NerdFix Atraktivní a poutavou formou chceme každý den představit našim divákům to nejzajímavější z popkultury! Filmy, seriály, komiksy i knihy. Vítejte na novém projektu od tvůrců Indiana. 2022-09-25T00:45:50+02:00 https://nerdfix.cz/atom.xml https://nerdfix.cz/android-chrome-192x192.png https://nerdfix.cz/android-chrome-512x512.png https://nerdfix.cz/clanek/zakulisni-video-z-pinocchia-od-guillerma-del-tora-ukazuje-tvfc2e Zákulisní video z Pinocchia od Guillerma del Tora ukazuje fascinující tvorbu stop-motion animace - NerdFix Hraná Disneyho předělávka Pinocchia není jediným příběhem o slavném dřevěném chlapci, který k nám letos přisviští. Na konci roku se také můžeme těšit na mnohem zajímavější verzi od Guillerma del Tora. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Že vás zklamala Disneyho hraná předělávka slavného animáku o Pinocchiovi? To vůbec nevadí! Guillermo del Toro totiž chystá na Netflixu uvést svou vlastní verzi, který vypadá o poznání zajímavěji. Na akci Tudum nám tak slavný mexický režisér představil video ze zákulisí, ve kterém si můžete vychutnat pohled na to, jak taková stop-motion animace vlastně vzniká. Video si můžete pustit výše.

Podle del Tora bylo cílem zkombinovat moderní techniky stop-motion s řemeslným a téměř neohrabaným stylem ručně vyráběných figurek, aby byla výsledná podívaná pro diváky co nejpodmanivější. 

Příběh del Torova Pinocchia by se měl odehrávat ve fašistické Itálii během Mussoliniho vlády, což bude mít na Pinocchiovu cestu určitý vliv. Tvůrci už ale v minulosti uvedli, že snímek si i tak budou moct užít i děti. Těšit se tak můžeme například na Ewana McGregora, který ztvární brouka Sebastiana J. Cvrčka, hlavního vypravěče celého příběhu o dřevěné loutce, která se vydá na fantastickou cestu, aby se mohla stát skutečným chlapcem. Pinocchia ztvární mladý herec Gregory Mann, loutkaře Mangiafuoca zas Ron Perlman.

V této verzi také nečekejte žádnou hromadu magie a kouzelných bytostí (i když nějaké místo se pro ně najde), del Torův Pinocchio se v mnoha směrech pokusí být více realistický a temnější.

]]>
2022-09-25T00:45:50+02:00 2022-09-25T00:45:50+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/teaser-na-druhou-radu-serialu-vikingove-valhalla-laka-na-goo387 Teaser na druhou řadu seriálu Vikingové: Valhalla láká na konflikt mezi vikinskými frakcemi - NerdFix V rámci netflixové akce Tudum jsme se dočkali teaseru na druhou řadu seriálu Vikingové: Valhalla, na který se můžete podívat uvnitř článku. A jak se zdá, trable pro Leifa a Freydis teprve začínají. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Na konci letošní zimy na Netflixu premiérovala první řada spin-offu na seriál Vikingové, který nesl podtitul Valhalla. A i přestože diváci seriál do nebes příliš nevychvalovali, se sledovaností si nevedl vůbec špatně. Za první týden zaznamenala první řada přes 113 milionů zhlédnutých hodin, přičemž po devíti dnech se ono číslo zvedlo až na 194 milionů. To dalo Netflixu jasně najevo, že o seriál je zkrátka zájmem, tudíž v něm bude pokračovat i nadále. Na akci Tudum se tak Netflix pochlubil s krátkým teaserem v podobě first look videa, na které se můžete podívat výše.

Seriál se tak z podstatné části zaměřuje na cestu sourozenců Leifa Erikssona (Sam Corlett) a Freydis Eriksdotter (Frida Gustavsson), kteří cestují do Kattegatu, aby se pomstili muži, který Freydis vyřezal kříž do masa.

Na konci první sezóny se tak Leif a Freydis zapojili do krvavé bitvy o obranu Kattegatu, přičemž podle vydaného teaseru je jasné, že příští řada prozkoumá konflikt mezi různými vikingskými frakcemi. V teaseru tak Leif a Freydis vedou skupinu přeživších, které pronásleduje vikingská armáda. Jakmile se ale zdá, že jsou beznadějně zahnáni do kouta na pláži, na poslední chvíli se jim dostane pomoci od skrytých lodí v mlze. Kdo je ale jejich tajemným zachráncem? To se holt budeme muset nechat překvapit. 

]]>
2022-09-25T00:03:00+02:00 2022-09-25T00:03:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/v-klipu-na-dobrodruznou-fantasy-slumberland-nas-jason-momoa-8bgkja V klipu na dobrodružnou fantasy Slumberland nás Jason Momoa přivítá do magické země snů - NerdFix V rámci akce Tudum jsme se dočkali krátkého klipu na nadcházející dobrodružnou podívanou jménem Slumberland, ve které se v jedné z hlavních rolí objeví Jason Momoa. A to jako satyr jménem Flip. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Letos na podzim bude na Netflixu také premiérovat zbrusu nová pohádková fantasy jménem Slumberland, ve které ztvární jednu z hlavních rolí sympatický Jason Momoa. Ten se nám se vší parádou ukázal i v novém klipu, který představila akce Tudum, podívat se na něj můžete výše.

Jak už nějakou dobu víme, příběh se zaměří na mladou dívku jménem Nemo (Marlow Barkley), která žije v majáku na malém ostrůvku. Ta se jedné noci vydá na neuvěřitelnou cestu do mystické země snů, jíž se říká Slumberland. Právě tam se totiž nachází její zmizelý otec, kterého musí zvědavá a odvážná dívka za každou cenu najít a zachránit. Pomoci se jí dostane od satyra jménem Flip (Momoa). 

V samotném klipu se tak dočkáme interakce mezi Nemo a Flipem, která zároveň naznačuje, jaký vztah mezi sebou budou tyto dvě postavy mít. Flip se tak stane dívčiným trhlým průvodcem po světě, který nemá téměř žádné hranice. Během svých cest se dostanou na nejrůznější úžasná místa, ve kterých navíc potkají další bizarní obyvatele. Ovšem pozor, místo se tu najde i pro noční můry, se kterými už zas tak velká legrace není. Nemo je ale i tak odhodlaná svého otce najít stůj co stůj. 

]]>
2022-09-24T23:16:15+02:00 2022-09-24T23:16:15+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/zaklinacsky-prequel-blood-origin-dorazi-na-netflix-jako-ugckzv Zaklínačský prequel Blood Origin dorazí na Netflix jako vánoční dárek - NerdFix Již 25. prosince se dočkáme na Netflixu zaklínačského prequelu Blood Origin. Příběh se bude odehrávat 1200 let před událostmi klasického Zaklínače s Henry Cavillem v hlavní roli. Zbyněk Povolný https://nerdfix.cz/r/Zypoman

Je tomu skoro více jak rok, kdy prequel k seriálu Zaklínač s podtitulem Blood Origin dostal na konci druhé série krátký teaser trailer, který ukázal především hlavní hrdiny nadcházejícího seriálu. V limitované sérii, která se bude odehrávat 1200 let před hlavní příběhovou linkou, kde je Henry Cavill v roli Geralta, se objeví Michelle Yeoh, Laurence O’Fuarain a Sophie Brown.

Na akci TUDUM jsme se ale dočkali konečně oficiálního data vydání. Již nějakou dobu se spekulovalo, že seriál si odbude premiéru 25. prosince. Toto datum se před časem objevilo i přímo na Netflixu, ale po čase bylo smazáno. Teď je však jisté, že se seriál opravdu dočká vánoční premiéry. 

]]>
2022-09-24T22:52:07+02:00 2022-09-24T22:52:07+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/serial-1899-zna-oficialni-datum-premiery-w5dk80 Seriál 1899 zná oficiální datum premiéry - NerdFix Pokud jste fanoušci seriálu Dark, tak vás jistě potěší, že stejní tvůrci brzy na Netflixu představí svou další temnou podívanou. Tou bude série 1899, která konečně zná oficiální datum premiéry. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Na letní akci Geeked Week se Netflix pochlubil prvním plnohodnotným trailerem na opravdu působivě vyhlížející seriál 1899, ovšem v té době jsme ještě nevěděli, kdy přesně se ho vlastně dočkáme. To však napravuje další netflixová událost, tentokrát Tudum, se kterou přišlo oznámení o oficiálním datu premiéry. Seriál k nám dorazí v Den boje za svobodu a demokracii, tedy 17. 11. 2022. Oznámení tak přišlo v podobě krátkého videa se seriálovými herci, které si můžete pustit výše.

A na co přesně se vlastně můžete těšit? Příběh seriálu 1899 se točí kolem skupiny evropských přistěhovalců, kteří jsou lodí na cestě z Londýna do New Yorku, aby tam mohli najít lepší život. 

Vyhlídky práce v zahraničí jsou pro ně totiž mnohem příznivější. Nikdo však netuší, že jejich cesta se určitou událostí hodně zkomplikuje. Na otevřeném moři totiž narazí na další loď, která převáží jiné migranty. Ovšem následně jejich plavba nabere nečekaný směr. To, co najdou na palubě, změní jejich cestu do zaslíbené země v děsivou noční můru.

Seriál pochází od stejných tvůrců, kteří nám nadělili vynikající seriál Dark, nesmírně populární mysteriózní sérii, která na Netflixu běžela po dobu tří sezón. Tudíž můžeme počítat s další dávkou pořádně temné a tajemné atmosféry, která bude navíc okořeněná určitými sekvencemi nadpřirozena. 

]]>
2022-09-24T22:41:55+02:00 2022-09-24T22:41:55+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/klip-na-detektivku-na-noze-glass-onion-odhaluje-kdo-se-n1ilxf Klip na detektivku Na nože: Glass Onion odhaluje, kdo se stane hlavní obětí vraždy - NerdFix Rian Johnson se na akci Tudum pochlubil s novým klipem na svůj snímek Na nože: Glass Onion, ve kterém se detektiv Benoit Blac vydává na vzdálený ostrov, aby vyřešil svůj další zapeklitý případ. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Na začátku měsíce se Netflix pochlubil s plnohodnotným oficiálním trailerem na pokračování povedené detektivky Na nože, které tentokrát ponese název Glass Onion. A jelikož se druhého dílu dočkáme už na konci letošního roku, bylo jasné, že se o něm bude mluvit i na akci Tudum. Režisér Rian Johnson se tak pochlubil se zbrusu novým klipem, který si můžete pustit výše.

Jak už nějakou dobu víme, ve dvojce se skupinka lidí vydá na soukromý ostrov ve Středozemním moři, který patří miliardářovi Milesu Bronovi (Edward Norton). Právě ten všem hostům poslal unikátní hlavolam, ve kterém se ukrývá samotná pozvánka. A díky klipu už konečně víme, čí vraždu bude slavný detektiv Benoit Blanc (Daniel Craig) vyšetřovat. 

Jak se zdá, onou obětí se stane přímo sám Miles, který z nějakého důvodu se svou vraždou počítá. I přesto ale chce, aby se všichni hosté na jeho ostrov dostavili. Zdá se totiž, že jeho vražda bude součástí další velké hry, do které se zapojí i sám výše zmíněný detektiv. Blanc tak bude muset znovu otestovat svou detektivní mysl, aby mezi přítomnými našel viníka. To však nebude ani trochu jednoduchý úkol.

Ve snímku se nám tak přestaví hvězdy jako Dave Bautista, který ztvární slavnou Yotube hvězdu Dukea Codyho, dále Kate Hudson v roli módní návrhářky jménem Birdie Jay, plus v neposlední řadě také Kathryn Hahn, jež ztvární na senátorku kandidující Claire Debellu.

Dále si ve snímku také zahrají hvězdy jako Madelyn Cline, Jessica Henwick, Janelle Monáe a Ethan Hawke.

]]>
2022-09-24T22:07:21+02:00 2022-09-24T22:07:21+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/treti-serie-zaklinace-k-nam-dorazi-az-v-lete-roku-2023-2av3y7 Třetí série Zaklínače k nám dorazí až v létě roku 2023 - NerdFix Konečně přibližně víme, kdy k nám dorazí třetí řada seriálového Zaklínače od Netflixu. Ale pokud jste čekali, že by to mohlo být už někdy na začátku příštího roku, tak pro vás máme špatnou zprávu. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Jelikož produkce třetí řady seriálového Zaklínače od Netflixu skončila teprve přednedávnem, tak bylo asi naivní domnívat se, že bychom se na akci Tudum dočkali nějaké té kratičké upoutávky. Místo toho se na události objevil Geraltův představitel Henry Cavill, který přišel s poměrně významnou zprávou. Vyjevil totiž časové okno, ve kterém bude třetí řada premiérovat.

Ovšem pokud jste doufali, že bychom se další sezóny mohli dočkat někdy v první čtvrtině příštího roku, což mnoho fanoušků už dlouho tak nějak předpokládalo, tak pro vás máme špatnou zprávu. Třetí řada k nám nakonec dorazí až v létě roku 2023. Na přesné datum si ještě nějakou dobu budeme muset počkat. Tak doufejme, že odměnou za čekání bude zábavná podívaná, která bude stát za to! 

Jak už nějakou dobu víme, třetí řada by se měla zaměřit na zadaptování událostí, ke kterým došlo v knižním díle Čas opovržení. Čeká na nás tak fantastická sekvence na ostrově Thanedd, kde se dočkáme nejenom dalších členek Lóže čarodějek, ale i fanoušky zbožňovaného střetu mezi Geraltem a… však vy víte kým, četli jste přece knížky, ne?

Dále se nám ve třetí řadě představí další významné postavy z knih, například lučištnice Milva (Meng´er Zhang), Geraltova budoucí parťačka, a Mistle (Christelle Erwing), jedna ze členek zbojnické skupinky, která si říká Potkani. Dočkáme se také i prince Radovida (Hugh Skinner), který ale více zazářil spíše v herních adaptacích. 

]]>
2022-09-24T21:37:53+02:00 2022-09-24T21:37:53+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/treti-rada-lupina-dostala-teaser-na-treti-radu-pud33i Třetí řada Lupina dostal teaser na třetí řadu - NerdFix Seriál Lupin se na Netflixu zatím dočkal dvou řad. Akce Tudum představila teaser na řadu třetí, kde se bude hlavní hrdina potýkat s nevyžádanou slávou. To je samozřejmě pro zloděje nežádoucí věc. Josef Mikoláš https://nerdfix.cz/r/Kizuoto

V záplavě trailerů a teaserů akce Tudum se objevilo i oznámení další řady seriálu Lupin. Tento seriál se zaobírá postavou Assana Diopa, který má v oblibě populární literární postavu Arséna Lupina. Dokonce natolik, že se Assan rozhodl vydat se na stejnou cestu a rozhodl se také stát lupičem gentlemanem.

První série nám představuje tuto postavu i její motivaci. Jeho otec byl křivě obviněn z krádeže, přičemž jeho motivace byla očistit otcovo jméno. Kvůli tomu se vydal na dráhu zločinu, ale po vzoru svého literárního hrdiny se jedná o postavu se silným morálním kompasem. Seriál tohoto hrdinu často staví do pozice, kdy je jeho morálka podrobována zkoušce.

