, Lobo či Flash budou muset začít spolupracovat, zničit čtyři prastaré entity a zabránit zničení vesmíru.

„Záhada. Zázrak. Moudrost. Entropie. Tyto čtyři síly řídí veškerou existenci, a nyní se probudily božské bytosti, které jsou jejich zosobněním. V ohrožení je veškerý život, a jediná šance na zastavení nemyslitelného, kterou superhrdinové ze Země mají, spočívá ve vytvoření nových spojenectví, jaká tu ještě nikdy dříve nebyla! Superman, Starfire a Martian Manhunter pátrají po tajemstvích vesmíru v týmu záhady. Batman, Beast Boy a Lobo bojují s chaosem v týmu entropie. Wonder Woman, Zatanna a démon Etrigan odhalují bizarní mimozemskou magii v týmu zázraku. A Flash, Cyborg a Harley Quinn se dozvídají ohromující pravdu v týmu moudrosti! Dokáže tahle nová úžasná Liga spravedlnosti držet při sobě a zabránit zničení vesmíru? Někteří z hrdinů se nedožijí toho, aby se to dozvěděli...“

středa 20.10.2021 – BB art

Máte už po krk nudných superhrdinů? A co jejich opak? Ano, tento týden se nového dobrodružství dočkalo i seskupení padouchů s názvem Sebevražedný oddíl. V novém svazku Domácí vězení od Matta Kindta jsou padouši na všechno sami. Po událostech známých jako Věčné zlo zmizeli ze světa všichni superhrdinové. Šílený tým Amandy Waller tak bude muset zabránit Thinkerovi v získání zbraně nepředstavitelné síly.

„Sebevražedný oddíl rozhodně není žádný superhrdinský tým. Nebezpeční zločinci, přinucení ke spolupráci Amandou Wallerovou, jsou přinejlepším sebranka neřízených střel. Dosud je v šachu držely výbušniny v lebce, jenže ty jsou nyní pryč, a Sebevražedný oddíl se zcela vymyká kontrole. Jenže během události VĚČNÉ ZLO zmizeli ze Země všichni slavní hrdinové. A psychopati ze Sebevražedného oddílu jsou tím posledním, kdo zbývá, aby ochránil náš svět! Wallerová posílá tým složený z Deadshota, Harley Quinn a Captaina Boomeranga, aby zabránili zlovolnému a geniálnímu Thinkerovi v získání zbraně nepředstavitelné síly. Má to ale jeden háček – Thinker si vybudoval svůj vlastní Sebevražedný oddíl s Power Girl, Steelem a Neznámým vojínem… což je kombinace, která se originálu minimálně vyrovná.“ 

pondělí 18.10.2021 – Josef Vybíral

Na úplný závěr komiksové sekce pro vás máme velmi zajímavý počin z repertoáru nakladatelství Josef Vybíral. Během tohoto týdne se do Česka dostala volná komiksová adaptace příběhu z Nibulengské legendy. Grafický román Siegfried od francouzského komiksového tvůrce Alexe Alicee čtenářům naservíruje příjemný fantasy příběh o hrdinství s krásnou kresbou.

„Volně adaptovaný příběh z Nibelungské legendy, která inspirovala Wagnera k jedné z jeho nejkrásnějších oper. „Siegfried“ je vrchol hrdinské fantazie, fascinující grotesky, která porušuje zakládající mýty o nejkrásnějších legendách. Děti Siegfrieda, synové lidí a bohů, které mezi vlky vychovala Mime. „Nibelungové“ tvoří první symbol neobyčejné trilogie podepsané Alexem Alicí, velkým tvůrcem „Třetího zákona“.“ 

A to je pro dnešek vše. Příští týden vám opět přinese další nálož novinek z českého a slovenského literárního světa. Do komentářů nám určitě napište, který z těchto titulů ozdobí vaši knihovnu.

]]>
2021-10-23T17:47:20+02:00 2021-10-23T17:45:16+02:00 3
https://nerdfix.cz/clanek/drama-noc-ohnu-bude-mit-velkou-sanci-ziskat-nominaci-na-nkay1y Drama Noc ohňů bude mít velkou šanci získat nominaci na Oscara za nejlepší cizojazyčný film roku - NerdFix Srdceryvné drama Noc ohňů už sklidilo velký úspěch na různých filmových festivalech, včetně toho našeho v Karlových Varech. Díváme se na budoucího oscarového vítěze? Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Dočkali jsme se prvního traileru na novinku od Netflixu jménem Noc ohňů (Noche de Fuego), která bude vycházet ze stejnojmenné předlohy od spisovatelky Jennifer Clement. Děj se zaměří na tři dívky, jejichž život se nachází v konstantním nebezpečí ze strany nemilosrdných drogových kartelů v Mexiku. Nejsou však samy, hrozba smrti se samozřejmě týká i jejich blízkých, u kterých vyrůstají. Každý den totiž dívky a jejich rodiny žijí ve strachu z toho, že si pro ně jednou přijedou členové zločineckého syndikátu. A to z jednoho prostého důvodu – obchodování s lidmi. 

I přes tento závoj strachu si však dívky dokážou najít chvilku oddechu během svého hraní, které je plné fantasie a čarovných světů. To se však změní ve chvíli, kdy si pro jednu z dívek členové kartelu skutečně přijedou. Osud všech tří dívek tak uvidíme ve dvou časových rovinách. Zprvu v době, kdy byly ještě dětmi, které zatím nepoznaly hrůzy zločineckého podsvětí, a následně v době, kdy byly teenagerky. Žádnou veselou podívanou však od filmu nečekejte, se vší pravděpodobností nás čeká smutné a realistické drama, kolem kterého už trochu krouží příslib tragického konce. Ale necháme se překvapit. 

Film byl již představen na řadě filmových festivalů, ze kterých si odnášel jednu cenu za druhou, včetně i cen v kategoriích jako Nejlepší film roku a Nejlepší režie roku. Noc ohňů se tak se vší pravděpodobností stane žhavým kandidátem na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film. O scénář a režii se postarala mexická filmařka Tatiana Huezo. Na Netflixu se dramatu dočkáme od 17. 11. 2021. 

]]>
2021-10-23T13:47:45+02:00 2021-10-23T16:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/filmova-adaptace-mangy-o-ceste-na-mount-everest-predstavuje-686zwj Filmová adaptace mangy o cestě na Mount Everest představuje vizuálně působivý trailer - NerdFix Nestává se často, aby Francouzi zfilmovali mangu. Přesně to se ale stalo v případě nadcházejícího filmu The Summit of the Gods, který již zabodoval na filmovém festivale v Cannes. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Netflix se nám přednedávnem pochlubil trailerem na nový animovaný film s úchvatnými vizuály, který ponese název The Summit of the Gods. Bude se jednat o filmovou adaptaci mangy, kterou napsali a ilustrovali Jiro Taniguchi a Baku Yumemakura. Nebude se však jednat o japonskou adaptaci, snímek si totiž vzali na starost francouzští tvůrci. Trailer nám tak přislibuje naprosto úchvatnou vizuální podívanou, která dost pravděpodobně zajistí filmu nominaci na Oscara v kategorii Nejlepší animovaný film roku. 

Film bude sledovat příběh mladého japonského fotografa jménem Fukamachi, který se rozhodne jít po stopách slavného horolezce, jenž za záhadných okolností zmizel. Jeho cesta ho tak zavede až na samotný Mount Everest. Snímek by však neměl být jen pouhopouhou dobrodružnou cestou na vrchol nejvyšší hory světa, ale i filozofickým hloubáním nad tím, co přesně lidi vede k tomu, aby se dobrovolně vydali na tak nebezpečnou cestu, plus co ona píle a odhodlání přesně reprezentují. 

Snímek byl již představen na filmovém festivale v Cannes, odkud se na něj valily samé pochvalné reakce. O scénář a režii se postaral Patrick Imbert, který v roce 2017 zaznamenal úspěch se svým povídkovým animovaným filmem Velký zlý lišák, na němž pracoval i filmař Benjamin Renner. Ve vybraných kinech se film objeví 24. 11. 2021, následně pak 30. 11. se ho dočkáme i na Netflixu. Díváme se právě na budoucího oscarového vítěze? 

]]>
2021-10-24T08:06:51+02:00 2021-10-23T14:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/film-o-barbie-nasel-sveho-kena-0nnoy7 Film o panence Barbie konečně našel svého Kena - NerdFix Ústřední duo připravovaného filmu o Barbie je konečně kompletní, tudíž snímek může zahájit produkci. A kdo se nakonec ikonického Kena ujme? Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Po měsících spekulací už konečně víme, kdo ztvární svalnatého blonďáka Kena, který je mužskou obdobou panenky Barbie. O to té totiž vzniká celovečerní film (jednoduše pojmenovaný Barbie), ve kterém se hlavní role ujme Margot Robbie. A lepší volba snad ani nebyla k mání, protože Robbie je nejenom fajn herečka, ale svým vzhledem je pro roli jako stvořená. To ale samozřejmě znamená, že se vedle ní bude muset postavit nějaký fešák, po kterém bude slintat zase především ženské publikum. A nyní už konečně víme, kdo oním vyvoleným bude. Role Kena se nakonec chopí sympaťák Ryan Gosling.

Podle webu Deadline byl Gosling pro studio Warner Bros. první a jednou volbou, přičemž se ho snažili dostat na palubu už v minulosti. Gosling však roli odmítl, ovšem nyní se zdá, že si to nakonec z nějakého důvodu rozmyslel. Film je ve výrobě už pěknou řadu let, původně se na něm začalo pracovat už v roce 2009 pod dohleden studia Sony Pictures, kdy se o scénář měla postarat Diablo Cody, schopná filmařka, která má na svědomí například film JunoEllen Page. Hlavní role se měla ujmout herečka a stan-up komička Amy Schumer. V roce 2018 ale převzalo otěže filmu studio Waner Bros., které nakonec obsazení změnilo. Barbie si tak nakonec zahraje Margot Robbie. 

Dřív než si ale řeknete něco ve stylu: ,,Bože! Film o Barbie? Tak to bude pěkná hovadina,“ tak vás musíme upozornit na důležitý fakt. Na scénáři totiž pracovali Noah Baumbach a Greta Gerwig, která film také zrežíruje. A o žádné amatéry se fakt nejedná. Baumbach se například podílel na scénáři k filmu Wese Andersona Život pod vodou, plus v roce 2019 napsal a natočil snímek Manželská historie, který byl nominovaný na Oscara za Nejlepší film a Nejlepší původní scénář. Greta Gerwig byla ve stejný rok zas nominovaná v kategorii Nejlepší adaptovaný scénář za film Malé ženy. Takže dopředu film určitě neodsuzujete, je rozhodně v dobrých rukou. 

]]>
2021-10-23T10:39:20+02:00 2021-10-23T12:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/rami-malek-puvodne-nebyl-prvni-volbou-pro-roli-freddieho-a0gfes Rami Malek původně nebyl první volbou pro roli Freddieho Mercuryho z filmu Bohemian Rhapsody - NerdFix Kromě nejnovější bondovky Není čas zemřít zazářil Rami Malek i v hudebním filmu o kapele Queen. Původně měla ale role připadnout v té době o trochu známějšímu herci. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

V úspěšném hudebním snímku Bohemian Rhapsody, jenž se zaměřil na život frontmana kapely Queen Freddieho Mercuryho, zazářil především herec Rami Malek, pro kterého se role zpěvácké legendy stala jednou z těch nejvíce ikonických z jeho kariéry. Mnozí diváci už ale neví, že Ramek nebyl pro tvůrce vždy tou první volbou. Původně měl totiž Mercuryho tvárnit Oscar Isaac, kterému tvůrci nabídli roli původně.

V rozhovoru pro ABC Audio herec uvedl, že mu byla nabídnuta možnost si zahrát Freddieho Mercuryho, nicméně Isaac roli nakonec odmítl. Dvaačtyřicetiletý herec se totiž domníval, že biografický snímek o Queenech nebude nikoho zajímat. To se ovšem šeredně spletl, protože film ve výsledku vydělal přes 900 milionů dolarů, čímž se stal jedním z komerčně nejúspěšnějších filmů roku 2018. I tak ale Isaac svého rozhodnutí nelitoval.

,,V té době jsem si říkal, že se přece nikdo nebude chtít koukat na někoho, kdo předvádí, že je Freddie Mercury. Ale přesně to se nakonec také stalo. Myslím si, že bych nikdy nedokázal to, co se povedlo Rami Malekovi. Stejně jako všichni ostatní si i já myslím, že v tom filmu byl skvělý. I přesto jsem si ale v minulosti říkal, že se na Freddieho přece člověk může podívat na Youtubu. Proč by se měli lidi koukat na někoho, kdo ho pouze imituje?“ 

V nedávné době se také vyskytly zvěsti o tom, že by se úspěšný hudební film mohl dočkat pokračování. O samotném ději nejsou žádné informace, ale Brian May, kytarista Queenů, odhalil, že už s producenty probíral nápady na případný druhý díl. Jakou roli by v něm sehrával Mercury, je zatím ve hvězdách. Film skončil epickým koncertem Live Aid, který se původně uskutečnil v roce 1985, to znamená pouhých šest let před Mercuryho smrtí. Případný sequel by tak pravděpodobně nastínil poslední léta slavného zpěváka, který v roce 1991 zemřel na AIDS. Ocenili byste případné pokračování? A jak by se vám v roli líbil Oscar Issac? 

]]>
2021-10-23T08:58:41+02:00 2021-10-23T09:00:00+02:00 5
https://nerdfix.cz/porad/streamnovinky/nejhorsi-a-nejlepsi-film-na-svete-ceske-komedie-a-gelu-b9ej9v Nejhorší a nejlepší film na světě, české komedie a Gelu? - NerdFix Netflix i HBO šli tento týden spíše do klasik, objeví se i české komedie a několik málo novinek z oblasti seriálů i filmů. Spíše těch seriálů. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Týždeň sa s týždňom zišiel a tak tu máme ďalšie Streamnovinky. Tentoraz tu máme staré dobré overené tituly, pár nových seriálov a nejakú tú českú komédiu.

sobota - 23. října 2021

The Office mieri na Netflix už túto sobotu, takže ak ste doposiaľ tento legendárny mockumentárny sitkom doposiaľ videli akurát tak v gifoch či memečkach, konečne budete mať príležitosť. Tak to neprepásnite.

sobota - 23. října 2021

V rovnaký deň pribudne na červenú platformu aj česká komédia Matky, nečakane o štyroch matkách. Sára je influencerka, no má problém vytvoriť ilúziu dokonalej matky na sociálynch sieťach, keď je všade bordel, prach a depresia. Hedviga má manžela workoholika a kopec peňazí, haha, Zuza nemá peniaze, ani chlapa, lebo je po rozvode a Eliška skvelého chlapa, ale hrozných rodičov.

středa - 27. října 2021

Viete, že keď vás psychiater zhypnotizuje, nemôže vás donútiť robiť veci, ktoré sami nechcete? Tak presne na to sa vykašlali tvorcovia hororu Hypnotic, kde sa presne toto bude diať hlavnej postave. Ovládne ju totiž tajomný hypnoterapeut a potom ju chce zabiť, hypnózou, wtf.

středa - 27. října 2021

Talianska romantická komédia An Astrological Guide to Broken Hearts nám predstaví deprimovanú Alice, ktorá si proste nevie nájsť chlapa. Potom však stretne charizmatického astrológa, ktorý jej za pomoci pohybu planét pomôže nájsť dokonalého pána dokonalého. O čo že sa dajú nakoniec dokopy?

středa - 27. října 2021

Poliaci sú vtipní ľudia a robia celkom vtipné hororové filmy. Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2 je pokračovaním filmu o divných monštrách v lese, s ktorými sa tentoraz musí porátať neskúsený policajt v spolupráci s jediným preživším pôvodného masakru z prvého dielu filmu.

