Dualogie Ruka Thrawnova: Egmont připravuje nové vydání beznadějně vyprodaných legend

České nakladatelství Egmont se sice v současnosti soustředí na Star Wars knihy z kánonu, ale z ničeho nic překvapilo přípravou nového vydání legendární dualogie Timothyho Zahna.

Postapokalyptický román Světová válka Z se dočká nového vydání

Román Světová válka Z, který se stal předlohou pro stejnojmenný film, dostane nové vydání. Nový český výtisk bude opět od nakladatelství Zoner Press a překladatele Ondřeje Doseděla.

Legendární knižní předloha pro videoherní sérii S.T.A.L.K.E.R. dostává nové restaurované vydání

Piknik u cesty, kultovní scifi kniha, která se stala předlohou pro herní sérii S.T.A.L.K.E.R. se vrací zpět do Česka. Nové vydání bude obsahovat překlad vycházející z úplného, originálního textu.

Vydání Pána prstenů s ilustracemi od Tolkiena se stane skutečností

Během tohoto týdne oznámila americká vydavatelská společnost Houghton Mifflin Harcourt, že připravuje nové vydání Pána prstenů, které bude obsahovat třicet ilustrací od J. R. R. Tolkiena.

Nové vydání třetího dílu Neuromancera vyjde na jaře

Kultovní kyberpunkový román Neuromancer se v osmdesátých letech dočkal dvou volně navazujících pokračování. Třetí díl s podtitulem Hardcore Mona Lisa se během tohoto jara dočká nového českého vydání.

Dystopický román Kaňte, mé slzy, řekl policista dostane nové vydání

Dystopický román Kaňte, mé slzy, řekl policista od legendárního sci-fi spisovatele Philipa K. Dicka dostane po sedmnácti letech nové vydání. Vydavatelské štafety se ujalo nakladatelství Argo.

Slovenský Zaklínač od Lindeni bude v tomto týdnu kompletní

V minulém roce začalo slovenské nakladatelství Lindeni vydávat nový výtisk oblíbeného Zaklínače. Během tohoto týdne by konečně měly vyjít poslední dva romány o Geraltovi a Ciri včetně Búrkové sezóny.

Knižní předloha sci-fi filmu Příchozí dostává nové vydání

V příštím týdnu plánuje nakladatelství HOST vydat druhé vydání povídkové sbírky Příběhy vašeho života. Jedná se o složité vědeckofantastické povídky, které se staly předlohou pro film Příchozí.

Druhý díl románového cyklu Gauntovi duchové ze světa Warhammer 40 000 dostává nové vydání

Během tohoto týdne vydalo nakladatelství Polaris ještě jednu knihu ze světa Warhammeru 40 000. Jedná se o nové vydání druhého románu z cyklu Gauntovi duchové s podtitulem Stvořitel duchů.

První díl Stínadelské trilogie v novém vydání

První díl Stínadelské trilogie s názvem Poselství ze Stínadel se po sedmnácti letech dočkal nového vydání. Druhý výtisk tohoto dobrodružného románu od Josefa Červinky vydalo nakladatelství Albatros.

Odložené nové vydání Kryptonomikonu vyjde až v první třetině 2021

Nové vydání legendárního válečného sci-fi románu Kryptonomikon sužuje dlouhodobý odklad. Původně měl vyjít v létě roku 2020. Nové datum vydání je stanoveno na konec března/marce 2021.

Nakladatelství Ikar vydalo nové kompletní vydání Harryho Pottera

Slovenské nakladatelství Ikar a designér Adrián Macho připravili nové kompletní vydání Harryho Pottera ke 20. výročí knižního Harryho Pottera v Čechách a na Slovensku.

Fantasy Horor The Ocean at the End of the Lane v novém českém vydání

Strhující, děsivý, křehký jako motýlí křídlo a hrozivý jako nůž ve tmě. Takhle by se dal popsat Gaimanův román The Ocean at the End of the Lane, jehož nové vydání připravuje nakladatelství Argo.

Druhá vlna nového vydání Zaklínače od Lindeni přichází

Nové vydání knižní ságy o Zaklínači od slovenského nakladatelství Lindeni se po pěti měsících dočká druhé vlny. Ta bude obsahovat čtvrtý a pátý díl s podtituly Čas opovrhnutia a Krst ohňom.

Kingovo Svědectví ve svém třetím českém vydání

Nakladatelství Beta-Dobrovský připravuje po 12 letech nové vydání kultovního postapokalyptického románu od Stephena Kinga s názvem Svědectví.

Sbírka Rytíř Sedmi království v novém brožovaném vydání

Nakladatelství Argo připravuje po 6 letech nové brožované vydání sbírky novel od George R. R. Martina s názvem Rytíř Sedmi království. Designem se podobá vydání série Píseň ledu a ohně z roku 2017.

Pátý díl komiksu Kůstek přichází v novém barevném kabátku

V první vlně komiksů nakladatelství CREW pro měsíc srpen/august vyjde i reedice pátého dílu komiksové série Kůstek. Ta bude nově obsahovat plnobarevnou kresbu.

Tolkienovy Nedokončené příběhy se dočkají nového vydání s ilustracemi

Nedokončené příběhy, povídková sbírka, která vyšla 7 let od úmrtí Tolkiena, se dočká nového anglického vydání s ilustracemi. Podle vyjádření nakladatelství Argo bychom se mohli dočkat i české verze.

Nové vydání sci-fi románu Dolů k Zemi od jednoho z nejlegendárnějších autorů tohoto žánru

V roce 1995 vyšel v Česku poprvé scifi román Dolů k Zemi od amerického spisovatele Roberta Silverberg. O 25 let později připravuje nakladatelství Argo nové upravené vydání s předmluvou autora.

Nové české vydání islandské Ságy o Grettim

Právě vychází druhé české vydání Ságy o Grettim. Jedná se o islandskou rodovou ságu s fantaskními prvky, která byla napsaná na přelomu 12. a 13. století neznámým autorem.

Noví mutanti počtvrté odloženi a odhalení záporáků

Noví mutanti ne a ne vyjít. Tentokrát ale není na vině stav filmu. Zároveň jsme se dočkali odhalení záporáků.

Sci-fi román Windhaven se po 27 letech vrací v novém českém vydání

Scifi román Windhaven od G. R. R. Martina a Lisy Tuttle z roku 1981 vyšel poprvé v Česku v roce 1993. Dnes by mělo vyjít druhé a upravené vydání tohoto románu pod názvem Větrný přístav.

Nové vydání knižního Zaklínače pro slovenské čtenáře

Albatros Media Slovakia ve spolupráci s Lindemi připravuje nové vydání knižního Zaklínače pro slovenský trh. Součástí knih bude i mapa a ilustrace od Briana Terrera.

Kniha Kryptonomikon se dočká nového vydání

Román Kryptonomikon dorazí na Český trh v novém vydání, které má jiný vzhled a překlad. Podle nakladatelství Argo by mělo toto svěží vydání dorazit ještě tento rok.