Cyberpunk 2077 se vrátí jako desková hra o válce gangů

Vydavatelství CMON spouští další kickstartrovou kampaň a tentokrát je cílem vydat deskovou hru na značce Cyberpunk 2077, která je známa především díky videohernímu vydavatelství CD Projekt Red.

Dvoudenní akce HlídCon 2022 je vyloženě povinnou událostí pro všechny milovníky Dračí hlídky

Dračí hlídka si během těch pár let své existence vybudovala velkou fanouškovskou základnu. Její tvůrci se proto rozhodli, že uspořádají první sraz všech jejích fanoušků, který se uskuteční již brzy.

Chystá se vydání duelové varianty Cthulhu Wars

Některé hry jsou vytvořeny pro hru více hráčů a v menším počtu prostě nefungují. Někdy přijdou na řadu úpravy fanoušků a jindy, jako v tomto případě, vyjde varianta speciálně upravená pro dva hráče.

V hororové komedii Gatlopp se čtveřice hrdinů pustí do deskovky, která připomíná Jumanji pro dospělé

Studio XYZ Films nám příští týden představí zbrusu novou hororovou komedii, která ponese název Gatlopp. Vyprávět bude o skupince kamarádů, kteří se rozhodnou rozehrát nebezpečnou a pekelnou deskovku.

Deskovka Pac-mana se konečně dostala i k nám

Klasiku z doby videoherních automatů nesoucí jméno Pac-man zná snad každý. Nejnovější deskoherní adaptace ji přenáší velmi věrně. Ve všem dobrém i špatném, co nám přinesla již původní předloha.

Fanoušci Firefly, zbystřete. Letos se na motivy slavného seriálu dočkáme zbrusu nové deskovky

Ještě letos se můžeme těšit na příchod zcela nové deskové hry, která bude vycházet z univerza slavného seriálu Firefly. Deskovka by měla vyjít přibližně někdy v období, kdy známá série oslaví 20 let.

Plyšová hlídka se dočká českého rozšíření

Desková hra plyšová hlídka se těší velké popularitě a proto není velkým překvapením, že se dočká i rozšíření v českém překladu. Lze očekávat nové příběhy, hratelné postavy, ale i staré známé.

Agricola oslaví 15 let big boxem

Desková hra Agricola se vrátí v podobě výročního vydání odkazující se na patnáct let od svého vzniku. Díky tomuto vydání bude možné sehnat dlouho těžko dostupné promo karty, mimo jiné.

Duna Impérium se konečně dočkala českého rozšíření

Duna Impérium je velmi úspěšná desková hra, na jejíž rozšíření se čekalo velmi dlouho, ale konečně je tady. Rozšíření si vzalo poučení snad ze všech možných připomínek, přinese tak nový herní zážitek.

Deskovku Assassin's Creed: Brotherhood of Venice si budete moct zahrát v češtině

Jaký díl slavné herní série Assassin's Creed máte nejraději? Pokud je vaší odpovědí Brotherhood, tak zbystřete. Českou lokalizaci totiž dostává deskovka jménem Assassin's Creed: Brotherhood of Venice.

Vydavatel deskovky Scythe promíjí ukrajinské dluhy a odstřihává vazby s ruskými partnery

Ani šéfům ze Stonemaier Games se nelíbí, co za zvěrstva Putin na Ukrajině páchá. Proto se významný vydavatel deskových her rozhodl nejenom odstřihnout spolupráci s Ruskem, ale také Ukrajině pomoci.

,,Teď musíme být silnější víc než kdy jindy." - Ukrajinští tvůrci deskových her čelí ruské invazi

Zatímco válka s Ruskem na území Ukrajiny stále pokračuje, ukrajinští vydavatelé a distributoři se snaží získat podporu a uklidnit obyvatele Ukrajiny na svých sociálních sítích.

Dying Light vyjde i ve formě deskové hry

Studio Glass Cannon Unplugged, které stojí za vývojem deskové hry Frostpunk: The Board Game, pracuje ve spolupráci se společností Techland na nové deskové hře ze světa Dying Light.

