NerdFix Atraktivní a poutavou formou chceme každý den představit našim divákům to nejzajímavější z popkultury! Filmy, seriály, komiksy i knihy. Vítejte na novém projektu od tvůrců Indiana. 2021-05-07T14:30:00+02:00 https://nerdfix.cz/atom.xml https://nerdfix.cz/android-chrome-192x192.png https://nerdfix.cz/android-chrome-512x512.png https://nerdfix.cz/clanek/lidstvo-bez-spanku-postapokalypticky-snimek-probuzeni-miri-cpayb5 Lidstvo bez spánku, postapokalyptický snímek Probuzení míří na Netflix - NerdFix Bez spánku se dá vydržet nanejvýš několik dnů. Co by ale nastalo v okamžiku, kdy by lidstvo o tuto přirozenou vlastnost přišlo úplně? Snímek Probuzení se představil v oficiálním traileru od Netflixu. Daniel Orság https://nerdfix.cz/r/DannyEl

Spánek je velice křehká a cenná komodita, bez které se dá vydržet nanejvýš několik dnů. Co by ale nastalo v okamžiku, kdy by lidstvo o tuto přirozenou vlastnost zničehonic přišlo úplně? Na tuto otázku již brzy odpoví Netflix pomocí dystopického dramatu Probuzení (v originále Awake), jež se nedávno představilo v oficiálním traileru.

Padající družice, auta s vybitou baterií a globální výpadek elektřiny jako důsledek záhadné události, která zasáhla celý svět. Lidé přišli nejen o technologie, jež se staly běžnou součástí jejich života, ale také o základní schopnost usnout. V ulicích zavládl chaos, nemocnice se hroutí a absence spánku si začíná vybírat svou daň. Jill (Gina Rodriguez), bývalá vojačka, se však snaží zachránit svoji rodinu, přestože sama stejně jako zbytek populace pomalu přichází o rozum.

Po 48 hodinách bdění klesá schopnost kriticky myslet. Ale co za pět nebo šest dní? Akutní nedostatek spánku doprovází halucinace, zvýšená agresivita, a nakonec hysterie, která se záhy mění v naprosté šílenství. Světlo na konci temného tunelu ale představuje malá dívka (Ariana Greenblatt), jejíž organismus nebyl drastickou změnou nikterak zasažen. Atmosféra houstne. Začíná boj vědy, štěstí a času.

Bird Box (2018) nás připravil o zrak, Tiché místo (2018) utišilo a Probuzení nás připraví o nepostradatelnou vlastnost k přežití. Za postapokalyptickým obrazem světa stojí kanadský režisér Mark Raso. Divákům začne tuhnout krev v žilách přesně 9. června 2021, kdy se snímek objeví na kartě Netflixu.

]]>
2021-05-07T13:49:37+02:00 2021-05-07T14:30:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/pokracovanie-ticheho-mista-bude-podstatne-hlucnejsie-a5w1x0 Pokračovanie Tichého místa bude podstatne hlučnejšie - NerdFix Paramount nám ukázal posledný trialer k pokračovaniu filmu Tiché místo. Okrem flashbackov sa dočkáme aj podstatne hlučnejšieho pokračovania deja z prvého filmu. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Spoločnosť Paramount Pictures zverejnila posledný trailer k pokračovaniu filmu Tiché místo. Hneď na začiatku vidíme otca rodiny Lee Abbotta (John Krasinski), ako hlučne vchádza do obchodu, pokojne nakupuje pomaranče v šuštiacom mikroténovom sáčku a rozpráva sa so susedom o aktuálnych udalostiach hlásených v televízií. Pokiaľ vás celá táto časť extrémne neznervózňuje, tak ste asi vôbec nevideli prvý diel.

Následne už vidíme, ako sa všetko kazí, ľudia panikária a nikto poriadne nevie, čo sa deje. A potom nasledujú časti, ktoré sme už videli v prechádzajúcich traileroch. Matka rodiny Evelyn (Emily Blunt) opúšťa ich doterajší domov a vedie svoje deti do otvoreného sveta. 

Už tento trailer nám ukazuje, že film bude podstatne hlučnejší, ako prvý diel. Nie len spomienkovými pasážami, ktoré nám ukážu svet pred útokom na akýkoľvek zvuk citlivých mimozemšťanov, ale aj tými novými. Ľudia tu totiž už objavili spôsob, ako mimozemšťanov oslabiť a majú tak reálnu šancu sa im brániť. Pretože rodina Abbottových skúma okolitý svet, uvidíme aj nejaké nové postavy, predovšetkým zatiaľ neznámeho muža hraného Djimonom Hounsouom Cilliana, ktorého hrá Murphy Emmett.

Spolu s trailerom vydal Paramount aj krátke video s režisérom Johnom Krainskim a herečou Emily Blunt, ktoré nás pozývajú do kina a uisťujú nás o tom, že ide o kvalitný hororový zážitok, ktorý sa oplatí vidieť na veľkom plátne v sále plnej ľudí.

Mnohé zahraničné kiná sa totiž už otvárajú aj vďaka úspešnej očkovacej stratégií. U nás si na takýto luxus vzhľadom na aktuálnu situáciu s vakcínami asi budeme musieť ešte chvíľu počkať. Film A Quiet Plate Part II teda pôjde od vybraných kín už 28. mája/května.

]]>
2021-05-07T12:50:28+02:00 2021-05-07T12:50:22+02:00 0
https://nerdfix.cz/porad/90vterin/skutecny-svetelny-mec-otevrena-kina-a-lucifer-ueq9qr Skutečný světelný meč, otevřená kina a Lucifer! - NerdFix Pořád hledáme novou čtečku, Marvel se nás snaží dostat zpátky do kin, Disney udělal skutečný světelný meč a fanoušci zase skvělý Star Wars seriál. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Pořád hledáme novou čtečku, Marvel se nás snaží dostat zpátky do kin, Disney udělal skutečný světelný meč a fanoušci zase skvělý Star Wars seriál. Novinek je tento týden hodně, ale i tak je stíháme za 90VTEŘIN.

]]>
2021-05-06T23:53:19+02:00 2021-05-06T23:53:16+02:00 5
https://nerdfix.cz/clanek/mass-effect-oneshot-v-podani-na-tahu-9aim19 Mass Effect oneshot v podání Na tahu! - NerdFix Je tady čtvtek! Běžně by nás čekal další díl Věčných duší, ale náčelník Jiras je pryč. Proto nás dnes večer čeká DM Endy a jeho Mass Effect oneshot! K obvyklému osazenstvu se přidají také dva hostě. Kuba Staněk https://nerdfix.cz/r/JayAssCZ

Je tady čtvrtek! Běžně by nás čekal další díl Věčných duší, ale náčelník Jiras je pryč. Proto nás dnes večer čeká DM Endy a jeho Mass Effect oneshot! K obvyklému osazenstvu se přidají také dva hosté. 

Běžně bych psal obsáhlý článek o tom, co se stalo v posledním díle Věčných duší. Dnes to ale není třeba nějak sáhodlouze líčit, takže jen napíšu, že jsme si parádně zaerpili a když už se schylovalo k boji, Jiras to ukončil s tím, že si 14 dní počkáme. No řekněte, není to bídák?

Dnes jsme v polovině této doby a čekání si můžeme zkrátit oneshotem s tématem Mass Effect. Vedení se ujme Endy a ke klasické sestavě se přidají i dva hosté. Jedním z nich bude Wrii, kterou znáte zejména z herních streamů Indiana. Druhým hostem bude Filip Habrda, kterého můžete znát z našeho chatu a také ze streamů Lam Na tahu pod jménem Azgalus. Zároveň se jedná o bratra našeho drahého Endyho.

Pokud jste Mass Effect do teď nehráli, nemusíte se bát žádných spoilerů. Podle Endyho se děj bude odehrávat krátce před ME1. Bude obsahovat jemné odkazy na příběh první hry, které se Vám ovšem spojí až poté, co budete mít hru za sebou. Příběh by tedy měl být vhodný pro znalce ME i pro lidi, kteří se do tohoto světa teprve chystají.

Naše vesmírné dobrodružství začne dnes v 18:00 na Twitchi, Youtube i přímo zde na Nerdfixu!

]]>
2021-05-06T14:26:51+02:00 2021-05-06T13:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/h-j-bornemisza-zverejnila-dve-ukazky-z-pokracovani-skvele-pfsnfj H. J. Bornemisza zveřejnila dvě ukázky z pokračování skvělé fantasy série Večná lož - NerdFix Během tohoto pondělí zveřejnila slovenská autorka H. J. Bornemisza dvě ukázky z pokračování skvělé fantasy série Večná lož. V nich se můžete těšit na bastarda Zaeona i na čarodějku Soran. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Na konci roku 2020 vydala slovenská začínající autorka H. J. Bornemisza společně s nakladatelstvím Elist debutový fantasy román Slepý život spadající do série Večná lož. Už prvotní informace o knize naznačovaly, že se bude jednat o ambiciózní projekt. Finální výsledek byl však ještě lepší, než jsme očekávali, což dokazuje i naše recenze, ve které si román Slepý život odnesl krásných devět bodů z deseti.

Pokud i vy netrpělivě vyhlížíte slibované pokračování, máme pro vás dobrou zprávu. Během tohoto pondělí zveřejnila H. J. Bornemisza na svém fanouškovském facebookovém profilu dvě krátké ukázky z plánovaného pokračování, jež nám alespoň trochu mohou naznačit, o co v druhé knize půjde. První ukázka je z pohledu bastarda Zaeona. Ta druhá čtenáře zavede do kůže drzé čarodějky Soran. Abychom se vyvarovali nepříjemným spoilerům, ukázky nemůžeme moc popisovat. Avšak čtenáři prvního dílu jistě tuší, s kým Zaeon v ukázce vede rozhovor. 

Kromě výše uvedených ukázek se s námi autorka podělila i o další informace. Pokračování série Slepý život ponese název Nemé prežívanie a opět bude vyprávěno z pohledu více osob. Čtenáři se mohou opět těšit na bastarda Zaeona, vyvolenou dívku Dariu, drzou čarodějku Soran a temného čaroděje Druona. Avšak děj budeme sledovat i z pohledu dalších dvou osob, o kterých autorka zatím nechtěla nic prozradit.

Nemé prežívanie zatím nemá své datum vydání. Je však možné, že se pokračování dočkáme ještě tento rok. My už se rozhodně druhého dílu nemůžeme dočkat a jsme opravdu zvědaví, jakým směrem se příběhová linka posune. 

]]>
2021-05-06T04:05:01+02:00 2021-05-06T11:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/serial-superman-lois-se-vraci-na-obrazovky-peduix Seriál Superman & Lois se vrací na obrazovky - NerdFix Po krátké pauze se tento seriál z produkce CW vrací a bude opět vyprávět osudy manželů Kentových a jejich synů. Vyvrcholí výborné rodinné drama nebo se seriál utopí sám v sobě a zůstane za očekáváním? Zbyněk Povolný https://nerdfix.cz/r/Zypoman

Seriál Superman & Lois v produkci televizní stanice CW zažil až překvapivě povedený start. Dokonce tak povedený, že jsme o prvních epizodách napsali i naše dojmy. Nicméně poté díky pandemické situaci okolo Covid-19 se seriál na pár týdnu přerušil a v televizi byl nahrazen finální řadou dalšího CW superhrdinského seriálu Supergirl.

Nyní je ale čas na návrat a ten nastane již 18. května. Na druhou polovinu sezony se nás snaží nalákat krátký, půl minutový, trailer. Těšit se můžeme určitě na to, jak si Jordan Kent poradí se svými nově nabytými schopnostmi a jak se bude vyvíjet dál jeho vztah se svým dvojčetem Jonathanem. Spoustu prostoru dostane určitě i Lois a její rozplétání kauzy okolo městečka Smallville

Trochu se obáváme, jestli se seriál nezacyklí do těch samých dramat. Už z prvních částí jsme měli pocit, že když se vyřeší během epizody nějaký problém, tak to platí pouze pro konec epizody a v té další se ta samá dramata rozehrála opět dle stejných not. Je prostě špatně, když si bratři mezi sebou urovnají své rozepře a další díl se zase přou kvůli tomu samému. Zbytečné a seriálu to jednoduše škodí, byť kvalitou je po většinu času příjemným překvapením.

Zajímavé bude sledovat i osudy rodiny Langových v čele s Lanou Lang - Cushing a její dcerou Sarah. Producenti sami dobře tuší, že osudy téhle rodiny jsou stejně zajímavé jako problémy hlavních protagonistů, a tak fanoušky lákají speciální sadou posterů, kde se vyskytují jenom postavy těchto vedlejších hrdinů.

My se na finále těšíme, akorát máme trochu pochybnosti o tom, jestli se náhodou seriál nezacyklí do bahnitého patosu a nebude stále recyklovat dokola své problémy. Jestli nebude, tak nás čeká druhá půlka výborného rodinného dramatu, které ukazuje Supermana a jeho rodinu zcela v jiném světle, než jsme mohli doteď na obrazovkách vidět.

]]>
2021-05-07T12:03:31+02:00 2021-05-06T09:00:00+02:00 2
https://nerdfix.cz/porad/top5/disney-animaky-ktere-by-mel-videt-kazdy-b5rmox Disney animáky, které by měl vidět každý - NerdFix Společnost Disney stojí za desítkami filmů, které definovali nejenom naše dětství. My jsme se v dnešní topce zaměřili na potenciálně méně známé Disney animáky, které by ale rozhodně měl vidět každý Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Společnost Disney stojí za desítkami animovaných filmů, které definovali nejenom naše dětství. My jsme se v dnešní topce zaměřili na potenciálně méně známé Disney animáky, které by ale rozhodně měl vidět každý.

]]>
2021-05-05T23:35:53+02:00 2021-05-05T23:35:50+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/fanusikovsy-serial-star-wars-bucketheads-ukazuje-trailer-0238dl Fanúšikovsý seriál Star Wars: Bucketheads ukazuje trailer na prvú sériu - NerdFix Nezávislí filmári z Transmute Pictures odhalili trailer na prvú sériu očakávaného projektu Bucketheads. Seriál sa pozrie na Imperiálnych stormtrooperov z podstatne ľudskejšieho pohľadu. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Košaté Star Wars univerzum sa ešte viac rozširuje. V rámci tohto univerza vzniklo veľké množstvo fanúšikovských projektov a teraz sa k nim pridáva ďalší s názvom Bucketheads. Pôjde o seriál zameraný na Imperiálnych stromtrooperov, konkrétnej elitnej Nova Squad. Sledovať bude ich ťažké osudy v posledných dňoch Impéria až po Bitku o Jakku

Pre YouTube kanál Transmute Pictures nejde o prvú prácu z toho univerza. Pôvodný krátky film Bucketheads pochádza ešte z roku 2018 a ukázal nám členov elitnej Nova Squad v ľudskom svetle ako vojakov, ktorí proste bojujú v krvavom konflikte, majú svoje túžby, sny, ale aj strachy. Predovšetkým však majú jeden druhého, čo im pomáha prežiť každý deň v pekle vojny proti krvilačným rebelom.

Transmute Pictures vo filme úspešne robia to, o čo sa oficiálne Star Wars filmy márne snažili v troch nových epizódach: poľudštili Stormtrooperov do takej miery, že sa s nimi vie divák stotožniť. Bucketheads sa drží narácie vojenských filmov, kde vidíme dobre vyzbrojenú vojenskú jednotku, ktorá sa dostáva do problémov v boji s horšie vyzbrojenými, avšak početnejšími a krvilačnejšími rebelmi. Ide o dospelé dielo, ktorému sa PG-13 filmy od Disney ani zďaleka nepriblížili.

Pôvodný Bucketheads film z roku 2018

Vďaka peniazom vyzbieraným na patreone mohli tvorcovia začať produkovať celý seriál. Trailer na prvú sériu zverejnili presne na Star Wars deň 4. mája/května. Tešiť sa môžeme ako na kvalitné CGI vesmírne súboje, tak predovšetkým na samotné pozemné boje. Všetky kostýmy sú dokonalými replikami tých filmových aj vďaka 501 légií, celosvetovej skupine Star Wars cosplayerov s ktorými tvorcovia úzko spolupracujú. Tešiť sa môžeme aj na skutočného droida v životnej veľkosti, ktorého pre produkciu vyrába BC Droid Builder Club.

Prvá epizóda sa na kanáli Transmute Pictures objaví 12. mája/května, takže ak ste fanúšikovia Star Wars, rozhodne si tento dátum poznačte do kalendára.

]]>
2021-05-05T14:17:35+02:00 2021-05-05T14:17:33+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/serial-arcane-od-riot-games-dorazi-na-netflix-hiutx8 Seriál Arcane od Riot Games dorazí na Netflix - NerdFix Seriál Arcane vyprávějící příběh známých šampionů z videohry League of Legends byl představen již v roce 2019. Teď, po menším odkladu, se dozvídáme, že seriál dorazí na Netflix ještě v letošním roce. Denis Bartek https://nerdfix.cz/r/DenisJarosov

Seriál Arcane, ve kterém zavítáme do utopického města Piltover a podzemního města Zaun, byl představen již v roce 2019 v rámci desátých narozenin MOBA hry League of Legends. Už tehdy bylo oznámeno, že nás čeká příběh, ve kterém bude hlavní roli hrát maniakální a impulzivní zlodějka Jinx společně s Piltoverskou strážkyní pořádku Vi.

Ovšem, kdy seriál dorazí nebo kde ho budeme moci zhlédnout, bylo obestřeno rouškou tajemství. Tedy vědělo se, že by měl Arcane dorazit někdy během roku 2020, avšak nakonec došlo k jeho odložení kvůli pandemii okolo koronaviru, což vydání přesunulo na neurčité datum roku 2021. Teď už ale konečně víme, kde a dokonce i kdy se budeme moci na seriál podívat, jelikož Riot Games vydali teaser, ve kterém oznamují, že Arcane dorazí na Netflix letos na podzim.

V rámci dvacetisekundového teaseru můžeme vidět protagonistky celého seriálu, kterými není nikdo jiný než Jinx a Vi. Mimo to můžeme zahlédnout některé další postavy, ty ale není zrovna jednoduché rozluštit a nelze jednoznačně určit, o koho by se mělo jednat.

Arcane by měl zabrousit do příběhů více postav známých z League of Legends univerza, zatím ale nebylo potvrzeno, kdo všechno se v seriálu nakonec objeví.

League of Legends je hra, která má věkové doporučení T, tedy vhodné pro dospívající hráče, a je v celku jasné, že velkou hráčskou základnu tohoto MOBA titulu tvoří mladší hráči. Proto také viceprezident značky a kreativního vývoje Greg "Ghostcrawler" Street řekl, že seriál rozhodně není určen mladému publiku a to i navzdory tomu, že je animovaný.

"Není to nevážný seriál. Prozkoumáváme některá vážná témata, takže bychom nechtěli, aby ho sledovaly děti a očekávaly něco, co zde není," řekl Street.

]]>
2021-05-05T11:18:47+02:00 2021-05-05T11:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/marvel-oslavuje-navrat-do-kin-ukazal-eternals-a-fazu-4-8fwxga Marvel oslavuje návrat do kín, ukázal Eternals a Fázu 4 - NerdFix Po více než roční pauze se Marvel rozhodl vrátit do kin se všemi svými filmy a odloženými premiérami. Tuhle skutečnost oslavuje novým videem, kde ukázal očekávané záběry z Eternals. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Spoločnosť Marvel Studios stojaca za populárnymi filmovými adaptáciami superhrdinských komiksov vydala video oslavujúce svoje filmy, príbehy a návrat do kín. Nepriaznivá pandemická situácia nepriaznivo negatívne ovplyvnila nie len filmový priemysel, predovšetkým ale zavrela kiná takmer na celom svete. Po úspešnej distribúcií vakcín na koronavírus a rastúcej preočkovanosti sa postupne uvoľňujú bezpečnostné opatrenia a to znamená aj otváranie kín. Na túto skutočnosť Marvel reaguje vo svojom videu, ktoré okrem starších filmov ukazuje aj mnoho noviniek s dátumami premiér.

Prvá polovica videa je venovaná všetkým doterajším Marvelovským filmom, na pozadí ktorých znie monológ už zosnulého Stana Leeho, duchovného otca mnohých marvelovských postáv: „Som rád medzi ľuďmi. Je to najúžasnejšia vec na svete, pretože svet sa mení a vyvíja, ale jedna vec, ktorá sa nikdy nezmení je to, že sme všetci súčasťou jednej veľkej rodiny. Ten muž vedľa teba je tvoj brat. Tá žena je tvoja sestra. Všetci sme súčasťou jedného veľkého vesmíru, ktorý sa stále hýbe nahor a vpred do stále väčšej slávy.“

Video následne ukazuje zábery zo svetovej premiéry Avengers: Endgame, kde uprostred záverečného epického momentu celá sála divákov nadšene kričí. To je ukážkou zdieľaných zážitkov v kinosálach, ktoré nám pri sledovaní filmov na streamovacích platformách v pohodlí vlastného domova chýbajú. A potom prichádzajú ukážky z očakávaných filmov aj so snáď už konečnými dátumami premiér

Film Black Widow sa do kín dostane 9. júla/června tohto roka, nasleduje pomerne neznámy Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings 3. septembra/září. Video následne prekvapuje prvými zábermi z očakávaného filmu Eternals, ktorý sa do kín dostane 5. novembra/listopadu tohto roka. 

