Fest Na tahu 2022 - Konec jedné éry a začátek nové

Na Tahu. Jméno skupiny lidí, kteří před více než dvěma lety vstoupili obrazně do našich životů a doslova do našeho studia, aby prostě hráli dračák. To, co následovalo, nikdo z nás nečekal.

Tvůrci fantasy Princezna zakletá v čase 2: "Inspiroval nás Zaklínač, Dračí doupě hrajeme dodnes."

Na tiskovce k traileru na film Princezna zakletá v čase 2 jsme vyzpovídali režiséra Petra Kubíka a scenáristu a skladatele Lukáše Daniela Paříka. Rozpovídali se o mnoha zajímavých věcech ze zákulisí.

Animefest 2022 – Nejstarší anime festival v Čechách se vrací v plné síle

Po dvou letech se vrací Animefest na brněnské výstaviště, aby se předvedl a ukázal, zač je toho lokat! Nadšenci do japonské kultury oslavili svůj svátek ve velkém, nevěříte?

Jak se natáčí česká fantasy pohádka Princezna zakletá v čase 2?

S kamerou jsme se byli podívat na natáčení druhého dílu české fantasy pohádky Princezna zakletá v čase, a to přímo do kulis středověkého města ve filmových ateliérech Barrandov.

Comics Salon 2021 - konečně návrat k normálu?

Největší slovenský festival sci-fi, fantasy, hororu, anime, knih, komiksů, filmů, seriálů a her se po malé přestávce vrací téměř v plné síle. Je to předzvěst lepších časů pro cony a festivaly?

Batman přišel do Česka! Křest antologie Batman: Svět

Batman: Svět je celosvětová antologie komiksů o Batmanovi, do které přispěli i čeští autoři: Michal Suchánek a Štěpán Kopřiva. My jsme se byli podívat na křest této antologie v den jejího vydání.

Fest Na Tahu 2021 - Největší festival RPG a fantasy v Jižních Čechách

Fest Na Tahu je oslavou RPG, fantasy a her na hrdiny. Také jde o největší fatasy a RPG festival v Jižních Čechách, protože je jediný. A my jsme tam byli s naši kamerou. A kostkami.

AnimeSHOW 2021 - Malý zázrak uprostřed pandemie

I když jsou podmínky ohledem organizování různých kulturních akcí náročné, organizátoři slovenské AnimeSHOW se s nimi rozhodli poprat.

Scratch wars je neobyčejná karetní hra

Byli jsme se podívat do kanceláře vývojářského týmu Notre Game s.r.o., abychom se naučili hrát neobyčejnou sběratelskou karetní hru Scratch Wars. A stíráním to pouze začalo!

Byli jsme na prvním českém Comic-Conu

Pôvodný americký Comic-con poznajú nerdi a geekovia po celom svete. Tento rok sa v Prahe prvý krát v histórií odohrával festival práve pod touto svetoznámou značkou. A my sme boli pri tom.

Co vše lze zažít na Všefandomové maškarádě?

Podívali jsme se na akci, která je přímo určená pro nadšence nejrůznějších fandomů. Všefandomová maškaráda má dlouholetou tradici a jedná se o večer plný zábavy za dobrou věc. Vzali jsme naše kamery…