90VTEŘIN NERDFIX Epizoda S2E40

Monopoly má monopol už i na draky a magii

Mark Wahlberg zjistil, že je nesmrtelný a trochu to zavání kopií jiných filmů. Batman je absolutně metalový, z VR her se stávají filmy a Monopoly pohlcuje další značku, protože prostě proto!

Expedice: Džungle se připomíná novým trailerem z dílny Walta Disneyho

Disney vydalo další oficiální trailer nadcházejícího snímku Expedice: Džungle, filmové adaptace slavné parkové atrakce, kde s v hlavních rolích ocitají Dwayne Johnson a Emily Blunt.

Černošský samuraj Yasuke na výpravě proti mechům a magii

Netflix ve spolupráci se zkušeným animačním týmem MAPPA vydá anime inspirované skutečnou postavou černošského samuraje.

Slavná ulice Baker Street v rouchu černé magie, kriminální fantasy The Irregulars se představuje v oficiálním traileru

Netflix přichází s dalším fantasy projektem, který má ambice spojit realitu viktoriánského Londýna s nadpřirozenem. Mysteriózní krimi série The Irregulars se představila v oficiálním traileru.

Winx Saga: Osud vám propálí mozek

Co funguje v kreslené podobě, nutně nemusí být úspěšné i v hrané verzi. Toto rčení přesně vystihuje nové Winx, které si pod svá (vílí) křídla vzal Netflix.

HBO spojí viktoriánskou Anglii s nadpřirozenem, nadcházející seriál The Nevers v oficiálním traileru

Dramatický seriál The Nevers od HBO zanedlouho přiřkne obyvatelkám viktoriánského Londýna nadpřirozenou sílu, která svou povahou odporuje nejen Božím zákonitostem.

Fantasy série Světlo a stíny bude inspirována dějinami Ruska, Netflix zveřejnil oficiální snímky a datum premiéry

Očekávaná série Světlo a stíny se na první pohled výrazně liší od toho, na co jsou fanoušci fantasy světa zvyklí. Netflix zanedlouho vymění ostré meče za střelný prach.

90VTEŘIN NERDFIX Epizoda S2E4

Princezna, drak, magie a kouzla

Dnešní díl bude moderovat skutečná princezna. A přijedou i drak a čarodějové, gigantická monstra, šlechtici, prostě vás čeká přímo pohádkový díl 90VTEŘIN.

Brány čarodějnické školy Alfea se právě otevírají novým studentům magie v seriálu Winx Saga: Osud

Netflix přichází s novým seriálem Winx Saga: Osud, jenž představí partu náctiletých studentů magie. Ti se učí ovládat své kouzelnické schopnosti, držet krok se soupeři a neztrácet hlavu kvůli lásce.

Fantasy série plná střelného prachu a magie

Druhá knižní série ze světa Prachmistrů od Briana McClellana se dočká třetího dílu. Román s názvem Krev říše vezme čtenáře do závěrečné bitvy, která může zvrátit směr celé války.

Fantasy seriál Světlo a stíny adaptuje úspěšnou knižní předlohu, Netflix jej uvede v první polovině příštího roku

Netflix přiblížil datum premiéry nového fantasy seriálu s názvem Světlo a stíny, fanoušci se do oblíbeného světa magie podívají v první polovině příštího roku.

Kniha magie, antologie od vyhlášených fantaskních autorů

Na úspěšnou fantasy antologii Kniha mečů za pár měsíců naváže i další povídková sbírka s názvem Kniha magie. Čtenáři se mohou těšit na povídky od George R. R. Martina, Gartha Nixe a dalších.

Satanistický horor Anything for Jackson již brzy odkryje zákoutí černé magie a exorcismu

Zvrácené užití černé magie a mrazivou hranici toho, kam až jsou truchlící lidé kvůli lásce a ztrátě svých blízkých schopni zajít, již brzy představí hororový snímek Anything for Jackson.

Sabrinina děsivá dobrodružství dostávají trailer k poslední sérii

Již nějakou dobu víme, že seriál byl zrušen, ale to nám určitě nezabrání v tom, abychom si poslední sérii užili. Doufejme, že se alespoň nějaké linky uzavřou a dostaneme uspokojivý konec.

Wolfwalkers v druhém traileru přináší nové záběry i datum premiéry

Wolfwalkers v druhém traileru ukazují to, co bylo dříve pouze naznačeno. Premiéra se odehraje 11. prosince na Apple TV+

Filmové Čarodějky dostanú pokračovanie, ktoré pôsobí ako reboot

Film The Craft z roku 1996 dostáva pokračovanie. Príbeh o štyroch tínedžerských bosorkách však pôsobí skôr ako reboot. Potrebujeme ho vôbec?

Tajemství stříbrné čarodějky pokračuje v příběhu Ginevry

Nakladatelství Epocha v minulém týdnu představilo pokračování českého fantasy románu Čarodějky malostranské. Další kniha ponese název Tajemství stříbrné čarodějky a bude pokračovat v příběhu Ginevry.

Půlnoční fronta je Neobvyklý fantasy román z druhoválečné fronty

Nakladatelství Fantom Print včera spustilo předobjednávky na nový fantasy román s názvem Půlnoční fronta, který spojuje kouzla a druhou světovou válku. Uspěje tento námět u čtenářů?