The Eternals predstaví úplne nový superhrdinský tím mocných bytostí, ktoré majú mimozemský pôvod. V pôvodných komiksoch ide o akúsi vedľajšiu vetvu ľudskej evolúcie, ktorú riadili mocné mimozemské bytosti zvané Celestials (ak si spomínate na Ega zo Strážcov galaxie, tak on bol práve Celestial). Vytvorení boli na to, aby chránili svet pred zlými bytosťami menom Devianti. Ako presne sa s ich pôvodom poráta film ešte nevieme, ale čakáme, že dosť podobne. 

Eternals vo filme vyjdú z ich doterajšej anonymity, keďže udalosti posledných Avengers filmov spôsobia nečakanú tragédiu, ktorá ich k tomu donúti. Pretože smrť polovice bytostí vo vesmíre očividne nebola dosť veľkým dôvodom, aby ich to trápilo. Ale čo sa dá čakať od bytostí, ktoré poznáme len z útržkov starých mýtov a legiend a ani len neveríme v ich existenciu, že?

Herecké obsadenie filmu bude viesť Gemma Chan ako ľudstvo milujúca Sersi. Po jej boku stojí Richard Madden alias všemocný Ikaris. To je trochu zmena oproti komiksom, kde tím viedol práve Ikaris a nie Sersi. Ďalšími členmi Eternals sú Kingo s kozmickou silou, ktorého si zahrá Kumail Ninjiani, super rýchla Makkari je vo filme stvárnená Lauren Ridloff, Brian Tyree Henry hrá inteligentného vynálezcu Phastosa, Salma Hayek stvárnila múdru spirituálnu vodkyňu Ajak, Lia McHugh zase naveky mladú Sprite so starou dušou, Don Lee stvárni mocného Gilgameša, Barry Keoghan osamelého DruigaAngelina Jolie mocnú bojovníčku Thenu. Vo filme sa objaví aj Kit „You know nothing, Jon Snow“ Harington ako Dane Whitman.

Ešte pred Vianocami 17. decembra/prosince nám Marvel nadelí darček v podobe filmu Spider-Man: No Way Home. Potom si dáme tri mesiace pauzu a film Doctor Strange in the Multiverse of Madness sa v kinách objaví až 25. marca/března roku 2022. Thor Love and Thunder bude mať premiéru 6. mája/května budúceho roka

Druhý diel Black Panthera dostal oficiálny názov Wakanda Forever a v kinách ho uvidíme 8. júla/července budúceho roka. Bolo potvrdené, že rola T’Chalu, pôvodného Black Panthera, ktorého hral herec Chadwick Boseman než nešťastne umrel na rakovinu, nebude obsadená novým hercom. Miesto toho sa filmári chcú zamerať na iné postavy z Wakandy.

Pokračovanie filmu Captain Marvel dostane názov The Marvels a do kín bude putovať 11. novembra/listopadu budúceho roku. Logo prezrádza, že sa ku Carol Denvers pridá aj nová mladá superhrdinka Ms Marvel. Tá síce oplýva úplne inými schopnosťami, ale Captain Marvel je jej veľkou inšpiráciou, preto si podľa nej dala meno a upravila aj kostým.

Na internete sa nedávno objavili fotografie z nakrúcania seriálu, kde môžeme vidieť herečku Iman Vellani v kostýme. Treba podotknúť, že Marvel má vo zvyku kostýmy dodatočne digitálne upravovať, takže vzhľad tohto kostýmu nemusí byť finálny. Seriálová Kamala Khan, alias Ms Marvel je prvou moslimskou superhrdinkou, ktorá sa objaví vo filmovom Marvel univerze. Doposiaľ sa okrem komiksov stihla objaviť v animovaných filmoch a seriáloch a dokonca aj vo viacerých vieohrách, vrátane Avengers z roku 2020. Samotný Disney+ seriál bude zároveň slúžiť aj ako úvod do filmu Marvels.

V logu filmu vidíme ešte jeden znak. Ten patrí superhrdinke Photon. Ide o dospelú Monicu Rambau, ktorú sme mohli vidieť v seriáli WandaVision, kde získala superschopnosti. Ako dieťa sa objavila vo filme Captain Marvel, keďže ide o dcéru Carolinej priateľky.

V komiksoch pôvodne táto postava s Captain Marvel žiadne rodinné prepojenie nemala, no keď získala schopnosti, zobrala si jej meno, keďže pôvodná Captain Marvel kamsi zmizla. Až keď svoje schopnosti stratila a znovu ich získala, prijala identitu Photon. Ako presne sa situácia vyvinie vo filme The Marvels ešte nevieme, zvlášť preto, že filmová Captain Marvel je mimo Zem, ale rozhodne sa nikam nevytratila. Teoreticky to však môže byť dobrá pôda na poriadny filmový konflikt.

Pokračovanie Ant-man and the Wasp s podtitulom Quantumania sa do kín dostane až v roku 2023, konkrétnejšie 17. februára/února. K už známej superhrdinskej dvojici by sa v novom filme mala pridať aj dcéra Scotta Langa (Paul Rudd) Cassie, ktorá po udalostiach v posledných Avengers filmoch vyrástla a teraz je z nej dospelá, aj keď stála mladá, žena. Aspoň teda, ak sa budeme držať pôvodných komiksov.

Vracia celé pôvodné herecké obsadenie: Evangeline Lilly ako Hope van Dyne/Wasp, Michael Dougals ako jej otec Doktor Hank Pym, Michelle Pfeiffer v roli jej matky Janet Van Dyne a novým prírastkom bude Jonathan Majors ako v čase cestujúci Kang the Conqueror

Posledným filmom s dátumom premiéry sú Strážci Galaxie 3, ktorí by sa mali objaviť 5. mája/května 2023. Celé video končí veľkým logom s číslom štyri, ktoré pravdepodobne odkazuje na Fantastickú štvorku. Tá by sa mala dočkať ďalšieho, v poradí už tretieho remaku, tentoraz naplno pod taktovkou Marvel Studios a teda v rámci Marvel Cinematic Universe. Štvorka tiež môže byť jemným odkazom na koniec fázy štyri, ktorá sa už začala úspešnými Disney+ seriálmi WandaVision a Falcon and the Winter Soldier. 

Marvel nachystal poriadny nášup filmov a rozhodne s nimi neplánuje prestať. Aj napriek istej repetetívnosti sú ich superhrdinské filmy stále populárne (oproti krívajúcej konkurencií v podobe live-action filmov od DC). Ako dlho to tak vydrží záleží na divákoch, ale po nútenej rok a pol dlhej prestávke sa zrejme s radosťou vrátia do kín, kde je atmosféra predsa len iná, ako pri sledovaná z domáceho gauča.

]]>
2021-05-05T05:18:35+02:00 2021-05-05T09:00:00+02:00 19
https://nerdfix.cz/recenze/nepodarene-dite-esmeraldy-a-hororu-to-je-co-jsme-videli-zv5tl6 Nepodařené dítě Esmeraldy a hororu, to je Co jsme viděli, co jsme slyšeli - NerdFix Hororová studnice (ne ta z Kruhu) sice stále skrývá mnoho nápadů, ale tento film hýří spíše nudou, nežli děsuplnou zábavou. Václav Šourek https://nerdfix.cz/r/Renwolf

Pro začátek bych rád řekl, že mám velmi rád strašidelné filmy. A to jak děsivější díla, tak i komornější zážitky, ze kterých vás příjemně zamrazí a donutí vás k zamyšlení. Proto jsem si postupně oblíbil jeden z hororových subžánrů, který se těší stále větší oblibě, a to takzvaný psychologický horor.

O to více mne potěšilo oznámení filmu Co jsme viděli, co jsme slyšeli, který vznikl pod záštitou Netflixu a vychází z knihy Elizabeth Brundage. Na to, kolik dobrých hororových děl už má Netflix za sebou, jsem byl ale tentokrát velmi nepříjemně překvapen, protože tento snímek je mnoho věcí, ale určitě ne horor. Tedy, možná je horor se na něj dívat, ale o tom si povíme až za chvíli.

Příběh se soustředí na umělkyni Catherine, která opouští bezpečí metropole poté, co si její manžel najde práci v zapadlém maloměstě. To samozřejmě znamená nejen stěhování, ale i hledání bydlení. Jeden z domů se zdá ideální. Jenže jak už asi tušíte, chci teď říci nějaké to ale. V tomto případě je totiž zdánlivě idylický příbytek plný duchů, pohybujících se předmětů, tajemství a mnoha dalšího.

Jak se tedy prokousáváte k závěrečným titulkům, postupně odkrýváte děsivou pravdu o tomto místě. A což o to, motiv záhady by potenciálně mohl být hnacím motorem celého zážitku. Tvůrci si dokonce připravili svým způsobem zajímavý námět, který do jisté míry funguje. Jenže jakkoliv pěkné nápady jsou, nelze přehlédnout hromady balastu, pod kterým jsou pohřbeny. Ne, vážně. Film vás začne skutečně bavit až ke konci, což osobně považuji za dost velký problém vzhledem k tomu, že trvá dvě hodiny. Sám jsem měl co dělat, abych ho nevypnul už po úvodní půlhodině.

Dialogy jsou nezajímavé, některé věci absolutně nedávají smysl, a co je nejhorší – zdejší tempo se táhne jako páteční fronta u Kauflandu. Tvůrci měli zkrátka film důsledněji prostříhat, a to pořádně. Kdyby vynechali zbytečné scény, dostali bychom se na menší časové pásmo, které ovšem zaujme a má spád.

Samotné postavy jsem ani nesnášel, ale vlastně ani nemohu říci, že by mi kdovíjak přirostly k srdíčku. A je to škoda, protože film se snaží před naše manžele postavit celou řadu morálních konfliktů, které by vás jako diváka měly udržet u obrazovky. Což se ovšem mimochodem skoro vůbec neděje. Jisté pokušení tedy představuje sexy soused odvedle nebo sličná studentka.

Teď se ale určitě ptáte, kde je vlastně ve filmu ta psychologie? Inu, najdete ji tady. Například když si hlavní hrdinka prochází pochybami a složitou mentální proměnou, která silně ovlivňuje její bezprostřední okolí. Že by se ale jednalo o kdovíjak sofistikovanou zábavu, se říci nedá. Jedinou výjimku tvoří snad jen konec, kdy se konečně dočkáte několika překvapení a děj začne zpětně dávat větší logiku.

Je smutné to říci takhle naplno, ale scénář je jedna velká katastrofa. Catherine ztvárnila nadějná herečka Amanda Seyfried, která se sice snaží, seč může, ale zkrátka to nestačí. Jejího manžela si zahrál James Norton a dohromady tvoří pár, který často působí, jako by se na place sešli dva amatéři a začali se náhodně hádat. Nikdy jsem z hororu neměl pocit, jako bych si omylem zapnul telenovelu, kde smyslného Carlose nahradila banda poltergeistů.

Velkým plusem je ale kamera, která odpovídá tradičně kvalitním standardům Netflixu. I když si na druhou stranu pánové za přístrojem mohli odpustit ty neustálé, rádoby dramatické přiblížené záběry na Amandin obličej.

Co jsme viděli, co jsme slyšeli tak v mnohém zklamalo. Je však třeba myslet i na pozitiva filmu. Ústřední zápletka je totiž v jádru velmi zajímavá a posledních pár minut snímku vás opravdu mírně posune do vysoce psychologické roviny. Nelze také přehlednout snahu herců, kteří se ze svých rolí snažili vyždímat, co se dalo.

Po zhlédnutí závěrečných titulků v sobě mám značně rozporuplné pocity. Na jednu stranu se jedná o velmi špatný horor, který konkurenci nesahá ani po paty. Pak je tu ale několik nápadů, které mě dostaly svou promyšleností a táhly mě k dokončení filmu. Dospět k nějakému finálnímu rozhodnutí je tak velmi těžké.

I přes určité kvality vám ale nakonec snímek nemohu doporučit. Je v něm příliš mnoho chyb a nedostatků, které přebíjí jeho světlejší místa. Pokud ale zrovna nemáte co dělat a chcete se podívat na horor, který neděsí a spíše jen mate, asi se zabavíte.

Za tým Nerdfixu tak Co jsme viděli, co jsme slyšeli uděluji značně průměrných 5 bodů z deseti.

]]>
2021-05-06T15:39:48+02:00 2021-05-04T17:59:03+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/rusky-roman-zkaza-ostrova-sachalin-spojuje-jadernou-valku-a-tkavlg Ruský román Zkáza ostrova Sachalin spojuje jadernou válku a nemrtvé - NerdFix Zkáza ostrova Sachalin, první dospělý román od Ėduarda Verkina, který si vysloužil nominace na prestižní ruská ocenění, vyjde v Česku. Na čtenáře čeká drsný příběh spojující jadernou válku a nemrtvé. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

V poslední době to vypadá, jako by se na českém literární trhu roztrhl pytel s ruskou vědecko-fantastickou a postapokalyptickou tvorbou. Jen během dubna/apríla jsme vám přinesli články o románu Město bez války, či o novém upraveném vydání kultovního příběhu Piknik u cesty. Tyto dvě knihy bude hned na začátku května/máje doprovázet debutový román Zkáza ostrova Sachalin.

Za ním stojí pro nás doposud neznámý ruský autor Ėduard Verkin, autor knih pro děti. Zkáza ostrova Sachalin je autorovým prvním románem pro dospělé, který si v Rusku vysloužil dvě nominace na prestižní ocenění a skvělá hodnocení od renomovaných ruských autorů.

Premisa románu je jednoduchá, svět zničí jaderná válka mezi USA a Severní Koreou. Ti, co přežijí, navíc postihuje virus, který z nich dělá živoucí mrtvoly. Na světě zůstaly jen dvě nedotčená místa, Japonsko a ruský ostrov Sachalin, jenž je přelidněn Číňany, Korejci a Japonci. Podmínky života na ostrově Sachalin připomínají peklo. Pracovní tábory jsou téměř všude a veřejné lynče a znásilňování jsou na denním pořádku.

„Lila, dcera Rusky a Japonce, se na ostrov coby doktorandka v oboru aplikované futurologie vydává v doprovodu profesionálního zabijáka Arťoma, aby zkoumala podmínky v tamních věznicích a celkovou situaci na ostrově. Už tak nebezpečná výprava se změní v holý boj o přežití, když ostrov postihne zemětřesení, všechna vězení a tábory jsou zničeny, a navíc se ostrov přiblíží k Rusku natolik, že na něj mohou vniknout virem infikovaní lidé.“

Za nás musíme říct, že z knihy máme trochu smíšené pocity. Samotná zápletka vypadá zajímavě, ale celkový námět, který spojuje jadernou válku a virus měnící lidi v zombie, se zdá být trochu přeplácaný. Jedná se však o náš subjektivní pocit a rozhodně ne o nějaké hodnocení.

České vydání románu Zkáza ostrova Sachalin vyšlo začátkem tohoto týdne pod taktovkou nakladatelství Kniha Zlín. Překlad z ruského jazyka měl na starosti Lukáš Klimeš. 

]]>
2021-05-04T05:20:31+02:00 2021-05-04T15:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/sci-fi-tyden-s-na-tahu-d1z1mj Sci-fi týden s Na tahu - NerdFix Krásný Star Wars day! Rád bych psal o tomhle svátku, ale čeká se, že vám sdělím, co tento týden dělají Na tahu, tak se budu věnovat i tomu no... Na tahu štětcem, Mass Effect oneshot a Lamy na tahu! Kuba Staněk https://nerdfix.cz/r/JayAssCZ

Krásný Star Wars day! Rád bych psal o tomhle svátku, ale čeká se, že vám sdělím, co tento týden dělají Na tahu, tak se budu věnovat tomu no... Na tahu štětcem, Mass Effect oneshot a Lamy na tahu! 

Máme tu první středu v měsíci a to znamená, že vás svým malířským uměním pobaví Flowee s Kubou. Oba dva se snaží tvářit, že umí malovat, tuto činnost doplňují životními moudry a přesně tím cringe humorem, který od nich znáte z Věčných duší. Zároveň na těchto streamech malují čárance jako odměny pro diváky a občas dojde i na nějaký ten voice acting či skutečně příšerný zpěv.

Tento Štětec bude navíc tématický - vzhledem k dnešnímu svátku bude mít i zítřejší vysílání Star Wars téma. Začínáme na Twitchi od 20:00!

Ve čtvrtek by nás běžně čekala další epizoda Věčných Duší, ale náčelník je pryč, takže nás čeká náhradní program. Vzhledem k blížícímu se vydání remasteru celé trilogie Mass Effect, se bude hrát dobrodružství právě z tohoto světa. Vedení příběhu se ujme Endy a vězte, že pokud jste tuto legendární sérii ještě nehráli, spoilerů se bát nemusíte. DM Endoslav slíbil, že se jich pokusí vyvarovat.

Tohoto dobrodružství se zúčastní také dva hosté. Jedním z nich bude Wrii, kterou znáte zejména z Indiana. Jméno druhého hosta se dozvíte v průběhu týdne, nejpozději ovšem ve čtvrtek v 18:00. To je totiž přesný čas, kdy oneshot poběží na Twitchi, Youtube a i zde na stránkách Nerdfixu.

Takhle vypadal poslední oneshot podle PC hry

Sobotní Lamy má tento týden na starost Robo, který se rozhodl, že si zahraje oblíbenou hru založenou na DnD systému - Baldur's Gate 3. Tato hra je stále ještě v early accessu, ale krásně v ní funguje CO-OP mód, což by byla škoda nevyužít. Z tohoto důvody se kromě Roba můžete také těšit na další hosty!

Společně se do hraní ponoří v sobotu od 18:00 na Twitchi!

Preview hry Baldur's Gate 3 od Wrii

VÁNOCE JSOU FAJN... VELIKONOCE TAKY... ALE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ SVÁTEK Z CELÉHO ROKU JE DNES - STAR WARS DAY. PROTO MYSLETE NA SVÉ NEJBLIŽŠÍ A NAPIŠTE JIM: MÁM TĚ RÁD/A, PUSŤ SI DNES STAR WARS! 

KUBA Z NA TAHU
]]>
2021-05-04T05:15:47+02:00 2021-05-04T13:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/cesky-roman-nad-mlhami-nabidne-neobvykly-steampunkovy-svet-eeu79y Český román Nad mlhami nabídne neobvyklý steampunkový svět - NerdFix Český autor Ivo Hury nás ve velmi blízké době zavede do steampunkového světa románu Nad mlhami. Nečekejte však klasickou atmosféru industriálního Londýna, Nad mlhami se totiž odehrává ve vzduchu. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Český autor Ivo Hury, tvůrce knižních sérií Stíny Země a Zaklínač Torwolf, nás ve velmi blízké době zavede do steampunkového světa nového románu Nad mlhami. Nečekejte však klasickou atmosféru industriálního Londýna a hromady černého smogu, protože Nad mlhami je trochu jiný steampunk.

Kniha se odehrává v nebeském světě, kde plují města zavěšena pod obřími horkovzdušnými balony. Všude okolo se rozpíná jen mlha, tajemná a legendami opředená mlha, jež tvoří nebeský oceán, nad nímž „plují“ lodě statečných rybářů. Mlha dává lidem všechno důležité k přežití, avšak ukrývá i děsivou smrt.

Čtenáři se vžijí do role Lewiho Kochvana, kapitána malé rybářské vzducholodě. Jako jeden z mála lidí je mlhou fascinován a má spoustu otázek na rtech. Jeho kotvy totiž občas vytáhnou něco zajímavého, co ostatní rybáři raději hodí okamžitě zpět do hlubin. Lewi začne pátrat po pravdě a zlověstné události se kolem něj stáhnou jako smyčka oprátky.“

Román Nad mlhami bude v Česku vydávat malé nakladatelství True Paperback, které podporuje začínající spisovatele nejen vědecko-fantastické literatury, ale i příbuzných žánrů. Podle informací z facebookového profilu nakladatelství by titul Nad mlhami neměl být samostatným románem, ale celou sérií. 

Datum vydání románu Nad mlhami je stanoveno na 11. května/máje. Kniha by měla být k dostání u většiny známých knihkupců za sympatickou cenovku pohybující se okolo 200 korun. 

