NerdFix Atraktivní a poutavou formou chceme každý den představit našim divákům to nejzajímavější z popkultury! Filmy, seriály, komiksy i knihy. Vítejte na novém projektu od tvůrců Indiana. 2021-07-25T17:00:00+02:00 https://nerdfix.cz/atom.xml https://nerdfix.cz/android-chrome-192x192.png https://nerdfix.cz/android-chrome-512x512.png https://nerdfix.cz/recenze/raya-a-drak-je-nadherny-animak-ktery-srazi-prumerny-pribeh-fva9ln Raya a drak je nádherný animák, který sráží průměrný příběh - NerdFix Navzdory tomu, že animovaná novinka od Disneyho předkládá stokrát omílaná klišé, bez problému vám učaruje svým překrásným vizuálem a sympatickou hlavní hrdinkou. Václav Šourek https://nerdfix.cz/r/Renwolf

Poté, co jsme se definitivně rozloučili se Škyťákem a Bezzubkou, bylo jen otázkou času, kdy se k nám oblíbená mýtická stvoření znovu vrátí. Tato úloha nakonec připadla novince od Disneyho, která přináší originální zasazení a netradiční pohled na zvolené téma. Stačí ale tohle filmu Raya a drak k tomu, aby obstál?

Příběh nás zavádí do fiktivní země Kumandra, jejíž obyvatelé se před pěti sty lety rozdělili do pěti znesvářených táborů. A aby toho nebylo málo, kvůli své chamtivosti nedopatřením probudí nebezpečná monstra Druuny, schopna měnit vše živé v kámen, která se kdysi s pomocí draků podařilo zahnat. Následkem toho se svět postupně mění v pustinu a přírodní zdroje valem ubývají.

To se však urputně snaží změnit bojovnice Raya, dcera vůdce kmene Srdce, která křižuje krajem ve snaze vypátrat jedinou naději lidstva. Dračici Sisu, která jako jediná svého druhu nezkameněla a Kumandru před Druuny zachránila vytvořením mocného krystalu. A světe, div se, Sisu skutečně žije. Jen asi Raya nečekala, že místo legendárního draka najde hláškující stvoření, které miluje sušený chlebovník.

Dějově tu tedy máme typickou Disneyovku. Až příliš typickou, chtělo by se dodat. Díky kombinaci zažitých animovaných archetypů se sympatickou Rayou a Sisu, které se navzájem škorpí, si tento animák bez problému oblíbí kterákoliv věková kategorie. Ani ústřední Rayina nemesis Namaari si nevede vůbec špatně a ke konci možná pár těch slziček uroní nejen děti, ale i my dospělí. Potud je tedy vše, jak má být. Jenže časem začnete mít pocit, že tomuto animáku něco schází. Sám jsem tak v polovině filmu došel k názoru, že to něco je větší příběhová hloubka. Vy sice pochopíte motivace jednotlivých hrdinů, ale mám dojem, že vysvětlení jsou tu překládána jen proto, aby se neřeklo. A něco se vám naopak tvůrci neobtěžují vysvětlit vůbec, kvůli čemuž působí některé události a rozhodnutí značně matoucím dojmem.

Znát je to především na konfliktu mezi Rayou a Namaari, který tvoří hlavní poselství filmu. Ten se nám totiž snaží sdělit, že je potřeba si navzájem důvěřovat, abychom dokázali velké věci. Takový záměr sice je chvályhodný, jak ale můžete věřit někomu, kdo vám celkem nelogicky šestkrát vrazí nůž do zad a vy máte dělat, že se nic nestalo?

Je škoda, že scénáristé nad vyprávěním více nepřemýšleli, jelikož má Rayin svět obrovský potenciál. Bohužel se k nám ale dostal animovaný film s naprosto generickým příběhem, který následuje tisíckrát použité šablony. Chápu, že Disney hrál na jistotu, ale přeci jen mohl více popustit uzdu své fantazii. V porovnání s animáky od Pixaru, které se nebojí animovanou formou řešit poměrně vážná témata, totiž Raya a drak citelně zaostává. Což v praxi znamená, že z vás ani zdaleka nevyždímá tolik emocí.

Navzdory tomu si ale myslím, že se Raya může bez problému zařadit po bok ostatních ženských Disneyho hrdinek. Byť tedy v obligátním porovnání s výtečnou animovanou Mulan či Vaianou nepůsobí tak svěžím dojmem, stále se jedná o zábavnou a drsnou bojovnici, která vám bez problému přiroste k srdci.

Raya a drak rozhodně nezapře svou inspiraci asijskou kulturou, která se promítá nejen na oblečení postav, ale i na celkové stylizaci světa. S východními motivy si ovšem tvůrci velmi pěkně vyhráli a podařilo se jim vytvořit líbivý a především originální fantasy svět, který si bez problému zamilujete. Některé scény vás dokonce upomenou na klasiky japonské filmografie, a to nejen kamerovými záběry, které jako by vypadly z tradičních Kurosawových snímků.

Dosti tomu napomáhá i špičková animace schopná vykreslit kouzelné detaily vody či nádherné nasvícení, nemluvě o vlasech či srsti Sisu. Zdejší scenérie pak působí velmi efektním dojmem. A to, ať už se Raya pohybuje po vyprahlých pouštích či v bambusové džungli zalévané vydatným deštěm. Samostatnou kapitolu pak tvoří bojové scény, které sice nepatří mezi animovanou elitu, bezpochyby vás ale napnou svou akcí a chytře zvolenou kamerou.

Hutnou atmosféru jen podporuje hudba, která je jedním slovem skvělá. Soundtrack si vzal na starosti ostřílený James Newton Howard, a je to zatraceně znát. Exotické tóny klasických asijských nástrojů zde střídají odvážné vokály, které vytváří překrásné melodie, jež se vám vryjí do paměti. Proto bych vám doporučil, abyste si hudební doprovod po zhlédnutí filmu poslechli samostatně ještě jednou.

Na závěr snad už jen pár slov k dabingu. Film jsem sledoval v českém znění, které mě kupodivu velmi příjemně překvapilo. Jako vždy bych ale dal přednost originálu, a to nejen proto, že místy vás cizí názvy v kombinaci s češtinou budou tahat za uši.

Raya a drak tak nakonec rozhodně není tím nejlepším animákem, který jsem měl příležitost vidět, v dnešní nelehké době se však jedná o velice příjemnou podívanou. Bavit se určitě bude celá rodina, což myslím mluví za vše. Disney určitě nemusel tolik hrát na jistotu, protože tím trpí nejen postavy, ale především scénář, který brzdí jinak skvělý zážitek. Přesto vám ale tento animák mohu jedině doporučit, chcete-li prožít příjemně strávené dvě hodinky.

Raya a drak si tak od nás odnáší pěkných sedm bodů z deseti.

]]>
2021-07-25T18:45:42+02:00 2021-07-25T17:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/prvni-faze-pribehu-star-wars-vrcholne-republiky-se-chyli-gpxoga První fáze příběhů Star Wars: Vrcholné Republiky se chýlí ke konci - NerdFix První ze tří fází knih a komiksů vydávaných v rámci multimediálního projektu Star Wars: Vrcholná Republika bude završena mimo jiné knihou pro dospělé od oblíbené Claudie Gray. Martin Cvrček https://nerdfix.cz/r/Cvrnda

Už nějakou dobu víme, že knihy a komiksy, které tvoří multimediální projekt Star Wars: Vrcholná Republika (The High Republic) v režii společnosti Lucasfilm a její odnože Lucasfilm Publishing, přijdou na svět celkem ve třech fázích. První fáze, nazvaná Light of the Jedi a rozdělená do tří vln, již probíhá. Jinak řečeno, spadají do ní všechny tituly Vrcholné republiky, které vychází v průběhu letošního roku, přičemž ji odstartovala letos v lednu/januári kniha Star Wars: Světlo rytířů Jedi, která nedávno vyšla i u nás.

Na akci Comic-Con@Home jsme se však konečně dozvěděli, kdy bude první fáze Star Wars: The High Republic završena. Stane se tak na začátku příštího roku, konkrétně opět v lednu/januári, kdy začnou vycházet nové tituly, jež poslouží jako velké finále úvodní fáze a její třetí vlna. Přestože zatím nevíme, o čem bude, nejzajímavější je nepochybně kniha pro dospělé s názvem Star Wars: The High Republic: The Fallen Star, jelikož ji má na starosti Cladia Gray, patřící mezi nejoblíbenější a nejoceňovanější autory kanonických Star Wars titulů.

Letos v únoru/februári vyšel její nejnovější young-adult počin pod názvem Star Wars: The High Republic: Into the Dark, Gray je však u fanoušků oblíbená zejména díky její předešlé práci. Čeští čtenáři si mohli již před lety přečíst její výbornou young-adult knihu Star Wars: Ztracené hvězdy a zrovna nedávno vyšel taktéž podařený titul Star Wars: Pokrevní linie, určený dospělým čtenářům.

Úspěch zaznamenaly také její další Star Wars knihy, které na český překlad stále čekají, a to Leia: Princess of Alderaan, v níž je princezna Leia představena jako mladičká následnice trůnu planety Alderaan, a Master & Apprentice. V tomto díle pro dospělé (Leia je opět young-adult) Claudia Gray přiblížila náročnou misi Qui-Gona Jinna a jeho učedníka Obi-Wana Kenobiho, samozřejmě před událostmi první filmové epizody. The Fallen Star tak bude shodou okolností třetím Star Wars titulem pro dospělé od Claudie Gray a zároveň třetím titulem pro dospělé v rámci Vrcholné Republiky, navazujícím na knihy Světlo rytířů Jedi od Charlese Soulea a The Rising Storm od Cavana Scotta. Star Wars: The High Republic: The Rising Storm je k dostání na zahraničním trhu teprve měsíc a jedná se o stěžejní část právě probíhající druhé vlny první fáze Vrcholné Republiky.

The Fallen Star, vycházející v zahraničí 18. 1. 2022, však nebude jediným titulem spadajícím do období Vrcholné Republiky, který uzavře první fázi této multimediální iniciativy. V lednu startuje prostřednictvím dvou čísel o 30 stranách také nový komiks Eye of the Storm, který píše Charles Soule a který se zaměří na minulost muže jménem Marchian Ro, vůdce Nihilů. Tyto nájezdníky disponující nejen speciálními a v jejich rukou nebezpečnými hyperprostorovými trasami bychom mohli považovat za úhlavní nepřátele v období Vrcholné Republiky. Marchian Ro přitom dostává prostor již v knihách Světlo rytířů Jedi a The Rising Storm, takže se rozhodně nejedná o dosud neznámého protivníka.

Těšit se můžeme také na Mission to Disaster, knihu určenou dětským čtenářům od Justiny Ireland, a young-adult knihu Midnight Horizon, jejímž autorem je Daniel Chosé Older. Ačkoliv v tomto případě bychom asi s tím slovem těšit měli trochu šetřit. Zatímco Claudia Gray je všeobecně uznávanou autorkou knih pro dospělé i mladší čtenáře a Charles Soule patří mezi nejúspěšnější tvůrce nejen Star Wars komiksů, Ireland ani Older se už takové popularitě netěší.

Což bude asi také tím, že oba autoři se zpravidla soustředí právě na komiksy a knihy určené mladším zájemcům. V oblasti knih pro dospělé se Daniel Chosé Older zapsal pouze titulem Star Wars: Last Shot, jehož děj byl provázaný s událostmi filmu Solo: Star Wars Story, a povídkami v kolekcích From a Certain Point of View a From a Certain Point of View: Empire Strikes Back. Justina Ireland do této oblasti dokonce zatím nevstoupila. U nás dosud nic od těchto dvou autorů nevyšlo a úplně nepředpokládáme, že se v tomto případě do budoucna něco změní.

Doufejme však, že alespoň Star Wars: The High Republic: The Fallen Star od Claudie Gray u nás časem vyjde. Zatím ještě nemáme žádné zprávy ani o možném překladu knihy The Rising Storm, nedávné vydání Světla rytířů Jedi je však jasným náznakem toho, že tu je minimálně zájem na vydání hlavních knih pro dospělé v rámci Vrcholné Republiky, mezi něž The Rising Storm i nově oznámená The Fallen Star patří. Jakmile každopádně v zahraničí The Fallen Star a ostatní tituly z třetí vlny první fáze Vrcholné Republiky vyjdou, bude zahájena druhá fáze s názvem Quest of the Jedi. O její náplni pro tuto chvíli nemáme žádné informace.

]]>
2021-07-25T03:21:16+02:00 2021-07-25T14:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/michael-b-jordan-pripravuje-vlastni-verzi-supermana-pz5nht Michael B. Jordan připravuje vlastní verzi Supermana - NerdFix Michael B. Jordan nedávno vyvrátil spekulace, že by byl novým Supermanem v připravovaném snímku od scenáristy Ta-Nehisi Coatese a výkonného producenta J.J. Abramse. Proč? Protože připravuje Supermana! Zbyněk Povolný https://nerdfix.cz/r/Zypoman

V průběhu roku jsme informovali, že scénárista Ta-Nehisi Coates bude psát scénář k novému filmu o Muži z oceli. Výkonný producent celého filmu by pak měl být J. J. Abrams. Největší rozruch pak přišel s informací, že nejnovější nositel znamení S na hrudi by měl být černé pleti. Nicméně vlna nevole byla tak trochu neopodstatněná, protože afroamerický (afrokryptonský) Superman se objevil v několika komiksových verzích. 

Do role Supermana byl dle predikcí plánován herec Michael B. Jordan, který následně tuto spekulaci vyvrátil a nyní už víme proč. On a jeho produkční společnost Outlier Society totiž pro HBO Max připravují minisérii o hrdinovi Val-Zodovi, který je pokračovatelem Supermana na Zemi 2. A ano, také je to hrdina tmavé pleti. Jordan zároveň nepotvrdil, že by sám sebe pasoval do hlavní role, byť my si ho rozhodně na této pozici dokážeme představit a očekáváme, že tato spekulace se časem potvrdí.

Collider od Jordana vyzvěděl, že se minisérie nezaměří na Clarka Kenta, ale na kryptonského Val-Zoda, jehož osud je velmi podobný tomu, jaký je Kal-Elův, před tím, než dorazí na planetu Zemi. Zánik domovské planety a následný odlet jako malé dítko na Zemi, to se nemění. Rozdíl je v tom, že Val-Zod na jeho Zemi (v multivesmíru Země 2) přebírá plášť po mrtvém Supermanovi, a právě toto by mohlo být nakonec velmi zajímavé pojetí dalšího příběhu o prvním světovém superhrdinovi.

Nicméně postava Val-Zoda je relativně mladšího charakteru. Poprvé se objevil v komiksu Earth 2 číslo 19 v roce 2014 a za jeho zrodem stojí čtveřice autorů Tom Taylor, Nicola Scott, Trevor Scott a Pete Pantazis. Kdo napíše minisérii pro HBO Max, zatím nevíme, ale prý je scenárista již najatý a seriál je ve velmi ranné části vývoje.

Přes všechny spekulace to vypadá, že Superman se na obrazovkách objeví více než jednou a trochu doufáme, že se nezapomene ani na Henryho Cavilla, který jako Muž z Oceli rozhodně nezklamal a zasloužil by si plnohodnotný druhý sólový film. Třeba se o všech připravovaných projektech dozvíme více na blížícím se DC Fandome.

]]>
2021-07-25T11:43:50+02:00 2021-07-25T10:00:00+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/nove-animovane-star-treky-konecne-v-trailerech-hfxnzq Nové animované Star Treky konečně v trailerech - NerdFix V rámci akce Comic-Con@Home nám Paramount konečně ukázal trailer na animovaný seriál Star Trek Prodigy. Dočkali jsme se i ukázky druhé série Lower Decks. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Virtuálne podujatie Comic-Con@Home síce nedosahuje bombastickosť fyzického Comic-Conu v San Diegu, stále ho však mnoho spoločností využíva na oznámenie noviniek zo svojej produkcie. Neinak tomu je aj na práve prebiehajúcom Comic-Cone, kde sa spoločnosť Paramount pochválila hneď dvoma trailermi s ich aktuálnej produkcie.

Prvý trialer sa týka animovaného seriálu Star Trek: Prodigy, ktorý nás vráti do Delta kvadrantu. V tejto časti galaxie strávila sedem rokov stratená hviezdna loď Voyager, ktorej velila kapitánka Kathryn Janeway. A práve táto osoba bude súčasťou hlavného obsadenia toho detského seriálu produkovaného v spolupráci s televíznou stanicou Nickelodeon.

Seriál bude sledovať posádku mladých mimozemšťanov, ktorí nájdu opustenú loď hviezdnej flotily. Trailer nám konečne túto loď ukazuje v plnej kráse a prezrádza jej názov U.S.S. Protostar NX-76884. Kapitánka Janewayová tu bude zastúpená v podobe výcvikového hologramu, ktorý bude mladých mimozemšťanov viesť a učiť, ako funguje práca na lodi. Rolu si zopakuje herečka Kate Mulgrew zo seriálu Star Trek: Voyager.

Medzičasom sme sa dozvedeli aj detaily o konkrétnych členoch mladej posádky, ako aj ich hereckom zastúpení a čaká nás aj jedno menšie prekvapenie.

  • Rylee Alazraqui hrá Rok-Tahk, mladú osemročnú Brikariánku, ktorá miluje faunu všetkého druhu. Brakiriánov sme doposiaľ mohli vidieť iba v knihách a komiksoch, predovšetkým v sérii New Frontier od Petera Davida. Takýmto spôsobom sa teda táto rasa stáva kánonickou.
  • Brett Gray hrá Dala, zatiaľ neznámej mimozemskej rasy, sedemnásťročného chalana, ktorý sa vždy musel vedieť postarať o seba a zakladá si na tom, že je silný aj v ťažkých časoch a nikdy neprepadá beznádeji.
  • Angus Imie hrá Nulu (Zero), Medúzana, ktorý je vlastne bezpohlavná energetická bytosť. V prítomnosti iných ľudí musí nosiť oblek, pretože by letmým pohľadom na jeho pravú formu mohli prísť o rozum. Tento druh sme prvý krát mohli vidieť v pôvodnom Star Treku v epizóde „Is There in Truth No Beauty?“.
  • Jason Mantzoukas hrá Jankoma Poga, šestnásťročného Tellarita. Rovnako, ako všetci ostatní členovia tejto rasy, si aj on užíva diskusie a hádky všetkého druhu. Bez ohľadu na osobný názor bude vždy hrať „diablovho advokáta“, len aby si mohol vypočuť všetky strany konfliktu.
  • Ella Purnell hrá Gwyn, sedemnásťročnú Vau N’Akat, ktorá vždy snívala o skúmaní vesmíru. Pretože ale vyrastala na poriadne nudnej baníckej planéte svojho otca, nikdy takúto možnosť nemala.
  • Nakoniec je tu Dee Bradley Baker ako Murf. Jeho vek aj rasa sú neznáme, každopádne ide o nezničiteľný kus mimozemského slizu s trefnými poznámkami a veľkou chuťou na rôzne lodné súčiastky.
  • Tiež sa vo vedľajšej roli objavi Billy Cambell ako kapitán Thadium Okona, lámač ženských sŕdc zo Star Trek: Nová generácia.

Prvá séria Prodigy bude mať 10 častí, druhá je už teraz v pláne. Na streamovaciu platformu Paramount+ a televíziu Nickelodeon sa seriál dostane na jeseň/podzim tohto roku.

Star Trek: Lower Decks sa tiež pripomína trailerom. Konkrétne ide o prvý trailer k druhej sérií tohto šialeného čiastočne parodického Star Trek seriálu. 

V traileri vidíme, že v nejakom bode sa na U.S.S. Cerritos vráti Boimler, ktorého na konci prvej série povýšili a dostal sa na U.S.S. Titan, loď kapitána Rikera. To vlastne vôbec nie je prekvapivé a tak nejako čakáme, že sa to stane hneď v prvej epizóde. Je tu však ukázaných aj niekoľko chvíľ z jeho pôsobenia na Titane, ktoré mu vôbec nejde a vidíme, že do role Rikera sa opäť vráti Jonathan Frakes.

Trailer obsahuje veľké množstvo easter eggov a odkazov na kanonické Star Trek príbehy. Napríklad tu vidíme prvého Tamariánskeho člena posádky. Túto rasu sme zatiaľ stretli iba v epizóde „Darmok“ v seriáli Star Trek: Nová generácia. Ide o rasu mimozmešťanov, ktorá rozpráva iba v metaforách a prenesených významoch, takže komunikácia s nimi bola veľmi náročná. Ide o jednu z najlepších epizód Novej generácie, takže použitie člena tejto rasy v bežnom živote podpriemernej posádky môže byť skutočne komické, zároveň ale vyvolá určite mnoho otázok.

Ďalej v traileri vidíme nejakých tých Kardasianov, loď triedy Miranda, ako aj problémy s gamblingom, keď sa posádka dostane do konfliku so skupinou Nausicanov. To sú tí agresívni týpci, čo pripravili Picarda o srdce. Doslova. Tvorcova si pre nás pripravili aj niekoľko noviniek, napríklad nové druhy mimozemšťanov, nových nepriateľov a dokonca aj Toma ParisaVoyageru, ktorý sa rozpráva so sfetovaným Boimlerom, či dokaz na Picardovu buginu z filmu Star Trek: Nemesis.

Druhá séria Star Trek: Lower Decks dorazí na streamovaciu platformu Paramount+12. augusta/srpna.

]]>
2021-07-24T16:28:24+02:00 2021-07-24T16:28:01+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/gaimanuv-roman-anansiho-chlapci-se-docka-serialove-adaptace-1vxrgv Gaimanův román Anansiho chlapci se dočká seriálové adaptace - NerdFix Po úspěchu seriálové adaptace románu Američtí bohové se na obrazovkách objeví i druhý román série s názvem Anansiho chlapci. Šestidílná minisérie vyjde exkluzivně na Amazon Prime Video. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Svět adaptací slavných literárních děl od Neila Gaimana se rozroste o nový přírůstek. Společně s Netflixovskou adaptací komiksu Sandman a druhou sérií Good Omens vzniká pod taktovkou streamovací služby Amazon Prime Video i seriálová adaptace druhého románu ze série Američtí bohové s názvem Anansiho chlapci (Anansi Boys).

I když román Anansiho chlapci spadá do již zmiňované série Američtí bohové, nejedná se o čistokrevné pokračování. Příběh sleduje postavu Charlieho, jehož pravým otcem je Anansi, šejdířský pavoučí bůh. To se však Charlie dozví od svého božského bratra až poté, co jeho nepravý otec zemře během karaoke. A jeho život nabere úplně nové obrátky.

Stejnojmenná minisérie od Amazonu nabídne divákům šest dílů se scénářem od spisovatele Neila Gaimana a scenáristy Lennyho Henryho. Na pozici showrunnera bude spolupracovat opět Neil Gaiman s Douglasem Mackinnonem (Good Omens). Pilotní díl bude režírovat Hanelle M. Culpepper, která v minulosti pracovala například na několika epizodách seriálu Star Trek: Picard. Ostatních pěti epizod by se následně měli ujmout Jermain Julien (Grantchester) a Azhur Saleem (Doctor Who).

K adaptaci se vyjádřila většina zmiňovaných tvůrců, avšak tím nejdůležitějším z nich je autor předlohy, Neil Gaiman: „Pokoušíme se ze značky Anansi Boys udělat úplně nový druh show a udělat s ní průlom. Jsem tak moc nadšený, že se to uskutečňuje, že se lidé na obrazovkách setkají s Panem Nancym, Charliem, Spiderem, Bird Woman a ostatními.“

Podle vyjádření režisérky Hanelle M. Culpepper by seriálová adaptace Anansiho chlapců měla nabídnout technologický pokrok. Realizační tým prý spolupracuje s novými studii, která používají ty nejmodernější technologie.

