Knižní novinky 9.5.–15.5.: Slabý týden

Je tu nový pracovní týden a s ním i další Knižní novinky. Tentokrát ale velmi stručné. Knižní nakladatelé totiž celý minulý týden prospali a mezi těmi komiksovými vydávala jen CREW.

Ve věku 82 let zemřel slavný český herec Josef Abrhám

Herec Jan Kačer oznámil deníku Blesk velice smutnou zprávu. V pondělí vpodvečer zemřel ve svých 82 letech slavný český herec Josef Abrhám, který se už nějakou dobu potýkal se zdravotními problémy.

David Tennant a Catherine Tate se v roce 2023 vrátí do Doctora Who. A to opravdu velkolepě

David Tennant si v roce 2023 opět zahraje milovaného desátého Doctora, spolu s ním se vrátí i Catherine Tate, která se zas ujme role jeho parťačky Donny Noble. Doctor Who totiž bude slavit šedesátiny.

Nový trailer na The Boys přislibuje, že se třetí řada s akcí a pořádnou brutalitou nebude držet zpátky

Amazon nám pár týdnů před premiérou třetí řady seriálu The Boys nadělil nový trailer. A jak se zdá, nová série ukáže vše, co bychom od seriálu mohli očekávat. Tedy cool stylizaci, brutalitu a sex.

První trailer na reboot Predátora láká na nelítostný boj mezi indiány a mimozemským zabijákem

Snímek Prey, který bude rebootem celé série o Predátorovi, má první krátký trailer. Film bude vyprávět o mladé indiánce z kmene Komančů, která se bude muset postavit hrozivému a ozbrojenému emzákovi.

Budoucnost bude opět náležitě temná. Seriál Černé zrcadlo se dočká šesté série

Web Variety oznámil, že slavný britský seriál od scénáristy Charlieho Brookera se dočká šesté série. Detaily o jednotlivých epizodách zatím neznáme, ale údajně jich bude více než v předchozí řadě.

Nová filmová adaptace Žhářky je zatím dobrým kandidátem na průšvih roku

Minulý týden vstoupila do kin Žhářka, filmová adaptace slavného románu Stephena Kinga. Ale příliš oslnivými reakcemi se zatím chlubit nemůže. Snímek se navíc potýká s poměrně velkým nezájmem diváků.

Těšte se na Geeked Week 2022. Velkolepou událost o tom nejlepším na Netflixu

Netflix zveřejnil trailer ke své události jménem Geeked Week 2022. Ta bude probíhat již v první polovině příštího měsíce, přičemž nabídne nejrůznější novinky a informace o nadcházejících projektech.

V animáku Štěstí se hlavní hrdinka podívá do magického světa, který není lidem přístupný

Apple TV+ nám v posledním letním měsíci představí nový animák, který ponese název Štěstí. Vyprávět bude o ženě, která jednoho dne zavítá do magické země, kde se lidem určuje míra štěstí a neštěstí.

Romantická fantasy První krev bude upírská verze Romea a Julie

Pokud jste fanoušci Shakespearova příběhu o Romeovi a Julii, tak seriál První krev bude přesně pro vás. Vyprávět bude o dvou mladých lidech, kteří se do sebe zamilují. Problém ale bude jejich původ.

Malé velké galaxie opět míří na pulty obchodů

Série Malé velké jsou hry, které se snaží do malé krabičky vměstnat velkou hru. A hra Malé velké galaxie patří z této série k těm žádanějším. Vydavatelství REXhry nedávno oznámilo brzký dotisk.

V Toxickém Avengerovi se můžeme těšit na krev i nahotu

Připravovaný reboot Toxic Avenger se hlásí o slovo. Peter Dinglake se představí jako údržbář Winston, který se stane po nehodě Toxickým Avengerem toužícím po pomstě.