]]>
2021-05-04T05:10:29+02:00 2021-05-04T11:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/porad/90vterin/rick-a-morty-na-hbo-go-a-navrat-upiru-do-castlevanie-x5indz Rick a Morty na HBO GO a návrat upírů do Castlevanie - NerdFix Šílená dvojka Rick a Morty míří na HBO GO. A to kompletně. Upíři z Castlevanie zase míří na Netflix, tentokrát ale naposled. A my zamíříme na DC FanDome, ale na to je ještě čas. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Šílená dvojka Rick a Morty míří na HBO GO. A to kompletně. Upíři z Castlevanie zase míří na Netflix, tentokrát ale naposled. A my zamíříme na DC FanDome, ale na to je ještě čas. Na co si čas dělat nemusíte, je naše zpravodajství. Trvá totiž pouze 90VTEŘIN.

]]>
2021-05-03T21:05:14+02:00 2021-05-03T21:05:13+02:00 5
https://nerdfix.cz/clanek/do-arrowverse-prichadza-naomi-prvy-obrazok-slubuje-presnu-ge6r80 Do Arrowverse prichádza Naomi. Prvý obrázok sľubuje presnú adaptáciu komiksu - NerdFix Mladá hrdinka Naomi McDuffie je v našich končinách pomerne neznáma, no cez Arrowverse ju zrejme spoznajú aj bežní diváci. Práve tam totiž v tejto chvíli mieri. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Televízne Arrowverse univerzum od stanice CW síce môžeme kritizovať za často priemerné superhrdinské série (možno s výnimkou obľúbenej novinky Superman & Lois), rozhodne sa mu ale nedá uprieť snaha, s akou sa jeho tvorcovia pustili do jeho tvorby. To, čo začalo Green Arrowom sa časom pretavilo do niekoľkých veľkých crossoverových eventov, v ktorých sa objavilo veľké množstvo superhrdinov z DC sveta a dokonca aj filmový Flash, aj keď iba na krátky moment. K tomuto dlhému radu televíznych hrdinov sa teraz pridá mladá Naomi McDuffie.

Táto mladá hrdinka je v našich končinách pomerne neznáma predovšetkým preto, že ide o nedávny prírastok do komiksovej DC rodiny. Prvé číslo komiksu Naomi bolo vydané ešte len v marci/březnu 2019 a žiadne z nich doposiaľ nebolo preložené do češtiny. Séria komiksov je už ukončená a má iba šesť zväzkov.

Naomi je bežná americká tínedžerka žijúca v malom ospalom mestečku. Po tom, čo v ich meste bojuje Superman s mocnou mimozemšťankou Mongal, (ktorá sa objaví aj v Suicide Squad Jamesa Gunna) sa objaví niekoľko nesediacich skutočností týkajúcich sa jej adopcie. Naomi postupne zistí, že pochádza z úplne iného vesmíru a čo viac, oplýva superschopnosťami.

DC zverejnilo zatiaľ prvú fotografiu z chystanej série, kde vidíme herečku Kaci Walfall v roli Naomi. Fotografia takmer dokonale kopíruje obálku prvého zväzku pôvodného komiksu. Zo strany CW ide o prísľub toho, že seriál sa bude čo najviac držať komiksu. Zároveň však môžeme očakávať rozšírenia príbehu vzhľadom na to, že samotných komiksových zošitov je iba šesť. 

Popri muzikálovej herečke Kaci Walfall sa v seriáli objavia aj Alexander Wraith ako Dee, Cranston Johnson ako hlavný záporák ZumbadoCamila Moreno ako Lourdes

Zo strany CW ide o pomerne odvážny krok. DC je plné svetoznámych hrdinov, ktorí by stále mohli dostať svoj vlastný seriál. Naomi je však postava, ktorú v mnohých častiach sveta nepoznajú ani nadšenci DC komiksov, za čo môže jej relatívna novosť. Kým sa americké komiksy preložia do iných jazykov a dostanú aj k nám, vždy to istú dobu trvá a aj to sa nestane každému komiksu. A to je aj prípad Naomi. Uvidíme teda, aké miesto si nájde medzi ostatnými, oveľa známejšími hrdinami Arrowverse.

]]>
2021-05-03T05:43:41+02:00 2021-05-03T17:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/deadpool-resi-nemile-patalie-doctora-strange-ve-tretim-av7sqv Deadpool řeší nemilé patálie Doctora Strange ve třetím svazku série Deadpool, miláček publika - NerdFix Deadpool se vrací a s ním i hromada násilí a černého humoru. Třetí svazek série Deadpool, miláček publika nabídne několik rozlišných příběhů. V jednom se dokonce objeví i samotný Doctor Strange. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Jedna z nejoblíbenějších postav z Marvel univerza, Deadpool, se vrací zpět k českým čtenářům a s ním i hromada přestřeleného násilí a černého humoru. Nový svazek Deadpool, miláček publika 3: Něco tady smrdí fanouškům představí rozdílné příběhy, ve kterých se objeví i další známé postavy ze světa Marvelu.

„Hodíme naše staré kamarády do smetí? Daredevil, Power Man a Iron Fist skončí na skládce! Wade Wilson má nový kšeft. Musí ochránit život bankéře, který podrazil všechny zločinecké kartely v okolí. A pomoct mu s tím může jen zástupce státního návladního Matt Murdock. Ruce k dílu ale přiloží i Luke Cage a Danny Rand. A to už je solidní recept na meganásilnou, podvratně bitkózní ninja kung-fu melu gargantuovských rozměrů! A aby toho nebylo málo, pokusí se užvaněný žoldák pořešit jednu nemilou patálii Doctora Strange. Nejde přitom o nic malého – Empirikul vyhlásili válku samotné magii a chtějí smést z existence všechno nadpřirozené. Což zahrnuje i paní Deadpoolovou, čili Shiklah! Síly Empirikulu dosáhnou opevnění Metropole monster a Deadpool se musí pustit do boje právě tam, po boku svých nejkouzelnějších přátel!“

Svazek bude obsahovat sešity Deadpool číslo 13 z roku 2015 a Deadpool: Poslední dny magie číslo 1, na jejichž tvorbě se podíleli Gerry Duggan (Batman: Hřbitovní směna), Charles Soule (Star Wars), David Walker (Luke Cage), Jacopo Camagni (Nomen omen) a další.

Třetí svazek ze série Deadpool, miláček publika u nás vyjde pod taktovkou nakladatelství CREW. Český překlad má na starosti Darek Šmíd. Datum vydání je stanoveno na úterý 4. května/máje 2021. Komiks vyjde v brožovaných deskách a bude obsahovat 120 plnobarevných stran. 

Krátká ukázka komiksu
]]>
2021-05-03T05:24:10+02:00 2021-05-03T15:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/novy-filmovy-warcraft-kdeze-universal-len-ukazal-rr99ei Nový filmový Warcraft? Kdeže, Universal len ukázal nepoužité scény z toho starého - NerdFix Filmový Warcraft mal síce svoje chyby, aj tak však šlo o slušné spracovanie videohernej témy. Druhého dielu sme sa však nikdy nedočkali. Universal nám to vynahrádza aspoň bonusovým obsahom. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Film Warcraft z roku 2016 bol zvláštny. Na jednej strane ponúkol nádherné vizuálne spracovanie známeho herného sveta, krásne efekty, ukázal skvelých orkov a priniesol epický príbeh. Na druhej strane sa mu nepodarilo dostatočne osloviť ani hráčov videohier, ani nových divákov. Aj to je dôvod, prečo sme sa nikdy nedočkali žiadneho pokračovania (čo v redakcii nesieme dosť ťažko, nakoniec, Warcraft získal slušné druhé miesto v našej TOPke najlepších videoherných adaptácií). Zdá sa, že ľúto je aj štúdiu Universal. To nám totiž po štyroch rokoch ukázalo nepoužité scény z filmu.

Na začiatku videa vidíme hneď niekoľko scén, ktoré ukazujú Orkov ešte v ich pôvodnom spustošenom svete. Viac sa dozvedáme o DurotanoviOrgrimovi, ich vzťahu, ako aj samotnom Fele a tom, prečo sú niektorí orkovia zelení (je težké být zelený) a iní nie. Je škoda, že sa tieto scény nakoniec do filmu nedostali, lebo aj divákovi neznalému predlohy by viac priblížili problematiku Orkov a ich kultúru. 

Jedna zo scén nám ukazuje aj skroteného grifina Khadgarov úprimný úžas nad týmto faktom, ale aj vstup do krčmy, ktorá je ako vytrhnutá z World of Warcraft (a to vrátane hudby). Tiež je tu niekoľko rozšírených dialógovGaronou, ako aj Khadgarove odmietnutie pozície Strážcu.

Druhého dielu Warcraftu sa zrejme nikdy nedočkáme, čo je škoda, pretože ten prvý rozhodne patrí medzi tie lepšie filmové adaptácie videohier. Pri tak veľkých zmenách príbehu histórie, akými prešiel svet Warcraftu predovšetkým po rozšírené MMOčky World of Warcraft, je však nemožné vyhovieť každému, takže neúspech filmu je síce smutný, ale asi mal byť očakávaný. Čo si o filme myslíte vy? Videli ste ho a užili ste si ho, alebo ste sa mu radšej vyhli? Svoje názory sa nebojte napísať do komentárov.

]]>
2021-05-03T05:53:53+02:00 2021-05-03T13:00:00+02:00 12
https://nerdfix.cz/clanek/proti-prirode-sexualne-ladena-komiksova-serie-s-cj0idi Proti přírodě, eroticky laděná komiksová série s antropomorfními zvířaty v hlavních rolích - NerdFix Na českém komiksovém trhu se brzy objeví nová, českými čtenáři doposud nepolíbená série s názvem Proti přírodě. Jedná se o eroticky laděný dystopický komiks s antropomorfními zvířaty. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Na českém komiksovém trhu se brzy objeví nová, českými čtenáři doposud nepolíbená série s názvem Proti přírodě. Jedná se o eroticky laděný dystopický komiks s kresbou podobající se japonské manze, ve kterém vystupují antropomorfní zvířata.

Ve světě, kde se série Proti přírodě odehrává, zákon povoluje spojení pouze mezi jedinci stejné rasy. Ti, kdož zákon poruší, jsou potrestáni a uvězněni. Jejich obvinění je jednoduché, prostě jednali proti přírodě. Hlavní hrdinkou je prasečí dívka Leslie. Jedná se o naprosto obyčejnou postavu, která má své záliby a živí se prací, kterou nesnáší. „Táhne jí na pětadvacet a bydlí se svou nejlepší kamarádkou Trish. Sní o jiném životě.“ Její sny jsou však velmi nebezpečné, protože v nich vystupuje svůdný vlk. „Leslie se kvůli svému snu začíná zaplétat do tajemného spiknutí. Tady už nepůjde jen o lásku. Půjde o život.“

Série Proti přírodě vznikla v roce 2018. V současné době se jedná o již uzavřený příběh obsahující dvanáct navazujících sešitů, které byly později rozděleny na tři celistvé svazky. Za scénářem i kresbou stojí italská komiksová tvůrkyně Mirka Andolfo. Ta má na svém kontě mnoho úspěšných komiksů z oblíbených sérií jako Ms. Marvel, Harley Quinn, Green Arrow, Buffy, Sword of Sorrow a další.

Jak jsme již zmiňovali v úvodu, série Proti přírodě bude vycházet i u nás ve formě svazků. Vydání bude mít na starosti nakladatelství CREW. Série bude vycházet v brožovaných deskách s překladem od Denisy Streublové. Každý svazek by měl být navíc k dispozici ve dvou variantách obálky.

První svazek s podtitulem Probuzení by se měl v prodeji objevit již 11. května/máje 2021. V současné době mají případní zájemci možnost předobjednávky na eshopu nakladatelství CREW. 

]]>
2021-05-03T19:05:30+02:00 2021-05-03T11:00:00+02:00 4
https://nerdfix.cz/clanek/lucifer-sa-vracia-a-chce-si-zobrat-co-mu-pravom-patri-o04ixd Lucifer sa vracia a chce si zobrať, čo mu (právom?) patrí - NerdFix Druhá polovica prerušenej piatej série Lucifera sa vracia na Netflix, aby dokončila načatý príbeh. A trailer k nej prichádza s veľkým prekvapením. Luxifera príde navštíviť jeho vlastný otec. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Netflix ukázal trailer na druhú polovicu piatej série Lucifera. Obľúbený seriál o vládcovi pekla, ktorý tak celkom nespĺňa zažité predstavy, síce začal ako adaptácia komiksu od Neila Gaimana, ale už v priebehu prvej série šiel vlastnou cestou a to v skutočnosti vôbec nebolo zlé rozhodnutie. Piata séria však bola aj z dôvodu koronavírovej pandémie rozdelená na dve polovice. Prvých osem častí sme tak mohli vidieť ešte v priebehu minulého roka, tých ďalších osem sa na streamovacej platforme objaví 28. mája/května.

Trailer prekvapuje hneď niekoľkými novinkami. V prvom rade sa tu objaví Luciferov otec, teda áno, samotný Boh, ktorého hrá Denis Haysbert. Pretože asi nezohnali Morgana Freemana. Už tu vidíme niekoľko ukážok tejto dysfunkčnej rodiny v snahe nájsť si k sebe cestu na spoločnej večeri. Lucifer a Boh majú spoločné sedenia u psychologičky a to všetko vedie k ťaživému oznámeniu o tom, že Boh sa rozhodol odísť na dôchodok. A to znamená, že bude potrebovať nejakého nástupcu. To chce okrem Lucifera využiť aj jeho dvojča Michael. Môžeme sa teda tešiť na plnohodnotnú nadpozemskú vojnu anjelmidémonmi a všetkým, čo k tomu patrí.

Popri tom všetkom musí Lucifer stále vykonávať svoju prácu kriminálneho konzultanta. Séria bude obsahovať aj celú jednu muzikálovú epizódu, ktorá síce neoplýva žiadnymi originálnymi pesničkami, ale budeme v nej počuť niekoľko coverov. Všetky spomenuté udalosti (a hádam, že nie len tie) navyše negatívne ovplyvnia Luciferov vzťah k Chloe. Alebo skôr jej vzťah k nemu.

Ukážka z muzikálovej epizódy zverejnená na DC FanDome 2020

Na rozuzlenie sa však ešte netešte. Už dlhšie totiž vieme, že Lucifer dostane aj šiestu finálnu sériu, kde sa zrejme uzavrie celá linka týkajúca sa boja medzi Michaelom a Luciferom (nielen) o božstvo. Iba že by nie, ale kam sa vôbec dá posunúť po niečom takomto? Produkcia posledných 10 epizód tejto série sa ukončila už v marci/březnu, takže sa jej možno dočkáme skôr, aby by sme sa mohli nazdávať.

]]>
2021-05-03T04:41:29+02:00 2021-05-03T09:00:00+02:00 5
https://nerdfix.cz/clanek/jake-postavy-nas-cekaji-v-novem-suicide-squad-yfo6gi Kdo je kdo v novém Suicide Squad? - NerdFix Suicide Squad Jamese Gunna se k nám nezadržitelně blíží a už nyní víme, že na nás čeká ohromné množství komiksových postav. A ty si nyní detailněji rozebereme. Zbyněk Povolný https://nerdfix.cz/r/Zypoman

Režisér James Gunn se v novém zpracování Sebevražedného oddílu pořádně utrhl ze řetězu a dle dostupných materiálů by měl film obsahovat nejméně osmnáct komiksových postav. Z toho si odbyde svoji premiéru v live-action zpracování hned dvanáct z nich. Jelikož se na Suicide Squad hodně těšíme, tak jsme se rozhodli vás seznámit s jednotlivými členy a ke každému z nich si řekneme pár zajímavých informací.

Harley Quinn asi netřeba představovat. Bývalá psychiatrička, která se zamilovala do svého pacienta. Nic neobvyklého, kromě toho, že tím pacientem byl sám princ zločinu Joker. Láska k arcizáporákovi zničila její pravé já a stala se Jokerovou partnerkou, ale ve většině případů i fackovacím panákem. Harley Quinn je dlouholetým a stálým členem Suicide Squad, protože na rozdíl od svého partnera není v porušování zákona tak zběhlá a její chycení je pro hrdiny Gothamu přece jen o něco snadnější.

Ve filmu ji opět bude hrát australská herečka Margot Robbie. I když je její postavě občas vytýkána zbytečně zvýrazněná sexualita, tak casting téhle herečky na pozici Harley Quinn považujeme za jednu z nejlepších voleb, která se Warner Bros. povedla. Margot postava sedí, a ačkoli její poslední film Birds of Prey nepatří zrovna k těm nejzářivějším, tak v Suicide Squad má možnost opět zabodovat. Pomoci tomu může i z trailerů naznačený návrat ke kořenům

Suicide Squad z roku 2016 totiž vycházel z komiksového eventu New 52. Film Jamese Gunna by se měl vrátit svou předlohou až někam do 80. let. Z tohoto Harley trochu vybočuje, protože její vzhled kopíruje právě event New 52. Nicméně červená a černá barva je pro rozvernou psychotičku tradičnějším pojetím než růžová se světle modrou.

Amandu Waller také všichni známe. Trochu arogantní, ale velice schopná velitelka, která zaštiťuje operace Task Force X. Věříme, že Viola Davis ztvární svoji roli opět přesvědčivě a budeme svědky oné nelítostné bezcitné mrchy, pro kterou životy trestanců pramálo znamenají.

Sám jsem zvědavý, kolik prostoru ve filmu dostane Captain Boomerang. Jeden z hlavních protivníků rychlonožky Flashe v původním filmu působil jako věčně opilý vandal. Nicméně v Suicide Squad komiksech dokáže být i velmi pomstychtivý a provokativní. Užívá si násilí a když si s ním někdo hraje nebo ho nerespektuje, tak na to rozhodně nezapomene. 

Tuto povahovou stránku už prokázal lehce i ve filmu, když zmanipuloval Slipknota do pokusu o útěk. Jinak se to nemusí na první pohled zdát, ale Boomerang dokáže být velmi platným členem i co se týče boje. Doufáme, že se jeho charakter ve filmu více rozvine a předvede se nám v o něco lepším světle, než tomu bylo v roce 2016.

Čtvrtým a posledním členem původního obsazení je Rick Flag. Pravá ruka Amandy Wallerové a vůdce pozemních operací celého týmu. Zajímavé je, že jméno Rick Flag nosí v DC komiskech hned tři představitelé. Jak běžel čas, tak se na pozici lídra týmu Task Force X vystřídal otec, syn a vnuk. Stejné jméno, stejný osud, ale přesto tři osoby.

Původně měl v roce 2016 hrát Ricka Flaga herec Tom Hardy, ale kvůli potížím okolo oscarového Revenanta se musel role vzdát a na jeho místo nastoupil Joel Kinnaman. Ten se také objeví v sequelu a uvidíme, jak významnou roli bude tentokrát představovat.

Prvním nováčkem je Idris Elba a jeho Bloodsport. Původně se plánovalo, že Elba nahradí Willa Smithe jako Deadshota. Nicméně vedení filmu od toho ustoupilo a snažilo se najít pro novou týmovku nějakou vhodnou alternativu. Volba padla na Bloodsporta.

Bloodsport patří mezi jedny z méně známých Supermanových protivníků a na scéně se objevil již na konci osmdesátých let. Antihrdina, vlastním jménem Robert DuBois, nemá úplně černobílý původ. Když totiž DuBois dostal povolávací rozkaz do Vietnamu, utekl do Kanady. Nebyl proti válce, ale příšerně se bál smrti. Na jeho místo však nastoupil jeho bratr, který v následné válce přišel o obě ruce i nohy.

To bylo pro Roberta příliš a stal se posedlý válkou a pomstou. Toho šikovně využil Lex Luthor a Bloodsporta nasměroval na svého úhlavního nepřítele – Supermana. Bloodsport je milovník zbraní a jejich zdatný uživatel. Ohledně schopností je tak velmi podobný slavnějšímu záporákovi Deadshotovi. Robert DuBois však není jediný Bloodsport. Dalším je například Alex Trent. Ten je považován v komiksovém světě za fanatického rasistu a předpokládám, že v dnešní době uvidíme spíše podobu Roberta než Trenta.

Savant je další zajímavou postavou, která si odbyde premiéru v Suicide Squad. V rukou Michaela Rookera může být Savant velmi originální figurou na scéně. Savant jako takový chtěl být bdělým strážcem tak jako Batman. A je to právě Batman, který jeho sen zadupe do země. 

Savant není žádný svatoušek a v komiksech si dovolil vydírat samotnou Black Canary. V eventu New 52 už hraje roli především jako člen celku Sebevražedného oddílu. V těchto komiksech Amanda Wallerová členy jednotky mučí, aby zjistila, kdo je nejslabším článkem. Je to právě Savant, který podlehne mučení jako první. Uvidíme, jestli ho podobný osud nečeká i ve filmu.