Deskové hry Blood Rage se znovu dočkáme v českém jazyce

Vydavatelství REXhry potvrdilo znovuvydání české verze populární deskové hry s vikingskou tématikou REXhry. Datum dosud není známé, ale s trochou štěstí bude ke koupi brzy.

Desková hra Duna získá "co kdyby" rozšíření

Desková hra Duna z roku 2019 je jednou z těch náročnějších strategických her. Letos nás k ní čeká již druhé rozšíření, čímž se k již tak hutné hratelnosti přidá hned několik dalších vrstev.

Doporučení deskových her z redakce

V tomto článku si můžete přečíst pár redakčních doporučení na deskové hry. Jde sice o menší výběr, ale jde jak o menší, tak větší tituly.

Tipy na deskové hry pod stromeček

Vybrat pro někoho deskovou hru, aniž by byly známy jeho preference, to není snadné. Proto jsou v článku vybrány deskové hry všeho druhu, aby si mohl vybrat každý.

V deskové hře Weather Machine budete poroučet větru a dešti

Hra Weather Machine uspěla na Kickstarteru hned první den a díky vydavatelství Tlamagames vyjde i česky. Jedná se o velmi náročnou hru, které dominuje nejen velký herní plán, ale i objemná krabice.

REXhry pro nás v příštím roce chystají dvě velká rozšíření Divukraje

Desková hra Divukraj se v příštím roce rozšíří rovnou o dvě velká pokračování. Můžeme se tak těšit na vliv počasí i na individuální schopnosti hráčů.

Česká desková hra Maiak si žádá vaši pozornost

Hra Maiak je jednoduchá, rychlá a strategicky příjemně náročná hra pro dva hráče. Během hry se mění herní plán, což dodává zajímavé možnosti. Hra se nyní snaží prorazit pomocí platformy Hithit.

Desková hra Kinghill na Kickstarteru dosáhla svého cíle za 2 dny

Desková hra Kinghill od českého autora Petra Marka dokázala za dva dny vybrat 20 000 $ a dosáhla tak svého stanoveného cíle. Hra obsahuje mnoho zajímavých mechanik, které potěší strategičtější hráče.

Deskovka na motivy slavného TES: Skyrim již brzy započne svou cestu

Deskoherní studio Modiphius přinese na crowdfundingovou stránku Gamefound deskovou hru The Elder Scrolls V : Skyrim The Board Game, díky níž se opět přeneseme do ledových hor kontinentu Tamriel.

Kingdom Come: Deliverance vyjde i ve formě deskové hry

Deskovka na motivy populárního RPG slibuje kooperativní kampaň až pro čtyři hráče a svět, který dotváří speciální mobilní aplikace. Hra má být zrealizována i za pomoci crowdfundingu.

Nová česká strategická desková hra PŘNL chce zabodovat na Startovači

Deskových her není nikdy dost! Českobudějovická firma Hauberk zaměřená na 3D Tisk se rozhodla rozvířit vody stolních her svoji prvotinou, kdy se až čtyři hráči postaví proti sobě v souboji o prestiž.

Mrazivý smutek hladoví ve World of Warcraft verzi deskové hry Pandemic

Kombinace slavného MMORPG World of Warcraft společně s deskovou hrou Pandemic nezní jako ten nejlepší nápad. Společnost Z-Man Games se přesto rozhodla do této spolupráce s Blizzard Entertainment jít.

Návrat do Spencerova sídla proběhne v deskovce Resident Evil: The Board Game

Deskovka Resident Evil 3: The Board Game nedávno začala docházet ke svým podporovatelům z Kickstarteru. Ti u hry našli jedno menší překvápko, které poukazuje na vznik Resident Evil: The Board Game.

The Elder Scrolls deskovka od Chip Theory Games si nebere inspiraci pouze z jednoho dílu série

O tom, že společnost Chip Theory Games chystá deskovku na motivy herní série The Elder Scrolls, jsme vás již informovali. Nyní přišel s novými informacemi Andrew Navaro, který na hře spolupracuje.

Rainbow Six Siege si zahrajeme už i v deskoherní podobě

Rainbow Six Siege je známá kompetitivní střílečka od francouzského studia Ubisoft. Ta se nyní dočká deskoherní verze, kterou dostala na starost společnost Mythic Game. Hra je nyní na Kickstarteru.

