Jak se natáčí česká fantasy pohádka Princezna zakletá v čase 2?

S kamerou jsme se byli podívat na natáčení druhého dílu české fantasy pohádky Princezna zakletá v čase, a to přímo do kulis středověkého města ve filmových ateliérech Barrandov.

Ruský fantasy autor Sergej Lukjaněnko prohlásil, že český národ má sklony k nacismu

Nakladatelství Argo se přednedávnem rozhodlo přerušit spolupráci s ruským autorem Sergejem Lukjaněnkem. A to kvůli jeho otevřené podpoře ruské agrese vůči Ukrajině. Sám autor na to však zareagoval.

Český literární trh se rozroste o dvě nové knihy ze světa Assassin's Creed

Knižní série Assassin's Creed se v Česku rozroste o dva nové počiny. Na své si přijdou nejen hráči posledního dílu s podtitulem Valhalla, ale i fanoušci série Poslední potomci.

České vydání komiksu Klece od Davea McKeana se blíží

Koncem tohoto měsíce se čeští fanoušci konečně dočkají komiksu Klece Davea McKeana. Letošní nejambicióznější české vydání čtenářům naservíruje náročné vyprávění s uhrančivou dvoubarevnou kresbou.

Sbírka Pulp Stories nabídne povídky s nádechem zlatého věku sci-fi a notnou dávku české neomalenosti

Tematickou povídkovou sérii Ve stínu brzy doplní nová antologie s názvem Pulp Stories: Krásky a vetřelci. Fanoušci se mohou těšit na povídky ve stylu zlatého věku sci-fi s prvky tuzemské akční scény.

Silný příběh komiksu Měsíční tvář konečně s českým překladem

Nakladatelství CREW opět vydává další komiks z edice Mistrovská díla evropského komiksu. Tentokrát přišel na řadu postkatastrofický příběh Měsíční tvář od legendárního Alejandra Jodorowského.

Originální český fantasy román Šedá se dočká pokračování

Nakladatelství Epocha včera informovalo o pokračování fantasy románu Šedá. Druhý díl s názvem Rudá se opět zaměří na problémy lidí s paranormálními schopnostmi v alternativních 90. letech 20. století.

Zemřel velikán české a slovenské literární fantastiky Egon Čierny

V neděli 18. 7. 2021 opustil svět ve svých 76 letech velikán české a slovenské literární fantastiky Egon Čierny.

Svět české pohádky Princezna zakletá v čase se rozroste o knihu povídek

Tvůrci české pohádky Princezna zakletá v čase vybírají na Startovači finance pro vydání nové knihy. Ta čtenářům nabídne nové povídky, historii světa, abecedu kouzelných run, magická stvoření a noty.

Druhý textový román ze série Tokijský ghúl míří na český trh

Textová série Tokijský ghúl s označením light novel s v Česku dočká přírůstku. Druhá kniha s podtitulem Prázdnota se zaměří na inspektora Kótaró Amona, který se zaplete do víru nepříjemných událostí.

Česká fantasy kniha Srdce čarodějů na sebe upoutala pozornost skvělým trailerem

Sedmnáctiletý student gymnázia da Vinci, Štěpán Lukeš, pracuje na své debutové fantasy knize Srdce čaroděje. Aby však kniha mohla vyjít, autor musí nejdříve vybrat minimálně 70 000 korun na Hithitu.

Pátá minisérie komiksového Zaklínače již brzy v Česku, šestá vychází v anglicky mluvících zemích

Svazek páté minisérie Zaklínač: Blednoucí vzpomínky se na konci letošního léta objeví v Česku. Šestá minisérie s názvem Witch's Lament v současné době vychází v anglicky mluvících zemích.

Kniha Hraničář čtenářům představí povídky ze světa Krvavého pohraničí

Český spisovatel Vladimír Šlechta se opět vrací k žánru fantasy. Během tohoto týdne vydá pod nakladatelstvím Brokilon novou knihu Hraničář, která bude obsahovat povídky ze světa Krvavého pohraničí.

90VTEŘIN NERDFIX Epizoda S2E39

Český Batman a nová streamovací služba

Světového Batmana budou psát a kreslit Češi, The Rock neboli kámen (zde) se vrací do džungle hledat mystický strom a do Cobra Kai se vrací oblíbený šílenec Terry Silver.