Abner Krill alias Polka-Dot Man patří mezi méně významné záporáky stojící proti Temnému rytíři. Na paškál si ho ale vzal třeba i policista Harvey Bullock, který ho nepěkně zbil. A i když jeho puntíkovaný kostým vypadá vtipně, a ne zrovna nebezpečně, je to právě jeho oblek, který z Polka-Dot Mana dělá originální a zajímavou postavu.

Puntíky na jeho obleku jsou totiž jeho zbraně, které může vrhat. Třeba červený puntík se v letu mění na projektil kotoučové pily. Zrovna tuhle schopnost bych rád viděl ve filmu, protože díky ratingu R to může být správně efektivní podívaná. Mezi další puntíkové schopnosti pak patří létající talíř, létající pěsti či sluneční puntíky pro oslepení protivníků.

Abnera Krilla si zahraje David Dastmalchian. Toho můžeme znát jako pacienta z Arkhamského ústavu Thomase Shiffa, který se účastnil společně s Jokerem útoku na starostu Garciu při průvodu za zemřelého policejního komisaře ve filmu Temný Rytíř. David si zahrál například i v Blade Runner 2049 a v obou dílech Marvelovky Ant-Man.

Javelin je další méně známý antihrdina. V několika komiksech působil jako boxovací pytel pro Green Lanterna. Javelin je bývalý neměcký olympijský sportovec, kterému se zajedlo býti profíkem a radši se dal na dráhu kriminálníka. Na stránkách komiksu se však nikdy dlouhodobě neohřál, protože většina příběhů, kde se objeví, končí jeho smrtí. Bude zajímavé sledovat, jaký osud ho čeká v jeho hrané premiéře.

Javelina hraje německý herec Flula Borg. Toho můžeme znát především z hudební komedie Pitch Perfect 2, kde se představil jako jeden z hlavních členů německé acapella skupiny. S hudbou je Flula Borg spojený více než se zdá, živí se totiž i jako DJ.

Krysařku do rukou dostane mladá herečka z Portugalska, Daniela Melchior. Zajímavé je, že v komiksech se Ratcatcher vyskytoval pouze v mužské variantě. Byl jím krysař Born Otis Flannegan, který byl odsouzen za vraždu na deset let v Gothamské věznici. Během té doby ale ovládl stoky a vycvičil krysy, aby poslouchaly jeho příkazy. 

Sám jsem zvědavý, jaký bude mít Danielina postava původ. Vše napovídá tomu, že Ratcatcher 2 by mohla být dcerou původního krysaře, která se vydala ve šlépějích svého otce. Jakou k tomu ale měla motivaci, si opravdu nedovolím tipnout a s chutí si počkám na vysvětlení ve filmu.

King Shark se měl objevit již v Sebevražedném oddíle v roce 2016, jenže z toho studio vycouvalo kvůli obtížnému CGI, proto na scénu nastoupil Killer Croc. Ve filmu od režiséra Jamese Gunna se však King Sharka konečně dočkáme a zahraje si ho legendární představitel akčních hrdinů Sylvester „Sly“ Stallone.

King Shark, vlastním jménem Nanaue, je humaniodní žralok a syn krále všech žraloků jménem Shark God. S jeho původem to ale bylo napříč komiksy trochu divoké. Nejdříve se mělo za to, že King Shark je zmutovaný pozůstatek divokých mužů a zvířat. Nicméně v novém vesmíru díky sérii Aquaman: Sword of Atlantis víme, že jeho otcem je opravdu žraločí bůh.

I ohledně obsazení King Sharka panovaly donedávna jisté rozepře. Dříve se spekulovalo, že ho ztvární herec Steve Agee, ale nyní už víme, že tomu tak není. Pro našeho žraločího bijce to však není první live-action rodeo, protože prostor dostal již v seriálu The Flash.

Film ještě ani nevyšel a postava Peacemakera má již naplánovaný seriálový spin-off na HBO Max. Bývalý wrestler John Cena si zahraje postavu, která má z nových hrdinů snad nejzábavnější potenciál. Mírotvůrce totiž pro mír udělá cokoliv a je mu jedno kolik při tom zabije mužů, žen či dětí. Sám John Cena Peacemakera popisuje jako „douchey Captain Amerika“, což ve volném slušnějším překladu a znamená blbější Kapitán Amerika.

Kde se ale vzala jeho zvrácené pojetí míru? Christopher Smith v mládí prodělal vážnou duševní nemoc, a to v kombinaci s faktem, že jeho otec patřil k nacistům, změnilo mladého Christophera v zabíjející mašinu, která vše dělá pro mír. Sám Peacemaker věří, že ho pronásleduje duch jeho mrtvého otce. Dále věří tomu, že když se stal strážcem míru, tak všechny duše jeho zabitých nepřátel se shlukují do jeho helmy. A to mu v hlavě může dělat pořádný guláš.

Nathan Fillion se představí ve filmu jako T.D.K., ten je ve skutečnosti brán jako originální postava, kterou si James Gunn do filmu vymyslel. Nejedná se však čistě o vymyšlenou postavu. Jde totiž o reimaginaci postavy se jménem Arm-Fall-Off-Boy. Ano, to je jeho pravé jméno.

Superschopností T.D.K. jsou jeho ruce. Ty si totiž dokáže odtrhnout od těla a používat je jako zbraně. Co znamená zkratka T.D.K., pořádně netušíme, ale internetem koluje, že by to mělo znamenat The Detachable Kid. 

Arm-Fall-Off-Boy byl představen na konci roku 1989 jako zpracování fanouškovské parodující postavy v komiksech Secret Origins. Jinak je tato postava často spojována se skupinou Legion of Super-Heroes, která ho nepřivítala úplně s otevřenou náručí. Pro tuhle vtipnou postavu je herec Nathan Fillion přímo ideální volbou.

Thinker má v komiksech čtyři podoby. Všeobecně se však předpokládá, že ve filmu se objeví ta první, nejznámější. Herec Peter Capaldi by měl ztvárnit Clifforda DeVoe. Právníka, jehož kariéra skončila neúspěchem v roce 1933. DeVoe si i díky právnickým zkušenostem uvědomil, že spousta kriminálníků má sice skvělé dovednosti, ale neumí patřičně používat mozek. A proto se rozhodl zaštiťovat nejrůznější kriminální operace ze zálohy jako mozek týmu.

Thinker patří mezi nejvýznamnější záporáky okolo Flashe a objevil se i ve čtvrté řadě seriálu The Flash ze stanice CW. Zatím nevíme, jakou roli bude mít Thinker v Suicide Squad, ale během komiksů se k Force Task X připojil dobrovolně výměnou za plnou milost.

Kromě nedozírné inteligence mezi jeho schopnosti patří telekineze, ovládání mysli, telepatie ale i schopnost integrovat se do počítačových a elektronických systému. K tomu všemu mu pomáhá jeho vlastnoručně vyrobené zařízení Thinking Cap, které je jeho součástí.

Blackguard je záporák, který je součástí organizace „The 1000“ a pod jeho velením skupina krade technologie ze S.T.A.R. Labs. Nicméně organizace nebyla spokojená s jeho výkony a zradila ho dosti brutálním způsobem. 

Pohráli si s jeho mozkem takovým způsobem, že se z Blackguarda, efektivního žoldáka, stal člověk, jehož myšlenkové pochody rozhodně nepatří k těm nejrychlejším. Sice již není Blackguard ani průměrně bystrým, ale i tak je platným členem Suicide Squad, obzvlášť ve chvílích, kdy se snaží skupina zničit jeho bývalé kolegy z „The 1000“.

Richarda Hertze alias Blackguarda si zahraje Pete Davidson. Toho můžeme znát především díky televiznímu pořadu Saturday Night Live, který se vysílá na stanici NBC již od roku 1975.

O této postavě nevíme takřka nic, protože se v komiksech vůbec nevyskytuje. Hrát ji bude brazilská herečka Alice Braga. Tu můžeme znát z filmů Já, legenda; Elysium nebo třeba z komiksovky Noví Mutanti, kde si střihla roli mutantky Cecilie Reyes.

Spekuluje se však, že Sol Soria je genderově změněná postava Juana Sorii. Ten nejdříve usiloval o přijetí do Ligy Spravedlivých, ale po odmítnutí se z něj stal průměrný kriminálník. Po neúspěšném vyloupení banky byl převeden Amandou Wallerovou do skupiny Sebevražedného oddílu. Jestli Sol Soria bude Juana reflektovat i ve schopnostech, tak by měla být kyberneticky vylepšená a měla by ovládat mnoho jazyků.

John Monroe byl jako student svými vrstevníky šikanován. Jeho spolužáci mu vymysleli přezdívku lasička (Weasel) a tu John nesnášel. Všechny trable z mládí se mu vrátily, když začal učit jako profesor na univerzitě, kde učili rovněž jeho spolužáci z nehezkého životního období.

Na popud své nejistoty a psychické nestálosti si John osvojil převlek Weasela a všechny svoje kolegy a bývalé spolužáky zabil. Dovolil si zaútočit i na doktora Steina (polovina Firestorma), který ho porazil, a tak Weasel putoval do vězení. Wallerová si ho však vytáhla opět do svého týmu.

Nicméně ani v Task Force X neměl Weasel na růžích ustláno. Jeho agresivní povaha zapříčinila v komiksu smrt Thinkera, jehož pak skrze našeptávání zařízení Thinking Cap pomstil samotný Rick Flag. Je na pováženou, jak si tahle trojice bude rozumět ve filmu a jestli budou i ve filmu sdílet své komiksové osudy.

Weasela hraje režisérův bratr Sean Gunn, ten má zkušenosti s motion capture hraním, protože už sloužil jako pohybová předloha pro Rocketa ve filmech Guardians of Galaxy a posledních dvou Avengerech. Kromě toho si v těchto filmech zahrál i postavu Kraglina. 

Mongal je mimozemská válečnice s ohromující silou, vytrvalostí a odolností. Disponuje i silnými vůdčími schopnostmi. Na stránkách komiksu se poprvé se svým bratrem Mongulem II. objevuje až v roce 2001 a rovnou se střetnou se Supermanem a jeho psem Kryptem. Mongal je silně rodině založená a když Mongul II. leží polomrtvý u Kryptových nohou, stáhne se i s bratrem zpět.

Po událostech v minisérii Our Worlds at War je Mongal stanovená jako vládkyní světa Almerac a je považována za galaktickou hrozbu pro Muže z oceli. Nicméně její bratr nesdílí její rodinná pouta a bez milosti ji zabije. 

Otázkou zůstává, jakou roli bude ve filmu Mongal mít. Bude to hlavní záporák, nebo si tvůrci vymysleli pro Mongal vlastní origin a bude součástí Sebevražedného oddílu? Víme jen, že Mongal si zahraje zručná představitelka bojových umění Mayling Ng.

O tom, jakou roli bude mít Starro ve filmu, nevíme. Zatím vlastně nevíme vůbec nic, jen to, že se objevil na pár záběrech z již dostupných trailerů. I tak si k téhle neortodoxní postavě řekneme pár komiksových informací.

Starro the Conqueror je prvním superzáporákem, proti kterému stála původní Justice League of America. Jeho vzhled je poněkud nevšední. Starro je totiž mimozemská forma života připomínající mořské hvězdice. Díky jeho parazitickým schopnostem je schopen svými menšími klony ovládat mysl nepřátel.

Původní Starro dokonce dokázal přeměnit klasické zemské hvězdice na své stejně velké a hlavně stejně silné duplikáty. Toho jsme nejspíše byli svědky i v prvním traileru, kde se obří hvězdice procházela rozpadlým městečkem.

Na Suicide Squad od Jamese Gunna se těšíme. Trailery naznačují zábavnou akční jízdu plnou hlášek a šílených situací. A to je to, co od Suicide Squad očekáváme. Navíc neokoukané postavy jsou tím pravým kořením, které může osvěžit už trochu uvadající komiksovo-filmový žánr. A co vy? Těšíte se na Suicide Squad? A jaká postava je vám nejbližší? Určitě nám dejte vědět do komentářů.

]]>
2021-05-06T15:41:09+02:00 2021-05-02T16:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/martin-paytok-brzy-vyda-svuj-debutovy-roman-kniha-prokleti-9o1f32 Martin Paytok brzy vydá svůj debutový román, kniha Prokletí pro všechny bude akční jízdou ve stylu Jiřího Kulhánka - NerdFix Během včerejšího dne oznámilo nakladatelství Epocha na facebookové stránce Fantastická Epocha novou knihu. Román Prokletí pro všechny od Martina Paytoka bude nabitý akcí, zombíky a černým humorem. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Během včerejšího dne oznámilo nakladatelství Epocha na facebookové stránce Fantastická Epocha novou knihu. Tentokrát se bude jednat o román Prokletí pro všechny, ve kterém se čtenáři mohou těšit na akční jízdu plnou zločinců, zombíků, sekáčků na maso a velké množství černého humoru.

Za románem stojí český autor Martin Paytok, který v minulosti pracoval jako videoherní redaktor v různých českých redakcích. Následně se začal věnovat vlastní žánrové tvorbě, kterou značně ovlivnili autoři jako Donald E. Westlake, Garth Ennis či legenda české akční školy Jiří Kulhánek. Do současné doby napsal Martin Paytok několik povídek, jež se objevily ve sbornících Zajtra bude včera, Krásky a vetřelci nebo v časopise Pevnost.

Titul Prokletí pro všechny je autorovým debutovým románem. Jak jsme již psali v úvodu, bude se jednat o pořádnou akční jízdu s černým humorem ve stylu Jiřího Kulhánka:

„Link měl celkem nadějný plán, jak se vyhnout kriminálu i hlavě zločinecké organizace, jíž visí peníze ze zpackané loupeže. Jediná chyba byla, že se ho pokoušel uskutečnit v tomhle městě. Ve městě, kde se na něj kromě té zločinecky organizované hlavy celá třese taky sběratelka prokletých předmětů, mluvící maňásek s maďarským občanstvím a policisté křivější než skolióza. Ve městě, kde mrtvé věci obvykle netrpí nijak výraznou tendencí mrtvými zůstat a se kterým se pojí přesně o jednu strašidelnou legendu víc, než potřebuje. A tahle by – stejně jako všechny ostatní – klidně mohla být pravdivá. A zrovna se musí týkat chlápka, co rád věší lidi na kandelábry, a tašky plné sekáčků na maso…“

Akční román Prokletí pro všechny se v prodeji objeví 20. května/máje 2021. K dispozici bude na eshopu nakladatelství Epocha a ve vybraných knihkupectvích. 

]]>
2021-05-02T06:04:13+02:00 2021-05-02T12:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/piata-seria-rick-a-morty-na-hbo-go-novy-trailer-a-minifilm-i497iv Piata séria Rick a Morty na HBO GO, nový trailer a minifilm - NerdFix Nová séria obľúbeného animovaného seriálu sa presúva na HBO GO. Okrem nového traileru sa Rick a Morty ukazujú aj v osemnásťminútovej animácií inšpirovanej tradičnými beat’em up videohrami. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Seriál Rick a Morty o geniálnom nihilistickom vedcovi a jeho neustále neistom vnukovi sa vracia s veľkou zmenou. Doposiaľ bolo možné seriál v našich končinách sledovať len na Netflixe a aj tu záležalo od jazykového nastavenia platformy. Užívatelia, ktorí majú predvolenú češtinu tak seriál v ponuke ani nemali. Tento problém rieši spoločnosť HBO, ktorá piatu sériu spolu so všetkými predchádzajúcimi presúva na svoju platformu HBO GO. 

Premiéra piatej série bude 21. júna/června, teda na Deň Ricka a Mortyho, v rámci ktorého by sme sa mali dočkať aj videí zo zákulisia a niekoľkých prekvapení. Spoločnosť adult swim nezaháľa a stihla vydať ďalší trailer, ktorý nám ukazuje niekoľko nových záberov a scén z piatej série. Generálne to pôsobí tak, že celá rodina si začína užívať Rickove excesy a neustále prežívanie rôznych dobrodružstiev až na Rickovho vnuka Mortyho, ktorý bol jeho často nechceným partnerom od samého začiatku seriálu. Na druhej strane môže ísť len o veľmi špecificky vybraté časti, keďže tvorcovia sa veľmi radi hrajú s príliš pozornými fanúšikmi a neboja sa predhadzovať nám falošné stopy a vyvolávať internetové polemiky.

Predovšetkým však vidíme veľké množstvo odkazov na známe filmové tituly. Popri Power Rangeroch, ktorých sme videli už v predchádzajúcom traileri, tu vidíme svetelné meče zo Star Wars, pravdepodobne nejaký odkaz na Trona, Transformerov, Matrix, veľkého záporáka Galactusa, požierača planét z Marvel komiksov, zrejme Jamesa Bonda Namora.

Popri novom traileri vyšlo aj osemnásťminútové video od austrálskeho animátora Paula Robertsona, ktorý má na konte niekoľko desiatok videoherných titulov, krátkych filmov, hudobných videí a dokonca aj celovečerákov, ako sú Scott Pilgrim Vs. the World či Pixels. Video je celkom logicky inšpirované klasickými 16 bitovými beat’em up hrami a ukazuje nám množstvo známych aj menej známych prvkov nie len z uplynulých štyroch sérií, ale aj z očakávanej piatej.

Téma videa je rozbitá simulácia, ktorú sa Rick s Mortym snažia opraviť, pričom sa v nej sami nachádzajú. Vo videu vidíme aj záber na nekonečné polia serverov až sa tu naskytá otázka, či nepôjde o tému celej piatej série. Rozbitá hudba v traileri a zdanlivo nesúvisiace odkazy na rôzne populárne filmy tomu tiež nasvedčujú. Navyše sa nemôžem zbaviť pocitu, že si tvorcovia tak trochu robia srandu z filmu Ready Player One ba dokonca z nového Space Jamu, ktoré s podobnými témami pracujú.

Mesiac a pol nás delí od premiéry novej série Ricka a Mortyho, tentoraz už na HBO GO. Český dabing zatiaľ potvrdený nemáme, ale minimálne české titulky sa očakávať celkom logicky dajú. 

]]>
2021-05-02T06:01:51+02:00 2021-05-02T09:00:00+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/youtube-kanal-crypttv-produkuje-serial-pre-platformu-gv17so YouTube kanál CryptTV produkuje seriál pre platformu Peacock s Krysten Ritter - NerdFix Z YouTube přímo na streamovací platformu. To se stalo projektu CryptTV, který teď rozšíří jeden ze svých krátkých filmů do celé série na platformě Peacock s Krysten Ritter (Jessica Jones) na čele. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

YouTube kanál CryptTV je známy predovšetkým fanúšikom hororu. Projekt, ktorý založili Jack Davis a hororový režisér Eli Roth začal svoju existenciu krátkymi, niekoľkosekundovými videami na sociálnej sieti Vine. Tieto získali pozornosť Jasona Bluma, ktorý v tom čase hľadal možnosti, ako rozšíriť obsah svojho na horory zameraného produkčného štúdia Blumhouse Productions do digitálneho priestoru. Jeho spoločnosť sa tak stala prvým investorom a CryptTV bola pretavená na akúsi digitálnu odnož Blumhousu.

CrypTV sa tak stal YouTube kanálom, kam ľudia chodili sledovať kvalitné krátke hororové filmy. Horor tohto kanálu je založený na rôznych netvorochmonštrách, ktoré obývajú spoločný prepojený svet. V jednotlivých videách tak môžete nájsť odkazy na iné videá. Z niektorých netvorov sa už dokonca stihli stať dobre známe hororové pojmy. 

Veľkosť a úspech CryptTV sa teraz dá sledovať aj na nových projektoch, do ktorých sa spoločnosť púšťa. Pre platformu Facebook Watch už vyprodukovali celé dva seriály, konkrétne Mirra, MirraThe Birch. Oba sa dajú na Facebooku pozerať úplne zadarmo, takže pokiaľ máte chuť na niečo hororové, viete, kde máte hľadať. 

Film The Birtch, z ktorého vznikla rovnomená séria pre Facebook Watch

Najnovší seriál, ktorý bude spoločnosť produkovať pre externú platformu, je pokračovaním filmu The Door in the Woods z roku 2018 s jeho priamym pokračovaním The Girl in the Woods z roku 2020. Oba filmy sa dajú pozrieť priamo na kanáli CryptTV a sledujú mladé dievča žijúce v podivnej sekte uprostred lesov, ktorá stráži tajomné dvere vedúce kamsi do neznáma. Bez zbytočných spoilerov len podotkneme, že sa tu veci kategoricky dodžubú, pretože zatvorené dvere sú predsa neodolateľné pre všetečné detské ruky, že áno. 

