Duna – kultovní popkulturní značka s bohatou historií

Duna není jen film, Duna je kultovní popkulturní značka s velmi bohatou reálnou i vymyšlenou historií. A že o ní nevíte nic? Nevadí. V našem obsáhlém tématu vás vším podstatným moc rádi provedeme.

Podívejte se na šest scén z traileru na nový Resident Evil, které kopírují původní herní předlohy

Nadcházející Resident Evil film se pokusí co nejvíce zachytit ducha prvních dvou her. Ona snaha je vidět i na nedávno vydaném traileru, ve kterém bylo několik velice povědomých sekvencí.

Harry Potter a prokleté dítě: Dočkáme se filmové adaptace?

Prokleté dítě sice není oficiálně považováno za osmý díl Harryho Pottera, ale přesto je jeho výraznou součástí. Proto se nabízí otázka, zda se někdy v budoucnu dočkáme i filmového zpracování.

X-Men: Jak by vypadaly poslední dva filmy, kdyby je napsal jeden z autorů původních komiksů?

S filmovými X-Meny to šlo v posledních letech pěkně z kopce. Jaké by v nich ale udělal změny autor komiksových předloh, díky kterým celá filmová série vznikla?

Byla hrůzostrašná smrt v hororu Děsivé dědictví založená na skutečné události?

V hrozivém hororu Ariho Astera je jistá scéna, která se zdá být příliš neuvěřitelná, než aby se odehrála v reálném životě. Ale co kdybychom vám řekli, že něco podobného se skutečně stalo?

Představujeme vám 10 nejpopulárnějších kandidátů na nového Jamese Bonda. Kdo je vaším favoritem?

V roce 2022 se začnou producenti poohlížet po novém Bondovi. Ale kdo se jím nakonec stane? A koho byste v roli slavného agenta viděli vy?

Kill Bill: O nejlepší postavě Tarantinova krvavého filmu o Nevěstě

Následující článek bude taková analýza postavy z Tarantinova filmu Kill Bill, kterou bychom z určitých důvodů mohli považovat za postavu nejlepší. Ale proč přesně?

SIMP - toxický mýtus z popkultury?

Proč je označení SIMP navzdory své údajné galantnosti považováno za formu toxické maskulinity, kde se vzalo a jak ho ovlivnila popkultura?

Dočkáme se někdy páté řady seriálu Fargo?

Vrátí se ještě někdy jeden z nejlepších současných krimi seriálů, který vychází z podobně slavného filmu? Je to možné. Ale rozhodně to nebude v nejbližší době.

Strážci Galaxie: Vyzrazuje logo ke třetímu dílu smrt jedné z hlavních postav?

Třetí díl Strážců Galaxie bude dost pravděpodobně tím posledním, který James Gunn natočí. Znamená to tedy potenciální smrt jedné z populárních postav? Fanoušci mají svou vlastní unikátní teorii.

Zaklínač: Co měl znamenat souboj mezi Cahirem a Vilgefortzem?

Úvahový článek, který je určen především pro znalce knižních předloh, případně pro fanoušky, kterým spoilery nevadí. A věřte, že zde budou fakt hodně velký spoilery.

Harry Potter a Relikvie smrti: Nejhorší scéna, za kterou by se tvůrci měli stydět

V Relikviích smrti je jistá scéna, která mně, dlouholetému fanouškovi známé kouzelnické série, pěkně pije krev. Souvisí ale s obrovitánským přešlapem, kterého se dopustila sama Rowlingová.