]]>
2022-09-24T21:09:02+02:00 2022-09-24T21:07:45+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/teaser-na-vyprosteni-2-slibuje-neuveritelne-posunuti-hranic-ojt5e7 Teaser na Vyproštění 2 slibuje neuvěřitelné posunutí hranic akčního žánru - NerdFix V rámci akce Tudum nám Netflix nadělil first look video na očekávaný akčňák Vyproštění 2, který se z velké části natáčel také v České republice. A jak se zdá, fanoušci akčního žánru budou mít hody. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Bohužel plnohodnotného traileru na očekávaný akčňák Vyproštění 2, jenž by nám prozradil více podrobností o samotném ději, jsme se ještě nedočkali, ale Netflix nám v rámci akce Tudum poskytl alespoň teaser v podobě first look videa, které si můžete pustit výše. Režisér Sam Hargrave tak fanouškům slibuje opět naprosto nadupanou a dechberoucí akci, která bude překonávat podívanou z předešlého dílu. A to už jsou věru hodně silná slova!

Čeká nás tak patrně další sekvence jedné dlouhé scény bez střihu, které jsou pro každý akčňák pořádnou výzvou. Ale když se to nějakému opravdu podaří, je to vyložená slast pro oko. Podle klipu je taktéž patrné, že samotná produkce byla opravdu neuvěřitelnou jízdou. Ne na každém natáčení vám přistane skutečná helikoptéra na střechu jedoucího vlaku. 

O čem přesně druhý díl bude? To je stále tajemstvím. Podle popisu u některých příspěvků Netflixu zatím pouze víme to, že Rake (Chris Hemsworth) se patrně vydá na další nebezpečnou záchrannou misi. Pokud bude mít dvojka taktéž úspěch, tvůrci by rádi natočili i další pokračování.

Natáčet se začalo ke konci minulého roku, původně se tvůrci chystali vydat se do Sydney, ale kvůli pandemickým lockdownům bylo třeba najít nové místo. A tím se nakonec stala Česká republika. Mnohé scény z druhého dílu se tak točily v Praze. Produkce ale například probíhala i v Mladé Boleslavi, navíc jelikož se točilo na začátku zimy, tvůrce v jeden moment přepadlo i husté sněžení. V porovnání s jedničkou je to ale hezký kontrast. 

]]>
2022-09-24T20:55:19+02:00 2022-09-24T20:55:19+02:00 3
https://nerdfix.cz/clanek/shadow-and-bones-dostal-trailer-na-druhou-radu-wx0yc4 Shadow and Bones dostal trailer na druhou řadu - NerdFix Shadow and Bones aneb Světlo a stíny měl již dlouho přislíbenou další sérii. Ale teprve na současné akci Tudum získal trailer. Fanouškům tak byla krom jiného představena nová skupina postav. Josef Mikoláš https://nerdfix.cz/r/Kizuoto

Na akci Tudum se nám ukázalo pokračování seriálu Světlo a stíny, v originále Shadow and Bone. Tento seriál zpracovaný na základě knižní předlohy představuje svět s magií, kde byla říše rozdělena tajemnou stínovou anomálií zvaná Vrása. Kvůli tomu je komunikace mezi říšemi velmi obtížná. Krom toho existují v tomto světě lidé, kteří jsou schopni používat magii.

Hlavní hrdinka Alina je právě jedním z těchto talentovaných jedinců. A nejen ledajakým, její magie pracuje se světlem, díky čemuž mnoho lidí z tohoto světa věří, že je tou vyvolenou, která dokáže zničit Vrásu. Ta byla vytvořena mágem, jehož magie byla naopak spojena se stíny.

]]>
2022-09-24T20:29:16+02:00 2022-09-24T20:29:16+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/v-novem-klipu-na-serial-wednesday-bude-mlada-clenka-vwi6h1 V novém klipu na seriál Wednesday bude mladá členka Addamsovy rodiny spřádat plány s Věcí - NerdFix Fanoušci Netflixu netrpělivě čekají také na slibně vyhlížející seriál Wednesday, který se dočkal nejenom oficiálního data premiéry, ale také nového klipu, v němž se opět objeví stará dobrá Věc. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Jeden z nejočekávanějších seriálu Netflixu z letošního roku je zcela bezpochyby Wednesday, který se nedávno pochlubil nejenom oficiálním trailerem, ale i klipem z Akademie Nevermore. A v rámci akce Tudum nám tak streamovací platforma nadělila klip další. Jak jistě víte, Wednesday se zaměří na stejnojmennou členku legendární Addamsovy rodiny, kterou zde ztvární Jenna Ortega.

Ve zbrusu novém klipu, jenž si můžete pustit výše, má Wednesday konečně interakci se starou dobrou uťatou rukou, které členové milované depresivní rodiny jednoduše říkají Věc (Thing). Zdá se, že v klipu se už Wednesday stala studentkou na Akademii Nevermore, ovšem příliš nadšená z toho věru není. 

Věc navíc byla do školy vyslána Morticií (Catherine Zeta-Jones) a Gomezem (Luis Guzmán), aby jejich dceru špehovala, ovšem Wednesday je mazaná. A následně se tak rozhodne Věc využít ke svým vlastním plánům.

Do zmíněné Akademie byla hlavní hrdinka rodiči poslána poté, co ji vyhodili z další „normální“ školy. Ovšem Neveromore je tajemným místem pro vyvrhele a podivíny, kde se vyučují pěkně bizarní věci, jež přičichávají k nadpřirozenu. Navíc je to místo, kde se Morticia a Gomez seznámili, proto doufají, že si tam Wednesday najde přátele. Školu ale začne ohrožovat jakási zlá a hrozivá entita, které se bude muset mladá členka Addamsovy rodiny postavit. 

]]>
2022-09-24T20:22:53+02:00 2022-09-24T20:22:52+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/gal-gadot-se-predstavuje-jako-agentka-cia-v-prvnim-teaseru-zgxhxg Gal Gadot se představuje jako agentka CIA v prvním teaseru na akčňák Heart of Stone - NerdFix Akční thriller Heart of Stone bude dalším velkolepým snímkem, do kterého Netflix investoval opravdu hodně peněz. První teaser v podobě first look videa tak přislibuje vážnou a pěkně ostrou podívanou. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Gal Gadot opět zazáří v dalším akčňáku od Netflixu. Ovšem oproti Red Notice nás tentokrát čeká podívaná o něco temnější a vážnější. V rámci akce Tudum jsme se totiž dočkali prvního náhledu na nadcházející snímek Heart of Stone, ve kterém zmíněná izraelská kráska a představitelka Wonder Woman ztvární jednu z hlavních rolí.

Samotná zápletka se však stále drží v relativní tajnosti, už ale víme, že Gadot ve film ztvární CIA agentku Rachel Stone, která se vypraví na nejnebezpečnější misi své kariéry. Připojí se k ní i britský herec Jamie Dornan. Ten se celosvětově proslavil především díky své roli Christiana Graye ve filmové adaptaci Padesát odstínů šedi, nicméně čeští a slovenští diváci ho budou hlavně znát díky jeho působení ve filmu Anthropoid, kde ztvárnil Jana Kubiše. 

O režii se postaral Tom Harper, který je například zodpovědný za tvorbu seriálu Vojna a mír. Taktéž se podílel na režii několika epizod první série legendárního britského seriálu Peaky Blinders.

O scénář se postarali Greg Rucka a Allison Schroeder. Rucka je v první řadě především komiksovým tvůrcem, který v roce 2020 pro Netflix sepsal akčňák Old Guard: Nesmrtelní. Allison Schroeder je zas zodpovědná za historické drama Skrytá čísla, přičemž taktéž pracuje na scénáři k připrané filmové adaptaci videohry Minecraft

]]>
2022-09-24T19:59:19+02:00 2022-09-24T19:58:43+02:00 4
https://nerdfix.cz/clanek/v-traileru-na-snimek-enola-holmes-2-se-slavne-sourozenecke-dk0hm7 V traileru na snímek Enola Holmes 2 se slavné sourozenecké duo detektivů vrhne na další případ - NerdFix Akce Tudum konečně započala. Netflix nám tak představil plnohodnotný trailer na snímek Enola Holmes 2, ve kterém se v hlavních rolích schopných detektivů představí Millie Bobby Brown a Henry Cavill. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

A je to tady. Rozjela se nám hlavní část fanouškovské akce Tudum, ve které nám Netflix představí novinky ze svých nadcházejících filmových a seriálových projektů. Začalo se tak upoutávkou na pokračování snímku Enola Holmes, ve kterém v hlavní roli opět zazáří Millie Bobby Brown.

Nejznámější náctiletá vyšetřovatelka Londýna je konečně připravena otevřít si vlastní detektivní kancelář. Problém je však v tom, že ji většina obyvatel vůbec nebere vážně. V první řadě, kdo by vůbec mohl důvěřovat ženské vyšetřovatelce. A ještě k tomu takové, která ani nedosáhla plnoletosti! Středem pozornosti je tak stále její slavnější starší bratr, kterým je samozřejmě legendární Sherlock (Henry Cavill).

Věci se ale začnou měnit poté, co Enola dostane za úkol najít zmizelou sestru jisté mladé ženy. Díky jejímu úsilí se tak znovu setká tváří v tvář s vikomtem Tewksburym (Louis Partridge), jejím přítelem a pravděpodobně i milostným zájmem, ovšem zatím raději nepředbíhejme. Sám Sherlock se také potýká se svým vlastním zapeklitým případem. A jak následně oba sourozenci zjistí, jejich pátrání bude v určitém ohledu propojené.

Těšit se tak opět můžeme na akční detektivku, která bude okořeněná humorem z jedničky a prolamováním čtvrté stěny, kdy Enola bude hovořit přímo k publiku. 

]]>
2022-09-24T19:40:19+02:00 2022-09-24T19:40:19+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/geralt-v-novem-zaklinacskem-komiksu-potka-tri-mala-prasatka-l3n6t8 Geralt v novém zaklínačském komiksu potká tři malá prasátka - NerdFix Další ze série komiksů Zaklínače od společnosti Dark Horse začne v zahraničí vycházet na konci letošního roku. Geralt se tentokrát zaplete do příběhu, který čerpá z klasických pohádek. Martin Cvrček https://nerdfix.cz/r/Cvrnda

Zaklínač je zásluhou společnosti Dark Horse a herního studia CD Projekt RED známou firmou i na poli komiksů. Není to koneckonců tak dávno, co v zahraničí došlo na vydání knihy The Witcher: A Grain of Truth, komiksové adaptace klasické povídky Zrnko pravdy od Andrzeje Sapkowského. A ani originální příběhy od Dark Horse to zjevně ještě po šesti svazcích nehodlají zabalit. Dokazuje to nedávné oznámení čtyřdílného komiksu The Witcher: The Ballad of Two Wolves.

V novém komiksu se zaklínač Geralt dostane do města Grimmwald, kde zaslechne drby týkající se výskytu vlkodlaka a příchodu tří záhadných sester. Obálky první části, kterou kromě Dark Horse zveřejnil server Polygon, pak naznačují, že příběh čerpá inspiraci z klasických pohádek. Vlkodlak a jakási rusovlasá dívka zjevně pocházejí z Červené Karkulky, zatímco tři sestry nejsou odkazem na jistou českou hudební skupinu ani na knihu Antona Pavloviče Čechova, ale na Tři malá prasátka. A aby toho nebylo málo, do všeho se zaplete také bard Marigold.

]]>
2022-09-24T17:36:47+02:00 2022-09-24T17:36:47+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/divoke-devadesatky-hon-za-ovocem-a-loupez-v-letadle-ujwfdx Divoké devadesátky, hon za ovocem a loupež v letadle. Podívejte se na souhrn z akce Tudum: India - NerdFix Akce Tudum: India se pochlubila řadou trailerů na nejrůznější projekty z indické kinematografie, kterých se v následujících měsících dočkáme. Nouze tak nebude o černé komedie a akční thrillery. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

V rámci akce Tudum se Netflix pochlubil s pořádnou náloží trailerů na projekty, které pocházejí z Indie. A i přestože se ve většině případů jedná o kratičké upoutávky, některé z nich přislibují poměrně zajímavou a zábavnou podívanou. Na souhrn všech trailerů se tak můžete podívat níže. 

I svět celebrit potřebuje ty správné lidi, kteří by za ně udělali špinavou práci. A přesně o jednom z nich bude pojednávat akční thriller Rana Naidu, který si posvítí na stejnojmenného drsňáka. Přičemž jak je z traileru patrné, nebude se zdráhat ničeho, aby svou práci vykonal na jedničku. 

]]>
2022-09-24T11:30:49+02:00 2022-09-24T11:30:49+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/teaser-na-druhou-radu-hellbound-potesi-fanousky-ale-mtzvsh Teaser na druhou řadu Hellbound potěší fanoušky, ale neprozradí mnoho - NerdFix Ač teaser fanouškům neprozrazuje nic nového, tak potěší potvrzení, že druhá série seriálu Hellbound bude. Teaser ukazuje závěr první řady, proto pozor na případné spoilery. Josef Mikoláš https://nerdfix.cz/r/Kizuoto

Na akci Tudum, kde Netflix představuje připravované novinky, byl ukázán trailer na druhou sérii seriálu Hellbound. Tento seriál vytvořil režisér Sang-ho Yeon, který se proslavil především výborným filmem Vlak do Pusanu z roku 2016. Seriál si tak získal dost pozornosti, přičemž dle hodnocení i ohlasů si nevedl vůbec špatně.

Seriál vypráví o tom, jak na Zem začaly přicházet démonické bytosti, které pronásledují hříšníky. Poté, co je doženou, tak z nich vysají duši, následně pak odejdou zpět do pekla. Krom spálených těl a poničené infrastruktury, případně i jiných věcí, po nich nezůstávají žádné fyzické důkazy.

]]>
2022-09-24T11:00:14+02:00 2022-09-24T11:00:14+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/perfektni-telo-se-pokusi-najit-reality-show-physical-100-rwa93u Perfektní tělo se pokusí najít reality show Physical: 100 - NerdFix Vyrýsované svaly, krásná postava a obrovská síla. To vše nestačí k tomu mít perfektní tělo, které nejenže nádherně vypadá, ale musí být i funkčně nejlepší. Jaké to bude zjistíme v Physical: 100. Nikola Levová https://nerdfix.cz/r/Kushi

Po všech těch dramatech a kriminálkách se korejská produkce rozhodla jít po stopách bližším Squid Game. Respektive tvůrci tohoto seriálu neočekávali, že jejich dílo bude tak úspěšné. A tentokrát se rozhodli na obdobných základech vystavět novou reality show, která nese jméno Physical: 100. Připravte těla, tahle show nenechá nikoho jen tak vyhrát.

Tato reality show odhalila na akci TUDUM nejnovější klip, kde je jasně řečený cíl série. Najít perfektní tělo. A to nejen vzhledově, ale hlavně funkčně. Na účinkující čeká nespočet těžkých úkolů, které je potřeba překonat, splnit nebo vybojovat. Tady nezáleží na rase, pohlaví nebo způsobu tréninku. Zde se jen hledá mezi sty vyvolenými to nejdokonalejší tělo.