středa - 27. října 2021

Only Mine je príbeh o dievčati, ktoré sa dá dokopy s charizmatickým policajtom. Akurát že ten policajt je stalker a nedá jej dýchať, takže si proste musí dávať Johana Sebastiána Bacha.

středa - 27. října 2021

Nemecko francúzske dystopické sci-fi Terminus sa na Netflix taktiež dostane v stredu. Film z roku 1987 nám predstaví futuristický kamión s podivnou umelou inteligenciou, ktorú nadizajnoval geniálny chlapec. Šofér sa však s kamiónom stratí v neznámom území. Kamióna sa zmocní trestanec, ktorý ho chce využiť na to, aby spolu s neznámou sirotou zdrhli na nejaké lepšie miesto. 

pátek - 29. října 2021

Pokiaľ by ste mali chuť na niečo fakt hrozné s hercami ako z ochotníckeho divadla a celkovo blbou premisou, pozrite si v piatok Werewolves of the Third Reich o štvorci amerických vojakov, ktorí sa musia postaviť nacistickým experimentom. Áno, sú to vlkodlaci. A ten filmy je vážne zlý.

pátek - 29. října 2021

Na druhej strane tu máme jeden z najlepších videoherných filmov za posledné obdobie. Na Netflix mieri nový Ježek SonicJimom Carreym v roli zlého Doktora Robotnika. Pokiaľ ste Ježka zmeškali v kine kvôli korone, alebo niečomu podobnému, tak si ho môžete pozrieť na Netflixe už v piatok.

pátek - 29. října 2021

A nakoniec tu máme Snyderovu Armádu zločincov, alias Army of Thieves. Prequel k filmu Army of the Dead, na ktorý sme robili recenziu, sa zameriava na bankového úradníka Dietera, ktorý sa stane zlodejom, pretože ho baví otvárať zámky na trezoroch a zombíci vo Vegas odvádzajú pozornosť, alebo čo.

sobota - 23. října 2021

 • The Office
 • Mothers

středa - 27. října 2021

 • Hypnotic
 • An Astrological Guide to Broken Hearts
 • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2
 • Only Mine
 • Terminus

pátek - 29. října 2021

 • Werevolves of the Third Reich
 • Army of Thieves
 • Sonic

pátek - 29. října 2021

Apple pridáva nové veci vždy v piatok, a neinak je tomu aj v prípade seriálu Swagger. Ten je inšpirovaný životom basketbalovej superstar Kevinom Durantom, zároveň však sleduje, aké ťažké je vyrastať v Amerike zvlášť, keď ste talentovaný jedinec a musíte o svoje miesto v živote bojovať v neférovej hre.

To je všetko, ideme na HBO, lebo áno.

sobota - 23. října 2021

Ave, Caesar! Je komediálny film o natáčaní veľkofilmu v 50tych rokoch. Výpravný film zhltol veľa peňazí na hercov aj výpravu, problém však nastane, keď herca v hlavnej úlohe niekto unesie. Na to sa budete môcť pozrieť už v sobotu na HBO GO.

sobota - 23. října 2021

Jesse EisenbergAlexander Skarsgård sa vo filme Operace Kolibřík stávajú bratmi, ktorí sú jedničkami v High-Frequecny tradingu. Aby si pomohli a ideálne zarobili milóny, snažia sa vybudovať priame optické spojenie medzi Kansasom New Jersey. Problém je v tom, že sa im nič nedarí a po krku im ide ich bývalá šéfka.

neděle - 24. října 2021

Sci-fi film Interstellar snáď ani netreba predstavovať. A preto to nebudem robiť. 

Super Drbna

úterý - 26. října 2021

V utorok sa na HBO GO objavia hneď dve Super Drbny. Tá pôvodná z roku 2007, kde ešte fičali blogy, ale už sa chytali smartfóny sa ukáže vo všetkých šiestich sériách. No a zároveň sa dočkáme premiéry prvej časti nového seriálu Superdrbna. Starý blog Superdrbny pretriasajúci všetky kauzy a kamzíčky rezidentov prominentnej školy síce už dávno nefunguje, no v dnešnej dobe sociálnych sietí a všade prítomných mobilov ani nemusí. 

čtvrtek - 28. října 2021

Zlatíčko Anna Kendrick proste vždy vyzerá na kamere skvele. A neinak je tomu aj v romantickom komediálnom seriáli Love Life. Ten sleduje cestu od prvej lásky až po tú poslednú. Pretože je však línia z prvej série uzavretá, v druhej sa pozrieme na novú postavu – Marcusa

pátek - 29. října 2021

Animovaný seriál Steven Universe sa skončil v roku 2019. V ten istý rok vznikol v rámci tohto seriálu aj celovečerný film a práve ten si budete môcť pozrieť v piatok na HBO GO. Ale menšie varovanie, ide o filmový muzikál!

pátek - 29. října 2021

HBO zakončujeme mysterióznym hororom Vlk ze Snow Hollow. Miestny policajt z malého horského mestečka sa tu snaží vychovávať svoju dospievajúcu dcéru a stará sa o svojho otca. Keď sa však každý mesiac počas splnu začnú v mestečku objavovať mŕtve telá, musí sám seba presvedčiť o tom, že vlkolaci neexistujú.

sobota - 23. října 2021

 • Ave, Caesar!
 • Operace Kolibřík

neděle - 24. října 2021

 • Interstellar

úterý - 26. října 2021

 • Super Drbna

čtvrtek - 28. října 2021

 • Love Life

pátek - 29. října 2021

 • Steven Universe The Movie
 • Vlk ze Snow Hollow

A ja musím sám seba presvedčať o tom, že dnešný diel streamnoviniek sa stále nekončí. Preto sa hneď po tomto zhrnutí pozrieme na nejaké vaše odporúčania. Toto síce nie je tak celkom priamo odporúčanie, ale Roman Zeman sa rozpísal o sérií filmov známych ako Legendy Polskie. A pretože som sám ich fanúšikom, odporučím vám dnes tie. Ide o niekoľko poľských nezávislých filmov, ktoré moderným spôsobom spracúvajú tradičné poľské legendy, povesti a báje. Mojim osobným favoritom je v tomto smere Twardowsky, rozhodne si ho pozrite, lebo som vďaka tomuto filmu objavil aj skvelú hudbu Mareka Grechutu. Všetky filmy zo série nájdete na YouTube kanáli spoločnosti Allegro.

]]>
2021-10-22T22:00:54+02:00 2021-10-22T22:00:53+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/transformers-probuzeni-monster-hlasi-dotoceno-kdy-se-m82iae Transformers: Probuzení monster hlásí dotočeno! Kdy se sedmého dílu dočkáme v kinech? - NerdFix Filmová série, kterou v roce 2007 započal režisér Michael Bay, bude i nadále pokračovat. Příští rok se tak dočkáme sedmého dílu jedné z nejúspěšnějších akčních sérií posledních desetiletí. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Kdepak, filmová série o Transformerech jen tak neskončí, na to mají tyto akční snímky až příliš velký komerční úspěch. V létě příštího roku se tak dočkáme dalšího dílu, který ponese název Transformers: Probuzení monster. A režisér Steven Caple ml. před nedávnem ohlásil, že konečně padla poslední klapka, tudíž film míří do postprodukce. Režisér se s informací pochlubil na svém Instagramu, kde zveřejnil fotku, na které je sám Optimus Prime ve své „pojízdné“ podobě. V pořadí se tak bude jednat už o sedmý díl série. Steven Caple ml. toho zatím mnoho nenatočil, je ale zodpovědný za snímek Creed II (Rocky: Nová výzva), který si kritici vesměs vychvalovali. 

Film bude pokračováním předchozího filmu ze série z roku 2018, který nesl název Bumblebee. Ten měl být původně jakýmisi prequelem pro všechny předchozí díly, ale nakonec se z něho stal reboot. Probuzení monster se bude odehrávat sedm let po jeho událostech, to znamená, že se tentokrát podíváme do roku 1994. Děj by se měl točit kolem páru archeologů, který se připlete do konfliktu mezi třemi skupinami Transformerů: Maximaly, Predacony a Terrorcony. Sympatický Autobot Bumblebee se v pokračování samozřejmě objeví také, přičemž bude pomáhat hrdinské archeologické dvojici. Vrátit se má ale i celá stará parta našich mega robotů z předchozích dílů, takže nebude chybět ani Optimus Prime, kterému opět propůjčí hlas Peter Cullen. 

Nováčkem série se v nadcházejícím díle stane herec Ron Perlman, kterého můžete znát z jeho ikonické role Hellboye od Guillerma del Tora. Ten si ve filmu zahraje vůdce Maximalů, který se bude nazývat Optimus Primal. V kinech se filmu dočkáme již příští léto, přesněji 24. 6. 2022. Těšíte se? 

]]>
2021-10-22T14:04:31+02:00 2021-10-22T17:00:00+02:00 4
https://nerdfix.cz/clanek/alec-baldwin-behem-nataceni-sveho-noveho-filmu-omylem-693ogq Alec Baldwin během natáčení svého nového filmu omylem zastřelil kameramanku a těžce zranil režiséra - NerdFix Teprve před několika hodinami došlo k tragické události na place filmu Rust, která vyústila ve smrt jednoho ze členů štábu. Celou událost momentálně vyšetřuje policie ze Santa Fe. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Při natáčení westernu jménem Rust, ve kterém měl ztvárnit hlavní roli herec Alec Baldwin, došlo k velice nešťastné nehodě, jež skočila smrtí jedné ze členek filmového štábu. Baldwin během natáčení neúmyslně zastřelil hlavní kameramanku Halynu Hutchinsovou, přičemž postřelil i režiséra Joela Souzu, kterého odvezla záchranka do nemocnice v kritickém stavu. Později byl propuštěn do domácího zotavování. The Hollywood Reporter informoval o tom, že Hutchinsovou měl do nemocnice na Univerzitě v Novém Mexiku přenést vrtulník, i tak ale později teprve dvaačtyřicetiletá kameramanka bohužel zemřela. 

Oddělení šerifa v Santa Fe poslalo na místo tragédie své lidi, kteří zahájili vyšetřování. Policie tak na place začala vyslýchat svědky. A to včetně Baldwina, který je celou událostí naprosto zdevastovaný. Speciální pozornost policie si také vysloužily samotné zbraně, momentálně probíhá vyšetřování, které má zjistit, co za celou tragickou událostí přesně stálo. Na Baldwina však žádná obvinění zatím nepřišla, přičemž se zdá, že i policie se shoduje na tom, že smrt mladé kameramanky byla opravdu jen nešťastnou nehodou. Herec už má policejní výslech za sebou, ale k celé události se zatím nevyjádřil. Údajně je ale ve velice špatném psychickém stavu. Špatně celou věc nese i zbytek štábu filmu, jehož produkce se momentálně zastavila na neurčito. 

Herec použil zbraň, která měla sloužit pouze jako rekvizita, ovšem z nějakého důvodu obsahovala ostré náboje. Na další informace si tak budeme muset počkat. Takovýto incident se na filmovém place nestal poprvé, celá událost může připomínat tragické natáčení filmu Vrána, během kterého zemřel jeho hlavní představitel Brandon Lee. I toho totiž zabila ostrá kulka ze zbraně, která měla být pouhou rekvizitou. Zesnulá kameramanka teprve před pár dny zveřejnila na svém Instagramu krátké video z natáčení, ve kterém vyjádřila svou radost z toho, že během chvilek volna se může projet na koni. Bohužel se jedná o její zcela poslední příspěvek.

]]>
2021-10-22T14:58:07+02:00 2021-10-22T14:56:23+02:00 6
https://nerdfix.cz/clanek/mel-gibson-a-syn-clinta-eastwooda-se-budou-muset-postavit-n360vx Mel Gibson a syn Clinta Eastwooda se budou muset postavit jak FBI, tak i ozbrojeným žoldákům - NerdFix V nadcházejícím akčňáku Dangerous se nám představí potomek slavného režiséra, který se spojí s další hvězdou akčních filmů, aby odhalili tajemství, po němž pasou hned dvě mocné skupiny. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Studio Lionsgate Movies se nám přednedávnem pochlubilo trailerem na akční thriller jménem Dangeorus, ve kterém se hlavní role ujme syn legendárního režiséra Clinta Eastwooda. Sekundovat mu bude Mel Gibson, který se však tentokrát bouchačky nechopí, místo toho se bude spíše držet v pozadí. 

Hlavním hrdinou připravovaného akčňáku se stane Dylan Forrester (Scott Eastwood), bývalý vězeň, který se rozhodne po svém čase stráveném ve vězení začít nový život. To však naruší jedna nečekaná a velice nepříjemná událost. Jeho bratr za záhadných okolností zemře, proto začne Dylan opět hazardovat se svou nově získanou svobodou, aby se dobral k pravdě o tom, co se jeho bratrovi ve skutečnosti stalo. Při jeho zběsilé cestě za pravdou si ale proti sobě poštve jak FBI, tak i hrozivou skupinu neznámých ozbrojenců, která je Dylanovi v patách. Obě dvě skupiny ale neví, že Dylan je muž mnoha dovedností. A rychle jim dá najevo, že s bouchačkami to rozhodně umí. Přes telefon se mu navíc dostane pomoci od poněkud výstředního psychiatra, kterého si zahraje Mel Gibson. 

FBI skupinu povede schopná agentka, kterou i zahraje Famke Janssen, tu mohou diváci znát především ze série X-Men, případně i z bondovky Zlaté oko. Skupinu ozbrojenců, která se vydá za tajemstvím Dylanova mrtvého bratra, zas povede herec Kevin Durand. A ano, opět si zahraje zápornou postavou, ten chlapík na to prostě má image. Scénáře a režie se ujal David Hackl, který je především znám za svou práci na filmové sérii Saw. Premiéry filmu se dočkáme 5. 11. 2021. 

]]>
2021-10-22T12:03:21+02:00 2021-10-22T13:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/reziser-transformeru-nam-nadeli-zbesilou-akcni-jizdu-ve-re702x Režisér Transformerů nám nadělí zběsilou akční jízdu, ve které půjde o každou sekundu - NerdFix Michael Bay má akčňáky rád. Dokazuje to i jeho nejnovější film jménem Ambulance, ve které hlavní hrdinové nebudou mít ani chvilku na oddech. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Hráli jste GTA: San Andreas? A pamatujete si na ty sanitní vozy, které mnohdy svou zběsilou jízdou zabily víc lidí, než kolik jich měly zachránit? Tak něco podobného nás možná čeká v nadcházejícím snímku režiséra Michaela Baye, který ponese název Ambulance. Jedná se o americký remake stejnojmenného dánského filmu z roku 2005 od Lauritse Munch-Petersena. Bude to film s opravdu vysokým rozpočtem, což zrovna u Michaele Baye, otce hraných Transformers, není žádným překvapením. Trailer nám totiž slibuje jednu nadupanou akční sekvenci za druhou. 

Děj se bude odehrávat během jednoho jediného dne v Los Angeles, kde se jistý bezradný muž (Yahya Abdul-Mateen II) zoufale snaží sehnat 231 tisíc dolarů, aby mohl své ženě, kterou stihla velice závažná choroba, zajistit operaci. Nakonec se obrátí na svého loupeživého kamaráda (Jake Gyllenhaal), který ho přemluví k velké bankovní loupeži. Ta by mu totiž zajistila krásných 32 milionů dolarů. Pochopitelně ale vše neproběhne podle plánu, přičemž následně jsou nuceni jet pryč se sanitkou, která veze pryč policistu, jehož v bance postřelili. Mateenův charakter se tak postaví před obtížné rozhodnutí – buď zachrání život své ženě, nebo život umírajícího muže, kterého postřelili. 