Anansiho chlapci zatím nemají žádné datum vydání. Jediné, co v současné chvíli můžeme říct je fakt, že seriál vyjde exkluzivně na streamovací platformě Amazon Prime Video

]]>
2021-07-24T04:58:43+02:00 2021-07-24T10:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/streamnovinky-23-7-30-7-netflix-vali-appletv-a-hbo-x4r0as Streamnovinky 23.7. - 30.7.: Netflix válí, AppleTV+ a HBO GO ne až tak - NerdFix Kdysi dávno jsme na kanálu Filmové novinky pravidelně přinášeli Streamnovinky - zajímavé novinky ze streamovacích služeb. Protože je streamovacích služeb stále více, rozhodli jsme se formát obnovit. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Kdysi dávno jsme na kanálu Filmové novinky pravidelně přinášeli Streamnovinky - zajímavé novinky ze streamovacích služeb. Protože je streamovacích služeb stále více, rozhodli jsme se formát obnovit.

Netflix, 23. červenec/júl 2021

Červený gigant si pre nás v nasledujúcim týždni pripravil celé desiatky nových aj starších titulov. Nás ale najviac zaujalo pokračovanie klasického animovaného seriálu Masters of the Universe s podtitulom Revelations, ktorý sa dá sledovať už od tohto piatku, čo je deň, kedy vychádza toto video. Seriál síce pokračuje tam, kde ten pôvodný skončil, ale užiť si ho môžete, aj ak ste ten pôvodný vôbec nevideli. Navyše by mal priniesť o niečo dospelšie témy, nádhernú animáciu a hviezdne obsadenie, takže smelo do toho bez ohľadu na nostalgiu. 

Netflix, 23. červenec/júl 2021

Ale keď už sa rozhodnete jazdiť na nostalgickej vlne, môžete si pustiť druhú sériu Movies That Made Us. Dokumentárny seriál venovaný legendárnym filmovým titulom osemdesiatych a deväťdesiatych rokov sa v druhej sérií bude venovať filmom Jurský Park, Návrat do budúcnosti, Pretty Woman a Forrest Gump. A ak ste nevideli prvú sériu, rovno si zbehnite aj tú.

Netflix, 29. červenec/júl 2021

Nadšencom transformujúcich sa robotov je určená záverečná časť trilógie War for Cybertron s podtitulom Kingdom. Autoboti a Deseptikoni sa z robotického Cybertronu konečne doterigajú na prehistorickú Zem, kde hľadajú Allspark a miesto neho nájdu podstatne pokročilejšie formy života – Maximalov a Predaconov, ktorí sa miesto áut a lietadiel menia na zvieratá. Tak ako predchádzajúce časti tejto seriálovej trilógie bude aj Kingdom pozostávať zo štiestich 24 minútových epizód.

Netflix, 26. červenec/júl 2021

No a ak si chcete k niečomu proste otvoriť víno a po dvoch fľašiach nevnímať, tak si možno pozrite Charlieho anjelov. Tých nových s Kristen Stewart, bohužiaľ. Pôvodných ani prapôvodných na Netflixe nenájdete. 

AppleTV+, 23. červenec/júl 2021

Jabĺčkári sa tento týždeň na mnoho zaujímavých noviniek tešiť nemôžu. Na AppleTV+ sa v podstate objaví len druhá séria komediálneho seriálu Ted Lasso o americkom futbalovom coachovi, ktorý príde do Anglicka viesť futbalový tím. Hľadáte vtip? Je v tom, že Ted doposiaľ trénoval Americký futbal a s európskou kopanou nemá absolútne žiadne skúsenosti.

AppleTV+ 30. červenec/júl 2021

Je tu však aj niečo pre audiofilov a milovníkov hudby. V sérii Watch the Sound nás Oskarom aj Grammy ovenčený producent a umelec Mark Ronson prevedie dejinami modernej hudby. V seriáli bude sledovať, kam sa hudba a jej produkcia posunuli za uplynulých sto rokov po boku známych hudobníkov, skladateľov a umelcov ako sú Pal McCartney, Charli XCX, Dave Grohl, DJ Premier a mnoho ďalších.

HBO GO, 27. červenec/júl 2021

Streamovacia platforma HBO GO tento týždeň tiež veľa neukáže, teda ak nemáte radi kúzelné babysitterky. Ale možno vás zaujme tretia séria young adult scifárni Roswell: Nové Mexiko. Áno, to je to miesto, kde údajne spadlo UFO a áno, ten seriál pracuje s verziou, že sa to naozaj stalo a mimozemšťania žijú medzi nami. A tí pripravia našicom poriadne horúce chvíle. Nie, nemyslíme horor, ale horúcu romancu.

A nakoniec tu máme Amazon Prime Video!... Kecám, Amazon nemá tento týždeň ničovaté nič, teda okrem toho, že ich šéf, Jeff Who sa svojou suborbitálnou raketou dostal o niečo vyššie, ako je Mount Everst. Tým však končíme tento skúšobný diel Streamnoviniek.

Ak sa vám takýto prehľad noviniek na streamovacích službách páčil, napíšte nám o tom komentár, nech vieme, či v tom máme pokračovať, alebo sa radšej venovať inému druhu obsahu.

]]>
2021-07-23T17:00:19+02:00 2021-07-23T17:00:18+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/novy-horor-jamese-wana-ozivi-vrazedneho-imaginarniho-pritele-d9qig0 Nový horor Jamese Wana oživí vražedného imaginárního přítele - NerdFix Režisér hororů James Wan přichází s novým hororovým dílem. Zhoubné zlo nám představí imaginárního přítele, který očividně není až tak imaginární a přítel asi také ne. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Meno James Wan sa spája predovšetkým s hororovým žánrom. Isteže, pracoval aj na Aquamanovi, či sérií Rychle a zběsile, no sú to práve filmy V zajetí démonů, Insidious či Saw, ktoré ho najviac definujú. Nie je preto žiadnym prekvapením, keď sa k svojmu obľúbenému hororovému žánru vracia a to konkrétne filmom Zhoubné zlo.

Herečka Annabelle Wallis (X-Men: First Class, Mumie) tu stvárňuje Madison. Tá má hrôzostrašné nočné mory, či skôr vízie, ktoré stvárňujú násilné a kruté vraždy. To by samé o sebe vystrašilo kdekoho, ale Madison zistí, že všetky vraždy, ktoré videla, sa skutočne odohrali. A čo je najhoršie, zdá sa, že za všetkým stojí Madisonin imaginárny kamarát z detstva, ktorý je pravdepodobne inkarnáciu samotného diabla a navyše je enormne ohybný, ako sa na správneho filmového bubáka patrí.

Trailer samotný je zostrihaný majstrovsky, ostáva nám teda dúfať, že film bude na podobnej úrovni. Hoci mnoho filmov z Wanovho Conjuring univerza je zlých až hrôza (ako napríklad Mníška, ktorá bola viac podivnou paródiou, ako skutočným hororom), filmy, na ktorých pracuje Wan priamo na pozícií režiséra, sú obyčajne kvalitné.

Okrem Annabelle Wallis vo filme uvidíme aj Georgea Younga, Michole Brianu White, Jacqueline McKenzieJakea Abela. Do našich kín film priputuje 9. septembra/září tohto roka a film sa zároveň objaví aj na streamovacej platforme HBO Max, čo sa deje prakticky s každým filmom od Warner Bros. Snáď Wan opäť dokáže, že horory stále robiť vie.

]]>
2021-07-23T15:46:58+02:00 2021-07-23T16:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/serial-dune-the-sisterhood-ma-konecne-noveho-showrunnera-m1gwxn Seriál Dune: The Sisterhood má konečně nového showrunnera - NerdFix Přípravy seriálu Dune: The Sisterhood budou pokračovat. Magazín Variety včera přišel s informací o nové showrunnerce, která doplní realizační tým. Projekt nově povede Diane Ademu-John. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Zatímco hlavní filmová Duna od Denise Villeneuvea (Blade Runner 2049) se pomalu blíží a tvůrci nás zásobují novými trailery a obrázky, seriálový spin-off pro HBO Max s názvem Dune: The Sisterhood leží ledem. Před dvěma lety z projektu odešel showrunner Jon Spaihts, což vedlo k téměř úplnému pozastavení příprav. Podle nových informací však toto nepříjemné období nečinnosti končí.

Nejnovější trailer k filmové Duně

Magazín Variety včera přinesl informace o novém showrunnerovi, jenž doplní realizační tým. Seriálový projekt nově povede Diane Ademu-John, která v minulosti působila jako scenáristka některých epizod seriálů Médium, Empire a The Originals. Ademu-John bude u projektu plnit roli nejen showrunnerky, ale také scenáristky a výkonné producentky.

Dalším důležitým jménem v realizačním týmu Dune: The Sisterhood je v úvodu zmiňovaný Denis Villeneuve, režisér velké filmové Duny, jejíž premiéra spadá na 22. října/októbra 2021. Ten by měl režírovat i pilotní díl seriálu The Sisterhood.

Seriál Dune: The Sisterhood bude zasazen do univerza románové série Duna od Franka Herberta. Příběh bude sledovat řád Bene Gesserit, ženské seskupení s mimořádnými schopnostmi, které je dostaly do vrcholných řad Impéria. Série by měla sloužit nejen jako prequel filmové Duny, ale také jako origin story tohoto ženského řádu.

Předběžné datum vydání zatím nebylo určeno, ale vzhledem k okolnostem si na seriál ještě nějaký ten čas počkáme. Fanoušci si však budou moci zkrátit čekání filmovou Dunou, jejíž datum premiéry se už pomalu blíží.

]]>
2021-07-23T12:33:12+02:00 2021-07-23T15:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/scenar-k-serialu-the-last-of-us-je-dech-berouci-rika-0vt4xg Scénář k seriálu The Last of Us je "dech beroucí", říká dabér Tommyho Jeffrey Pierce - NerdFix V seriálu The Last of Us se také objeví dabér Tommyho z videoherní předlohy. Ten bohužel přišel o svoji roli z her. I tak ale mohl nahlédnout do scénáře, který je dle něj absolutně "dech beroucí". Denis Bartek https://nerdfix.cz/r/DenisJarosov

Natáčení seriálu The Last of Us na motivy stejnojmenné hry od amerického studia Naughty Dog je v plném proudu. Není tedy divu, že se na internetu objevuje spousta novinek týkajících se tohoto velmi očekávaného seriálu. Jedna z nich přišla přímo z úst Jeffreyho Pierce, který daboval postavu Tommyho v obou dvou dílech série. Ten si sice svou postavu ze hry nezahraje, jejího ztvárnění se totiž chopil Gabriel Luna, ale přivede k životu Perryho, rebela z karanténní zóny.

Pierce se objevil v nedávné epizodě podcastu To All The Films We Judge Before, který uvádí Katie a Lily K. Zde řekl, že byl velmi nadšený z možnosti účastnit se natáčení seriálu. Navíc prozradil, že nahlédl do některých scénářů, které jsou dle něj naprosto "dech beroucí."

"Myslím, že jsou to ty nejlepší scénáře, jaké jsem kdy viděl, co se týče úroveň detailů a struktury, zachycení podstaty Joela a Ellie a všech ostatních postav. Bude to fenomenální," řekl Jeffrey Pierce v průběhu podcastu.

Druhou novinkou je rozšíření hereckého obsazení o australskou herečku Annu Torv. Tu můžete znát ze seriálu Mindhunter, který na naše obrazovky přinesl Netflix. V The Last of Us se Torv chopí role Tess. Pokud nevíte, tak Tess je Joelovou dlouholetou parťačkou, která mu pomáhala pašovat různé věci z karanténní zóny v Bostonu.

Anna Torv má zkušenosti s herními projekty. Již v roce 2007 dabovala hlavní postavu akční hack-and-slash hry Heavenly Sword, jejíž dabing si zopakovala ve stejnojmenném filmu z roku 2014. Torv se tak připojí k již známým hercům, kterými je Pedro Pascal (Joel), Bella Ramsey (Ellie), Gabriel Luna (Tommy), Merle Dandridge (Marlene) a Nico Parker (Sára).

Datum premiéry seriálu The Last of Us zatím nebyl oficiálně oznámen. Natáčení by mělo být ukončeno v červnu/júni příštího roku, což evokuje premiéru na konec roku 2022 či začátek roku následujícího. Kantemir Balagov, který má na starost režírování pilotního dílu, na svém Instagramu uvádí datum premiéry na rok 2022. Seriál nabídne deset hodinových epizod, k jejichž vzniku byl využit enormní rozpočet.

]]>
2021-07-23T12:29:44+02:00 2021-07-23T12:29:22+02:00 26
https://nerdfix.cz/clanek/duna-ukazuje-uplne-novy-trailer-napechovany-postavami-qsiqcj Duna ukazuje úplně nový trailer napěchovaný postavami - NerdFix Krátce po zveřejnění nových plakátů nás studio Warner Bros. láká na velkofilm režiséra Denisa Villeneuvea novým trailerem. Duna ukazuje vše od skromných postav až po velkou planetární invazi. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Na novú filmovú adaptáciu legendárneho sci-fi diela Duna čakáme už nejaký ten piatok. Kvôli nepriaznivej situácií spôsobenej pandémiou koronavíru sme nakoniec film v kinách koncom minulého roka nevideli, a tak si musíme ešte pár mesiacov počkať. Aby nás Warner Bros. navnadilo, ukázali nám niekoľko nových plagátov s postavami. Včera však konečne vypustili do sveta aj nový trailer.

Hneď na začiatku nás oslovuje dievča menom Chani, ktorú si vo filme zahrala Zendaya. Táto členka kmeňa Fremenov prebývajúcom na púštnej planéte Arrakis známej aj ako Duna, sa však v skutočnosti rozpráva s Paulom Atreidom (Timothée Chalamet), mladým šľachticom. A ako veľmi rýchlo zistíme, oslovuje ho v jeho snoch v bezpečí jeho rodnej a veľmi vodnatej planéty Caladan. Krátko na to sa má rod Atreides presťahovať práve na Arrakis. To sa však nepáči konkurenčnému rodu Harkonnen, a tak nastane veľká planetárna kuca-paca. Duna je totiž jediným miestom v celom známom vesmíre, kde sa nachádza prazvláštne korenie/melanž, ktoré umožňuje medzihviezdne cestovanie.

Uprostred všetkého je práve kmeň domorodých Fremenov žijúci v súlade s podivným ekosystémom planéty Arrakis. A práve Paul je kľúčom ku všetkému – záchrane rodu Atreides, Fremenov aj samotnej Duny. 

V traileri sme sa konečne mohli poriadne pozrieť na hrôzostrašného Baróna Harkonnena, jeho dobyvateľskú armádu, poriadnu akciu v strete dvoch znepriatelených armád, Duncana Idaha, Paulovho mentora, ktorého hrá Jason Momoa a poriadne sme si mohli prezrieť aj Lady Jessicu, Paulovu matku.

Každý, kto je oboznámený s dielom Franka Herberta vie, aké ťažké je takto rozsiahle dielo adaptovať. Režisér David Lynch svojou adaptáciou z roku 1984 v očiach mnohých fanúšikov pôvodného diela zlyhal. Denis Villeneuve sa vzhľadom na veľkosť pôvodnej Duny rozhodol príbeh rozdeliť do dvoch filmov. 22. októbra/října tak v kinách uvidíme len prvú časť tohto veľkolepého príbehu. Dúfajme, že to bude stáť za to. Na základe traileru sme ale veľmi optimistickí.

]]>
2021-07-23T12:51:10+02:00 2021-07-23T09:00:00+02:00 4
https://nerdfix.cz/clanek/teaser-anime-filmu-the-witcher-nightmare-of-the-wolf-r1k6gh Teaser anime filmu The Witcher: Nightmare of the Wolf evokuje všechno, jen ne Zaklínače - NerdFix Vizuální styl chystaného filmu od Netflixu může leckomu snadno připomenout anime ztvárnění Castlevanie či Doty. Mladý zaklínač Vesemir je zase nápadně podobný Adamovi Jensenovi ze série Deus Ex. Martin Cvrček https://nerdfix.cz/r/Cvrnda

Je to sotva pár týdnů, co jsme tu měli v rámci akce WitcherCon první ukázku z chystaného anime filmu The Witcher: Nightmare of the Wolf od Netflixu. Ta nám však měla v první řadě připomenout, že tento projekt existuje, a odhalit datum premiéry, které spadá na 23. srpna/augusta 2021. Nyní tu ale máme plnohodnotný teaser, který nabízí lepší pohled na prequel o Vesemirovi, učiteli a v podstatě otci Geralta z Rivie.

Zajímavé je, že místy připomíná The Witcher: Nightmare of the Wolf všechno, jen ne Zaklínače. Vizuální ztvárnění je totiž dost podobné anime seriálu Castlevania či sérii Dota: Dračí krev, což by nás však nemělo příliš překvapovat, jelikož kupříkladu s Dotou sdílí Nightmare of the Wolf Studio MIR zodpovědné za animaci. Někdo by také mohl říct, že Vesemir je zejména díky účesu a vousům hotový Adam Jensen, protagonista novějších videoher z nedokončené série Deus Ex. Chybí jen ty augmentace a zajímavější hlas.

Na druhou stranu, typicky zaklínačských motivů také není v teaseru málo, ať už jde o přítomnost medailonu, klasickou podobu stříbrného meče, potírání meče olejem, požívání lektvarů nebo likvidaci monster. Jinak je ale zjevné, že je film zasazený do stejného světa jako seriál, tedy do světa, který knižní předlohu od spisovatele Andrzeje Sapkowského adaptuje jen velmi pozvolna a pouze v některých ohledech.

Stačí se podívat na Vesemirovy oči. Stejně jako v případě seriálového Geralta v podání Henryho Cavilla zde nevidíme žádné kočičí nebo plazí oči, ale zcela přirozená lidská kukadla, která jsou zvláštní jen žlutými duhovkami. Plakáty s kontrakty na monstra, které jako by vypadly z libovolného westernu a které z nějakého důvodu akceptují monstra živá i mrtvá, mohou být také dobrým podnětem pro diskuzi na téma věrnost předloze.

Také tu máme náznaky, že se Nightmare of the Wolf výrazně odchýlí od zažité představy o původu zaklínačů, což vyplývá z oficiální synopse. Ta hovoří o Vesemirovi jakožto mladém zaklínači, jenž utekl životu v chudobě, aby za peníze likvidoval příšery. Hlavní hrdina vyrůstal jako sluha v sídle šlechtice, kde pracoval dlouhé dny za mrzký peníz. A tak touží po tom, aby se vymanil ze svého sociálního postavení a prozkoumal Kontinent, aby našel svůj osud. Jinými slovy, prozatím raději zapomeňte na představu o tom, že byl Vesemir malým, opuštěným dítětem, které bylo na hradišti Kaer Morhen podrobeno krutostem Zkoušky trav a experimentům plynoucím z práce Alzura a dalších čarodějů.

Mladého Vesemira každopádně namluví Theo James, jehož hlas můžete znát třeba ze zmíněné Castlevanie od Netflixu. Hlavního hrdinu doplňuje ve filmu čarodějka Tetra Gilcrest s hlasem Lary Pulver (Irene Adlerová v Sherlockovi od BBC) a kaedwenská šlechtična Lady Zerbst, kterou namluví Mary McDonnell (Battlestar Galactica, seriálové Fargo).

Dost možná nejzajímavější postavou je zatím vůdce zaklínačů Deglan pocházející z ostrovů Skellige. Za zmínku stojí, že vlastníkem Deglanova hlasu není nikdo jiný než Graham McTavish (Hobit), který se zhostil také role šéfa redanské rozvědky Sigismunda Dijkstry v druhé sezóně hraného seriálu Zaklínače od Netflixu. Server Redanian Intelligence pak upozornil na to, že zde se Deglan také objeví, konkrétně má figurovat v nějaké vzpomínkové pasáži, ale zahraje si ho Tamer Hassan, jenž se mihnul například ve filmech Batman začíná nebo Kick-Ass.

Anime film The Witcher: Nightmare of the Wolf bude ke zhlédnutí na Netflixu od 23. 8. 2021.

]]>
2021-07-22T21:11:39+02:00 2021-07-22T21:03:28+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/zack-snyder-podepsal-s-netflixem-dvoulety-kontrakt-xevy7h Zack Snyder podepsal s Netflixem dvouletý kontrakt - NerdFix Dva měsíce staré „spekulace“ se potvrdily. Režisér Zack Snyder podepsal s Netflixem dvouletý kontrakt. Během této doby by se diváci měli dočkat například nových projektů ze světa Armády mrtvých. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Americký režisér Zack Snyder bude oficiálně pracovat pro Netflix. Magazín The Hollywood Reporter ve své zprávě potvrdil, že Snyder prostřednictvím společnosti Stone Quarry Productions podepsal s tímto streamovacím gigantem dvouletou smlouvu.

Článek již zmiňovaného magazínu však není žádnou novinkou, ale spíše potvrzením původních spekulací. O kontraktu se už mluvilo přibližně před dvěma měsíci, kdy Snyder na Netflixu vydal zombie blockbuster Armáda mrtvých (Army of the Dead).

Naše recenze na film Armáda mrtvých

I přes velmi průměrná hodnocení od kritiků se z tohoto titulu stal jeden z nejsledovanějších Netflix filmů na platformě. Díky komerčnímu úspěchu začal Snyder pracovat hned na třech projektech z tohoto nového zombie univerza. Značka Army of the Dead by se postupem času měla rozrůst o prequel Army of Thieves, animovaný spin-off Army of the Dead: Lost Vegas, a dokonce i o pokračování původního filmu, na kterém Snyder opět spolupracuje se scenáristou Shayem Hattenem (John Wick 3).

„Mým velkým snem a nadějí je přinést co nejvíce kvalitního obsahu a udělat to v obrovském měřítku. Velké projekty a velké filmy,“ řekl Snyder během rozhovoru pro magazín The Hollywood Reporter.

Své vyčerpávající vyjádření ke kontraktu přinesla i Snyderova manželka a producentka, Deborah Snyder: „Bylo pro nás velmi důležité najít partnerství, které je založené na vzájemném respektu. Kreativní proces prostě funguje nejlépe, když si všichni navzájem důvěřují. V ten moment můžete riskovat a být kreativní. My při tvorbě většinou nespoléháme na jistotu. Obsah, který tvoříme, je trochu na hraně a já si myslím, že je velmi důležité být v dobrém partnerství, ve kterém si rozumíme.“

Kromě rozšíření světa Army of the Dead pracují manželé Snyderovi i na space opeře s názvem Rebel Moon. Původně se mělo jednat o Star Wars projekt, který byl však zrušen poté, co společnost Disney zakoupila Lucasfilm. Snyder se však rozhodl projekt lehce pozměnit a dokončit. Více informací o filmu Rebel Moon naleznete v našem samostatném článku.

Zack Snyder je z pracovního hlediska opravdu neskutečný člověk. Jsme tedy opravdu zvědaví, co nám divákům během dvouletého kontraktu s Netflixem přinese.

]]>
2021-07-22T14:57:21+02:00 2021-07-22T14:56:59+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/vecne-duse-v-nicodranasu-na-plazi-se-ale-valet-nebudou-2czi74 Věčné duše v Nicodranasu! Na pláži se ale válet nebudou! - NerdFix Minulý týden se Věčné duše seznámily s Sharlott a zjistily, že mají společný cíl cesty - Manažerijské pobřeží. Dnes je čeká po divokém večeru krušné ráno a začátek cesty. Jak bude probíhat? Kuba Staněk https://nerdfix.cz/r/JayAssCZ

Minulý týden se Věčné duše seznámily s Sharlott a zjistily, že mají společný cíl cesty - Manažerijské pobřeží. Dnes je čeká po divokém večeru krušné ráno a začátek cesty. Jak bude probíhat? 

Věčné duše se ráno probraly a znovu se pustily do rozhovoru se Sharlott. Je ovšem pravda, že se jednalo spíše o tvrdý výslech než přátelské tlachání. Sharlott ale tímto výslechem prošla. Vzhledem k tomu, že její cílem bylo najít klan lykantropů, stejně jako cílem Duší, skupina se dočasně rozrostla o jednoho nového člena.

Společná cesta na jih probíhala poklidně až do chvíle, kdy lovci pokladů Que T. a Thomerican u cesty uviděli uschlý strom. Okamžitě se k němu vydali a začali ho prozkoumávat. Po chvilce usilovné detektivní práce se jim podařilo najít tajemnou skříňku, ve které nalezli trochu peněz a také zajímavý kámen.

