Dlouho očekávaný den nadešel. Padla první klapka druhé části filmové Duny

Denis Villeneuve je opět za kamerou. Nedávno totiž započala produkce druhé části Duny, která do našich kin dorazí na podzim příštího roku. Dočkáme se jak starých známých, tak i úplných nováčků.

Druhá část Duny se začne natáčet už za dva týdny. Pokračování přivítá na palubu několik nových hvězd

Produkce druhé části filmové Duny už za několik dní započne. Pokud vše půjde dobře, filmu bychom se mohli dočkat už příští rok na podzim. Uvidíme v něm také hned několik nových hereckých velikánů.

Premiéra druhé části Duny se odkládá. Ale zas taková hrůza to není

Druhé části Duny se dočkáme o něco později, ale určitě není důvod se nad tím rozčilovat. Stále totiž platí, že se filmu dočkáme na podzim roku 2023. Akorát se to čekání o několik týdnů prodlouží.

Mazanou Lady Margot si ve druhé části filmové Duny zahraje představitelka slavné bond girl

Druhá část filmové Duny od Denise Villeneuvea vítá na palubu dalšího nováčka. Tím se stala herečka Léa Seydoux, která si zahraje schopnou a nebezpečnou Lady Margot, členku sesterstva Bene Gesserit.

Christopher Walken si v Duně zahraje císaře Shaddama. Předpověděl to 20 let starý videoklip?

Císař Shaddam zná svého představitele pro druhou část Duny. Stane se jím oscarový herec Christopher Walken, jenž se kromě nejrůznějších filmů objevil i v jistém videoklipu. Předpověděl jeho obsazení?

David Lynch projevil zájem o přepracování své verze filmové Duny z roku 1984

Filmová Duna z minulého roku není jedinou slavnou adaptací známého sci-fi románu od Franka Herberta. V roce 1984 natočil svou verzi i legendární David Lynch. Ten s ní ovšem nebyl vůbec spokojený.

Režisér Denis Villeneuve prozradil, na co se můžeme v pokračování Duny těšit

Denis Villeneuve v rozhovoru pro Collider prozradil, že scénář pro druhou filmovou Dunu je z velké části hotový. Mimo to však promluvil o tom, zda je pro něj natáčení filmu stresující.

Duna 2: Princeznu Irulan Corrino možná ztvární herečka populární MCU postavy

Druhá část filmové Duny nabere na palubu nové herecké tváře. A jednou z nich by mohla být i britská herečka Florence Pugh, která má ztvárnit princeznu Irulan Corrino. O roli momentálně s tvůrci jedná.

Scénář k druhému dílu Duny je hotový, natáčet se začne ještě letos

Druhý díl úspěšné Duny se už pomalu začíná dávat do pohybu. Scénář má již režisér Denis Villeneuve hotový, přičemž samotná produkce by měla začít ještě letos, přesněji na konci nadcházejícího léta.

Britští Oscaři zveřejňují nominace. Duna zcela jasně vede

Už téměř za měsíc se dočkáme 75. udělování cen BAFTA. Britští Oscaři tak zveřejnili nominace, přičemž nejvíce z nich jich získala filmová adaptace sci-fi románu Duna. Po ní následuje drama Síla psa.

Ridley Scott se ostře pustil do superhrdinských filmů. A vulgarismy rozhodně nešetřil

Ne všichni filmaři jsou ze superhrdinských snímků unešení. Příkladem může být i legendární Ridley Scott. Ten se o nich v nedávném rozhovoru rozmluvil, přičemž lítalo jedno sprosté slovo za druhým.

Režisér Duny nechce zůstat pouze u dvou filmů. Rád by natočil i třetí

Proč natočit pouze dvě adaptace slavného Herbertova sci-fi díla? Proč ne rovnou tři? Režisér Denis Villeneuve odhalil, že jeho velkou touhou je natočit film o druhém díle, který na Dunu navazuje.

Duna 2 oficiálně potvrzena. Pokračování velkolepé sci-fi se dočkáme v roce 2023

Chvilku to sice trvalo, ale nakonec si konečně můžeme oddychnout. Druhý díl filmové adaptace Duny dostává oficiálně zelenou, dočkáme se jí za dva roky.

Duna je kinematografický skvost (bez spoilerů)

Některá díla je zkrátka nemožné zfilmovat. Mezi takové se dlouho řadila i Duna od Franka Herberta. Nejnovější filmový počin je ale jedno velké ALE.

Režisér Duny prohlásil, že marvelovky jsou jen pouhé vykrádačky. Jistý filmař na to dost vulgárně zareagoval

Slavný kanadský režisér příliš velký fandou MCU filmů pravděpodobně není. Potvrzuje to jedno z jeho nedávných vyjádření, na které však zareagoval režisér Neill Blomkamp. A to dost drsně.