Zaujímavá je však režisérka a výkonná producentka série Krysten Ritter. Táto herečka má za sebou celkom slušnú kariéru ako Jessica Jones v rovnomennom seriáli od Marvelu. Objavila sa vo viacerých epizódach v seriáloch Veronica Mars, Gilmore Girls, Gravity či Breaking Bad. Nový horový seriál taktiež nebude jej úplne prvou skúsenosťou s produkciou. 

„Som veľká fanúšička hororu a všetkých vecí o dospievaní a toto je jeden z najnapínavejších scenárov, aké som kedy čítala. Zamilovala som sa do postáv, textu, prostredia a témy v momente, keď som to začala čítať,“ vyjadrila sa herečka, „veľmi sa mi tiež páčil pôvodný krátky film The Door in the Woods od CryptTV a svet, ktorý budujú. Som nadšená, že mám možnosť viesť túto badass sériu o lovení monštier so ženskou hlavnou hrdinkou spolu s Jane Casey Modderno, Crypt a Peacockom.“

Krysten Rittern bude sama režírovať prvé štyri časti série. Druhú polovicu si zrežíruje Jacob Chase. Casey Modderno je na pozícií hlavnej scenáristky a z pozície výkonných producentov na všetko dohliadnu Jack DavisDarren Brandl z CryptTV.

Streamovacia platforma Peacock od spoločnosti NBC Universal sa snaží stať relevantnou, čo je v súčasnej situácií mnohých streamovacích služieb náročné. Snaha o nový originálny obsah je teda celkom logická. Na druhej strane sme tu mali celkom sľubnú seriálovú adaptáciu Huxleyho Prekrásneho nového sveta, ktorá bola zrušená po prvej sérií. Na jednej strane tak máme strach, na druhej strane vieme, že CryptTV dokáže dlhodobo fungovať aj bez takýchto externých seriálov, takže fanúšikovia hororu sa vždy môžu obrátiť na pôvodný YouTube kanál.

]]>
2021-05-01T18:58:41+02:00 2021-05-01T18:57:31+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/survival-titul-green-hell-se-docka-deskoherni-adaptace-c5v7zd Survival titul Green Hell se dočká deskoherní adaptace - NerdFix Deskoherní společnosti na nás poslední dobou sypou jednu deskovou hru podle videoher za druhou. Tuto rozrůstající skupinku nyní rozšíří deskovka Green Hell: The Board Game, ve které nám půjde o život. Denis Bartek https://nerdfix.cz/r/DenisJarosov

Vypadá to, že je nejvyšší čas se vybavit pořádnou mačetou, čutorou s vodou a nějakým kvalitním repelentem, jelikož nová survival desková hra Green Hell: The Board Game, na motivy stejnojmenné videohry, od společnosti Galaktus Games nás nechá přežívat v nehostinných a nebezpečných končinách amazonského pralesa.

V deskovce Green Hell: The Board Game si opravdu prožijete zelené peklo, jelikož se chopíte role přeživších, kteří se snaží přežít v amazonském pralese, kde se pokusí udělat vše pro to, aby si udrželi zdravou mysl a plné žaludky.

V rámci traileru si můžeme všimnout, že celá hra se bude odehrávat na modulární mapě, která je složena z různých mapových dílů. Přeživší jsou na mapě znázorňování pomocí figurek. O pravidlech toho zatím moc nevíme a můžeme maximálně tak odhadovat podle zveřejněného traileru. Dle všeho to ale vypadá, že budete prozkoumávat zákoutí nebezpečného pralesa, hledat suroviny a následně s jejích pomocí vytvářet různé předměty. V průběhu hraní také dojde na stavění a vylepšování základního kempu.

Za deskovkou stojí společnost Galaktus Games, která se v minulosti již jednou pokoušela o vytvoření deskové hry podle videohry. Jednalo se o Phantom Doctrine - Espionage Board Game. Ta bohužel na Kickstarter nikdy nedorazila, jelikož společnost byla donucena projekt zrušit kvůli malému zájmu ze strany fanoušků. Kromě Galaktus Games se bude na tvorbě Green Hell: The Board Game také podílet studio Creepy Jar, které stojí za videoherní předlohou.

Přesné datum kampaně zatím není známo, ale hra by se dle všeho měla na Kickstarteru objevit již brzy.

Deskové hry podle videoher nám v poslední době raší jako houby po dešti. Dneska například končí kickstarterová kampaň pro Monster Hunter World: The Board Game, v průběhu května na Kickstarter dorazí The Witcher Old World a v následujících měsících by se snad měla objevit kampaň na deskoherní adaptaci rogue-like deckbuilding titulu Slay the Spire. Do toho všeho brzy se dočkáme deskové hry Bloodborne: The Board Game, kterou v češtině vydává společnost Blackfire Games. Prostě, je rozhodně na co se těšit.

]]>
2021-05-01T19:02:02+02:00 2021-05-01T15:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/pozdravy-zahrobi-trochu-jina-detektivka-od-ceske-autorky-y8oyvm Pozdravy záhrobí, trochu jiná detektivka od české autorky - NerdFix Tento týden se na českém knižním trhu objevil nový detektivní román od české autorky. Řeč je o titulu Pozdravy záhrobí, jehož hlavní hrdina vidí do minulosti a umí rozmlouvat se záhrobím. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Detektivky jsou celosvětově tím nejoblíbenějším knižním žánrem. Své zásluhy na tom mají perfektní temné, děsivé a chladné severské detektivky, které jednu dobu naprosto ovládly knižní trh. V současné době je však tento žánr tak přesycený, že samotní autoři kopírují své konkurenty a nepřináší do samotného žánru téměř nic nového.

Tento nepříjemný fakt by však mohla alespoň na českém knižním trhu změnit česká autorka Veronika Fiedlerová. Ta se ke psaní vrátila po celkem dlouhé pauze v roce 2017, kdy s povídkou Kozlí pramen vyhrála v soutěži Vidoucí. Ještě tentýž rok získala titul Lady řádu fantasy za povídku CAVE LUPUM. V roce 2018 ještě přidala několik povídek, které se následně objevily v různých sbornících i tematických magazínech.

Jak jsme již zmiňovali, Veronika Fiedlerová se tentokrát zaměřila na žánr krimi. Nečekejte však příběh drsného detektiva z oddělení vražd, jenž vyšetřuje mysteriózní vraždu. Její nový román Pozdravy záhrobí přináší příběh Benedikta Klausnera, vyšetřovatele pojistných podvodů. K dopadení viníků používá velmi neobvyklé metody. Nejenže vidí částečně do minulosti, ale taktéž dokáže rozmlouvat se záhrobím. „Své schopnosti úspěšně tají až do chvíle, kdy podnikatel Mlynář zabije svou dobře pojištěnou manželku. Usvědčení vraha pak přestává být otázkou peněz a stává se pro Benedikta osobní záležitostí.“

Zajímavý detektivní horor Pozdravy záhrobí tento týden vydalo malé nakladatelství Golden Dog. Na eshopu nakladatelství si knihu můžete nejen zakoupit, ale také si zde prohlédnout téměř 30stránkovou ukázku, která by vás o koupi mohla přesvědčit.

]]>
2021-05-01T01:56:26+02:00 2021-05-01T12:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/posledna-seria-castlevanie-v-novom-traileri-tlacte-nam-to-rhc8ya Posledná séria Castlevanie v novom traileri, tlačte nám to rovno do žíl! - NerdFix Štvrtá a posledná séria Castlevanie od Netflixu sa konečne ukázala v poriadnom traileri. Akciou nabité video sľubuje návrat na miesto, kde to celé začalo. Stihne ale ukončiť všetky dejové linky? Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Netflix nedávno oznámil štvrtú sériu obľúbeného animovného seriálu Castlevania, zároveň ale oznámil smutnú správu a síce, že pôjde o poslednú sériu. Po krátkom teaseri, ktorý nám oznámil vlastne iba to, že sa vrátime do mesta Tragovište, kde sa všetko začalo, nám teraz streamovací gigant ukázal akciou nabitý trailer, ktorý sľubuje uzavretie hneď niekoľkých príbehových liniek.

Tretia séria Castlevanie bola skvelá, nakoniec, v našej recenzií dostala 9 bodov. Rozohrala však hneď niekoľko príbehových liniek, ktoré nestihla uzavrieť. Táto úloha teraz padá na poslednú, štvrtú sériu a my sa bojíme, že to bude trochu uponáhľané. 

V traileri vidíme Alucarda, ktorý k svojmu klasickému dlhému meču pridal aj skvostný štít a zdá sa, že konečne zase vytiahne päty z hradu a vydá sa do sveta. Trevor Sypha sa zase snažia zastaviť všetkých (ne)ľudí, ktorí sa pokúšajú oživiť porazeného Draculu a ich pátranie ich postupne zavedie práve do mesta Tragovište, kde sa všetko začalo.

Rakúsku medzitým Hector konečne začal pre Carmilu a jej sestry vyrábať armádu nočných beštií, aby mohli dobyť zvyšok Európy a na druhej strane sveta robí to isté Isaac, ktorý ale vytvára armádu pre seba taktiež v snahe dobyť svet. K tomu všetkému sme na konci traileru dostali malú ukážku veľkého zlého záporáka, ktorému sa budú musieť postaviť Trevor a Sypha. Ale tak trochu dúfam, že v tomto bode sa ich cesty opäť skrížia s Alucardom a snáď sa tak môžeme tešiť na akciou nabité veľkolepé finále.

Je toho rozhodne dosť, až sa bojíme, či nebude táto séria trochu uponáhľaná, aby sa všetko stihlo. Tvorcovia dosť možno počítali s tým, že dostanú ďalšie série, ale vzhľadom na bežnú politiku Netflixu štyroch sérií na originálny seriál sa ani veľmi nečudujeme. Napriek tomu je samotný trailer skvelou ukážkou animácie, strihu, práse s hudbou a dialógmi a my sa nevieme dočkať 13. mája/května, kedy sa séria konečne objaví na Netflixe.

]]>
2021-05-01T01:54:30+02:00 2021-05-01T09:00:00+02:00 4
https://nerdfix.cz/clanek/luca-idylicka-letni-pohadka-je-skoro-za-dvermi-ss93nw Luca, idylická letní pohádka je skoro za dveřmi - NerdFix Nová Pixarovka se předvádí v ještě krásnějším traileru nežli doposud. Prázdniny na italské riviéře nikdy nebyli kouzelnější. Ondřej Šrámek https://nerdfix.cz/r/Rhaegar

Nový animovaný rodinný film Luca pochází z hlavy Enrica Casarosy. Režisér zatím nemá ve své filmografii celovečerní snímek, ale jeho kraťas La Luna byl nominován na Oscara a také se podílel coby člen tvůrčího týmu na filmu Hodný Dinosaurus. S projektem mu vypomůže producentka Andrea Warren, která pomohla na svět i filmu Auta 3.

Trailer z příběhu nepředstavuje nic nového, protože jeho popis nikdy nebyl tajemstvím. A dovolím si hádat, že nebude ani tím nejdůležitějším. Centrálním tématem je dětská radost a problémy dospívání. To podporují nové záběry. Malebné prostředí italského venkova dostane šanci zazářit a budeme svědky hořkých i úsměvných momentů, se kterými se může ztotožnit každý z nás.

"Snímek studií Disney a Pixar Luca, odehrávající se v malebném městečku italské riviéry, vypráví o dospívajícím chlapci, který zažívá nezapomenutelné letní prázdniny plné zmrzliny, těstovin a vyjížděk na mopedu. Prosluněná dobrodružství prožívá Luca se svým novým nejlepším kamarádem, avšak jejich veselí ohrožuje přísně střežené tajemství, neboť oba jsou ve skutečnosti vodní příšeráci z podmořského světa."

Snímek by si měl v českých a slovenských kinech odbýt premiéru 17. června/júna a v zemích, které mají přístup k streamovací službě Disney+, si budou moci snímek pustit 18. června.

]]>
2021-04-30T20:52:19+02:00 2021-04-30T17:00:00+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/film-na-motivy-the-last-of-us-se-nevydaril-kvuli-velkemu-gktxrx Film na motivy The Last of Us ztroskotal na velkém množství akce - NerdFix V současné době se čeká na seriál The Last of Us, jež přijde někdy v následující době díky HBO. Ovšem jistá adaptace této slavné hry byla v produkci již dříve, ta ale nikdy nepatřila světlo světa. Denis Bartek https://nerdfix.cz/r/DenisJarosov

V tuhle chvíli je sice v produkci seriál na motivy The Last of Us, který vzniká pod taktovkou HBO, to ale není vůbec první adaptace tohoto akčního thrilleru z produkce studia Naughty Dog. V roce 2014 se totiž pracovalo na filmu, jehož scénář měl na starost sám Neil Druckmann a v čele produkce byl Sam Raimi.

V poslední epizodě podcastu Script Apart, ve které byl hostem Neil Druckmann, jsem se dozvěděli, co nakonec vedlo ke zrušení tohoto snímku. Dle všeho tomu tak bylo, jelikož film byl napěchován až moc velkým množství akce, což se pro příběh, který v The Last of Us najdeme, zrovna moc nehodilo.

Je sice pravdou, že když si The Last of Us zahrajete, najdete zde docela dost přestřelek, jelikož se ale jedná o hru, jsou tyto pasáže dosti důležité ze strany herního zážitku. Pro příběh jako takový je ale většina z nich nepodstatná. Je tedy jasné, že film by prostě nemohl být pouze jedná velká akce, protože by to nefungovalo, a především nekorespondovalo s příběhem The Last of Us.

Druckmann v průběhu rozhovoru uvedl, že jedním z důvodů, které zapříčinily ukončení produkce, byl zvolený přístup. „Nefungovalo to pro The Last of Us a myslím, že to je ten hlavní důvod, proč nebyl film dokončen,“ řekl Druckmann.

Kromě toho se Druckmann také zmínil o tom, že jelikož se tentokrát bud jednat o seriálovou adaptaci, mají konečně možnost udělat vše tak, jak to měli původně na mysli. Prvotně totiž chtěli k tvoření filmu přistupovat tak, že budou tvořit indie snímek. Něco, co bude působit více intimně a komorně. Což se díky seriálové podobě dá udělat, jelikož nemusíte mít na každém rohu akční scénu a můžete se více zaměřit na vývoj postavy a příběh jako takový.

„Ve hře existují určité mechaniky, které jsou zde kvůli udržení tempa,“ dodal Druckmann. „Tyhle mechaniky musíte zapojit jednou za čas, potřebujete dost soubojů k natrénování těchto mechanik. A můžete to všechno [pro televizní show] vyhodit, protože teď jsme v jiném médiu. Pojďme využít silných stránek tohoto média.“

]]>
2021-04-30T15:21:16+02:00 2021-04-30T15:30:00+02:00 41
https://nerdfix.cz/clanek/adaptace-komiksu-sweet-tooth-vyjde-uz-v-cervnu-na-netflixu-s9lr8v Adaptace komiksu Sweet Tooth vyjde už v červnu na Netflixu - NerdFix Adaptace DC/Vertigo komiks Sweet Tooth se objeví na Netflixu už v červnu. Seriál bude sledovat osudy mladého hybridního člověko-jelena jménem Gus v postapokalyptické Americe. Zbyněk Povolný https://nerdfix.cz/r/Zypoman

V poslední době nás streamovací služba Netflix neustále bombarduje novým obsahem. To je každou chvíli nové oznámení. Poslední dobou jsme se dočkali oznámení pro seriály Castlevania či Love, Death & Robots a Resident Evil: Infinite Darkness. To jsou všechno zajímavé seriály, které nás čekají v brzké době.

Z filmů se můžeme například těšit na akční zombie film z mysli Zacka Snydera Army of Dead. V neposlední řadě jsme na Nerdfixu nedávno zrecenzovali dva filmy, které jsou na této streamovací službě relativně nově. Jedná se o povedenou postapokalyptickou komedii Láska a příšery nebo hrůzostrašnou superhrdinskou taškařici Thunder Force. Těšit se můžeme i na dojmy z novinky Utajený pasažér.

Proč o tom ale píšu? Netflix nám v čtvrtého června naservíruje další novinku, která mě osobně velmi překvapila. Na obrazovky se totiž dostane komiksová adaptace komiksu Sweet Tooth. Stejnojmenný komiks vycházel od roku 2009 do roku 2013 a stojí za ním komiksové vydavatelství DC Comics, tedy přesněji jeho dospělejší odnož Vertigo. 

Sweet Tooth od Jeffa Lamire a Jose Villarrubii není příliš známým grafickým románem, což dokazují i komentáře pod trailerem. Nicméně o co že se jedná? Svět se změnil a klasický lidský život s ním. Zemi postihl virus, který lidstvu pořádně znepříjemňuje život, a kromě obyčejných dětí se začíná rodit i vzácné hybridní plemeno kombinující lidskou rasu s tou zvířecí. 

Příběh sleduje osudy jednoho takového hybrida jménem Gus. Tenhle půl člověk s jeleními rysy žije se svým pobožným otcem mimo civilizaci a trailer napovídá, že by se mělo jednat o roztodivný postapokalyptický road trip, kde zásadní otázkou bude – Co bylo dřív? Hybridi nebo virus?

Komiks je často přirovnáván k mixu Mad Maxe a Bambiho, což na první pohled může vypadat vtipně, ale na ten druhý zatraceně zajímavě. Bohužel z traileru ona Mad Maxovská drsnost není ani trochu cítit a spíše to vypadá na rodinné drama. Což ve finální podobě nemusí být na škodu, byť já trochu doufám ve větší znázornění brutality a toho pravého postapokalyptického života.

Sweet Tootha má na starosti manželská dvojice výkonných producentů Robert Downey Jr. a jeho žena Susan Downey. Jedná se o producentskou premiéru Roberta Downeyho a vlastně i jeho první nakouknutí do světa DC Comics, což může být pro fanoušky velmi pikantní, když uvážíme, že poslední roky platila rovnice Robert Downey Jr = Iron Man

Herecké obsazení je plné spíše neznámějších herců v čele s Christianem Converym, který si zahraje hlavní postavu Guse. Mezi ty známější patří James Brolin, ten se objeví v doposud nespecifikované roli nebo Nonso Anozie (Enderova Hra, Artemis Fowl) jako Tommy Jepperd.

A co vy, dáte příběhu rohatého chlapce šanci? V nás tento projekt vzbuzuje velkou zvědavost, ale i jistou obezřetnost.

         

]]>
2021-04-30T20:52:02+02:00 2021-04-30T15:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/film-podle-skutecneho-pribehu-umbrella-vam-vykouzli-usmev-va5kid Film Umbrella podle skutečného příběhu vám vykouzlí úsměv na tváři - NerdFix Pouhých 8 minut stačí k tomu, aby vám krátký animovaný film vykouzlil úsměv na tváři svojí hřejivou atmosférou. Ondřej Šrámek https://nerdfix.cz/r/Rhaegar

Brazilský kraťas Umbrella je prvním filmem režisérské dvojice Heleny Hilario a Maria Pece. Příběh vypráví o Josephovi, chlapci, který žije v sirotčinci a sní o tom, že získá žlutý deštník. Pak ale potká mladou dívku, která probudí vzpomínky na jeho minulost.

„Tento film nás učí o důležitosti pozorování, naslouchání a porozumění toho, že nemůžeme soudit lidi, aniž bychom věděli co zažili,“ říká Hilario. „každý si prochází situacemi, které si nikdo jiný neumí představit, takže k sobě musíme být laskaví. Proto jsme vyprávění soustředili kolem empatie a naděje, které potřebujeme čím dál tím více. Vždy jsme chtěli natočit film bez dialogů a použít animaci, hudbu a samotné vyprávění k vyvolání emocí a úvah.“

Oceňovaný krátký film si vedl dobře na 19 festivalech po celém světě. Dostal se do užšího výběru pro Oscary. Sice nakonec nebyl nominován, ale pro autory to není žádná ostuda. Žádný jiný brazilský animák nebyl Oscarům tak blízko.

Všechno začalo v roce 2011, kdy Hilariina sestra navštívila dětský domov, aby jim předala vánoční dárky. Byl tam jeden chlapec, který nejevil zájem o žádné z hraček. Když se ho zeptali, co by si přál, řekl, že deštník. Vzpomněl si, že naposledy viděl svého otce za deštivého dne. Potřeboval deštník, aby získal spojení s rodinou. Režisérku ten příběh natolik zaujal, že se ho rozhodla zpracovat, aby mohl šířit empatii a porozumění.

Trvalo asi deset let, než se podařilo projekt uskutečnit. Hilario ani její partner neměli ze začátku žádné zkušenosti s animací. Na projektu pracovali ve svém volném čase s výpomocí několika profesionálních umělců. Práce zabrala 20 měsíců čistého času. Deštník je dílem lásky, disciplíny a odolnosti,“ shrnuje režisérka svoje dílo.