Thomerican se na tento kámen během cesty naladil, ale funkce toho kamene byla poněkud zvláštní. Asi jen čas ukáže, co je vlastně zač. Nicméně to nebyl ten největší problém. Dalšího dne se totiž ráno Duše probudily a zjistily, že Brindalovi došel tabák! Šíleně nebezpečnou situaci pro všechny členy skupiny nakonec vyřešila Sharlott, která pro Brindala trochu tabáku získala od strážných na hranicích mezi Královstvím a Manažerijským pobřežím.

Po téhle situaci a zjištění, že Sharlott miluje čaj, to mezi Brindalem a Sharlott začalo tak trochu jiskřit... Bude z toho něco? To by nás také zajímalo!

Skupina se poté bez větších problémů dostala až do Nicodranasu - jednoho z největší měst Manažerijského pobřeží. A hned po vstupu do města se Duše uvedly způsobem jim vlastním. Que T. uprostřed města použil kouzelnou hůl a proměnil ji do obrovského hada. Tato akce neunikla pozornosti stráží. Stráže se Duší chopili a odvedli je za Yussou Errenisem. Mágem, kterému hůl patřila a který vlastní jednu celou čtvrť tohoto přístavního města.

Yussa se naštěstí ukázal jako pohodář. Vzal si od skupiny svou kouzelnou hůl a také jí řekl, že Anthony je ve společnosti jistého Paprska. Nemohl ovšem hrdinům říci, kde se zrovna nacházejí. Nasměroval je tedy alespoň za jistým Kovanem Dyrskem, který je členem řádu lynaktropů a mohl by jim říct, kam se vydat.

Kovana měly Duše hledat v hostinci, který se jmenoval Chycená lucerna. Vydaly se tedy tam, ale zjistily, že tento trpaslík chodí do hostince až po práci, takže dříve než o půlnoci ho tam nenajdou. V Lucerně ale seděl jiný zajímavý muž - želvák jménem Čelist. Jak se ukázalo, tohoto muže znala Sharlott, protože se s ním a jeho posádkou plavila na lodi. Po troše zábavné konverzace a několika nevhodných otázkách na téma želváků, se Čelist musel rozloučit. Ale dal Duším jasně najevo, že kdyby chtěly zažít nějakou akci, mají ho vyhledat.

• Kam se Duše dále vydají?

• Čím je výjimečný další den, který skupinu čeká?

• Podaří se hrdinům zjistit, kde je jejich přítel Anthony?

Odpovědi na tyto otázky získáte již dnes večer (a tentokrát vážně, protože vím, co se stane, vzhledem k tomu, že my už ten díl odehráli a dnes pojede ze záznamu - pozn. autora) od 18:00 na Twitchi, Youtube i přímo zde na stránkách Nerdfixu!

]]>
2021-07-22T02:12:25+02:00 2021-07-22T12:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/dualogie-ruka-thrawnova-egmont-pripravuje-nove-vydani-ubg7y5 Dualogie Ruka Thrawnova: Egmont připravuje nové vydání beznadějně vyprodaných legend - NerdFix České nakladatelství Egmont se sice v současnosti soustředí na Star Wars knihy z kánonu, ale z ničeho nic překvapilo přípravou nového vydání legendární dualogie Timothyho Zahna. Ondřej Šrámek https://nerdfix.cz/r/Rhaegar

Práva na vydávání Star Wars literatury (včetně komiksů) v naší zemi drží nakladatelství Egmont. Poté, co Star Wars koupilo Disney, všechny knihy vydané před novou filmovou trilogii byly označeny jako „Legendy“. Tak se označují příběhy, které se v předaleké galaxii "nestaly", zatímco kánon označuje knihy, které se skutečně staly. Právě kánon tvořila v posledních letech většina vydaných knih, zatímco legendy ostrouhaly. Snad s výjimkou nového vydání trilogie Darth Bana.

Jedním z nejoceňovanějších autorů legend je Timothy Zahn, který svojí trilogií o modrém velkoadmirálovi Thrawnovi změnil směřování knižních pokračování. V angličtině dostává nové vydání pod hlavičkou kolekce The Essential Legends Collection. U nás sice nevychází zmíněná série, ale dualogie Ruka Thrawnova čítající: Star Wars - Vize budoucnosti a Star Wars - Přízrak minulosti ano. Odehrává se několik let po zmíněné trilogii.

Zajímavé je, že příprava těchto knih nebyla výrazně propagována na žádných sociálních sítích. Tedy alespoň co jsme byli v redakci schopni zaznamenat. Prostě se objevily na stránkách nakladatelství. Na jednu stranu mi to přijde trochu škoda, protože u nás je pořád spousta fanoušků (včetně mě), kteří nedají na starý kánon (tzn. legendy) za žádnou cenu dopustit.

Knihy v novém vydání budou mít větší formát. Podle většího počtu stránek oproti jejich starším protějškům můžeme logicky usuzovat, že i font nabere větších rozměrů a už nebudeme muset louskat takové blechy. Tedy ti, co mají možnost starší vydání vlastnit, protože už je dávno rozebrané do posledního kousku. O to atraktivnější se opětovné vydání jeví.

A co se bude ve Star Wars dít dále? Před pár dny jsme se dočkali vydání kánonických knih Pokrevní linie a Star Wars - Vrcholná Republika Světlo rytířů Jedi. Není nereálné předpokládat, že do série Vrcholné Republiky budou české knihy přibývat. Vedení Egmontu se však o budoucích plánech vyjadřuje velmi kuse. Jedno z posledních vyjádření ohledně legend bylo před rokem na jejich facebookovém profilu:

DOBRÝ DEN, DATUM VYDÁNÍ KNIHY THRAWN VELEZRADA JE PLÁNOVÁNO NA 31.8.2020. O DOTISCÍCH SÉRIE X-WING UVAŽUJEME, ALE ASI BYCHOM JE NEVYDALI VŠECHNY NARÁZ, SPÍŠ BYCHOM JE VYDÁVALI POSTUPNĚ A NE DŘÍVE NEŽ NA PODZIM TOHOTO ROKU. STANISLAV KADLEC, ŠÉFREDAKTOR EGMONT

EGMONT ČR - NAKLADATELSTVÍ PRO DĚTI A MLÁDEŽ

Znamená to tedy, že Egmont stále plánuje znovu vydat sérii X-wing stejně jako nakladatelé v Americe? Ne nezbytně. Rok je dlouhá doba a veškeré plány se mohly změnit, a i když jsou v Egmontu nadšenci, prostě není v jejich sílách vydat cokoliv si zamanou. Naděje však stále existuje.

Kdybyste měli možnost navrhnout Egmontu libovolnou knihu starého kánonu, kterou by museli vydat, jaká by to byla? Podělte se s námi v komentářích.

]]>
2021-07-22T12:04:41+02:00 2021-07-22T09:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/porad/top5/filmy-ktere-bori-ctvrtou-stenu-c19i7b Filmy, které boří čtvrtou stěnu - NerdFix Čtvrtá stěna je pro nás diváky samozřejmostí, když usedáme k obrazovkám a z bezpečné vzdálenosti pozorujeme hrdiny různých příběhů. Existuje však moment, který na toto vzájemné pohodlí záměrně útočí. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Postavy žijící ve třemi zdmi ohraničeném světě nám dovolují nahlédnout do svých životů bez toho, aby o tom vůbec věděly. Existuje však moment, který na toto vzájemné pohodlí záměrně útočí. Mluvíme tak o prolomení čtvrté zdi a přesto, že se tento termín pojí především s divadlem, rozhodli jsme se udělat žebříček TOP 5 filmů, které boří čtvrtou stěnu. 

]]>
2021-07-21T22:33:55+02:00 2021-07-21T21:03:35+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/batman-fortnite-dostane-pokracovani-a-hvezdneho-scenaristu-g14xo0 Batman/Fortnite dostane pokračování a hvězdného scenáristu - NerdFix Minisérie Batman/Fortnite je obřím hitem nejen u nás a tak není divu, že se již letos v říjnu dočkáme dalšího propojení těchto dvou světů. Tentokrát se do toho zapojí i hvězdný Scott Snyder. Zbyněk Povolný https://nerdfix.cz/r/Zypoman

Komiksová minisérie Batman/Fortnite u nás zaznamenala fenomenální prodejní úspěch. Poptávka byla tak vysoká, že první dva sešity z této šestidílné série zmizely z pultů trafik takovou rychlostí, že si nakladatelství Crew muselo zařídit dotisk obou čísel, aby vůbec bylo schopno uspokojit hromadu fanoušků čekajících na svůj komiks. Jestli tyto mega prodeje zapříčinil Batman nebo hra Fortnite, která kromě příběhu ze svého světa nabízela v každém čísle i speciální kódy na kosmetické předměty ve hře, je asi zcela jasné.

Je fér však podotknout, že titul rezonoval nejenom u herních fanoušků. I ti více komiksově pozitivní byli zvědaví na to, jak si Batman poradí v battle royale světě, kde se temný rytíř ocitl, když prošel záhadnou trhlinou rozprostírající se po Gotham City. Já sám jsem toho zářným příkladem. Fortnite mi zase tolik neříká, ale dobrodružství Batmana v herním světě, to je něco, co mě rozhodně zaujalo na první dobrou. Obzvláště, když se rozhodně nejedná o nějaké doplňkové čtení pro nejmenší, ale Batman/Fortnite je plnohodnotný příběh nabízející nejeden zvrat.

Nicméně minisérie byla ukončena šestým sešitem, a tak nějak se čekalo, co bude dál a DC Comics si pro nás připravili opravdovou bombu. Původní tým stojící za scénářem a ilustrací byl kvalitní a talentovaný. Nicméně v připravovaném pokračování má prsty scenárista par excellence. Nebude jím nikdo jiný než Scott Snyder.

Díla Scotta Snydera jsou oblíbená i v našem skromném rybníčku. Poprvé zde zabodoval sérií Americký upír, které byla bohužel posléze zrušena a už u nás nevychází, byť momentálně v Americe se daří i upírskému pokračování. Ten opravdový zářez si pak připsal díky Batmanovi a Sovímu Tribunálu, který představil úplně nové záporáky, kteří se v momentálním vesmíru těší značné popularitě.

Ještě dál zašel v eventu Temné Noci: Metal, kde představil širokou škálu zkažených Batmanů, kteří se propojili s jinými hrdiny a stali se tak ohromně mocnými bytostmi v DC vesmíru. Nejvíc však rezonuje mezi fanoušky jméno Batman, který se směje! Záporák, proti kterému vypadá původní Joker, jako zastaralý vtip. Snyder je taky podepsaný pod přibližně dvaceti knihami, které vyšly přeložené do českého jazyka. A to je solidní porce.

To, že scenárista velikosti Scotta Snydera naskočí do série Batman/Fortnite, je překvapení, ale i zrcadlo toho, jak na minisérii studiu záleží. Nebude se však jednat o další sešitové vyprávění, ale o celistvou knihu čítající takřka padesát plnohodnotných stran. A ještě jedna dobrá zpráva, tento speciál bude od prvního dne opět dostupný i v českém jazyce, a to díky nakladatelství Crew.

A co příběh samotný? Tentokrát se nevydáme do světa hry Fortnite, ale Fortnite dorazí do samotného prohnilého Gothamu. Bude rozhodně zajímavé sledovat, jak si herní fragmenty povedou v již zajetém komiksovém světě. Kniha vyjde již letos v říjnu, a i zde bude pro herní fanoušky opět dostupný speciální kód, který vám poskytne další kosmetický předmět ze světa DC Comics využitelný ve hře Fortnite. Tato série prostě mezi fanoušky jede v maximálních otáčkách a nás dost baví.

]]>
2021-07-21T22:55:51+02:00 2021-07-21T15:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/miniserie-transformers-king-grimlock-bude-zasazena-do-g0k6ec Minisérie Transformers: King Grimlock bude zasazena do fantasy světa - NerdFix Americký scénárista Steve Orlando přichází s neobvyklou komiksovou minisérií Transformers: King Grimlock. Hlavní hrdina Grimlock se ve fantaskním světě pokusí dokázat svou sílu a stát se králem. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Grimlock, jeden z nejničivějších a nejstrašlivějších Transformerů se schopností přeměnit se na Tyrannosaura rexe, se již koncem tohoto léta dočká vlastní komiksové minisérie. Na vydání v anglicky mluvících zemích pracuje známý komiksový vydavatel IDW Publishing.

Transformers: King Grimlock, jak se tato pětidílná minisérie jmenuje, tvoří americký scénárista Steve Orlando, který se během své kariéry podílel na velkém množství komiksů z dílen DC Comics, z nichž nejvíce vyčnívají ty pro sérii Wonder Woman. O divokou a špinavou kresbu, kterou si můžete prohlédnout v galerii našeho článku, se postarali ilustrátor Agustin Padilla (Suicide Squad) a kolorista Jeremy Colwell (Brain Boy).

Od minisérie King Grimlock nečekejte žádné moderní sci-fi zasazení, které můžete znát například ze seriálu Válka o Cybertron, ale magický svět plný příšer a mýtických sil. Příběh se bude odehrávat na divokém území, kde vládne vždy ten nejsilnější s ostrou ocelí. Hlavní hrdina Grimlock objeví novou příležitost, jak všem okolo dokázat, že on je ten nejsilnější ze všech. Grimlockovi a lidskému barbaru Arkovi však brzy dojde, že hrubá síla není vždycky všechno.

Nejen o podivném fantaskním zasazení se pro magazín SYFY WIRE rozpovídal scénárista Steve Orlando: „Stejně jako to má většina lidí narozených v osmdesátkách, vždycky jsem miloval Grimlocka a Optimuse Primea. Původní tým, to je prostě moje. Takže pracovat konečně s vesmírem Transformers je pro mě strašně vzrušující. A zvláště na příběhu, o kterém jsem si myslel, že nikdy nevznikne. Vymyslel jsem tedy šílený nápad, o kterém jsem sice věděl, že bude bavit mě a nejspíš i fanoušky, ale bál jsem se, že bude až moc šílený. Zasadit postavu ze série Transformers do světa fantazie, to se v minulosti stalo jen v jedné epizodě původního animovaného seriálu.“

První číslo neobvyklé pětidílné minisérie Transformers: King Grimlock se v anglicky mluvících zemích objeví již 4. srpna/augusta 2021. K dostání samozřejmě bude ve více variantách obálek od různých komiksových ilustrátorů.

V neposlední řadě je potřeba zmínit, že King Grimlock není jediný letní event, kterého se fanoušci komiksových Transformerů letos dočkají. Během stejného měsíce začne IDW vydávat i minisérii Transformers: Shattered Glass, jež se zaměří na konflikty v paralelních dimenzích. 

]]>
2021-07-21T03:05:43+02:00 2021-07-21T13:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/co-se-stalo-se-sebevrazednym-oddilem-z-50-let-utsbh3 Co se stalo se Sebevražedným oddílem z 50. let? - NerdFix Ještě před vydáním filmového rebootu od Jamese Gunna se čeští fanoušci Sebevražedného oddílu dočkají nového komiksového svazku. Ten se zaměří na tajemné zmizení původního týmu z 50. let. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Deadshot, Harley Quinn, Kapitán Boomerang, Killer Croc, to je jen malý výčet členů Operační skupiny X, která je pro většinu fanoušků známá jako Sebevražedný oddíl. Tato moderní šílená skupina padouchů vedená Amandou Wallerovou je tu s námi již od minulého století a patří mezi oblíbené komiksy z portfolia DC Comics.

Většina fanoušků Sebevražedného oddílu v současné chvíli čeká na filmový reboot od režiséra Jamese Gunna (Strážci galaxie), jenž se v kinech objeví 5. srpna/augusta 2021. Čeští milovníci Operační skupiny X si navíc budou moci zkrátit čekání novým komiksovým svazkem, který vyjde s překladem Pavla Švandy pod taktovkou nakladatelství BB art během tohoto pracovního týdne.

Šestý svazek komiksové série Sebevražedný oddíl (Znovuzrození hrdinů DC) s podtitulem Tajná historie operační skupiny X se převážně zaměří na historii Sebevražedného oddílu z padesátých let, který pod vedením Ricka Flaga seniora chránil svět před mimozemšťany, roboty i dinosaury. Tato skupina se však jednoho dne z ničeho nic ztratila. „Nyní je na Harley Quinn, aby dokončila poslední misi svých předchůdců a zjistila, co se to tenkrát zvrtlo!“

Rudá vlna, nejničivější mimozemská hrozba, jaké kdy lidstvo čelilo, už není bezpečně uzamčená na Měsíci. V cestě ke zničení Země jí stojí pouze Sebevražedný oddíl. Ale než stačí Deadshot varovat Harley, jak velké nebezpečí jí hrozí, na jeho tým zaútočí armáda. Někdo se urputně snaží ochránit tajemství Operační skupiny X, i kdyby to znamenalo zničit ji i s Amandou Wallerovou!“

Nový, v pořadí šestý svazek nabídne fanouškům sešity číslo 27-32 ze série Sebevražedný oddíl. Scénář napsal velšský komiksový spisovatel Rob Williams, jenž se například podílel na několika příbězích legendárního Soudce Dredda. Co se vizuální stránky týče, fanoušci se mohou těšit na kresby od Barnabyho Bagendy (Omega Men), Eleanory Carlini (Doctor Who), Scota Eatona (Bažináč) a dalších úspěšných ilustrátorů.

Komiksový svazek Sebevražedný oddíl 6: Tajná historie operační skupiny X by se měl v prodeji objevit dnes 21. července/júla 2021. Kniha bude k dostání u všech větších knihkupců a ve specializovaných komiksových prodejnách. 

]]>
2021-07-21T02:50:21+02:00 2021-07-21T11:00:00+02:00 4
https://nerdfix.cz/clanek/postapokalypticke-sci-fi-the-colony-postavi-lidstvo-na-prah-vz382i Postapokalyptické sci-fi The Colony postaví lidstvo na práh vyhynutí - NerdFix Americké studio Saban Films zveřejnilo oficiální trailer sci-fi thrilleru The Colony, který otevírá téma meziplanetární kolonizace, globálního oteplování a postapokalyptického obrazu Země. Daniel Orság https://nerdfix.cz/r/DannyEl

„Neexistuje život bez rizika.“ Americké studio Saban Films zveřejnilo oficiální trailer nadcházejícího sci-fi thrilleru The Colony (sekundární název Tides), jenž otevírá téma meziplanetární kolonizace v důsledku globálního oteplování a nastavuje postapokalyptické zrcadlo Zemi. Za německo-švýcarským filmem stojí režisér Tim Fehlbaum, který je také spoluautorem scénáře, v němž se mladá astronautka ocitá na misi, jejímž cílem je rozhodnout o osudu zbývající populace.

Kataklyzmatické podmínky na Zemi zapříčinily hromadnou evakuaci lidstva na vzdálenou planetu. Svět – tak, jak ho dříve člověk znal - pohltila voda a stal se prakticky neobyvatelným. Kolonisté, kteří si zachránili život před přírodní katastrofou, ale nejsou schopni plození potomků. Lidský druh pomalu vymírá a Blake (Nora Arnezeder) se proto po několika letech vrací zpět na domovskou planetu, kterou nikdy nepoznala, aby nalezla odpovědi na existenční otázky, jež trápí její civilizaci.

Nyní je zpět, aby zhodnotila životní podmínky v pustém a na první pohled nehostinném prostředí. Jediný průzkumník (Iain Glen), jenž přežil předchozí expedici, řeší nekonečné potyčky s bandou mrchožroutů, kteří jsou sami uvězněni v boji s mnohem zlověstnějším nepřítelem. Samotné přežití lidstva nyní závisí na statečnosti a vynalézavosti osamělé astronautky. Během svého putování na Zemi objeví děti, a proto se domnívá, že je nejvyšší čas přivést její lidi zpět. To by ale podle všeho znamenalo okamžitou smrt těch, kteří tvrdě pracovali na tom, aby ve zdecimovaném světe přežili.

Apokalyptický sci-fi snímek The Colony měl premiéru v rámci mezinárodního filmového festivalu v Berlíně, a to přesně 1. března 2021, kdy si ze strany odborné veřejnosti vysloužil průměrná hodnocení. Zda se od globálního publika dočká vřelejšího přijetí, bude jasné již 26. srpna 2021, kdy se snímek dostane například do evropských kin. Vedle hlavních protagonistů se v něm objeví také Sarah-Sofie Boussnina, Sope Dirisu, Joel Basman nebo Sebastian Roché.

]]>
2021-07-21T02:42:24+02:00 2021-07-21T09:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/mame-tu-nove-fotky-z-nataceni-serialu-the-last-of-us-cc1omt Máme tu nové fotky z natáčení seriálu The Last of Us - NerdFix Natáčení seriálu The Last of Us od studia Naughty Dog začalo svou cestu v městečku Fort Macleod v Kanadě. Tohle město nacházející se v provincii Alberta se pro seriálové účely proměnilo v Austin. Denis Bartek https://nerdfix.cz/r/DenisJarosov

Natáčení seriálu The Last of Us začalo 5. 7. a první zastávkou celého štábu se stalo kanadské městečko Fort Macleod nacházející se v provincii Alberta.

Jak již naznačovala první fotka, o kterou se podělil herec Tommyho Gabriel Luna, probíhá zde natáčení úvodu celé hry. Fort Macleod se tak pro účely seriálu promění na texaský Austin. V tomto městě se nachází Joel, jeho dcera Sára a bratr Tommy, když vypukne apokalypsa.

O nové snímky z natáčení se podělila se světem uživatelka Twitteru, která sdílela řadu fotek a videí. Na nich můžeme vidět policejní auta, vozidlo zásahové jednotky SWAT a ulici přetvořenou tak, aby odpovídala své videoherní předloze.

Můžeme si připomenout, že do role Joela byl umístěn Pedro Pascal, zatímco role Ellie se chopí Bella Ramsey. Oba herce můžete znát ze seriálu Hra o trůny. Za produkcí a scénářem seriálu stojí Craig Mazin (Černobyl) a ředitel studia Naughty Dog Neil Druckmann. Ten také prozradil, že se seriál bude v některých scénách lišit od své videoherní předlohy.

Zatím nebylo oficiálně oznámeno, kdy se seriálu The Last of Us dočkáme. Natáčení by mělo být ukončeno v červnu/júni příštího roku, což by naznačovalo premiéru koncem roku 2022 či začátek roku následujícího. Už teď ale víme, že se dočkáme deseti hodinových epizod, jejichž režírování se chopí Kantemir Balagov, Ali Abbasi a Jasmila Žbanić. První jmenovaný na svém Instagramu uvádí, že premiéra bude v roce 2022.

]]>
2021-07-20T23:43:55+02:00 2021-07-20T19:13:35+02:00 2
https://nerdfix.cz/recenze/resident-evil-infinite-meh-s8hee0 Resident Evil: Infinite...meh? - NerdFix Animovaná miniséria Resident Evil: Infinite Darkness pred nejakým časom konečne dorazila na streamovaciu platformu Netflix. Napriek očakávaniam však výsledok až tak veľmi nenadchol. Andrea Olejárová https://nerdfix.cz/r/Fangorka

Očakávaná animovaná miniséria Resident Evil: Infinite Darkness pred nejakým časom konečne dorazila na streamovaciu platformu Netflix. Do sveta zombie, biozbraní a zločinných korporácií sa vraciame s obľúbenou dvojicou hrdinov Leonom Kennedym a Claire Redfieldovou. Hneď na začiatok je treba zmieniť, že dielo pôsobí o čosi menej ako seriál a viac ako klasický animovaný Rezident Evil film rozdelený na štyri časti. Tomu by odpovedala aj zhruba pol hodinová stopáž jednotlivých epizód.

Dej je chronologicky zasadený medzi udalosti štvrtej a piatej hry, no v princípe nie je nutné poznať príbehové detaily herných titulov. Stačí mať na pamäti predovšetkým incident v Racoon city, kedy sa celé mesto nakazilo vírusom, uniknutým z laboratórií farmaceutickej spoločnosti Umbrella Corporation, ktorý všetkých obyvateľov vystavil zombie nákaze. Americká vláda sa preto rozhodla zrovnať mesto so zemou ničivým výbuchom, pričom sa však z tohto pekla podarilo vyviaznuť práve neohrozenej dvojke Leonovi a Claire. Kto však čaká, že miniséria na tieto udalosti priamo nadväzuje, bude sklamaný. 

