Game of Thrones

2011

Objeví se Maisie Williams jako Arya Stark v připravovaném seriálu o Jonu Snowovi?

Nadcházející seriál ze světa Hry o trůny, který zatím nese pracovní název SNOW, naváže na události s osmé řady původního seriálu. Můžeme tedy kromě Jona očekávat návrat některých starých známých?

Koho napadlo vytvořit pokračování Hry o trůny, které se zaměří na Jona Snowa?

HBO připravuje další seriál ze světa Hry o trůny, který se tentokrát zaměří na dobrodružství Jona Snowa. Čí to byl ale nápad? To odhaluje G. R. R. Martin, který na připravovaném seriálu také pracuje.

HBO připravuje volné pokračování Hry o trůny. Zaměří se na dobrodružství Jona Snowa

The Hollywood Reporter nedávno odhalil, že HBO připravuje nový seriál ze světa Hry o trůny. Ten by se měl tentokrát zaměřit na Jona Snowa. Celý projekt je ale teprve ve velice brzké fázi výroby.

Natáčení druhé série Rodu draka by mohlo začít ještě letos

Pomalými kroky se k nám blíží premiéra první řady fantasy seriálu Rod draka, který bude prequelem Hry o trůny. Už nyní ale probíhají přípravy na druhou řadu, přičemž produkce by mohla začít letos.

G. R. R. Martin prohlašuje, že kvůli dosud nevydaným Vichrům zimy narůstá počet zlomyslných fanoušků

Na další díl ze slavné knižní série Píseň ledu a ohně, ze které vychází neméně slavný seriál Hra o trůny, čekají fanoušci více než deset let. George R. R. Martin si ono úmorné čekání dobře uvědomuje.

TOP 5 Epizoda S1E112

Seriály, které se oplatí vidět aspoň jednou

Připravili jsme seznam pěti seriálů, které podle nás trvale zapůsobily na kulturní povědomí. Tohle je TOP 5 seriálů, které se oplatí vidět aspoň jednou.

Nový trailer na Rod draka přislibuje návrat ke kvalitám prvních sérií Hry o trůny

HBO nám nadělilo pořádný trailer na nadcházející seriál rod draka, který si posvítí na rod mocných Targaryenů. Dočkáme se v něm tak nejen záběrů na Královo Přístaviště, ale také i nějakých dráčků.

Lena Headey poprvé usedne na režisérskou židli pro psychologický thriller Violet

Sympatická herečka Lena Headey se rozhodla, že si zkusí režírování celovečeráku. Postará se tak o snímek jménem Violet, který bude filmovou adaptací stejnojmenné knihy od spisovatelky SJI Holiday.

Hrdinové DC, Shaggy, Bugs Bunny, Tom a Jerry a další se střetnou v bojovce MultiVersus

Po řadě spekulací to máme černé na bílém. Společnost Warner Bros. Games oznámila bezplatnou týmovou plošinovkovou bojovku MultiVersus pro čtyři hráče. Těšit se můžete nejen na hrdiny DC.

Unity kupuje Weta Digital Petera Jacksona a profesionální nástroje chce zpřístupnit všem

Ve videoherním průmyslu dochází k zajímavému a nečekanému spojení. Výrobce herních enginů Unity oznámil dohodu o převzetí Weta Digital. Věhlasné novozélandské studio vlastní Peter Jackson.

Prequel Hry o trůny Rod Draka aneb House of the Dragon v první ukázce

O Rodu Draka jsme měli spoustu informací již dříve. Dozvěděli jsme se o postavách i hercích. Nyní máme první ukázky a nechybí ani Matt Smith.

SIMP - toxický mýtus z popkultury?

Proč je označení SIMP navzdory své údajné galantnosti považováno za formu toxické maskulinity, kde se vzalo a jak ho ovlivnila popkultura?

První série The Wheel of Time ještě ani není venku a už se bude přeobsazovat

Z neznámých důvodů dojde ve druhé sérii očekávaného fantasy seriálu k přeobsazení jedné ze zásadních postav. Že by se odcházející herec s někým pohádal?

TOP 5 Epizoda S1E73

Slavní herci, kteří začali svou kariéru v pornu

Pokud nechcete běhat s holým zadkem, musíte občas běhat i s holým zadkem. A to i před kamerou. Dneska se podíváme na TOP5 slavných herců, kteří začali svou kariéru v pornu.

TOP 5 Epizoda S1E71

Nejvíc nenáviděné seriálové postavy

Na každou báječnou a oblíbenou postavu připadá minimálně jedna, kvůli které si občas i zařveme na obrazovku. Proto jsme si pro vás připravili žebříček TOP 5 nejvíc nenáviděných seriálových postav.

Proč milujeme antihrdiny?

Hrdinů máme v populární kultuře mraky. Ne každý příběh však vypráví o cestě hrdiny. Co dělá koncept antihrdiny tak přitažlivým, že si díky němu idealizujeme i společensky nebezpečné chování?