]]>
2021-04-30T20:51:43+02:00 2021-04-30T13:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/porad/na-tahu/kampan-vecne-duse-epizoda-16-hlh9dv Kampaň Věčné duše | Epizoda 16 - NerdFix VĚČNÉ DUŠE JSOU ZPĚT! Tento týden nečekaně ve středu v klasickém čase 18:00 uvidíte pokračování jejich dobrodružství. Jiří Korčák https://nerdfix.cz/r/CaptainBigNose Flowee https://nerdfix.cz/r/Flowee Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer Robert Bauer https://nerdfix.cz/r/yuuchigo Kuba Staněk https://nerdfix.cz/r/JayAssCZ Robert Sluka https://nerdfix.cz/r/Shirou Daniel Habrda https://nerdfix.cz/r/Endy

Dobrodružství Věčných duší pokračuje. Po nečekaných problémech, které nastaly při příchodu do města Zadash si naši hrdinové alespoň na chvilku mohou oddychnout v místním hostinci a zpracovat všechny nové informace, které vyvěraly na povrch ze setkání s arcimágy Cerberus Assembly a Zermenosem Zářivým. Další kroky skupiny povedou na místo, kde Nezzodan podle všeho studoval. Jak se to ovšem s původní kouzelnickou akademií má nyní?

Sponzorem epizody je Samsung Smart Monitor.

Sponzorem pořadu je Fantasyobchod.cz

]]>
2021-04-30T04:30:32+02:00 2021-04-30T12:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/legendarni-knizni-predloha-pro-videoherni-serii-s-t-a-l-k-e-ar3no1 Legendární knižní předloha pro videoherní sérii S.T.A.L.K.E.R. dostává nové restaurované vydání - NerdFix Piknik u cesty, kultovní scifi kniha, která se stala předlohou pro herní sérii S.T.A.L.K.E.R. se vrací zpět do Česka. Nové vydání bude obsahovat překlad vycházející z úplného, originálního textu. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Když se řekne název Piknik u cesty, jen opravdový „knihomol“ si vybaví, o jaký titul se vlastně jedná. Avšak při použití druhého názvu Stalker už se chytne většina čtenářů. Ano, kniha Piknik u cesty od ruských bratrů Arkadije Strugackije a Borise Strugackije (Obydlený ostrov) figuruje jako volná předloha videoherní série S.T.A.L.K.E.R. od ukrajinského studia GSC Game World.

Hlavním prvkem knihy je Zóna, tajemná oblast plná záhadných jevů, kterou po sobě zanechala mimozemská Návštěva. Zóna je vskutku nebezpečné místo, kde každý nepromyšlený krok znamená jistou smrt. I přes toto nebezpečí Zónu navštěvují stalkeři, ilegální hledači mimozemských artefaktů, kteří riskují své životy, aby získali neobyčejné poklady. Někde hluboko v této oblasti se však nachází velmi zázračný artefakt, jenž dokáže zcela změnit osud nálezce i celého lidstva.

Kniha Piknik u cesty či chcete-li Stalker vznikla v roce 1972. V současné době se společně se sérií Metro 2033 jedná o klenot ruské sci-fi literatury, který ovlivnil nejen knižní, ale i filmový a videoherní průmysl. Úspěch knihy byl tak obrovský, že v roce 1979 vznikla v bývalém Sovětském svazu velmi dobrá filmová adaptace s názvem Stalker.

V Česku a na Slovensku se kniha Piknik u cesty také těšila velké oblibě. V současné době si naši čtenáři mohou vybrat z více než osmi vydání. První výtisk vyšel v roce 1974 pod taktovkou nakladatelství Mladá fronta. Na začátku nového milénia převzalo práva na knihu nakladatelství Triton, které Piknik u cesty vydává dodnes.

Poslední české vydání s názvem Stalker vzniklo v roce 2016. Během tohoto týdne se však Triton vrací s novou verzí, která nebude pouhým dotiskem. Kniha opět ponese originální název Piknik u cesty. Nejdůležitější novinkou však bude samotný obsah. Nové vydání bude obsahovat nový překlad od Konstantina Šindeláře, který vychází z úplného, zrestaurovaného textu originálu. Z toho plyne, že si čeští fanoušci budou moci po téměř padesáti letech přečíst Piknik u cesty přesně takový, jak ho původní autoři zamýšleli.

Podle prozatímních informací na knižním portálu Databázeknih.cz by mělo nové české upravené vydání vyjít již dnes 30. dubna/apríla 2021. Kniha vyjde jak ve fyzickém vydání s pevnou vazbou, tak i jako e-book. Cena fyzického vydání se bude pohybovat okolo 300 korun

]]>
2021-04-30T00:55:31+02:00 2021-04-30T11:00:00+02:00 6
https://nerdfix.cz/clanek/druhy-rocnik-eventu-dc-fandome-jiz-v-rijnu-ehysma Druhý ročník eventu DC FanDome již v říjnu! - NerdFix Úspěšný online event DC FanDome společností Warner. Bros a DC Comics se ukáže ve druhém ročníku a přinese fanouškům jistě mnoho zajímavých informací a vyparáděných trailerů. Zbyněk Povolný https://nerdfix.cz/r/Zypoman

Koronavirus je tu s námi jíž drahnou dobu a překazil nejednu popkulturní akci. Většina těch největších, včetně E3 a Comic – Con v San Diegu, přešla z důvodu pandemie do online prostoru a nabídla fanouškům alespoň nějakou náhradu, která se sice ani trochu nepřiblížila reálnému zážitku, ale i tak stále lepší něco než nic. Hlavně Comic – Con ve své střízlivější verzi nebyl tím pravým ořechovým.

Možná za to trochu můžou i společnosti Warner Bros. a DC Comics, protože ty se pod nátlakem čínského viru rozhodly pro vlastní sólovou akci s názvem DC FanDome. Jelikož portfolio obou firem je dosti objemné, tak tím pádem z koláče Comic – Conu chyběl pořádně šťavnatý kus, který se nahradit nepodařilo.

DC FanDome byl oproti tomu pořádně našlapaný, a tak není divu, že se autoři rozhodli pro druhý ročník, který nás čeká již 16. října/októbra tohoto roku. Očekáváme, že stejně jako loni bude tato velká akce dostupná pro všechny sledující zcela zdarma, byť na oficiální informace si musíme ještě počkat.

Nejspíš se dočkáme i zajímavých rozhovorů se členy Suicide Squad, protože nový film Sebevražedného oddílu očekáváme již v srpnu. Doufám ale i v trailery na připravovaného Shazama a Black Adama. Uvidíme, s čím se přiřítí do sálu Flash a jeho připravovaný film. Možná se dočkáme i nějakého oznámení ohledně dalších filmů, ať už se jedná o pokračování Aquamana nebo nějaké úplné novinky a nezapomínal bych ani na animované filmy a seriály, které jsou velkou devízou DC Comics.

Můžeme si ale prozatím trochu zatipovat, co by se mohlo na eventu DC FanDome ukázat. Předpokládám, že bychom měli vidět nový trailer na připravovaného Batmana od Matta ReeveseR. Pattisonem v hlavní roli. 

Musíme brát v úvahu i další filmy od Warner Bros., které nemají s komiksy nic společného. Zjistíme již v říjnu nějaké nové informace o případném pokračování filmu Mortal Kombat nebo se snad vrátí Godzilla a King Kong? Určitě má filmové studio pár želízek v ohni, o které se s námi podělí.

Očekával bych i notnou dávku informací o připravovaných hrách ze světa DC, ať už se jedná o Gotham Knights nebo o Suicide Squad - Kill the Justice League. Tam ale stále může dojít ke změně a hry se mohou ukázat již na E3 v Los Angeles, i když já spíše počítám s tím, že stejně jako loni si to autoři nechají na svůj vlastní festival.

Uvidíme nejspíše i seriálového Peacemakera v kůži populárního wrestlera Johna Ceny, který nám tuto výstřední postavu představí již ve filmu Jamese Gunna Suicide Squad. A sám jsem zvědavý, jakým směrem se vydají skomírající projekty stanice CW.

Tohle vše jsou zatím jen a pouze mé ničím potvrzené domněnky, ale jedno je jisté. V polovině října se můžeme těšit na obrovský online event, který bude napěchovaný trailery, rozhovory a dalšími informacemi, o kterých vás jistě budeme i dále informovat.

]]>
2021-05-02T06:33:10+02:00 2021-04-30T09:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/porad/90vterin/novy-star-wars-serial-w42dqx Nový Star Wars seriál?! - NerdFix Střepiny prý přinášejí štěstí, ale Killer z nich tedy moc nadšený není. Náladu mu nezlepšil ani zbytečný remake West Side Story a ani to, když zjistil, jakou Grišou je v seriálu Světlo a stíny. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Střepiny prý přinášejí štěstí, ale Killer z nich tedy moc nadšený není. Náladu mu nezlepšil ani zbytečný remake West Side Story a ani to, když zjistil, jakou Grišou je v seriálu Světlo a stíny. Alespoň, že má pořád ten Star Trek. A 90VTEŘIN!

Sponzorem pořadu je Samsung Smart Monitor

]]>
2021-04-29T19:49:12+02:00 2021-04-29T19:49:11+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/star-trek-axanar-sa-pripomina-novym-filmom-s-nazvom-1g4vlf Star Trek: Axanar sa pripomína novým filmom s názvom Interlude - NerdFix Jeden z najočakávanejších fanúšikovských Star Trek filmov sa blíži. Spolu s ním vznikajú aj ďalšie projekty. Film Interlude slúžiť ako medzihra medzi pôvodným Prelude to Axanar a samotným finále. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Star Trek: Axanar je jeden z najočakávanejších fanúšikovských filmov v Star Trek fandome. Skupina profesionálnych a poloprofesionálnych filmárov sa do histórie zapísala ešte filmom Prelude to Axanar, dvadsaťminútovým fiktívnym dokumentom o štvorročnej vojne medzi FederáciouKlingonmi, na ktorú sa v mnohých Star Trekoch odkazovalo, ale žiadny sa jej priamo nevenoval. Po dokumente mal nasledovať celovečený film, ktorý by naplno popísal udalosti v tejto štvorročnej vojne. Tvorcovia sa však dostali do konfliktu so spoločnosťou CBS, ktorej v súčasnosti patria práva na seriálové Star Treky.

Prvý film Prelude to Axanar

Dôvodom týchto nezhôd boli okrem iného financie, ktoré tvorcovia Axanaru vybrali v niekoľkých crowdfundingových kampaniach, ako aj predávané produkty. V dôsledku týchto súdnych sporov sa spoločnosť CBS rozhodla vydať nové pravidlá pre fanúšikovskú produkciu. Všetky fan filmy sú tak obmedzené na maximálne dve 15 minútové epizódy. Tým efektívne odstavili nie len celovečerný Axanar, ale aj niekoľko ďalších celovečerných projektov, ako aj 45 minútové epizódy projektov Star Trek: New VoyagesStar Trek: Continues. Ďalším pravidlom sa stala nemožnosť zapájať do týchto projektov hercov z oficiálnych Star Trek sérií. To zase efektívne odstavilo projekt Star Trek: Renegades, ktorý dali dokopy priamo bývalí herci zo Star Treku. Táto skupina nakoniec projekt premenovala a presunula ho do vlastného Renegade Univerza

Časom sa vďaka seriálu Star Trek: Discovery ukázalo, že CBS už v čase vydania Axanaru pripravovalo seriál práve z obdobia vojny proti Klingonom. Začalo sa teda pošuškávať, či sa v prípade Axanaru proste v tomto bode nebáli konkurencie vzhľadom na fakt, že ich vlastná predstava tejto prequelovej série v podstate prekopala kanonické zobrazenie dobových lodí Federácie, Klingonov a zo samotnej štvorročnej vojny urobili sotva jeden rok konfliktu. To sa však, samozrejme, nikdy oficiálne nepotvrdilo.

Autori Axanaru však systém trochu obišli. Pretože použili nemalé finančné zdroje na vybudovanie kompletne nového mostíka lode a ďalších kulís, celkom logicky sa nechceli uspokojiť len s dvoma kratšími epizódami. Ešte pred samotným finále sme sa teda dočkali krátkeho filmu Interlude. Ten ukazuje malý stret medzi dvoma najnovšími loďami federácie, medzi ktorými nechýba ani najdôležitejšia USS Ares a troma klingonskými D7. Film pokračuje rovnakým druhom rozprávania, ako Prelude to Axanar a má dokumentárne vsuvky od účastníkov konfliktu na jeho desiate výročie. 

Okrem tohto filmu navyše na YouTube kanáli projektu nájdeme aj niekoľko ďalších menších videí týkajúcich sa Axanaru. Tvorcovia navyše spolupracujú s YouTube kanálom Avalon Universe, ktorý združuje rôzne ďalšie fan filmy odohrávajúce sa v rovnakom období využívajúce aj niektoré kulisy vytvorené pre Axanar. Vďaka takýmto spoluprácam tak máme množstvo kvalitne vyzerajúcich Star Trek fan produkcií.

Trailer na Avalon Universe

Samotného Axanaru by sme sa snáď mali dočkať koncom tohto roka, aspoň to sľubujú tvorcovia. Meškanie je okrem iného spôsobené aj aktuálnou koronavírovou situáciou, ktorá značne oklieštila aj veľké filmové produkcie a malým takmer znemožňuje reálnu produkciu. Dúfajme, že sa tohto veľkého finálne naozaj dočkáme a hlavne že nebude sklamaním pre všetkých, ktorí do nej vložili svoje finančné prostriedky.

Alec Peters o aktuálnom stave produkcie
]]>
2021-04-29T14:52:35+02:00 2021-04-29T17:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/svet-world-of-darkness-se-podiva-na-stribrne-platno-ptwiu1 Svět World of Darkness se podívá na stříbrné plátno - NerdFix World of Darkness byl světu představen již v roce 1991, kdy vyšlo stolní RPG Vampire: The Masquerade. Od té doby se toto univerzum značně rozšířilo a podle všeho se nám představí i na filmovém plátně. Denis Bartek https://nerdfix.cz/r/DenisJarosov

Tento svět kombinující prvky hororu, fantasy, sci-fi a v některých případech i tak trochu kyberpunku, se objevil poprvé již v roce 1991, když Mark Rein-Hagen vypustil do světa stolní RPG Vampire: The Masquerade. Od té doby jsme se dočkali hned několika dalších stolních RPG, a dokonce i nějakých těch videoher. Tady se ovšem svět World of Darkness zastavit nehodlá.

Teď po třiceti letech se tajuplný svět World of Darkness podívá na filmové plátno a na naše obrazovky v podobě filmových snímků a seriálů. Informoval o tom magazín Variety, dle nějž byla do vedení těchto adaptací postavena společnost Hivemind. Tu můžete znát například díky seriálovému zpracování Zaklínače či filmu Bloodshot. Zatímco v čele produkce a psaní scénáře je Eric Heisserer společně s Christinem Boylanem.

I přesto, že prvotina z tohoto univerza Vampire: The Masquerade je fanoušky stále považována za nejlepší titul, velké popularity se také dostalo dalším kouskům ze světa World of Darkness. Mezi ně patří například Werewolf: The Apocalypse, Mage: The Ascension, Wraith: The Oblivion či Changeling: The Dreaming.

Nejsou to ale pouze stolní RPG, která nám představují svět World of Darkness, jelikož toto univerzum nám v průběhu let přiblížila řada videoher. Těmi nejznámějšími jsou tituly ze série Vampire nebo se vám také může vybavit nedávno vydané Werewolf: The Apocalypse – Earthblood, které nedopadlo zrovna nejlépe. Mimo to v tuhle chvíli vzniká Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2, na kterém pracuje studio Paradox Interactive.

Paradox Interactive vlastní práva jak na videoherní tituly, tak i na stolní hry z tohoto univerza. Navíc podle všeho bude tato společnost zapojena do vzniku filmových a seriálových adaptací, jelikož bude na vše dohlížet z pozice kreativního partnera.

"Svět World of Darkness je záměrně a nepopiratelně inkluzivní a různorodý," řekl Boylan magazínu Variety, "vždy to mělo smysl v rámci obsazování genderově vyvážených postav, protagonistů a antagonistů všech ras a reprezentace všech vyznání - přináší ženské a rozmanité publikum do her tak, jako nic předtím. Jeho hry a fanouškovská základna jsou místem, kde se ženy, POC a komunita LGBTQI cítí vítány, a jsme velmi hrdí na to, že tyto příběhy uvedeme do života."

Zatím sice nevíme, z jakých kousků budou filmové a seriálové adaptace čerpat inspiraci nebo kdy se něčeho z toho vůbec dočkáme, ale je rozhodně skvělé vědět, že se něco takového chystá. Můžeme jen doufat, že práce na filmech a seriálech budu probíhat lépe než ty na Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2, jelikož vývoj této hry má v poslední době značné problémy, kvůli nimž se titulu nedočkáme ani v letošním roce.

]]>
2021-04-29T19:23:25+02:00 2021-04-29T15:00:00+02:00 6
https://nerdfix.cz/clanek/chris-pratt-sa-stane-vojakom-z-buducnosti-v-the-tomorrow-war-7dnd6g Chris Pratt sa stane vojakom z budúcnosti v The Tomorrow War - NerdFix Sci-fi film The Tomorrow War sa stal obeťou koronavíru. Miesto kín tak smeruje na službu Amazon Prime Video, kde sa objaví v priebehu tohto leta. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Vodca Strážcov galaxie a bývalý zamestnanec papierenskej firmy Chris Pratt sa vo filme The Tomorrow War zmení na vojaka. Celovečerný sci-fi film sa mal pôvodne do kín dostať ešte koncom minulého roka, ale ako mnoho iných titulov, aj tento doplatil na nepriaznivú pandemickú situáciu a zavreté kiná. Spoločnosť Amazon ho však kúpila sumu 200 miliónov dolárov a uvedie ho celosvetovo na svojej platforme začiatkom júla/července.

Vo filme uvidíme cestovateľov z roku 2051, ktorí prídu do súčasnosti, aby ľuďom oznámili, že v budúcnosti ľudstvo prehráva vojnu s mocnou mimozemskou rasou. Jedinou nádejou je do vojny povolať ľudí z minulosti. Chris Pratt tu hrá učiteľa Dana Forestera, ktorý sa do vojny zapojí, aby mohol zachrániť svet pre svoju dcéru. Spojí sa preto geniálnou vedkyňou (Yvonne Strahovski) a svojim odcudzeným otcom (J.K. Simmons) a nechá sa odviesť do budúcnosti.

„Je to prvý celovečerný film, v ktorom som pôsobil ako výkonný producent,“ vyjadril sa Pratt na svojom instagrame začiatkom mesiaca „nemôžem uveriť tomu, aký je dobrý. Je emocionálny, plný akcie, vtipný, desivý, dobre odsýpa a zabije vás do podlahy! Je veľmi, veľmi dobrý! Všetky testy prerazili strechu. Skutočne. Takéto veci sa nedajú vymyslieť. Bežní ľudia pozerali tento film a dali mu A+!!“

Prattove nadšené reakcie zatiaľ zdieľať nebudeme, hlavne preto, že momentálne máme z filmu iba fotky krátky teaser. V tom sme sa poriadne nepozreli ani na budúcnosť a ani na mimozemšťanov. Samotný nápad je však celkom zaujímavý. Osobne som zvedavý, či sa v budúcej vojne objavia aj ľudia z ďalších historických období, nie len zo súčasnosti. Otázne je aj to, ako sa tu bude pracovať s možnými paradoxami. Fakt, že Forster ide bojovať kvôli svojej dcére, ktorá bude v danej budúcnosti už dávno dospelá, môže vytvoriť vcelku zaujímavé situácie. Samotné zobrazenie budúcnosti, kde už v roku 2051 dokážeme cestovať v čase, nás tiež zaujíma.

Všetko sa dozvieme už 2. júla/července na Amazon Prime Video. A ktovie? Pri súčasnej politike Amazonu možno aj s českým dabingom.

]]>
2021-04-29T04:01:28+02:00 2021-04-29T13:00:00+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/produkce-serialu-house-of-the-dragon-konecne-zapocala-smeeyz Produkce seriálu House of the Dragon konečně započala - NerdFix Dříve jsme měli informace o před produkci, které nás informovali a příběhu a postavách. Nyní se seriál ze světa Hry o Trůny hýbe kupředu. Ondřej Šrámek https://nerdfix.cz/r/Rhaegar

Z oficiálních zdrojů se k nám dostali fotografie herců, kteří si pročítají scénář, avšak ty alternativní jsou o poznání zajímavější. Fotografie byli pořízeny na Holywell Bay Beach v britském Cornwallu, což potvrzuje jihozápadní pobřeží jako klíčovou lokaci. Matt Smith v roli korunního prince Daemona Targaryena a Emma D’Arcy jako Rhaenyra Targaryen se předvádějí v kostýmech, které reprezentují rod Draka. Černá a rudá je běžně spojována s rodem Targaryenů stejně tak jejich stříbřité vlasy. Jen fialových očí se pravděpodobně nedočkáme ani v tomto seriálu.

