Mix fantasy a postapokalyptického žánru? To je nový román Zuzany Hartmanové s názvem Před bouří

Zuzana Hartmanová se doteď věnovala fantasy povídkám. V dohledné době však zkusí štěstí s novým fantasy románem Před bouří s postapo tématikou. Knihu bude vydávat nakladatelství Host.

Nový český knižní horor nás zavede do vesnice, kde se dějí nadpřirozené věci

České nakladatelství Fragment připravuje na září/september vydání nového hororu od Kateřiny Šardické s názvem Noci běsů. Hlavní hrdinka v něm bude muset najít svého ztraceného bratra.

Shadow of the Conqueror je fantasy na kterém se podílí i čeští šermíři

Na Kickstarteru můžete přispět na fantasy film YouTubera z Shadiversity. S projektem vypomohou i čeští šermíři.

České re-vydání Artemise Fowla již brzy v obchodech

Nakladatelství Albatros připravuje v rámci uvedení filmové adaptace nové knižní vydání prvního dílu ze série Artemis Fowl. Ten u nás poprvé vyšel v roce 2001.

Nové české vydání islandské Ságy o Grettim

Právě vychází druhé české vydání Ságy o Grettim. Jedná se o islandskou rodovou ságu s fantaskními prvky, která byla napsaná na přelomu 12. a 13. století neznámým autorem.

České fantasy z rozpadajícího se Sovětského svazu? To je nový román Šedá od Dalibora Váchy

Nakladatelství Epocha připravuje na červen/jún kromě sci-fi románu Město v oblacích další knihu. Půjde o fantasy román Šedá, který se odehrává v rozpadajícím se Sovětském svazu.

Harry Potter mieri na Netflix a dokonca aj s českým dabingom

Séria filmov o mladom britskom čarodejníkovi mieri na Netlfix, údajne aj s českým dabingom a to všetko skôr, ako by sa mohlo zdať.

Druhé české vydání Nočního cirkusu od americké spisovatelky Erin Morgenstern

Nakladatelství Argo připravuje před vydáním druhého fantasy románu od Erin Morgenstern nové vydání debutového románu Noční cirkus, který u nás poprvé spatřil světlo světa v roce 2012.

Po 4 letech ukončuje český autor Jan Urban svou urban fantasy sérii Pragocalypsa pátým dílem s podtitulem Soudný den

Český autor Jan Urban vydává pod nakladatelstvím Fantom Print pátý a poslední díl ze série Pragocalypsa s podtitulem Soudný den. Společně s ním vychází i reedice prvních třech dílů.

Banda zlodějů musí podstoupit velice riskantní akci ve fantasy románu Prokletá věž

Nakladatelství Epocha bude brzy vydávat druhý fantasy román od nadějné české autorky Michaely Merglové. Kniha ponese název Prokletá věž a bude se věnovat zlodějské partě.

Nová česká fantasy pohádková kniha Pekelný plášť na Hithitu

České nakladatelství Bookmedia spustilo kampaň na crowdfundingovém serveru Hithit. Peníze mají sloužit na vydání fantasy pohádkové knihy Pekelný plášť, která je debutovým dílem Simony Michálkové.

Rozdílní hrdinové, stejná cesta, jiný cíl. To je fantasy román Třpytící se město

Česká autorka Lenka Badurová přichází se svým debutovým fantasy románem Třpytící se město, který spadá do plánované trilogie s názvem Lea Honor.

Sonda do duše vlkočlověka v českém fantasy románu Ne/Být vlkem

Český autor Ondřej Adler vybíral nějaký čas dozadu finance na vydání debutového fantasy románu Ne/Být vlkem. Kniha se nedostane pouze k backerům, ale také ke všem ostatním čtenářům ve formě e-booku.

Český fantasy román Střípky času je již k dostání ve formě audioknihy

Česká úspěšná autorka Petra Slováková (Cvrček v krabičce) vydala v roce 2019 fantasy román Střípky Času. Tento román vyšel fyzicky i formou e-booku. Nově však vychází i jako audiokniha.