Zajímavé je, že to bude podruhé, co Gyllenhaala uvidíme hrát jednu z hlavních rolí v americkém remaku dánského thrilleru. Před nedávnem totiž vyšel americký film Viník, který je zas USA verzí dánského filmu Tísňové volání, ve které se operátor tísňové linky snaží zachránit život volající ženě. Oproti původnímu filmu však americká verze příliš velký úspěch mezi kritiky neslavila, tak uvidíme, zda to zde bude lepší. Filmu se dočkáme 17. 2. 2022. 

]]>
2021-10-22T10:54:34+02:00 2021-10-22T10:56:22+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/behem-sledovani-noveho-hororu-the-feast-silne-doporucujeme-mvzlxp Během sledování nového hororu The Feast silně doporučujeme nic nejíst - NerdFix Eko-horor The Feast si posvítí na rodinu lovců, která se rozhodne na večer uspořádat menší hostinu. Jejich nová servírka jim ale nejen pěkně navaří, ale i zavaří. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Studio IFC Midnight nám před nějakou dobou nadělilo trailer na zbrusu nový horor z velšského prostředí, který ponese název The Feast. I když se ale oficiálně jedná o britský film, nebude se v něm mluvit anglicky. Místo toho se ve filmu dočkáme pitoreskně znějící velštiny. Snímek měl premiéru na filmovém festivale SXSW, odkud si odnášel především pozitivní reakce. Kritici zejména chválili znepokojivé vyústění celého příběhu, od kterého máme čekat pomalé tempo, plus i dobře implementované poselství o důležitosti ekosystému. 

Děj filmu se bude točit kolem jisté bohaté rodiny, která se rozhodne, že se vydá na zcela isolované místo v horách, kde připravuje přepychovou hostinu. Ne však pouze pro sebe. Dorazit má ještě významný businessman a několik farmářů, se kterými bude chtít rodinka uzavřít dohodu, aby mohla těžit z místního přírodního bohatství. Celý průběh hostiny však zkomplikuje přítomnost podivné nové servírky (Annes Elwy), která má mít na starosti všeobecný úklid domu. Zdá se totiž, že tichá dívka má jakýsi zvláštní a nadpřirozený vztah s okolními lesy, kvůli kterému se původně pohodová hostina změní v noční můru. 

O režii se postaral držitel ceny BAFTA Lee Haven Jones, scénář si vzal na starost Roger Williams. Ve filmu uvidíme herce jako Caroline Berry, Steffan Cennydd a Lisa Palfrey. Premiéry se dočkáme 19. 11. 2021. 

]]>
2021-10-21T16:56:00+02:00 2021-10-21T17:30:00+02:00 3
https://nerdfix.cz/porad/90vterin/komiksove-novinky-navrat-dracka-a-velke-cervene-psy-yr3kj9 Komiksové novinky, návrat dráčka a velké červené psy! - NerdFix DC FanDome nám v sobotu ukázal spoustu komiksových novinek a my jmse je všechny zhustili do jediné zprávy. A samostatného videa. Také zde máme novinky z Marvelu, Netflixu a velkého rudého dogga! Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

DC FanDome nám v sobotu ukázal spoustu komiksových novinek a my jsme je všechny zhustili do jediné zprávy. A samostatného videa. Také zde máme novinky z Marvelu, Netflixu a velkého rudého dogga! 

]]>
2021-10-22T13:44:49+02:00 2021-10-21T16:54:30+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/byvala-predstavitelka-batwoman-se-poradne-pustila-do-svych-5bvc3p Bývalá představitelka Batwoman se pořádně pustila do svých kolegů z natáčení. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat - NerdFix Pokud jste se divili, že ve druhé sérii Batwoman nebyla nikde k nalezení její původní hlavní představitelka, tak tento článek vám poskytne nejasné odpovědi na to, proč tomu tak je. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Herečka Ruby Rose, která ztvárnila hlavní roli v seriálu Batwoman od CW, to přednedávnem na svém Instagramu pěkně rozjela. V sérii příspěvků začala kritizovat řadu svých bývalých kolegů, přičemž prohlásila, že celé natáčení bylo hrůznou zkušeností. V květnu herečka oznámila, že ze seriálu odchází, kvůli čemuž se hlavní role musela ujmout Wallis Day. V té době však neuvedla důvod, proč se rozhodla od seriálového projektu odkráčet. Mlčení však skončilo přednedávnem, kdy se herečka rozhodla, že světu vyjeví, co za jejím odchodem stálo.

,,Už to stačilo. Celému světu teď řeknu, co se na place stalo.“

V sérii Instastoríček se následně herečka pustila do následujících lidí: Do showrunnerky seriálu Caroline Dries, do jejího hereckého kolegy Dougraye Scotta, plus i do Petera Rotha, který je bývalým předsedou společnosti Warner Bros..

Caroline Dries se údajně na natáčení za celý rok objevila pouze asi jen pětkrát. A zatímco ostatní CW seriály začaly svoje produkce stahovat kvůli pandemii koronaviru, showrunnerka zas všechny hnala, aby seriál co nejdříve dokončili. 

Rose si ale pořádně smlsla na herci Dougrayovi Scottovi, který v seriálu hrál otce její postavy. Podle ní herec na natáčení ublížil jedné kaskadérce, choval se neprofesionálně, plus na place týral ženy a nepřiměřeně na ně křičel. Podle herečky tak byla naprostá noční můra s ním pracovat.

U Petera Rotha si herečka stěžovala, že si údajně najmul soukromého vyšetřovatele, aby ji sledoval. Stejně tak ho osočila z nevhodného chování vůči ženám na place. Rose následně prohlásila, že při natáčení docházelo k řadám vážných poranění, přičemž když se ona sama zranila, Roth vyhrožoval, že kvůli tomu vyhodí celý filmařský tým. 

Oficiální odpověď od Warner Bros. však na sebe nenechala dlouho čekat. Studio si je samozřejmě vědomo všech nařčení, ovšem podle něho ze seriálu herečka neodešla dobrovolně. Dostala totiž padáka.

,,Pravdou je, že studio Warner Bros. se rozhodlo neobsadit Ruby Rose do druhé série Batwoman, a to na základě několika stížností na její chování na pracovišti, které byly rozsáhle přezkoumávány a řešeny soukromě z úcty ke všem zúčastněným.“

Ozval se také herec Dougray Scott, který veškerá očerňování odmítá taktéž.

,,Jak již uvedlo Warner Bros., studio se rozhodlo herečku neobsadit do druhé série Batwoman, protože na ni přišla řada stížností z pracoviště. Absolutně a naprosto odmítám tato hanlivá a poškozující tvrzení, která vůči mně vznesla.“

Jestli bude toto drama pokračovat ještě další sérií příspěvků od Ruby Rose, je prozatím ve hvězdách. Seriálu momentálně běží jeho třetí řada, jejíž první epizoda je už pár dní venku. Návrat původní představitelky Batwoman ale rozhodně za žádných okolností nečekejte. 

]]>
2021-10-26T16:40:55+02:00 2021-10-21T15:45:00+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/fanousci-chteji-aby-si-herecka-ze-stmivani-zahrala-jokera-8rowby Fanoušci chtějí, aby si herečka ze Stmívání zahrála Jokera. Edward a Bella by se tak znovu shledali - NerdFix Filmoví fanoušci mají občas pěkný smysl pro humor. Dokazuje to i jistá kampaň, která požaduje, aby si herečka Kristen Stewart zahrála slavného komiksového padoucha. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Před nedávnem nám akce DC FanDome nadělila parádní trailer na nového Batmana, kterého si zahraje Robert Pattinson. A i přestože na sebe herec upoutal pozornost už v roce 2005 po vydání čtvrtého dílu Harryho Pottera, ve kterém ztvárnil Cedrica Diggoryho, skutečnou „slávu“ mu přinesla až upírská filmová série Stmívání. V té se ujal role upíra Edwarda, který se zamiluje do lidské dívky Belly. Tu zas ztvárnila Kristen Stewart, pro kterou se tato role stala taktéž velice ikonickou. Oba dva tak dávali dohromady zamilovanou dvojici, u které jedna část diváků slintala blahem, přičemž ta druhá si z ní zas tropila žerty. Pattinson ale po skončení série v následných filmech dokázal, že má opravdu talent. To mu nakonec vyneslo hlavní roli v nadcházejícím snímku The Batman, kterého se dočkáme příští rok. 

Fanoušci se ale rozhodli rozjet žertovnou kampaň, která požaduje, aby byla Kristen Stewart obsazena do role Jokera. Pokud totiž bude mít nadcházející film úspěch (což je poměrně pravděpodobné), otevřou se tak tvůrcům vrata pro natočení pokračování, ve kterém bychom se známého padoucha mohli opět dočkat. A jak je známo, Joker patří mezi Batmanovy největší nepřátele, tudíž by bylo krásně ironické, kdyby se herci po letech opět setkali, ovšem tentokrát v naprosto odlišných rolích. Na vtipnou kampaň, která nabírá na popularitě, zareagovala i sama herečka Kristen Stewart. Ta si samozřejmě uvědomuje, že jde o pouhý vtip, ovšem i tak celou kampaň ocenila. Prý se jí líbí energie, kterou příznivci do kampaně přináší, plus i kdyby se taková možnost opravdu naskytla, klidně by se jí ujala.   

Kristen Stewart momentálně sklízí jednu pochvalu za druhou za její ztvárnění princezny Diany v nadcházejícím snímku Spencer. Někteří dokonce mluví o oscarovém výkonu. Přesvědčit se o tom budeme moct 2. 12. 2021, kdy film půjde do kin. 

]]>
2021-10-21T13:12:20+02:00 2021-10-21T14:30:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/novy-matrix-od-svych-predchudcu-neubere-na-plynu-jedinci-ctehiy Nový Matrix od svých předchůdců neubere na plynu. Jedinci mladší sedmnácti let na něj nebudou moct jít do kina sami - NerdFix Ve čtvrtém Matrixu se dočkáme pěkné řady násilných scén, plus i nějakého toho vulgarismu. Přesně proto také film získal rating, který dostaly i díly předešlé. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Tak se zdá, že hrdinové v novém díle Matrixu si nebudou muset dávat pozor na pusu. The Matrix: Resurrections před nedávnem dostal svůj oficiální klasifikační rating, na základě kterého budou do kin vpuštěni pouze ti diváci, kteří splňují dané požadavky. Nový Matrix dostal rating R (Restricted), důvodem je „přítomnost násilných scén a hrubého jazyka“. Na film s tímto ratingem mohou do kina osoby mladší sedmnácti let pouze v doprovodu dospělé osoby, bez ní by do sálu být vpuštěny neměly. Nadcházející díl tak bude tento rating sdílet i se všemi předešlými díly. 

Druhý díl série (Matrix Reloaded) držel po mnoho let korunu krále komerčně nejúspěšnějšího filmu s ratingem R. Z trůnu ho však v roce 2016 svrhl první díl Deadpoola, plus v roce 2019 ho překonal i Joker. S přicházejícím čtvrtým dílem je tu ale dost slušná šance, že série Matrix si svou korunu opět vybojuje zpátky. Přeci jenom se slavná sci-fi série vrací zpět na výsluní po dlouhých osmi letech, přičemž do popředí se opět navrátí část herců z předešlých dílů. Rating R je pro Americkou filmovou asociaci druhou nejvyšší kategorií, kterou mohou určitému filmu udělit. Výše už je jen NC – 17, který se většinou dává filmům s opravu hodně explicitním sexuálním a násilným obsahem. Na ten mohou jít do kin zcela bez výjimky pouze a jedině dospělí.  

Ještě přihodíme jednu fajn informaci na závěr. Už víme, že se do filmu vrátí herečtí veteráni, kteří opět ztvární své ikonické postavy. Jmenovitě Keanu Reeves jako Neo, Carrie-Anne Moss jako Trinity, plus i Jada Pinkett Smith jako Niobe. Ve čtvrtém díle ale uvidíme i další staré známé z předchozích dílů. Prvním je Lambert Wilson, který se opět ujme role zločineckého francouzského bosse Merovejce, a druhým je Daniel Bernhardt, který se zas ujme role Agenta Johnsona. Nového Matrixu se v kinech dočkáme 22. 12. 2021. 

]]>
2021-10-21T11:21:55+02:00 2021-10-21T13:15:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/recenze/duna-je-kinematograficky-skvost-bez-spoileru-uo3unk Duna je kinematografický skvost (bez spoilerů) - NerdFix Některá díla je zkrátka nemožné zfilmovat. Mezi takové se dlouho řadila i Duna od Franka Herberta. Nejnovější filmový počin je ale jedno velké ALE. Petr Duppal https://nerdfix.cz/r/Duppy

Celou základní a střední školu jsem se vracel ke třem knihám, Pánovi prstenů, Četě psanců a k Duně. S radostí jsem si koupil nové kompletní vydání. Ale omylem ve slovenštině. Ale to nevadí. Stejně jako nevadí, když u filmu dojde k určitým změnám v příběhu. Ano, sice není film pak 1:1 s knihou, ale zase díky změnám je Jurský park výborný film, zatímco původní Duna od Lynche, která se snažila co nejvíce držet knižní předlohy, v mnohých úsecích trpí. Jak to je ale s novou Dunou? Jsou změny odůvodněné, vylepšují plynulost děje s prezentací a doopravdy jde o tak monumentální zážitek, že ho přirovnávají k prvnímu sledování Pána prstenů, Vesmírné odysey nebo Star Wars? 

Ano, ano a natisíckrát ano. Tenhle film je již od prvních minut pastva pro oči, uši, a i pro srdce mnohých fanoušků, i když se najdou tací, kteří změny silně kritizují. Jakožto velký milovník knihy jsem ale těchto změn nelitoval. Naschvál jsem situaci diskutoval ještě se dvěma lidmi, kteří neviděli původní film, ani nečetli knížky, abych zjistil, jak moc je absence některých pasáží zmátla, nebo měli pocit, že příběhu něco chybí.

Velkou změnou je pohlaví postavy Liet Kynes. Tento vědec najednou není postarší běloch, ale mladší černoška, kterou bravurně zahrála Sharon Duncan-Brewster. Díky tomu, že postava omládla, tak jí bylo umožněno být více nezávislou a schopnou v boji. Je například také vyhozen pohled na imigranty v jednom z měst na Arrakisu nebo večeře s mocnými na Arrakisu. Díky těmto změnám se ale film více věnuje Paulovi, Jessice, Letovi a samotnému konfliktu Atreidů s Harkonneny.

Není ukázán imperátor a vysvětleno, jak funguje Služebnický džihád nebo mentati. Ale už takhle má film dvě a půl hodiny a obyčejný divák nepotřebuje vědět detail o každé jednotlivé postavě nebo momentu. Hlavně je zde veliká šance, že si mnohé události, postavy a vysvětlení šetří režisér a scénárista Denis Villeneuve s Jonem Spaihtsem a Ericem Rothem až pro druhý či třetí díl. Bohužel musíme furt čekat než vůbec Warner Bros. dá druhému dílu zelenou. Záleží na úspěchu v USA.

Každopádně, scénář je upraven opravdu výborně. Tak jako tak pochytíte hromadu informací o světě, o jednotlivých postavách, a i pokud jste četli knihy, tak dojde na nějaké to překvapení. Tempo děje je o něco pomalejší a příběh jako takový je mnohem temnější, čemu napomáhají i změny v designu outfitů, lodí a lokací. Vše působí méně fantasticky a blíže k naší realitě.

Jedinou výtku ke scénáři bych měl ke třetímu aktu. Ten v určitý moment zbytečně moc zpomalí a působí tak jako začátek nového filmu. A samotný konec nepůsobí jako úplně dokončený.