Príbeh Resident Evil: Infinite Darkness nás zavedie do podobne traumatizujúceho prostredia. Minimálne pre bývalého amerického kapitána vojenskej jednotky Jasona, ktorý sa stal hrdinom občianskej vojny vo fiktívnej juhoazíjskej krajine Penamstan. Veci tam totiž nabrali prudký spád po tom, čo bol jeden z amerických vojenských vrtuľníkov zostrený a Jasonova jednotka Mad Dogs sa vrhla na záchranu svojich spolubojovníkov. Ako sa však dalo čakať, vojaci narazili na isté zombie problémy.

O šesť rokov neskôr v Bielom dome sa Jason, už ako federálny agent, stretáva s ďalšími členmi FBI, ku ktorým patrí Shen May a Leon Kennedy, aby spoločne vyšetrili záhadný hackerský útok na prezidentove sídlo. Zhodou okolností sa však počas mítingu útok zopakuje a do Bieleho domu preniknú nemŕtvi záškodníci

Medzičasom Claire Redfieldová, členka humanitárnej organizácie Terra Save, rozbieha svoje vlastné vyšetrovanie nejasností a záhad okolo vojny v Penamstane. Tieto zdanlivo nesúvisiace udalosti sú navzájom prepojené a zápletka sa snaží vytvoriť dojem prepracovanej hlbokej konšpirácie

Seriál vznikal technikou motion capture, pričom sa tvorcovia snažili, čo najviac pripodobniť live-action dielam vyššou mierou realistickosti. A to nie len, čo sa týka postáv a prostredia, ale dokonca aj kamery, ktorá simuluje pohyb skutočného kameramana. V konečnom dôsledku tak musíme vizuálnu stránku zaradiť medzi pozitíva, napriek tomu, že pokiaľ máte pozorné oko, môžete si všimnúť určitú obrazovú nekonzistenciu pri pohybe. Zopár múch sa tu však dá odpustiť a oceniť treba najmä výkony jednotlivých hercov.

Pri sledovaní Resident Evil: Infinite Darkness sa neubránite pocitu, že ste to celé už niekde videli. A v podstate je toto tušenie viac-menej správne. Ide totiž stále o to isté - ikonickí hrdinovia stojaci proti zločinným korporáciám, biologické zbrane, tajný experiment, zlovestná konšpirácia, v ktorej majú prsty vysoko postavení vládni pohlavári a pekný absolútne neprekvapivý uzavretý koniec. Nechápte ma zle, mnohé z toho samozrejme patrí k charakteristickým aspektom Resident Evil franšízy, no pokiaľ ani v štvrtom kinematografickom počine neprídu tvorcovia s niečím novým, stráca to svoje čaro.

V mnohých scénach navyše atmosféra funguje dobre a pekne nadväzuje na žáner survival hororu. Bohužiaľ je v tomto seriál nevyvážený a objavia sa tiež momenty, ktoré vyložene nudia. V každom diely si však užijeme aspoň trošku akcie

Na druhej strane celkom solídny vizuál nedokáže vyvážiť slabý scenár a sympatické obsadenie podkopávajú ťažkopádne plytké dialógy či do očí bijúca nelogickosť niektorých postáv. Napríklad sa nemôžeme prestať diviť, ako sa vždy nájdu postavy z univerza Resident Evil, ktoré sú zakaždým prekvapené existenciou zombie alebo biologických zbraní. 

Hráčom videohier a fanúšikom Resident Evil séria neprináša nič, čo by nadchlo alebo bolo aspoň trochu zaujímavé oproti tomu, čo sme už videli. Nové postavy vám neutkvejú v pamäti tak dlho, aby vám na nich záležalo a Leon ani Claire nedostanú žiadnu príležitosť na prehĺbenie charakterizácie.  

Pre divákov absolútne neznalých loru zase Infinite Drakness neposkytuje tak strhujúci zážitok, aby si Resident Evil alebo jeho známych hrdinov dokázali zamilovať.  

V neposlednom rade je problémom samotná zápletka o sprisahaní, ktorá je v skutočnosti naivná, plochá a povrchná, čo je o to horšie, že sa snaží pôsobiť ako seriózny hlboký komentár geopolitickej situácie či kritická referencia na zahraničnú politiku USA. Jednotlivé epizódy a ich nízky počet neposkytujú dostatočný priestor na vyrozprávanie tak rozvetveného a ambiciózneho nápadu, o aký sa tvorcovia pôvodne pokúšali.  

]]>
2021-07-21T11:30:25+02:00 2021-07-20T17:04:20+02:00 5
https://nerdfix.cz/clanek/tento-tyden-s-na-tahu-19-7-25-7-i0guqp Tento týden s Na tahu (19.7. - 25.7.) - NerdFix Tento týden bude tak chudý jak jen je to možné. Čekají nás ve čtvrtek Duše ze záznamu a poté v sobotu CO-OP Lamy. Jde ale jen o klid před bouří. Fest Na tahu se totiž blíží! Kuba Staněk https://nerdfix.cz/r/JayAssCZ

Tento týden bude tak chudý, jak jen je to možné. Čekají nás ve čtvrtek Duše ze záznamu a poté v sobotu CO-OP Lamy. Jde ale jen o klid před bouří. Fest Na tahu se totiž blíží! 

Čtvrteční stream bude značně netypický. Epizodu 25 jsme totiž již v neděli odehráli živě na Gameconu v Pardubicích. Z toho důvodu pojede ve čtvrtek na streamu záznam z tohoto hraní. Což má ale výhodu! Znamená to, že budeme s vámi během streamu v chatu a budeme se tak moci společně bavit nad tím, co jsme to zase vyváděli. (A tiež snáď konečne začnete včas... pozn. séfredaktora)

Stream začíná ve čtvrtek od 18:00 na Twitchi, Youtube i přímo zde na stránkách Nerdfixu!

Sobotní Lamy budou ve znamení CO-OP streamu. Pokud jste čekali, že tentokrát vám řeknu, co se bude v sobotu dít, jste na omylu. Teď řešíme Fest, Fest, Fest a tak holt trochu flákáme plánování sobot. Každopádně se ale můžete těšit na duo Robko&Robo, které se ruku v ruce vydá do videoherního světa!

Lamy na tahu začínají v sobotu od 18:00 na Twitchi!

S ČLOVĚKEM, O NĚMŽ POCHYBUJEŠ, NESPOLUPRACUJ, O ČLOVĚKU, S NÍMŽ SPOLUPRACUJEŠ, NEPOCHYBUJ. 

ROBKO Z NA TAHU ČERPAJÍCÍ Z MOUDRÉ KNÍŽKY
]]>
2021-07-20T16:25:27+02:00 2021-07-20T15:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/nove-plakaty-velkofilmu-duna-pripominaji-postavy-i-filmovou-7csiwb Nové plakáty velkofilmu Duna připomínají postavy i filmovou premiéru - NerdFix Sci-fi snímek Duna od režiséra Denise Villeneuvea si přešel i kvůli koroně svými postprodukčními problémy a odklady premiéry. Nové plakáty nám připomínají herce, postavy i nové datum premiéry. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Snahy o sfilmovanie epického sci-fi Duna od spisovateľa Franka Herberta nie sú žiadnou novinkou. Režisér Denis Villeneue sa svojim novým pohľadom na túto klasiku sci-fi žánra rozhodol napraviť to, čo film Davida Lyncha z roku 1984 nedokázal. Ako sa mu to podarilo sme ešte stále nemali možnosť vidieť. Pôvodne bola premiéra filmu naplánovaná ešte na koniec minulého roka, ale celosvetová pandémia koronavíru a s ňou spojené zavreté kinosály tento plán prekazili.

Spoločnosť Warner Bros. chcela film odpriemérovať na svojej stremovacej platforme HBO Max, proti tomu sa však režisér výrazne postavil. Pretože je situácia okolo koronavírusu aj vďaka očkovaniu oveľa voľnejšia, ako bola pred rokom, ustanovil sa nový dátum premiéry. Film by sme v kinách mali vidieť 22. októbra/října tohto roku, teda takmer rok po pôvodne plánovanej premiére. Aby sa vlk najedol, aj ovca ostala celá, film bude zároveň vysielaný aj na platforme HBO Max, ktorá však u nás ešte stále nie je dostupná. Ostáva nám teda dúfať, že sa do konca roku situácia nezhorší až tak, že by to viedlo k opätovnému zatváraniu kinosál.

Svetová premiéra filmu sa odohrá už 3. septembra/září na Medzinárodnom festivale vo Venice, takže recenzie profesionálov si budeme môcť prečítať hneď niekoľko mesiacov pred tým, než si film budeme môcť pozrieť sami. 

V súvislosti s propagáciou filmu zverejnilo Warner Bros nové plagáty venované jednotlivým postavám. Hereckú zostavu vedie mladý herec Timothée Chalamet ako mladý Paul Atreides, hlavná postava filmu. Jeho matku Lady Jessicu hrá Rebecca Ferguson a otca Vojvodu Leta Oscar Isaac. Filmový Aquaman a seriálový Ronon Dax Jason Momoa, ktorý sa čoskoro objaví aj v Netflix filme Sweet Girl a ťahá aj seriál See od AppletTV+, stvárni Duncana Idaha, bojovníka a mentora mladého Paula Atreida. Josh Brolin stvárni Gurneyho Hallecka, ďalšieho bojovníka a mentora mladého následníka trónu. 

Dôležitou postavou je Chani, členka kmeňa Fremenov, ktorú stvárni Zendaya známa okrem iného aj z marveláckych Spider-Man filmov, kde stvárnila MJ. Vodca Fremenov Stilgar je Javier Bardem. Nakoniec je tu aj detailný plagát Baróna Vladimira Harkonnena, hoci na plagáte je iba nápis The Baron. Ide o vodcu nepriateľského rodu Harkonnen, ktorý si robí nárok na planétu Arrakis, ktorú dostal do správy práve rod Atreides. Tohto vizuálne veľmi špecifického jedinca nehrá nikto iný, ako Stellan Skarsgård.

Hoci sme poriadny trailer na film už videli, zrejme môžeme dúfať, že sa dočkáme minimálne ešte jedného s tým, ako sa bude dátum premiéry blížiť. Predovšetkým ale dúfame, že si film skutočne budeme môcť pozrieť v kine a že to naozaj bude stáť za to. Duna si poriadnu filmovú adaptáciu rozhodne zaslúži.

]]>
2021-07-20T03:23:46+02:00 2021-07-20T13:00:00+02:00 3
https://nerdfix.cz/clanek/serialovy-chucky-ukazal-teaser-a-datum-premiery-ge3wa2 Seriálový Chucky ukázal teaser a datum premiéry - NerdFix Hororová panenka Chucky sice v relativně novém filmu moc neokouzlila, ale chystaný seriál ho prý vrátí do dob největší slávy. Krátký teaser ukazuje vizuální návrat ke druhému dílu. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Známa hororová bábka Chucky sa vracia v podobe televízneho seriálu. Na rozdiel od filmu Dětská hra z roku 2019, ktorá klasickú posadnutú bábiku vymenila za pokazenú umelú inteligenciu by sa mal seriál od SYFY vrátiť ku koreňom pôvodnej filmovej série a to hneď vo viacerých oblastiach.

Hoci by sme sa prvého poriadneho traileru mali dočkať až na virtuálnom Comic-Con@Home 25. júla/července, krátky teaser dátumom premiéry bol zverejnený už teraz. Ukazuje nový dizajn bábiky, ktorý je v skutočnosti významne inšpirovaný druhým filmovým dielom, čo ukazuje aj plagát zverejnený na oficiálnom twitteri seriálu.

Don Mancini, tvorca celej série, mal na to veľmi pádny dôvod, ako vysvetlil pre server Entertainment Weekly: „V priebehu rokov som si všimol, že medzi fanúšikmi existuje konsenzus o tom, ktorý film je ich najobľúbenejší. Je to Dětská hra 2. Myslím si, že je to preto, ako Chucky v tom filme vyzeral a ako režisér John Lafia, ktorý minulý rok umrel, v tom čase Chuckyho natočil. Našim cieľom bolo vrátiť Chuckyho vzhľad v tomto seriáli presne do tejto podoby. Tony Gardner a Peter Chevako (tvorcovia špeciálnych efektov zodpovední za bábky) v tomto smere urobili skvelú prácu. Myslím si, že fanúšikom sa to bude veľmi páčiť.“

Mancini sa rozhovoril aj o hlavnom hrdinovi série, ktorým bude 14 ročných chlapec, čo je ďalší dôležitý aspekt pôvodných filmov: „Hlavnou postavou je 14 ročný homosexuálny chlapec, ktorý je šikanovaný a po smrti svojej matky nevie, čo robiť. Je umelec a vytvára rôzne sochy z bábik. Chuckyho nájde na garážovom výpredaji, kúpi ho, ale ukáže sa, že získal viac, ako očakával.“

Okrem Zackaryho Arthura, ktorý stvárňuje hlavnú postavu, sa vo filme objavia aj ďalší mladí herci: Teo Briones, Alyvia Alyn Lind a Björgvin Arnarson. „Chcel som sa vrátiť ku koreňom a mať ako protagonistov opäť deti. Ale pretože sme sa v prvých filmov venovali malým deťom, tentoraz sme sa chceli posunúť trochu inde, takže tu máme mladých tínedžerov,“ vysvetlil Mancini.

Seriál by zároveň nemal byť poslednou inštanciou série. Mancini prezradil, že okrem ďalších sérií majú v pláne vytvoriť oveľa širšie Chuckyverzum a seriál by mohol byť štartovacou plochou pre ďalšie druhý médií. Znamená to snáď, že sa dočkáme komiksov, alebo kníh?

Premiéra seriálu sa podľa dátumu na konci teaseru odohrá 12. októbra/října tohto roku. Prvá séria by mala obsahovať osem epizód a zatiaľ bude exkluzívne vysielaná na SYFY USA.

]]>
2021-07-20T03:23:16+02:00 2021-07-20T11:00:00+02:00 5
https://nerdfix.cz/clanek/zemrel-velikan-ceske-a-slovenske-literarni-fantastiky-egon-4qa05y Zemřel velikán české a slovenské literární fantastiky Egon Čierny - NerdFix V neděli 18. 7. 2021 opustil svět ve svých 76 letech velikán české a slovenské literární fantastiky Egon Čierny. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

V neděli 18. 7. 2021 opustil svět ve svých 76 letech velikán české a slovenské literární fantastiky Egon Čierny.

Narodil sa v roku 1944 v obci Sedmerovce na Slovensku, no väčšinu svojho života prežil v Prahe. Tu na Filozofickej fakulte UK vyštudoval históriu a kórečinu. Egon Čierny patril k najznámejším a najväčším osobnostiam českej a slovenskej fantastiky. V roku 1969 založil Klub Julesa Vernea. Ten bol o rok neskôr zrušený štátom, no napriek tomu neoficiálne pokračoval v činnosti.

Od roku 1986 začal vydávať fanzin Poutník, ktorý sa venoval prekladu diel svetových sci-fi a fantasy autorov. Bol prvým vydavateľom, ktorý vo vtedajšom Československu vydával poviedky o barbarovi Conanovi od spisovateľa R.E. Howarda v spolupráci s prekladateľom Janom Kantůrkom

Jeho zásluhy sú však snáď ešte väčšie na poli domácej fantastiky. V roku 1988 začal spolu s Martinom „Šimonom“ Schusterom organizovať medzinárodnú literárnu súťaž O nejlepší fantasy, vďaka ktorej sa do povedomia dostali dnes už známi autori českej a slovenskej fantastiky: Miroslav Žamboch, Juraj Červenák, Leonard Medek, Jaroslav Mostecký, Ondrej Trepáč, Leoš Kyša, Kristýna Sněgoňová, Michaela Merglová a mnoho ďalších.

Egon Čierny organizoval aj mnoho ďalších fantastických literárnych súťaží a podujatí. Predovšetkým však aktívne pracoval s mladými autormi a pomáhal im presadiť sa.

Autor Jan Kotouč sa po oznámení tejto smutnej správy vyjadril: „Egon měl podlomené zdraví celou dobu, co jsem ho znal, ale byl to člověk neuvěřitelné energie a staminy. Měl čuch na nové autory a často to byl on, kdo nového autora oslovil (jak se to stalo i mně). Kromě mé maličkosti objevil pro český trh třeba i Kulhánka, Žambocha nebo Šustu a prvního Kotletu také vydal on. Naučil mě, jak pracovat s příběhem, jak uvažovat o sérii a i jak být profesionálem. Na rozdíl od spousty jiných nakladatelů, co se soustředí na nováčky, Egon autorům vždycky platil na profesionální úrovni a když autor hodně „vyrostl“, tak ho s elegancí a gracií nechal jít k většímu nakladateli se slovy, že „přece nebude bránit talentovanému autorovi v rozletu“. Málokdo udělal pro českou fantastiku po revoluci víc než on.“

Na Egona s láskou spomínajú aj mnohí iní autori. Michaela Merglová naňho spomína ako na láskavého pána, ktorý ako prvý prejavil dôveru v jej schopnosti v čase, keď to najviac potrebovala a zapojila sa do súťaže O nejlepší fantasy: „Díky této literární soutěži jsem v psaní pokračovala. Díky ní jsem se prvně potkala s Kristýnou Sněgoňovou a z večera, kdy mě Egon v posledním ročníku pasoval na Lady řádu fantasy, mám jedny z nejhezčích vzpomínek na divoký večer plný pohody a čiré radosti. Nebýt Egona, asi bych dodnes psala jen do šuplíku.“

Osobnú poznámku si v nekrológu neodpustila ani prvá dáma slovenskej fantasy Alexandra Pavelková, ktorá na Egona spomína takto: „Bola som jednou z tých, pre ktorých súťaž O nejlepší fantasy veľa znamenala. Dvakrát som bola pasovaná Egonom Čiernym za rytiera rádu Fantasy, prvýkrát v roku 1997 a potom v 2003. Obzvlášť však pre mňa veľa znamenali Egonove slová. Bola som nadšená, že môj debutový román zaznamenal taký úspech, ale po všetkej tej sláve s odovzdávaním cien a pasovaním si ma Egon zobral nabok a otcovsky sa mi prihovoril: ‚Myslíš si, že si vyhrala preto, lebo si bola dobrá? Nie. Vyhrala si preto, že ostatní boli horší ako ty.‘ Potom mi medzi štyrmi očami vysvetlil všetky chyby, ktorých som sa nevedomky dopustila. Egonove slová určili ďalší smer mojej literárnej kariéry. Nikdy na to nezabudnem a navždy mi zostane cťou, že som mohla tohto úžasného človeka nazývať svojím priateľom.“

Egon Čierny bol jedným z pionierov československej fantastiky, ktorý z čistej lásky k fantastickým žánrom odvážne dláždil cestu celej generácií dnes už známych a obľúbených autorov. Život a pôsobenie tohto velikána na nás prehovárajú z kníh a poviedok každého autora, ktorého svojim prístupom ovplyvnil. Nebyť Egona Čierneho, mnoho našich obľúbených domácich autorov by možno ani neprerazilo, mnoho kníh, ktoré tak milujeme, by nikdy nevzniklo. 

Egon Čierny sa stal legendou už za svojho života a táto legenda pretrvá aj dlho po jeho smrti. Ak máte radi českú a slovenskú literárnu fantastiku, venujte Egonovi Čiernemu aspoň chvíľu ticha a spomeňte si naňho vždy, keď budete brať do ruky ďalšiu domácu fantasy.

]]>
2021-07-20T14:21:06+02:00 2021-07-20T09:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/porad/90vterin/stary-dobry-batmobil-v-novem-zlem-flashovi-37dmtr Starý dobrý Batmobil v novém zlém Flashovi? - NerdFix Do Flashe se vrací nejen Michael Keaton, ale i jeho původní Batmobil. V Titanech se objeví (ne)čekaný antagonista a nová adaptace Monster Hunter to konečně dělá správně. Na Netflixu, jak jinak. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Do Flashe se vrací nejen Michael Keaton, ale i jeho původní Batmobil. V Titanech se objeví (ne)čekaný antagonista a nová adaptace Monster Hunter to konečně dělá správně. Na Netflixu, jak jinak. 90VTEŘIN s Killerem vám o všem poví víc.

]]>
2021-07-19T19:14:52+02:00 2021-07-19T19:14:51+02:00 3
https://nerdfix.cz/clanek/miniserie-batman-89-ktera-se-odehrava-ve-svete-burtonovych-3hczqq Minisérie Batman 89, která se odehrává ve světě Burtonových filmů, se ukazuje na prvních obrázcích - NerdFix Vydavatelství DC Comics zveřejnilo první ukázku z připravované minisérie Batman ’89. Ta čtenáře zavede zpátky do světa oblíbené filmové série od šíleného režiséra Tima Burotna z přelomu 80. a 90. let. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Začátkem letošního srpna/augusta zažijí fanoušci Batmana opravdovou nostalgii. Na komiksový trh se chystá nová šestidílná minisérie s názvem Batman ’89, která se bude odehrávat ve světě filmů Tima Burtona z přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století.

Velmi důležitou a skvělou informací je, že scénář minisérie připravuje Sam Hamm, který kromě komiksové tvorby v minulosti spolupracoval na scénáři právě pro první díl filmového Batmana od Tima Burtona. Jeho spisovatelský um doplní ilustrátor Joe Quinones (America), kolorista Leonardo Ito a letterer Clayton Cowles.

„Příběh se bude samozřejmě odehrávat ve městě Gotham, které je z důvodu války mezi Batmanem a Jokerem roztrháno na dva kusy. Harvey Dent se snaží udržet město pohromadě, avšak je tu jeden člověk, který mu nedá spát: Batman! Miliardář Bruce Wayne mu nabídne pomoc, aby se Temného rytíře zbavil jednou provždy.“

S Burtonovou sérií se samozřejmě nepojí jen příběh a zasazení, ale také vzhled postav, Batmanova brnění nebo Batmobilu. Fanoušci se tedy mohou těšit na Jokera, který alespoň trochu připomíná Jacka Nicholsona či Harveyho Denta se vzhledem Billyho Dee Williamse. Dobrou zprávou taktéž je, že tvůrci pro potřeby příběhu komiksu naprosto zapomněli na zpackané filmy Batman navždy a Batman a Robin.

První sešit minisérie Batman ’89 se v prodeji objeví 10. srpna/augusta 2021. Čekání si zatím můžete zkrátit první ukázkou, kterou společnost DC Comics zveřejnila koncem pracovního týdne. 

]]>
2021-07-19T03:25:50+02:00 2021-07-19T15:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/dc-black-label-predstavi-batmana-na-zacatku-kariery-baj9j3 DC Black Label představí Batmana na začátku kariéry - NerdFix Batman: The Impostor zavede Batmana na počátek jeho kariéry, kdy bude čelit nejenom nedůvěře ze strany gothamské policie, ale bude se muset postavit i svému dvojníkovi s odlišným kodexem. Zbyněk Povolný https://nerdfix.cz/r/Zypoman

DC Black Label, nebo chcete-li dospělejší odnož DC Comics, nabízející temnější a brutálnější komiksové příběhy ze stáje, která stojí za Batmanem a Supermanem, v říjnu zaútočí na všechny komiksové fanoušky novým batmanovským dobrodružstvím. Batman: The Imposter nás vezme na počátek cesty Bruce Waynea jako Batmana, kdy bude čelit nedůvěře svého okolí i sám sobě. 

Někdo se totiž rozhodne mladého Batmana zničit a to tak, že se za něj bude vydávat a vraždit tu nejšpinavější spodinu Gotham City. To samozřejmě nebude po chuti gothamské policii, která Batmanovi nevěří, a když se z něj stane vraždící maniak, tak nemá jinou možnost než vrhnout všechny síly na jeho dopadení. Kdo se bude schovávat za maskou temného rytíře a bude porušovat jediný Batmanovský kodex – nezabíjet – netušíme, i když bychom si mohli tipnout třeba záporáka The Hush. Ten si již podobnou roli střihl ve videohře Batman: Arkham City a Batman: Arkham Knight.