90VTEŘIN NERDFIX Epizoda S2E35

Plná dávka fantasy od českého YouTubera? A nebude to blbost?

Do kin se znovu vrací Očista, tentokrát ale prý skutečně naposled. Nový He-Man vypadá skvostně, Devátý Doktor se vrací a YouTubeři opět píšou knížky. Dnes je to celkem směska, co?

Youtuber a streamer Sterakdary vydává svůj debutový fantasy román

Arila: Stříbrné město, debutový fantasy román od youtubera a streamera Radka Sterakdary Starého, se již brzy objeví v prodeji. Kniha nabídne dobrodružný příběh z magického světa Aldolonu.

Druhá šance, český román s tajemnou zápletkou

Český román Druhá šance slibuje příběh o obrovské touze po lepším životě. Hlavními hrdiny jsou muž a jeho mladá dcera, kteří v rozvráceném světě hledají odpovědi a jiskřičku naděje.

Českú fantasy rozprávku Princezna zakletá v čase si môžete pozrieť online

Film českého režiséra Petra Kubíka mieri do českej digitálnej distribúcie. Tvorcovia sa tak snažia dostať film k divákom, ktorí ho kvôli pandémií koronavíru nemohli vidieť v kinách.

Dramatizácia Pratchettovho románu ReaperMan mieri do Česka

Dramatická skupina AteliérBezStropU zbiera peniaze na startovači, aby mohol do Česka priniesť dramatizáciu románu Terryho Pratchetta ReaperMan pod názvom ŠtipkaHodín.

Česká rozprávka Princezna zakletá v čase mieri do zahraničia s anglickým dabingom

Rozprávka Princezna zakletá v čase z českej produkcie pomerne úspešne rozvírila vody českej kinematografie. Teraz sa na podobný krok chystá aj v zahraničí. Film dostal kompletný anglický dabing.

Pohádkový Malamandr se dočká české lokalizace

První díl pohádkové fantasy série Malamandr se konečně dočká českého vydání. Originál vyšel v roce 2019. Slovenská verze o pár měsíců později v tentýž rok. Ta česká je naplánovaná na leden 2021.

Audiokniha ke druhému dílu fantasy série Střípky času vyjde již brzy

Česká autorka Petra Slováková oznámila na svém instagramovém profilu gabrielle-taroka, že se druhá kniha ze série Střípky času s podtitulem Pán čarodějů brzy dočká své audioknihy od studia Ova Audio.

Husaři musí porazit prastaré zlo, které sami vyvolali v neobvyklém českém fantasy románu

Fantasy román Černí husaři a probuzený démon je novou neobvyklou knihou z repertoáru oblíbeného nakladatelství Epocha. Nečekejte však moc násilí, sexu a silné mluvy, protože je kniha určená od 9 let.

Fantasy trilogie Shannarův temný odkaz dostává svůj druhý díl s českou lokalizací

Čtyři měsíce od vydání prvního dílu ze série Shannarův temný odkaz od Terryho Brookse se fanoušci dočkají druhého dílu s podtitulem Cesta za krvavým ohněm. Fanoušků v Česku je však velmi požehnaně.

Velké dobrodružství barda Eofleda

Student střední školy, Filip Okáč, zkouší uspět se svým debutovým fantasy románem Bard z Rilanty na crowdfundingové stránce Pointa.cz. Samotná kampaň zatím probíhá úspěšně.

Fantasy Horor The Ocean at the End of the Lane v novém českém vydání

Strhující, děsivý, křehký jako motýlí křídlo a hrozivý jako nůž ve tmě. Takhle by se dal popsat Gaimanův román The Ocean at the End of the Lane, jehož nové vydání připravuje nakladatelství Argo.

Nakladatelství Epocha vydává bezplatnou antologii s názvem Lockdown

V současné situaci přišlo nakladatelství Epocha s hezkým krokem. Připravilo si pro nás antologii s názvem Lockdown od oblíbených českých fantasy a scifi autorů, abychom se doma nenudili.

Dívka Siva a tvor Bagobor musejí zachránit severní království

Česká autorka Alžběta Bílková vydává společně s nakladatelství Fragment svůj druhý fantasy román s názvem Kosti Mraza, který nás zavede na krutý sever, jenž je ohrožen kněžkou Jedwigou.