Kdo bude onen vyvolený? Záleží například na věku nebo na tom, jak dokážete využít své okolí? Kdy se to dovíme sice nevíme, ale Netflix nás o dalších novinkách bude bezpochyby informovat.

]]>
2022-09-24T10:20:56+02:00 2022-09-24T10:20:56+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/akce-tudum-odstartovala-s-korejskou-verzi-la-casa-de-papel-shyrky Akce TUDUM odstartovala s korejskou verzí La Casa de Papel - NerdFix Money Heist: Korea - Joint Economic Area je nový korejská odnož La Casa de Papel se sice známými motivy, ale v originálním prostředí plného skrytých spojenectví a všudy přítomné brutality. Nikola Levová https://nerdfix.cz/r/Kushi

Akce TUDUM odstartovala ráno ve 4:00 eventem, který se věnoval hlavně dílům pocházející z Koreje. Nechybělo ani hudební představení na motivy nového seriálu Money Heist: Korea – Joint Economic Area a rozhodně to skvěle otevřelo bránu do novinek, které si pro nás Netflix připravil.

Pro ty z vás, kteří vůbec netuší, o co vlastně jde, jedná se o korejskou verzi La Casa de Papel (Papírový dům). Skupina kriminalistů, lupičů a nešťastníků spolupracuje pod klidným zločineckým mozkem, aby vyloupili korejskou mincovnu. Celá série se odehrává v blízké budoucnosti, kde Jižní i Severní Korea uzavřely mír, ale vše je propleteno šílenými motivy, mocí a intrikami. V důsledku toho vzniká nová měna, stejně tak společnost, která ji vyrábí. A přesně ta láká všechny chamtivce.

První série už vyšla na Netflixu, ale to nic společnosti nebrání odhalit nový klip, kde můžeme vidět kapitána Cha Moohyuk (Kim Seung-O) jak skutečně bezohledný dokáže být.

Pokud vás zajímá, jak vypadala celá akce a konkrétně taneční vystoupení, najdete ho v tomto videu:

]]>
2022-09-24T09:49:46+02:00 2022-09-24T09:49:46+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/klip-ze-serialu-hra-na-olihen-zveda-fanousky-ze-zidli-e6p3ba Klip ze seriálu Hra na oliheň zvedá fanoušky ze židlí. Nepřímo potvrzuje přežití jedné z hlavních postav - NerdFix Dnes začíná slavná fanouškovská akce Netflixu jménem Tudum, na které se přirozeně bude mluvit i o veleúspěšné Hře na oliheň. Tvůrci tak zveřejnili klip z první série, který potěší nejednoho fanouška. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Pozor! Následující článek obsahuje spoilery k první řadě seriálu Hra na oliheň!

Máme zde poslední víkend měsíce. Víte, co to znamená? Ano, Netflix zahajuje svou velkolepou fanouškovskou akci jménem Tudum, na které bude slavná streamovací platforma představovat novinky ze svých filmových a seriálových projektů. Hlavní část akce bude probíhat už dnes večer, ale před několika hodinami měly už svůj panel také Korea a Indie, které představily svá vlastní překvápka. Korea se tak samozřejmě pochlubila s nevydaným klipem z první série Hry na oliheň, jednoho z nejúspěšnějších seriálů Netflixu, který v budoucnu dostane druhou řadu. Na nový klip se tak můžete podívat výše. 

Ano, samotný klip nám toho sice příliš neukáže, pouze uvidíme charismatického Front Mana, který v první sezóně smrtící hry vedl, jak dorazí do svého bytu (i se svými rybičkami). V posledním záběru pak vidíme neznámou postavu, která hledí směrem k oknu bytu. Kdo je oním tajemným mužem? Gi-Hun, tedy hlavní protagonista seriálu a vítěz celých her, to být nemůže, ten už měl v té době nabarvené vlasy na červeno.

Nabízí se ale jediná logická možnost. Oním mužem je se vší pravděpodobností Front Manův mladší bratr Hwang Jun-ho, detektiv, který se v seriálu tajně vydal na místo, kde veškeré zvrácené hry probíhaly. Naposledy jsme ho mohli vidět ve scéně, kde ho jeho bratr střelil do ramene, v rámci čehož pak spadl ze skály. To bylo naposledy, co jsme ho viděli. Fanoušci si proto od konce první řady pokládali jasnou otázku: Je Hwang Jun-ho skutečně mrtev?

Inu, kdyby opravdu byl, tak by celá jeho dějová linka v seriálu byla v podstatě úplně zbytečná. Ovšem pokud je skutečně oním tajemným mužem v klipu, což je více než pravděpodobné, můžeme se těšit na to, že sympatický detektiv se svým zlovolným starším bráchou ještě neskončil. 

]]>
2022-09-24T09:38:31+02:00 2022-09-24T09:38:31+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/v-akcni-komedii-robbing-mussolini-se-skupinka-odbojaru-0jyzpn V akční komedii Robbing Mussolini se skupinka odbojářů pokusí ukrást poklad italského diktátora - NerdFix Příští měsíc nám Netflix nadělí akční komedii Robbing Mussolini, ve které skupinka italských odbojářů sestaví plán na extrémně nebezpečnou loupež. Pokud však budou úspěšní, čeká je pohádková odměna. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Příští měsíc nebude na Netflixu nouze ani o akční komedie. Nedávno tak streamovací platforma vydala plnohodnotnou upoutávku na slibně vyhlížející italskou akční komedii, která ponese název Robbing Mussolini. Podívat se na ni můžete výše.

A podle názvu už vám asi musí být jasné, na co přesně se můžete těšit. Příběh nás zavede do období druhé světové války, přesněji do fašistické Itálie, kterou v ocelové pěsti svíral její diktátor Benito Mussolini. Jistá skupinka odbojářů se však jednoho dne dozví o existenci Mussoliniho pokladu, který se má údajně nacházet kdesi v milánské fašistické základně. 

Mladý italský podnikatel (Pietro Castellitto) se tak rozhodne sestavit skupinu schopných jedinců, se kterou by se pokusil na základnu proniknout a Mussoliniho legendární poklad získat. Loupež to však musí být do puntíku promyšlená, protože o žádnou procházku růžovým sadem se jednoznačně jednat nebude. Na scénu tak přichází hbitá zlodějka, anarchii milující demoliční expert a zkušený řidič, který však čas od času nepohrdne nějakou tou drogou. Ale jak je z traileru patrné, ne vše půjde přesně podle plánu. A skupinka zlodějů a odbojářů tak následně bude muset bojovat o své životy.

]]>
2022-09-23T13:56:15+02:00 2022-09-23T17:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/v-serialu-the-devil-s-hour-se-peter-capaldi-opet-stane-04zdib V seriálu The Devil´s Hour se Peter Capaldi stane tajemným pánem času - NerdFix Amazon se přednedávnem pochlubil se zbrusu novým trailerem na nadcházející mysteriózní krimi seriál, který ponese název The Devil´s Hour. V hlavních rolích se představí Peter Capaldi a Jessica Raine. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Peter Capaldi, známý představitel dvanáctého Doktora, si zahraje jednu z hlavních rolí v nadcházejícím seriálu od Amazonu jménem The Devil's Hour. Na oficiální trailer se můžete podívat výše.

Příběh se zaměří na tajemného samotáře jménem Gideon (Capaldi), který se stane primárním cílem policejního pátrání kvůli své fascinaci vraždami. Ten přijde do kontaktu s ženou jménem Lucy Chambers (Jessica Raine), jež se každý den probouzí přesně tři minuty po půl čtvrté ráno, tedy uprostřed takzvané Ďábelské hodinky, která trvá od 3:00 do 4:00. Gideon se tak snaží Lucy vysvětlit o fungování tajemného a zlověstného pouta, které existuje mezi jejími sny a vlastními vzpomínkami. 

Lucy tak následně začne trpět podivnými a hrozivými vizemi, které se následně začnou přelívat do jejího osobního života. Bude se tak muset potýkat se zhoršujícím se zdravotním stavem své matky a chladným vztahem se svým vlastním synem. Do toho všeho začne docházet k podivných vraždám, které začnou zasévat strach do srdcí místních obyvatel.

Lucy věří, že jí s jejími vizemi a případy vražd může moci jedině tajemný Gideon, který patrně z jakéhosi nevysvětlitelného důvodu dokáže ovládat čas. Nebo se snad jedná o někoho, kdo dokáže předvídat budoucnost? Ať už je to jakkoliv, právě on je klíčem k vyřešení všech problémů, které souží nejenom Lucy, ale i zbytek policejního sboru. 

]]>
2022-09-23T12:53:42+02:00 2022-09-23T15:45:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/komedie-rosaline-si-na-slavny-milostny-pribeh-romea-a-julie-mbmh8p Komedie Rosaline ukáže slavný milostný příběh Romea a Julie v trochu jiném světle - NerdFix Příští měsíc bude na Hulu premiérovat nová romantická komedie jménem Rosaline, která bude vyprávět o milostném příběhu Romea a Julie. Ovšem tentokrát s trochu jiným stylem a hlavními protagonisty. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Shakespearův slavný milostný příběh Romea a Julie zná snad každý, ovšem nadcházející romantická komedie jménem Rosaline od stanice Hulu se na něj rozhodla posvítit v trochu jiném světle. Na oficiální trailer se můžete podívat výše.

Příběh se tentokrát bude zaměřovat na Juliinu sestřenici Rosalinu (Kaitlyn Dever), která v původním Shakespearově díle hrála sice malou, ale poměrně důležitou roli. Právě kvůli ní se totiž Romeo vydá na pořádaný ples, kde se poprvé setká s krásnou Julií, do které se zamiluje. V unikátní verzi od Hulu tomu ale bude jinak. Zde už budou Rosalina a Romeo (Kyle Allen) tvořit pár, který však rozvrátí nečekaný návrat Julie (Isabela Merced). Romeo tak dá Rosalině kvůli její sestřenici košem.

Naštvaná Rosalina to ale rozhodně nehodlá nechat jen tak. Je totiž přesvědčená, že ona a Romeo si byli souzeni. A umane si, že musí Romea od Julie zase získat zpět. A to jakýmikoliv způsobem. Nemá však příliš času, protože oba dva milenci už začali plánovat svatbu, tudíž si Rosalina bude muset pospíšit. Jak je ale z traileru patrné, Julie nakonec prohlédne plán své sestřenice, čímž postupně začnou jít věci od desíti k pěti.

Podobně zmodernizovanou verzi slavného příběhu představil v roce 1996 i Baz Luhrmann ve svém chváleném snímku Romeo + Juliet, ve kterém se nejslavnější milostný příběh odehrával ve Spojených státech 90. let. Dočká se Rosaline podobně nadšených reakcí? To se holt necháme překvapit. 

]]>
2022-09-23T14:31:56+02:00 2022-09-23T14:30:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/serialove-pokracovani-hry-o-truny-o-jonu-snowovi-bude-8ekxtk Seriálové pokračování Hry o trůny o Jonu Snowovi bude patrně pouze limitovanou sérií - NerdFix Pod taktovkou HBO pomalými kroky vzniká další spin-off Hry o trůny, který se zaměří na dobrodružství Jona Snowa. Podle nedávných informací ale vyšlo najevo, že seriál bude pouze limitovanou sérií. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Pozor! Následující článek obsahuje spoilery k poslední řadě Hry o trůny!

Na začátku léta k nám dorazila poměrně dost překvapující zpráva, ze které někteří vyskočili z křesla radostí, další zas protočili oči v sloup a jiní se zas začali válet na zemi smíchy. Na finále legendární Hry o trůny naváže nový seriál s pracovním názvem Snow, který se zaměří na postavu Jona Snowa, právoplatného dědice Železného trůnu (což v původním seriálu v podstatě nic neznamenalo), který se se svým zlovlkem Duchem vrátil na ledový sever za Zeď.

Následně také vyšlo najevo, že to celé byl patrně nápad Jonova představitele Kita Haringtona, který si už údajně pro celý projekt vyhlídl jak showrunnery, tak i scenáristy. Jelikož je ale celý seriál v počátečních fázích výroby, podrobné informace zatím nejsou k dispozici, ale jisté zprávy jsme se přece jenom dočkali. 

Pokud čekáte, že Snow bude dalším dlouhým a super rozvinutým dobrodružstvím, kterým byla i původní Hra o trůny, tak pro vás máme (ne)milou novinu. Podle dostupných zdrojů se zdá, že Snow by měl být pouze limitovanou sérií, tudíž s žádným epickým příběhem, jenž se bude táhnout několik sezón, bychom počítat neměli.

Jak už název napovídá, limitovanými sériemi jsou seriály, které mají od začátku plánovaný počet epizod a nejedou „donekonečna“. Podobně jsou na tom i minisérie, ovšem ty jsou většinou kratší (kolem 6-8 epizod), limitované série mohou mít až 12 dílů. Informace přišla od serveru Metro, který odhalil, že televizní producent Daniel West pracuje s Kitem Haringtonem na limitované sérii od HBO. A i když nebylo potvrzeno, že se skutečně jedná o Snowa, je to ve výsledku poměrně dost pravděpodobné. 

]]>
2022-09-23T10:26:21+02:00 2022-09-23T13:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/reziser-revenanta-predstavuje-svuj-nejnovejsi-film-bardo-v-slaauv Režisér Revenanta představuje svůj nejnovější film Bardo v působivě bizarním traileru - NerdFix Legendární mexický režisér Alejandro González Iñárritu se konečně pochlubil oficiálním trailerem na svůj nový film, který ponese název Bardo. A zdá se, že to bude podívaná opravdu řádně bláznivá. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Milovníci náročných filmů, zbystřete! Po dlouhých sedmi letech se vrací na scénu slavný Alejandro González Iñárritu, jeden z nejlepších režisérů současnosti, který nám v minulosti nadělil pecky jako 21 gramů, Babel a Revenant. Tentokrát nám představuje své zbrusu nové komediální drama jménem Bardo, na jehož oficiální trailer se můžete podívat výše.

Příběh se bude odehrávat na pozadí intimní a dojemné cesty Silveria (Daniel Giménez Cacho), proslulého mexického novináře a dokumentaristy žijícího v Los Angeles, který se poté, co obdržel cenu Alethea od Americké společnosti novinářů, vrací zpátky do rodného Mexika, aby to jaksepatří pořádně oslavil. Netuší ale, že ona cesta bude i jízdou existenciální. 

Ve Spojených státech totiž žil přes 20 let. Tudíž je pro něj otázkou, co přesně pro něho a jeho rodinu bude návrat znamenat. Jeho vzpomínky a obavy se tak rozhodly proniknout do reálného světa, přičemž tak začnou naplňovat jeho každodenní život pocitem naprosté zmatenosti.

