Rey Skywalker bude mít s novým řádem Jedi problémy. Jak nečekané...

Kathleen Kennedy prozradila detaily chystaného filmového projektu s Daisy Ridley v hlavní roli. Že se Rey Skywalker vrátí, víme už nějaký ten pátek. Teď ale víme i to, jak by to mělo vypadat.

4 české sci-fi a fantasy, které nesmíte minout!

Pro velké množství čtenářů je česká fantastika označována jako brak. Pravdou ale je, že tuzemští autoři umí napsat i sofistikovanější díla na světové úrovni. A právě na ně se dnes společně podíváme.

Proč v The Last of Us od HBO chybí akce

Máme za sebou poslední epizodu seriálu The Last of Us, který je velmi zdařilou adaptací legendární videohry. Nicméně seriál vynechal takřka všechny akční pasáže. Je to dobře?

Co čekat od The Last of Us aneb proč adaptace videoher selhávají

Existuje šance, že se seriál The Last of Us, který začátkem příštího roku dorazí na HBO Max, přidá k titulům, které prolomily prokletí videoherních adaptací? Co je vlastně klíčem k dobré adaptace?

Z Daredevila se stal Mirek Dušín

Daredevilova verze z Netflix seriálu je pryč. Postava kterou hraje Charlie Cox prošla výraznou změnou. Nebo tak na mě alespoň působí jeho účinkování v seriálu She-Hulk. A nadšený z toho nejsem.

Proč už lidi nečtou knihy? (to je lež!)

Vítejte u historicky prvního (a zřejmě posledního) NERDx talku, ve kterém se podíváme na knižní trh a jeho důležitost pro zábavní průmysl. Jo, zní to nudně, ale není, doufám. Klikněte na to, prosím.

Vrátí se Henry Cavill do Zaklínače od Netflixu?

Přednedávnem oznámil herec Henry Cavill návrat do role Supermana a zároveň odchod z role Zaklínače v seriálu od Netflixu. To ale není až také překvapivé, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Problém s toxickou láskou aneb proč si idealizujeme fiktivní páry

Romantika je stálicí mezi populárními žánry. Popkultura však po celé generace idealizuje vztahy, které jsou nejen nezdravé, ale i potenciálně nebezpečné. Proč je to vlastně takový problém?

Peklo jsou ti druzí aneb O otravných návštěvnících kin

Určitě se vám to už také někdy přihodilo. Jdete se do kina podívat na nějaký film, ale s vámi sále jsou návštěvníci, kteří neustále vyrušují. Čím vším vám mohou zruinovat zážitek? A co vůbec s nimi?

Co je to nepotismus a proč by vás to mělo zajímat?

Však to znáte, šťastlivci, kteří se narodili se zlatou lžičkou v puse a standardní sadou privilegií. Děti celebrit, které se snaží prosadit v záři reflektorů. Znamenají však úpadek popkultury?

Neumíme recenzovat!?

Na internetu se setkáváme s názory, že neumíme recenzovat, nebo že kritici jsou odtrženi od reality a netuší, co vlastně divák chce. Je to pravda? Možná ano. Rozhodli jsme se na to podívat podrobněji.

Odborníci reagují: Žižka aneb "Já myslím, že se většinou bojovalo bez helem"

Již za necelý měsíc se do kin dostane velkofilm Petra Jákla o jedné z nejznámějších osob českých dějin - Janu Žižkovi. My jsme do studia pozvaly odborníky, aby se nám k chystanému snímku vyjádřili.