Ulice Yharnamu konečně prozkoumáme v češtině

Velmi oblíbený titul od japonského studia FromSoftware se dočkal deskoherní adaptace. Ta se prvně objevila na Kickstarteru v roce 2019, kterým úspěšně prošla. Teď hra dorazila na český trh v češtině.

Jak vypadá hra ve třech hráčích v deskovce The Witcher: Old World?

Deskoherní společnost Game on Board si pro své fanoušky připravila ukázkovou hru pro tři hráče v jejich nadcházejícím titulu The Witcher: Old World. Také došlo na nějaké změny a ukázku nových monster.

Karetní hra Pixel Tactics vymění stůl za monitor

Deskové hry podle videoher už jsme tu měli. Co takhle zkusit něco trochu jiného a udělat videohru podle deskovky? Přesně o to se pokouší D. Brad Talton Jr. se svojí karetkou Pixel Tactics.

Survival titul Green Hell se dočká deskoherní adaptace

Deskoherní společnosti na nás poslední dobou sypou jednu deskovou hru podle videoher za druhou. Tuto rozrůstající skupinku nyní rozšíří deskovka Green Hell: The Board Game, ve které nám půjde o život.

Kampaň pro Monster Hunter World: The Board Game si vede opravdu dobře

Nikdo asi nepočítal s tím, že by se Steamforged Games nepovedlo vybrat vyžadované peníze, ovšem teprve dva dny probíhající kampaň zvládla vybrat již více než 2,5 milionu dolarů.

Objevila se krabice neoznámené Metal Gear Solid deskovky

Bude to pár měsíců, co byla zrušena produkce již oznámené deskovky na motivy Metal Gear Solid. Na internetu se objevila krabice nikdy neoznámené deskové hry na motivy této slavné videoherní série.

Monopoly přichází s další tematickou edicí, tentokrát zaměřenou na hráče Robloxu

Dnes už není nic divného na tom, když se na trhu objeví tematická edice slavné hry o obchodu s nemovitostmi známé jako Monopoly. Tentokrát se Hasbro rozhodlo vytvořit verzi určenou pro hráče Robloxu.

Nálož monster a mapa pro deskovku The Witcher: Old World

Květen se nám pomalu, ale jistě blíží a s ním kickstarterová kampaň na deskovou hru The Witcher: Old World. Společnost Go on Board stojící za touto adaptací se podělila o herní mapu a řadu monster.

Deskovka The Witcher: Old World bude v češtině

Nejnovější deskoherní adaptace světa stvořeného A. Sapkowskim byla oznámena před měsícem a už od té doby se spekuluje, zda se deskovka dočká české lokalizace. Blackfire Games dává jasnou odpověď.

Staňte se správcem věznice v deskovce na motivy Prison Architect

Stále se rozšiřující skupinu deskovek podle videoher rozšíří Prison Architect: Cardboard County Penitentiary. Chopíte se role správce/architekta vesnice a pokusíte se postavit tu nejlepší věznici.

Kickstarterová kampaň pro Monster Hunter World: The Board Game má stanoveno datum

Steamforged Games zveřejnili datum začátku kampaně pro deskovou hru ze světa Monster Hunter a společně s ním vydali nový trailer. K tomu všemu se navíc podělili o info tykající se soubojového systému.

V deskovce The Witcher: Old World budete bojovat za svou školu

Zaklínač se dostane na naše stoly. CD Projekt RED dnes oznámil The Witcher: Old World. Jde o deskovou hru, za kterou je zodpovědný Łukasz Woźniak - autor titulů jako Valhalla a Mercurius.

Lovení strašlivých potvor z Monster Hunter přímo na vašem stole

Zatímco na Nintendo se chystá nový díl s podtitulem Rise, milovníci deskovek se také dočkají svojí verze. Steamforged Games se totiž chystají na Kickstarter s Monster Hunter World: The Board Game.

Ze Slay the Spire se stane desková hra

Tenhle zajímavý rogue-like titul, ve kterém mají karty tu největší moc, se díky studiu Contention Games brzy stane deskovou hrou. Monstrům a jiným nebezpečím se postavíte až ve čtyřech hráčích.