Seriál ze světa Písně a ledu a ohně známější pod názvem Hra o trůny se posunul do produkce. Tento prequel z pera v G. R . R. Martina a Ryana Condala (Colony) se bude odehrávat přibližně 150 let před událostmi Hry o trůny. Jak můžeme odhadnout podle jména, seriál se bude zabývat rodem Targaryenů, který proslul tím, že dobyl Západozemí pomocí draků a také tím, že někteří jeho členové nebyli morálně nejdokonalejší. Sobecky doufám, že nám seriál ukáže i pozitivní stránku tohoto rodu. I když o tom spíše pochybuji. V době, kdy se bude odehrávat seriál, totiž probíhá Targaryenská občanská válka přezdívaná Tanec draků.

Nové fotografie se objevily na nově založeném oficiálním twitterovém účtu. Z něj taktéž můžeme vyčíst, že první epizody by měly mít premiéru někdy příští rok. Ryan Condal sdílí svoji showrunnerskou pozici s režisérem původní série Miguelem Sapochnikem. Mezi další producenty patří G. R. R. Martin, Vince Gerardis, Sara Lee Hess, Rom Schmidt, Clare Kilner, Geeta V. Patel a Greg Yaitanes.

„Vesmír Hry o Trůny je bohatý na příběhy,“ řekl programový prezident HBO Casey Bloys v říjnu 2019. „Těšíme se, až společně s Miguelem, Ryanem a Georgem prozkoumáme původ Rodu Targaryenů a dřívější éru Západozemí. “

House of the Dragon není jediný spin-off, na kterém HBO pracuje. Plánuje se hned několik dalších projektů: seriál podle knihy Rytíř Sedmi království (Tales of Dunk and Egg); zatím nepojmenovaný animovaný seriál The Nine Voyages, který se bude točit kolem Cloryse Velariona přezdívaného Mořský had, jedné z postav House of the Dragons; Bleší zadek (Flea Bottom) z prostředí chudinské čtvrti Králova přístaviště a nakonec 10,000 Ships, který se má odehrávat 1000 let před hlavními událostmi.

Je to vskutku velká nálož projektů. Některé zní zajímavě a jiné až příliš fantasticky. Zatím jsem rozhodně skeptický k tomu, jestli se všechny dostanou do produkce, tak jako House of the Dragons.

]]>
2021-04-30T01:23:13+02:00 2021-04-29T11:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/drama-oslo-ukaze-zakulisi-izraelsko-palestinskeho-konfliktu-3yw5fw Drama Oslo ukáže zákulisí izraelsko-palestinského konfliktu - NerdFix HBO připomíná klíčové okamžiky izraelsko-palestinského konfliktu. Americký snímek Oslo, jenž je adaptací stejnojmenné divadelní hry dramatika J. T. Rogerse, se představil v oficiálním traileru. Daniel Orság https://nerdfix.cz/r/DannyEl

HBO zveřejnilo první oficiální trailer dramatického snímku Oslo, jenž je adaptací stejnojmenné divadelní hry, která získala Cenu Tony. Její autor, dramatik J. T. Rogers, stojí za scénářem a produkcí filmu, jehož režijní taktovky se ujal Bartlett Sher. Jste připraveni připomenout si klíčové okamžiky izraelsko-palestinského konfliktu?

Příběh se točí kolem norského páru, který se ocitl uprostřed jednání o mírových dohodách z Osla z roku 1993, což je v současnosti označováno jako stěžejní dohoda mezi izraelskou vládou a Organizací pro osvobození Palestiny (OOP). Snímek tak sleduje tajné rozhovory ze zákulisí politických tlaků, nečekaná přátelství a tiché hrdinství malé, ale oddané skupiny Izraelců a Palestinců, jež vyústilo v uznání státu Izrael Palestinskou osvobozeneckou organizací a uznání OOP Izraelem jako zástupce palestinského lidu a jako partnera při jednáních.

„Svět si nad tímto konfliktem myje ruce, protože nevěří, že se můžete změnit,“ zaznívá v traileru, kde se v hlavních rolích objevili Ruth Wilson coby norská ministryně zahraničí a Andrew Scott, který hraje jejího manžela a uznávaného sociologa v jedné osobě. Dále ve filmu hrají Salim Dawm, Waleed Zuaiter, Igal Naor nebo Jeff Wilbusch alias Uri Savir, generální ředitel izraelského ministerstva zahraničí.

A kdy se tohoto ohlédnutí za minulostí dočkají diváci? Drama Oslo se je pokusí nadchnout formální nostalgií 90. let minulého století již 29. května 2021, kdy se objeví na kartě HBO Max.

]]>
2021-04-29T11:02:05+02:00 2021-04-29T09:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/porad/top5/nechutne-filmy-ze-kterych-budete-zarucene-zvracet-w44mum Nechutné filmy, ze kterých budete zaručeně zvracet - NerdFix Sledování filmů v nás může vyvolat mnoho emocí - strach, napětí, radost, starost… No a nebo také znechucení. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Sledování filmů v nás může vyvolat mnoho emocí - strach, napětí, radost, starost… No a nebo také znechucení. Někteří filmaři se toho totiž rozhodně nebojí a svými díly posouvají laťku nechutnosti tak vysoko, že sledovat tyto filmy je horší než dokola sjíždět Ordinačku s Ulicí dohromady. Takže, přátelé, kyblíčky do ručky, jde se na to. TOP 5 Filmů, ze kterých budete chtít zaručeně zvracet.

]]>
2021-04-28T04:15:18+02:00 2021-04-28T17:00:00+02:00 3
https://nerdfix.cz/clanek/nova-seria-legends-of-tomorrow-prinesie-animovanu-epizodu-xrf5yb Nová séria Legends of Tomorrow prinesie animovanú epizódu od Disney a kopec ďalších šialeností - NerdFix Už o niekoľko dní sa dočkáme premiéry novej série CW seriálu Legends of Tomorrow. Tvorcovia doterajšiu šialenosť seriálu ešte vystupňovali a čaká nás celá animovaná epizóda. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Seriál Legends of Tomorrow sa v rámci Arrowevrse v priebehu svojej existencie nečakane vyprofiloval. Od prvej série, ktorá sa aspoň snažila byť vážna a dramatická, sa v priebehu nasledujúcich rokov zmenil na šialenú jazdu plnú farebných nápadov a bláznivých scén. Samotné postavy tak boli napríklad uväznené v televíznych seriáloch, kde si uvedomili, že aj oni sami v len seriálové postavy. Viac menej. A to je len vrchol ľadovca toho, čo robí tento seriál odlišným od zvyšku Arrowverse. Zároveň je divácky pomerne obľúbený práve preto, že sa neberie tak vážne, ako ostatné superhrdinské seriály od CW. A tiež preto, že dali priestor pred tým zrušenému Constantinovi v tvárou Matta Ryana.

Skupina v čase cestujúcich hrdinov sa v novej sérií bude musieť vysporiadať s v čase cestujúcimi mimozemšťanmi. Najhoršie na tom je, že táto banda vesmírnych darmožráčov uniesla ich vodkyňu Saru Lance alias White Canary. Ale v novom traileri ju vidíme, takže ju snáď šťastne zachránia. Zároveň v ňom vidíme aj akúsi divnú spevácku show, fast food predávajúci hamburgery zo skutočných mimozemšťanov a celú jednu animovanú epizódu, čím seriál opäť raz prekonáva sám seba. 

„Urobili sme to preto, že pôvodne to malo byť normálne hrané, ale potom tam príde bod, v ktorom je to také divné, že som mal problém predstaviť si to ako hranú vec“ vyjadril sa producent Phil Kelmmer pre Entertainment Weekly, „a tak som povedal, ‚Hej, ľudia, pôsobí to ako Disney film z devätdesiatych rokov. Čo keby sme najali pár Disney animátorov z devätdesiatych rokov, ktorí sú teraz na dôchodku a urobili to ako devätdesiatkovú vec?“

Nejde pritom o prvý seriál, ktorý vytvoril animovanú epizódu. Pred troma rokmi sa podobná vec stala v jednej epizóde seriálu Supernatural. Tá vzdala hold internetovým vtipom vychádzajúcim z fotografie, na ktorej bola zaparkovaná dodávka Mystery Machine Inc. z rozprávky Scooby Doo vedľa typického Chevy Imapala 1967 bratov Winchesterovcov. V jednej z epizód teda SamaDeana Winchesterovcov z nejakého dôvodu pohltí televízia. Stanú sa z nich animované postavičky a ocitnú sa v epizóde Scooby Doo, čo bol crossover, na ktorý fanúšikovia oboch seriálov čakali celé roky. Keďže však ide o seriál od rovnakej televízie, vlastne to nie je až také divné.

Zostrih trailerov k animovanej epizóde Supernatural

Legends of Tomorrow majú však v rukáve oveľa viac es, ako len jednu animovanú epizódu a šiesta séria snáď prekoná všetko, s čím prišli tvorcovia doteraz. A diváci to milujú. Keďže do premiéry ostáva 6 dní, produkcia v odkaze na americkú vianočnú koledu odštartovala event s názvom Six Days od Legends of Tomorrow. Každý deň sa tak môžeme tešiť na nejaké ďalšie útržky novej série, od teaserovklipov až po rozhovory s hercami.

Producent Phil Kelmmer prezradil aj niečo o hlavnom záporákovi série. Hrá ho Raffi Barsoumian (Upírske denníky) a ide o šialeného génia, ktorý má vlastné plány s ľudstvom. Práve on by mal stáť za únosom Sary, pričom na ňu necieli ako na obeť, ale ako na potenciálnu partnerku: „Náš veľký záporák má altruistické dôvody a chce svojim spôsobom zachrániť ľudstvo. Saru vidí ako nástroj s pomocou ktorého to dosiahne. Jeho nápady sú samozrejme kompletne mimo, ale Sara ho nejakým neromantickým spôsobom fascinuje. A hoci sa jej podarí ujsť, ale on sa jej len tak ľahko nevzdá. A hoci fyzicky mu dokáže uniknúť, psychické následky si so sebou ponesie celý zvyšok série.“

Šiesta séria Legends of Tomorrow sa na stanici CW objaví 2. mája/května. U nás sa nové časti tradične objavujú na Netflixe vždy 24 hodín po americkej premiére. Zatiaľ nič nenaznačuje tomu, že by to malo v prípade šiestej série Legends byť inak.

]]>
2021-04-28T13:48:40+02:00 2021-04-28T15:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/clen-vecnych-dusi-obvinen-z-vrazdy-3ubx2l Člen Věčných duší obviněn z vraždy! - NerdFix Minulý týden uzavřeli hrdinové své dobrodružství v Hupperdooku a pomocí teleportačního kruhu se dostali do města Zadash. Jaká dobrodružství je čekají v tomto městě? To zjistíme již dnes! Kuba Staněk https://nerdfix.cz/r/JayAssCZ

Minulý týden uzavřeli hrdinové své dobrodružství v Hupperdooku a pomocí teleportačního kruhu se dostali do města Zadash. Jaká dobrodružství je čekají na tomto místě? To zjistíme již dnes! 

V minulé epizodě se naši hrdinové rozloučili s městem, které nikdy nespí - Hupperdookem. Před odchodem ale ještě museli vyřídit několik záležitostí. Que T. přesvědčil Pim Bushlokovou, aby se přestěhovala do Vily a postarala se o jeho nevlastní matku. Tento úkol byl obtížnější než se zdál. Naštěstí jsou ale Que a Thom zruční instalatéři a dokázali z obývacího pokoje udělat novou kuchyň dříve, než byste řekli švec. I to, mimo jiné, pomohlo přesvědčit Pim, že se do domu skutečně chce nastěhovat.

Poté Duše ještě vyzvedly nové brnění, které si objednal Thomerican, našly Mistrala, který si dopřával pohodové odpoledne s kávou a daly pár posledních obchodních rad Marshigu Trautovi. Následovalo ještě dojemné loučení s koněm Fifinkou a poté již vzhůru do teleportačního kruhu směr Zadash.

Tam se hrdinové vynořili přímo v archivu Kobaltové duše. Řádu, jehož členem je Anthony. Bohužel se právě Anthony musel v archivu představit a došlo tak na to, čeho se zejména Brindal obával. Místní členové řádu měli informace o tom, že Anthony je hledaný za vraždu své sestry a museli ho tam nahlásit. Našeho oblíbeného mudroprda poté odvedli a zavřeli do vězení.

Zbytek skupiny se mezitím opět setkal se Zermenosem Zářivým. Klerikem, který kdysi oživil Thomericana. Ten jim sdělil, že pro ně má nové informace o Nezzodanovi a také to, že by byl rád, kdyby ho doprovodili na schůzku, která ho zrovna čeká.

Na schůzce se Věčné duše seznámily s Oremidem Hassem a znovu setkaly s Ludinusem Da'leth, dvěma arcimágy Cerberus Assembly. Tito dva muži chtěli vědět veškeré informace, které skupina nastřádala o Nezzodanovi. Duše byly ve sdělování informací velmi opatrné, což se úplně nelíbilo Ludinovi a po krátké chvíli je opustil. Oremid Hass jim ale vysvětlil, že nyní mají se Zermenosem dva úkoly, které se týkají právě Nezzodana. Nabídl jim, aby se jeden z těchto úkolů vydali vyřešit, zatímco on se Zermenosem půjdou na ten druhý. Úkol, který jim Hass představil, spočíval v tom, že se vyrazí seznámit s Nezzodanovým bývalým učitelem a pokusí se od něj získat co nejvíce informací.

Hrdinové s touto domluvou souhlasili. Zejména i proto, že jim Oremid nabídl, že zařídí Anthonyho propuštění z vězení, aby jim s tímto úkolem pomohl. Po uzavření dohody se Duše vydaly směrem do místního hostinec, aby zde počkaly na Zermenose s dalšími informacemi. Nyní čekají až se vrátí, ale předtím se stala jedna velmi dobrá věc. Přišel za nimi Anthony.

Jaké další informace o Nezzodanovi a jeho učiteli sdělí naší skupině Zermenos?

• Podaří se Duším diskrétně vyslechnout Nezzodanova učitele, nebo to skončí krveprolitím?

• Jak se Anthony vypořádá se vzniklou situací, která je pouze dočasně vyřešena?

Odpovědi na tyto otázky získáme již dnes od 18:00 na Twitchi, Youtube a zde na Nerdfixu.

]]>
2021-04-28T04:14:00+02:00 2021-04-28T13:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/opusteny-astronaut-s-amnezii-se-snazi-prezit-v-ceskem-jhw7c8 Opuštěný astronaut s amnézií se snaží přežít v českém románu V prázdnotě - NerdFix Debutový román V prázdnotě od Filipa Kurečka na konci roku 2020 úspěšně prošel crowdfundingovou kampaní na portálu Pointa.cz. Od tohoto pondělí si ho mohou zakoupit i lidé, kteří kampaň nepodpořili. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Za poslední rok, co sledujeme knižní crowdfundingovou stránku Pointa.cz, úspěšně prošlo kampaněmi jen pár vybraných knih. Mezi ně můžeme zařadit například sci-fi román Fialová od Anny Šulákové, o kterém jsme vám přinesli samostatný článek v srpnu/augustu minulého roku.

Během konce roku 2020 prošel kampaní na Pointa.cz další zajímavý titul, který nás bohužel minul, avšak bez problému uspěl. Řeč je o sci-fi románu V prázdnotě od mladého začínajícího autora Filipa Kurečky, jenž čtenáře zavede do temného vesmíru.

Příběh románu V prázdnotě začíná probuzením hlavního hrdiny ve spánkové komoře na obrovské vesmírné lodi. Dotyčný si nepamatuje, kdo je, kde je a jak se tam vůbec dostal. Při prozkoumávání plavidla objevuje všude mrtvé členy posádky. Jediným jeho společníkem se stává umělá inteligence v lodních počítačích. Dokáže hrdina společně s ní ochránit sebe i loď před nebezpečným polem asteroidů a nevítaným hostem? „Na pomoc jim sice vyráží nová loď s posádkou, stihne se k nim ale dostat včas?“

Jak jsme již uváděli, Filip Kurečka prošel úspěšně kampaní koncem roku 2020. Během včerejšího dne informoval autor na svých webových stránkách, že kniha již oficiálně vyšla a zakoupit ji mohou i lidé, kteří nepřispěli během kampaně. Avšak je v tom jeden háček, náklad obsahuje pouhých tisíc kusů. Pokud vás kniha zaujala, s nákupem byste neměli otálet. Román V prázdnotě můžete zakoupit na eshopu webu Pointa.cz za 259 korun

]]>
2021-04-28T04:08:22+02:00 2021-04-28T11:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/west-side-story-se-vraci-steven-spielberg-objevuje-kouzlo-3k001a West Side Story se vrací, Steven Spielberg objevuje kouzlo filmového muzikálu - NerdFix Steven Spielberg se rozhodl oživit jeden z nejúspěšnějších muzikálů všech dob. West Side Story se vrací v novém kabátu, na velká filmová plátna se dostane koncem roku. Daniel Orság https://nerdfix.cz/r/DannyEl

Steven Spielberg během své kariéry natočil několik filmů, které se navždy zapsaly do dějin světové kinematografie. Jeho hvězdné portfolio v současnosti zdobí jak sci-fi blocbustery, tak slavné horory nebo historická dramata. Za téměř 50 let své režijní praxe ale nikdy neokusil kouzlo muzikálového žánru, a to se právě chystá změnit. Na internetu se díky 20th Century Studios nedávno objevil oficiální teaser snímku West Side Story, který je novou adaptací světově proslulého muzikálu, ale nikoliv původního filmu z roku 1961, za nímž stojí Robert Wise a Jerome Robbins, přestože v průběhu minulého století získal 10 Oscarů.

"Tento příběh není jen produktem své doby, ale ty časy se vrátily a vrátily se s jakousi společenskou zuřivostí," popisuje Spielberg, v jehož nejnovějším filmu se newyorský West Side se opět stane odbytištěm neustálých konfliktů dvou pouličních gangů. Tryskáči a Žraloci se nenávidí a neexistuje způsob, jak utišit vzájemnou rivalitu. Hlavní roli Tryskáče Tonyho převezme Ansel Elgort. Ten se na první taneční zábavě zamiluje do Marie v podání Rachel Zegler.

Tvůrčí tým filmu za přibližně 100 mil. USD spojuje to nejlepší z Broadwaye i Hollywoodu. Zahrnuje totiž Tonyho Kushnera, který mimo jiné zastává funkci výkonného producenta, Justina Pecka, oceněného choreografa, jenž má na starosti hudební čísla ve filmu, proslulého dirigenta Los Angeles Philharmonic a držitele ceny GRAMMY Gustavo Dudamela, který pomohl při nahrávání ikonické partitury, nebo Davida Newmana coby skladatele a dirigenta nominovaného na Oscara.

Málokterý muzikál byl na Broadwayi úspěšnější než West Side Story, filmové ztvárnění na sebe proto nenechalo dlouho čekat a stalo se triumfem, jenž se Spielberg rozhodl oživit. Ikonický muzikál na motivy Romea a Julie se společně s novými tvářemi vrátí na filmová plátna koncem tohoto roku, do našich kin konkrétně 9. prosince 2021

]]>
2021-04-28T04:06:54+02:00 2021-04-28T09:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/lidske-spolecenstvi-celi-prazdnote-sequel-serie-saga-vc2i3c Lidské Společenství čelí Prázdnotě, sequel série Sága Společenství představuje novou hrozbu pro lidstvo - NerdFix Po vydání skvělé série Sága Společenství plánuje nakladatelství Planeta9 vydat sequelovou trilogii Prázdnota. Ta čtenáře zavede přibližně 1500 let do budoucnosti, kde budou lidé čelit nové hrozbě. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Daleká budoucnost, rok 3589. Před dlouhými patnácti sty lety dokázalo lidské Společenství porazit brutální mimozemskou civilizaci Dokonalých. Bezpečí a mír však netrvá věčně. Ve vesmíru se začíná rozpínat obrovská hrozba, Prázdnota, která se rozpíná všemi směry a požírá vše, co stojí v cestě – planety, hvězdy, a dokonce i celé galaxie. „Jediným spojením s Prázdnotou jsou Sny. Sny, kolem kterých povstal náboženský kult, který chce do jejího nitra vypravit Pouť.“ Nikdo však nemůže vědět, zda Pouť přinese spásu či zkázu. Expanzi Prázdnoty může taktéž katastrofálně zrychlit, a proto vyprovokuje i reakci mimozemských sousedů. Společenství směřuje k další krizi.“

Těmito větami by se dala shrnout zápletka sci-fi série Prázdnota, jejíž první díl s podtitulem The Dreaming Void napsal v roce 2007 úspěšný britský spisovatel Peter F. Hamilton. Ten má na svém kontě již mnoho úspěšných titulů. Mezi jeho nejlepší díla můžeme zařadit série Sága Společenství (prequel zmiňované série Prázdnota) a Úsvit noci.

