Jak dobře znáš Johna Wicka?

Na čtvrtý díl populární série o nájemném zabijákovi Johnu Wickovi si ještě chvilku počkáme. Do tajemného a světa sofistikovaných vrahů se ale zřejmě budeme moci podívat také díky spin-offu.

Jak se vyznáš ve významu jmen z Harryho Pottera?

Harry Potter je jedno z těch vlivnějších děl majících dopad na žánr fantasy. Může za to mnoho faktorů. Jedním z nich je i fakt, že si autorka s psaním vyhrála a jméno každé postavy má svůj význam.

Jak dobře znáš Lovecrafta a jeho mythos?

H. P. Lovecraft je nejproslavenějším autorem Cthulhu mýtu, který inspiruje mnoho autorů dodnes. Jeho styl psaní je dnes znám jako kosmický horor, nebo rovnou Lovecraftovský horor.

Jak dobře znáš Středozem?

Vyzkoušejte si náš nový kvíz pro všechny milovníky J. R. R. Tolkiena, Pána prstenů, Hobita a dalších knih tohoto autora. Filmy vám stačit rozhodně nebudou!

Znáte české a slovenské překlady pojmů z Harryho Pottera?

V dnešnom kvíze sme si pre vás pripravili 10 dôverne známych pojmov zo sveta Harryho Pottera. Vyskúšajte svoje vedomosti a zistite, či by ste dokázali rozumieť celej knihe v tom druhom jazyku.

Ako veľmi sa vyznáš v sci-fi?

Krátky, ale náročný test, ktorý otestuje vaše vedomosti z oblasti knižnej aj filmovej scifi. Negoogliť!

Poznáte základné pravidlá prežitia v horore?

Ocitli ste sa v nočnej more! Všetky hororové klišé, ktoré si pamätáte z filmov ako Halloween či Piatok trinásteho sa zhmotnili okolo vás. Vyznáte sa v nich na toľko, že sa vám podarí prežiť?