Tento problém nastává kvůli velikosti samotné knihy. Děj filmu končí v polovině knihy, zatímco druhá část, které se snad dočkáme, by měla knihu dokončit a třetí díl by popisoval události knihy Spasitel Duny. V knize je sice moment, jenž by dobře sloužil jako zakončení první části, ale to by musel být film minimálně o půl hodiny delší, takže finální výběr chápu, jen není úplně nejšťastnější.

Zbytek filmu je ale téměř dokonalý. Za kamerou stál Greig Fraiser, jenž má za sebou několik epizod Mandaloriana, 30 minut do půlnoci, Rogue One, a dokonce dělal na Batmanovi, který je momentálně v postprodukci. Je tak jedním z vyvolených na poukázání velikosti a pompéznosti lokací, lodí nebo červů. Střih měl zase na starosti Joe Walker, který si střihnul i Blade Runner 2049. Chvílemi budete tak mít z obou filmů obdobné pocity, což rozhodně není chyba. 

Finálním aspektem, který dotváří tento úžasný a unikátní svět, je hudba. Trochu jsem se bál, protože Hanz Zimmer má tendenci vykrádat sám sebe. Zde to sice tak chvílemi působí také, ale po většinu času jsem si říkal, že to zkrátka musel složit někdo jiný. Soundtrack působí originálně a více než sci-fi připomíná středověké fantasy mixnuté s tvorbou Junkieho XL. Rozhodně to patří mezi ty soundtracky, které si budete pouštět i po dokoukání filmu. 

Chválím také audiodesign Hlasu neboli schopnosti, kterou některé postavy disponují. Ta umožňuje něco nakázat a posluchač zkrátka poslechne. No, kdo by to nechtěl umět i ve skutečnosti. 

Jaká je tedy nová Duna? Je trochu jiná než knížka a dramaticky odlišná od verze z roku 1984. Atmosférou je temnější, ale tak nějak jsem si při čtení celý příběh představoval. Jde o instantní klasiku a všem bych doporučoval si na film zajít, pokud vám tedy nevadí poněkud pomalejší příběh.

]]>
2021-10-22T01:38:36+02:00 2021-10-21T13:11:01+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/othe-vyreseno-vzhuru-do-dzungle-bpmh5a Othe vyřešeno, vzhůru do džungle! - NerdFix Věčné duše ukončily své dobrodružství ve městě Othe a zamířily zpět do města Feolinn. Po drobných zdrženích nakonec opustily i toto město a zamířily do Port Damali. V cestě jim ovšem stojí džungle. Kuba Staněk https://nerdfix.cz/r/JayAssCZ

Věčné duše ukončily své dobrodružství ve městě Othe a zamířily zpět do města Feolinn. Po drobných zdrženích nakonec opustily i toto město a zamířily do Port Damali. V cestě jim ovšem stojí džungle.

V Othe byl skutečně drak. Konkrétně dračice. To byla informace, kterou měla skupina ověřit. Po splnění tohoto úkolu si ovšem hrdinové řekli, že by se mohli pokusit o uklidnění vztahů mezi novou dračí markýzkou města a místními obyvateli. Vysvětlili jim tak, že dokud budou ve městě, nepokusí se utéct a nebudou dělat žádné šílenosti (jako rituály, které dračici uvězní), budou v pořádku.

S morálním dilematem, jestli neměli udělat více, se hrdinové vydali z Othe zpět do Feolinnu. Na cestě je ovšem již nedoprovázela skupina Železných. V průběhu noci na ně totiž zaútočila dračice Feuerstrasza a vojáci proti ní neměli šanci.

Skupina absolvovala většinu cesty močály bez nějakého vyrušení. K jedinému střetnutí došlo až při opouštění bažin, kde na ni čekala právě dračice. Se skupinou se rozloučila, připomenula jí, ať nezapomene doručit její zprávu a také Mistralovi řekla, že pokud by chtěl, ráda by ho měla ve městě po svém boku. Na tento návrh Modrák nezareagoval a dračice odletěla.

Anthony se po návratu do města vydal ihned k místní vojenské posádce a předal jim informace o tom, že dračice Feuerstrasza ovládla město Othe, zabila místního markýze a prohlásila se novou vládkyní města. Také předal její požadavky - chce se stát členkou rady ostatních markýzů, aby mohla rozhodovat o dění na celém Manažerijském pobřeží.

Mistral mezitím navštívil místního zástupce Gentlemana a domluvil s ním ubytování pro skupinu. Také společně dořešili obchodní věci ohledně soutěže o dodávání vína do Království. Dozvěděl se tak, že vyhlášení proběhne druhého dne. Věčné duše se rozhodly, že si to nesmí nechat ujít.

Na této události se skupina dozvěděla, že uspěla. Zakázku na dodávání vína do Království získala vila Fialové hrudi. Tím také Duše získaly obrovskou odměnu, kterou si později vyzvedly. Po uzavření těchto záležitostí ve Feolinnu se tak skupina mohla opět vypravit na cestu. Tentokrát do města Port Damali. Jejich výprava tam ovšem měla vést přes světoznámý hostinec U Frndys!

Thomerican skupinu vedl svižným tempem, protože už se nemohl dočkat, až se do hostince opět vrátí. Duše putovaly podél pobřeží a najednou se před nima objevila džugle. Thom i Anthony moc dobře věděli, že by tu být neměla a pravděpodobně vznikla nějakým kouzelným způsobem. Skupina se na Thomovo naléhání rozhodla, že půjde skrz džungli, aby zjistila, co se stalo s hostincem U Frndys. Ovšem ve chvíli, kdy Brindal do džungle vstoupil, místní flóra ho pohltila a vtáhla dovnitř!

• Kam se poděl Brindal?

• Dokáže ho skupina najít?

• Je hostinec U Frndys v pořádku, nebo se tam stalo něco příšerného?

Odpovědi na tyto otázky získáme již dnes od 18:00 na Twitchi, Youtube i přímo zde na stránkách Nerdfixu!

]]>
2021-10-21T14:27:05+02:00 2021-10-21T12:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/eternals-v-potitulkove-scene-se-dockame-nove-postavy-s-1sg62d Eternals: V potitulkové scéně se dočkáme nové postavy s vazbou na Thanose. Jeho představitel vás šokuje - NerdFix I Eternals budou mít potitulkovou scénu. V té se nám představí zcela nová postava, která má ledacos společného s padouchem Thanosem. O koho se bude jednat? Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Premiéra nejnovější marvelovky jménem Eternals se kvapem blíží. Tudíž se nám na internetu začnou pomalu kupit samé spoilery. A jeden z nich už konečně vyšel na světlo světa. Jak jistě víte, MCU filmy jsou mimo jiné známé i tím, že po dojetí závěrečných titulků nám naservírují ještě jednu dodatečnou scénu, která bude nějakým způsobem souviset s dějstvím odlišné budoucí marvelovky. Eternals nejsou žádnou výjimkou. I zde se dočkáme potitulkové scény, ve které se nám představí zcela nový charakter. Mnohé však může naprosto překvapit, kdo ho bude ztvárňovat.

POKUD SI NECHCETE KAZIT PŘEKVPAENÍ, DOPORUČUJI PŘESTAT ČÍST ZDE!

Matt Donelly, člen webu Variety, na svém twitteru zveřejnil příspěvek, ve kterém odhalil, že v potitulkové scéně Eternals se dočkáme popového zpěváka Harryho Stylese, který ztvární Thanosova bratra jménem Eros. To se může zdát být poměrně překvapujícím odhalením, zejména když si člověk vybaví drsné a hrozivé vzezření šíleného titána, kterého si zahrál Josh Brolin. Ale znalci původních komiksových předloh ví, že Eros se mnohem více podobal člověku. Navíc se nutně nemusí jednat o zápornou postavu, protože v původních předlohách Eros několikrát Avengerům pomáhal, přičemž jednu dobu byl i jejich členem. Nechme se tedy překvapit, co s ním tvůrci vymyslí. 

Na obrázku níže se můžete Erose pořádně prohlédnout. Je to zkrátka takový elf s účesem na Wolverina. Pro Stylese to bude jeho druhé účinkování v celovečerním filmu, svůj herecký debut zaznamenal ve snímku Dunkirk od Christophera Nolana, kde si zahrál jednoho z britských vojáků. Tak až půjdete na Eternals do kina, rozhodně neodcházejte předčasně! Premiéra je stanovená na 4. 11. 2021. 

]]>
2021-10-21T09:54:56+02:00 2021-10-21T10:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/unikly-trailer-na-film-uncharted-pripomina-treti-kapitolu-gca0bf Oficiální trailer na film Uncharted je delší a připomíná třetí kapitolu ságy - NerdFix Doplněno o trailer s českým dabingem. Film se zaměřuje na mladého Nathana Drakea, kterého ztvárnil hvězdný Tom Holland. Základem traileru je scéna z třetího dílu videoherní ságy od studia Naughty Dog. Michal Burian https://nerdfix.cz/r/Miky

Od včerejška se proslýchá, že Sony Pictures chystá ukázat první trailer k filmu Uncharted, který by nám měl konečně odhalit, co můžeme od dobrodružství Natahana Drakea na velkém plátně čekat.

Oficiálně jsme věděli pouze to, že se film zaměřuje na mladého hlavního hrdinu, kterého ztvárnil hvězdný Tom Holland. To dnes ráno potvrdila uniklá ukázka z traileru. Odpoledne první trailer vyšel oficiálně. Je delší a jedna část nadále připomíná scénu z třetího dílu videoherní ságy od studia Naughty Dog.

Ve videu vidíme, jak se mladý Nathan Drakea vzpamatovává. Je přivázán za nohu ke zboží, které vylétává z letadla za letu. Právě tato scéna je podobná té z Uncharted 3: Drake's Deception. Nathanovi se povede dostat zpět do letadla. Pak následuje logo Uncharted a akční scéna, při níž je Nathan vyhozen z letadla poté, co ho srazí auto.

To vše a mnohem víc střídají další scény, kdy Nathan mimo jiné hledá poklad v tajemné jeskyni. Na celý trailer se podívejte úplně nahoře.

„Film Uncharted, který vychází z jedné z nejprodávanějších a kritikou nejoceňovanějších videoherních sérií všech dob, představuje divákům mladého s inteligentního Nathana Drakea (Tom Holland) a ukazuje jeho první dobrodružství při hledání pokladů s chytráckým parťákem Victorem „Sullym“ Sullivanem (Mark Wahlberg). V akčním dobrodružném eposu, který se rozprostírá po celém světě, se oba vydávají na nebezpečnou honbu za „největším pokladem, který nikdy nebyl nalezen“, a zároveň sledují stopy, které mohou vést k Nathanovu dávno ztracenému bratrovi,“ uvádí oficiální popis filmu Uncharted.

Trailer s českým dabingem:

Režisérem snímku je Ruben Fleischer. Scénář měli na starost Rafe Judkin, Art Marcum a Matt Holloway. Producty jsou Charles Roven, Avi Arad, Alex Gartner a Ari Arad.

Potvrzenými hercemi jsou: Tom Holland, Mark Wahlberg, Sophia Ali, Tati Gabrielle a Antonio Banderas.

Premiéra je stanovena na 18. 2. 2022.

Pokud vás Uncharted nepřesvědčí, abyste šli do kina, tak Netflix dosáhl významné dohody se Sony Pictures. Streamovací gigant nabídne svým uživatelům od roku 2022 filmy od Sony, včetně adaptace videoherní akční adventury Uncharted, Morbius a pokračování Spider-Man: Paralelní světy (Spider-Man: Into the Spider-Verse).

Připomeňme, že nedávno Sony oznámila PlayStation 5 a PC verze Uncharted 4: A Thief’s End a samostatné expanze Uncharted: The Lost Legacy, které vyjdou na začátku roku 2022 skrz Uncharted: Legacy of Thieves Collection.

]]>
2021-10-21T16:29:32+02:00 2021-10-21T07:05:20+02:00 9
https://nerdfix.cz/porad/top5/herci-se-kterymi-se-neda-pracovat-fhfoih Herci, se kterými se nedá pracovat - NerdFix Někteří herci se neumí chovat vůči svým hereckým kolegům a už vůbec režisérům, které by měli poslouchat. My jsme pro vás připravili TOP 5 herců, se kterými se nedá pracovat. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Hvězdné manýry. Dvojice slov, kterou označujeme nezvyklé požadavky různých známých osobností, především herců, nebo zpěváků. Někdy se ale tyto manýry neomezují pouze na obyčejné lidi, nebo organizátory různých akcií. Někteří herci se neumí chovat ani vůči svým hereckým kolegům a už vůbec režisérům, které by měli poslouchat. My jsme pro vás připravili TOP 5 herců, se kterými se nedá pracovat.

]]>
2021-10-20T20:55:27+02:00 2021-10-20T20:54:25+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/v-nelitostne-hre-apex-bude-muset-bruce-willis-bojovat-o-qe49ay V nelítostné hře Apex bude muset Bruce Willis bojovat o holý život - NerdFix Parta sebevědomých lovců se už nemůže dočkat, až v lesích bude lovit jednoho bývalého policajta. Nemají však ani ponětí, s kým vlastně mají co do činění. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Studio RLJE Films před nedávnem vydalo trailer na svou nadcházející akční podívanou, která ponese název Apex. Jaká je dobrá zpráva? Že se hlavních rolí chopí herečtí sympaťáci Bruce Willis a Neal McDonough, kteří si ve filmu půjdou po krku. A jaká je špatná zpráva? Že si to celé vzal pod palec E.J. Drake, který opravdu žádným schopným filmařem není. Mladý režisér už s Willisem natočil jeden akčňák, který se nazýval Kosmický hřích, což byla sci-fi, jež se odehrávala v roce 2524. Jednalo se však o naprosto katastrofální podívanou, kterou kritici i diváci naprosto rozcupovali na kusy svými negativními reakcemi. Podobně si vedl i jeho předchozí film, kterým byl horor Broil. Tudíž obavy z toho, že nás čeká další nekvalitní hovadina v podobně nadcházejícího snímku, jsou poměrně oprávněné. 

Hlavním hrdinou příběhu bude Thomas Malone (Bruce Willis), bývalý polda, jenž dostal doživotní vězení za zločin, který ve skutečnosti nespáchal. Dostane ale šance získat svobodu účastí ve hře jménem Apex, ve které mu na opuštěném ostrově půjde po krku šest ozbrojených jedinců. Thomas však není žádný zelenáč, rychle se mu povede obrátit kartu, díky čemuž se z kořisti stane lovec. Ozbrojence však vede Samuel Rainsford (Neal McDonough), který se bývalým poldou rozhodně nenechá jen tak snadno zabít. 

Se scénářem pomáhal Drakeovi ještě Corey Large, který příliš oslnivou filmografii zrovna také moc nemá. Žádný zázrak tudíž od filmu rozhodně nečekejte. Kromě výše uvedených se ještě ve filmu dočkáme herců jako Alexis Fast, Nels Lennarson, Lochlyn Munro, Megan Peta Hill Trevor Gretzky. Premiéra je stanovená na 12. 11. 2021.

]]>
2021-10-20T18:29:48+02:00 2021-10-20T19:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/hroziva-panenka-ze-hry-na-olihen-existovala-jeste-pred-bx8fzg Hrozivá panenka ze Hry na oliheň existovala ještě před vznikem seriálu. Můžete se na ni přijet osobně podívat - NerdFix Panenka ze Hry na oliheň byla pro mnohé fanoušky děsivou podívanou. Zároveň se z ní ale stal i jeden z nejvíce ikonických symbolů celého seriálu. Měli byste odvahu se na ni podívat na vlastní oči? Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Jihokorejský seriál Hra na oliheň se pomalu škrabe na přední místa nejúspěšnějších seriálových projektů všech dob. Minisérie vypráví o skupině nešťastníků, kteří se kvůli své naprosto beznadějně bídné finanční situaci rozhodnou zúčastnit se tajemné série her, která z nich může udělat šťastné boháče. Má to však jeden dost zásadní háček. Veškeré hry jsou nemilosrdně smrtící záležitostí, přičemž vítěz celé soutěže může být jen jeden. V úplně první hře budou muset soutěžící hrát korejskou verzi naší známé dětské hry „Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, bum“. V té se dočkáme velice ikonické a děsivé robo panenky, která nemilosrdně pošle pod hlínu každého, koho uvidí během hry v pohybu. Panenka se tak stala jedním z nejvýraznějších symbolů celého seriálu, ovšem nepříliš lidí ví o tom, že nebyla vytvořena tvůrci seriálu. 