Za Batman: The Imposter stojí velmi zajímavé jméno Mattson Tomlin, který s Batmanem má dosti čerstvé zkušenosti. Podílel se totiž na připravovaném filmu The Batman, když tvořil scénář společně s režisérem Mattem Reevesem. Tomlin také stojí za netflixovským filmem Project Power nebo připravovaným Hulu filmem Mother/Android. O drsně temnou kresbu Gotham City se postará italský umělec Andrea Sorrentino. Ten se podílel například na komiksech o lučištníkovi Green Arrow či zazářil u konkurenční stáje Marvel se sérií Uncanny X-Men.

„Jakožto celoživotní fanoušek Batmana, je toto pro mě splněným snem“, nechal se slyšet Mattson Tomlin. Jeho partner Andrea Sorrentino se k novému projektu vyjádřil velice obdobně a nezapomněl dodat, že si maskovaného strážce zamiloval poprvé v roce 1989, kdy viděl legendární film Batman od Tima Burtona.

12. října vyjde první sešit a je v plánu posléze i hardcover sbírka všech sešitů, ta se s velkou pravděpodobností objeví časem i u nás v českém překladu. Komiksy od DC Black Label totiž u nás vydává nakladatelství Crew a jedná se o natolik populární odnož, že by se k nám mohl dostat i Batman: The Impostor. U Crew je zatím dostupná pětice titulů, konkrétně se jedná o Harleen, Batman: Zatracení, Batman: Bílý Rytíř, Batman: Tři Jokeři a Wonder Woman: Mrtvá Země, na kterou jsme měli nedávno i recenzi.

]]>
2021-07-19T20:52:00+02:00 2021-07-19T13:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/novy-roman-andyho-weira-se-v-cesku-objevi-jeste-tento-rok-r1r56x Nový román Andyho Weira se v Česku objeví ještě tento rok - NerdFix Nejnovější sci-fi počin Andyho Weira (Marťan) s názvem Project Hail Mary vyjde u nás ještě tento rok. Originální vydání se může pyšnit obrovským množstvím pozitivních hodnocení a velkými prodeji. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

V současné době velmi vyhlášený americký spisovatel Andy Weir, který v roce 2014 okouzlil celý svět románem Marťan, oznámil na začátku minulého roku nový román s názvem Project Hail Mary. Očekávání byla tak obrovská, že hned po oznámení byla společností MGM odkoupena filmová práva.

Sci-fi román Project Hail Mary nakonec vyšel podle plánů na jaře roku 2021 a jak všichni očekávali, jednalo se o další Weirův úspěch. Z knihy se ihned stal celosvětový bestseller, který se v současné době může pochlubit obrovským množstvím kladných hodnocení na portálu Goodreads.

I když Project Hail Mary vyšel v originále teprve během letošního května/máje, díky jeho úspěchu už se u nás v Česku pracuje na přeloženém vydání. Český výtisk připravuje nakladatelství Laser-books, které českou lokalizací pověřilo skvělého Michala Prokopa, překladatele všech původních Weirových knih.

Čeští a slovenští čtenáři se mohou těšit na napínavé meziplanetární dobrodružství. Román Project Hail Mary (Spasitel) mapuje náročnou část života Rylanda Gracee, který jako jediný zůstal na zoufalé misi poslední naděje. Jeho selhání by vedlo k zániku celého lidstva. „Je tu však drobný háček – Ryland to neví. Nedokáže se vybavit ani své jméno, natož že má nějaký úkol a jak ho asi tak splní. Všechno, co ví, je, že hodně hodně hodně dlouho spal. Že se probudil miliony kilometrů od domova. A že společnost mu dělají dvě mrtvoly.“ Postupně se mu však začnou vracet vzpomínky, které mu napovídají, že na jeho bedrech visí osud celého lidstva. A díky nečekanému spojenci mu jeho záchranná mise možná vyjde

Samotná anotace napovídá, že na české fanoušky Weirových románů čeká další úžasný, napínavý a emoční příběh plný velmi důležitých zvratů. Celý příběh by měl být navíc vyprávěn skrze více časových rovin, které mapují různé fáze záchranné mise. 

České vydání románu Project Hail Mary s přeloženým názvem Spasitel se v prodeji objeví někdy během letošního října/októbera. Jelikož kniha vyjde v edici světový bestseller, mělo by se jednat o lépe zpracovaný výtisk v pevných deskách s přebalem

]]>
2021-07-19T02:49:06+02:00 2021-07-19T11:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/unikle-fotky-z-flasha-ukazuji-klasicky-batmobil-i-supergirl-69gztl Uniklé fotky z Flashe ukazují klasický Batmobil i Supergirl - NerdFix Na internet uniklo několik fotek z natáčení nového filmového Flashe. Vidíme na nich návrat původního Batmobilu s filmu Batman z roku 1989, novou Supergirl i kousek nové Batcave. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Na internet začali unikať fotografie zo zákulisia nakrúcania nového filmového Flasha. Aj keď sa spoločnosť Warner Bros., neustále snaží stiahnuť ich z twitteru, kde sa šíria najviac, už ich stihli „zachrániť“ viaceré zahraničné redakcie. Fotografie ukazujú niekoľko zaujímavých vecí.

Prvou je zrejme originálny Batmobil z filmu Batman z roku 1989, kde Batmana stvárnil Michael Keaton. Ten sa vracia práve vo Flashovi, aby si rolu Batmana zopakoval. Film totiž bude sledovať líniu eventu známeho ako Flashpoint paradox, kde sa Flash presunie do minulosti, aby zachránil svoju matku, čím efektívne zmení časovú líniu a objaví multiverzum. Táto udalosť sa objavila ako v komiksoch, tak aj v rovnomennom animovanom filme, ale aj v seriál The Flash od televízie CW.

Na ďalších fotografiách vidíme časti Batcave, ktorá sa však zatiaľ vôbec nepodá na tú z pôvodného filmu. Ide samozrejme o fotky zo zákulisia, takže bez počítačom priadaných efektov a rozšírení scény. Je teda predčasné na základe týchto fotiek odhadovať, ako bude známa Batcave vyzerať. Taktiež musíme vziať do úvahy, že Michael Keaton tu bude aj vzhľadom na svoj vek stvárňovať zrejme omnoho staršiu verziu Temného rytiera, takže prípadné zmeny v dizajne jeho základne by boli pochopiteľné.

Okrem vystrašeného Ezru Millera, filmového Flasha, vidíme na fotografií aj filmovú Supergirl. Pravdepodobne ide o testovaciu fotografiu, na ktorej však vidíme jej kompletný oblek a dizajn postavy. Ten sme mohli vidieť už skôr na fotografiách z nakrúcania scény na ulici. Herečka Sasha Calle, ktorá ju stvárňuje, tu má nečakane tmavé krátke vlasy. To a dizajn jej obleku naznačujú, že zrejme nepôjde o známu Supermanovi sesternicu Karu, ktorú môžeme poznať zo seriálu Supergirl od televízie CW, kde ju hrá Melissa Benoist, ale zrejme o Supermanovu dcéru Laru Lane-Kent, ktorá sa objavila v komiksoch Injustice: Gods Among Us. Technicky bola síce zabitá ešte skôr, než sa stihla narodiť, no táto postava prominentne vystupuje v snových sekvenciách ukazujúcich alternatívny svet. 

Pretože film je hranou verziu Flashpoint paradoxu, všetko je možné. Aj to, že Lara Lane-Kent sa tu skutočne narodí a stane sa novou Supergirl. Alternatívne sa možno Warneri iba inšpirovali Lariným vzhľadom a opäť tak pôjde o pôvodnú Supergirl. Osobne ale tak trochu dúfam, že uvidíme práve Laru, pretože v tomto filme by to dávalo zmysel.

Čo presne si na nás tvorcovia v novom Flashovi nachystali uvidíme zrejme až v kine, alebo sa nejakého potvrdenia dočkáme s prvým trailerom. Tak ako tak začína tento projekt vyzerať stále zaujímavejšie a snáď by mohol konečne napraviť všetky problémy s kontinuitou DC live action filmov proste tým, že ju úplne zruší. A to bude zrejme najlepšie riešenie.

]]>
2021-07-19T15:12:04+02:00 2021-07-19T09:00:00+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/serial-the-last-of-us-od-hbo-ma-ohromujici-rozpocet-h2nknj Seriál The Last of Us od HBO má ohromující rozpočet - NerdFix Seriál The Last of Us podle stejnojmenné hry od amerického studia Naughty Dog, které se proslavilo videoherní sérií Uncharted, je kolosální projekt, alespoň po ekonomické stránce. Michal Burian https://nerdfix.cz/r/Miky

Seriál The Last of Us podle stejnojmenné hry od amerického studia Naughty Dog, které se proslavilo videoherní sérií Uncharted, je kolosální projekt, alespoň po ekonomické stránce.

Práce na natáčení jsou v plném proudu a prezident IATSE 212 Calgary (sdružení divadelních a filmových umělců a techniků v jižní Albertě) v rozhovoru s reportéry CTV News označil The Last of Us za monstrum. Z informací Damian Petti vyplývá, že se jedná o jeden z největších projektů, které se kdy v Kanadě natáčely.

„Má pět uměleckých ředitelů a armádu stovek techniků. Přípravy trvaly šest měsíců a natáčení (v Albertě) bude pokračovat dalších 12 měsíců,“ uvedl Petti. „Nemohu potvrdit rozpočet, ale rozhodně se jedná o jeden z největších projektů, které se kdy v Kanadě natáčely,“ pokračoval.

Rozpočet sice Petti neprozradil, ale zmínil se, že částka za jednu epizodu značně přesahuje osmimístnou sumu. Vzhledem k počtu epizod - HBO potvrdilo deset hodinových dílů - se chystá další mnohamilionový seriál. Není divu, že peníze pomohou malým podnikům v Albertě překonat pandemii.

Odhaduje se, že rozpočet na celou první řadu, která tvoří 10 dílů, přesáhne 100 milionů dolarů, čímž se vyrovná seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Pokud je to pravda, máme tady důkaz, že HBO a Sony seriálu skutečně věří a dávají do něj vše.

Připomeňme, že o produkci a scénář se postarali Craig Mazin (Černobyl) a Neil Druckmann (kreativní ředitel a scénárista hry The Last of Us), zatímco natočení první epizody má na starost Kantemir Balagov. Potvrzeni jsou další dva režiséři: Ali Abbasi a Jasmila Žbanić. Hlavní hrdiny Joela a Ellie si zahrají Pedro Pascala a Bella Ramsey.

Oficiálně nevíme, kdy seriál The Last of Us bude mít premiéru. Balagov v popisku svého profilu na Instagramu uvádí rok 2022. Dotočení seriálu se plánuje na červen 2022. Premiéra je tak možná nejdříve koncem roku 2022. Když vše nepůjde podle plánu, tak na začátku roku 2023.

Hra The Last of Us vyšla v roce 2013 na PlayStation 3. O rok později dorazil remaster pro PlayStation 4 i s příběhovým prequelem Left Behind. Hru si můžete zahrát s českými titulky.

Při čekání na seriál The Last of Us vám doporučujeme podívat se na krátký fanouškovský film. Jmenuje se The Last of Us Stay a podle komentářů pod videem se autorům vlastní příběh náramně povedl a nechybí odkaz na nejnovější dobrodružství Ellie.

]]>
2021-07-19T09:39:14+02:00 2021-07-19T07:35:47+02:00 13
https://nerdfix.cz/clanek/hlavnim-hrdinou-noveho-colferova-romanu-je-drak-ujizdejici-h4yh8q Hlavním hrdinou nového Colferova románu je drak ujíždějící na cigaretách, vodce a Netflixu - NerdFix Po více než roce se v Česku objeví humorný fantasy román Arcižár od tvůrce Artemise Fowla. Hlavním hrdinou knihy je osamělý drak, který už pálí jen cigarety, pije litry vodky a hltá filmy na Netflixu. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Irský spisovatel Eoin Colfer se ve světě proslavil hlavně svými neotřelými fantasy příběhy, které kombinují fantaskní prvky s všudypřítomným humorem. Za svou třiadvacetiletou autorskou kariéru vyprodukoval téměř třicet skvělých titulů, mezi které můžeme započítat například slavnou sérii Artemis Fowl.

V roce 2020 přišel Colfer na světový knižní trh s novým románem Highfire, který doslova překypuje originalitou. Hlavním hrdinou je totiž drak, bývalý postrach lidí, který za dávných časů brázdil oblohou a pálil lůzu na popel. V současné době si však zapaluje maximálně cigaretu, chlastá vodku po litrech a v oblíbeném tričku s motivem filmu Flashdance hltá filmy a seriály na Netflixu schovaný ve staré rybářské chýši uprostřed louisianské bažiny.

Osamělý život draka jménem Vern, jenž je poslední svého druhu, změní až Everett „Petarda“ Moreau, protřelý cajunský uličník žijící na okraji mokřadu, který dělá vše, aby přežil, ale taktéž nezlomil srdce své dobrosrdečné matce.

Everett se kvůli práci pro drogového dealera zaplete se zkorumpovaným policistou Regencem Hookem, který se pokusí chlapce zabít. Z problémů ho zachrání až drak Vern. A tak vznikne zvláštní přátelské duo, jehož úkolem bude zničit policistu Hooka.

I přes Colferovu oblíbenost je třeba podotknout, že Highfire nepřekypuje žádným převratným hodnocením na portálu Goodreads. Čtenáři se totiž rozdělují na dva tábory. Jedna strana knihu miluje a druhá jí opovrhuje. Hlavním problém je humor, který nemusí sednout každému.

Pokud ale máte rádi neobvyklý humor s narážkami na popkulturu, máme pro vás dobrou zprávu. Román Highfire se pod přeloženým názvem Arcižár objeví i u nás v Česku s překladem Martiny Šímové. České vydání si vzalo na starost nakladatelství Fobos

Na přeloženou knihu si však ještě malou chvíli počkáme. Podle předběžných informací by se kniha měla v prodeji objevit 13. září/septembra 2021

]]>
2021-07-18T02:57:14+02:00 2021-07-18T15:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/loki-ma-potvrzenou-druhou-radu-5lc57y Loki má potvrzenou druhou řadu - NerdFix Seriál Loki boduje, zatím tedy bohužel jen v zahraničí, ale to se doufáme brzy změní. Do té doby tu pro vás máme informaci, že populární seriál s Tomem Hiddlestonem v hlavní roli míří do druhé série. Zbyněk Povolný https://nerdfix.cz/r/Zypoman

Marvel seriál Loki vysílaný na streamovací platformě Disney+ u fanoušků zabodoval na plné čáře. První řada čítající šest epizod razantně pokořila ve sledovanosti předchozí dva marvelácké seriály vysílané na stejné platformě. Seriály WandaVision a The Falcon and the Winter Soldier byly pro Marvel pouhými jednohubkami. V Lokiho producenti věří rozhodně více, a proto se můžeme těšit na druhou řadu, která byla oznámena divákům skrze titulky ve finální epizodě. 

V domácí kotlině však narážíme stále na jednu obří překážku, a tou je fakt, že služba Disney+ u nás zatím není dostupná, takže Loki jde tak trochu mimo nás. Nicméně je všeobecně známo, že události v seriálu by měly tvořit podhoubí pro tři připravované blockbuster filmy. Na Lokiho by měl navazovat Spider-Man: No Way Home, Doctor Strange in the Multiverse of Madness a Ant-Man and the Wasp: Quantumania. 

Nejbližším filmem navazujícím na seriál je tedy třetí Spider-Man, který dorazí již tuto zimu. Provázání mezi filmy a seriály se přímo nabízí, jenomže pro nás, kteří nemají možnost seriál legálně zhlédnout, pak vyvstává otázka, jestli nám scházející seriálové informace neovlivní pocity při sledování nadcházejících filmů ze stáje MCU

Trochu doufáme, že do konce roku se i v Česku a na Slovensku objeví možnost předplácet si službu Disney+, abychom se mohli do Lokiho dobrodružství více ponořit. Zatím netušíme, kdy se druhá řada objeví na televizních obrazovkách, ale určitě se v roli Lokiho opět objeví fanoušky milovaný Tom Hiddleston.

]]>
2021-07-18T10:14:35+02:00 2021-07-18T10:00:00+02:00 6
https://nerdfix.cz/recenze/major-grom-morovy-doktor-rusky-geroj-lepsi-nez-marvel-p5s6nu Major Grom: Morový doktor - Ruský geroj Lepší než Marvel? - NerdFix Major Grom: Morový doktor je filmová adaptace stejnojmenného ruského komiksu. A i když nemá Grom žádné superschopnosti, v mnohých ohledech překonává některé superhrdiny od Marvelu, třeba Black Widow. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Je to už viac než rok, čo som písal nadšený článok o ruskom gerojovi Majorovi Gromovi. Tento petrohradský detektív ma zaujal netradičným pojatím príbehu, skvelým trailerom, ako aj krátkym nezávislým filmom, ktorý to celé odštartoval. Predovšetkým ale tým, že ide o pôvodne ruskú komiksovú postavu, ktorá sa dostala do filmu. A nedávno sa objavila aj na Netflixe. Poďme si však najskôr povedať, kto je vlastne Major Grom a prečo je to veľká vec nie len v Rusku.

Séria komiksov Major Grom, v preklade Major Hrom, lebo áno, to meno má zmysel, začala vznikať v roku 2012 a vydržala až do roku 2016. O rok neskôr boli jeho príbehy obnovené tentoraz v sérii Igor Grom a v súčasnosti vychádzajú komiksy pod názvom Major Igor Grom. Komiksy boli ruskou verejnosťou aj médiami prijaté veľmi kladne. Ešte v roku 2017 vznikol krátky nezávislý film Major Grom, kde sa v hlavnej roli predstavil herec Alexander Gorbatov a v akčnej polhodinke vychádzajúcej z nevydarenej bankovej lúpeže nám predstavil najdôležitejšie vlastnosti tejto postavy – chladnú hlavu, bohatý vnútorný svet, akčnú náturu, majstrovstvo bojových umení a predovšetkým jeho aktívne taktizovanie spojené s opakovaním slov Dumaj, dumaj!

Tento krátky film slúžil ako akýsi koncept chystaného celovečerného filmu s titulom Major Grom: Čumnoj Doktor. V tomto filme už hlavnú postavu hrá Tichon Žižnevskij a ide o viac ako dvojhodinovú jazdu, ktorá spracúva prvý komiksový príbeh Majora Groma.

Film začína sekvenciou, ktorá nám Majora Groma opäť predstavuje a je veľmi podobná práve spomínanému krátkemu filmu. Vidíme tu partiu šialencov unikajúcu pred spravodlivosťou, Gromove nezvyčajné metódy, taktizovanie a samozrejme dokonalé finále naháňačky, ktoré sa nebojí robiť si srandu z celého komiksového a superhrdinského žánra. A to je prvé výrazné pozitívum, ktoré Groma odlišuje napríklad od Marvel filmov.

Nasleduje efektné CGI intro na pozadí ktorého hrá krásna pesnička Peremjen, ktorá by sa podľa mňa viac hodila do záverečných titulkov a tak trochu zabije rozbehnuté momentum z úvodu. Rozhodne však ide o efektný začiatok filmu, ktorý vás navnadí na nasledujúcu dvojhodinovú emocionálnu jazdu. 

Pretože Grom pri spravodlivom naháňaní zločincov úspešne zlikviduje polovicu námestia, šéf mu hrozí vyhadzovom, čo, ako rýchlo zistíme, je vlastne už taká tradícia. Grom je proste stereotypný osamelý vlk, ktorý všetko robí na vlastnú päsť, predpisy považuje skôr za také mierne dobrovoľné odporúčania, predovšetkým však ide o skvelého detektíva, ktorý dokáže vyriešiť viac prípadov, ako celá petrohradská polícia dohromady.

Je proste klasny pareň. Krátko na to sa stretávame s ďalšími dôležitými postavami: stážistom Dimitrim Dubinom, neskúseným zelenáčom, ktorý robí všetko presne podľa predpisov a všetečnou novinárkou, či skôr vlogerkou, Juliou Pčolkinou. A stretávame sa aj s hlavným antagonistom – obávaným Čumnoj doktorom!

Čumnoj Doktor, alias Morový doktor, je samozvaný ochranca chudobných a vykonávateľ spravodlivosti na bohatej smotánke Petrohradu, ktorej sa na súdoch prepečie všetko. Je teda celkom poetické, že on ich doslova pečie vo vlastnej šťave, lebo jeho hlavnou zbraňou sú dva ručné plameňomety. Igor pri prvej konfrontácií veľmi rýchlo zistí, že tento zločinec je možno aj nad jeho sily. Petrohradská verejnosť ho navyše takmer okamžite začne považovať za ľudového hrdinu, a to prináša celý rad ďalších problémov. Do toho sa začne starať vyrehotaný vyšetrovateľ z Moskvy, Groma odvelia k inému prípadu a všetko sa strašne zamotáva. 

Po technickej stránke ide o nádherné dielo. Autori sa nebáli aj originálnejších uhlov kamery či technicky náročnejších záberov a výsledok rozhodne stojí za to. Trochu mi chýbalo snáď iba viac ustanovujúcich záberov Petrohradu. To všetko podporuje skvelý moderný soundtrack, ktorý vás chytí za srdce nie len v pokojných a emocionálne nabitých pasážach, ale skvele naladí aj v akčných a bojových scénach.

Film som si užil aj po dejovej stránke. Scenár počíta s tým, že divák vie vždy viac, ako Grom či ostatné hlavné postavy. Od samého začiatku vidíte aj do zákulisia hlavného záporka a sledujete, ako si so všetkým poradí Grom. Tým sa trochu podobá na Columba, čo rozhodne hodnotíme kladne.

Napriek tomu vás v tomto smere možno prekvapí veľký dejový zvrat. Mnoho z vás ho zrejme odhalí už na začiatku, čo sa stalo aj mne. Ale to vôbec neprekáža, pretože tvorcovia sa naň nespoľahli a odohrá sa v podstate už niekde v polovici filmu. O to zaujímavejšie je potom veľké finále na konci.

Postavy vo filme sú zaujímavé, aj keď značne jednorozmerné. Sú tu snahy o nejaký hlbší vnútorný svet, predovšetkým u Groma, ale charakteristika každej z nich sa dá zhrnúť jednou vetou. Na druhej strane každá z hlavných postáv prejde v priebehu filmu prerodom, takže na konci filmu je trochu iná, ako na začiatku. Tieto zmeny však pôsobia tak akosi našraubovane, nasilu a neprirodzene.

Tvorcovia proste vedeli, že postavy potrebujú prejsť nejakým prerodom, tak ho tam proste natlačili a neriešili prevedenie. Ale aj to je celkom fajn, lebo kopec hollywoodskych filmov na tento základný aspekt vo filmoch zabúda úplne. Samotné dialógy sú na vysokej úrovni, či už textovo, alebo prevedením. Herci sa snažia, dávajú do toho srdce, čo opäť predovšetkým platí o Tichonovi Žižnevjskom, no aj u ostatných vidno dostatok skúseností a vášne. Za všetky tu do popredia vystupuje Alexej Maklakov ako Inšpektor Fjodor Prikopenko, ktorý je nie len Gromovým nadriadeným, ale aj strýkom a dôverníkom. Hlavne to, prosím vás, pozerajte originálne v ruštine, pretože inak prídete o skvelý zážitok. Isteže, na Netflixe to nájdete aj s českým dabingom, ale nie je to tak celkom ono.

Film ma navnadil na pôvodné komiksy, ktoré si teraz strašne chcem prečítať a možno sa kvôli nim konečne doučím tú azbuku. Bavil ma oveľa viac, ako nedávna Black Widow od Marvelu, ktorú som dokonca videl v kine. Celkovo ide o svieži pohľad na „komiksový“ žáner, ktorý pôsobí dostatočne západne na to, aby bavil aj západné publikum, ale zároveň je dostatočne ruský na to, aby pôsobil originálne a inak. Ja sa teším hlavne tomu, že Rusi nám konečne poslali aj niečo iné, ako ropu, plyn, komunizmus a bratskú pomoc. Takýchto filmov nám totiž môžu pokojne poslať aj viac.

