Avatar Fangorka

Andrea Olejárová - Fangorka Video editorka a redaktorka

Andrea je vcelku normálna osoba milujúca dobrú literatúru, videohry, predovšetkým však psy a jahodový džús. Najradšej sleduje horory, nepohrdne však ani kvalitnou fantasy či scifi. Vyštudovala kultúrne štúdia, v rámci ktorých si nedávno dokončila doktorát a tvári sa, že tomu rozumie. Okrem redakčných textov sa aktívne venuje videoeditorskej práci pre Nerdfix a Indiana.

2 roky v redakci
290 publikací
11 recenzí
28 komentářů
Článek Téma

Jak poznat filmy Quentina Tarantina?

Ostré dialógy, stylizované násilí nebo porušování všech filmařských pravidel a konvencí. Tohle je Quentin Tarantino. Ale co třeba plagiátorství? Jak točí filmy jeden z nejslávnejších režisérů?

Článek Téma

Padá Netflix, přej si něco!

Ještě minulý rok byla platforma Netflix lídrem trhu. Teď to vypadá, že firma zažívá opravdu temné časy a zlepšení je v nedohlednu. Zvoní jedné z doposud největších streamovacích služeb umíráček?

Článek Téma

Ed Wood: nejhorší režisér v historii filmu

Ed Wood - poznámka pod čarou filmové historie. Nejhorší režisér všech dob a ten, kterému se Hollywood vysmívá celá desetiletí. Plán 9 z vesmíru nebo Nevěsta monstra. Jsou ty filmy opravdu tak špatné?

Článek Téma

Jak poznat filmy Tima Burtona?

Už ste niekedy počuli filme, ktorý bol typicky “Burtonovský”, ale vy ste nevedeli, čo to presne znamená? Povieme vám ako sa režisérovi Timovi Burtonovi sa podarilo vytvoriť vizuálne osobitý štýl.

Článek Komentář

Proč byl Will Smith zrušený?

Kdo je také zmaten ze všeho, co se událo kolem herce Willa Smithe a komika Chrise Rocka na letošním odevzdáváním Oscarů, ten zde snad najde odpovědi. Nebo alespoň kecy toho slováka, co vede Nerdfix.

Recenze 7

Ztracené město: Lepší než Uncharted?

Ztracené město nemá nejoriginálnější ani nejnapínavější zápletku, přesto nás velice mile překvapilo. Žánr dobrodružné romantiky ještě není mrtev!

Epizoda TOP 5

Nejlepší představitelé Batmana

Batmana v průběhu jeho dlouhé filmové a seriálové historie, hrálo mnoho různých herců. Vybrat mezi nimi toho nejlepšího není vůbec jednoduché.

Recenze 5

Moonfall: Měsíc padá k Zemi a není to hezké

Nejnovější pokus Rolanda Emmericha o zničení světa se drží všech možných klišé svého žánru. Je to ale špatně?

Článek Kvíz

Jak dobře znáš Johna Wicka?

Na čtvrtý díl populární série o nájemném zabijákovi Johnu Wickovi si ještě chvilku počkáme. Do tajemného a světa sofistikovaných vrahů se ale zřejmě budeme moci podívat také díky spin-offu.

Epizoda TOP 5

Postavy, které vám pomůžou přežít zombie apokalypsu

Určitě jste se svými přáteli alespoň jednou klábosili na téma: co bychom dělali, kdyby naši drazí zesnulí vstali z hrobů. Kdo bude stát po vašem boku?

Recenze 7

Krotitelé duchů: Odkaz - nostalgický fanservis, nebo originální sequel?

Po všetkých možných odkladoch naše kiná opäť zachvátli duchovia. Ikonické Ecto-1 aj protónové zbrane sú späť, ale bude to dnešnému divákovi stačiť?

Článek Téma

Těchto 8 postav najdete v každém druhém hororu! Proč existují hororové trópy?

Filmové trópy často označujeme ako klišé a staviame ich do negatívneho svetla. Na druhej strane napriek tomu, že ich očakávame, stále dokážu významne poslúžiť diváckemu zážitku.