Společnost vyšetřovatelů se po zkáze Thørova domu vrací na hrad, kde odhaluje temná tajemství minulosti. Thør rozkrývá tragický příběh o své rodině a nočním útoku hejna havranů. Otec Blacke mezitím odjíždí do katedrály hledat odpovědi. Nakonec se Společnost konečně rozhodne reagovat na tajemný dopis z vesnice Vävery. Zde objeví tajemné runy, obrovskou textilní továrnu, kterou místní nevidí rádi a kolem tajemného úmrtní místního blázna vznikne více otázek, než odpovědí. Z každé utkané tapiserie ale koukají malá vláka. A členové Společnosti za ně začnou tahat. Začnou rozplétat Vlákna tajemství.

Temné Švédsko 19. století vás volá, abyste spolu s s našimi hráči odhalili tajemné Vaesen! Folk horor plný nečekaných zvratů, ale i vtipných okamžiků a skutečných lidských emocí vás už čeká.

Jakub Vaverka jako Otec af Blacke, Alžběta Trojanová jako vojenská doktorka Astrid Berg, Pavel Bareš alias šarlatán a podvodník Felix Holmström, Kryštof Lobkowicz v roli starého lovce Thøre Sigridsona, Václav Pecháček coby výřečný politik Oskar Helvetius a nakonec Průvodkyně celým dobrodružstvím Zuzana Ševčíková.

Není třeba znát žádná složitá pravidla a ani není třeba velkých znalostí podobných herních sezeních. Vychutnejte si každý týden pečlivě připravenou hru z dílny Legend ze stolu!