Silverio se tak potýká nejen s univerzálními, ale i intimními otázkami o identitě, úspěchu, smrtelnosti, historii Mexika a hluboce emocionálních rodinných poutech, které sdílí se svou ženou a dětmi. Z traileru je tak patrné, že nás čeká bizarní, ale i působivá podívaná, která v jistém ohledu připomíná režisérův oscarový snímek Birdman

]]>
2022-09-23T10:26:01+02:00 2022-09-23T11:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/tokyo-mew-mew-new-se-pristi-rok-vrati-s-druhou-sezonou-9lz9vc Tokyo Mew Mew New se příští rok vrátí s druhou sezónou - NerdFix První řada rebootované anime série Tokyo Mew Mew New nedávno došla ke svému konci. A byť poslední díl naznačoval pokračování, oficiálního potvrzení jsme se dočkali až teď. Nikola Levová https://nerdfix.cz/r/Kushi

Časy, kdy parta naprosto obyčejných dívek a chlapců se v případě nouze měnili na téměř neporazitelné superhrdiny, už svůj vrchol slávy zažily. V dnešní době se samozřejmě podobné seriály i nadále tvoří, ale jejich sláva už oproti minulosti nedosahuje takových čísel. Je tady ale jedno anime, které i tak vsadilo na divokou kartu a vysloužilo si reboot původní manga série Tokyo Mew Mew od Reiko Yoshidy a Mii Ikumi. A udělalo dobře, jelikož první série byla úspěšně ukončena a je rovnou potvrzena i druhá.

Letošní letní novinka, která nese název Tokyo Mew Mew New, ukončila nedávno svou první sérii, přičemž poslední díl dokonce navnadil na další pokračování. Proto vyvstala otázka, zda se dočkáme další série. Naštěstí Twitter dal fanouškům jasnou odpověď a už příští rok v dubnu/aprilu se můžeme těšit na další díly. Samotná zpráva nabízí trailer, kde můžeme vidět, co na fanoušky bude čekat.

]]>
2022-09-23T08:24:56+02:00 2022-09-23T10:00:00+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/mads-mikkelsen-jako-zkuseny-dansky-vojak-na-prvni-fotce-k-sbw3b4 Mads Mikkelsen jako zkušený dánský voják na první fotce k historickému dramatu The Bastard - NerdFix Studio Zentropa nedávno zveřejnilo první fotku z jeho nadcházejícího dánského filmu jménem The Bastard, ve kterém se v hlavní roli objeví Mads Mikkelsen. Ten ztvární zkušeného vojáka z 18. století. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Sympaťák Mads Mikkelsen sice už patří mezi velké hvězdy Hollywoodu, ale samozřejmě nezapomíná působit také v snímcích ze své rodné země. Nedávno jsme se tak dočkali vůbec první fotky z nadcházejícího dánského historického dramatu jménem The Bastard, ve kterém Mikkelsen ztvárňuje postavu kapitána a vojáka Ludwiga Kahlena. Prohlédnout si ji můžete níže.

Že vám to něco říká? Není divu, celý snímek by měl být totiž adaptací knihy The Captain and Ann Barbara, kterou napsala dánská autorka Ida Jessen. Samotný příběh by se měl odehrávat někdy v polovině 18. století. V té době tak dánský král Frederick V. oznamuje, že zdivočelá a nebezpečná země, která je známá pod jménem Jutland Heath, bude náležet tomu, komu se ji podaří konečně zkrotit. 

To však není vůbec jednoduchý úkol, protože po celé zemi se potulují nejenom nebezpečné smečky vlků, ale i skupiny zlovolných banditů, kteří okradou a zabijí každého, kdo jim přijde do cesty. Král tak doufal, že lidé na onom místě budou hospodařit a stavět vesnice, což by koruně přineslo více peněz na daních, ale kvůli divokosti země to zkrátka není možné.

Následně ale přichází na scénu výše zmíněný kapitán Ludwig Kahlen, bývalý a zkušený voják, který je odhodlán nebezpečnou zemi vyčistit a kultivovat pro dánskou korunu. Odměnu nicméně dostane tak tak. Buď se mu podaří zemi zabrat, čímž na něho čeká sláva a bohatství, nebo se může těšit z udatné a čestné smrti v boji. 

]]>
2022-09-23T08:18:01+02:00 2022-09-23T08:18:01+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/andor-pusobi-jako-dospelejsi-a-upovidanejsi-pohled-na-svet-cykohk Andor působí jako dospělejší a upovídanější pohled na svět Star Wars - NerdFix Tíživá atmosféra, krev, nadávky, žárlivost, minimum akce, vzácný a jemný humor a spousta dialogů. Takové jsou první čtyři epizody seriálu Andor, které jsme měli možnost vidět v předstihu. Martin Cvrček https://nerdfix.cz/r/Cvrnda

Zdá se, že série a seriály ze světa Star Wars, které se v poslední době objevily na Disney+, zažívají menší krizi. Ne že by snad série The Book of Boba Fett a Obi-Wan Kenobi byly vyloženě špatné, ale k dokonalosti a naší úplné spokojenosti jim toho chybělo docela dost. Přinejmenším se jim nepodařilo naplnit velmi vysoká očekávání fanoušků. U kolegů z Marvelu ale situace není o moc lepší, takže zjevně nejde jen o problém předaleké galaxie, ale samotné streamovací služby od Disneyho.

Zatímco v komiksové stáji nyní She-Hulk s každou další mizernou epizodou dokazuje, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř, tým společnosti Lucasfilm se teď snaží ve svém vlastním seriálu zachránit nenápadný chlapík jménem Cassian Andor, jehož ztvárnil herec Diego Luna. Toho známe jako jednoho z hlavních hrdinů filmu Rogue One: Star Wars Story z roku 2016 a já nedávno dostal možnost podívat se na něj v předstihu hned v prvních čtyřech epizodách. Pojďme si tedy přiblížit, co fanoušky Star Wars čeká tentokrát.

Andor se zaměřuje na příběh Cassiana Andora a jeho cesty do povstaleckých řad, a to v době pěti let před událostmi Rogue One. V sérii flashbacků zároveň sleduje Cassianovo dětství na planetě Kenari, které dost mění kontext různých informací, jež jsme dosud o postavě Diega Luny věděli. Aby bylo jasno, nejde o další případ zbytečného přepisování nebo popírání už existujících kanonických děl se značkou Star Wars, na které je po jistých pasážích v animovaných seriálech Star Wars: Klonové války a Star Wars: Vadná várka expert jinak oslavovaný Dave Filoni. Celá linka v první řadě zvýrazňuje problematiku utajení, která je zatím jedním z nejdůležitějších témat seriálu.

Dokazují to i další hlavní postavy, a to povstalecký předák Luthen Rael, kterého hraje oblíbený herec Stellan Skarsgård, a senátorka a budoucí kancléřka Nové republiky Mon Mothma v podání Genevieve O'Reilly. Ta si mimochodem Mon zahrála už v Rogue One, ve vystřižených scénách filmu Star Wars: Pomsta Sithů a v animovaném seriálu Star Wars: Povstalci. Pak tu máme samozřejmě stranu záporáků, kde září inspektor Syril Karn a kde najdeme i členku Imperiální sekce bezpečnosti (ISB) Dedru Meero.

]]>
2022-09-24T20:40:50+02:00 2022-09-22T20:02:08+02:00 4
https://nerdfix.cz/clanek/trailer-na-mrazivy-thriller-cunik-dokaze-ze-byste-si-nikdy-yzlh7r Trailer na mrazivý thriller Čuník dokáže, že byste si nikdy neměli utahovat z obtloustlých lidí - NerdFix Už za necelý měsíc bude premiérovat nový španělský thriller se jménem Čuník, ve kterém se dočkáme příběhu obtloustlé Sáry. Ta se stane svědkem únosu dívky, která si z ní během celého léta utahovala. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Příští měsíc zamíří z festivalů do světových kin nový španělský thriller jménem Čuník, na jehož oficiální trailer se můžete podívat výše.

Příběh se zaměří na mladou ženu jménem Sára (Laura Galán), která je dcerou místního řezníka. Letní koupání však rozhodně nepatří mezi její nejoblíbenější činnosti, kvůli své ne úplně štíhlé postavě se stala terčem posměchu skupinky puberťaček, které ji začnou nazývat „Čuníkem“. Sáře se tak vůbec nedaří pohnout se svým životem, protože kvůli onomu neustálému posměchu upadá do depresí. Vše se ale začne měnit po setkání s tajemným mužem, se kterým se střetne na místním koupališti. Sára se pak stane svědkem toho, jak onen muž se svou bílou dodávkou unese jednu z dívek, která si ze Sáry utahovala.

Ale i přestože je Sáře jasné, že se jednalo o zcela evidentní případ únosu, policii nic sdělit nehodlá. Stejně tak nic neřekne ani ostatním lidem, kteří po ztracené dívce začnou pátrat. Tím však mužovo řádění v místním městečku nekončí, brzy poté začnou mizet i další dívky, které si ze Sáry dělaly legraci kvůli jejímu vzhledu. A jak je z traileru patrné, následně se začnou objevovat i mrtvoly.

Sára se tak potýká se svým vlastním morálním dilematem. Udělá správnou věc a pomůže policii s pátráním po dívkách, které jí dělaly ze života peklo? Nebo nechá dívky trpět v rukou muže, který nemá ani trochu dobré úmysly? Inu, z upoutávky je jasné, že Sára nakonec vše vezme do vlastních rukou. Ale jaký to přinese výsledek? 

]]>
2022-09-22T14:16:32+02:00 2022-09-22T17:15:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/patrani-po-pristim-predstaviteli-jamese-bonda-se-rozjelo-na-5rwi9s Pátrání po příštím představiteli Jamese Bonda se rozjelo na plné obrátky - NerdFix Producenti Barbara Broccoli a Michael G. Wilson oznámili, že aktivní hledání budoucího představitele nového Jamese Bonda konečně začalo se vším všudy. Mělo by se jednat o závazek trvající přes 10 let. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Snímek Není čas zemřít byl velkolepou bondovkou, ve které se v roli agenta 007 zcela naposledy objevil Daniel Craig. A fanoušci se už nějaký čas před premiérou začali dohadovat o tom, kdo by měl nastoupit na jeho místo. O výběru příštího Jamese Bonda se vedla jednání už od začátku letošního roku, nicméně nedávno bylo oznámeno, že pátrání vstoupilo do nové fáze.

Producenti tak započali s aktivním hledáním herce, který by mohl nejslavnějšího filmového agenta ztvárnit v novém kabátku. Ono pátrání probíhá pod dohledem Barbary Broccoli a Michaela G. Wilsona, kteří jsou oba dva významní producenti pro celou bondovskou sérii. V předchozích měsících se také jednalo především o tom, kam by vlastně další éra Jamese Bonda měla směřovat, protože tvůrci by zas chtěli přijít s nějakou unikátní verzí, která by se od Daniela Craiga v určitém ohledu lišila. 

A jak se zdá, producenti už pro onu novou éru položili základní kameny, tudíž pátrání po příštím představiteli může začít na plné obrátky. Broccoli a Wilson ale zároveň upozornili na to, že nás čeká patrně ještě dlouhé čekání, tudíž jméno příštího představitele se letos zaručeně nedozvíme. Zároveň se producenti také nechali slyšet, že nový James Bond by měl vydržet ideálně 10 – 12 let, což zároveň dokazuje, že se bude skutečně hledat v řadách mladých britských herců.

Jak už nějakou dobu víme, tvůrci by do role rádi obsadili nějakého třicátníka, tudíž populární kandidáti jako Tom Hardy, Tom Hiddleston, Luke Evans, Sam Heughan a Idris Elba příliš šancí nemají. Elba navíc nedávno prohlásil, že o roli Bonda zájem nemá. A to i přestože je už léta jedním z nejpopulárnějších kandidátů. O Elbovi každopádně promluvila i sama Barbara Broccoli:

„Milujeme Idrise. Jde o to, že to ještě pár let potrvá, než začneme točit nového Bonda, a pak je to závazek na 10-12 let. Takže si pravděpodobně sám Idris říká: ‚Opravdu to chci?‘ Ne každý stojí o to to dělat. Bylo dost těžké přimět Daniela, aby se tomu zavázal.“

Naopak mezi nejslibnější kandidáty patří Regé-Jean Page, Richard Madden a Henry Cavill, který se nedávno stal největším favoritem u bookamerů. Na druhou stranu už ale Cavillovi táhne na čtyřicet, plus je hodně známou tváří, která má na kontě poměrně dost slavné filmové role. A jak víme, doktor Ian Kinane, který patří mezi největší experty na celou bondovskou sérii, tvrdí, že role se vší pravděpodobností připadne někomu, kdo není zas až tak známý, což pro Cavilla rozhodně neplatí. 

]]>
2022-09-22T14:29:55+02:00 2022-09-22T16:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/novy-film-m-night-shyamalana-jmenem-knock-at-the-cabin-se-tbus7s Nový film M. Night Shyamalana jménem Knock at the Cabin se představuje v prvním traileru - NerdFix Už nějakou dobu víme, že příští film slavného režiséra a scenáristy M. Night Shyamalana ponese název Knock at the Cabin. A nedávno nám tak studio Universal konečně představilo oficiální trailer. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Rozporuplně přijímaná filmografie slavného režiséra M. Night Shyamalana se brzy rozroste o další kousek. Tentokrát v podobě hororového thrilleru (jak jinak) Knock at the Cabin, na jehož první oficiální trailer se můžete podívat výše.

Příběh se zaměří na dva manžele jménem Andrew (Jonathan Groff) a Eric (Ben Aldridge), kteří se svou dcerou Wen (Kristen Cui) vyráží na dovolenou v izolované chatě, aby mohli strávit poklidné chvíle daleko od civilizace. Ale však to s těmi chatami v lesích znáte. Nedlouho po příjezdu se Wen setká s tajemným cizincem jménem Leonard (Dave Bautista), který se sice k malé dívce chová přátelsky, ale jeho úmysly jsou mnohem hrozivější. Navíc zde není sám. Spolu s ním přichází na scénu i tři další lidé. 

Všichni čtyři narušitelé se následně dostanou do chaty, kde Andrewa a Erica zajmou. Ale proč? Kvůli penězům? Nevyřízeným účtům? Případně pouhému potěšení z utrpení jiných? Ani jedno, pravda je ve výsledku mnohem „ušlechtilejší“.

Čtyři útočníci se snaží zabránit apokalypse. A klíč k jejímu zabránění vězí právě u Andrewa a Erica. Ti tak budou muset učinit zásadní rozhodnutí. Jeden z nich musí zemřít, což je jediný způsob, jak onen údajný konec světa úspěšně zastavit. Mluví však skutečně pravdu? Nebo se jedná jen o partu poblázněných kultistů, kterým něco vygumovalo mozek? To se budeme muset nechat překvapit. 

]]>
2022-09-22T14:29:45+02:00 2022-09-22T14:45:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/akademie-nevermore-pusobi-v-novem-klipu-na-serial-wednesday-go4blk Akademie Nevermore působí v novém klipu na seriál Wednesday jako temnější verze Bradavic - NerdFix Máme tu podzim. To znamená, že na Netflix brzy dorazí seriál Wednesday, ve kterém se v hlavní roli objeví Jenna Ortega. Zatím se ale můžeme podívat na nový klip, který představuje Akademii Nevermore. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Někdy během podzimu dorazí na Netflix očekávaný seriál Wednesday, který bude vyprávět o stejnojmenné člence slavné Addamsovy rodiny. Tu v seriálu ztvární Jenna Ortega, kterou jsme si mohli konečně pořádně prohlédnout v prvním oficiálním traileru, jenž vyšel minulý měsíc.

