Mladá začínající autorka Alžběta Komrsková se živí jako překladatelka a copywriterka. Překladům se sice věnuje již několik let a je to jejím velkým koníčkem, rozhodla se ale začít psát i vlastní příběhy. Svou kariéru autorky odstartovala velmi úspěšně. Se svým fantasy debutovým rukopisem Dcera ztracených bohů vyhrála tento rok ocenění Humbook Start za nejlepší text roku 2020 a to už je úspěch.

Není tedy divu, že se tento příběh časem dostal i ke komerčním čtenářům. Román Dcera ztracených bohů vydalo tento týden nakladatelství Fragment (ČR) a během pár dnů se na Databázi knih začaly objevovat první recenze, které jsou velmi pozitivní. V současné době se průměrné hodnocení drží na 90 procentech.

Za tento úspěch může autorka poděkovat nejen svému umění, ale také skvělému námětu, který je inspirovaný bájí o Minotaurovi. Hlavní hrdinkou je Arisbé, dívka, která nikdy nepoznala jiné místo než maličký ostrůvek uprostřed Archájského moře, kde se narodila. „Její touha vidět svět je tak silná, že se rozhodne porušit rodinné tabu a vstoupit do Labyrintu. Jen ti, kteří jím projdou a uniknou děsivé nestvůře v něm, mají možnost nastoupit na císařskou loď a ostrov opustit. Čeká na Arisbé úžasná budoucnost v císařském městě Solu, nebo smrt ve zdech Labyrintu, kde zemřela i její vlastní matka?“

Jak již bylo řečeno, román Dcera ztracených bohů vyšel tento týden, takže pokud vás zaujal, můžete ho již zakoupit. Pro fanoušky řecké mytologie by se mělo jednat o jasnou koupi a navíc by čtenáře mělo těšit, že se jedná o titul z našich končin.