Série Prázdnota v současné době obsahuje tři fantastické romány, jejichž hodnocení přesahuje na portálu Goodreads hranici čtyř hvězdiček z maximálních pěti. Na rozdíl od prequelové série Sága Společenství u nás doposud žádná z těchto knih nevyšla. To se však během tohoto týdne změní.

Stejně jako tomu bylo u série Sága Společenství, české vydání prvního dílu Prázdnoty s podtitulem Sny u nás plánuje vydat malé sci-fi nakladatelství Planeta9. Kniha by měla vyjít v měkkých deskách s překladem od Jany Oščádalové a Jana Oščádala.

Datum vydání je naplánováno na čtvrtek 29. dubna/apríla 2021. V současné době si již titul můžete předobjednat na eshopu nakladatelství za 399 korun. Po vydání by měla být k dispozici i elektronická verze. 

]]>
2021-04-27T16:20:40+02:00 2021-04-27T16:19:39+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/tento-tyden-s-na-tahu-l0dw9h Tento týden s Na tahu - NerdFix Tento týden nás Věčné duše čekají netypicky ve středu! Kromě toho chystají Tahouni pravidelný sobotní stream Lam Na tahu, na kterých bude Robko padat ve Fall Guys! Kuba Staněk https://nerdfix.cz/r/JayAssCZ

Tento týden nás Věčné duše čekají netypicky ve středu! Kromě toho chystají Tahouni pravidelný sobotní stream Lam Na tahu, na kterých bude Robko padat ve Fall Guys! 

Věčné duše tento týden ukradnou středeční vysílací čas Showtimu, který se přesune na pátek. Pokud si tedy dobrodružství této skupiny nechcete nechat ujít, zapněte stream o den dřív! Nebojte se ale nic, záznam streamu pojede i v typický čas, tedy ve čtvrtek od 18:00.

Naši hrdinové získali nové informace o jejich nepříteli Nezzodanovi. Pravděpodobně se vydají navštívit jeho bývalého učitele. Jaké informace o velkém zlosynovi získají?

Tradiční sobotní herní stream má tento týden na starosti Robko. Jako hru si zvolil oblíbenou skákací (lépe řečeno padací) hru Fall Guys. Tato hra je velmi odvážným pickem, když uvážíme, jak hodně se náš Yuuchi dokáže při hraní her rozvášnit. Pokud tedy chcete vidět nějaké kvalitní rejžování, nezapomeňte v sobotu v 18:00 naladit Twitch kanál Na tahu!

O čem je vlastně Fall Guys?

"Nejlepší barva v Magic: the Gathering je samozřejmě modrá. Ostatní barvy se vyplatí hrát jen proto, abyste si uvědomili, o co přicházíte, pokud nehrajete modrou."

ROBKO Z NA TAHU
]]>
2021-04-27T14:46:24+02:00 2021-04-27T13:00:00+02:00 7
https://nerdfix.cz/clanek/star-wars-knights-of-the-old-republic-dostane-fanouskovsky-9eva61 Star Wars: Knights of the Old Republic dostane fanouškovský seriál - NerdFix Nezdá se, že by film podle Star Wars: Knights of the Old Republic, získal oficiální film tak jak se před lety šuškalo. Proto je tento fanouškovský projekt ještě zajímavější. Ondřej Šrámek https://nerdfix.cz/r/Rhaegar

Kolem Star Wars se zase rozvířily vody. Zdá se, že remake hry Star Wars: Knights of the Old Republic, o kterém se spekulovalo, pravděpodobně vznikne. Potvrdil to novinář Jason Schreier. Na oficiální oznámení nebo konkrétní informace si však musíme ještě počkat.

Projekt oddaných fanoušků z YouTube kanálu Unreal Cinema si však také zaslouží svoji pozornost. Jejich cíl je ambiciózní. Ve formě miniseriálu, který se bude skládat z 30 - 60minutových epizod chtějí převést hru do moderní podoby. Používají k tomu Unreal Engine, který se kromě her využívá už i ve filmové a seriálové tvorbě. Příkladem za všechny je třeba Mandalorian. Z prvních ukázek lze určitě rozpoznat zapálení pro věc. Můžeme si v nich všimnout všech ikonických planet, lodí, zbraní a známých postav v čele s ikonickým vzhledem Darth Revana.

U obdobných projektů jsem vždy skeptický, pokud jde o vlastníky autorských práv, tedy Disney. Zde prý tvůrci dostali posvěcení od samotného Lucasfilmu, pokud dodrží pár jednoduchých pravidel. Nesmí použít žádné záběry nebo hudbu z filmů, nesmí na seriál veřejně vybírat peníze ani jej jinak zpoplatňovat a musí jasně uvést, že jde pouze o nezávislý projekt. Patreon však údajně není s těmito pravidly v rozporu. Pokud vás ukázky zaujaly, tak jako mě, můžete zvážit drobný příspěvek na stránkách projektu.

]]>
2021-04-27T11:57:22+02:00 2021-04-27T11:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/stracate-sa-v-serii-shadow-and-bone-netflix-vam-nachystal-yb31xs Strácate sa v sérií Shadow and Bone? Netflix vám nachystal interaktívnu mapu - NerdFix Nový fantasy seriál od Netflixu podľa knižnej série Griša patrí medzi populárne tituly streamovacieho gigantu. Pokiaľ sa v rozsiahlom fantasy svete strácate, Netflix si pre vás pripravil interaktívnu Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Zdá sa, že seriál Shadow and Bone (u nás Světlo a stíny) od Netflixu má byť ďalšou veľkou vecou popri Zaklínačovi. A dáva to zmysel. Ide o veľký projekt vytvorený podľa populárnej a rozsiahlej fantasy série s pomerne originálnou zápletkou a zaujímavým svetom. Navyše vypĺňa voľný priestor medzi dvoma sériami Zaklínača

Že má Netflix k tomuto seriálu podobný prístup ako v prípade temnej slovanskej fantasy poľského autora Andrzeja Sapkowského sa ukazuje aj na tom, ako je seriál promovaný. Podobne ako v prípade Zaklínača totiž spoločnosť prichystala interaktívnu mapu a mnoho ďalších vecí týkajúcich sa zaujímavého sveta trilógie Griša a dualógie Šest vran. 

Samotná mapa je veľmi zaujímavá a mám dojem, že obsahuje viac vecí, ako tá zo Zaklínača. Okrem podrobných opisov jednotlivých miest sa môžete pozrieť aj na 360 stupňové interaktívne vyobrazenia niektorých lokalít zo seriálu, medzi ktoré patrí Alinina izba či Crow Club. Všetky tieto miesta sú interaktívne a obsahujú videá, scény zo seriálu, 3d modely rôznych rekvizít a dodatočné informácie zo sveta Griše. 

Okrem mapy si môžete spraviť osobnostný test, ktorý vám povie, aký typ Griše ste, alebo iný, ktorý odhalí, ktorý člen party Kaza Brekkera sa k vám hodí najviac. Tiež si môžete vytvoriť svoju vlastnú grišiu avatarku. Tá je maľovaná štýlom Kevina Wada, pôvodného tvorcu oficiálnych artworkov k dualógií Šest vran

Pokiaľ teda pozeráte seriál a máte dojem, že sa v rozsiahlom fantasy svete Leigh Bardugo strácate, táto interaktívna mapa vám môže pomôcť. A ak ste seriál ešte stále nevideli, vyčkajte na našu recenziu, na ktorej už usilovne pracujeme.

]]>
2021-04-27T05:23:38+02:00 2021-04-27T09:00:00+02:00 2
https://nerdfix.cz/porad/90vterin/ted-mosby-se-meni-na-zenu-v-jak-jsem-poznala-vaseho-otce-l9743z Ted Mosby se mění na ženu v Jak jsem poznala vašeho otce! - NerdFix Seriál Jak jsem poznal vaši matku dostane nový spinoff, vrací se Dexter a Captain America také, jenomže trochu jinak, než byste čekali. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Seriál Jak jsem poznal vaši matku dostane nový spinoff, vrací se Dexter a Captain America také, jenomže trochu jinak, než byste čekali. Batman a Fortnite jsou nadmíru úspěšní a my na to vše nepotřebujeme ani 9 sérií. Stačí nám 90VTEŘIN.

Sponzorem pořadu je Samsung A52

]]>
2021-04-26T22:03:30+02:00 2021-04-26T22:03:30+02:00 6
https://nerdfix.cz/clanek/serial-the-last-of-us-ma-dva-rezisery-z2h3i1 Seriál The Last of Us má dva méně známé režiséry - NerdFix Příběh se odehrává dvacet let poté, co byla moderní civilizace zničena. Joel (Pascal) je najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie (Ramsey) z represivní karanténní zóny. Michal Burian https://nerdfix.cz/r/Miky

Seriálové adaptace akčního thrilleru The Last of Us od Naughty Dog se ujmuli dva režiséři. Natočením epizod novinky od HBO byli pověřeni Jasmila Žbanić a Ali Abbasi. Kromě toho víme, že pilotní epizodu má na starost Kantemir Balagov (Vysoká dívka, v originále Beanpole).

Jasmila Žbanić je bosenskohercegovská režisérka, která napsala a z křesla režiséra dohlížela na Grbavica s příběhem ze současného Sarajeva, drama On the Path, reality show Love Island nebo válečné drama Quo Vadis, Aida?. Za film Grbavica dostala Zbanić cenu Golden Bear na berlínském filmovém festivalu. Její filmy byly nominovány na další různé filmové ceny, včetně nominace na nejlepší mezinárodní film toho roku na Oscarech.

Ali Abbasi je íránsko-švédský filmový režisér a autor scénářů. Ve svém portfoliu má dánské hororové drama Shelley z roku 2016 a o dva roky mladší švédský fantasy film Border. Druhý snímek byl oceněn filmovým festivalem v Cannes.

Jak se sami můžete přesvědčit, oba mají s tímto žánrem zkušenosti.

Výkonní producenty a scénáristy seriálu The Last of Us jsou Neil Druckmann (scénárista a kreativní ředitel hry) a Craig Mazin, tvůrce krátkého seriálu Černobyl pro HBO. V hlavních rolích se můžeme těšit na Pedra Pascala (Hra o trůny, The Mandalorian) jako Joela a Bellu Ramsey (hvězdu Her o trůny) v kůži Ellie. Tommyho, bratra Joela, si zahraje Gabriel Luna (Agenti S.H.I.E.L.D.).

Příběh se odehrává dvacet let poté, co byla moderní civilizace zničena. Joel (Pascal) je najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie (Ramsey) z represivní karanténní zóny. To, co se na začátku zdá jako jednoduchá a rychlá práce, se brzy stane brutální a srdcervoucí cestou. Společně musejí projít Spojenými státy a spoléhat vzájemně na sebe, aby dokázali přežít.

Podle nedávných zpráv se má začít natáčet v červenci v Kanadě. Neil Druckmann před časem prozradil, že se seriál občas výrazně odkloní od hry vytvořené studiem Naughty Dog pro konzole PS3. Pro scénáristy bylo důležité zachovat filozofické základy příběhu. Konkrétně identitu Joela a Ellie a důvody jejich nebezpečné cesty. Upozaděny jsou nepodstatné detaily jako je, zda má Joel nosit stejnou kostkovanou košili nebo Ellie stejné červené tričko.

„Na některých místech je televizní seriál s hrou velmi podobný. Je legrační sledovat můj dialog ze hry ve scénářích HBO. Jindy se ale výrazně liší, aby lépe fungovaly v jiném médii,“ prozradil Druckmann z Naughty Dog v rozhovoru s americkým magazínem IGN.

]]>
2021-04-26T22:31:01+02:00 2021-04-26T18:34:58+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/z-dextera-je-lumbersexual-v-kratkom-teaseri-na-novu-seriu-15mkx8 Z Dextera je lumbersexuál v krátkom teaseri na novú sériu - NerdFix Že sa seriálový Dexter vracia v novej sérií nie je žiadna novinka. Krátky teaser k tejto sérií s hlasom Michaela C. Halla ale áno. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Populárny seriál o masovom vrahovi s morálnym kódom menom Dexter mal fanúšikov po celom svete vrátane našich dvoch republík. Finále poslednej série však nebolo prijaté najlepšie. Aj preto sa televízna sieť Showtime rozhodla natočiť celú ďalšiu sériu. Limitovaná 10 dielna séria bude slúžiť ako nové finále seriálu a mala by napraviť všetko, čo sa divákom nepáčilo na pôvodnom finálne.

Odohrávať sa bude desať rokov po udalostiach poslednej časti. Vieme, že Dexter tu nafingoval svoju vlastnú smrť a potom sa objavil ako drevorubač v lesoch ďaleko od Miami. A práve na tento fakt nadväzuje krátky video teaser, ktorý obsahuje jediný záber pomaly približujúci na sekeru zaseknutú do pňa a v diaľke horiaci ohník. Do toho počuť naráciu predstaviteľa Dextra, Michaela C Halla, ako hovorí: „Je načas vrátiť sa k prirodzenosti. Mojej prirodzenosti.“

Ak by to nebolo jasné z ukážky, tvorcovia sa nám snažia povedať, že seriál sa bude vracať k svojim koreňom a môžeme sa tešiť na Dextera, ktorého milujeme. Hlavným záporákom bude tentoraz Clancy Brown (dabér Mr. Krabsa), ktorý si zahrá neoficiálneho starostu mestečka Iron Lake Curta Caldwella, bývalého kamionistu vlastniaceho miestnu zastávku pre kamióny a niekoľko kamiónov. Opisovaný je ako klasická postava, ktorú by ste nikdy nemali rozhnevať. Je dobrý k svojim priateľom, ale nič neodpustí tím, ktorí ho oklamú. 

Popri Brownovi sa v sérií objavia aj Julia Jones, Johnny Sequoyah, Sylivie Love Jack Alcott. Zatiaľ však nie sú správy o tom, že by sa mali vrátiť iné seriálové postavy okrem samotného Dextera. Dej sa zároveň bude odohrávať v štáte New York, zdá sa teda, že Dexter z Oregonu odíde a nevráti sa ani do Miami. Je však ešte príliš skoro predpokladať, čo všetko sa stane, či nestane, v celých 10 epizódach limitovanej série.

]]>
2021-04-26T13:13:39+02:00 2021-04-26T15:30:00+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/mahit-dzmare-vysetruje-vrazdu-velvyslance-v-ocenovane-space-lwyfzy Mahit Dzmare vyšetřuje vraždu velvyslance v oceňované space opeře Teixcalaan - NerdFix Cenou Hugo oceněný první díl space opery Teixcalaan s podtitulem Vzpomínka zvaná říše míří do Česka. České vydání s překladem od Vratislava Kadlece by nakladatelství HOST mělo vydat koncem léta. Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/petr-sebor-sebron

Sci-fi subžánr space opera většinou představuje dobrodružství, ve kterém převládají obrovské vesmírné bitvy a řešení nějakého mezihvězdného konfliktu. Nová série Teixcalaan od autorky vystupující pod pseudonymem Arkady Martine samozřejmě řeší nějaký vesmírný konflikt, ale za pomoci diplomacie a vyšetřování.

Hlavní hrdinkou je velvyslankyně Mahit Dzmare, jež se vydává na cestu do centra mezihvězdné Teixkalánské říše. Po příjezdu zjistí, že její předchůdce, dřívější velvyslanec malé, ale vášnivě nezávislé těžební stanice, je mrtev. „Nikdo však nechce přiznat, že jeho smrt nebyla náhodná — ani to, že v období nestability, jež nejvyšší patra císařského dvora nedávno zachvátila, může být Mahit další na řadě.“

Na Mahit čeká velmi náročný úkol. Nejen že bude muset zjistit, kdo za vraždou stojí, ale také bude muset ochránit svou stanici před teixkalánskou dravou rozpínavostí a sama vyváznout živá. „Manévruje přitom cizí kulturou, která nabízí až příliš mnoho svodů, rozehrává vlastní intriky a skrývá nebezpečné technické tajemství, které může předznamenat zánik stanice a jejího způsobu života — nebo ji zachránit před zničením.“

První román série Teixcalaan s podtitulem A Memory Called Empire vyšel v roce 2019 a okamžitě si získal mnoho fanoušků, kteří knize na Goodreads dohromady udělili krásných 4,15 hvězdičky z maximálních pěti. Kvality samotné knihy byly tak vysoké, že první román získal v roce 2020 Cenu Hugo za nejlepší román. Během letošního února vydala Arkady Martine plánované pokračování s názvem A Desolation Called Peace, jež je podle kritiků ještě lepší než první román.

S úspěchem série je samozřejmě obeznámeno i české nakladatelství HOST, které odkoupilo práva a v současné době připravuje vydání prvního románu s českým názvem Vzpomínka zvaná říše. Překlad českého vydání má na starosti Vratislav Kadlec. Podle předběžných informací by měl titul vyjít v pevných deskách.

Na samotné české vydání si však ještě celkem dlouho počkáme. Nakladatelství HOST na jejich webových stránkách uvádí, že román Vzpomínka zvaná říše by měl vyjít až 12. srpna/augusta 2021

]]>
2021-04-26T06:00:39+02:00 2021-04-26T13:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/disney-ma-ziveho-pohybujuceho-sa-robotickeho-baby-groota-6p967b Disney má „živého“ pohybujúceho sa robotického Baby Groota - NerdFix Postavička Baby Groota z filmu Strážcovia galaxie si získala srdce nejedného diváka. Inžinierom Disney Imagineers sa podarilo vytvoriť robotickú verziu, ktorá pôsobí ako živá. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Spoločnosť Walt Disney Imagineering Research & Development, Inc., skrátene aj Disney Imagineers sa roky stará o všetky tématické zábavné parky tohto giganta. Navrhujú a konštruujú všetky atrakcie či jazdy v Disneylandoch po celom svete. Ich najnovším počinom sa stal robotický Baby Groot, postavička z filmu Strážcovia Galaxie, ktorá si získala srdce nejedného diváka.

Táto konkrétna postavička je súčasťou dlhodobého projektu s názvom Project Kiwi. Portál Techcrunch ho popisuje ako snahu o „malého, voľne sa pohybujúceho robotického herca, prvého svojho druhu u Disney a skutočný míľnik v oblasti robotiky“.

Vytvorenie plne mobilného dvojnohého robota, ktorý vyzerá presne ako pôvodná postava, rovnako sa hýbe, je rovnako veľký a má rovnakú „osobnosť“ bolo ultimátnym cieľom v tematických zábavných parkoch už desaťročia. Čiastočné úspechy mohli návštevníci Disneylandov už zažiť v podobne šamana z kmeňa Na’vi z filmového Avatara či postavu Belly z Krásky a zvieraťa. Žiadna z týchto animatronických postáv však nebola plne mobilná na rozdiel od Projektu Kiwi.

Ukážka animatronickej (avšak nemobilnej) Belly z Krásky a zvieraťa

Redaktori portálu Techcruch vychválili aj vizuálne spracovanie robota. Všetko od textúry kože cez pohyby až po oči a pohľad postavičky boli presné. Baby Groot je však iba prvou formou, ktorú dali tvorcovia tomuto robotickému telu. Projekt Kiwi je predovšetkým univerzálna platforma, ktorá môže získať formu a tvar akejkoľvek inej filmovej postavy.

V tejto chvíli neexistujú žiadne plány na vytvorenie a distribuovanie postáv do konkrétnych parkov, veľmi skoro však niečo také môžeme očakávať a ktovie, možno si takýto druh animatronických postáv nájde uplatnenie aj vo filme či divadle. Už dnes existuje množstvo Disney (a nie len Disney) muzikálov, kde by sa podobná robotická záležitosť určite hodila. Ako príklad za všetky môžeme uviesť muzikál Ako si vycvičiť draka, ktorý využíval obrovské animatronické bábky na zobrazenie drakov. 

Každopádne ide o ďalšiu ukážku toho, ako sa Disney snaží na recipientov útočiť na všetkých frontoch a snaží sa preniesť svoju „filmovú mágiu“ do reálneho sveta. Nakoniec, len nedávno sme písali o ich novom patentne „skutočného“ svetelného meča. Uvidíme teda, s čím prídu v budúcnosti. Možno s funkčným Iron Man oblekom?

]]>
2021-04-26T05:58:26+02:00 2021-04-26T11:00:00+02:00 0