]]>
2021-07-17T18:20:56+02:00 2021-07-17T17:58:21+02:00 3
https://nerdfix.cz/clanek/monster-hunter-v-nove-filmove-adaptaci-nastesti-bez-7oi92k Monster Hunter v nové filmové adaptaci, naštěstí bez Andersona - NerdFix Populární videoherní série Monster Hunter dostává novou filmovou adaptaci. Tentokrát se naštěstí skutečně drží her. Za novým titulem stojí Netflix. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Séria populárnych videohier od firmy Capcom menom Monster Hunter sa minulý rok dočkala filmovej adaptácie od režiséra live action Resident Evil filmov Paula W. S. Andersona. Ako sa dalo čakať podľa spomínanej Resident Evil série, aj film Monster Hunter obsahoval v hlavnej roli jeho manželku Milu Jovovich a stretol sa s vlažnými, ba priam až negatívnymi reakciami fanúšikov série predovšetkým preto, že sa tak akosi vykašľal na pôvodný dej hier.

Netflixe si zrejme povedali, že Andersonovi treba ukázať, ako sa robia adaptácie a oznámili vlastný Monster Hunter film s podtitulom Legends of the Guild. Tento obsahuje postavu známu zo štvrtého dielu Monster Hunter, ako aj z hry Monster Hunter: Word – Aidena. V traileri ho vidíme ešte iba ako mladého neistého chlapca dávno pred tým, než sa stal známym lovcom. Takže v podstate ide o jeho origin story.

Sekundovať mu budú skúsený lovec Julius, skupina monštrá vraždiacich veteránov a papuľnatý Palico. Ich cieľ? Zastaviť Elder Dragona, ktorý si to štráduje priamo na Aidenovu rodnú dedinku. Je to proste Monster Hunter v plnom význame tohto slova.

Film je kompletne CGI a zaraďuje sa tak k stále rastúcemu zoznamu herných adaptácií od Netflixu po boku Doty, League of Legends či nedávneho Resident Evil: Infinite Darkness. Tento zvýšený záujem o herné tituly dáva zmysel, keďže Netflix nedávno potvrdil svoj cieľ rozšíriť pôsobnosť aj na plnohodnotné interaktívne videohry.

Monster Hunter režíruje skúsený producent špeciálnych efektov Steven F. Yamamoto, ktorý má za sebou práce na Transformeroch či Teenage Mutant Ninja Turtles. Film by mal byť dlhý 58 minút, čo vlastne nie je ani kompletný celovečerák, takže vám nezoberie ani veľa voľného času. Na Netflixe si ho budeme môcť pozrieť o necelý mesiac 12. augusta/srpna.

]]>
2021-07-17T05:51:32+02:00 2021-07-17T12:00:00+02:00 6
https://nerdfix.cz/porad/na-tahu/kampan-vecne-duse-epizoda-24-gvxj2s Nicodranas - NerdFix Naposled potkaly Duše neznámou osobu se kterou se nestihly pořádné ani seznámit. Popovídají si dnes a najdou společnou cestu, nebo si půjdou každý po svém? Jiří Korčák https://nerdfix.cz/r/CaptainBigNose Flowee https://nerdfix.cz/r/Flowee Robert Bauer https://nerdfix.cz/r/yuuchigo Kuba Staněk https://nerdfix.cz/r/JayAssCZ Daniel Habrda https://nerdfix.cz/r/Endy

Naposled potkaly Duše neznámou osobu, se kterou se nestihly pořádné ani seznámit. Popovídají si dnes a najdou společnou cestu, nebo si půjdou každý po svém?

Sponzorem pořadu je fantasyobchod.cz

]]>
2021-07-17T04:02:09+02:00 2021-07-17T09:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/recenze/nejnudnejsi-anime-letosniho-roku-tzdgjc Nejnudnější anime letošního roku? - NerdFix Poslednímu souboji bohů s lidmi schází dostatek akce, která bohužel ustoupila nekonečným hrdinským monologům. I tak má ale seriál něco do sebe. Václav Šourek https://nerdfix.cz/r/Renwolf

Mimo hraných seriálů a filmů spadá do originální produkce Netflixu také původem japonský žánr anime, který se možná trochu překvapivě těší velké oblibě i u nás. Streamovací gigant postupně dokázal, že umí udělat i poctivé anime, například skvělou Aggretsuko či Beastars, které se zanedlouho konečně dočkají druhé série.

Před nedávnem však na tuto platformu dorazila úplně jiná novinka, která nás zavádí na místo posledního střetu smrtelníků s všemocnými bohy. Připravte se, Record of Ragnarok je tady.

Seriál vychází ze stejnojmenné mangy, kterou také do jisté míry poměrně věrně adaptuje. Každých tisíc let se sejdou všichni bohové světa, aby rozhodli, jestli má lidstvo právo na další život. Dosud bylo rozhodnutí jasné – lidé mohou v poklidu žít dál. Tentokrát si ale božská rada řekne, že tomu je konec. A pro lidi už není místo.

Naštěstí však zasahuje valkýra Brunhilde, která bohy donutí vyhlásit Ragnarok, turnaj, který rozhodne o osudu všech smrtelníků. 13 věhlasných zástupců říše lidí z různých časových období se tak musí v souboji na život a na smrt utkat s těmi nejsilnějšími bohy. Kdo by si snad myslel, že proti nim nemáme nejmenší šanci, by se šeredně zmýlil. Na pomoc totiž přichází Brunhildiny sestry, které se mohou s pomocí techniky Volund přeměnit v mocné zbraně.

Na papíře zní tohle všechno moc hezky. Já sám jsem se těšil na akční jízdu plnou krve a epických soubojů. Těmto očekáváním však Record of Ragnarok dostál tak nějak napůl. A osobně si myslím, že rozpačitost celého zážitku má na vině především skladba jednotlivých epizod. Čekal bych, že když má seriál třináct dílů, tak se také dočkáme třinácti duelů. To je přece logické, ne? Inu, chyba lávky.

Za celou první sérii totiž uvidíte jen tři velké souboje a na ten čtvrtý vás tvůrci zbytečně navnadí jen proto, abyste si počkali na další řadu. Děj tak neúmyslně působí roztahaným dojmem, kdy napětí pramenící z turnajové vřavy záhy přeruší zdlouhavý monolog či flashback. A teď mě nechápejte špatně. Je důležité, abychom pochopili pozadí favoritů obou táborů, ale jsem toho názoru, že epizodky z jejich života mohly být do seriálu mnohem lépe zakomponovány.

Do děje se tím pádem mimoděk dostává řádná dávka chaosu, kvůli které se budete občas ztrácet. U anime sice není nečekaná prezentace nových pojmů a skutečností žádnou novinkou, stále ovšem platí, že jejich načasování je pro zážitek klíčové. V tomto tvůrci selhali na plné čáře.

Jinak si ale Record of Ragnarok nevede špatně. Jednotlivé postavy si velmi snadno zapamatujete a budete jim fandit nebo je nenávidět. Také by vás mohlo zaujmout zpracování hrdinů z pověstí a mytologie. Je to zase něco nového a upřímně řečeno mě právě tohle na seriálu bavilo asi nejvíc. Ještě jsem totiž neviděl zrzavého sexy Thora s dvoumetrovým kladivem, nebo Poseidona, který snad už nemůže být více narcistický.

Tím se dostáváme k animaci, která mne velmi příjemně překvapila. Na druhou stranu se ale není čemu divit, když si adaptaci Record of Ragnarok vzalo na starosti ostřílené studio Graphinica, stojící například za animací vynikajícího Hellsinga.

Také boje nemají chybu. Dočkáte se řinčení zbraní i neskutečných proměn. A také působivé demonstrace síly nejen fyzické, ale také duševní. Seriál bych ovšem nedoporučil, nesnesete-li poněkud brutálnější scény. Krev zde totiž prýští po litrech, nadto se tvůrci nebáli přitvrdit, a tak se dočkáte i useknutých hlav a končetin.

Jak už jste ale asi pochopili, takové pozlátko sice působí efektně, ale nedokáže plně zakrýt citelné nedostatky seriálu. O to těžší je celý zážitek zhodnotit, jelikož si z něj odnáším značně protichůdné dojmy. Na jednu stranu jsem si zamiloval jednotlivé postavy a slintal blahem nad bojovými scénami. Jenže jsem se i nudil, a to pořádně. Scénář mě popravdě nijak zvlášť neoslnil, stejně jako kompozice jednotlivých epizod. Nemluvě o tom, že křivka zábavnosti zde citelně skáče nahoru a dolů.

Pokud se tedy jako já řadíte k fanouškům dobrého anime, seriál vám nemohu úplně doporučit. Určitě ale neuděláte chybu, když se na něj podíváte, protože Record of Ragnarok nepochybně má i světlejší stránky. Tvůrci navíc mají šanci na reparát, jelikož prostor pro zlepšení, ale i případné pokračování, zde je.

Record of Ragnarok si tak od nás odnáší šest bodů z deseti.

]]>
2021-07-16T00:18:21+02:00 2021-07-16T17:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/zack-stentz-pripravuje-vlastni-projekt-ze-sveta-fantasy-22m3tc Zack Stentz připravuje vlastní projekt ze světa fantasy série Kolo času - NerdFix Vedle seriálové adaptace od Amazonu vzniká i jiný projekt ze světa fantasy ságy Kolo času. Scenárista Zack Stentz pracuje na filmové trilogii, která bude zasazena tisíce let před první knihou. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Začátkem tohoto měsíce jsme vám přinesli vyčerpávající článek o seriálové adaptaci románové ságy Kolo času, na které pracuje společnost Amazon. Dalšího projektu z tohoto fantasy světa se teď ujal i Zack Stentz, scenárista několika epizod seriálu Flash a filmů Thor či X-Men: První třída, který pracuje na třech prequelových filmech inspirovaných Jordanovou čtrnáctidílnou fantasy ságou.

Se zprávou o realizaci filmové trilogie nejdříve přišel magazín The Hollywood Reporter. Všechny informace z článku navíc později potvrdil i Stentz na svém osobním twitterovém účtu: „Můj první a poslední komentář tohoto roku. Ano, děje se to. Ano, jsem nabitý. Fanoušci série, sdílím s Vámi lásku k Jordanovu bohatému a detailnímu světu a udělám vše pro to, aby to bylo správně. Zůstaňte naladěni!“

Pro ujasnění musíme zmínit, že Stentzův projekt nemá absolutně nic společného se seriálovou adaptací od Amazonu. Stentz by se měl věnovat příběhům odehrávajícím se před knižní sérií, zatímco konkurenční Amazon bude přímo adaptovat románovou sérii Roberta Jordana.

První z plánovaných filmů s podtitulem The Age of Legends bude zasazen tisíce let před událostmi hlavní románové série. „V utopickém světě poháněném magickou silou zvanou jako Jedna síla se náhle objeví nevýslovné zlo, které ovládne muže používající tuto magickou sílu. Všichni, kteří zlu podlehnou, zničí většinu planety. Nadějí pro lidstvo bude malá skupina žen, jejichž spojení může vést k záchraně světa.“

Podle informací magazínu The Hollywood Reporter na projektu nepracuje jen Zack Stentz, ale také producenti Rick Selvage, Larry Ted Field a Justine Smith. Eva Longoria, James Leon a Mike McGuiness budou u projektu vystupovat jako výkonní producenti.

Na datum vydání si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. První film The Age of Legends totiž stále nemá dokončený scénář. Vypadá to tedy, že seriálový projekt od Amazonu vyjde určitě mnohem dřív

]]>
2021-07-16T03:34:54+02:00 2021-07-16T15:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/ochutnavka-turning-red-od-legendarniho-pixaru-jr4qar Ochutnávka Turning Red od legendárního Pixaru - NerdFix Nový film o dospívání nám přiblíží jaké je to mít v sobě něco co nedokážeme ovládat. Ano puberta je složitá, ale nekontrolovatelně se měnit v obří červenou pandu je ještě horší. Ondřej Šrámek https://nerdfix.cz/r/Rhaegar

Animační studio Pixar proslulo propracovanými snímky, které se nebojí dospělých témat. Většina jejich nejslavnějších filmů se zabývá dospíváním a plněním si snů. To platí stejně tak pro Příběh hraček, jako pro nejnovější film z italského venkova, Luca. Ani nadcházející snímek Turning Red se těchto složitých témat nebojí.

Film vypráví příběh třináctileté dívky Mei Lee, jež se mění v obrovskou červenou pandu, kdykoliv se rozruší. Trailer se soustředí právě na tuto proměnu a následný úprk přes střechy města. Vše je zahaleno v kabátku groteskního rodinného humoru a východní estetiky.

Film režíruje Domee Shi. Čínská rodačka má za sebou dlouhou kariéru v Pixaru. Podílela se na storyboardech pro filmy Úžasňákovi 2, V hlavě a Příběh hraček 4. Režii si poprvé vyzkoušela v krátkometrážním snímku Bao z roku 2018. Byl to vskutku úspěšný režijní debut, protože získal Oscara za nejlepší krátký animovaný film. Producentkou je Lindsey Collins (Hledá se Dory). Hlavní hrdince propůjčí hlas mladá Rosalie Chiang a její matce poté Sandra Oh (Na mušce, Chirurgové). Soundtrack připravý Ludwig Göransson (Black Panther, Tenet).

Předpokládaný datum premiéry v českých kinech je 10. března 2022.

]]>
2021-07-16T03:32:24+02:00 2021-07-16T13:00:00+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/legendarni-duo-wagner-a-higgins-se-vraci-s-novym-pribehem-inta3w Legendární duo Wagner a Higgins se vrací s novým příběhem Soudce Dredda - NerdFix V magazínu 2000 AD začala vycházet nová šestidílná série s Dreddem v hlavní roli. Za její tvorbou stojí John Wagner, spolutvůrce této kultovní postavy, a jeho dlouholetý kolega John Higgins. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Po vydání neobvyklého grafického románu Judge Dredd: End of Days, který postavil Dredda proti čtyřem jezdcům apokalypsy, přichází britské vydavatelství 2000 ADnovou šestidílnou sérií Now That's What I Call Justice. Její první část se během včerejšího dne objevila v magazínu 2000 AD Prog 2240.

Děj série Now That's What I Call Justice by u fanoušků měl zahrát na nostalgickou notu. Tvůrci pro čtenáře připravili klasický osmdesátkový příběh, ve kterém musí Dredd vyšetřit sérii krutých vražd strážců zákona. Během vyšetřování se však ukáže, že sadistická úmrtí má nejspíš na svědomí někdo z Dreddovy rozsáhlé minulosti.

Na scénáři pracuje John Wagner, spolutvůrce postavy Soudce Dredda, který se opět spojil s dlouholetým kolegou a kreslířem Johnem Higginsem (Before Watchmen). Toto známé tvůrčí duo navíc doplní koloristka Sally Hurst a lettererka Annie Parkhouse.

Těsně před vydáním se magazínu SYFY WIRE podařilo zastihnout Matta Smitha, editora magazínu 2000 AD, který se k nové sérii vyjádřil následujícími slovy: „Jak se od tohoto tvůrčího týmu očekává, nová série nabízí nepřehlédnutelný a odvážný příběh z Mega-City. Tohle je prostě klasický John, který na diváky opět střílí skvělou kombinaci noirového vyprávění a drsné akce. Je skvělé přivítat Johna zpět do 2000 AD a znovu sjednotit legendární tým, který v minulosti vytvořil klasické příběhy jako Letter From A Democrat, Phantom of the Shoppera, Revolution a The Shooting Match.“

Jak jsme již zmiňovali v úvodu, první část série Now That's What I Call Justice vyšla v magazínu 2000 AD Prog 2240 ve středu 14. července/júla 2021. Magazín je k dostání i v digitální formě na oficiálním eshopu 2000 AD nebo ve stejnojmenné aplikaci pro zařízení Apple a Android. O české verzi nemáme žádné informace, avšak Soudce Dredda u nás vydává nakladatelství CREW, které by časem mohlo šestidílnou sérii zasadit do nějakého většího svazku.

]]>
2021-07-15T23:58:58+02:00 2021-07-16T11:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/zahadne-umrti-otrese-rodinou-izraelskeho-muze-v-akcni-f9s29c Záhadné úmrtí otřese rodinou izraelského muže v akční sérii Zmizet beze stopy - NerdFix Akční série Zmizet beze stopy převrátí život šťastně ženatého muže naruby poté, co jeho žena zemře při záhadné nehodě v Tel Avivu. Netflix ukázal oficiální trailer. Daniel Orság https://nerdfix.cz/r/DannyEl

Nová série s názvem Zmizet beze stopy (v originále Hit & Run) od producentů izraelského thrilleru Fauda (2015) a amerického Zločinu (2011) nedávno vypustila do světa svůj první trailer. Seriál slibuje napínavou akční podívanou, která by mohla být novým mezinárodním hitem Netflixu. V hlavní roli se ocitá Lior Raz alias šťastně ženatý muž, jehož život se převrátí naruby poté, co jeho žena zemře při záhadné nehodě v Tel Avivu. Přestože ukázky budí dojem, že se bude jednat o přímočarý pomstychtivý thriller, tvůrci slibují, že dokážou diváky překvapit a udržet v nejistotě o tom, jakým směrem se bude příběh ubírat.

Příběh sleduje tvrdý rozklad rodiny Segeva Azulaie (Raz), izraelského muže, který je šťastně ženatý s americkou tanečnicí Danielle (Kaelen Ohm), s níž vychovává mladou dceru v Tel Avivu. Všechno se zdá být pohádkové do okamžiku, kdy jeho ženu usmrtí srážka s autem. Okolnosti celého incidentu zatím zůstávají v rukou detektivů, Segev má ale podezření, že nešlo o nehodu, nýbrž o předem naplánovanou vraždu.

Vydává se proto do New Yorku, aby kromě posledního rozloučení získal také odpověď na otázku, kdo zabil jeho milovanou ženu. Postupně ale odkrývá temná tajemství jejího osobního života, která před ním celou dobu pečlivě skrývala. Čím více posouvá hranice svého vlastního vyšetřování, tím nebezpečnější se pro něj Spojené státy stávají. Segev musí čelit své vlastní násilné minulosti bývalého vojáka speciální jednotky a zároveň chránit svou dceru před hrozbami, které přináší jeho úsilí o nalezení vraha.

Mezinárodní seriál sahá od Tel Avivu po New York a obklopuje tak diváka postavami různých národností, které zapadají do spletité sítě politických intrik a napětí. Desetidílná první řada seriálu Zmizet beze stopy se na Netflixu objeví již 6. srpna 2021. Vedle hlavních protagonistů se divákům představí také Neta Orbach, Kaelen Ohm, Moran Rosenblatt, Gal Toren nebo Sanaa Lathan.

]]>
2021-07-16T03:28:53+02:00 2021-07-16T09:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/titani-se-vraceji-v-nadupanem-traileru-na-treti-radu-rv6d7j Titáni se vracejí v nadupaném traileru na třetí řádu - NerdFix Titans je jedním ze seriálů, které jsou tak trochu mimo radar mainstreamu. Nicméně trailer na třetí řadu je řádně našlapaný a láká na spoustu ikonických komiksových momentů. Zbyněk Povolný https://nerdfix.cz/r/Zypoman

Třetí řada DC seriálu Titans se k nám nezadržitelně blíží. Na streamovací platformu HBO Max dorazí již 12. srpna a bude obsahovat deset epizod. Kromě data vydání se nám titáni představují v novém plnotučném traileru, který ukazuje nejeden ikonický moment z komiksů. Nicméně musíme podotknout, že Titáni jedou podle vlastní osy, a tak některé momenty jsou našroubovány na příběh dost odlišně oproti komiksovým eventům. 

První řada seriál velmi dobře odstartovala příběh okolo Nightwinga, Raven, Starfire a dalších členů Teen Titans. Vyprávění bylo velmi temné, ale zajímavé. Druhá série naopak byla spíše zklamáním a nezachránil ji ani stárnoucí Batman v podání Iana Glena (Game of Thrones).

Ten ve třetí řadě míří do důchodu po znepokojivých událostech. Na jednom ze záběrů v traileru vidíme siluetu Jokera, jak páčidlem umlátí druhého Robina Jasona Todda. To nejspíše bude příčinou odchodu Batmana do ústraní. Kdo ho nahradí? Bude to právě Nightwing a jeho Titáni. Ikonické úmrtí Jasona je hojně využíváno jak ve filmech (náznak v BvS), tak ve hrách (Arkham Knight). A je zajímavé, že jeho smrt si v komiksu odhlasovali samotní fanoušci.

Nebude se ale řešit jenom Jason Todd. Nightwing si také bude muset vyřešit minulost s Brucem Waynem a to, jak ho život pod jeho střechou změnil. Navíc, jestli opravdu nastoupí jako nový Batman, tak by ho to mohlo tížit ještě více. Celkově jsme velmi zvědaví, jak se postava Dicka Graysona posune dál. Půjde Dick ve šlépějích svého mentora a stane se z něj nelítostný, bezcitný muž využívající strachu okolí k ovládnutí svých blízkých? To by mohl být hlavní motiv třetí řady.

Těšit se můžeme na staré známé postavy. Nightwinga si opět zahraje Brenton Thwaites. Nebude chybět ani Raven (Teagan Croft), Starfire (Anna Diop), Beast Boy (Ryan Porter) nebo Dove (Minka Kelly). Přibude ale i pár postav z oblíbeného universa. Například dcera Jamese Gordona Barbara. U ní je zajímavé, že se již v seriálu objevuje na vozíčku, takže možná uvidíme zrod Oracle. A také bude zajímavé sledovat původ jejího ochrnutí. Že bychom se dočkali i seriálové alternativy na motivy populárního komiksu Killing Joke? 

Trailer odhaluje i jednoho nového záporáka. Galerii padouchů rozšíří Scarecrow, ale sami nevíme, jestli bude táhnout celou sérii jako hlavní protivník, nebo se představí v jiné pozici. Velkou pozici v seriálu bude mít mimo jiné i Red Hood, co je v téměř každé komiksové verzi v podstatě jenom, POZOR SPOILER, ve skutečnosti živý, ale mentálně i fyzicky zjizvený Jason Todd. V traileru se mihne třeba i Superboy a jeho pes Krypto. Musíme uznat, že nad Titány jsme trochu zlomili hůl, ale trailer nás vysadil zpátky na koně a vlastně se na třetí řadu těšíme. Až se dostane na dostupné platformy, tak si nové dobrodružství této partičky nenecháme ujít.

]]>
2021-07-15T22:52:19+02:00 2021-07-15T17:00:00+02:00 5
https://nerdfix.cz/recenze/nanits-chronicles-nejlepsi-cesky-zanrovy-komiks-vbzblz Nanits Chronicles - Nejlepší český žánrový komiks - NerdFix Český komiksový projekt Nanits Chronicles se po ukončení digitální aplikace NANITS ukazuje i v tištěné podobě. Dokáže se tento první západně laděný český sci-fi komiks vyrovnat i světovým konkurentům? Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Projekt Nanits Chronicles začal jedním velkým snem, snem filmového střihače Roberta Kaločaie, který měl ambice vytvořit první český filmový sci-fi blockbuster. Svět a námět pro jeho sci-fi snímek vznikal již od roku 2006. Robertu Kaločaiovi však došlo, že v Česku takový projekt absolutně nejde zrealizovat. Autor se rozhodl nevzdat a přenést jeho nápad do prostředí komiksu. Potřeboval však grafika a toho jednoho dne našel v Michaelu Petrusovi. A tak začal vznikat komiks Nanits Chronicles.

Toto české kreativní duo začalo projekt distribuovat digitálně. Jejich aplikace s jednoduchým názvem NANITS obsahovala nejen stránky jejich komiksu, ale také originální hudbu a zvuky, které plynule reagovaly na obsah vizuálních scén. Aplikace kromě Nanits Chronicles obsahovala i sto dalších titulů od autorů z celého světa.

Na začátku roku 2020 však Roberta Kaločaie a Michaela Petruse zasáhl nemalý problém. Z projektu odešlo několik investorů a aplikace NANITS se ze dne na den zastavila. Kreativní duo se však svého snu nevzdalo, spojili se s oblíbeným českým nakladatelstvím Epocha, díky kterému mohli dokončit dvě nákladné kapitoly z již rozpracovaného příběhů a vydat Nanits Chronicles ve fyzickém vydání. A tím se dostáváme do současnosti a po náročném úvodu můžeme přeskočit k recenzi.