Podpořte české nakladatele v projektu Linka 451 aneb Zachraňte knihy!

Linka 451, kterou založil tým lidí převážně z BLate Night Show ve spolupráci s vybranými českými nakladateli a Startovačem se snaží zachránit knížky a malé české komiksové a žánrové nakladatele.

Člověk jako druh si musí zpět vybojovat svou vysokou pozici v českém fantasy románu Běsi z temného hvozdu

Český fantasy autor Petr Jaroněk právě informoval na svém facebookovém profilu, že je jeho nový fantasy román Běsi z temného hvozdu i přes všechny překážky připraven ke koupi na různých eshopech.

Česká autorka Petra Neomillnerová nabízí první díl trilogie Písně čarodějky zdarma

Nedávno jsme Vás informovali, že český autor scifi, František Kotleta, nabízí dva své tituly zcela zdarma. Této iniciativy se chytila i česká fantasy autorka Petra Neomillnerová.

Osud Česka v alternativní budoucnosti uzavře poslední díl trilogie Purpurová noc

I když situace pro nakladatelství v době pandemie Covid-19 není příliš příznivá, malé alternativní nakladatelství Brokilon se snaží, co to jen jde a vydává poslední díl fantasy trilogie Purpurová noc.

Nová akční fantasy kniha Leichenberg od Oskara Fuchse

Fanoušci české fantasy a scifi literatury, "nastražte své uši", neboť český autor Oskar Fuchs, který stojí za knihami jako Frost nebo Hikotiri, vydává svou třetí knihu s názvem Leichenberg.

Nová česká fantasy pohádka Princezna zakletá v čase se předvádí v novém traileru

Konečně to vypadá, že bychom se po delší době mohli dočkat pořádné české pohádky, která se snaží být originální a přichází se skutečně zajímavou myšlenkou.

Netflix seriál Zámek a klíč dostal trailer a bude kompletne v češtine

Seriál Zámek a klíč natočený podľa rovnomennej komiksovej predlohy od Joea Hilla dostal trailer, dátum premiéry a bude mať aj komplet český dabing.

Česká video-povídková série Witcher stories

Na Netflixu vyšel seriál Zaklínač, a tak tu teď bude chvíli tak trochu přezaklínačováno. Deal with it.

První dekáda Červenáka ve slovenštině

Knihy slovenského autora vycházejí již 10 let v jeho rodné řeči, což je v případě slovenské fantastiky rozhodně úspěch.

Český fantasy film Poslední z Aporveru se připomíná trailerem krátce poté, co se mluví o trestném stíhání producentů

Producenti filmu se měli dopustit dotačního podvodu. Ambiciózní snímek se bude v příštím roce dražit za vyvolávací cenu 18 milionů korun. Uvidíme ho někdy?

Zaposlouchejte se do Písně Oceli, knihy, která se řadí ke kořenům žánru fantasy

Nová kniha je od autorky Michaeli Merglové. Ta psala doposud především povídky. Můžeme například zmínit knihu Ve stínu magie, kam napsala povídku Nájemné meče.

Žrídla, knižná novinka od Kristýny Sněgoňovej, vás zavedú do Brna prešpikovaného mágiou

V najnovšej knihe Žrídla sa česká autorka Kristýna Sňegoňová vracia do urban fantasy žánra. Dej sa odohráva v jej obľúbenom Brne pod ktorého povrchom sa okrem elektrických káblov, kanálov a vodovodu…

Artbook Beštie a bojovníci predstaví tvorbu slovenského výtvarníka svetového formátu

Či už ste čítali slovenskú, alebo českú verziu nejakej knihy od Juraja Červenáka či Alexandry Pavelkovej, mali v rukách krabicu a pravidlá hry Dračí Doupě II, hrali americký Pathfinder alebo len…