Jak už nějakou dobu víme, Wednesday v seriálu zavítá do tajemné Akademie jménem Nevermore, která je určená především pro vyvrhele a jedince s unikátními a nadpřirozenými schopnostmi. Trailer nám z Akademie ukázal pouze několik scén, ovšem zbrusu nový klip nám Akademii představí se vší parádou, podívat se na něj můžete výše. Na nové studenty tak například čeká výuka o reprodukci vlkodlaků a anatomii Gorgon. To vše pod dohledem ředitelky Larissy Weems, kterou v seriálu ztvární Gwendoline Christie, hvězda ze seriálu Hra o trůny.

Na konci klipu je také zmíněna funkční webová adresa, skrze kterou se můžete na Akademii přihlásit sami. A kdo ví, možná vám skutečně jednoho dne přijde sova (nebo v tomto případě spíše vrána nebo sup), která vám přinese dopis o vašem přijetí.

Celý klip tak naznačuje, v jaké atmosféře se sekvence na Akademii, kde se bude patrně celý seriál odehrávat, ponese. Wednesday do Nevermore přichází poté, co byla opět vyloučena z další školy. Proto ji její rodiče Morticia (Catherine Zeta-Jones) a Gomez (Luis Guzmán) pošlou právě do Akademie Nevermore, kde se snad věci změní k lepšímu. Už nějako dobu ale víme, že školu následně začne ohrožovat jakási hrozba, kterou Wednesday bude muset zastavit. 

]]>
2022-09-22T10:18:01+02:00 2022-09-22T13:30:00+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/ctvrty-kapitan-amerika-celi-kritice-fanousku-kvuli-uocy78 Čtvrtý Kapitán Amerika čelí kritice fanoušků kvůli přítomnosti izraelské superhrdinky - NerdFix V roce 2024 se dočkáme čtvrtého dílu Kapitána Ameriky, ve kterém se hlavní role ujme Anthony Mackie. Film představí izraelskou superhrdinku jménem Sabra, se kterou však mají někteří fanoušci problém. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Na velkolepé akci D23 Expo 2022 se z velké části také mluvilo o čtvrtém díle Kapitána Ameriky, který ponese název New World Order. Na místě Stevea Rogerse však tentokrát zazáří jeho dobrý parťák Sam Wilson (Anthony Mackie), který vystupoval pod přezdívkou Falcon. A i přestože oznámené detaily z připravované marvelovky zanechaly mnoho fanoušků nadšených, jistá informace některé z nich popudila.

Ve filmu si zahraje herečka Shira Haas, která má ztvárnit izraelskou superhrdinku jménem Sabra. Jedná se o mutantku a budoucí členku X-Menů, která je zároveň agentkou izraelské tajné služby Mossad. V původních komiksech se zcela poprvé objevila v roce 1980 ve dvě stě padesátém čísle Neuvěřitelného Hulka. Nicméně právě s touto mutantí superhrdinkou, která je v podstatě takovou izraelskou verzí Kapitána Ameriky, mají někteří fanoušci velký problém. 

Jméno „Sabra“ totiž také nesl uprchlický tábor v Libanonu, ve kterém křesťanští falangisté v roce 1982 zmasakrovali stovky palestinských Arabů. Komiksová verze superhrdinky taktéž v průběhu let bojovala s nejrůznějšími postavami, které představovaly arabské stereotypy. Někteří fanoušci se tak obávají, že něco podobného udělá i MCU, stejně tak mnozí z nich Marvel kritizují za to, že přítomností postavy zneuctívají památku zabitých obětí. Ale k celé této věci se vyjádřili sami představitelé Marvelu, kteří v oficiálním prohlášení sdělili následující:

,,I když jsou naše postavy a příběhy inspirovány komiksy, pro filmové plátno a dnešní publikum tvůrci uplatňují nový přístup. Bude tomu tak i u postavy Sabry, která byla v komiksech poprvé představena před více než čtyřiceti lety.“

Nutno také připomenout, že postava vznikla dva roky před samotným masakrem, přičemž název ,,Sabra“ taktéž odkazuje nejenom na kaktus Opuncie (v hebrejštině tzabar, v arabštině sabr), ale i na slangový výraz pro Žida narozeného v Izraeli. 

]]>
2022-09-22T09:17:13+02:00 2022-09-22T12:00:00+02:00 7
https://nerdfix.cz/clanek/rebbeca-ze-cyberpunk-edgerunners-zi1mxr Rebbeca ze Cyberpunk: Edgerunners - NerdFix Je to k nevíře, ale nová anime série mohla být bez bláznivé Rebeccy, která má rysy typické pro loli postavy. Což se nelíbilo společnosti CD Projekt Red, jenže studio Trigger stálo za svým! Nikola Levová https://nerdfix.cz/r/Kushi

Už je to týden, co se na Netflixu objevilo nové anime Cyberpunk: Edgerunners, které statečně a hrdě útočí na přední příčky sledovanosti na Netflixu a odnáší si velmi dobrá hodnocení napříč různými médii. Na tomto úspěchu má samozřejmě podíl nejen CD Project Red, ale hlavně japonské studio Trigger. To se zasloužilo o originální postavy včetně Rebeccy, kterou chtěli vývojáři Cyberpunku smazat.

Jistě si mnozí diváci všimli, že zrovna postava Rebeccy se nebojí a rozhodně není zdrženlivá ohledně sexuálních věcí, plus neštítí se toho využít ve svůj prospěch. Problém ovšem nastává, pokud se zaměříme na její rysy. Ty jsou typicky dětské a v anime prostředí se takovému děvčeti, jež je sexuálně přitažlivé nebo je spojováno se sexuálními aktivitami, říká lolita a spadá do žánru lolicon.

A přesně tahle definice se nelíbila producentům seriálu, kteří chtěli postavu dát úplně pryč, případně minimálně změnit, jelikož svým vzhledem nezapadala do prostředí Night City. Jenže studio Trigger neváhalo a na připomínku od vývojářů Cyberpunku odpověděli: „Ne, Loli musí zůstat!“ A problém byl vyřešen, navzdory tomu, že většina lidí z produkce byla pro její odstranění.

]]>
2022-09-22T07:58:49+02:00 2022-09-22T10:00:00+02:00 12
https://nerdfix.cz/clanek/reboot-fantasticke-ctyrky-nasel-sve-scenaristy-yh2t1v Reboot Fantastické čtyřky našel své scenáristy - NerdFix Fanoušci se konečně dozvěděli, kdo vlastně zpracuje scénář k chystanému MCU rebootu Fantastické čtyřky. Bude to duo, které v našich končinách příliš známé není, ale zaměřuje se především na komedie. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

MCU rebootu Fantastické čtyřky se dočkáme až za dlouho, ale konečně začíná dostávat nějakou ucelenější podobu. Nedávno tak vyšlo najevo, kdo přesně k připravované marvelovce zpracuje scénář.

Postará se o něj duo Jeff Kaplan a Ian Springer. Ovšem těžko říct, zda je to dobrá/špatná zprava, protože tvorba obou dvou filmařů není v našich končinách příliš známá. Z jejich dosavadní filmografie je ale patrné, že mají především zkušenosti s komediálním žánrem. Oba tak například pracovali na filmech jako The Last of the Great Romantics a Bert and Arnie's Guide to Friendship. Scenáristické duo také momentálně pracuje na komedii Disaster Wedding, která vzniká pod dohledem Warner Bros. Discovery. 

Server Deadline taktéž odhalil, že Kaplan a Springer jsou k Fantastické čtyřce upsáni už nějaký ten pátek, úzce tak spolupracují s Kevinem Feigem, který doufá, že snímek bude parádním a úctyhodným začátkem šesté fáze MCU. Oba dva scenáristé jsou taktéž v kontaktu s Mattem Shakmanem, který má Fantastickou čtyřku zrežírovat, aby se ujistili, že všichni mají pro snímek společnou vizi. Tak doufejme, že celý projekt padl do správných rukou.

Shakman však nebude pro svět MCU žádným nováčkem, byl to právě on, kdo zrežíroval všechny díly seriálu WandaVision. Kvůli práci na chystané Fantastické čtyřce taktéž opustil post režiséra pro Star Trek 4, který má vyjít na konci příštího roku. 

]]>
2022-09-22T07:54:17+02:00 2022-09-22T08:00:00+02:00 4
https://nerdfix.cz/clanek/miniserie-welcome-to-chippendales-ukaze-vzestup-a-pad-tubx3d Minisérie Welcome to Chippendales ukáže vzestup a pád indického zakladatele slavného strip klubu - NerdFix Služba Hulu nám za necelé dva měsíce představí svou novou minisérii jménem Welcome to Chippendales, která bude vyprávět o nebezpečném životě indického imigranta jménem Somen “Steve” Banerjee. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Služba Hulu se nedávno pochlubila trailerem na svou nadcházející minisérii, ve které se v hlavní roli představí Kumail Nanjiani. Ta ponese název Welcome to Chippendales, přičemž na oficiální a kratičký trailer se můžete podívat výše.

Příběh se inspiroval skutečnými událostmi, ke kterým došlo na přelomu 70. a 80 let. Hlavním hrdinou se stává indický imigrant Somen “Steve” Banerjee (Nanjiani), který prchá do Los Angeles, aby tam našel lepší život. Chytrému a mazanému Banerjeeovi se tak jednoho dne podaří přeměnit sešlý bar v super oblíbený klub, ve kterém jsou hlavní atrakcí pánská striptýzová vystoupení. A jednu dobu se zdá, že Banerjee prožije zbytek svých dní v luxusu a pohodě bez jakýchkoliv starostí. 

Ale to by samozřejmě bylo až příliš jednoduché. Brzy tak čeká nejenom Banerjeeho, ale i ostatní lidi kolem něho hrubé zatažení do víru podvodů, špatného zacházení, špinavých peněz a samozřejmě i vražd. Úspěšný indický podnikatel je totiž odhodlán udělat vše pro to, aby si svůj život plný luxusu zachoval. A pokud to znamená, že kvůli tomu bude muset pár lidí přijít o život, tak se holt nedá nic dělat. To ještě ale netuší, že si všemi těmi svými zločineckými činy kope vlastní hrob. 

]]>
2022-09-21T16:39:26+02:00 2022-09-21T17:15:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/serial-monstrum-pribeh-jeffreyho-dahmera-se-zameri-na-b21hyh Nekrofilie, kanibalismus a brutální vraždy. Nový seriál od Netflixu rozhodně není podívanou pro slabé žaludky - NerdFix Ode dneška je na Netflixu dostupná zbrusu nová minisérie, ke které své děti raději vůbec nepouštějte. Zaměří se totiž na zločiny Jeffreyho Dahmera, jednoho z nejznámějších sériových vrahů USA. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Právě dnes na Netflixu premiéruje zbrusu nová minisérie, která bude pojednávat o jednom z nejslavnějších a nejodpornějších sériových vrahů americké historie. Trailer na seriál Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera si tak můžete pustit výše.

Jak už je z názvu patrné, seriál si posvítí na hrůzné činy Jeffreyho Dahmera (Evan Peters), který mezi lety 1978 až 1991 připravil o život až sedmnáct nevinných lidí. Celý příběh tak bude údajně odvyprávěn z pohledu jeho obětí. Zároveň také minisérie zabrouzdá do vod systémového rasismu a selhání policie, v rámci čehož se nedostalo obětem pořádné pomoci, což pak mělo za následek pokračující Dahmerovo vražedné řádění. 

Dahmerovy vraždy taktéž zahrnovaly věci jako kanibalismus a nekrofilii, stejně tak si v některých případech uchovával určité části těla svých oběti. Šlo tak o jednoho z nejúspěšnějších sériových vrahů 80. let. Jeho obětmi byli chlapci a mladí muži, většinou afroamerického původu. Nejčastěji je lovil na místech jako gay bary, obchoďáky a autobusové zastávky s příslibem sexu nebo peněz. Potom si je obvykle přivedl domů, kde je opil a následně také zabil.

Jednou z hlavních postav se také stane Glenda Cleveland (Niecy Nash), která byla Dahmerovou sousedkou. Ona a její rodina si následně všimnou, že s Dahmerem není něco v pořádku. 

]]>
2022-09-21T12:28:19+02:00 2022-09-21T16:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/novy-klip-na-black-adama-zvedl-fanousky-ze-zidle-vraci-se-yqqpch Nový klip na Black Adama zvedl fanoušky ze židle. Vrací se do DCEU Superman? - NerdFix Nedávno jsme se dočkali nového klipu na nadcházející DC film Black Adam. A i když se může jevit poněkud všedně, je v něm jistá pasáž, která fanoušky musela zvednout ze židle. Vrací se nám Superman? Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Už za měsíc přisviští do kin další velkolepý snímek z dílny DC, ovšem tentokrát žádného ušlechtilého Mirka Dušína nečekejte. Drsňák Black Adam (Dwayne Johnson) dává jasně najevo, že místo se musí najít i pro super-anti-hrdiny. Na začátku měsíce jsme se tak dočkali nového plnohodnotného traileru, který byl ze všech vydaných upoutávek asi nejvydařenější. Nedávno ale Warner Bros. Discovery zveřejnilo krátký klip z názvem Darkness, na který se můžete podívat výše. Klip nám toho zas až tolik nového neukáže, ale je v něm určitá pasáž, která mnohé fanoušky opravdu nesmírně zaujala. V té Black Adam prohlásí:

,,Na této planetě není nikdo, kdo by mě mohl zastavit.“

A i přestože se na první pohled může zdát, že jde jen o další badass hlášku, se kterou chce Adam zvýraznit své drsňáctví, mnozí fanoušci v tom vidí něco více. Přesněji potenciální návrat Supermana. Ano, Black Adama možná nikdo z planety Země zastavit nedokáže. Ještě štěstí, že Superman pozemšťan není. 

Po návratu Henryho Cavilla do role Supermana samozřejmě prahne nejeden fanoušek, zároveň se také mnozí nechali slyšet, že by ho rádi viděli svést epický souboj právě s Black Adamem. Fanoušci se tak začali domnívat, že ona hláška je jistou mrkačkou, která naznačuje, že v Black Adamovi by se Superman skutečně objevit mohl. Je něco takového možné? Uvidíme, ještě na konci léta několik insiderů odhalilo, že Warner Bros. Discovery skutečně hodlá Cavillova Supermana vrátit na scénu, ale samozřejmě není nic potvrzené. Pokud se ale Cavill skutečně mihne v Black Adamovi, bude to rozhodně pořádné překvápko.

Ve filmu se ale Black Adam bude muset každopádně postavit skupině jménem Justice Society, kterou vede charismatický Doctor Fate v podání Pierce Brosnana. Mezi její další členy patří také Atom Smasher (Noah Cintineo) a Cyclone (Quintessa Swindell). V novém traileru se také mihla Amanda Waller (Viola Davis), kterou si fanoušci budou jistojistě pamatovat jak z obou dvou Sebevražedných oddílů, tak i ze seriálu Peacemaker.