Panenka původně pochází z okresu Jincheon-gun z provincie Chungcheongbuk-do. Tam stojí u vchodu do musea Macha Land, ve kterém si návštěvnici mohou prohlédnout řadu starých kočárů. Tvůrci seriálu si proto panenku půjčili pro účely natáčení, přičemž po skončení produkce ji muzeu zase vrátili zpět. Pokud byste se na panenku tudíž chtěli podívat osobně, museli byste ze Soulu jet autem asi dvě až tři hodiny na sever, kde se muzeum nachází. Ale žádný strach, v její přítomnosti se tentokrát budete moct normálně pohybovat. Snad. Na instagramové fotky se můžete podívat níže. 

Jak si ale můžete všimnout, panence chybí jedna ruka. Když si ji ale tvůrci půjčovali na natáčení, byla panenka kompletní. Nikde však nejsou žádné informace o tom, co se s rukou stalo. To ale jen dodává na její děsivosti. Z muzea se rázem stala velice oblíbená turistická atrakce, ovšem místní majitelé trochu kroutí oči nad tím, že všichni příchozí si místo kočárů přijeli prohlédnout pouze jejich velkou strážkyni. Líbila se vám Hra na oliheň?

]]>
2021-10-20T17:30:17+02:00 2021-10-20T17:32:07+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/mel-gibson-si-zahraje-v-serialovem-prequelu-na-johna-wicka-1g885r Mel Gibson si zahraje v seriálovém prequelu na Johna Wicka - NerdFix Seriál ze světa Johna Wicka právě nabral jednu velkou hvězdu! Do prostředí nájemných zabijáků se podívá i drsňák Mel Gibson, který se jinak v seriálech neobjevuje. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Filmová série o Johnu Wickovi byla pro studio Lionsgate komerční trefou do černého. Je proto logické, že se pokusí svět nájemných zabijáků rozšířit i do seriálových rovin. V rámci toho tudíž vzniká prequelový seriál, jenž ponese název The Continental. Děj bude zasazený před událostmi všech tří dosavadních dílů Johna Wicka. A nedávno navíc vyšla informace, že seriál bude mít i působivé hvězdné obsazení. Dokazuje to přítomnost Mela Gibsona, který si v nadcházejícím seriálu zahraje jednu z ústředních rolí. 

To však musí být pro seriálové tvůrce nesmírná čest, Gibson se totiž považuje především za filmového herce, protože seriály mu příliš nevoní. Herce tudíž musel celý projekt něčím opravdu hodně oslovit. V seriálu si zahraje postavu jménem Cormac, ovšem zatím ještě nevíme, jakou přesně bude v příběhu hrát roli. Samotný děj se bude točit kolem série hotelů pro nájemné zabijáky, které dávají dohromady organizaci, co si říká The Continental. Zavítáme zpět do roku 1975, ve kterém budeme sledovat mladší verzi Winstona Scotta, budoucího předního představitele organizace, kterého si ve filmové sérii zahrál Ian McShane. Zde si ho však zahraje herec Colin Woodell. 

McShane by se tudíž logicky v seriálu objevit neměl, ale údajně by se prý nebránil udělat alespoň nějaké to cameo. Keanu Reeves se taktéž v seriálu dost pravděpodobně neobjeví, ale zdá se, že by se mohl stát jedním z výkonných producentů. Tvůrci a showrunery celého seriálu se stanou Greg Coolidge a Kirk Ward. Koho dalšího ještě v seriálu uvidíme, je zatím ve hvězdách. Gibsonova přítomnost ale zaručuje, že se můžeme těšit na pěkně nadupanou podívanou. 

]]>
2021-10-20T15:49:01+02:00 2021-10-20T16:15:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/quentin-tarantino-sdelil-ze-jeho-poslednim-filmem-by-6z7a8a Quentin Tarantino sdělil, že jeho posledním filmem by klidně mohl být Kill Bill 3 - NerdFix Desátý film Quentina Tarantina by měl být zároveň i jeho posledním snímkem, co kdy natočí. Je ale nějaká šance, že by režisér svou kariéru zakončil pokračováním Kill Billa? Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Legendární Tarantinův snímek Kill Bill, který vypráví příběh o pomstychtivé a krví zbrocené Nevěstě, je jediným režisérovým filmem, který byl rozdělený na dvě části. A příhodně zrovna u něho se spousta fanoušků dovolává toho, aby na něj Tarantino udělal volné pokračování. V průběhu let kolem tohoto nápadu Tarantino mnohokrát tak nějak nejistě kroužil, nikdy totiž nezamítl, že by třetí díl někdy natočil, ale zároveň fanoušky nikdy neujistil o tom, že se ho jednou dočkáme. Kolem roku 2012 začal být ale slavný režisér a scénárista více pesimistický, přičemž v jednom rozhovoru uvedl, že třetí díl asi nakonec nikdy nevznikne. Ovšem o jeho výrobě opět začal uvažovat až v posledních pár letech. 

Potvrzuje to i jeho účast na filmovém festivalu v Římě, kde byl dotázán, zda by jeho ,,poslední“ desátý díl mohl být třetí díl Kill Billa. Tarantino na to odpověděl velice stručně: ,,Proč ne!“ A i když tohle také není žádná záruka toho, že třetí díl skutečně jednou vznikne, pořád je to lepší, než kdyby místo toho takovou možnost zcela zamítl. Asi před rokem ale Tarantino sdělil, že si s onou myšlenkou pohrával v poslední době víc a víc. Dokonce o tom mluvil i se svou kamarádkou Umou Thurman, která ve filmu ztvárnila hlavní roli Nevěsty. Takže určitá naděje ještě stále existuje. 

Pokud by někdy případný třetí díl opravdu vznikl, už také dávno víme, o čem by byl. Děj by se tentokrát zaměřil na dceru Vernity Green, kterou Nevěsta zabila na začátku prvního dílu. Nyní již dospělá Nikkia by si umanula, že se Nevěstě pomstí za smrt své matky, přičemž by se jí dostalo tréninku od Sophie Fatale, bývalé pravé ruky zesnulé O-Ren Ishii, a slepé Elle Driver, která je jedinou přeživší z Komanda Zmijí. Velkou roli by filmu sehrávala i Nevěstina dcera BB, která by v té době už byla také dospělou ženskou. Ocenili byste třetí díl? 

]]>
2021-10-20T15:08:16+02:00 2021-10-20T15:10:05+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/zaklinac-v-prequelovem-serialu-blood-origin-uvidime-i-sjw3yr Zaklínač: V prequelovém seriálu Blood Origin uvidíme i Marigolda - NerdFix Proutnického barda uvidíme i v dalším zaklínačském seriálu, který se odehrává stovky let před událostmi v původním seroši od Netflixu. Jak je to ale možné? Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

V připravovaném seriálu Blood Origin, který bude prequelový spin-off původního seriálu o Geraltovi z Rivie, se dočkáme i sukničkářského barda Marigolda. To může být poměrně matoucí informace, protože seriál by se má odehrávat 1200 let před událostmi první série Zaklínače, ale existuje pro to vcelku logické vysvětlení. Marigold, kterého opět ztvární Joey Batey, se totiž ujme role vypravěče celého příběhu. 

Zatím však ale nevíme, kolik prostoru nás milovaný bard v seriálu dostane. Nejpravděpodobněji ale zní ta varianta, že se objeví pouze na úplném začátku, kde diváka poutavě uvede do děje celého seriálu. Vlastně by se to mohlo podobat cameu Iana Holma, který si v prvním díle trilogie Hobita zahrál starší verzi Bilba Pytlíka. Marigoldovo působení v seriálu by tak bylo sice krátké, ale rozhodně výrazné. Každopádně uvidíme, s čím se tvůrci nakonec pochlubí. 

V rámci propagace seriálu ale dává Marigoldova přítomnost smysl. Vždycky je dobré, když má nějaký spin-off určité pojítko s projektem, ze kterého vychází, protože to zkrátka přitáhne k obrazovkám více lidí. A protože Geralta, Yennefer a Ciri nemohou tvůrci věčně rvát kamkoliv, tak kromě nich patří Marigold k nejvýraznějším a nejoblíbenějším postavám seriálu, kterého si častokrát vychvalovali i zarytí odpůrci první série. 

]]>
2021-10-20T00:46:39+02:00 2021-10-20T09:00:00+02:00 3
https://nerdfix.cz/clanek/co-vse-jsme-videli-behem-dc-fandome-2021-w8hmwd Co vše jsme viděli během DC FanDome 2021 - NerdFix DC FanDome je obří event společností DC Comics a Warner Bros., který vznikl díky pandemické situaci. Letos při jejím druhém ročníku jsme dostali opět pořádnou nálož informací z populárního vesmíru. Zbyněk Povolný https://nerdfix.cz/r/Zypoman

V sobotu se odehrál velký online event DC FanDome, který byl oslavou filmů, seriálů, her a grafických románů z komiksové stáje DC Comics. Celý online přenos trval lehce pod čtyři hodiny, během kterých jsme nakoukli pod pokličku mnoha novinkám, ale zároveň celá akce sloužila i k několika rozloučením a vzpomínkám na věci dávno minulé.

Než se vrhneme na souhrn toho nejdůležitějšího, co jsme mohli během eventu vidět, tak bychom chtěli vyzdvihnout celý přenos, který působil veskrze pozitivně a studio, ve kterém excelovala usměvavá herečka a moderátorka Tiffany Smith, mělo výborný grafický design. Navíc se nezapomnělo ani na komunitu. Předěly mezi jednotlivými sekvencemi tvořila paleta fanouškovských obrazů a cosplayů. Prostě online akce, která se snaží co nejvíce přiblížit fanouškům a zdánlivě vytváří pocit spoluúčasti, tak, jak tomu bývá na klasických Conech.

Obsahu byla opravdu pořádná hromada a líbilo se nám, jakým způsobem byl zastoupený obsah pro všechny věkové kategorie. Celý event odstartoval prvotní ukázkou na dlouho očekávaný film Black Adam, o kterém se šeptá už opravdu dlouho. Dwayne Johnson nám potvrdil, že se cítí pro tuto roli jako zrozený a my mu to baštíme i s navijákem. Těžko si představit lepšího herce pro zobrazení Black Adama. Příjemný byl i pohled na další herecké obsazení v čele s nestárnoucím Piercem Brosnanem, který se ve filmu představí jako Doctor Fate.

Poté se dostal ke slovu představitel seriálového Flashe Grant Gustin, který se rozpovídal o tom, jaké je to zachraňovat seriálový svět za pomoci svých potomků z budoucnosti. Upřímně, v časových linkách ohledně Flashe jsme zamotaní jako kočičí klubko, ale fanoušci se můžou těšit již na osmou řadu. Grant Gustin společně s Candice Patton (seriálová Iris West) na počest další série představili dlouho očekávanou část Flashova obleku. Jedná se o ikonické zlaté boty, které si Flash obuje poprvé právě v osmé sérii.

Spoustu informací jsme dostali i ohledně Aquamana. Vládce Atlantidy Jason Momoa právě připravuje druhý díl s názvem Aquaman and the Lost Kingdom, ve kterém se vrátí i staří známí antagonisté, jakými jsou Black Manta a Aquamanův nevlastní bratr Orm. Filmový producent James Wan nám také nastínil, že nový Aquaman se bude odehrávat v mnoha krajinách a bude inklinovat ještě mnohem více k fantasy žánru. 

Pokud nemáte Aquamana dost, tak se můžete těšit i na animovanou minisérii Aquaman: King of Atlantis. Zde opět jako producent řádí James Wan, ale v roli krále Atlantidy se tentokrát objeví německý herec Flula Borg, kterého můžeme znát například jako Javelina z posledního filmu o Sebevražedném oddíle. Z ukázky to vypadá, že komediální seriál v cartoonovém stylu bude Aquamanovi sedět a my se na něj velmi těšíme, protože by k nám měl dorazit ve stejnou chvíli, kdy u nás bude dostupná služba HBO Max.

Svůj prostor maximálně využilo i komiksové nakladatelství Milestone, které se od devadesátých let specializuje na černošskou komunitu a během svého působení vydala populární komiksy Static a Blood Syndicate. Byly oznámeny sbírky starých komiksů, ale i vznik nových. Do toho všeho v Milestone pracují jak na animovaném filmu, tak na hraném. K tomu všemu byl spuštěn program na podporu začínajících komiksových autorů, což velmi kvitujeme.

Segment věnovaný Suicide Squad byl řádně našlapaný. Dočkali jsme se vtipného poděkování fanouškům od herců a neméně zábavná byla hudební videosmyčka s hladovým King Sharkem. Nicméně zlatým hřebem Suicide Squad bylo představení plnotučného traileru na připravovanou hru Suicide Squad: Kill the Justice League. Těšíme se, až konečně uvidíme nějaký pořádný gameplay trailer, ale CGI ukázka byla za nás velmi zdařilá a moc se těšíme, s čím na nás protřelé studio Rocksteady vyrukuje.

John Cena se už jako komiksový hrdina Peacemaker v letošním roce představil ve filmu The Suicide Squad. Již dlouhou dobu víme, že se bývalý populární wrestler do role excentrického potírače zločinu vrátí ve vlastním seriálu na HBO Max. Opět tu máme spolupráci s Jamesem Gunnem, který režíroval všech 8 epizod a z toho jich 5 sám napsal. Ve vtipném traileru můžeme vidět ukecaného Peacemakera a jeho novou partičku společníků včetně známého Vigilanteho, kterého hraje Fredie Stroma. Na první pohled se bude jednat o ztřeštěnou absurdní taškařici, která se nese atmosférou na vlně posledního Sebevražedného oddílu.

Část věnovaná seriálům stanice CW nás zavedla do domu Lois a Clarka ze seriálu Superman a Lois, který je příjemným překvapením seriálové sezony. Seriál zabývající se Kentovic rodinou se může těšit na druhou sezonu, která je momentálně v přípravě. 

Proběhlo také jedno velké loučení. Seriál Supergirl již další sezonu nedostane, a tak jsme mohli vidět a poslouchat poslední rozloučení hereckého štábu, který s námi sdílel své nejoblíbenější seriálové chvíle. Aby toho nebylo málo, tak nám byl ukázán i kraťoučký sneak peek na další pokračování seriálu Stargirl. A abychom měli CW sekci kompletně za sebou, tak na oslavu sté epizody seriálu Legends of Tommorrow jsme měli možnost vidět stovteřinové video shrnující všechny doposud vydané epizody.

My Adventures with Superman je očekávaný animovaný seriál, zde jsme sice trailer neviděli, ale alespoň jsme se dočkali ukázky několika koncept artů, které nám přiblížily seriál samotný. Známý komiksový autor Jim Lee nám pak přiblížil další plány se Supermanem ve světě komiksu. Za zmínku stojí, že Action Comics je momentálně na čísle 1036, což je na komiksovou řadu až neskutečné číslo. 

Třetí řada seriálu Doom Patrol se blíží ke konci a na poslední tři díly nás nalákal zbrusu nový trailer, který ukazuje Doom Patrol v ještě šílenější formě, než v jaké ho známe. Za zmínku určitě stojí i dvojice plakátů z připravovaného Sandman seriálu. Na jednom z nich můžeme poprvé vidět herečku Gwendoline Christie v roli Lucifera.

