Avatar Fangorka

Andrea Olejárová - Fangorka Video editorka a redaktorka

Andrea je vcelku normálna osoba milujúca dobrú literatúru, videohry, predovšetkým však psy a jahodový džús. Najradšej sleduje horory, nepohrdne však ani kvalitnou fantasy či scifi. Vyštudovala kultúrne štúdia, v rámci ktorých si nedávno dokončila doktorát a tvári sa, že tomu rozumie. Okrem redakčných textov sa aktívne venuje videoeditorskej práci pre Nerdfix a Indiana.

2 roky v redakci
299 publikací
12 recenzí
31 komentářů
Článek Preview

Rod draka - Návrat Her o trůny, nebo zklamání roku?

Očekávaný spin-off populárního seriálu Hra o trůny je konečně na streamovací platformě HBO. V rámci předběžného přístupu jsem mohla zhlédnout prvních 6 dílů a řeknu vám, jaké z toho mám pocity.

Článek Komentář

Neumíme recenzovat!?

Na internetu se setkáváme s názory, že neumíme recenzovat, nebo že kritici jsou odtrženi od reality a netuší, co vlastně divák chce. Je to pravda? Možná ano. Rozhodli jsme se na to podívat podrobněji.

Článek Komentář

Kdo je dnes pravý nerd? A co to vůbec znamená?

Jaká musí člověk splnit kriteria na to, aby se mohl nazývat nerdem? A co to vůbec znamená, když je někdo nerd? Přesně na to se v dnešním videu podívala fangorka.

Článek Téma

Topíme se v remacích aneb proč pořád fičí nostalgie?!

Filmová studia jsou téměř slepě fascinována nostalgií. 80. léta na filmovém plátně zdánlivě nikdy nekončí. Kolik remaků však ještě vydržíme, než nás nostalgie úplně udusí?

Článek Téma

4 důvody, proč se podívat na Jurský park (1993) v roce 2022

Jen málokterý film zanechal v kinematografii takovou stopu jako Jurský park v roce 1993. Proč se však vyplatí podívat na víc než 30 let starý titul dnes?

Článek Téma

Jak celebrity a církev zavedly filmovou cenzuru

Znáte ta označení na obalech filmů a videoher jako PG-13, R a NC-17? Tak za tohle můžou nejen konzervativní rodiče, ale taky rozdováděné celebrity. Podívejte se s námi na historii cenzury.

Článek Téma

Proč milujeme americkou válku?

Filmový průmysl je jedním z nejvlivnějších odvětví moderní společnosti, které skvěle odráží nálady veřejnosti. Na druhou stranu je to taky způsob, jak se dají názory lidí snadno měnit...

Článek Téma

Jak poznat filmy Stevena Spielberga ?

Jméno Steven Spielberg zná celý svět, protože je prakticky synonymem filmové tvorby. Jeho portfolio je obrovské a rozmanité, přesto patří k režísérům bez stylu, Jak tedy točí filmy tahle legenda?

Článek Téma

Jak se vydělává na filmovém odpadu?

Aby se z filmu stal kasovní trhák, nemusí být aspirantem na Cenu Akademie. Je zde ovšem skupina filmů, které umějí vydělat především na tom, že jsou špatné. Jak se tedy bohatne na tzv. mockbusterech ?

Článek Téma

Jak poznat filmy Quentina Tarantina?

Ostré dialógy, stylizované násilí nebo porušování všech filmařských pravidel a konvencí. Tohle je Quentin Tarantino. Ale co třeba plagiátorství? Jak točí filmy jeden z nejslávnejších režisérů?

Článek Téma

Padá Netflix, přej si něco!

Ještě minulý rok byla platforma Netflix lídrem trhu. Teď to vypadá, že firma zažívá opravdu temné časy a zlepšení je v nedohlednu. Zvoní jedné z doposud největších streamovacích služeb umíráček?

Článek Téma

Ed Wood: nejhorší režisér v historii filmu

Ed Wood - poznámka pod čarou filmové historie. Nejhorší režisér všech dob a ten, kterému se Hollywood vysmívá celá desetiletí. Plán 9 z vesmíru nebo Nevěsta monstra. Jsou ty filmy opravdu tak špatné?