Avatar Fangorka

Andrea Olejárová - Fangorka Video editorka a redaktorka

Andrea je vcelku normálna osoba milujúca dobrú literatúru, videohry, predovšetkým však psy a jahodový džús. Najradšej sleduje horory, nepohrdne však ani kvalitnou fantasy či scifi. Vyštudovala kultúrne štúdia, v rámci ktorých si nedávno dokončila doktorát a tvári sa, že tomu rozumie. Okrem redakčných textov sa aktívne venuje videoeditorskej práci pre Nerdfix a Indiana.

3 roky v redakci
318 publikací
16 recenzí
33 komentářů
Článek Téma

Proč milujeme (nebo nesnášíme) horory?

Co má naše záliba v hororech společného s pravěkým člověkem a jsou odpůrci tohoto žánru ti "duševně zdravější", nebo jen padavky? Na tyto a další otázky jsme si dneska posvítili!

Článek Téma

MATRIX měl pravdu, skutečně žijeme v SIMULACI!

S nástupem pokročilé umělé inteligence, různých nástrojů ve stylu ChatGPT a Midjourney se znovu objevují důležité otázky. Jako je třeba: co když měl Matrix pravdu a všichni jsme uvězněni v simulaci?

Článek Téma

Počátek Christophera Nolana konečně vysvětlen (možná?)

Scénář filmu Inception nepochybně zanechává tolik informací k zamyšlení, že jedno zhlédnutí nemusí stačit. My jsme se ovšem pokusili toto dílo Christophera Nolana zrekapitulovat a vysvětlit.

Článek Novinka

Resident Evil: Death Island nás zavede na Alcatraz

Nedávno se objevil exkluzivní teaser na další animovaný film ze série Resident Evil. Těšit se můžeme na další spolupráci Leona s Chrisem, ale tentokrát se zapojí i Jill Valentine!

Článek Téma

Proč je Blood Origin naprostá blbost? Skutečný původ zaklínačů!

Netflix to opět dokázal a všechny fanoušky důkladně přesvědčil, že světu Zaklínače vůbec nerozumí. Podívali jsme se tedy na historii vzniku zaklínačského cechu a jednoltivých škol.

Recenze 6

M3GAN: Popcornovka, kterou jsme potřebovali

Když se lehce creepy Barbie na steroidech změní na vraždícího terminátora, vznikne z toho docela příjemná podívaná.

Článek Téma

Disenchantment je Futurama! Vážně!

Matt Groening, tvůrce žluté rodinky jménem Simpsonovi, nám později dal i klenot v podobě šíleného animovaného sci-fi seriálu Futurama. Jeho nejnovější počin se jmenuje Disenchantment.

Článek Komentář

Co čekat od The Last of Us aneb proč adaptace videoher selhávají

Existuje šance, že se seriál The Last of Us, který začátkem příštího roku dorazí na HBO Max, přidá k titulům, které prolomily prokletí videoherních adaptací? Co je vlastně klíčem k dobré adaptace?

Recenze 9

Wednesday - gotický Harry Potter?

Záhady, chaos a vraždy, ale co je horší, puberta! Netflixu se poslední dobou podařilo pošlapat hned několik skvělých titulů. Jak ovšem dopadla Burtnova Wednesday?

Recenze 8

Princezna zakletá v čase 2: Větší, lepší, akčnější!

Po dvou letech zde máme konečně pokračování české fantasy produkce. Princezna zakletá v čase 2 slibuje velkolepý a kouzelný zážitek. Kam se tvůrci posunuli oproti prvnímu filmu?

Recenze 6

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora: Zóna soumraku od Netflixu

Osmidílný antologický seriál nabízí různé žánrové příchutě od body hororu přes duchařinu až po dystopické prvky. Dokáže ovšem udržet diváka až do konce?

Článek Novinka

Fate: The Winx Saga končí i přes velkou sledovanost

Interní měřítka úspěchu u společnosti Netflix jsou pořád velkou záhadou. Teenagerskému dramatu o skupince dospívajících víl odzvonilo, i když měl seriál silnou diváckou základnu.