Produkce seriálu House of the Dragon konečně započala

Dříve jsme měli informace o před produkci, které nás informovali a příběhu a postavách. Nyní se seriál ze světa Hry o Trůny hýbe kupředu.

Hra o trůny dostane vlastnú divadelnú hru na Brodwayi

George R. R. Martin pripravuje divadelnú hru zo sveta Hry o tróny. Pokiaľ vás sklamal záver poslednej série v televíznej adaptácií od HBO, o pár rokov sa na Brodwayi dočkáte tohto prequelu.

Mary Sue nebo chlap v sukni - Existuje vůbec silná ženská hrdinka?

Ženské hrdinky ve filmech působí obvykle problematicky. Čím silnější ženy ve filmech jsou, tým více problémů s nimi, zdá se, diváci měj.

House of the Dragon má čtyři nové herce

Seriál, který se bude odehrávat přibližně 150 let před Hrou o trůny, najímá další herce. Máme nové dračí jezdce, lordy, ale i námořní admirály.

Matt Smith v Hře o trůny House of the Dragon a další detaily

Seriál House of the Dragon o rodu Targaryenů má odstartovat příští rok. Zde je shrnutí všech lidí, kteří na seriálu pracují ať už před nebo za kamerou.

90VTEŘIN NERDFIX Epizoda S2E5

Netflix mění pohlaví postav, HBO zas premiéry

Časové smyčky jsou vážně vopruz a pořád se někomu dějí znovu a znovu a znovu. Alespoň v nich mají lidé na vše čas, třeba na takovou Justice League nebo nového Sandmana.

Hra o trůny dostane animovaný seriál

HBO se zřejmě opravdu snaží rozšířit své nejlepší značky. Kromě seriálů House of the Dragon a Dunk and Egg chtějí Warneři připravit ještě animovaný seriál.

Efekty v druhej sérií Zaklínača budú robiť štúdiá stojace za Star Wars či Game of Thrones

Na špeciálnych efektoch v druhej sérií seriálového Zaklínača bude pracovať hneď niekoľko známych značiek, okrem iného štúdiá, ktoré stoja za Star Wars, Stranger Things či Cursed.

Mandalorian dostal nové animované intro inšpirované Cowboyom Bebopom

Hoci je seriál Mandalorian inšpirovaný západnými westernami, nedajú sa mu odoprieť ani východné vplyvy. Je teda príhodné, že preň fanúšikovia vytvorili anime intro inšpirované seriálom Cowboy Bebop.

Zaklínač má známy dej, Duna sa odkladá a Netflix ruší seriály

Netflix zverejnil oficiálny dej druhej série Zaklínača, neprekvapí však nikoho, kto čítal knihy. Alebo možno práveže áno... Rozhodne vás však neprekvapí odklad filmovej Duny.

Umrela herečka Diana Rigg, hviezda Hier o tróny a bývalá Bond Girl

Diana Rigg, herečka známa vďaka svojim nespočetným filmovým i seriálovým rolám umrela vo veku 82 rokov.

90VTEŘIN NERDFIX Epizoda S1E30

Videohry jsou teď špatné?!

S těmi superhrdiny to není vždy tak růžové, jak se může zdát a videohry se konečně ukazují, jako největší zlo. No jo, svět se řítí do strašlivé temnoty a blíží se jeho konec!

Deskovou hru Game of Thrones si koncem roku budete moci zahrát na PC

Populární desková hra, která inspirovala televizní seriál od HBO, se promění v plnohodnotný strategický titul pro jednoho i více hráčů.

Historické hry a seriály sú teraz oveľa realistickejšie, ale len na obrázkoch

Videohry a seriály z historického prostredia majú často mnoho historických nepresností. Toho sa chytil umelec Patrick Robinson, ktorý dáva rôznych titulom realistickejšie kontúry.

Jason Momoa a Peter Dinklage ako upír a Van Helsing vo filme Good Bad & Undead

Dvojica hercov zo seriálu Hra o tróny sa znovu stretne na veľkom plátne v hororovom akčnom filme Good Bad & Undead. Jason Momoa ako upír a Peter Dinklage v roli posledného Van Helsinga.

TOP 5 Epizoda S1E8

Filmová úmrtí Seana Beana

Sean Bean je herec, ktorý hviezdi hneď v niekoľkých memečkach a veľkom množstve filmov či seriálov. Vo väčšine z nich však umiera tak často, že momentálne je druhý najumierajúcejší herec na svete.

Smutná správa pre psíčkarov a fanúšikov Game of Thrones

Zima ešte nepovedala posledné slovo a neočakávane si vzala ďalšiu postavu z Game of Thrones. Je ňou zlovlk Summer.

Prequel Hry o trůny hledá herce

HBO připravuje prequel o rodu Targaryenů, který by se měl odehrávat 300 let před seriálem a momentálně hledá herce. Možná.

HBO pracuje na spin-offe k Hre o tróny. Zameria sa na rod Targeryenov

Po rozporuplnej záverečnej sérií Hier o tróny ostalo mnoho fanúšikov rozčarovaných. Teraz sa však do temného fantasy stredoveku vrátime v prequeli House of the Dragon.