]]>
2022-09-21T11:02:40+02:00 2022-09-21T14:45:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/dune-war-for-arrakis-zaziva-review-bombing-rkxymy Dune: War for Arrakis zažívá review bombing - NerdFix Review bombing je známým jevem ve světě videoher, filmů, ale i deskových her. S ohledem na nedávnou politiku vydavetelství CMON lze tuto praktiku bohužel očekávat i u budoucích projektů. Josef Mikoláš https://nerdfix.cz/r/Kizuoto

Vydávání deskových her přes Kickstarter je v dnešní době relativně standardní politika některých vydavatelství. Jedním z těch využívající tuto možnost pravidelně je vydavatelství CMON, jehož nejnovější projekt se právě blíží k závěru kampaně. Politika vypadá tak, že se připraví hra, dokončí všechny detaily a teprve poté jde na Kickstarter již hotový produkt. Podporovatelé mají navíc možnost získat exkluzivní obsah. Je sice pravda, že původní záměr této platformy byl trochu jiný, ale svět se vyvíjí a tuto možnost preferuje stále mnohem více vydavatelů. Nicméně snaha vydat hru přes tuto platformu nese jistá úskalí, kvůli nimž nejnovější připravovaná hra Dune: War for Arrakis zažívá review bombing hodnocení na stránce Board Game Geek.

Hra Dune: War For Arrakis je založena na konceptu hry Válka o prsten, přičemž představuje střet dvou frakcí. První z nich jsou Atreidi a druhou Harkonneni. Hra by se měla odehrávat v průběhu první knihy poté, co mladý Paul Atreides utekl do pouště a přidal se k pouštnímu lidu nazývaného Fremeni. V případě, že by se hráči sešli ve čtyřech, tak by se role rozdělily, přičemž jeden z hráčů by navíc hrál právě za Fremeny a druhý za rod Riches. Tyto frakce jsou dostupné i při hře dvou hráčů, ale jsou doplněním těch hlavních frakcí.

]]>
2022-09-21T10:05:11+02:00 2022-09-21T13:30:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/serial-notre-dame-se-zameri-na-svedectvi-hasicu-kteri-xp69ei Seriál Notre-Dame se zaměří na svědectví hasičů, kteří čelili požáru nejslavnější francouzské katedrály - NerdFix Netflix se pochlubil novým trailerem na nadcházející minisérii jménem Notre-Dame, který bude pojednávat o požáru slavné francouzské katedrály. Na oficiální trailer se můžete podívat uvnitř článku. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Na jaře roku 2019 postihl francouzskou katedrálu Notre-Dame, slavnou středověkou památku, která zároveň patří mezi nejznámější symboly Paříže, velký požár. A i přestože byl oheň eventuálně uhašen, jeho následky zanechaly katedrálu ve stavu, ve kterým jí hrozilo naprosté zhroucení.

Samotná událost tak přirozeně upoutala pozornost celého světa, tudíž asi nebude divu, že došlo i k jejímu zfilmování. Už příští měsíc se tak dočkáme nového seriálu od Netflixu z francouzské produkce, který jednoduše ponese název Notre-Dame. Na oficiální trailer se můžete podívat výše. Celý seriál je tak inspirovaný skutečnými svědectvími hasičů, jejichž úkolem bylo oheň ve slavné katedrále uhasit. 

Seriál tak představí příběhy hned několika Pařížanů, kteří se do celé tragédie určitým způsobem zapletli. Tváří naděje se tak například stane šéf hasičů (Roschdy Zem), který se zrovna za několik dní chystal odejít do důchodu. K tomu se následně připojí i mladá hasička (Megan Northam), která je sice ještě stále traumatizovaná z nedávné smrti jednoho ze svých kolegů, ale i tak je více než odhodlaná katedrálu zachránit.

Je zde také moderátorka televizních zpráv (Alice Isaaz), která celou událost průběžně v médiích pokrývá. A už teď jí je jasné, že to bude jedna z nejvýraznějších událostí celé její kariéry. V neposlední řadě je zde také jistá mladá žena (Marie Zabukovec), která čelí nejenom hrozící zkáze katedrály, ale taktéž blížící se smrti své matky, která je upoutaná na lůžko. 

]]>
2022-09-21T09:54:36+02:00 2022-09-21T12:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/teen-drama-lekacky-a-hruzne-prizraky-to-vse-prislibuje-x07zs3 Teen drama, lekačky a hrůzné přízraky, to vše přislibuje trailer na hororový seriál Půlnoční klub - NerdFix Netflix se pochlubil plnohodnotným trailerem na nadcházející seriál Půlnoční klub, za který je zodpovědný hororový mistr Mike Flanagan. Celá série tak vychází podle stejnojmenné knihy z roku 1994. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Na svou hororovou tvorbu nezapomíná ani Netflix, který nám přednedávnem nadělil pořádný plnohodnotný trailer na seriál Půlnoční klub. Podívat se na něj můžete výše.

A zatímco první trailer z akce Geeked Week 2022 jenom nastínil, jakou atmosféru bude celý seriál mít, nejnovější upoutávka nám toho ukázala mnohem více. Příběh nás zavede do hospice pro nevyléčitelně nemocné děti, který provozuje tajemný lékař. Skupina osmi teenagerů tam vytvoří poměrně morbidní klub, který o půlnoci sdílí hororové příběhy, zatímco čeká na svůj nevyhnutelný osud. Hlavní skupina teenagerů tak uzavírá smlouvu, jež zní, že první z nich, který zemře, se musí vrátit a říct těm ostatním, jaký je posmrtný život. 

Tento pakt bude mít samozřejmě hrozivé následky. Celý Půlnoční klub tak začne ohrožovat jakási hrůzostrašná entita. Mladí hrdinové se tak budou muset postavit nejenom jí, ale i svým vlastním nočním můrám a strachu. I přestože se bude jednat primárně o hororový zážitek, trailer taktéž přislibuje odlehčenější pasáže, které se zaměří na interakce mezi jednotlivými mladými hrdiny.

Celý seriál tak vychází nejenom podle stejnojmenné knihy z roku 1994 od Christophera Pikea, ale i z jeho dalších známých děl.

]]>
2022-09-21T08:36:01+02:00 2022-09-21T10:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/trailer-na-reboot-hellraisera-predstavuje-pekelneho-kneze-a-kkyb04 Trailer na reboot Hellraisera představuje Pekelného kněze a jeho posluhovače v plné kráse - NerdFix Pár týdnů před premiérou se služba Hulu pochlubila s prvním plnohodnotným trailerem na reboot Hellraisera. A jak se zdá, nová verze by nemusela dělat slavné hororové klasice z 80. let žádnou ostudu. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Na začátku měsíce k nám dorazila řada zbrusu nových fotek z rebootu na hrůzného Hellraisera, který patří mezi nejslavnější hororové klasiky 80. let. Tudíž bylo jasné, že první oficiální trailer na sebe nenechá dlouho čekat. A skutečně, služba Hulu se tak s jedním z nich pochlubila teprve nedávno, podívat se na něj můžete výše.

Trailer se tak pochlubil scénou se slavným Lemarchandovým hlavolamem, jenž vypustí na svět pekelné síly, které si v 80. letech hororoví fanoušci zamilovali. Upoutávka nám tak pořádně ukáže nejenom další démonické cenobity, ale i samotného Pinheada, kterého v rebootu ztvárňuje herečka Jamie Clayton. Tak doufejme, že se se svým výkonem bude moci hrdě postavit vedle Douga Bradleyho, který Pekelného kněze ztvárnil nejen v původním snímku, ale i v některých následujících dílech!

V traileru se taktéž objeví patrně hlavní hrdinka celého příběhu, kterou se má stát mladá žena jménem Riley (Odessa A'zion). Ta už nějakou dobu zápolí se svou závislostí a kompulzivním chováním. Jednoho dne se jí ale dostane do rukou výše zmíněný hlavolam ve tvaru kostky, se kterým následně vypustí na svět chaos a zlo, jež se nebude bát jít přes mrtvoly. Dočkáme se i okultisty jménem Vought (Goran Visnjic), který si evidentně moc dobře uvědomuje, jaké nebezpečí strašlivý hlavolam představuje. Ale jelikož je jejím tajemstvím fascinován, nemá problém nechat jiné nebožáky, aby se stali jejími „obětmi“. 

]]>
2022-09-21T08:00:34+02:00 2022-09-21T08:00:36+02:00 1
https://nerdfix.cz/porad/top5/nejlepsi-filmy-o-pomste-abe3ch Nejlepší filmy o pomstě - NerdFix Pomsta je pokrm, který nejlépe chutná za studena. Historie tohohle tématu sahá až k řecké mytologii a už od počátků kinematografie uchvacuje diváky. Tohle je TOP 5 nejlepších filmů o pomstě. Marek Čabák https://nerdfix.cz/r/Killer

Pomsta je pokrm, který nejlépe chutná za studena. Historie tohohle tématu sahá až k řecké mytologii a už od počátků kinematografie uchvacuje diváky. Moderní příběhy o mstících se hrdinech jsou velice atraktivní způsob, jak zaplnit kinosály po celém světě. Vlastně jde o velice vděčný a jednoduchý žánr, který umí zanechat hluboký dojem. V dnešní topce jsme se proto podívali právě na něj! Tohle je TOP 5 nejlepších filmů o pomstě.

Sponzorem dnešní epizody je Samsung Smart Monitor M8.

]]>
2022-09-20T16:01:03+02:00 2022-09-20T16:00:56+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/novy-trailer-na-serialovou-upirinu-at-vejde-ten-pravy-h1kj7m Nový trailer na seriálovou upířinu Ať vejde ten pravý přislibuje temnou a krvavou podívanou - NerdFix Showtime se nedávno pochlubil s dalším trailerem na nadcházející seriál Ať vejde ten pravý, který se zaměří na vztah upírské holčičky a jejího otce, jenž se jí snaží pravidelně dodávat lidskou krev. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Stanice Showtime se nedávno pochlubila s novým oficiálním trailerem na upírský seriál Ať vejde ten pravý, který bude zároveň adaptací slavné knihy od Johna Ajvide Lindqvista. Podívat se na něj můžete výše.

A pokud jste náhodou viděli slavnou švédskou verzi z roku 2008, možná také uznáte, že seriál oproti ní působí o něco temněji. Zatímco film se spíše zaměřoval na přátelství mezi upírskou dívkou Eli a šikanovaným chlapcem Oskarem, nadcházející americký seriál se bude spíše zaměřovat na samotné upírství a vztah mezi dívkou a jejím otcem. Otázkou zůstává, zda se seriál svou kvalitou vyrovná švédské filmové adaptaci, která slavila úspěch jak v kinech, tak i u kritiků. A to zejména proto, že divákům představila opravdu parádní tajemnou atmosféru a unikátní pohled na upírské téma. 

Příběh seriálu se každopádně zaměří na muže jménem Mark (Demián Bichir), který se stará o svou mladou dceru jménem Eleanor (Madison Taylor Baez). Ta byla před 10 lety přeměněna na upírku, tudíž Mark se stará o to, aby dostávala svůj pravidelný příjem krve. A jedině lidské, protože bez ní by zemřela natrvalo. Zároveň se ale Mark snaží najít na dceřin vampirismus lék, aby mohli žít zcela normálním životem.

Seriál si vzal na starost Andrew Hinderaker, který mu dělá showrunnera. Hinderaker už má s hororovým žánrem určité zkušenosti, je například autorem scénářů ke dvěma epizodám Penny Dreadful. 

]]>
2022-09-20T16:00:08+02:00 2022-09-20T16:00:09+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/james-cameron-mel-se-studiem-20th-century-kvuli-avatarovi-rhlvfn James Cameron měl se studiem 20th Century kvůli Avatarovi spor. Umlčel ho až zmínkou o Titaniku - NerdFix I přestože studio 20th Century může dnes být na Avatara pyšné, ještě během jeho výroby se k němu stavělo skepticky. Nelíbily se mu některé vize, které pro něj Cameron připravil, ale režisér se nedal. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Zdá se to neuvěřitelné, ale už za necelé tři měsíce dorazí do kin pokračování legendárního Avatara, které ponese název The Way of Water. A pokud si chcete epický příběh z prvního dílu znovu připomenout na velkém plátně, budete k tomu mít jedinečnou příležitost už za dva dny. 22. 9. totiž vstoupí i do našich kin remasterovaná verze filmu, která nabídne ještě lepší zvuk a obraz. Není žádným tajemstvím, že série Avatar je projektem, na který je režisér James Cameron jaksepatří pyšný. Jakby ne, však také plánuje po dvojce vydat nejenom třetí, ale i čtvrtý a pátý díl.

Mnozí ale netuší, že s některými jeho vizemi při tvorbě prvního dílu mělo problém vydavatelské studio 20th Century, které v určité sekvence nemělo vůbec důvěru. 

Cameron během rozhovoru pro New York Times odhalil, že se s vrchními producenty studia často dohadoval o tom, co všechno se ve snímku nakonec objeví. Cameron tak odhalil následující:

,,Studio mělo pocit, že film by měl být mnohem kratší a že v něm bylo až příliš sekvencí s létáním na Křiklounech (Ikranech). Inu, pak se později ale po průzkumech a shromažďování dat ukázalo, že to byla jedna z věcí, kterou diváci zbožňovali nejvíce.“

Studio tak od Camerona požadovalo, aby svou vizi změnil více podle jejich představ, ale režisér nehodlal učinit zpátky ani krok. A tak se nakonec rozhodl vytasit svůj Titanic.

,,A to už jsem toho měl po krk a řekl jsem jim: ,Víte vy co? Natočil jsem Titanic. Tato budova, ve které se právě teď scházíme, tento nový půlmiliardový komplex na vašem pozemku, byl zaplacen z úspěchu Titanicu. Takže to prostě udělám takhle.´“

Titanic byl v té době samozřejmě komerčně nejúspěšnějším filmem všech dob, který vydělal přes neuvěřitelné 2 miliardy dolarů. Studio tak nakonec s povzdechem nechalo Camerona tvořit bez zábran. Ovšem nakonec dobře udělalo, protože Avatar následně se svými tržbami Titanic překonal, přičemž i dodnes si udržuje status nejvýdělečnějšího filmu historie. Na kontě tak má až 2,8 miliard dolarů, ovšem Cameron se nechal slyšet, že s připravovaným pokračováním by toto číslo velice rád překonal. 

]]>
2022-09-20T15:14:56+02:00 2022-09-20T14:45:00+02:00 4
https://nerdfix.cz/clanek/proc-jsme-se-nakonec-nedockali-prequelu-jednoho-z-0zzj46 Proč jsme se nakonec nedočkali prequelu jednoho z nejlepších hororů všech dob? - NerdFix Talentovaný hororový filmař Mike Flanagan se chystal natočit prequel k legendárnímu Osvícení, ale bohužel k němu nakonec nikdy nedošlo. Důvodem byl divácký nezájem v kinech o jeho film Doktor Spánek. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

V roce 1980 natočil legendární Stanley Kubrick filmovou adaptaci slavného románu Osvícení, který pochází od hororové hvězdy Stephena Kinga. I přestože v té době se snímek nedočkal úplně nejlepších reakcí, postupem času se z filmu stala milovaná klasika, která je dodnes považována za jeden z nejlepších hororů v historii kinematografie.

Mnozí ale možná netuší, že King v roce 2013 napsal nepřímé pokračování, které neslo název Doktor Spánek. I to se následně dočkalo filmového ztvárnění, v roce 2019 se o něho postaral talentovaný režisér a scenárista Mike Flanagan, který patří mezi nejlepší hororové filmaře současnosti. Flanagan však chtěl v sérii pokračovat i nadále, přičemž měl v plánu natočit prequel pro první film z roku 1980. K ničemu takovému však nakonec nedošlo. 