Poté následoval jeden z dalších zlatých hřebů večera. Konečně jsme mohli vidět teaser na připravovaný film Flash, kde se v hlavní roli objeví Ezra Miller. Ukázka polechtala naši zvědavost a ačkoliv nic neukázala napřímo, tak jsme mohli zaslechnout hlas Michaela Keatona alias Batmana z roku 1989. Zajímavé bylo i prozrazení, že Ezra Miller si střihne ve filmu minimálně dvojroli. Moc se těšíme, jak tento spletenec cestování časem nakonec dopadne.

Velký prostor dostal i animovaný film Injustice, kde jsme mohli vidět ukázku z filmu, která nám představila Jokera a jeho ďábelský plán, který si přichystal pro symbol naděje, Supermana. Ještě zajímavější byl však podle nás krátký teaser na rozhovor trojice Geoff Keighley, Ed Boon a Justin Hartley. Moc se těšíme na celý rozhovor, který bude dostupný během pár dní.

Chvíli bude trvat, než uvidíme cokoliv z připravovaného seriálu Blue Beetle. FanDome si pro nás alespoň připravil kratičké povídání mezi tvůrci seriálu a představitelem hlavní role Xolo Maridueñou. Mnohem záživnější pak byla střídmá oslava dvacetiletého výročí fenomenálního seriálu Smallville, kdy se k obrazovkám dostavila dvojice Tom Welling (Clark Kent) a Michael Rosenbaum (Lex Luthor). Skrze krátké povídání jsme se dozvěděli více o jejich vztahu k seriálu a příjemné byly i gratulační medailonky jejich hereckých kolegů včetně Kristin Kreuk (Lana Lang).

Část věnována Batmanovi a Gotham City odstartoval skvěle sestříhaný trailer na hru Gotham Knights, kde se ponoříme do ochrany města za Batmanovy společníky. Město budou chránit konkrétně Batgirl, Nightwing, Red Hood a Robin a poprvé se dočkáme i ve hře Sovího tribunálu, což je organizace stojící v pozadí takřka všeho, co se v Gothamu děje. O Sovím tribunálu se pak více rozpovídala dvojice Scott Snyder a Greg Capullo, která stojí za komiksovým vznikem této gothamské exkluzivní společnosti.

K našemu překvapení byla oznámena třetí série nepříliš populárního seriálu Batwoman. Ve třetí řadě se spojí strážkyně Gothamu se svojí hlavní protivnicí a vypadá to na velmi zvláštní mix. Uvidíme, jaký prostor dostane v seriálu postava Batwinga, který nám mimo jiné představil i svůj oblek.

Na co se ale naopak velmi těšíme, je animovaný film o Catwoman. Proslulá zlodějka tentokrát přecení své síly a ukradne něco, co by neměla a půjde jí po krku mafie, policie i Batwoman. Z ukázky nám to přišlo jako populární heist filmy Dannyho parťáci a zrovna tato podoba by mohla Catwoman velmi sedět.

V roce 2022 se můžeme těšit taky na hromadu animovaných filmů, kde nejočekávanějším je určitě film o Constantinovi. Nejmenší fanoušci se pak mohou těšit na seriál Batwheels, který se zaměří na život superhrdinských dopravních prostředků. Jestli to dopadne kvalitativně jako animovaný film Auta od Pixaru, tak by se mohlo jednat o zábavu nejen pro nejmladší. Zajímavě vypadá i animák DC League of the Super-Pets.

Speciální pozornost si zaslouží i připravovaný animovaný seriál Batman: Caped Crusader, který vzniká na základech populární série Batman Animated Series. Máme se opravdu na co těšit, protože o produkci se postará hvězdná trojce Bruce Timm, Matt Reeves a J. J. Abrams. Dalším animovaným hitem bude jistě i třetí série Harley Quinn, která boduje na HBO Max.

Dočkali jsme se alespoň krátkých oznámení v podobě čtvrté řady seriálu Young Justice, DMZ a Naomi. Naomi je překvapivě velmi čerstvá postava, která přišla jako blesk z čistého nebe do komiksového světa a hned se dočká svého seriálu. Naopak DMZ je velmi populární komiksová série, která se zaměřuje na novodobou občanskou válku v Americe a na demilitarizovanou zónu, kterou se stal Manhattan v New Yorku. Bohužel na nějaké bližší informace o DMZ je stále příliš brzo.

Trochu jsme doufali, že by se na DC FanDome mohl objevit trailer na film Shazam! Fury of the Gods. Bohužel jsme se ho nedočkali, na druhou stranu alespoň jsme poprvé viděli kostýmy dvou záporaček. Helen Mirren a Lucy Liu se ve filmu objeví jako dcery titána Atlase Hespera a Kalypso a pořádně provětrají prořízlou pusu Shazama a jeho rodiny. Kromě této dvojice se můžeme ve filmu těšit na hromadu mýtických stvoření včetně samotného minotaura.

Část věnována Wonder Woman byla sice exkluzivní přehlídkou nicneříkajícího patosu a vymýšlení hloupých výzev na TikToku, ale aspoň jsme se dozvěděli, že se chystá třetí díl Wonder Woman, kde opět bude hrát prim Gal Gadot. O scénář a režii se pak opět postará Patty Jenkins, z čehož takovou radost nemáme.

Po krátkých ukázkách ze seriálů Sweet Tooth a Pennyworth jsme se konečně dočkali zlatého grálu. Na scénu totiž dorazil nejočekávanější trailer. The Batman nám i svým druhým trailerem vyrazil dech a velmi si přejeme, aby si film uchoval atmosféru, jakou se prezentuje v trailerech. Protože Batman neovládající své emoce a vyvolávající strach ve spojencích je něco, co zde ještě nebylo. Robert Pattinson se nám zatím jako Batman líbí a noirová, temná a brutální atmosféra prohnilého města Gotham taky.

Tak to by byl druhý ročník DC FanDome. Event byl ukázkou širokého spektra, kterým se společnosti DC Comics a Warner Bros. ubírají, a i když vše není úplně růžové, tak v celkovém kontextu se mají fanoušci v následujících měsících opravdu na co těšit.

]]>
2021-10-19T22:00:36+02:00 2021-10-19T22:00:35+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/hrana-verze-serialu-kovboj-bebop-predstavuje-ten-rygbdw Hraná verze seriálu Kovboj Bebop představuje ten nejstylovější teaser trailer měsíce! - NerdFix Na akci TUDUM se nám Netflix pochlubil s intrem na nadcházející seriálovou adaptaci Kovboje Bebop, které je téměř přesnou kopií originálu. Nyní nám konečně nadělil i teaser trailer. A je boží. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Od vydání hrané seriálové adaptace legendárního anime seriálu Kovboj Bebop nás dělí na den už jen pouhý měsíc. A proto lidi od Netflixu usoudili, že je nejlepší čas nám nadělit pořádně stylový teaser trailer. V tom se dočkáme ústředního hrdinského tria, do kterého patří Spike Spiegel (John Cho), Jet Black (Mustafa Shakir) a Faye Valentine (Daniella Pineda). Ti budou společně tvořit charismatickou bandu lovců odměn, se kterými si není radno vůbec zahrávat. I přestože je ale podívaná označována za „trailer“, v samotném seriálu se však dočkáme něčeho úplně jiného. Onen teaser měl jenom divákovi dát představu o tom, co ho v nadcházejícím seriálu čeká, plus zároveň sloužil jako taková představovačka hlavních charakterů. A samozřejmě celý teaser začal nejenom ikonickým grafickým stylem ze slavného anime seriálu, ale i známou znělkou od skladatelky Yoko Kanno. 

I přestože jsme se v minulosti dočkali na seriál řady propagačních plakátů a fotek, v uvedeném teaseru je to vůbec poprvé, co onu trojici vidíme pohromadě dělat cool věci. Fanoušci původní série si ale určitě říkají, zda se v seriálu dočkáme i další lovkyně odměn, kterou je teenagerka s geniálním jménem Edward Wong Hau Pepelu Tivrusky IV. Netflix totiž dosud neoznámil, zda byla její postava obsazena. Nicméně André Nemec, který je jedním z hlavních producentů celého seriálu, už v minulosti řekl, že až nadcházející desetidílný seriál konečně vyjde, fanoušci budou velice potěšeni z toho, jak tvůrci vynaložili s postavou veselé hackerky. Tak uvidíme, co pro nás tvůrci přichystali. A pokud jste náhodou neviděli původní anime seriál, přičemž jste zatoužili to co nejdříve napravit, tak pro vás máme skvělou zprávu. 21. 10. totiž Netflix chystá na své platformě celý seriál vydat. Tak tomu určitě dejte šanci! 

O režii hraného seriálu se postarali Michael Katleman a Alex Garcia Lopez, který je mimo jiné i jedním z režisérů netflixové adaptace Zaklínače. Očekávané adaptace slavného díla Shinichiro Watanabeho se dočkáme 19. 10. 2021. Přesně za měsíc, takže s tím zkouknutím původního anime rozhodně neotálejte! 

]]>
2021-10-19T17:28:24+02:00 2021-10-19T17:30:12+02:00 4
https://nerdfix.cz/clanek/uchazel-se-o-roli-hana-sola-dnes-je-znamy-herec-rad-ze-ji-gr4l1z Ucházel se o roli Hana Sola. Dnes je známý herec rád, že ji nakonec nezískal - NerdFix Sympaťák Christopher Walken má za sebou už celou řadu ikonických rolí. Jednu z nich ale mohla být i role Hana Sola ze Star Wars, ovšem nakonec ji nezískal. Herec to však považuje za štěstí. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Americký herec Christopher Walken patří v Hollywoodu k žijícím legendám. Ale věděli jste, že v sedmdesátých letech se nezdařile ucházel o slavnou roli pašeráka Hana Sola ze Star Wars? I přestože v té době ještě ze Star Wars nebyl žádný fenomén, o roli se i tak ucházely celé stovky herců. Jedním z nich byl i Christopher Walken, kterému se však herecká kariéra teprve rozjížděla, v polovině sedmdesátek se totiž ještě jednalo o poměrně nepříliš známého herce. Než však nakonec roli získal Harrison Ford, George Lucas a jeho tým zvažovali ještě další kandidáty, například Jamese Caana, Kurta Russela a i tehdy neznámého Sylvestera Stallona. 

Mezi tyto neúspěšné kandidáty patřil i Walken, který se o celé věci rozpovídal v rozhovoru pro The Financial Times.

,,Zúčastnil jsem se konkurzu pro Star Wars, ale dle mého názoru jsem neměl ani sebemenší naději na to, abych tu práci nakonec získal. O tu roli se ucházelo asi 500 dalších herců, takže to opravdu nebylo jenom o mně a o někom jiném. Měl jsem ale štěstí, protože bych v té roli byl příšerný.“

Herec se k tomuto názoru dobral v momentě, kdy poprvé viděl v prvním Star Wars filmu výkon Harrisona Forda. Jeho rebelantské a krapet arogantní pojetí milovaného pašeráka bylo něco, co by Walken prý nikdy nemohl tak dobře zahrát. 

Je třeba si ale položit otázku, zda by se věci neodehrály jinak, kdyby byl v té době Walken už hereckou celebritou. Rok po vydání Nové naděje s ním totiž vyšel slavný film Lovec jelenů, díky kterému jeho kariéra rázem vystřelila do nebes. Kdyby se tudíž konkurz odehrál jen o pár let později, Walken by měl mnohem větší naděje na získání role. Je ovšem pravda, že si herce v roli Sola opravdu příliš představit nedokážeme. 

]]>
2021-10-19T15:11:29+02:00 2021-10-19T15:45:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/filmova-adaptace-shakespearovy-slavne-divadelni-hry-macbeth-zgj1sd Filmová adaptace Shakespearovy slavné divadelní hry Macbeth se pochlubila působivým teaser trailerem - NerdFix Slyšeli jste někdy o Tragédii Macbetha? Čekali jsme, že ne. Není to příběh, který by vám vyprávěli Češi. Je to skotská legenda… Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Studia Apple TV+ a A24 nám před nedávnem nadělila opravdu pořádně atmosférický teaser trailer na filmovou adaptaci slavné divadelní hry Macbeth od Williama Shakespeara. Film ponese název The Tragedy of Macbeth, přičemž si ho vzal na starost Joel Coen, ovšem na projektu tentokrát pracoval sám, jeho bratr Ethan Coen se na režii a scénáři nepodílel. Film už premiéroval na filmovém festivale v New Yorku, odkud si odnášel převážně pozitivní ohlasy. Čeká nás tak příběh o vraždě, šílenství, ambici a hněvivé vychytralosti. 

Děj o moralitě a vině bude doprovázet skotský generál Macbeth (Denzel Washington), který se podle proroctví od tří čarodějnic má stát králem. Generál je tak postupně naprosto pohlcován neukojitelnou touhou všechno dobýt, v rámci čehož se začne vzdalovat od své lidskosti, což zapříčiní i jeho sestup do hlubin šílenství. Podle traileru můžeme vidět, že film se bude spoléhat na úchvatný černobílý vizuál, který vzdává hold německém expresionismu a filmografii slavného švédského režiséra a scénáristy Ingmara Bergmana. Žádnou zběsilou akční jízdu proto nečekejte, film bude dost pravděpodobně velkou artovkou. Ale je rozhodně ve správných rukou! 

Hlavním kameramanem se stal Francouz Bruno Delbonnel, který už s oběma bratry Coeny v minulosti spolupracoval. Bylo to například na jejich filmech V nitru Llewyna Davise a Balada o Busteru Scruggsovi. Kromě Washingtona ve filmu uvidíme také herce jako Frances McDormand, Corey Hawkins, Moses Ingram, Ralph Ineson, Sean Patrick Thomas, Harry Melling, Bertie Carvel, Kathryn Hunter, Brendan Gleeson a Stephen Root. Ve vybraných kinech se film objeví 25. 12. 2021, přičemž na platformě Apple TV+ bude uveden 14. 1. 2022. 

]]>
2021-10-19T13:21:59+02:00 2021-10-19T14:30:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/psychologicke-drama-the-lost-daughter-bude-zkoumat-hruzu-a-era6oh Psychologické drama The Lost Daughter bude zkoumat hrůzu a nejistotu z mateřství - NerdFix Netflix představuje trailer na svůj nadcházející film, který zrežírovala a napsala sympatická herečka Maggie Gyllenhaal. Bude se zabývat temným nahlédnutím do mysli matky ve středních letech. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Už za pár měsíců nám Netflix představí režijní a scénáristický debut herečky Maggie Gyllenhaal, který ponese název The Lost Daughter. Film už posbíral celou řadu pochval na různých filmových festivalech, přičemž herečka si za něj již odnesla domů jednu cenu za nejlepší scénáristický počin roku. Snímek vychází podle stejnojmenné knihy z roku 2006 od spisovatelky Eleny Ferrante, která se především zaměřuje na útrapy a starosti z mateřství. 

Hlavní hrdinkou bude italská akademička literatury Leda Caruso, kterou si zahraje britská oscarová herečka Olivia Colman. Ta jede na prázdniny do řeckého ostrovního městečka, aby si tam užila trochu sluníčka a pohody. Když však na pláži uvidí mladou matku Ninu (Dakota Johnson) se svou malou dcerkou, začnou se jí vracet velice temné vzpomínky na mateřské přestupky, které nám představí flashbacky do minulosti. V těch bude mladší verzi Ledy hrát Jessie Buckley. Podle traileru nás tak čeká nezvykle pitoreskní podívaná, která dost pravděpodobně nezůstane u poklidného a pomalého stylu, ale nabere i určitý temný obrat. 