Začátek nové fantasy série od amerického herce Chrise Colfera

Nakladatelství Fragment v těchto dnech vydalo novou knihu od amerického herce, spisovatele a muzikanta Chrise Colfera, kterého můžou fanoušci znát ze seriálu Glee. Nový titul nese název Příběh magie.

Temný kvítek je název druhého dílu série Krvavá magie

Nakladatelství Fragment bude v říjnu/októbri vydávat druhý román s názvem Temný kvítek, který spadá do série Krvavá magie. Informace o slovenské verzi z dílny nakladatelství CooBoo stále nemáme.

Nový diel českého Zaklínača postaví Kolgrima proti drakovi

Český projekt The Witcher Stories zverejnil nové video. Zaklínača Kolgrima stavia v novom kraťasi proti oheň pľujúcemu drakovi strážiacemu poklad.

Punč přání se po 27 letech vrací zpět k českým čtenářům

Nakladatelství Argo vydalo 5. srpna/augusta nové vydání pohádkového fantasy Punč přání, které napsal zesnulý německý spisovatel Michael Ende (Nekonečný příběh).

Rytíři vypůjčené temnoty nám představí sirotka, který nevěří na magii

Nakladatelství King Cool připravuje vydání prvního dílu fantasy série Rytíři vypůjčené temnoty, který u anglicky mluvících čtenářů sklízel samá kladná hodnocení.

Urban fantasy Aviaristka nám ukáže skrytý alternativní Londýn obydlený lidmi s magickými schopnostmi

Nakladatelství Argo připravuje vydání debutového urban fantasy románu od Deborah Hewitt s názvem Aviaristka. V tom se vžijeme do role mladé dívky, jež dokáže vidět magické ptáky strážící lidské duše.

Shadow of the Conqueror je fantasy na kterém se podílí i čeští šermíři

Na Kickstarteru můžete přispět na fantasy film YouTubera z Shadiversity. S projektem vypomohou i čeští šermíři.

Druhé české vydání Nočního cirkusu od americké spisovatelky Erin Morgenstern

Nakladatelství Argo připravuje před vydáním druhého fantasy románu od Erin Morgenstern nové vydání debutového románu Noční cirkus, který u nás poprvé spatřil světlo světa v roce 2012.

Nakladatelství Epocha nabízí slevy 40 % na všechny své vydané knihy

Oblíbené české nakladatelství Epocha spustilo na svých stránkách slevou akci. Nabízejí 40% slevu na všechny své vydané tituly. Vybere si zde opravdu každý.

Banda zlodějů musí podstoupit velice riskantní akci ve fantasy románu Prokletá věž

Nakladatelství Epocha bude brzy vydávat druhý fantasy román od nadějné české autorky Michaely Merglové. Kniha ponese název Prokletá věž a bude se věnovat zlodějské partě.

Tajemný klášter Sladká Milost vychovává dívky ve smrtící bojovníky

V posledních dnech vyšel v Česku druhý díl fantasy série Červená sestra, který nese název Šedá sestra. Hlavní hrdinkou je novicka Nona Šedá, která stojí před důležitým rozhodnutím.

Oddýchnite si pri desaťhodinovom videu z Najsvätejšej svätyne Doctora Strangea

Niekedy nastanú dni, kedy skrátka potrebujeme vypnúť, oddýchnuť si a poriadne zrelaxovať. Marvel Entertainment nám k tomuto účelu poskytol desaťhodinové video z Najsvätejšej svätyne Doctora Strangea.

Sonda do duše vlkočlověka v českém fantasy románu Ne/Být vlkem

Český autor Ondřej Adler vybíral nějaký čas dozadu finance na vydání debutového fantasy románu Ne/Být vlkem. Kniha se nedostane pouze k backerům, ale také ke všem ostatním čtenářům ve formě e-booku.

Fantasy podání čarodějnických procesů v románu Holubice a had

V našich končinách zatím neznámá autorka Shelby Mahurin již brzy přijde se svým prvním fantasy románem Holubice a had ze stejnojmenné série, který se věnuje čarodějnickým procesům.

Zaklínač: Henry Cavill chtěl, aby jeho postava používala více magie

Představitel Geralta z Rivie chtěl v seriálu více využít zaklínačská Znamení i když byl rozpočet produkce značné omezen.

The Dead Lands je nový seriál plný zrůdností, krve a temné magie

Streamovací platforma Shudder o sobě dává vědět novým seriálem The Dead Lands, který si rozhodně nebude brát žádné servítky.

Žrídla, knižná novinka od Kristýny Sněgoňovej, vás zavedú do Brna prešpikovaného mágiou

V najnovšej knihe Žrídla sa česká autorka Kristýna Sňegoňová vracia do urban fantasy žánra. Dej sa odohráva v jej obľúbenom Brne pod ktorého povrchom sa okrem elektrických káblov, kanálov a vodovodu…

Vychádza antológia českej fantasy Ve stínu magie

Leoš Kyša je človek bežnému čitateľovi známy skôr pod pseudonymom František Kotleta. A práve tento pseudonym je hlavným lákadlom novej antológie českých fantastických poviedok Ve stínu magie. Okrem…

Rudé svitky magie

Wesley Chu, Cassandra Clare
2020

Příběh magie

Chris Colfer
2020

Ve stínu magie

Kristýna Sněgoňová, František Kotleta
2019

Doctor Strange 6: Bůh magie

Donny Cates
2020

Kniha magie

Gardner Dozois & * antologie
2021