Prequel k Osvícení měl nést název Hallorann. A pokud jste Osvícení viděli, případně četli původní předlohu, tak víte, že stejně se jmenuje i jedna z primárních postav, kterou ve filmové adaptaci ztvárnil Scatman Crothers. Richard „Dick“ Hallorann byl šéfkuchařem v hrůzném hotelu Overlook, ve kterém se valná většina Osvícení odehrává. Podobně jako Danny Torrance, jehož otec Jack se v podání Jacka Nicholsona stal hlavní hvězdou celého příběhu, měl i Scatman telepatické schopnosti, tudíž Flanagan se chtěl v prequelu zaměřit na jeho mladší verzi, která v hotelu přebývala před událostmi Osvícení.

Flanagan se na prequel chtěl vrhnout krátce poté, co jeho Doktor Spánek dorazil do kin. Jenže pak přišlo poměrně nepříjemné překvápko. I přestože se snímek dočkal chvály od kritiků i diváků, jeho box office příliš působivý nebyl. Z rozpočtu asi 55 milionů dolarů nakonec film celosvětově vydělal jen něco přes 72 milionů. Studio Warner Bros. se tak rozhodlo, že prequelu zelenou nakonec nedá. A jelikož Warneři vlastní práva na celou značku, zklamaný Flanagan s tím nemohl nic dělat. 

]]>
2022-09-20T12:04:19+02:00 2022-09-20T13:30:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/charlie-hunnam-jako-vezen-na-uteku-se-v-serialu-shantaram-dtsiaq Charlie Hunnam jako vězeň na útěku se v seriálu Shantaram zaplete do indického zločineckého podsvětí - NerdFix Už příští měsíc bude na Apple TV+ premiérovat seriál jménem Shantaram, ve kterém se v hlavní roli objeví Charlie Hunnam. Seriál vychází podle skutečného životního příběhu Gregoryho Davida Robertse. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Sympaťák Charlie Hunnam se nám po téměř deseti letech vrací do světa seriálů. A to ve velkém, protože už příští měsíc se představí v hlavní roli nadcházející série jménem Shantaram. Na oficiální trailer se můžete podívat výše.

Příběh bude vyprávět o muži jménem Lin Ford (Hunnam), kterému se podařilo utéct z australského vězení, v němž strávil dlouhých 19 let. Jeho zločin? Zejména ozbrojené přepady, se kterými následně živil svou drogovou závislost. Je mu ale jasné, že pokud bude chtít zůstat na svobodě, bude muset prchnout někam do ciziny. Lin si proto vybere indickou Bombaj, kde se rozhodne budovat zcela nový život jako doktor v místní chudinské čtvrti. Problémy se ho ale i tak budou držet jako klíště. 

I přestože setkání s kráskou jménem Karla Saaranen (Antonia Desplat) se na první pohled zdá Linovi příjemným zpestřením jeho nového života, netuší, že už pomalými kroky vstupuje do vod místního zločineckého podsvětí. Lina tak čeká nebezpečná cesta, která ho dokonce zavede i do Afghánistánu, kde se dostane do středu zuřivé mafiánské války s Rusy.

Celý snímek tak vychází podle životního příběhu spisovatele Gregoryho Davida Robertse, jehož závislost na heroinu přinutila k loupežím. Po odpykání trestu ve vězení se tak vydal do Bombaje, kde nějakou dobu působil jako doktor. 

]]>
2022-09-20T10:38:00+02:00 2022-09-20T12:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/soudni-proces-mezi-johnny-deppem-a-amber-heard-se-docka-mpk1gh Soudní proces mezi Johnny Deppem a Amber Heard se dočká filmového zpracování - NerdFix Soud mezi Johnny Deppem a Amber Heard se před několika měsíci stal na internetu vyloženou senzací. Není proto divu, že o celé události vniká celovečerní snímek, kterého se dočkáme už příští týden. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Co si budeme povídat, i přestože soudní proces mezi Johnny Deppem a jeho bývalou manželkou Amber Heard byl skrznaskrz vážnou věcí, pro internet to před několika měsíci byly vyložené hody. Například na Youtubu zhlédli klipy z nejrůznějších momentů desítky milionů uživatelů, tudíž je zjevné, že o celý proces byl skutečně obrovitánský zájem.

A jelikož byly momenty ze soudu skutečně velice zajímavé sledovat, nadcházející zpráva asi málokoho překvapí. O celém soudním procesu vznikne celovečerní film, který by podle informací od serveru Variety měl nést název Hot Take: The Depp/Heard Trial. Snímek by měl exkluzivně vyjít na streamovací službě Tubi, která je zdarma. A jak to vůbec bude s obsazením? 

Ne, Depp a Heard nebudou hrát sami sebe, to by byl pravděpodobně opravdu pořádný vrchol bizarnosti. Johnnyho Deppa si zahraje Mark Hapka, čtyřicetiletý americký herec, který v posledních letech působil především televizních filmech. Objevil se tak ve snímcích jako 23 Blast, Parallels a Hannah Montana. Dále jsme ho mohli vidět v seriálech jako Myšlenky zločince a Odložené případy.

Amber Heard ztvární Megan Davis, která za sebou má také především televizní tvorbu. Herečka se tak objevila například v seriálech jako American Horror Story a Sběratelé kostí. Oba dva herce si můžete pořádně prohlédnout níže v příspěvku od Variety. 

]]>
2022-09-20T09:35:48+02:00 2022-09-20T10:00:00+02:00 11
https://nerdfix.cz/clanek/proc-ma-intro-rodu-draka-stejnou-hudbu-jako-hra-o-truny-wz87db Proč má intro Rodu draka stejnou hudbu jako Hra o trůny? - NerdFix Někteří fanoušci pozvedávali obočí poté, když zaslechli, že v intru na seriál Rod draka hraje ta samá hudba, která hraje i ve Hře o trůny. Proč se skladatel Ramin Djawadi nerozhodl složit něco nového? Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Téměř všichni se asi shodneme na tom, že kvalita seriálu Hra o trůny šla po jeho půlce strmě dolů. Ale jeden aspekt si stále zachovával stejnou míru úžasné kvality, kterou ani katastrofální osmá řada nedokázala pokazit. A tím byla hudba od Ramina Djawadiho, který se ke skládání soundtracku vrátil i pro Rod draka. Ten je momentálně se svou nedávno vydanou pátou epizodou ve své polovině, takže pokud trpělivě čekáte na binge watching, poslední díl vyjde 23. 10.

Ovšem diváci, kteří vydané epizody zhlédli, si určitě všimli, že i když je intro Rodu draka samozřejmě jiné, hraje v něm stejná ikonická hudba, jež hraje i ve všech sezónách Hry o trůny. Některé to potěšilo, protože je to hezkým pojítkem na celý fantasy svět G. R. R. Martina, jiní však byli zklamaní z toho, že se Djawadi nepředvedl s něčím novým. 

]]>
2022-09-20T09:36:05+02:00 2022-09-20T08:14:42+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/chainsaw-man-predvadi-svou-krvavou-touhu-v-novem-traileru-a99bos Chainsaw Man předvádí svou krvavou touhu v novém traileru - NerdFix Anime Chainsaw Man se blíží ke svému datu premiéry a studio Mappa si neodpustilo trošku povzbudit očekávání kolem chystané série. Nový trailer odhaluje nejen příběh, ale i nové postavy. Nikola Levová https://nerdfix.cz/r/Kushi

Manga Chainsaw Man se vyšvihla na žebříček oblíbenosti poměrně dost rychle, není tak divu, že se blíží premiéra její anime adaptace. Nejnovější ukázka láká diváky nejen na neustále boje mezi démony a jejich lovci, ale také na lehce zvrácenou psychologii využívaní démonů pro zabíjení svých druhů. Jestli se teda tak dá nazvat splynutí člověka a démona.

To ale není všechno, co nový trailer odhalil. Oznámeno bylo i datum premiéry, které je stanoveno na 11. 10. 2022. Sledovat jej budeme moci přes Crunchyroll. Zpracování si vzalo na starost studio MAPPA, jež stojí za poslední sezónou Attack on Titan, Yuri!!! On Ice a Jujutsu Kaisen. Tato série se bude odlišovat rozmanitostí endingových písní. První série má mít 12 epizod, přičemž každá by měla mít jednu unikátní píseň na závěr.

Seznam písní a interpretů:

 • HAWATARI NIKU CENTI – MAXIMUM THE HORMONE
 • ALL KINDS OF KISSES – ano
 • Fight Song – eve
 • Deep Down – Aimer
 • Rendezvous – Kanaria
 • In the Back Room – syudou
 • Violence – QUEEN BEE
 • Time Left – ZUTOMAYO
 • first death – TK from Ling tosite sigure
 • tablet – TOOBOE
 • CHAINSAW BLOOD – Vaundy
 • DOGLAND – PEOPLE 1

Důležité je podotknout, že tenhle seznam neurčuje pořadí epizod.

Mimo jiné byla ohlášená další část obsazení. Roztomilého démonského psa Pochitu si střihne Shiori Izawa, tu můžeme znát jako Nanachi z Made in Abyss. Himeno si budeme moci užít v podání Mariya Ise a mnoho dalších.

]]>
2022-09-19T19:15:24+02:00 2022-09-19T20:30:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/kingdom-come-deliverence-vyjde-i-jako-deskova-hra-cywx8x Kingdom Come: Deliverence vyjde i jako desková hra. - NerdFix Kingdom Come: Deliverance je jistě známa hráčům počítačových her jako jedinečná simulace středověkého života. Nově si budou podobný zážitek moci vyzkoušet i příznivci deskovek. Josef Mikoláš https://nerdfix.cz/r/Kizuoto

Počítačová hra Kingdom Come: Deliverance od Warhorse Studios si získala značnou pozornost nejen u nás, ale i ve světě. Hra se proslavila především realistickým ztvárněním středověku. Hráči se tak mohli projít po českých krajinách před dobou husitských válek. Již brzy se tento zážitek rozšíří i na deskoherní pole, jelikož vydavatelství Boardcubator přináší na Gamefound Kingdom Come: Deliverance - The Board Game.

Na hráče čeká kooperativní zážitek podpořený profesionálně namluvenou aplikací. Krom toho by pravidla měla být přístupná a přesto by měla umožnit lidem užít si sandboxový zážitek, kdy bude možné objevovat všemožná zákoutí hry.

]]>
2022-09-19T22:30:40+02:00 2022-09-19T19:30:00+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/stoji-komiksova-prasina-za-vas-cas-a-penize-1mffg8 Stojí komiksová Prašina za váš čas a peníze? - NerdFix Autoři Vojtěch Matocha a Karel Osoha nám dali možnost podívat se na doposud vydané první tři díly komiksového spin-offu Prašina: Křídový panáček. Dosahuje komiks stejných kvalit jako původní trilogie? Petr Šebor https://nerdfix.cz/r/Sebron

Před nějakým časem začal v sešitové formě vycházet komiksový spin-off české knižní série Prašina s podtitulem Křídový panáček. A právě tvůrci této zajímavé foglarovky, Vojtěch Matocha a Karel Osoha, nám dali možnost podívat se na první tři sešity. Než se ale podělíme o naše dojmy, měli bychom Prašinu nejdříve představit všem, kteří o ní dosud neslyšeli.

]]>
2022-09-19T18:55:14+02:00 2022-09-19T18:55:08+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/snehurka-v-hlavne-2-prequel-lviho-krale-a-dalsi-disneyho-2he79y Sněhurka, V hlavě 2, prequel Lvího krále a další Disneyho projekty znají oficiální datum premiéry - NerdFix Během roku 2024 se můžeme těšit nejenom na velkolepé marvelovky z páté a šesté fáze, ale i na nejrůznější pohádky a animáky. A konečně už také víme, kdy přesně některé z nich spatří světlo světa. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Na velkolepé akci D23 Expo jsme se dočkali celé řady novinek jak ze světa Marvelu a Star Wars, tak i z prostředí pohádek a animáků. Disney tak oznámil, že v roce 2024 k nám například dorazí hraný remake jeho legendární Sněhurky, pokračování pixarovky V hlavě a prequel na „hraného“ Lvího krále, který ponese název Mufasa: Lví král. Konečně už ale víme, kdy přesně se nejrůznějších oznámených projektů dočkáme v kinech (případně na Disney+). S premiérami je to tudíž následovně:

Wish – 22. 11. 2023

Animovaný muzikál jménem Wish bude úžasnou směsí 3D a 2D animace, ve které se hlavní postavou stane dívka jménem Asha (Arianna DeBose). Parťákem se jí stane koza jménem Valention, kterou namluvil Disney veterán Alan Tudyk.

Elio – 1. 3. 2024

V pixarovce Elio se stejnojmenný chlapec ocitne na druhé straně naší galaxie, kde je mylně považován za mezigalaktického velvyslance naší planety Země. Dostává se tak na místo jménem Cumonoverse, což je masivní mezigalaktická stanice, která ukrývá různé formy mimozemského života.

]]>
2022-09-19T16:00:28+02:00 2022-09-19T16:00:00+02:00 1
https://nerdfix.cz/clanek/v-hororu-devil-s-workshop-se-mlady-herec-zaplete-do-bxci1o V hororu Devil's Workshop se mladý herec zaplete do hrůzných a krvavých tajů démonologie - NerdFix Studio Lionsgate nám nedávno nadělilo trailer na film Devil's Workshop, který bude vyprávět příběh herce jménem Clayton. Ten se rozhodne zabrouzdat do tajů démonologie, což se ukáže být velkou chybou. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Toužíte po tom stát se hercem? A jak daleko byste kvůli tomu byli ochotní zajít? Už příští týden bude premiérovat zbrusu nový horůrek jménem Devil's Workshop, který by mohli ocenit milovníci jak filmových galonů krve, tak i démonů. A přesně na výše položenou otázku se pokusí najít odpověď. Na oficiální trailer se můžete podívat výše.

Příběh se zaměří na mladého herce jménem Clayton (Timothy Granaderos), který vždy bral herectví setsakramentsky vážně. Jednoho dne se tak začne ucházet o roli démonologa v nadcházejícím filmu. Jedná se o postavu, kterou si chtěl zahrát už léta, tudíž kdyby mu role skutečně přistála k nohám, udělalo by mu to nesmírnou radost. Problém je však ten, že se o roli začne ucházet ještě jeho kolega Donald (Emile Hirsch). A zdá se, že větší šance má spíše on. 

Clayton se však nehodlá jen tak vzdát. Aby mohl na castingu uspět, rozhodne se, že vyhledá skutečného démonologa, aby ho zasvětil do tajů černé magie a temných rituálů. Mladý herec tak doufá, že když od někoho zkušeného odkouká jeho praktiky, bude jeho následný výstup o něco uvěřitelnější. K jeho příjemnému překvapení ho následně kontaktuje žena jménem Eliza (Radha Mitchell). Ta se démonologii věnuje už celá léta, přičemž je připravená Claytonovi vše ukázat. Clayton se tak rozhodne u Elizy na víkend zůstat.

Když ale zjistí, že tajemná žena u sebe přechovává ampulky s lidskou krví a kozu na obětování, začne si uvědomovat, že Eliza svou zálibu možná bere až moc vážně. To ještě ale netuší, že pravda je mnohem hrozivější. 

