Kniha Kriedou alebo mečom? hyperbolizuje problémy současného školství

Slovenský autor Ján Gálik chce ve spolupráci s Artis Omnis vydat novou knihu s názvem Kriedou alebo mečom? Ta čtenářům nabídne poutavý a akční příběh, který hyperbolizuje problémy školství.

Nová Star Wars kniha pro dospělé se zaměří na inkvizitory

Star Wars: Rise of the Red Blade od oblíbené autorky Delilah S. Dawson dorazí příští rok v létě. Tentokrát dojde na imperiální inkvizitory, s nimiž se v poslední době setkáváme stále častěji.

Videohru Assassin's Creed Valhalla doplní obsáhlá kniha od Dark Horse

Známé americké nakladatelství Dark Horse Comics plánuje začátkem roku 2023 vydat artbook/lorebook k Assassin's Creed Valhalla. Ten fanouškům nabídne nejen spoustu obrázků, ale také cenné informace.

Kniha The Art of Mafia Trilogy je dokončena. Kdy vyjde?

Společnost Cenega Czech informovala, že kniha The Art of Mafia Trilogy je dokončena a vyjde v české i anglické verzi. K dostání bude ve všech dobrých obchodech a knihkupectvích.

Svět Life is Strange rozšíří kniha zaměřená na Steph

Tvůrci Life is Strange: True Colors oznámili ve spolupráci s Titan Books knihu Steph's Story, která má být první prózou ze světa, do něhož jsme se minulý rok vrátili v roli Alex Chen i samotné Steph.

Nová Star Wars kniha se zaměří na svatbu Hana Sola a princezny Leiy

Kniha Star Wars: The Princess and the Scoundrel hodlá nastínit, co všechno se dělo, když se Han Solo a Leia Organa brali těsně po událostech šesté filmové epizody.

Star Wars: Hunters doplní kniha pro děti

Kniha Star Wars: Hunters: Battle for the Arena se zaměří na příběhové pozadí temné válečnice Rieve, jedné z hratelných postav chystané primárně mobilní multiplayerové hry od Zyngy.

Vyřešte vánoční dárky již teď! Knihy Dobrovský nabízí obrovské slevy na super knihy

Chcete doplnit svou knihovnu, nebo je nakoupit vánoční dárky? Tak právě pro vás má společnost Knihy Dobrovský skvělou nabídku. Akce BLACK FRIDAY pro nedočkavé nabízí stovky knih s obrovskou slevou.

Kniha The Art of AMC’s The Walking Dead Universe nabídne obsah ze všech seriálů Živí mrtví

Seriálové univerzum The Walking Dead se již brzy dočká svého artbooku. Fanoušci se mohou těšit na obsah ze seriálů The Walking Dead, Fear The Walking Dead a The Walking Dead: World Beyond.

Další kniha Star Wars: Vrcholné Republiky vyjde česky

Po Světlu rytířů Jedi následuje kniha Do temnoty, kterou má na svědomí oblíbená autorka Cladia Gray. Českého vydání v pořadí druhé knihy ze série Star Wars: Vrcholná republik se dočkáme v září.

Kniha Star Wars: Ronin vypráví příběh bývalého Sitha

Kniha, jejíž příběh je inspirován jednou epizodou chystaného anime seriálu Star Wars: Visions, nabídne velmi svérázný pohled na svět Star Wars i svým způsobem tradičního hrdinu.

Česká fantasy kniha Srdce čarodějů na sebe upoutala pozornost skvělým trailerem

Sedmnáctiletý student gymnázia da Vinci, Štěpán Lukeš, pracuje na své debutové fantasy knize Srdce čaroděje. Aby však kniha mohla vyjít, autor musí nejdříve vybrat minimálně 70 000 korun na Hithitu.

Kniha Hraničář čtenářům představí povídky ze světa Krvavého pohraničí

Český spisovatel Vladimír Šlechta se opět vrací k žánru fantasy. Během tohoto týdne vydá pod nakladatelstvím Brokilon novou knihu Hraničář, která bude obsahovat povídky ze světa Krvavého pohraničí.

Martin Paytok brzy vydá svůj debutový román, kniha Prokletí pro všechny bude akční jízdou ve stylu Jiřího Kulhánka

Během včerejšího dne oznámilo nakladatelství Epocha na facebookové stránce Fantastická Epocha novou knihu. Román Prokletí pro všechny od Martina Paytoka bude nabitý akcí, zombíky a černým humorem.

Román Milosrdná vrána přináší temný fantasy svět ve stylu knih od Leigh Bardugo

Dva roky o vydání originálu se v Česku objeví první díl temné YA fantasy série Milosrdná vrána. Ten čtenáře zavede do role vůdkyně zabijácké skupiny, jejíž poslední práce nabere nečekané obrátky.