Celý masivní svazek je rozdělen na pět kapitol, z čehož tři tvoří největší část příběhu. Vše začíná prologem, kde autor společně s kreslířem Brianem Terrerem představuje hlavní problém světa Nanits Chronicles. V roce 2045 napadne celý svět nepříjemné onemocnění Flua, které do deseti let zabije téměř čtyři miliardy obyvatelstva. Čínská společnost NFO však přijde se sloučeninou zvanou Nanits, která účinkuje proti Flue. Na krátký čas NFO zachrání lidstvo.

Už v tento moment je zcela jasné, že Robert Kaločai promyslel vše do posledního puntíku. Komiks na vás hrne spoustu informací a vy jen hltáte každé slovo o skvěle vymyšleném světě, ve kterém prostřednictvím tohoto komiksu nějaký ten čas strávíte.

Hned po úvodu ve stylu zpravodajství se děj přesune k hlavní povídce s názvem 2177. Svět je díky Nanits vyléčený a všude vládne mír. Hlavní hrdinkou je Marťanka Nia, která přilétá v rámci delegace na Zemi, kde se koná velká konference společnosti NFO. Nia se však připlete do spiknutí, jež ohrozí život nejen jí, ale i ostatních obyvatel Země.

Povídka 2177 je čistokrevné sci-fi bez příkras v podobě mimozemských ras. I když je Nia Marťanka, neznamená to, že je úplně jiný druh. Ve skutečnosti jen patří mezi potomky šťastlivců, kteří před Fluou utekli kolonizovat planetu Mars. Kromě skvělého příběhu o spiknutí, kde Nia hraje spíš roli slabé oběti, zde Robert Kaločai postupně doplňuje informace o sloučenině Nanits a o způsobu života lidí na planetě Zemi.

Druhá hlavní povídka s názvem Intermezzo čtenáře vrací do roku 2056, kde se odehrává postapokalyptický příběh mladého pistolníka Harryho, člena Scavova gangu, který přežívá mimo armádou vedená ghetta. Harryho život se ještě více pokazí během akce ve městě Santa Fe, jež se nepovede úplně podle plánu.

Intermezzo jakožto postapokalyptický western nemá s hlavní příběhovou linkou nic moc společného. Celý příběh funguje spíše jako ukázka toho, jak lidstvo zdivočelo během pandemie nemoci Flua. Kromě Harryho přímočarého řešení určitého problému si čtenáři mohou vychutnat i flashbacky do minulosti, které názorně ukazují chaos před úplným zhroucením lidské civilizace. Největším problém této povídky je samotné ukončení. I když Harry není pro příběh důležitý, samotná otevřenost konce vám nedá spát.

Závěrečná povídka se odehrává v roce 2225, kdy se sloučenina Nanits trochu vymkla kontrole. Svět ovládá zdravotnický korporát NFO a na černém trhu se rozmáhá nebezpečná napodobenina Nanits, která většinu uživatelů usmrtí. Hlavním hrdinou této povídky je detektiv Frinkle, zoufalý muž poháněný hněvem a touhou po pomstě, který se musí vydat do temných zákoutí města, aby zde vyhledal dealery napodobeniny Nanits a nadobro zničil černý trh, jehož obětí byla i jeho milovaná manželka.

Už jen z anotace je jasné, že povídka 2225 je špinavý kyberpunk s detektivním příběhem. Frinkle však není žádný slušný detektiv, ale zatrpklý polda, jenž kašle na výslechy, presumpci neviny a vše řeší dvěma způsoby, olovem nebo pěstmi. Na příběhu detektiva Frinklea je bezpochyby nejlepší vyprávění, které připomíná Sin City od Franka Millera. Detektiv toho za celou dobu moc nenamluví a celé vyprávění probíhá ve stylu jeho trpkých myšlenek, přesně jako tomu bylo u příběhu Marva v již zmiňovaném Sin City.

Na úplném konci servíruje Robert Kaločai s Felipem Arciniegasem Epilog. O něm vám toho z důvodu spoilerů nemůžeme nic moc říct. Jen zmíníme, že je stejně skvělý jako všechny ostatní příběhy a příběh Nanits Chronicles zakončí způsobem, který jasně naznačuje, že scénárista počítá s nějakým pokračováním.

Když shrneme děj kolem a kolem, Nanits Chronicles je prostě sci-fi béčko, ale rozhodně ne v hanlivém slova smyslu. Nanits Chronicles je totiž setsakra dobré béčko na vysoké úrovni, které by se mohlo bez problému rovnat se světovými komiksy. Kromě skvěle vymyšleného světa a obstojného příběhu musíme z pohledu děje vypíchnout i nestereotypní vyprávění. Zatímco 2177 představuje klasický přímočarý styl vyprávění s hromadou dialogů, Intermezzo zapojuje i pro lore důležité flashbacky do minulosti a 2225 představuje neobvyklé vyprávění v podobě myšlenek hlavního hrdiny.

Do jednotlivých povídek skvěle zapadají i perfektně vymyšlené, a hlavně rozdílné postavy, jejichž chování a schopnosti dávají naprostý smysl. Marťanka Nia je obyčejná dívka, která celý světový problém prožila v bezpečí na planetě Mars. A tím odpovídá i její zasazení do příběhu. Nejedná se o žádnou silnou ženskou postavu, ale o inteligentní ženu, jež hraje minimálně ze začátku roli oběti. Harry naopak představuje dítě s temnou minulostí, který se ve zničeném světě musí rvát o svůj holý život a moc nepodléhat emocím. Úplně nejlepší postavou je ale detektiv Frinkle představující klasického detektiva ze staré školy. Jeho zatrpklost, agresivita a nechuť se řídit policejními pravidly je zkrátka k nezaplacení.

Světové úrovni komiksu Nanits Chronicles samozřejmě dopomáhá i skvělá ilustrace od kreslířů Briana Terrera, Felipeho Arciniegase, Gabriela Ibarry Nuñeze a Pusteho vedených Michaelem Petrusem jakožto art direktorem. Kresba je krásně atmosférická a pro každou povídku jinak barevná, aby co nejvíce vystihla atmosféru daného příběhu. Většina grafiky vyniká skvělými detaily. Obličeje, akce, gore, oblečení, budovy, to vše je fantastické. Jediná méně detailní kresba je ta pro povídku Intermezzo. To však nejde brát jako mínus, protože špinavost kresby skvěle doplňuje atmosféru postapokalyptického příběhu.

Na závěr je určitě důležité zmínit, jestli Nanits Chronicles funguje i bez digitálních efektů. Já, jakožto neuživatel původní aplikace musím říct, že jsem si žádného problému nevšiml. Jelikož patřím mezi osoby potřebující ke čtení klid, jsem naopak rád za obyčejné čtení ve formě papíru, textu a ilustrací, protože by mě ambientní zvuky a soundtrack rozptylovaly.

Robert Kaločai, Michael Petrus a jejich tým skutečně dokázal stvořit první český sci-fi komiks, který může bez problému konkurovat světovým grafickým románům. Na Nanits Chronicles není nic špatného. Svět je fantastický, příběh zajímavý, postavy jsou logické a kresba je nádherná a atmosférická. A právě proto si i s ohledem na velmi přijatelnou cenovku a zpracování výtisku Nanits Chronicles zaslouží maximální hodnocení.

]]>
2021-07-16T14:09:46+02:00 2021-07-15T15:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/new-girl-in-town-vecne-duse-1-vgpdu3 New girl in town! Věčné duše + 1? - NerdFix Minulý týden se po třech týdnech vrátily Věčné duše. A byla to žábava! Nejprve navštívily krabičku od sirek. Pak si pokecali se Zermenem a nakonec se vydaly na jih. A po cestě? Potkaly Sharlott! Kuba Staněk https://nerdfix.cz/r/JayAssCZ

Minulý týden se po třech týdnech vrátily Věčné duše. A byla to žábava! Nejprve navštívily krabičku od sirek. Pak si pokecaly se Zermenem a nakonec se vydaly na jih. A po cestě? Potkaly Sharlott!

Věčné duše opět skončily v krabičce na sirky. Tentokrát ovšem v doprovodu Zermena Zářivého. Tento zkušený pádre jim dodal pocit bezpečí a klidu. Překvapivě v krabičce nedošlo k ničemu dramatickému. Tedy... Kromě toho, že Mistral s Thomem našli několik knih, Que T. a Zermenos si popovídali s krtkem Alfonsem a Mistral si poté zablbnul s kouzelnou zeleninou.

Během průzkumu tohoto prostoru se také podařilo najít rituální kruh. Podle Zermena sloužil ke komunikaci s nějakou mocnou, možná božskou, bytostí. Skupina tedy zkusila kruh použít. Do rozhovoru s bytostí se dostal Thomerican, který mohl položit tři otázky. Odpovědi nebyly směrem k budoucnosti nijak pozitivní, ale zároveň ani konkrétní.

V krabičce se ovšem skupina nedozvěděla žádné šokující informace, které by jí nějakým způsobem pomohlo najít Nezzodana, nebo odhalit jeho plán. Svým způsobem to bylo dobře. Protože se Duše aspoň mohly vydat přímo směr jih za Anthonym. Před opuštěním Zadashe je ovšem Zermenos ještě jednou varoval před Nezzodanem.

Hrdinové si pronajali vůz i s vozkou a nechali město, ve kterém si našli fanouška, zabili Klaxana a ochutnali ty nejlepší knedlíky, za sebou. Většina cesty k Manažerijskému pobřeží probíhala poklidně. Dokud nedorazili k jednomu menšímu domečku u ovocného sadu.

U dveří stály dvě hobitice a žena. Zrovna když se s nimi chtěly jít Duše seznámit, přiletělo několik velkých létajících stvoření, která měla těla obřích orlů, jelení hlavu a děsivě ostrá zubiska. Hobitice se ihned běžely schovat, ale žena se postavila těmto stvořením po boku Věčných duší.

Boj byl vskutku napínavý a přinesl několik památných scén - nová žena vykouzlila neuvěřitelně mocnou ohnivou kouli, Mistral zapěl mnoho zraňujících tónů, Brindal sekal hlavy a následně předváděl superhero landing. Proti takové úderné síle neměli orlojeleni šanci.

Do minulého dílu Věčných keců si Gelu pozval Robka a Kubu!

Po boji se pomlácení hrdinové konečně seznámili s tajemnou ženou. Zjistili, že se jmenuje Sharlott a hraje ji naše milovaná artistka Aiwy! Rychlé seznámení proběhlo s postavou uvnitř domu. Ukázalo se, že uvnitř mají hobitky několik druhů velmi lahodných šnapsů, do kterých se Que T., Mistral a Sharlott nadšeně pustili. Během nočního rozhovoru padlo několik zajímavých informací, ale vzhledem k množství vypitého alkoholu je možná bude nutné ráno zopakovat.

• Jak dlouhou zůstanou Věčné duše v ovocném sadu?

• Stane se Sharlott souputnicí skupiny, nebo bude její cesta směřovat jiným směrem?

• Kolikrát to Mistral na Sharlott ještě zkusí?

Odpovědi na tyto otázky získáme již dnes od 18:00 na Twitchi, Youtube i přímo zde na stránkách Nerdfixu!

]]>
2021-07-15T15:40:09+02:00 2021-07-15T13:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/spin-off-american-horror-stories-pripomina-premieru-438mbh Spin-off American Horror Stories připomíná premiéru - NerdFix Nový spin-off hororové série American Horror Story se blíží na FX a hulu. Kromě traileru byly zveřejněny i klipy k první epizodě. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Antologický hororový seriál American Horror Story vstupuje tento rok do svojej desiatej série. Hoci to ani zďaleka nie je koniec a tvorcovia sa dušujú, že by sme sa mohli dočkať až trinástich sérií, bol vytvorený aj spin-off s názvom American Horror Stories. Ten sa od svojho predchodcu líši predovšetkým tým, že predstaví v každej časti samostatný hororový príbeh. Pôvodný seriál venoval jednému setingu celú sériu.

Aj tentoraz uvidíme známe tváre niektorých „dvorných hercov“ AHS série. Konkrétne sa môžeme tešiť na Billie Lourd, Matta Bomera, John Carroll Lynch Naomi Grossman. Taktiež však uvidíme niekoľko nových tvárí, napríklad legendárny Danny Trejo si zahrá poriadne drsnú a desivú verziu amerického Santu Clausa.

FX zverejnilo aj krátky klip venovaný Rubberwoman, postave, ktorú uvidíme v prvej časti antológie. Ide o ženskú verziu už známeho Rubbermana, ktorý sa objavil hneď v prvej sérii American Horror Story. Môžeme teda predpokladať, že American Horror Stories budú príbehovo prepojené s pôvodným AHS seriálom, čo by dávalo vzhľadom na šírku a rozsah AHS univerza zmysel.

Prvá séria American Horror Stories bola natočená bok po boku s desiatou sériou AHS. Kým tá sa dostane na FX už tento týždeň, na desiatu sériu AHS si ešte nejaký ten čas počkáme, zrejme aj preto, že pôjde o dvojsériu obsahujúcu dvoch záporákov.

Prvá epizóda American Horror Stories sa na FX objaví už dnes 15. júla/června. Desiata séria American Horror Story zase 13. augusta/srpna.

]]>
2021-07-14T21:07:36+02:00 2021-07-15T11:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/nova-serie-schmigadoon-vas-uvezni-v-muzikalu-proti-vasi-xfgryt Nová série Schmigadoon! vás uvězní v muzikálu proti vaši vůli - NerdFix Streamovací platforma Apple TV+ chystá nový seriál Schmigadoon! Parodie klasických muzikálů ze čtyřicátých let donutí hlavní postavy žít v muzikálu do té doby, až najdou pravou lásku. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Apple TV+ chystá parodickú muzikálovú sériu Schmigadoon! Cecily Strong a Keega-Michael Key sa tu roli mladého páru zatúlajú do Schmigadoonu, malého mestečka, kde sú všetci šťastní, spokojní a z ktorého niet úniku. Teda až do tej doby, kým nenájdu pravú lásku, o ktorej si doposiaľ mysleli, že už ju dávno našli.

Všetci obyvatelia Schmigadoonu skoro stále spievajú, pričom si to sami neuvedomujú. Iba dve hlavné postavy si všímajú fakt, že sú zaseknuté v klasickom muzikáli zo štyridsiatych rokov minulého storočia uprostred neprirodzene vyzerajúcich televíznych kulís. No ani toto na pohľad dokonalé mestečko v skutočnosti nie je až také dokonalé. Za večne sa usmievajúcimi tvárami obyvateľov a farebnými fasádami domov sa tiež skrývajú mnohé tajomstvá.

Všetky pesničky, ktoré v seriáli zaznejú, napísal showrunner Cinco Paul. Spolupracuje s ním aj jeho dlhoročný partner Ken Daurio. Spolu už napísali scenáre pre filmy The Santa Clause 2, Já, padouch 1,23, ako aj Tajný život mazlíčků. Barry Sonnenfeld v seriáli nie len hrá, ale ho aj celý režíruje. Za sebou má práce na oboch filmoch Rodina Addamsovcov, Wild Wild West, Muži v čiernom 23 a niekoľko ďalších.

Okrem hlavnej hereckej dvojice uvidíme v seriáli aj veteránov z Bordwaya a televízie: Alan Cumming, Kristion Chenoweth, Aaron Tveit, Dove Cameron, Ariana DeBose, Fred Armisen, Jaime Camil, Jane Camil, Jame Krakowski a Ann Harada. 

Apple TV+ proste do produkcie tohto seriálu poriadne investovali a zrejme si od neho aj veľa sľubuje. Nápad je rozhodne pomerne originálny a je tu miesto na mnoho vtipných situácií, aj nejakú menšiu spoločenskú kritiku. Seriál sa na objaví už tento piatok, teda 16. července/júla.

]]>
2021-07-14T18:40:57+02:00 2021-07-15T09:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/porad/top5/antihrdinove-z-filmu-a-serialu-rc7at1 Antihrdinové z filmů a seriálů - NerdFix Pokud je hrdina vždycky klaďas a padouch pouze záporák, pak se antihrdina pohybuje v šedých barvách. Antihrdinové jsou nám ale často blíže, než hrdinské postavy, protože jsou prostě lidštější. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Pokud je hrdina vždycky klaďas a padouch pouze záporák, pak se antihrdina pohybuje v šedých barvách. Antihrdinové jsou nám ale často blíže, než hrdinské postavy, protože jsou prostě lidštější. Proto jsme se rozhodli udělat žebříček TOP 5 antihrdinů z filmů a seriálů.

]]>
2021-07-14T19:14:49+02:00 2021-07-14T18:26:07+02:00 5
https://nerdfix.cz/clanek/fest-na-tahu-program-zverejnen-uug7yc Fest Na tahu: Program zveřejněn! - NerdFix Na tahu pořádají svůj festival, který bude zaměřen na RPGs, gaming, fantasy a podobná nerdská témata. Konečně byl zveřejněn kompletní program! Zajímá vás, co se bude dít? Dozvíte se uvnitř článku! Kuba Staněk https://nerdfix.cz/r/JayAssCZ

Na tahu pořádají svůj festival, který bude zaměřen na RPGs, gaming, fantasy a podobná nerdská témata. Konečně byl zveřejněn kompletní program! Zajímá vás, co se bude dít? Dozvíte se uvnitř článku! 

Dnes byl konečně zveřejněn program prvního ročníku Fest Na tahu! Kompletní program naleznete na webových stránkách Festu! Tento festival pro všechny fanoušky RPG, fantasy, sci-fi a gamingu proběhne 7. - 8. srpna v Českých Budějovicích v krásném areálu místního DDM a také v Letním kině Háječek.

Hlavním lákadlem této akce je živé hraní Věčných duší, které proběhne v sobotu večer právě v letním kině! Kromě toho si bude možné užít živě také Na tahu štětcem i Věčné kecy s kecmasterem Geluem!

A když mluvíme o mistru Geluovi, stálo by za to zmínit hosty, kteří se na Festu objeví. Gelu, Killer a Wrii budou hrdě reprezentovat Nerdfix a Indiana. Svou účast také přislíbili RobDiesALot, Medojed, Algernon, TartarusCast, Petr Kopl, Honzaj a další! Kompletní seznam hostů naleznete také na webových stránkách.

Celou dobu budou samozřejmě také přítomní všichni členové Na tahu. Každý z nich už má vybraný program, na který se nejvíc těší. O jaké programy jde? To se dozvíte níže!

Náčelňas je starý filosofický mudroprd. Což víme, protože v uplynulých měsících jsme s ním každou cestu do Prahy poslouchali kromě country také filosofické přednášky. Proto nás nepřekvapí, že Jiras jako program, na který se nejvíc těší, vybral přednášku Morální filosofie ve fantasy světech od Nsete.

Naší drahé Flowee se pravděpodobně velmi zalíbilo DMování a chce do něj proniknout více, protože ji v programu nejvíce zaujala přednáška od Lacrota na téma Tvorba a psaní dobrodružství. Že bychom se dočkali toho, že nám Flowee vydá připravené dobrodružství?

Endy je celý natěšený na přednášku Už mi lásko není 20 let, je mi skoro 30 a jsem streamer. Pročpak Endyho zaujala zrovna tato přednáška? Určitě proto, že tuto přednášku bude mít na starosti streamer RobDiesALot, kterého můžete znát například z našeho prvního Hexakoronu!

Kubovi je už trochu líto, že na každý stream Na tahu štětcem si diváci připravují vidličky. Proto se rozhodl na svém umění trochu zapracovat a došel k závěru, že nejvíce mu pomůže workshop o kreslení fantasy postav, který budou mít společně Petr Kopl (autor komiksového Zázraka) a Aiwy.

Robo své největší nadšení vyjádřil nad programem, který bude mít naše dvorní malířka Aiwy. Rozhodla se totiž, že se podělí o kus svého know-how a bude mít přednášku na téma Jak na charakter design. Pokud tedy budete trpět u Štětce v sobotu, v neděli si můžete spravit chuť!

Robko se úplně tisíc těší na naší chillzonu. Plánuje, že tam bude trávit většinu času a upíjet ristretto jako správný Mistral. V chillzoně kromě Robka potkáte i všechny naše hosty, kteří tam budou mít Meet&Greet! Takže pokud chcete osobní kontakt, fotečku, nebo podpis, jasné místo, kam jít!

Doražte si užít trochu té nerdské pohody a buďte s námi Fest Na tahu!

]]>
2021-07-14T04:53:39+02:00 2021-07-14T13:00:00+02:00 3
https://nerdfix.cz/clanek/animak-encanto-aneb-muzikal-o-kolumbijskych-superhrdinech-kg5uft Animák Encanto aneb muzikál o kolumbijských superhrdinech - NerdFix Nový animák od Walt Disney Animation Studios je zajímavý balíček. Láká na písničky, rodinou idylku a kouzla připomínající spíše superhrdinské schopnosti. Ondřej Šrámek https://nerdfix.cz/r/Rhaegar

Walt Disney Animation Studios pokračuje v prozkoumávání rozličných kultur v pohádkovém muzikálu Encanto. Pesimisté by mohli říci, že se jedná o povinné zastoupení kultur, které se v Hollywoodu podle některých (zhoubně) rozmáhá. Já jsem naopak rád za každou snahu o inovaci, i když se nakonec může ukázat, že se jednalo o slepou uličku.

O hudbu se zde postará Lin-Manuel Miranda. Ten proslul jako autor písní i účinkující v muzikálech Život v Heights a Hamilton. Taktéž vytvořil hudbu pro Disneyho animovaný film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa.

Příběh Encanto (španělsky kouzlo, pokud google překladač nelže) se odehrává ve stejnojmenném kouzleném městečku skrytém v kolumbijských horách. V ní žije rodina Madrigalů. Každý z rodiny má nějakou magickou (super) schopnost. Může to být mluvení se zvířaty, ovládání rostlin nebo nadlidská síla. Magie se však začne vytrácet a musí se s tím něco udělat. V tom se bude skrývat hlavní konflikt příběhu.

Trailer se však spíše soustředí na idylické soužití rozverné rodinky a písničky a tanečky. Někdy se zdá, že se film snaží vrátit ke kořenům klasické Disneyho animace. Nelze si nevšimnout podobnosti mezi tancujícími hrnky a (původní) Kráskou a zvířetem.  

Na režisérskou stoličku usedli Jared Bush (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa, Zootropolis: Město zvířat) a Byron Howard (Na vlásku, Bolt). Jared Bush a Lin-Manuel Miranda se taktéž podělí o psaní scénáře. Film přijde do českých kin 25. listopadu/novembra.

]]>
2021-07-14T04:49:56+02:00 2021-07-14T11:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/margot-robbie-netusila-co-se-stalo-ve-snyderverse-s-jeji-me53iz Margot Robbie netušila, co se stalo ve Snyderverse s její postavou - NerdFix Margot Robbie alias Harley Quinn v poslední době podniká jednu reklamní akci za druhou, kvůli připravovanému filmu Suicide Squad. V jednom z rozhovorů došlo i na otázku, co říká na osud Harley Quinn. Zbyněk Povolný https://nerdfix.cz/r/Zypoman

Pozor! Článek rozebírá jeden velký spoiler z filmu Liga Spravedlnosti Zacka Snydera.

Jednou z největších popkulturních událostí první poloviny roku byl release vymodleného SnyderCutu, který nám konečně naservíroval Ligu Spravedlnosti přesně podle vize scénáristy a režiséra Zacka Snydera. Právě Snyderova Justice League uzavřela takzvané Snyderverse, kam patří trojice filmů Muž z Oceli, Batman v Superman: Úsvit Spravedlnosti a Liga Spravedlnosti Zacka Snydera. Což nás doteď mrzí, protože Liga Spravedlnosti byla koncipována jako trilogie, a to pravé rozuzlení ve Snyderverse tudíž schází.

Poslední scéna ze SnyderCutu je tou nejpopulárnější ze čtyři hodiny dlouhého dobrodružství, protože láká na věci, které měly teprve nastat v nadcházejících filmech. Snad odpustíte větší/menší spoiler z filmu, ale snová scéna se odehrává kdesi v budoucnosti, kdy Superman už rozhodně není tím hodným superhrdinou, představujícím maják dobra. V postapokalyptické verzi planety Země cestuje Batman (Ben Affleck) s rozličnou družinou rozpadlým městem a dostane se do ohromně zajímavého a zábavného rozhovoru s Jokerem, kterého si zahrál Jared Leto. Jednou z věcí, kterou jsme se v tu chvíli dozvěděli, že Jokerova milenka Harley Quinn je po smrti a k této informaci se při rozhovoru pro EW.com vrátila i představitelka Harley Quinn Margot Robbie.