]]>
2022-09-19T14:24:25+02:00 2022-09-19T14:45:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/woody-allen-oznamil-odchod-do-duchodu-predtim-nam-ale-zr48tk Woody Allen oznámil odchod do důchodu. Předtím nám ale nadělí ještě jeden film - NerdFix Režisér a scenárista momentálně pracuje na snímku s pracovním názvem Wasp 22, který však zároveň bude asi jeho posledním filmovým projektem. Oscarový filmař oznámil, že se hodlá odebrat do důchodu. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Woody Allen je zcela bezpochyby jedním z nejlepších a nejuznávanějších režisérů a scenáristů současnosti. Jasným důkazem může být jeho obsáhlá a působivá filmografie, která se skládá i z několika oscarových snímků. Letos oslaví držitel čtyř zlatých sošek Akademie 87. narozeniny. A jak se zdá, Allen usoudil, že jeho filmařská kariéra se chýlí ke konci. Během rozhovoru se španělským listem La Vanguardia filmař oznámil, že se konečně hodlá odebrat do režisérského důchodu.

Svou kariéru tak chystá zakončit svým v pořadí již padesátým filmem, který nese pracovní název Wasp 22. Tomu by měla začít produkce už někdy v následujících týdnech, přičemž natočen by měl být kompletně ve francouzštině. O samotném ději a obsazení ale zatím žádné pořádné informace nemáme. Allen ale prohlásil, že snímek se bude v mnohém podobat jeho filmu Match Point - Hra osudu z roku 2005. 

Allen přebývá v Evropě už nějaký ten pátek, v rámci kampaně MeToo byl režisér nařčen ze sexuálního obtěžování, v rámci čehož na něj Hollywood už příliš vlídně nepohlíží. Například jeho snímek Deštivý den v New Yorku z roku 2020 studio Amazon odmítlo promítat v kinech. A to na základě kauz, které se kolem Allena v té době točily. I tak má za sebou ale režisér řadu parádních úspěchů, které by mu mohl leckdo závidět. Je držitelem Oscarů za filmy Annie Hallová, Hana a její sestry a Půlnoc v Paříži, plus chlubit se také může mnohými oceněními z nejrůznějších filmových festivalů. 

]]>
2022-09-19T13:27:55+02:00 2022-09-19T13:30:00+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/ezra-miller-se-povazoval-za-jezise-s-vlastnim-oltarem-jz0qxn Ezra Miller se považoval za Ježíše s vlastním oltářem. Podle duchovního rádce měl způsobit apokalypsu - NerdFix Máme tu další velké Ezrovinky. A tentokrát pořádné. Server Vanity Fair odhalil o herci informace, které dokazují, že Ezra Miller alias Zhouba Havaje to patrně opravdu nemá v hlavně úplně v pořádku. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Pár dní před dalším Showtimem přichází zas o něco šťavnatější Ezrovinky. Po posledních zprávách si může problematický Ezra Miller přivlastnit další úžasnou přezdívku. Tentokrát „Náš Pán a Spasitel“. Pokud to takhle půjde dál, brzy všemi těmi svými tituly předčí i Daenerys Targaryen ze Hry o trůny, což už bude skutečně (ne)úctyhodný výkon. Ovšem žádný strach, Miller nemá na krku žádný další malér, nezapomínejme, že nyní už musí sekat dobrotu, aby mohla jít do kin jeho sólovka o Flashovi.

Na světlo světa však vylezly další informace o jeho činech z minulosti, které jsou samozřejmě jaksepatří řádně bizarní. A to vše díky serveru Vanity Fair, který udělal rozhovor hned s několika lidmi, co s hercem přišli v minulých měsících do styku.

Zdroje od Vanity Fair tak uvádějí, že Ezra se dlouho považoval současně jak za Ježíše, tak i za Ďábla. Za jeden z mnoha důkazů prý herec považoval právě postavu Flashe, který (stejně jako Ježíš) je zodpovědný za spojení několika multivesmírů. Je pravda, že sólovka o Flashovi si má zahrávat s časovou osou multivesmíru, přičemž se má jednat i o velký restart celého DC univerza… ale Ezra to patrně zahnal až do příliš velkého extrému, který se přelívá do skutečného světa. Miller měl údajně také na své zbraněmi přeplněné konopné farmě vlastní oltář, který byl plný kulek, šalvěje a figurek Flashe.

Toto mesiášské vnímání sebe sama taktéž údajně přivedlo Millera do konfliktu se slavnou herečkou Susan Saradon. Miller od herečky požadoval „oběť“ na jeho oltář, protože ho nepozvala na večeři. Jeden z jeho přátel Vanity Fair odhalil také to, že Miller často nutil další ženy, aby po příchodu položily na oltář nějakou „obětinu“, nejčastěji mobil. Millerův zástupce však takové zvěsti označil za nepravdivé, přičemž prohlašoval, že on a herečka jsou dobrými přáteli. Zdroj pro Vanity Fair však řekl, že Millerova spasitelská domýšlivost se nakonec vyvinula do takové míry, že se herec začal považovat za druhého mesiáše, který „povede domorodou revoluci.“

Tím však ještě nekončíme. Vyšlo taktéž najevo, že když Ezra přebýval na Islandu, naslouchal duchovnímu rádci jménem Jasper Young Bear. Ten Millerovi říkal, že je příštím Mesiášem, proti kterému svobodní zednáři posílají démony, aby ho zabili. Stejně tak se zmínil i o Tokatě Iron Eyes, kterou si pravidelní čtenáři Ezrovinek určitě dobře pamatují. Jedná se o mladou ženu, se kterou Miller cestoval po USA v neprůstřelné vestě, jejíž rodiče obvinili herce z tzv. groomingu. O té se Bear vyjádřil následovně:

,,Ezra je Ježíš a Tokata indiánská pavoučí bohyně, jejich spojení způsobí apokalypsu."

]]>
2022-09-19T11:13:46+02:00 2022-09-19T12:00:00+02:00 9
https://nerdfix.cz/clanek/ve-hre-na-olihen-by-se-jednoho-dne-mohl-objevit-i-leonardo-s64sr8 Ve Hře na oliheň by se jednoho dne mohl objevit i Leonardo DiCaprio - NerdFix Díky úspěchu první řady populární Hry na oliheň se v budoucnu možná dočkáme hned několika dalších sezón. V jedné z nich by se ale jednoho dne mohla objevit jedna z nejznámějších tváří Hollywoodu. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

Už před rokem na Netflixu premiérovala jihokorejská pecka jménem Hra na oliheň, která se nedlouho poté stala jedním z nejúspěšnějších seriálových projektů slavné streamovací platformy. Není tudíž žádným překvapením, že seriál se v budoucnu dočká druhé řady. A kdo ví, možná i třetí! Zatím ale nepředbíhejme, jistá je zatím pouze druhá sezóna, na jejímž scénáři opět pracuje Hwang Dong-hyuk.

Hra na oliheň nedávno zabodovala i na ceremoniálu předávání cen Emmy, kde vyhrála hned v několika kategoriích. A i přestože první sezóna se skládala především z korejských herců, získaná pozornost západního publika otevírá nové možnosti. Je tedy možné, že se v dalších řadách objeví i nějaká hollywoodská celebrita? Inu, po slovech Hwanga Dong-hyuka z rozhovoru pro Deadline se zdá, že to možné skutečně je. 

Tvůrce seriálu odhalil, že pokud by Netflix dal zelenou i třetí řadě, Leonardo DiCaprio by byl jedním z prvních herců, kterému by nabídl v ní účinkovat. Sám taktéž prozradil, že je už dlouhou dobou DiCapriovým velkým fanouškem. O to potěšující pro něho musí být i fakt, že DiCaprio si jeho seriál patrně také velice oblíbil. Herec Lee Jung-jae, který ztvárnil hlavního hrdinu Gi-huna, v rozhovoru se Stephenem Colbertem prozradil, že se s DiCapriem už setkal:

,,Řekl mi, že se na Hru na oliheň skutečně podíval. Moc se mu to líbilo a prohlásil: ,Máš takové štěstí, že jsi se toho mohl zúčastnit, odvedl jsi úžasnou práci.‘ Bylo to neuvěřitelné."

Seriál vypráví o skupince nešťastníků ve finanční krizi, kteří přijmou účast na tajemných hrách od ještě tajemnější organizace. Vítěz všech her si odnese domů natolik velký balík peněz, že už do konce života nebude muset vydělávat. Veškeré hry jsou však smrtelně nebezpečnou záležitostí. A mnoho účastníků zcela jistě přijde o život. Hwang Dong-hyuk už v minulosti prohlásil, že ve druhé řadě nás čeká další kolo her. A Netflix očividně nevylučuje ani kolo třetí. Objeví se v něm i sympaťák Leonardo? To se necháme překvapit. 

]]>
2022-09-19T09:25:13+02:00 2022-09-19T10:00:00+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/kina-ovladly-neohrozene-amazonky-ocekavany-thriller-od-b2nveg Kina ovládly neohrožené Amazonky. Očekávaný thriller od Olivie Wilde premiéruje už tento týden - NerdFix V minulých dnech byl v amerických kinech největší zájem o historické drama jménem Válečnice, ve kterém se v hlavní roli představila Viola Davis. Thriller Don't Worry Darling premiéruje ve čtvrtek. Jan Stehlík https://nerdfix.cz/r/Vurhor

V dalším pondělním box office okénku zamíříme do historie. Minulý týden totiž v amerických kinech premiéroval očekávaný snímek Válečnice, jenž vychází podle skutečných událostí, ke kterým došlo v Africe ke konci 19. století. Zaměřuje se na schopné a smrtící dahomejské Amazonky, které jsou schopny udělat cokoliv pro to, aby ochránily své království. Přesněji se ale děj zaměřuje na válečnici jménem Nanisca (Viola Davis), která trénuje další generaci rekrutů a připravuje je na bitvu proti nepříteli, který je odhodlaný zničit jejich způsob života. Po víkendu vydělal snímek působivých 19 milionů dolarů (původní rozpočet 50 milionů), což je slušný výsledek, který studio Sony po prvních několika dnech nečekalo. Snímek si tak zajistil první místo ve víkendovém domácím box officu.

Do českých kin se ale film podívá až 13. 10. 2022. 

Vzhledem k výsledkům u jiných filmů je zřejmé, že Válečnice domácímu box officu opravdu zcela dominovala. Na druhém místě se umístil snímek Barbarian, který po víkendu vydělal přes 6 milionů. Třetí místo zas náleží hororu Pearl, který má momentálně na kontě 3,1 milionů.

Zájem je stále i o Top Gun: Maverick, který po víkendu vydělal další 2 miliony, přičemž ve víkendovém žebříčku se umístil na šestém místě. Celosvětově tak má na kontě působivých 1, 46 miliard dolarů, čímž je těsně před branami TOP 10 nejvýdělečnějších filmů všech dob. V cestě už mu stojí pouze sedmý díl Rychle a zběsile. I nadále si ale udržuje status komerčně nejúspěšnějšího snímku letoška. 

]]>
2022-09-19T08:11:31+02:00 2022-09-19T08:11:33+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/nova-edice-magicku-ohrozuje-celou-historii-serie-k076i0 Nová edice Magicků ohrožuje celou historii série - NerdFix Krom nových karet se hráči dočkávají i další porce příběhu. Tentokrát se prastarý nepřítel Phyrexie vydává na Dominarii. A pokud se podaří vrátit se časem, mohla by Phyrexie změnit i minulost. Josef Mikoláš https://nerdfix.cz/r/Kizuoto

Hra Magic the Gathering je tu s námi již třicet let. A za tu dobu se stala hlavním představitelem takzvaných sběratelských karetních her. Za tu dobu se hra vyvíjela nejenom s ohledem na pravidla, mechaniky i formáty, ale také skrze příběh, který dnes může konkurovat takovým velikánům jako Warhammer 40k, případně MCU. A celý tento příběh, na němž se podílel nespočet umělců, je nyní s novou edicí v ohrožení. Jak je nám ostatně řečeno z úvodního popisku k nové edici.

Hráče samozřejmě detaily příběhu zajímat nemusí, dostanou svou pravidelnou dávku nových kartiček, čímž se rozšíří možnosti v hraní napříč většinou formátů. Přesto je příběh nejen příjemnou nadstavbou, jakou karetní hra hráčům nabízí, ale umožňuje jim i odhadovat, kterým směrem se budoucí mechaniky i příběh budou ubírat. Nehledě na fakt, že ve výjimečných případech mohou i hráči samotný příběh ovlivňovat.

]]>
2022-09-18T14:25:27+02:00 2022-09-18T14:25:27+02:00 0
https://nerdfix.cz/clanek/daredevil-born-again-se-zacne-natacet-zacatkem-pristiho-v2ftlm Daredevil: Born Again se začne natáčet začátkem příštího roku. Bude to však temný seriál? - NerdFix Mnoho fanoušků si oblíbilo Daredevila a jeho herce díky seriálu z produkce streamerského giganta Netflix. Nyní se však Ďábel z Hell’s Kitchen vrací k Disney, kde vzniká seriál, který bude restartem. Zbyněk Povolný https://nerdfix.cz/r/Zypoman

Během Disney’s D23 Expo byl oficiálně představen návrat Daredevila ve vlastní sérii s názvem Daredevil: Born Again. Návrat slepého právníka bojujícího po nocích proti věčným potížím města New York je dlouho očekávanou událostí. Oblíbená netflixová série byla po třetí řadě zaříznuta a poté navrácena do područí Disney.

Seriál, kde opět bude hlavním představitelem Charile Cox, by se měl začít natáčet začátkem příštího roku. Nebude se však jednat o řadu čtvrtou, ale bude se jednat o celkový restart série, která může (a nemusí) být pojata jiným způsobem, než jak tomu bylo v původních řadách. Je vysoce pravděpodobné, že aby byla zachována kontinuita MCU, tak seriál nejspíše nebude tak brutální a nepřístupný mládeži.

]]>
2022-09-18T09:13:32+02:00 2022-09-18T12:00:00+02:00 2
https://nerdfix.cz/clanek/amazon-oznamuje-live-action-serial-blade-runner-2099-utf6xw Amazon oznamuje live action seriál Blade Runner 2099 - NerdFix Když Denis Villneueve přišel s pokračováním Blade Runnera, tak málokdo očekával, že tím restartuje celou franšízu. Nyní pod kotel přikládá Amazon, který oznamuje připravovaný vysokorozpočtový seriál. Zbyněk Povolný https://nerdfix.cz/r/Zypoman

Amazon oznámil live action pokračování série Blade Runner. Seriál se bude odehrávat padesát let po posledním filmu, tudíž celý název zní Blade Runner 2099. Za projektem pak má stát producentka a scenáristka Silka Louisa, jejíž práci můžeme znát například ze seriálu The Shining Girls, vycházející na Apple TV. 

Mezi výkonné producenty patří sám hvězdný Ridley Scott a Michael Green, jeden ze scenáristů Blade Runnera 2049. Se scénářem pak Louise pomáhal Tom Spezialy, který se zase podílel na oblíbených Leftovers.

]]>
2022-09-18T09:09:40+02:00 2022-09-18T09:09:47+02:00 0