Duna sklízí po premiéře v Benátkách rozporuplné reakce

Na filmovém festivale v Benátkách proběhla premiéra novodobé filmové adaptace románu Duna. A i když si mnozí kritici film vychvalovali, stejně tak se našli takoví, pro které byl film spíše zklamáním.

Artbook k filmové Duně dostane vlastní soundtrack

Duna od režiséra Villeneuvea je jedním z nejočekávanějších snímků letošního roku. Po mnoha odkladech se jeho premiéra blíží. Spolu s filmem vyjde i artová kniha rozšiřující filmový svět.

Duna ukazuje úplně nový trailer napěchovaný postavami

Krátce po zveřejnění nových plakátů nás studio Warner Bros. láká na velkofilm režiséra Denisa Villeneuvea novým trailerem. Duna ukazuje vše od skromných postav až po velkou planetární invazi.

Nové plakáty velkofilmu Duna připomínají postavy i filmovou premiéru

Sci-fi snímek Duna od režiséra Denise Villeneuvea si přešel i kvůli koroně svými postprodukčními problémy a odklady premiéry. Nové plakáty nám připomínají herce, postavy i nové datum premiéry.

Zaklínač má známy dej, Duna sa odkladá a Netflix ruší seriály

Netflix zverejnil oficiálny dej druhej série Zaklínača, neprekvapí však nikoho, kto čítal knihy. Alebo možno práveže áno... Rozhodne vás však neprekvapí odklad filmovej Duny.

Nová a stará filmová Duna v spoločných videách

Internet je neuveriteľné miesto plné kreatívnych ľudí. Len pár dní po zverejnení prvého traileru na novú filmovú Dunu sme sa preto dočkali hneď niekoľkých videí, ktoré ho porovnávajú s tou starou.

Očakávaná Duna Denisa Villeneuvea má konečne bombastický trailer

Duna režiséra Denisa Villeneuvea patrím medzi najočakávanejšie sci-fi filmy tohto roka. Prvého traileru sme sa tiež nevedeli dočkať. A ten už konečne vyšiel.

90VTEŘIN NERDFIX Epizoda S1E48

Sociální sítě jsou zlo! Velký špatný!

No jo, taky jsme na Facebooku, ale co všechno o nás Zuckerberg nebo Google vlastně vědí? Člověk by se raději sbalil a uprchnul někam do jiného světa, nebo možná jenom na vzdálenou chatu.

Oscar Isaac hovorí o Dune a máme nové obrázky

Herec Oscar Isaac sa rozhovoril o novej Dune pre časopis Empire. Tiež máme vďaka tomuto médiu dva nové obrázky z chystaného filmu.

Nové obrázky z filmovej Duny pochádzajú z uniknutého teaseru

Filmová Duna Denisa Villeneuvea sa do kín má dostať koncom roka a my stále trpezlivo čakáme aspoň na nejaký trailer. Ten však už existuje a premieta sa v kinách. My máme pár obrázkov.

Denis Villeneuve bude v Maďarsku nakrúcať nové scény do Duny

Nová filmová Duna od režiséra Denisa Villeneuvea má mať premiéru už koncom tohto roka. Hoci mal byť film už dávno dotočený, režisér sa s uvoľnením karantény rozhodol natočiť ďalšie zábery v Maďarsku.

Duna na novej fotke a komiksová adaptácia od Boom! Studios

Nová filmová Duna od režiséra Denisa Villeneuvea sa pomaly odhaľuje, tentoraz na ďalšej fotke z púštnej planéty Arrakis. Boom! Studios k tomu oznámli prequelový komiks.

Jason Momoa prirovnáva svoju postavu z Duny k Hanovi Solovi

Nedávno sme sa konečne dočkali prvých obrázkov z chystanej filmovej Duny režiséra Denisa Villeneuva. Jason Momoa, ktorý si vo filme zahrá Duncana Idaha sa o svojej postave rozhovoril viac.

Poriadne fotky a rozhovory z novej Duny

Ešte ráno sme zverejnili jedinú fotku mladého Atreidesa na jeho domovskej planéte a teraz už tu máme z novej Duny fotiek hneď niekoľko. A k tomu aj komentáre režiséra a hercov.

Unikol oficiálny plagát k novej filmovej Dune

Nový filmová Duna režiséra Denisa Villeneuva je strážená tak veľmi, že okrem mien hercov vlastne o filme nevieme takmer nič. Teraz máme aspoň nejaký obrázok.

9

Dune

2020