Kapitán Riker musí obstát proti Gornům v nové Star Trek knize

Již brzy se knižní série Star Trek – Typhonský pakt dočká svého pokračování. Druhý díl ponese název Plamenům navzdory a zaměří se na kapitána Rikera, který musí obstát proti národu Gornů.

Ilustrace folklórních monster a nočních můr v knize Whispers from the Dark

V současné době běží na Kickstarteru crowdfundingová kampaň pro knihu Whispers from the Dark. Jedná se nepříjemně strašidelnou básnickou sbírku s ještě strašidelnějšími ilustracemi podle nočních můr.

Candlekeep Mysteries - První D&D kniha roku 2021

Wizards of the Coast na sebe nikdy nenechají dlouho čekat s novinkou, která pošle fanoušky do spirály. Nezklamali ani tentokrát a chtějí hráčům poskytnout trochu retra.

Susanna Clarke přináší po dlouhých jedenácti letech novou knihu

Britská spisovatelka Susanna Clarke, která stojí za románem Jonathan Strange & pan Norrell vydala v Česku poslední knihu v roce 2009. V nejbližší době se však vrátí s románem Piranesi.

Kniha magie, antologie od vyhlášených fantaskních autorů

Na úspěšnou fantasy antologii Kniha mečů za pár měsíců naváže i další povídková sbírka s názvem Kniha magie. Čtenáři se mohou těšit na povídky od George R. R. Martina, Gartha Nixe a dalších.

Kniha plná parodických výjevů ze seriálu Hra o trůny

Každý z nás si vzpomene na spoustu ikonických momentů ze seriálu Hra o trůny. Neznámí umělci Lady Madame a Tom tyto momenty vzali a udělali z nich sbírku krátkých humorných výjevů.

Kniha Spát v moři hvězd od Christophera Paoliniho dostává film

Christophera Paoliniho můžete znát jako autora úspěšné knižní fantasy série Odkaz Dračích jezdců (Eragon) a ne tak úspěšné filmové adaptace. I jeho nová sci-fi kniha se dočká svého filmu.

V nové knize od Darcy Coates zase straší dům

Nakladatelství Fobos včera vydalo již v pořadí čtvrtý hororový román od Darcy Coates, kde se hrdinové opět ocitnou ve strašidelném domě plném duchů, opět je uzavře bouřka a opět budou v nebezpečí.

Komiksoví nadšenci Mighty Boys chtějí vydat kolosální komiksovou knihu

Na české crowdfundingové stránce HITHIT právě probíhá kampaň, ve které komiksoví nadšenci Mighty Boys vybírají finance na vydání velkého svazku dvou méně známých sci-fi komiksů.

Nakladatelství Argo oznámilo staronové fantasy a scifi knihy

Admini facebookové stránky Fantastika v nakladatelství Argo oznámili svým fanouškům tři nové knihy, které budou v dohledné době vydávat. Jedná se o celkem staré tituly, které u nás nikdy nevyšly.

Třetí kolosální kniha série Darkness je v předprodeji

Druhou kolosální knihou, kterou nakladatelství Comics Centrum vydá tento rok, bude třetí obrovský svazek série The Darkness. V současné chvíli probíhá na jejich eshopu závazný předprodej.

Tým odpadlíků musí vykonat sebevražednou misi v knize Aurora povstává

Na přelomu srpna/augusta a září/septembra vydalo nakladatelství CooBoo nový young adult sci-fi román s názvem Aurora povstává, který bude spadat do série s názvem Aurora.

Druhá komiksová kniha Earthworm Jima na Kickstarteru

Herní designér Douglas TenNapel právě spustil na Kickstarteru kampaň, ve které vybírá finance na vydání druhé komiksové knihy s příběhy videoherního hrdiny Earthworm Jima.

Přichází souboj dvou odlišných ras v knize Fialová

Anna Šulaková spustila před několika dni kampaň na stránce Pointa.cz, aby zde vybrala peníze na vydání nového sci-fi románu Fialová. Tentokrát to vypadá, že by kampaň mohla být úspěšná.

Thrawn se vrací ve třetí knize s podtitulem Velezrada

Třetí díl z knižní série Star Wars Thrawn s podtitulem Velezrada pomalu klepe na dveře. Vydavatelem je nakladatelství Egmont (ČR).

Fantasy Kjantar je další zajímavou knihou z portálu Pointa.cz

Začínající autor Patrik Fulín se obrátil na crowdfundingový knižní web Pointa.cz, aby mohl vydat svůj fantasy debutový román Kjantar. Povede se mu vybrat dostatečné finance na vydání?

Česká sci-fi kniha Kchrat potřebuje finanční podporu na Pointa.cz

Česká autorka Marie Domská má na svědomí sci-fi knihu Kchrat, která v roce 2019 vyhrála v Ceně Karla Čapka. Teď však potřebuje peníze na její vydání, aby se dostala i mezi čtenáře.