Film by nám tak měl přestavit hrůzu, zmatek a nejistotu v prvopočátcích jakéhokoliv mateřství. Bude se tak jednat o psychologické drama, které zabředne do mysli ženy ve středních letech, jež se nedokáže pořádně vyrovnat s démony své minulosti. Ve filmu se také dočkáme herců jako Paul Mescal, Ed Harris, Peter Sarsgaard a Dagmara Dominczyk. Na Netflixu bychom se ho měli dočkat 31. 12. 2021. 

]]>
2021-10-19T11:44:25+02:00 2021-10-19T13:15:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/tento-tyden-s-na-tahu-18-10-24-10-odmd5x Tento týden s Na tahu (18.10. - 24.10.) - NerdFix Předposlední týden Štětcoberu bude pohodový! Ve čtvrtek nás čeká již 38. epizoda Věčných duší (na stejném čísle skončil Počátek) a v sobotu Lamy na tahu, kterých se ujme Flowee! Kuba Staněk https://nerdfix.cz/r/JayAssCZ

Předposlední týden Štětcoberu bude pohodový! Ve čtvrtek nás čeká již 38. epizoda Věčných duší (na stejném čísle skončil Počátek) a v sobotu Lamy na tahu, kterých se ujme Flowee!

Flowee s Robkem ve spolupráci s našimi artisty Hafim a Aiwy vytvořili Štětcober! Každý den jedno téma, které můžete namalovat. O své výtvory se můžete podělit na našem Discordu, nebo na IG s hashtagem #jsmenatahu a označit @dndnatahu!

Do této akce se můžete zapojit, ať už malujete jakýmkoli stylem! Proto neváhejte a přidejte se k naší skvělé komunitě a hromadě úžasných artů!

Minulý týden se Věčné duše vrátily z města Othe. Místním obyvatelům příliš nepomohly, ale alespoň udělaly vše pro to, aby nedocházelo ke zbytečným úmrtím. Po návratu do Feolinnu skupina podala hlášení místnímu markýzovi, který slíbil, že bude jednat rychle. Po splnění úkolu si hrdinové ještě vyzvedli slíbenou odměnu a poté vyrazili na cestu do Port Damali. Po cestě ovšem narazili na prapodivnou džungli. Aby toho nebylo málo, džungle do sebe vtáhla Brindala!

Podaří se skupině najít Brindala? To se dozvíme ve čtvrtek od 18:00 na Twitchi, Youtube a přímo zde na stránkách Nerdfixu!

Kooperační Lamy na tahu si tentokrát vzala na starost Flowee! Do jaké hry se pustí? A kdo tam bude s ní?

Uvidíme v sobotu od 18:00 na Twitchi!

]]>
2021-10-19T08:58:30+02:00 2021-10-19T12:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/mame-pro-fanousky-marvelu-jednu-velice-spatnou-zpravu-3ibnw1 Máme pro fanoušky Marvelu jednu velice špatnou zprávu - NerdFix Tak tohle fanoušky marvelovek rozhodně nepotěší. Disney totiž před nedávnem přišel s oznámením, že hned několik filmů, které vznikají pod jeho rukou, bude odloženo na pozdější datum. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Žádný strach, nikdo neumřel. Ale i tak nadcházející zpráva mnohé fanoušky MCU světa rozhodně nepotěší. Disney totiž ohlásil, že odkládá několik svých chystaných filmů na pozdější datum. A mezi ony odložené projekty samozřejmě patří i některé marvelovky. Pojďme se proto podívat na 5 MCU projektů, kterých se nakonec dočkáme o něco později. 

Doctor Stange in the Multiverse of Madness se z 25. 3. 2022 přesouvá na 6. 5. 2022.

Thor: Love and Thunder se z 6. 5. 2022 přesouvá na 8. 7. 2022.

Black Panther: Wakanda Forever se z 8. 7. 2022 přesouvá na 11. 11. 2022.

Pokračování Captain Marvel jménem The Marvels se přesouvá na začátek roku 2023.

Ant-Man and the Wasp: Quantumania se ze 17. 2. 2023 přesouvá na 28. 7. 2023.

Disney taktéž z kalendáře pro rok 2023 odstranil několik nepojmenovaných MCU projektů, tudíž můžeme očekávat, že dojde k odkladu i u nich. Dobrá zpráva je ale ta, že s premiérou třetího dílu Strážců Galaxie se nijak nehnulo. Datum uvedení je stále ustanovený na 4. 5. 2023. 

A co je vůbec příčinou? Údajně dělá Disneymu starost průběh samotných produkcí. Díky zdařilé marvelovce Shang-Chi a legenda o deseti prstenech, která zaznamenala na covidovou éru vynikající komerční úspěch, tak studio nechce nic uspěchat. Navíc nezapomeňme, že všechny MCU filmy se odehrávají ve stejném universu, tudíž si Disney musí dávat bacha na nějakou tu chronologickou konzistentnost. S touto informací taktéž souvisí i odklad pátého dílu Indiana Jonese, u kterého je ale onen posun mnohem více zdrcující. Ten se totiž odkládá o celý rok, respektive až na datum 30. 6. 2023. 

]]>
2021-10-19T10:06:14+02:00 2021-10-19T10:30:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/paty-indiana-jones-se-znovu-odklada-7vvr3d Pátý Indiana Jones se znovu odkládá o rok - NerdFix Tohle už začíná být otravnější než jekot Willie Scottové z Chrámu zkázy. Návratu Indyho jsme se měli po několika odkladech dočkat v létě příštího roku, nyní ale musíme čekat na léto 2023. Martin Cvrček https://nerdfix.cz/r/Cvrnda

Tak nám odložili pátého Indianu Jonese. Už zase. Dlouho očekávaný návrat slavného archeologa v podání Harrisona Forda měl po několika posunech data premiéry dorazit do amerických kin 29. července/júla 2022 (u nás pravděpodobně o den dříve). Není to přitom tak dávno, co konečně začalo natáčení, ze kterého se jistým snaživcům podařilo pořídit nekvalitní fotografie, jež stále kolují internetem.

Proto byla naděje, že se příští rok v létě filmu opravdu dočkáme, přestože jsme se dosud nedozvěděli ani jeho konečný název. Ale bohužel. Sice nám to může dávat menší smysl než únik před výbuchem atomové bomby v ledničce, ale Indyho fanoušci si budou muset počkat téměř celý další rok.

Společnost Disney, vlastník Lucasfilmu, který pátého Indianu Jonese produkuje, oznámila odklad filmu na 30. června/júna 2023. Oficiální důvod tohoto posunu bohužel neznáme, spekuluje se však o zranění Harrisona Forda během natáčení, dalších škatulatech kvůli dopadům koronaviru nebo jednoduše změnách v Disneyho celkovém rozvrhu. Koneckonců vlastní už téměř celý Hollywood, od Marvelu a Lucasfilmu přes Pixar až po kompletní portfolio studia Fox, nyní 20th Century Studios.

Útěchou nám stále může být pouze slibné obsazení. Fordovi v roli Indiany Jonese bude sekundovat Phoebe Waller-Bridge (Solo: Star Wars Story) a v dalších rolích se objeví Mads Mikkelsen (Hannibal, Casino Royale, herní Death Stranding), Antonio Banderas (Zorro: Tajemná tvář, téměř libovolný film Roberta Rodrigueze), Boyd Holbrook (Logan: Wolverine) nebo Shaunette Renée Wilson (Black Panther).

Steven Spielberg, jeden z otců Indiany Jonese a režisér všech předešlých dílů, se tentokrát spokojil s pozicí producenta, a tak má režii na starosti James Mangold (Logan: Wolverine, Le Mans '66). Počítá se také s tím, že hudební doprovod složí legendární a nepostradatelný John Williams. Doufejme tedy, že další odklad nebude mít na tuto sestavu výraznější vliv. Samozřejmě nechceme přivolávat žádnou pohromu, ale pravdou je, že někteří zúčastnění jednoduše nejsou nejmladší. Už tak je internet plný vtípků o tom, že doktor Jones bude celý film jezdit v kolečkovém křesle.

Alespoň může nyní Lucasfilm začít závodit se společností Bethesda a s tvůrci novějších dílů série Wolfenstein ze švédského studia MachineGames, kteří připravují novou hru s Indianou Jonesem v hlavní roli. Teď už je možná na místě otázka, jestli vyjde dřív film nebo hra.

]]>
2021-10-19T09:14:11+02:00 2021-10-19T09:08:33+02:00 4
https://nerdfix.cz/clanek/duna-kultovni-popkulturni-znacka-s-bohatou-historii-2x9z5g Duna – kultovní popkulturní značka s bohatou historií - NerdFix Duna není jen film, Duna je kultovní popkulturní značka s velmi bohatou reálnou i vymyšlenou historií. A že o ní nevíte nic? Nevadí. V našem obsáhlém tématu vás vším podstatným moc rádi provedeme. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Nová filmová Duna Denise Villeneuvea se kvapem blíží a každý správný fanoušek žánru sci-fi se nadcházející premiéry nemůže dočkat. Nicméně, Duna není jen film, Duna je kultovní popkulturní značka s velkou reálnou historií a ještě větší vymyšlenou historií. A že o ní nevíte nic? Nevadí, protože jsme si pro vás připravili pořádně nabité téma, ve kterém vás vším podstatným o Duně moc rádi provedeme.

První trailer k nové filmové adaptaci

Příběh Duny se odehrává v daleké budoucnosti na pouštní planetě Arrakis, která sice trpí obrovským nedostatkem vody, ale překypuje jedinečným zdrojem, zvláštním kořením, jež dokáže člověku prodloužit život, propůjčit mu mimořádné psychické schopnosti a je nezbytné k navigaci širým vesmírem. Na tuto planetu se z pověření imperátora Shaddama IV. vydávávají mladý Paul Atreides, dědic a následovník rodu Atreidů, jeho otec vévoda Leto a matka Lady Jessika, aby planetu a její přírodní bohatství spravovali poté, co ji opustili jejich nepřátelé, Harkonnenové. Že to všechno zní jednoduše? Nezní. Rodina Atreidů se totiž hned po příletu ocitne uprostřed spiknutí, z něhož vyváznou jen Paul a jeho matka, kteří utečou do pouště. Jejich jedinou nadějí jsou Fremeni, původní obyvatelé planety nesloužící impériu se schopností trvale přežít ve vyprahlé pustině. A i když nedůvěřují cizincům, v Paulovi vidí toho spasitele, na kterého celou tu dobu čekali. 

Oficiální anotace nepředstavuje příběh zrovna světoborně a neznalý člověk by se mohl ptát, proč je Duna vlastně tak kultovní a revoluční. Její kouzlo tkví hlavně v důležitých tématech. Duna není jen pouhé sci-fi, co řeší nějakou obyčejnou příběhovou linii, Duna naráží na ekologii, udržitelný životní styl, politiku a je nejen obrazem tehdejší společnosti, ale také autorovým předpokladem, jak se společnost bude vyvíjet dál. K tomu si přidejte obrovský svět, různé vysoko postavené rody, imperátora vládnoucího všem, povinnosti k rodu, náboženství a tak dále a tak dále. Duna je prostě obrovské, komplexní a jedinečné dílo, o jehož loru či mytologii bychom vám mohli vyprávět celé hodiny. A i kdybychom to rádi udělali, čas nám to bohužel nedovolí, protože se musíme podívat dál, do dob, kdy to všechno začalo.

Reálná historie Duny se začala psát v roce 1959, kdy se téměř čtyřicetiletý americký autor Frank Herbert rozhodl napsat něco velkého, něco, co se navždy zapíše do dějin science fiction literatury. A tak začala šestiletá rešerše a tvorba románu Duna, který nastartoval obrovskou značku. Původní Herbertův rukopis vyšel na dvě části. První polovina s názvem Svět Duny vyšla v magazínu Analog na konci roku 1963. Úspěch u čtenářů byl tak obrovský, že se zveřejnění samozřejmě dočkala i druhá část, která nesla zvučné jméno Prorok Duny.

Proč ale Duna ihned nevyšla jako jeden román? Nikdo v USA totiž nechtěl vydávat tak obsáhlou a náročnou science fiction knihu se zaměřením na ekologii a politiku. Ze začátku Franka Herberta odmítlo okolo dvaceti různých vydavatelů. Ještě v rok vydání druhé části však Herbert dostal nabídku od editora Sterlinga E. Laniera, který nakonec Herbertův, v té době již upravený rukopis, vydal pod záštitou nakladatelství Chilton Book Company, tehdejšího vydavatele manuálů pro automobily

A tak začal jeden obrovský úspěch, který ze začátku projevil hlavně u kritiků, ale z finančního hlediska ne až tak. Ještě během roku 1965 vyhrála Duna cenu Nebula za nejlepší román a v roce 1966 cenu Hugo. Co se finanční stránky týče, Herbert do roku 1968 vydělal pouhých 20 000 dolarů, což bylo na prodej sci-fi literatury sice dost peněz, ale rozhodně nemohl pokračovat psaním na plný úvazek. Duna mu však otevřela dveře nejen k dráze kantora literatury, ale také do ostatních odvětví včetně filmové a televizní tvorby

Ve znamení Duny se poté nesl celý zbytek života Franka Herberta. Originální román se během následujících dvaceti let dočkal pěti pokračování s názvy Spasitel Duny, Děti Duny, Božský imperátor Duny, Kacíři Duny a Kapitula: Duna

Na začátku roku 1986 zasáhla fanoušky knižní série smutná zpráva. Frank Herbert zemřel ve věku 65 let na plicní embolii. Smrtí stvořitele však kult Duny a ani pokračování příběhů neskončilo. Mezi Frankovi velké fanoušky totiž patřili i jeho vlastní syn Brian Herbert a americký spisovatel Kevin J. Anderson, kteří se po letech rozhodli v příbězích pokračovat a v psaní pokračují dodnes. Jen díky nim se univerzum Duny dočkalo velkého množství navazujících románů, prequelů, příběhů o hlavních postavách a taktéž komiksů od BOOM! Studios.

Fantastický svět Duny však nebudoval historii jen v knižním světě, ale i v tom videoherním. V letech 1992–1993 vyšla na platformy MS-DOS, Amiga a Sega CD první videohra Dune od studia Cryo. Příběh se nesl ve znamení první filmové adaptace, o které se zmíníme později. Na prvni videoherní Duně byla velmi zajímavá hratelnost, která kombinovala prvky adventury a top-down strategie s prvky 4X.

Obrovská revoluce však přišla ještě v roce 1992. Studio Westwood přišlo na trh s videohrou Dune II. Podle názvu by si mnozí řekli, že se jedná o velmi rychle vytvořené pokračování adventury od studia Cryo, ale opak je pravdou. Za pojmenováním totiž stojí licenční problémy. První videohra vznikala velmi dlouho, což vedlo až k oficiálnímu zrušení vydavatelem a majitelem práv. Cryo však na pracích pokračovalo a jejich videohra Dune nakonec vyšla v tentýž rok, kdy svou hru vydával i Westwood. Aby Westwood svou videohru odlišil od konkurence, rozhodl se k jejímu názvu přidat číslovku dvě. A tak vznikla nejlegendárnější videohra ze světa Duny, Dune II, která zastínila všechny ostatní.

Gameplay z videohry Dune

Videohra od studia Westwood byla revoluční hlavně z hlediska hratelnosti. Dune II je totiž historicky považována za první realtime strategii, což sice není pravda, ale rozhodně tento žánr rozvinula do námi známé podoby. V Dune II měli hráči poprvé možnost ovládat armádu myší. Taktéž se zde poprvé objevila funkce fog of war, zčernalé části mapy, které musíte nejdříve objevit. Zapomenout však nesmíme ani na mikromanagement základen a jednotek, jenž je pro tento žánr velmi důležitý.   

Svět Duny se během následujících devíti let dočkal ještě dalších tří videoher, žádná z nich však neudělala takovou díru do světa jako Dune II a značka tak ve videoherním průmyslu postupně vymřela. Slávu Duny ve videoherním světě by však mohlo opět obnovit norské studio Funcom, které vlastní práva a v současné době prý pracuje na videohrách z tohoto legendárního sci-fi světa.