Vychází český debutový román inspirovaný řeckou mytologií

Začínající autorka Alžběta Komrsková vyhrála tento rok ocenění Humbook Start za její debutový rukopis s názvem Dcera ztracených bohů. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se kniha dostane ke čtenářům.

Urban fantasy román Střípky času dostane pokračování

Román Střípky času od české autorky Petry Slovákové nebyl samostatnou knihou. Autorka na svém facebookovém profilu upozornila čtenáře na vydání pokračování, které ponese název Pán čarodějů.

České fanynky série Cursebreakers se dočkají druhého dílu

Nakladatelství CooBoo připravuje na pondělí vydání druhého dílu z fantasy pohádkové série Temné a osamělé prokletí. Titul ponese název Statečné a zlomené srdce.

Andělský mág od Gartha Nixe míří k českým čtenářům

Nakladatelství Fragment připravuje na září/september vydání nového fantasy románu od australského spisovatele Gartha Nixe s názvem Andělský mág. Uspěje u českých čtenářů?

Punč přání se po 27 letech vrací zpět k českým čtenářům

Nakladatelství Argo vydalo 5. srpna/augusta nové vydání pohádkového fantasy Punč přání, které napsal zesnulý německý spisovatel Michael Ende (Nekonečný příběh).

Fantasy Kjantar je další zajímavou knihou z portálu Pointa.cz

Začínající autor Patrik Fulín se obrátil na crowdfundingový knižní web Pointa.cz, aby mohl vydat svůj fantasy debutový román Kjantar. Povede se mu vybrat dostatečné finance na vydání?

Mix fantasy a postapokalyptického žánru? To je nový román Zuzany Hartmanové s názvem Před bouří

Zuzana Hartmanová se doteď věnovala fantasy povídkám. V dohledné době však zkusí štěstí s novým fantasy románem Před bouří s postapo tématikou. Knihu bude vydávat nakladatelství Host.

Nový český knižní horor nás zavede do vesnice, kde se dějí nadpřirozené věci

České nakladatelství Fragment připravuje na září/september vydání nového hororu od Kateřiny Šardické s názvem Noci běsů. Hlavní hrdinka v něm bude muset najít svého ztraceného bratra.

Shadow of the Conqueror je fantasy na kterém se podílí i čeští šermíři

Na Kickstarteru můžete přispět na fantasy film YouTubera z Shadiversity. S projektem vypomohou i čeští šermíři.

České re-vydání Artemise Fowla již brzy v obchodech

Nakladatelství Albatros připravuje v rámci uvedení filmové adaptace nové knižní vydání prvního dílu ze série Artemis Fowl. Ten u nás poprvé vyšel v roce 2001.

Nové české vydání islandské Ságy o Grettim

Právě vychází druhé české vydání Ságy o Grettim. Jedná se o islandskou rodovou ságu s fantaskními prvky, která byla napsaná na přelomu 12. a 13. století neznámým autorem.

České fantasy z rozpadajícího se Sovětského svazu? To je nový román Šedá od Dalibora Váchy

Nakladatelství Epocha připravuje na červen/jún kromě sci-fi románu Město v oblacích další knihu. Půjde o fantasy román Šedá, který se odehrává v rozpadajícím se Sovětském svazu.

Harry Potter mieri na Netflix a dokonca aj s českým dabingom

Séria filmov o mladom britskom čarodejníkovi mieri na Netlfix, údajne aj s českým dabingom a to všetko skôr, ako by sa mohlo zdať.

Druhé české vydání Nočního cirkusu od americké spisovatelky Erin Morgenstern

Nakladatelství Argo připravuje před vydáním druhého fantasy románu od Erin Morgenstern nové vydání debutového románu Noční cirkus, který u nás poprvé spatřil světlo světa v roce 2012.

Po 4 letech ukončuje český autor Jan Urban svou urban fantasy sérii Pragocalypsa pátým dílem s podtitulem Soudný den

Český autor Jan Urban vydává pod nakladatelstvím Fantom Print pátý a poslední díl ze série Pragocalypsa s podtitulem Soudný den. Společně s ním vychází i reedice prvních třech dílů.

Banda zlodějů musí podstoupit velice riskantní akci ve fantasy románu Prokletá věž

Nakladatelství Epocha bude brzy vydávat druhý fantasy román od nadějné české autorky Michaely Merglové. Kniha ponese název Prokletá věž a bude se věnovat zlodějské partě.

