Gamebooky: Co to je, kde se vzaly, proč je hrát a co je Lone Wolf

Série knih Lone Wolf patří mezi nejznámější fantasy gamebooky dneška. Co to ale vlastně ty gamebooky jsou, kde se vzali, jak fungují, proč je hrát a kdo je to vlastně ten Osamělý vlk?

Marvel je jeden velký bordel: Kompletní shrnutí 4. fáze MCU

Čtvrtá fáze MCU je doopravdy komplikovaná a děje se toho tak moc, že někteří nestíhají sledovat všechny filmy a seriály. Proto jsme se rozhodli shrnout děje všeho, co je ve čtvrté fázi.

Harley Quinn – Když sidekick převezme otěže!

Někteří záporáci jsou moc dobří na to, aby záporáky zůstali. Jedním z těchto případů je i Harley Quinn, která to z nuzných počátku dotáhla až na vrchol popkulturního řetězce.

Topíme se v remacích aneb proč pořád fičí nostalgie?!

Filmová studia jsou téměř slepě fascinována nostalgií. 80. léta na filmovém plátně zdánlivě nikdy nekončí. Kolik remaků však ještě vydržíme, než nás nostalgie úplně udusí?

Desítka prověří znalosti Harryho Pottera

Vědomostní hra zaměřená na univerzum Harryho Pottera, která vám odhalí znalosti, o kterých jste netušili, že je máte. Přesně tak funguje variace na populární vědomostní hru Desítka.

Time's Up Harryho Pottera zabaví i nefanoušky světa čar a kouzel

Některé vědomostní hry jsou náročné na znalosti, jiné jsou velmi lehké, či se snadno ohrají a pak jsou tu ty, kde si obtížnost určují sami hráči. Mezi ty poslední se řadí Time's up.

Kdo je Gorr, Řezník bohů? Vše, co potřebujete vědět o nadcházejícím Thorovi

Thor: Láska jako hrom na začátku letních prázdnin vrazí do kin a s ním i zbrusu nový záporák Gorr, který pro mnohé nemusí být zrovna známou komiksovou postavou. Kdo je vlastně Gorr zač?

6 věcí z Obi-Wana Kenobiho, které známe odjinud

Seriálový Obi-Wan Kenobi nabízí řadu postav, míst a dalších prvků, které se už objevily v jiných médiích se značkou Star Wars. Pojďme si nyní přiblížit některé z nich.

Stranger Things lže? D&D, Vecna, Mind Flayer a Demogorgon doopravdy...

Velký náčelník Jiras z Na tahu si sedl s Killerem ve studiu, aby mu vysvětlil rozdíly a podobnosti mezi skutečnými DnD monstry a těmi ze Stranger things.

10 věcí, které jste nevěděli o čtvrté řade Stranger Things

Stranger Things se vrátily na scénu s první částí čtvrté řady tohoto oblíbeného seriálu. Jaké zajímavosti se ale skrývají za její přípravou?

4 důvody, proč se podívat na Jurský park (1993) v roce 2022

Jen málokterý film zanechal v kinematografii takovou stopu jako Jurský park v roce 1993. Proč se však vyplatí podívat na víc než 30 let starý titul dnes?

Jak celebrity a církev zavedly filmovou cenzuru

Znáte ta označení na obalech filmů a videoher jako PG-13, R a NC-17? Tak za tohle můžou nejen konzervativní rodiče, ale taky rozdováděné celebrity. Podívejte se s námi na historii cenzury.