Filmová adaptace knihy Metro 2033 byla odložena na rok 2024

Dmitry Glukhovsky, autor trilogie Metro 2033, zveřejnil na svém instagramovém profilu několik informací k plánované filmové adaptaci první knihy. Premiéra by měla být posunuta na rok 2024.

První řada seriálu Světlo a stíny si ze světa Grišů ukousla víc, než je schopna přežvýkat

Netflix verze románového světa Grišů přináší oku lahodící spojení carského Ruska a magie, v příběhové a dramaturgické rovině ale adaptace lehce pokulhává.

Ruský román Zkáza ostrova Sachalin spojuje jadernou válku a nemrtvé

Zkáza ostrova Sachalin, první dospělý román od Ėduarda Verkina, který si vysloužil nominace na prestižní ruská ocenění, vyjde v Česku. Na čtenáře čeká drsný příběh spojující jadernou válku a nemrtvé.

Postapo román Město bez války potěší fanoušky série Metro 2033

Z Ruska k nám opět míří další postapokalyptický román. Titul s názvem Město bez války nám představí drsný život žoldáků, kteří bojují o svůj život v troskách zničeného světa.

Premiéra fantasy adaptace Světlo a stíny se blíží, seriál se připomíná v novém traileru

První řada očekávaného fantasy seriálu Světlo a stíny se nedávno dočkala nového oficiálního traileru, který diváky intenzivněji zasvěcuje do světa děsivých monster a nespoutané magie.

Cestou krvavé pomsty se již brzy vydá elitní agent v akčním snímku Without Remorse z dílny Amazonu

Amazon Studios přicházejí s akčním krimi thrillerem Without Remorse, který je adaptací stejnojmenného románu Toma Clancyho. Příběh o krvavé pomstě se nedávno představil v oficiálním traileru.

Magická krajina očekávaného fantasy seriálu Světlo a stíny se dočkala oficiálního traileru

Po řadě drobných indicií se fanoušci románové fantasy série Griša konečně dočkali oficiálního traileru, který nabízí detailnější vhled do její seriálové adaptace z dílny Netflixu.

Fantasy série Světlo a stíny bude inspirována dějinami Ruska, Netflix zveřejnil oficiální snímky a datum premiéry

Očekávaná série Světlo a stíny se na první pohled výrazně liší od toho, na co jsou fanoušci fantasy světa zvyklí. Netflix zanedlouho vymění ostré meče za střelný prach.

Osudy ruského sirotka vycvičeného KGB ke špionáži v Americe

Nově vydaný komiks Čertův rypák / Tulipánek nám servíruje těžký atmosférický příběh z poválečného období, který díky své kresbě a příběhu patří k tomu nejcennějšímu, co v evropském komiksu vzniklo.

Ruský frajer Major Grom sa pripomína novým trailerom

Ruský film natočený podľa pôvodného komiksu o nezvyčajnom petrohradskom policajtovi Majorovi Gromovi sa už blíži.

Dokumentárny film Agenti Chaosu alebo ako Rusko stvorilo Trumpa

Dokumentárny film Alexa Gibneyho prinesie analýzu vplyvu Ruska na priebeh a výsledok amerických prezidentských volieb v roku 2016.

90VTEŘIN NERDFIX Epizoda S1E37

Přichází Vetřelec z Ruska

Je 21. století a roboti už jsou všude. A nemyslíme tím jen výrobní linky závodů. Fešák, který nestárne, je možná taky robot a už je i v komiksu. A nesmrtelná panenka to celé na konci zabodne!

Ruský Votrelec, scifi horor Sputnik, v novom traileri

Ruský film Sputnik po domácej digitálnej premiére mieri aj do zahraničných kín. IFC Films získalo práva na distribúciu filmu v Severnej Amerike a uverejnilo nový trailer a dátum premiéry.

Rusi adaptujú najstarší antiutopický sci-fi román na svete My

Z Ruska prichádza film My, ktorý je adaptáciou najstaršieho antiutopického románu na svete. Ten pochádza taktiež z Ruska.

Mayor Grom: Plague Doctor naznačuje, že aj Rusi zvládnu kvalitné komiksové filmy

Major Hrom (alebo teda Major Grom), detektív, ktorý nerobí všetko podľa predpisov, sa musí postaviť nečakanému protivníkovi - šialencovi v maske morového doktora s plameňometmi na rukách.

Disney+ potvrdilo Star Wars seriál od tvůrkyně Ruské panenky

Tvůrkyně Ruské panenky (Russian Doll) Leslye Headland oficiálně pracuje na seriálu z Hvězdných válek.

Českí trekkies z FSFilm pripomínajú rúška vtipným videom

O českom filmovom štúdiu FSFilm, ktoré sa zameriava na natáčanie Star Trekovských fan filmov na svojom fyzickom sete sme už neraz písali. Najnovšie sa pripomenuli vtipným videom na tému koronavíru.

Již brzy se dočkáme komiksové adaptace Metra 2033

O tom, že spisovatel Dmitry Glukhovsky udělal se svou knihou Metro 2033 v roce 2005 díru do světa není pochyb, ovšem již brzy se dočkáme i předělávky tohoto úžasného románu do podoby komiksové.