Kniha Star Wars: Dark Legends nám ukáže nejtemnější kouty galaxie

Disney Lucasfilm Press na konci července/júla vydá novou sbírku hororových povídek ze světa Star Wars. Můžeme očekávat 224 stran, 6 hororových příběhů a nádherné ilustrace.

Kniha Arcimág nás zavede do světa Dungeons & Dragons: Forgotten Realms

Robert Anthony Salvatore napsal v roce 2015 fantasy knihu Archmage, která spadá do lore D&D: Forgotten Realms. Díky českému nakladatelství Fantom Print si ji budeme moci přečíst v češtině i my.

Orange 1: kniha první

Ičigo Takano (p)
2020

Nemáte nervy na herního Cupheada? Nevadí, můžete si přečíst knihu

Americký spisovatel Ron Bates ve spolupráci s StudioMDHR připravuje druhý román ze světa Cupheada. Ta ponese název Cuphead: A Mountain of Trouble a vezme nás na letní tábor.

Nová česká fantasy pohádková kniha Pekelný plášť na Hithitu

České nakladatelství Bookmedia spustilo kampaň na crowdfundingovém serveru Hithit. Peníze mají sloužit na vydání fantasy pohádkové knihy Pekelný plášť, která je debutovým dílem Simony Michálkové.

Modifikovaný pes jako smrtonosná zbraň? To je přesně Rex z knihy Psí vojáci

Britský autor Adrian Tchaikovsky přišel s lehce bizarní sci-fi knihou s názvem Psí vojáci, ve které je modifikovaný pes Rex smrtonosnou zbraní.

Ženské hrdinky musí spojit rozdělený svět proti dávnému nepříteli v knize Převorství u pomerančovníku

Pokud pravidelně čtete naše novinky ze světa knih, asi jste si všimli, že fantasy knih je během března/marca jako máku. Dalším fantasy dílem, vycházejícím tento měsíc, je Převorství u pomerančovníku.

Nová akční fantasy kniha Leichenberg od Oskara Fuchse

Fanoušci české fantasy a scifi literatury, "nastražte své uši", neboť český autor Oskar Fuchs, který stojí za knihami jako Frost nebo Hikotiri, vydává svou třetí knihu s názvem Leichenberg.

Dvě ukázky z knihy Underground

Na facebookovém profilu Františka Kotlety se objevily dvě ukázky z této nové knihy, která se odehrává v Kyberpunkové Praze.

Nový díl knihy ze světa Mass Effect Andromeda

Každému již je známo, že skoro ke každé hře vychází doprovodné knihy, které buď naprosto kopírují děj dané hry a nebo v lepším případě doplňují lore světa.

Kniha Kryptonomikon se dočká nového vydání

Román Kryptonomikon dorazí na Český trh v novém vydání, které má jiný vzhled a překlad. Podle nakladatelství Argo by mělo toto svěží vydání dorazit ještě tento rok.

Hemživý chaos a další příběhy: Nová kniha otca moderného hororu Lovecrafta je na pultoch kníhkupectiev

Howard Phillips Lovecraft je meno, s ktorým sa spája strach prichádzajúci z hlbín kozmu. Vydavateľstvo Argo sa vracia k tvorcovi kultového Cthulhu a prináša zbierku poviedok z "hemživého chaosu".

K Star Trek Picard vyjde kniha v češtine

Star Trek Picard bude návratom v Novej genrácií celých 17 rokov po poslednom filme. Nová kniha Nejposlednejší z nadějí pomôže preklenúť túto dlhú pauzu.

Vychádza Star Trek Discovery kniha Nejtěžší chvíle, ale aj nové Short Treky

České preklady Star Trek kníh sú u nás už vcelku bežnou vecou, je preto logické, že sme sa dočkali aj série z najnovšieho Star Trek Discovery. A k tomu tu máme aj trailery na nové Short Treky.

Zaposlouchejte se do Písně Oceli, knihy, která se řadí ke kořenům žánru fantasy

Nová kniha je od autorky Michaeli Merglové. Ta psala doposud především povídky. Můžeme například zmínit knihu Ve stínu magie, kam napsala povídku Nájemné meče.

Darkness Kompendium: Kniha 3

Scott Lobdell

Orange 3 - kniha třetí

Ičigo Takano (p)
2020

Kniha 42 Mikoláše Tučka

Mikoláš Tuček

Spát v moři hvězd - Kniha I.

Christopher Paolini
2020

Minecraft komiks: Druhá kniha příběhů

Sfé R. Monster
2020

Velká zdivočelá kniha Barta Simpsona

kolektiv autorů
2020

Orange 2

Ichigo Takano
2020

10

Mlsoun: Kniha první

Jeff Lemire
2021

Kniha magie

Gardner Dozois & * antologie
2021