Gameplay z videohry Dune II

Už jsme stihli probrat knihy a videohry, ale teď se musíme podívat na další důležité téma, na Dunu ve filmovém průmyslu. Blížící se filmová Duna Denise Villeneuvea totiž není prvním snímkem, který adaptuje úžasný příběh a dechberoucí svět Franka Herberta. O první velký pokus se v roce 1984 postaral americký režisér David Lynch. Jeho filmová Duna je již v dnešní době považována za kultovní sci-fi s na tu dobu skvělou atmosférou, zvukem a kostýmy. Je tu však jedno velké ale. Kinoverze totiž po stránce obsahu velmi zklamala fanoušky knižní předlohy a naprosto zmátla lidi, kteří se značkou neměli žádné zkušenosti.

Originální 137minutová kinoverze je podle slov českých diváků nekoncepční a naprosto zmatená. Fanoušci knižní předlohy si taktéž stěžovali na naprosté ignorování myšlenek Franka Herberta, přehnané řešení pro příběh zbytečných témat a zkracování či úplné vypouštění důležitých částí příběhové linie.

Negativní ohlasy se později snažila opravit speciální edice filmu, která oproti kinoverzi nabízela o celých 53 minut více obsahu. I když se tato delší verze líbila divákům rozhodně více, stále v recenzích zaznívala jedna důležitá fráze: „Román Duna nelze zpracovat do filmové podoby.“

Trailer k filmové Duně Davida Lynche

Zakončení předešlé věty by mohlo lehce podrývat smysluplnost našeho tématu, který má za úkol vás s Dunou nejen seznámit, ale také vás navnadit na blížící se premiéru filmové adaptace Denise Villeneuvea. Vězte ale, že se fanouškovské tvrzení dá lehce vyvrátit několika fakty.

Od posledního filmového pokusu uteklo dlouhých 37 let a filmový průmysl se změnil k nepoznání. V současné chvíli mají tvůrci k dispozici nespočet moderních nástrojů, což pokrývá alespoň lepší technické zpracování filmu. Změnilo se však i smýšlení tvůrců, kteří se mermomocí nesnaží adaptovat dlouhé knihy do jednoho filmu, což se nejspíše bude týkat i nové Duny.

Finální trailer k nové filmové Duně

Již z prvních ohlasů z premiéry, která proběhla v italských Benátkách, můžeme říct, že se Denis Villeneuvea nepokusil zpracovat knižní Dunu do jednoho téměř tříhodinového filmu. Očekávaný snímek, jenž se v českých kinech objeví 21. října/októbra, by měl být pouhou první částí. Denis Villenueve by tak měl mít na rozdíl od Lynche mnohem více prostoru a času pro adaptování většiny událostí, které z knižní Duny můžeme znát. Problém však tkví v tom, že druhá část ještě nedostala zelenou a vše závisí na celosvětovém úspěchu první části. 

Co ale od první moderní filmové Duny můžeme očekávat? Podle oficiální anotace od produkční společnosti Vertical Entertainment se diváci mohou těšit na část příběhu, kterou jsme popisovali v první části našeho tématu, tedy na úkol rodiny Atreidů, která se na popud imperátora Shaddama IV. vydává na planetu Arrakis, aby zde spravovala přírodní bohatství ve formě mocného koření. To vše s excelentními vizuály, uvěřitelnými kostýmy, skvělými hereckými výkony a monstrózním soundtrackem Hanse Zimmera.

A co naopak očekávat nemůžeme? Duna, a je jedno, jestli knižní či filmová, rozhodně nezapadá do škatulky akčního sci-fi. Pokud tedy máte rádi nepřetržitou akci, Duně byste se měli vyhnout obloukem. Příběh Franka Herberta totiž představuje spíše seriózní space operu o politice s velmi pomalým tempem vyprávění.

My se novou filmovou Dunu velmi těšíme. Dosud zveřejněné trailery a první ohlasy z festivalových premiér totiž naznačují, že se první část povedla alespoň z hlediska technické stránky. A kdyby se nepovedla příběhová část, stále máme k dispozici Herbertovu knižní sérii, která byla, je a bude jedním z nejlepších žánrových literárních počinů všech dob.

]]>
2021-10-18T20:56:13+02:00 2021-10-18T20:54:17+02:00 7
https://nerdfix.cz/clanek/podivejte-se-na-sest-scen-z-traileru-na-novy-resident-evil-5c5ov1 Podívejte se na šest scén z traileru na nový Resident Evil, které kopírují původní herní předlohy - NerdFix Nadcházející Resident Evil film se pokusí co nejvíce zachytit ducha prvních dvou her. Ona snaha je vidět i na nedávno vydaném traileru, ve kterém bylo několik velice povědomých sekvencí. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Pokud jste fanoušky původní herní série Resident Evil, určitě jste si museli všimnout, že v nedávno vydaném traileru na reboot filmové série jménem Resident Evil: Welcome to Raccoon City, který se pokusí ve filmovém prostředí napravit celé sérii reputaci, bylo mnoho odkazů na místa a události z původních herních předloh. Pojďme se proto podívat na šest scén ze zmíněného traileru, které jsou téměř přesnou replikou slavných her. Je totiž patrné, že nadcházející film do sebe spojí události z prvního a druhého dílu. Nyní je ovšem otázkou, nakolik kvalitně se mu to povede. Zahrneme obrázky jak z původních her od Capcomu, tak i z jejich novodobých remaků.

Ve filmu se dočkáme nechvalně proslulého honosného sídla z prvního dílu, ve kterém společnost Umbrella prováděla ilegální výzkum na biozbraních, což následně zapříčinilo vznik odporných zombíků. Trailer na novodobou filmovou verzi nám tak ukáže nejenom exteriér, ale i samotný interiér sídla. 

Fízlovské oddělení sehrávalo velkou úlohu zase ve druhém herním díle. A zdá se, že budoucí film na to rozhodně nezapomněl. V traileru ho totiž uvidíme hned několikrát.

A když už o tom oddělení mluvíme, tak je třeba také zmínit ikonickou intro pasáž z druhého dílu, v níž se dočkáme infikovaného řidiče náklaďáku, kterého příliš veselá noc opravdu nečeká.

No to by tak hrálo, kdyby v rebootu na Resident Evil chyběli zombie psi! Ti jsou ve hrách považováni za jedny z nejděsivějších a nejhrozivějších nepřátel, tudíž je jasné, že v nadcházejícím snímku se jich dočkáme jakbysmet. 

Při prozkoumávání Spencer Mansion narazí hrdinové na chlápka s laboratorním pláštěm, který je u něčeho skrčený. Když se ale následně otočí, tak zjistíme, že to už není žádný člověk, ale pěkně hladová zombie. 

Trailer se nám taktéž pochlubil s takzvaným Lickerem, hrozivým tvorem, který se představil ve druhém herním díle. Licker býval člověkem, který prodělal ne jednu, ale hned dvě velké mutace. Ty tak zapříčinily hrůznou fyzickou transformaci, které onoho nešťastníka přetvořily na opravdu pěkně zrůdnou bytost. 

Našli jste v traileru ještě další odkazy? 

]]>
2021-10-18T17:49:06+02:00 2021-10-18T17:50:54+02:00 6
https://nerdfix.cz/clanek/sylvester-stallone-se-fanouskum-pochlubil-fotkami-z-cm8oje Sylvester Stallone se fanouškům pochlubil fotkami z natáčení čtvrtého dílu The Expendables - NerdFix The Expendables patří mezi nejúspěšnější akční filmové série poslední doby. Ví to i její přední představitel Sylvester Stallone, který odhalil několik fotek z natáčení již čtvrtého dílu. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Natáčení již čtvrtého filmu z akční série The Expendables, ve které působí jedna charismatická hvězda za druhou, je stále v plném proudu. Ovšem Sylvester Stallone už má veškeré své scény za sebou, tím pro něj tudíž bohužel končí i jeho působení v celé sérii, protože čtvrtý díl by měl být tím posledním, kde se jeho drsňácký Barney Ross objeví. Na svém Instagramu se tak s fanoušky podělil o pár fotek a jedno krátké video ze samotného natáčení. Na zmíněných fotkách uvidíme nejen jeho, ale i jeho parťáky Jasona Stathama a Dolpha Lundgrena. Podívat se na ně můžete níže. 

Podivujete se nad tím, že Stallone už svoje pasáže dokončil? Ono je to především z toho důvodu, že v nadcházejícím filmu nebude sehrávat primární roli. Ta totiž připadne právě Stathamovi, který opět ztvární Lee Christmase. Jako druhou hlavní postavou by měla být Megan Fox, která celé sérii vdechne nový život. Ještě ovšem uvidíme, zda to bude dobrý nápad. Mezi další nováčky patří i Tony Jaa, rapper 50 Cent a legendární herec Andy Garcia, který si zahraje člena CIA, co naše hrdiny doprovází na misích. Ze staré party se ještě vrátí herec Randy Couture. 

Celá série The Expendables zaznamenala rozhodně slušný komerční úspěch. První díl vydělal vydavatelskému studiu Lionsgate 274 milionů dolarů, druhý díl přes 300 milionů a třetí 214 milionů. Tudíž je logické, že studio chce v sérii ještě pokračovat. Čtvrtý díl si vzal pod režisérský palec Scott Waugh, přičemž scénáře se ujal Spenser Cohen. Datum premiéry je však dosud neznámý. 

]]>
2021-10-18T14:45:14+02:00 2021-10-18T15:45:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/byvala-bondgirl-halle-berry-bude-ve-svem-prvnim-fbz1vi Bývalá bondgirl Halle Berry bude ve svém prvním zrežírovaném filmu schytávat pěkné Modřiny - NerdFix Sportovní drama Modřiny bude filmem, ve kterém se herečka Halle Berry chopí otěží nejenom hlavní role, ale i otěží režie. Výsledkem je tak nejnáročnější snímek celé její kariéry. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Před pár dny nám Netflix nadělil trailer na režijní debut oscarové herečky Halle Berry, který ponese název Modřiny (Bruised). Film už měl premiéru v roce 2020 na filmovém festivalu v Torontu, ale na Netflixu se ho my, pouhopouhý smrtelníci, dočkáme až příští měsíc. Čeká nás tak surové a melancholické sportovní drama, ve kterém se Halle Berry mimo jiné ujme i hlavní role ženské verze Rockyho. 

Příběh bude vyprávět o ženě jménem Jackie Justice, zneuznané a nedávno potupně poražené zápasnice MMA, která se rozhodne zápasit v brutálních rinzích podsvětí, aby získala zpátky svou ztracenou slávu. Zároveň ale bude muset zápasit i se svými vnitřními démony, kvůli kterým se momentálně nachází v žalostném stavu. Stejně tak se pokusí opět dát dohromady svůj rodinný vztah se svým malým synem Mannym, kterého před lety opustila. Herečka se údajně do role pohaslé zápasnické hvězdy natolik ponořila, že si během natáčení zlomila dvě žebra, což rozhodně není žádný bebíčko. Její kaskadérský koordinátor Eric Brown prohlásil, že už v minulosti pracoval s mnohými herci, ale Halle Berry je speciální případ, protože do toho dává opravdu všechno.  

O produkci seriálu se stará Basil Iwanyk, který se podílel na tvorbě filmů jako Sicario a John Wick. Film napsala Michelle Rosenfarb, pro kterou to byl její scénáristický debut. Tak snad ono první zfilmované dílo oběma holkám dobře dopadne. Pro Halle Berry to údajně byla ta vůbec nejnáročnější role z celé její kariéry. Filmu se na Netflixu dočkáme 24. 11. 2021. 

]]>
2021-10-18T13:09:13+02:00 2021-10-18T14:30:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/tvurce-uvedl-proc-se-novy-vriskot-nejmenuje-vriskot-5-l9ei63 Tvůrce uvedl, proč se nový Vřískot nejmenuje „Vřískot 5“. Hloupější odůvodnění jsme snad ještě neslyšeli - NerdFix Kvůli marketingu filmaři udělají ledacos. Týká se to i nelogických pojmenovávání dalších dílů ze slavných sérií. Co na tom, že to bude diváky mást, hlavně to musí být všude vidět! Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Po více než deseti letech se na začátku příštího roku konečně dočkáme dalšího pokračování slavného Vřískotu. Ale zatímco předchozí díly měly ve svém názvu číslo, které dávalo jasně najevo, o kolikátý díl v sérii se jedná, pátý díl nic takového neudělal. Ten totiž bude sdílet úplně stejný název s dílem prvním, tedy bude se jednoduše nazývat „Vřískot“. To pochopitelně vyvolalo mezi fanoušky oprávněně míru určité nevole, protože takovéto kroky povedou jen ke zmatkům mezi diváky. Onen krok se však pokusil ospravedlnit Kevin Williamson, který napsal scénář k prvnímu, druhému a čtvrtému dílu legendární série, přičemž spolupracoval i na Vřískotu 5… ehm, tedy na Vřískotu (ale na tom pátém, rozumíte).

,,Nemyslím si, že by někdo opravu chtěl vidět za tím názvem pětku. Osobně se domnívám, že tento jednoduchý název bez čísla funguje, protože podtrhává fakt, že se jedná o něco zbrusu nového. Máme tu starou bandu hrdinů, která momentálně žije ve zcela novém světě, ve kterém bude sehrávat ústřední roli nová a mladší generace postav. Myslím, že to takhle funguje dobře.“

Pokud bychom měli protočit oči v sloup ještě o trochu víc, bylo by vidět jen úplné bělmo. V první řadě je toto prohlášení slabé už jen z toho důvodu, že o nic „zbrusu nového“ se opravdu nejedná. Pátý Vřískot není žádný reboot. Stejně tak to není ani žádný remake. Děj bude chronologicky navazovat na události z předchozích sérií, přičemž v něm opět vystoupí ti samí hrdinové z předešlých dílů. Je to jednoduše další kapitola v rozvedeném příběhu, jehož pravidla se nemění. Navíc na Vřískot 4, který vyšel v roce 2011, jsme si museli počkat podobně dlouhou dobu, přičemž mladší generace postav byla představena již tam.

Je proto poměrně možné, že scénárista úmyslně kecá, aby zamaskoval skutečný důvod uvedení matoucího názvu, který spočívá v marketingu a propagaci. V první řadě nejsou názvy s číslem, které označuje pořadí v sérii, esteticky atraktivní. V druhé řadě bude mít pátý Vřískot daleko lepší výsledky ve vyhledávání na internetu. Zajistí to jeho sdílení názvu s prvním dílem, který taktéž pojmenovává celou vražednickou sérii. To vše na úkor toho, že fanoušci budou ve výsledku občas zmatení, protože nebudou chvilku vědět, o jaký film v sérii se vlastně jedná. 

Vřískot není jedinou filmovou sérií, která se k tomuto tahu odhodlala. A to ani zdaleka! Jeden z největších extrémů se ale týká hororu The Thing (Věc). V roce 1951 vznikla první filmová verze příběhu o hrůzné mimozemské entitě, která umí ovládnout a napodobit živočišné formy. Film tak nesl název The Thing. V roce 1982 vznikl slavný remake od Johna Carpentera, který nesl stejný název: The Thing. A v roce 2011 vznikl na Carpenterův film prequel, který měl vskutku ,,originální“ název. Chcete hádat? Máte tři pokusy. Správně! Opravdu se nazýval The Thing.

Ve výsledku je toto rozčilování sice zbytečné, především záleží na tom, aby pátý Vřískot byl dobrým a zábavným filmem. Přesto jsme si ale do tohoto hrozného pojmenovávacího procesu museli trochu bodnout. 

]]>
2021-10-18T10:47:30+02:00 2021-10-18T13:15:00+02:00 3