Těchto 8 postav najdete v každém druhém hororu! Proč existují hororové trópy?

Filmové trópy často označujeme ako klišé a staviame ich do negatívneho svetla. Na druhej strane napriek tomu, že ich očakávame, stále dokážu významne poslúžiť diváckemu zážitku.

3VYJA - Vědomostní trivia kvíz pro všechny geeky a nerdy!

Oslavte Vánoce spolu s námi! Vracíme se znovu do historie televizní zábavy, tentokrát formou vědomostního trivia kvízu. Do našeho studia přijali pozvání tři hosté.

Opravdové zločiny na vzestupu: Proč milujeme žánr True crime

Opravdové zločiny, české podsvětí, Hotel Cecil, Ted Bundy a mnoho dalších. Žánr true crime je dnes rozhodně na vzestupu. Co stojí za touto společenskou fascinací skutečnými zločiny?

Harry Potter: Co je ve skutečnosti opravdu potřeba pro vstup do Nebelvíru?

V případě nebelvírské koleje je známo, že se do ní mohou dostat pouze chrabří a odvážní jedinci. Co když to ale určuje něco trochu jiného? Přesně o tom pojednává oblíbená fanouškovská teorie.

Potápěč – Mysteriózní rodinné drama, které vám vezme dech

Grafický román Potápěč kanadského komiksového tvůrce Jeffa Lemirea není jen pouhým komiksovým příběhem. Potápěč je atmosférické, smutné umělecké dílo plné metafor a emocí.

Co je to Good Loot? A proč lamíme puzzle?

Good Loot nám poslalo puzzle, protože si prý máme procvičit mozkovny. Ale co jsou to vlastně za lidi? A proč by vás to mohlo zajímat?

Harry Potter a Ohnivý pohár: Na obranu nejrozporuplnějšího dílu série

Někteří čtvrtý díl ze série o Harry Potterovi milují k smrti, jiní ho nenávidí do morku kostí. A i když má Ohnivý pohár problémy, osobně si myslím, že si určitě nezasluhuje hejt, kterého se dočkal.

Bude nový filmový Resident Evil propadák?

Snímek Resident Evil: Welcome to Racoon City se stal obětí obrovské kritiky. Nově zveřejněná videa mají několikrát více dislajků než lajků. Jaké problémy způsobily tento obrovský „review bombing“?

Eternals: Vše, co potřebujete vědět, než půjdete do kina

Eternals nabízí na první pohled skvělý casting plný hvězdných herců. Kdo ale jsou Eternals? Kde se vzali? Jaké mají schopnosti? To a mnohem více se dozvíte v našem obsáhlém tematickém článku.

Duna – kultovní popkulturní značka s bohatou historií

Duna není jen film, Duna je kultovní popkulturní značka s velmi bohatou reálnou i vymyšlenou historií. A že o ní nevíte nic? Nevadí. V našem obsáhlém tématu vás vším podstatným moc rádi provedeme.

Podívejte se na šest scén z traileru na nový Resident Evil, které kopírují původní herní předlohy

Nadcházející Resident Evil film se pokusí co nejvíce zachytit ducha prvních dvou her. Ona snaha je vidět i na nedávno vydaném traileru, ve kterém bylo několik velice povědomých sekvencí.

Harry Potter a prokleté dítě: Dočkáme se filmové adaptace?

Prokleté dítě sice není oficiálně považováno za osmý díl Harryho Pottera, ale přesto je jeho výraznou součástí. Proto se nabízí otázka, zda se někdy v budoucnu dočkáme i filmového zpracování.