Při otázce na své úmrtí ve Snyderverse byla Margot velmi překvapená. Doteď totiž Snydercut neviděla a tudíž netušila, že její postava je v tomto vesmíru po smrti. I když nám přijde trochu zarážející, že se k ní tato informace vůbec nedostala, byť rozumíme, že film vidět nemusela. Když Margot novinku vstřebala, tak se o rozšířeném DC vesmíru trochu více rozpovídala. 

Herečka zastává názor, že DC filmy jsou více jako komiksy, kde autoři vyprávějí často příběhy nezávisle na sobě. To, co se stane v jednom komiksu se nemusí nutně reflektovat v tom dalším, a to podle Margot Robbie pasuje i na filmovou DC divizi. Dávala to do příměru se Suicide Squad od Davida Ayera a očekávaným Suicide Squad od Jamese Gunna. Gunn prý mohl Sebevražedný oddíl pojmout zcela dle svého a totálně se odpoutat od Ayerovy verze, byť využívá stejné postavy a herce. Tato volnost může být pro autory lákavou nabídkou, jak se vrhnout do světa DC, i když s kvalitou jednotlivých filmů je to v poslední době spíše na štíru. My doufáme, že právě Suicide Squad od Jamese Gunna by mohl být pomyslným kladným zlomem pro DCEU.

]]>
2021-07-14T13:18:03+02:00 2021-07-14T09:00:00+02:00 4
https://nerdfix.cz/clanek/animeshow-2021-maly-zazrak-uprostred-pandemie-gzzhho AnimeSHOW 2021 - Malý zázrak uprostřed pandemie - NerdFix I když jsou podmínky ohledem organizování různých kulturních akcí náročné, organizátoři slovenské AnimeSHOW se s nimi rozhodli poprat. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

I když jsou podmínky ohledem organizování různých kulturních akcí náročné, organizátoři slovenské AnimeSHOW se s nimi rozhodli poprat. Za dodržení všech potřebných bezpečnostných opatření se jim podařilo zorganizovat komorní verzi největšího slovenského festivalu AnimeSHOW/ComicsSalon. A my jsme si to nemohli nechat ujít. Potkali jsme se s velikánem české akční béčkové literatury Františkem Kotletou a rozhovor nám poskytli i tvůrci RPG systému Dračí hlídka.

Najväčší slovenský festival sci-fi, fantasy, hororou, anime, hier, kníh, filmov, seriálov a popkultúry ako takej sa po takmer dvojročnej pauze konečne dočkal svojho pokračovania. Tento rok však v značne oklieštenej podobe. AnimeShow ComicsSalón prilákali na svojom vrchole viac ako 12 000 návštevníkov denne. Vzhľadom na aktuálne bezpečnostné podmienky spojené s pandémiou sa festivalu tentoraz mohlo zúčastniť len niečo cez tisíc účastníkov, aj to s množstvom obmedzení a bezpečnostných predpisov. 

„Toto je AnimeShow Covid edition, to znamená: pod brutálnymi pandemickými opatreniami a limitovaní. Je tu menej ľudí, lebo inak to zákon nepovoľuje, ale je to aspoň niečo pre tých ľudí, ktorí rok a pol sedeli doma a pozerali sa na seba z onlinu,“ vysvetľuje Róbert Žitňan, riaditeľ festivalu.

Organizátori sa s ťažkým srdcom museli vzdať mnohých doterajších samozrejmostí, ako sú arkádové mašiny, konzole, počítačové či spoločenské hry. Množstvo ľudí v interiéroch bolo navyše značne obmedzené, a tak sa väčšina programu odohrávala vo vonkajších priestoroch. To však neplatí pre cosplay. Ten je dôležitosťou súčasťou festivalu už od jeho začiatkov, takže aj napriek obmedzeniam nemohol chýbať ani na tomto ročníku. Hoci sa do súťaže vzhľadom na situáciu zapojilo podstatne menej súťažiacich, ako obvykle, stále bolo na čo sa pozerať a to nie len na javisku počas hlavného programu, ale aj mimo neho. O to sa okrem bežných účastníkov postarali aj viacerí zahraniční cosplay hostia.

Vonkajšie priestory boli venované predovšetkým rôznym prednáškam. Jednu menšiu o problematike recenzovania a kritiky som si strihol aj ja, viac sme sa však zamerali na rôznych zaujímavých hostí. Napríklad český spisovateľ František Kotleta prišiel hovoriť o svojom chystanom pokračovaní kyberpunkového sci-fi Underground, ktoré v našej recenzií získalo peknú sedmičku. No a tak sme sa ho rovno opýtali, prečo vôbec dvojka vznikla a či sa dočkáme aj ďalšieho dielu, alebo prequelu

„Ta dvojka už je poslední. Ten svět měl prostě co nabídnout. Odehrávala se tam spousta věcí, které mě nutili k tomu, abych v tom pokračoval, abych se do toho světa vrátil, abych nějakým způsobem pokračoval ve vyprávění příběhu digitálních čarodějek. Jednička je ukončená, ale dvojka je úplně samostatný příběh, který bude zase ukončený, ale jakoby s těmi samými postavami,“ vyjadril sa autor, „nikdy neříkej nikdy, jak se říká, ale myslím si, že ten svět Undergroundu skončí tímhletím druhým dílem.“ 

Okrem Undergroundu autor aktuálne spolupracuje s Kristýnou Sňegoňovou na dvanásťdielnej space-opere Legie a to aj napriek tomu, že dlhé románové série ako autor neobľubuje. Ako teda táto spolupráca vznikla? 

„Jáj sem chtěl napsat něco většího a hrozně jsem si na to nevěřil. Měl jsem pocit, že když se pustím do takové série, do dvanáctidílné ságy, tak se může stát, že to neukončím, že to neukočíruju, že nějakým způsobem to neudělám tak, aby to bylo zajímavý, aby to vydrželo těch dvanáct dílů. Dnes každý autor píše ságy. Já mám k tomu trošku respekt už jenom kvůli těm čtenářům,“ rozhovoril sa autor o svojich obavách z dlhých knižných sérií. Na pomoc mu ale prišla práve Kristýna Sňegoňová: „Dlouho jsem hledal někoho, s kým bych to mohl dělat a Kristýna se ukázala jako velmi schopná a hrozně mi pomohla vytvořit svět a postavy. Dnes je to tak půl na půl, je to společný vesmír a ten můj původní sen, se kterým jsem přišel, tak mi s ním opravdu hodně pomohla předělat postavy, aby fungovaly a utáhly celou ságu A dává to i mě zajímavý impulz k tomu, co psát jinak, co nějakým způsobem zkusit udělat jinak, než bych to udělal sám. A to je fajn.“

Okrem velikána českej béčkovej akčnej fantastickej literatúry sa na festivale pohybovalo aj niekoľko ďalších autorov. Vydavateľstvo Artis Omnis, ktoré nedávno vydalo súborné vydanie Černokňažníka od Juraja Červenáka, na festival pritiahlo Líviu Hlavačkovú, autorku knihy Gwind. Okrem nich sa na festivale prezentovali aj niekoľkí ďalší obchodníci, ako aj umleci kreatívci. Mohli sme teda obdivovať, prípadne si priamo kúpiť nie len rôzne komiksy, či knihy, ale aj zberateľské figúrky, ručne vyrábané meče, rôzne kresby, maľby, doplnky, dokonca aj tematické hrnčeky, poháre a kusy oblečenia. 

Čo nám ale trochu chýbalo boli absentujúce spoločenské hry. V kúte sa síce krčila partička Warhamerákov, tá však nemohla hru predvádzať a venovali sa tak predovšetkým maľovaniu figúrok. Trochu nám to však vynahradila ďalšia česká výprava. Tvorcovia nového českého RPG systému Dračí hlídka sa rozhodli šíriť dobré slovo tabletopových RPG a indoktrinovať mladých Slovákov. Prekvapivo je však ich systém na Slovensku už tiež pomerne známy, ale vždy sa nájde niekto, kto o ňom veľa nevie. Preto sme sa s nimi porozprávali aj my.

„Dračí hlídka je nová česká hra na hrdiny. Je to následovník původního Dračího doupěte 1.6, které už se mnoho let nevydává. My jsme se rozhodli to zkusit znova a pokračovat v té tradici,“ rozhovoril sa Pavel „Tirus“ Ondrusz, tvorca Dračí hlídky, „na podzim vyšla 1.0, to byla úplně první verze. Teď se několik měsíců hráli a sesbírala se nám spousta feedbacku od lidí, spousta nápadů, jak to udělat líp nebo kde nám něco uteklo. Takže jsme se pokusili to přepracovat, udělali jsme errata, upřesnili některé nejednotnosti, protože některé věci se dali vykládat vícero způsoby, odstranili některé chyby, které nám unikli v prvním tisku, dodali další grafiku a tak vznikla verze 1.1. Od té 1.0 se moc neliší, kdo ji má, může ji používat dál. Kdo ji ještě nemá, tak určitě 1.1.“

Výhoda Dračí Hlídky je v tom, že autori do všetkého išli naplno. Neponúkajú teda iba knihy s pravidlami, ale aj množstvo doplnkových produktov a už teraz pracujú na mnohých rozšíreniach.

„Kromě pravidel je to mapa světa Domovina, kterou maloval Ondra Hrdina. Teď v září bude další část téhle mapy. Dokončují se zástěny, které jdou do tisku. Máme spoustu plakátů a různých vychytávek a podobných legrácek. Dělá se na knize monster, na pravidlech pro pokročilé, potom je spousta elektronických věcí, nová verze mobilní aplikace, aplikace pro roll20 a online hraní, je toho strašně moc,“ vysvetlil nám Tirus a potom sa pustil do dlhodobých plánov, „priorita je teď udělat nějakou první verzi pravidel pro pokročilé, ta vyjde jako PDF a budeme s hráči spolupracovat na tom, aby to bylo co nejlepší. Teprve až si budeme jisti tak se půjde do tisku a bude nějako PPP 1.0. Budeme dělat takzvané lorebooky a vzniknou speciální knihy pro classy od osmnácté do dvacáté čtvrté úrovně.“

Dračí hlídka slávi úspechy nie len v Česku, ale aj na Slovensku, s čím sa nám tvorcovia taktiež nezabudli pochváliť: „Daří se nám to, co jsme chtěli. Hráči původních 1.6tek docela masivně přechází na hlídku, což je super. Jsme překvapeni z toho, že se nám daří adaptovat i lidi z DnD 5e. Pro některé je to příliš složité, takže jdou na Hlídku. A i když jsme to nečekali, tak je to fajn. Komunita hodně pěkně roste a to, že je zájem, to je vlastně důkaz i tady na IstroConu, že nás tady odchytla spousta lidí, kteří už to hrajou a hrajou to na Slovensku, takže bomba.“

AnimeShow ComicsSalón sa tento rok stali celkom pekným, komorným stretnutím fanúšikov, ktoré aspoň trochu zaplnilo prázdne miesta v našich dušičkách po takmer dvojročnej karanténe a organizátorom patrí veľký obdiv, že sa aj v takýchto obmedzených podmienkach rozhodli festival zorganizovať

„Najradšej by sme urobili všetko tak, ako sa má, lebo mňa ako organizátora teraz pichá pri srdci keď vidím, že to vieme urobiť aj lepšie,“ vyjadril sa Róbert Žitňan.

Či sa nejakého ďalšieho festivalu dočkáme ešte tento rok a v akej forme je otázne. Ale organizátori sa snažia ostať optimistickí: „Vzhľadom na to, že nás Ministerstvo kultúry podporilo, tak vieme spraviť menší festival, aj keď sa to normálne neoplatí. Aj tento je vlastne vďaka podpore, za čo ďakujeme. Uvidíme teda. Keď sa bude dať, tak urobíme, ale neviem teraz veštiť, či bude pre päťsto, pre dvetisíc, pre tisíc, to je vo hviezdach.“

Tento rok bola AnimeShow komornejšia a menšia než na akú sme zvyknutí. Ale to vôbec neprekáža, lebo bola aspoň nejaká. Teraz nám len ostáva dúfať, že sa situácia nezhorší natoľko, aby sme na tú ďalšiu čakali ďalšie dva roky.

]]>
2021-07-14T13:21:17+02:00 2021-07-13T17:11:55+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/mysteriozne-sci-fi-rubikon-prinesie-neprekvapivy-socialny-dtiegp Mysteriózne sci-fi Rubikon prinesie neprekvapivý sociálny komentár - NerdFix Spoločnosť The Playmaker Munich zverejnila krátky teaser na temné sci-fi Rubikon. Posádka vesmírnej stanice sa tu musí vysporiadať so skutočnosťou, že sa na Zem zrejme nikdy nevráti. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Temné sci-fi Rubikon od spoločnosti The Playmaker Munich mieri na festival do Cannes. V rámci príprav tvorcovia zverejnili krátky teaser, ktorý nám predstavuje postavy aj zasadenie deja.

Na obrovskej vesmírnej stanici na orbite Zeme v roku 2056 žije dvojica vedcov DimitriGaivn sprevádzaná vojačkou Hannah. Ich úlohou je pestovať rôzne riasy a robiť na nich pokusy. Riasy im navyše poskytujú prakticky nevyčerpateľný zdroj kyslíka a potravy, takže sú značne nezávislí od Zeme.

Všetko sa náhle zmení po tom, čo je Zem pod nimi z ničoho nič zahalená obrovským toxickým mrakom. Skupina astronautov stratí kontakt so základňou a nevie, čo robiť. Prepuknú medzi nimi rozbroje, kedy časť z nich chce ísť na Zem a zistiť, čo sa deje a druhá tvrdí, že treba ostať na stanici a žiť tam, kým to pôjde.

Na prvý pohľad pomerne generické scifi sa snaží byť originálnym sociálnym komentárom, ktorý však v súčasnosti vlastne vôbec nie je prekvapivý. Spoločnosť The Playmaker Munich v súvislosti s filmom uvádza: „Dlžíme niečo ľuďom, ktorých nepoznáme? Môžeme žiť spokojný život v našej sociálnej bubline, hoci vieme, koľko bolesti a utrpenia sa nachádza mimo nej? Sú životy nás a našich blízkych príliš cenné na to, aby sme ich obetovali pre vznešené, ale nerealistické ciele?“

Loredana Gehekampff zo spoločnosti Samsara Filmproduktion, ktorá film produkuje, sa vyjadrila: „Bola to veľká výzva a zároveň čistá radosť produkovať Rubikon. Je to sofistikované sci-fi s úžasnou produkčnou hodnotnou a predovšetkým strhujúcim príbehom.“

Dátum premiéry filmu ešte nebol oznámený, očakávame ho však niekedy po skončení festivalu v Cannes, teda niekedy po 17. júli/červenci. Na stránkach imdb sa však zatiaľ uvádza dátum 1. novembra/listopadu, takže je možné, že sa filmu dočkáme už niekedy koncom tohto roka

Dúfajme, že Rubikon nedopadne podobne, ako nami recenzované Půlnoční nebe, ktoré sa tiež snažilo byť hlbokým filozofickým sci-fi filmom, no nakoniec sa stalo iba nelogickou povrchnou snahou o sociálny komentár, ktorý si s fyzikou vytrel pozadie.

]]>
2021-07-13T14:05:21+02:00 2021-07-13T15:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/serialovy-zaklinac-dostane-vlastni-radu-figurek-h8jwzv Seriálový Zaklínač dostane vlastní řadu sběratelských figurek - NerdFix Zaklínač se dočká nové řady sběratelských figurek. Tentokrát se společnost McFarlane Toys zaměří na postavy a možná i monstra ze seriálové adaptace s Henrym Cavillem v hlavní roli. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Společnost McFarlane Toys založená legendárním komiksovým tvůrcem Toddem McFarlanem vlastní práva na figurky ze světa Zaklínače již nějaký ten pátek. Do současné chvíle tato firma nabízela figurky pouze ze třetího dílu videoherní série Zaklínač s podtitulem Divoký hon. To se ve velmi blízké době změní.

Na debutové zaklínačské akci WitcherCon společnost oznámila figurky ze světa seriálového Zaklínače od Netflixu. Oznámení proběhlo skrze jeden jediný obrázek, na kterém se nachází Geralt bojující s Kikimorou. I když je Geraltovi vidět pouze na jeho záda, je už zcela jasné, že jeho figurka bude disponovat obličejem Henryho Cavilla. Kikimora v pozadí odkazuje nejen na první scénu ze seriálu, ale nejspíše i na fakt, že McFarlane Toys bude zpracovávat i figurky monster.

Figurky od McFarlane Toys jsou známé celkem levnou cenovkou a bohužel i levným plastovým provedením. Geraltova látková kápě však naznačuje, že by Netflixovská řada figurek mohla vynikat mnohem lepším provedením než všechny ostatní figurky od této společnosti.

Na více detailů o nové řadě figurek Todda McFarlanea si musíme ještě počkat. Jsme však velmi zvědaví, jestli figurky svým zpracováním překonají nejen své videoherní předchůdce, ale i konkurenční figurky od vydavatelství Dark Horse, které doprovázely třetí videohru. 

]]>
2021-07-13T13:00:19+02:00 2021-07-13T13:00:17+02:00 10
https://nerdfix.cz/clanek/tento-tyden-s-na-tahu-12-7-18-7-sft2w0 Tento týden s Na tahu (12.7. - 18.7.) - NerdFix Necelý měsíc do Festu! Vás ale zajímá co bude tenhle týden, co? Kecy, Duše, Lamy, tradiční týden! Ale ten Fest lidi... Už se to blíží a my se na to moc těšíme! Potkáme se tam s vámi? Kuba Staněk https://nerdfix.cz/r/JayAssCZ

Necelý měsíc do Festu! Vás ale zajímá, co bude tenhle týden, co? Kecy, Duše, Lamy, tradiční týden! Ale ten Fest, lidi... Už se to blíží a my se na to moc těšíme! Potkáme se tam s vámi? 

Náš drahý kecmaster (ano, vytvořili jsme mu nový titul, protože podle nás má tento udatný muž příliš málo titulů a navíc je rádi tvoříme..) Gelu si tento týden opět pokecá s členy Na tahu!

Gelu prohlásil: "Volím si tebe!" a ukázal na Robka s Kubou. Na tuto trojici se tedy můžete těšit dnes od 18:00 na Twitchi, Youtube, nebo zde na Nerdfixu.

Pokud máte na tyto dvě Duše nějaké otázky, můžete je napsat již nyní na Discord, nebo přímo na streamu do chatu!

Minulý týden se nám konečně po třech týdnech vrátily Věčné duše. Během minulé epizody zvládly opustit Zadash a vydat se směrem na jih. Během jinak poklidné cesty narazily na ovocný sad. Říkáte si, že je to idylka? Ano, dokud na vás nezaútočí hejno potvor jejichž jméno si fakt nepamatuju.

Hrdinové si s nimi poradili, ale měli také velkou pomoct. Tajemná dívka, která z rukou metala oheň a představila se jako Sharlott, jim jejich boj značně ulehčila. Tuto ďábelskou ženu hrála dvorní artistka Na tahu Aiwy, kterou můžete znát také jako Maddison z třetího příběhu Hexakoronu.

Jak bude příběh Duší pokračovat? A vydrží Sharlott se skupinou? To zjistíme ve čtvrtek od 18:00 na Twitchi, Youtube a i zde na Nerdfixu.

Jak se k nám Aiwy přidala?

No... to je ta otázka.. Budou v sobotu Lamy? Přiznám se, že vlastně vůbec nevíme. V neděli máme živé hraní D&D na Gameconu v Pardubicích a to, jestli nějakým způsobem Lamy v sobotu zvládneme, teprve musíme zjistit.

V neděli nás čeká živé hraní D&D na Gameconu v Pardubicích. Od 11:00 si tam zahrajeme dobrodružství a užijeme si trochu srandy! Pokud na této akci budete, nebo žijete poblíž, budeme rádi, když nás skočíte pozdravit!

Smažák je ideální měřítko kvality restaurace. Kde nezvládnou ani ten, nedávej si ani vodu.

ROBO Z NA TAHU
]]>
2021-07-15T22:52:55+02:00 2021-07-13T12:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/netflix-definitivne-zrusil-serial-cursed-po-prvej-serii-slbccf Netflix definitívne zrušil seriál Cursed po prvej sérií - NerdFix Ďalší Netflix seriál padol za obeť interným metrikám spoločnosti. Seriál Cursed, u nás ako Prokletá, bol zrušený po prvej sérií. V tomto prípade aspoň chápeme, prečo. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Výpravný fantasy seriál od Netflixu s názvom Cursed, u nás ako Prokletá, bol zrušený po prvej sérií. Seriálová adaptácia moderného komiksového spracovania legendy o kráľovi Artušovi od Franka Millera Toma Wheelera sa tak svojho príbehového ukončenia nedočká. Seriál sa preto zaraďuje k ostatným podobným Netflix titulom, ktoré boli zrušené hneď po prvej sérií. Na rozdiel od Jupiter’s Legacy či The Irregulars sa to aspoň nestalo necelý mesiac po premiére.

V tomto prípade nám je aspoň jasné, prečo Netflix seriál zrušil. Na základe interných metrík sa totiž často stáva, že po prvom mesiaci spoločnosť zruší aj zdanlivo vysoko sledované tituly. Málokedy však toto rozhodnutie trvá tak dlho, ako v prípade Cursed. Už v našej recenzií sme titul označili ako prekombinovaný priemer, ktorý nedostatočne rozvíja väčšinu dejových línií a nevie pracovať s vlastnými postavami. Zároveň ide o seriál s hviezdnym obsadením, ktorého produkcia rozhodne nie je lacná. Vyzerá to teda tak, že podobne ako v prípadne mnohých iných výpravným seriálov, sa ani tento Netflixu proste neoplatí

V súčasnosti sa produkcia Netflixu zameriava viac na výrobu kvalitnejších filmov s hviezdnym obsadením, ako je napríklad Sweet Girl Jasonom Momoom, ktorého trailer bol nedávno zverejnený. Tiež sa tento rok viac zameriava na animácie, či už „západné“ alebo priamo anime. Taktiež neváha investovať do podstatne lacnejšej, často však veľmi kvalitnej európskej produkcie.

Momentálne tak Netflix ostáva platformou „jediného“ fantasy seriálu, ktorým je Zaklínač. Okolo neho teraz okrem hlavnej série produkuje aj prequel Blood Origin, ako aj animovaný seriál Nightmare of the Wolf o Geraltovom mentorovi Vesemirovi. Tieto tituly a množstvo veľkofilmov zrejme hlcú väčšinu financií platformy.

Nám síce za seriálom Cursed ľúto nebude, ide však o ďalší titul, ktorého fanúšikovia sa nikdy nedočkajú svojho príbehového zakončenia. Netflix by sa teda mal naučiť robiť informované rozhodnutia ešte pred tým, než vôbec vyprodukuje potenciálne drahú a zaujímavú pilotnú sériu ďalšieho nikdy neukončeného seriálu. Ľahko sa im totiž môže stať, že ich verní užívatelia prestanú z dôvodu neistoty sledovať prvé série, aby potom neboli sklamaní. A tie sa tak nikdy nedočkajú druhej série, lebo ich nikto nebude pozerať.

]]>
2021-07-13T04:46:34+02:00 2021-07-13T09:00:00+02:00 2
https://nerdfix.cz/porad/90vterin/zaklinaci-vsech-medii-spojte-se-uuenih Zaklínači všech médií, spojte se! - NerdFix Netflix se snažil spojit herního a seriálového Zaklínače na svém WitcherConu a přinesl nám tak spoustu novinek. Marvel konečné zveřejnil trailer na své alternativní verze superhrdinů. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Netflix se snažil spojit herního a seriálového Zaklínače na svém WitcherConu a přinesl nám tak spoustu novinek. Marvel konečně zveřejnil trailer na své alternativní verze superhrdinů a Warcraft se dostává už i na naše herní stoly. Dnes toho máme v 90VTEŘINách hodně.

]]>
2021-07-12T19:14:05+02:00 2021-07-12T19:14:05+02:00 3