Co předcházelo Cyberpunku 2077? Historie originálního RPG

Dávno před tím, než se z Cyberpunku stala světoznámá videohra, existovala ve formě originálního stolního RPG, jež do žánru přinesla kromě nezvyklého sci-fi prostředí i několik herních inovací.

Critical Role zakládají vlastní vydavatelství deskových her

Společnost Critical Role známá díky stejnojmenné show, ve které streamují D&D, rozšiřuje portfolio o vlastní vydavatelství deskových her Darrington Press a pro rok 2021 chystají čtyři hry.

Darkest Dungeon: The Board Game míří na Kickstarter

Deskoherní adaptace proslulé tahové strategie Darkest Dungeon, se objeví na kickstarteru již za pár dní. Takže se v Mythic Games rozhodli podělit o nějaké podrobnější informace.

Euthia: Torment of Resurrection aneb nový deskoherní Heroes?

Země je sužována třemi mocnými draky. Hordy monster přicházejí ze samého chřtánu temné magie Faer. Ale možná tu ještě nějaká naděje zbývá.

Deskovou hru Game of Thrones si koncem roku budete moci zahrát na PC

Populární desková hra, která inspirovala televizní seriál od HBO, se promění v plnohodnotný strategický titul pro jednoho i více hráčů.

Hra Cave Evil, krystalický ameritrash v originálním designu

Živí pohřbili své mrtvé v bludištích hluboko v podzemí, zavalili vstup a nechali je tlít na věčnost. V hlubině propasti zatím ale plane stínoheň a zlo nikdy nespí.

Společenská hra PRAGA, Hlava království je těsně před dokončením

Pohleďme a zasaďme se o rozkvět hlavního města českého království a metropole Svaté říše římské.

Malá základna na ledovém a drsném severu. FROSTHAVEN se blíží.

Frosthaven se hlásí o slovo a slibuje mnoho hodin zábavy na mrazivé zimní večery. Kickstarterová kampaň představuje kompletní obsah dalšího megaboxu do vaší knihovny.

Horizon Zero Dawn dorazí ve formě komiksů, ale jeho desková hra se nejspíše opozdí

Čeká nás jedna komiksová série odehrávající se po událostech Horizon Zero Dawn a druhá odehrávající se před nimi. Zároveň se kvůli koronaviru nejspíše zpozdí jeho desková hra.

Deskovka Wolfenstein míří na Kickstarter

Nová desková hra, založená na herní sérii Wolfenstein, se chystá na Kickstarter. Společnost Archon Studio, která za touto deskovkou stojí, ukazuje miniatury postav, které by v deskové hře měly být.

Obchodní válka mezi USA a Čínou zatím neohrozí cenu nových konzolí, ale deskové hry musí ještě bojovat

Hráči si mohou vydechnout. Ministerstvo obchodu Spojených států amerických potvrdilo, že takzvaná obchodní dohoda první fáze mezi USA a Čínou pozastavila navrhované tarify.

Dishonored získá vlastní stolní hru

Steampunková stealth hra Dishonored se dočká své vlastní stolní hry kombinující staré známé prvky se zajímavými novinkami.

Herní studio Fantasy Flight chtělo vytvářet hry na motivy deskovek, ale to už se nestane

Příští měsíc dojde k zavření videoherní divize Fantasy Flight Games. Jedinou jejich hrou tak zůstane desková videohra na motivy Pána prstenů z loňského roku.

Český seriál Ulice má vlastní verzi Monopoly

Nejúspěšnější a nejdéle vysílaný rodinný český seriál Ulice má vlastní verzi Monopoly. Vznikla u příležitosti 15. výročí seriálu a umožní vám se vžít do nové postavy a koupit známá místa.

Nové deskové a karetní hry: Divinity Original Sin, Sniper Elite a Warhammer

S deskovými a karetními hrami z videoherního světa se roztrhl pytel. V přípravě jsou minimálně tři zajímavosti, o kterých vás dnes seznámíme.

V deskové hře Fallout Shelter budou dva až čtyři hráči bojovat o roli správce vaultu

Ve stylu úspěšné mobilní hry Fallout Shelter vyjde od Fantasy Flight Games nová desková hra. Česká edice je v plánu na jaro 2020 od firmy Blackfire.