Nová česká fantasy pohádková kniha Pekelný plášť na Hithitu

České nakladatelství Bookmedia spustilo kampaň na crowdfundingovém serveru Hithit. Peníze mají sloužit na vydání fantasy pohádkové knihy Pekelný plášť, která je debutovým dílem Simony Michálkové.

Rozdílní hrdinové, stejná cesta, jiný cíl. To je fantasy román Třpytící se město

Česká autorka Lenka Badurová přichází se svým debutovým fantasy románem Třpytící se město, který spadá do plánované trilogie s názvem Lea Honor.

Sonda do duše vlkočlověka v českém fantasy románu Ne/Být vlkem

Český autor Ondřej Adler vybíral nějaký čas dozadu finance na vydání debutového fantasy románu Ne/Být vlkem. Kniha se nedostane pouze k backerům, ale také ke všem ostatním čtenářům ve formě e-booku.

Český fantasy román Střípky času je již k dostání ve formě audioknihy

Česká úspěšná autorka Petra Slováková (Cvrček v krabičce) vydala v roce 2019 fantasy román Střípky Času. Tento román vyšel fyzicky i formou e-booku. Nově však vychází i jako audiokniha.

Podpořte české nakladatele v projektu Linka 451 aneb Zachraňte knihy!

Linka 451, kterou založil tým lidí převážně z BLate Night Show ve spolupráci s vybranými českými nakladateli a Startovačem se snaží zachránit knížky a malé české komiksové a žánrové nakladatele.

Člověk jako druh si musí zpět vybojovat svou vysokou pozici v českém fantasy románu Běsi z temného hvozdu

Český fantasy autor Petr Jaroněk právě informoval na svém facebookovém profilu, že je jeho nový fantasy román Běsi z temného hvozdu i přes všechny překážky připraven ke koupi na různých eshopech.

Česká autorka Petra Neomillnerová nabízí první díl trilogie Písně čarodějky zdarma

Nedávno jsme Vás informovali, že český autor scifi, František Kotleta, nabízí dva své tituly zcela zdarma. Této iniciativy se chytila i česká fantasy autorka Petra Neomillnerová.

Osud Česka v alternativní budoucnosti uzavře poslední díl trilogie Purpurová noc

I když situace pro nakladatelství v době pandemie Covid-19 není příliš příznivá, malé alternativní nakladatelství Brokilon se snaží, co to jen jde a vydává poslední díl fantasy trilogie Purpurová noc.

Nová akční fantasy kniha Leichenberg od Oskara Fuchse

Fanoušci české fantasy a scifi literatury, "nastražte své uši", neboť český autor Oskar Fuchs, který stojí za knihami jako Frost nebo Hikotiri, vydává svou třetí knihu s názvem Leichenberg.

Nová česká fantasy pohádka Princezna zakletá v čase se předvádí v novém traileru

Konečně to vypadá, že bychom se po delší době mohli dočkat pořádné české pohádky, která se snaží být originální a přichází se skutečně zajímavou myšlenkou.

Netflix seriál Zámek a klíč dostal trailer a bude kompletne v češtine

Seriál Zámek a klíč natočený podľa rovnomennej komiksovej predlohy od Joea Hilla dostal trailer, dátum premiéry a bude mať aj komplet český dabing.

Česká video-povídková série Witcher stories

Na Netflixu vyšel seriál Zaklínač, a tak tu teď bude chvíli tak trochu přezaklínačováno. Deal with it.

Český fantasy film Poslední z Aporveru se připomíná trailerem krátce poté, co se mluví o trestném stíhání producentů

Producenti filmu se měli dopustit dotačního podvodu. Ambiciózní snímek se bude v příštím roce dražit za vyvolávací cenu 18 milionů korun. Uvidíme ho někdy?

Zaposlouchejte se do Písně Oceli, knihy, která se řadí ke kořenům žánru fantasy

Nová kniha je od autorky Michaeli Merglové. Ta psala doposud především povídky. Můžeme například zmínit knihu Ve stínu magie, kam napsala povídku Nájemné meče.

Žrídla, knižná novinka od Kristýny Sněgoňovej, vás zavedú do Brna prešpikovaného mágiou

V najnovšej knihe Žrídla sa česká autorka Kristýna Sňegoňová vracia do urban fantasy žánra. Dej sa odohráva v jej obľúbenom Brne pod ktorého povrchom sa okrem elektrických káblov, kanálov a vodovodu…