Severská mytologie, Mumínci, předobjednávkové šílenství nakladatelství Epocha a další kolosální Witchblade

Okurková sezóna oficiálně skončila a čeští nakladatelé opět začínají útočit na naše peněženky. Novinek za poslední týden je tak moc, že jsme opět museli oživit rubriku Jednohubky z knižního světa.

První série adaptace komiksu Sandman byla dotočena

Britský spisovatel Neil Gaiman přinesl na blogové sociální síti Tumblr nové informace o seriálu Sandman. Podle jeho slov již skončilo natáčení první série. Na finální produkt si však nejspíše počkáme.

Gaimanův román Anansiho chlapci se dočká seriálové adaptace

Po úspěchu seriálové adaptace románu Američtí bohové se na obrazovkách objeví i druhý román série s názvem Anansiho chlapci. Šestidílná minisérie vyjde exkluzivně na Amazon Prime Video.

Kulisy k seriálové adaptaci komiksu Sandman vypadají fantasticky

Během úterního live streamu Netflix Geeked Week jsme se konečně dozvěděli nové informace k seriálové adaptaci Sandmana. Nové video nám dovInolilo nahlédnout na kulisy, které vypadají fantasticky.

Netflix odhalil druhou část hereckého obsazení pro adaptaci Sandmana

Ve středu Netflix odhalil další informace k očekávané adaptaci kultovního Sandmana. Podle slov Neila Gaimana, scénáristy komiksové předlohy, bychom se první série měli dočkat již velmi brzy.

Lucifer sa vracia a chce si zobrať, čo mu (právom?) patrí

Druhá polovica prerušenej piatej série Lucifera sa vracia na Netflix, aby dokončila načatý príbeh. A trailer k nej prichádza s veľkým prekvapením. Luxifera príde navštíviť jeho vlastný otec.

Netflix odhalil herecké obsazení seriálové adaptace Sandmana

Po roce od oznámení seriálové adaptace kultovního komiksu Sandman od Neila Gaimana jsme se konečně dozvěděli další důležité informace. Během včeješího dne zveřejnil Netflix seznam několika herců.

Vyvrcholení komiksové adaptace románu Američtí bohové

Již brzy se v Česku díky nakladatelství CREW objeví třetí svazek komiksové adaptace románu Američtí bohové s podtitulem Okamžik bouře. V něm na čtenáře čeká velké vyvrcholení celé série.

Komiksová adaptace Severské mytologie se v Česku objeví již tento rok

Během včerejšího dne oznámila komiksová odnož nakladatelství Argo (Argomiks) na svém facebookovém profilu, že letos mají v plánu vydání komiksové adaptace Severské mytologie od Neila Gaimana.

Fantasy Horor The Ocean at the End of the Lane v novém českém vydání

Strhující, děsivý, křehký jako motýlí křídlo a hrozivý jako nůž ve tmě. Takhle by se dal popsat Gaimanův román The Ocean at the End of the Lane, jehož nové vydání připravuje nakladatelství Argo.

Comic-Con přináší ukázku třetí série Amerických bohů

Starz na New Yorskoském Comic-Conu zveřejnil trailer na třetí sérii Amerických bohů. Další část knihy Neila Gaimana tak ožívá.

Marvel, DC a ďalšie okienka, komiksami sa to dnes len tak hemží

V dnešnom stručne máme strašne veľa komiksových správ. Ale fakt že strašne veľa. Ale nezabudli sme aj na zberateľov. Dnešné stručne povinne obsahuje aj hračku/sošku na záver!

Gaimanova Severská mytologie se dočká komiksové adaptace

V roce 2017 napsal britský spisovatel Neil Gaiman knihu Severská mytologie, která čtenářům zjednodušeně shrnuje historii severských bohů. Ta by se brzy měla dočkat své komiksové adaptace.

Nové informace ohledně Sandman univerza

V rámci DC FanDome proběhl panel s názvem The Sandman Universe: Enter the Dreaming, ve kterém jsme se dozvěděli novinky o Sandman univerzu nejen od samotného Neila Gaimana.

Třetí vydání povídek Kouř a zrcadla opět beze změny

Nakladatelství Polaris v těchto dnech vydává třetí vydání fantasy povídek Kouř a zrcadla. Jedná se však spíše o dotisk než-li o nové vydání, protože kniha neobsahuje žádné změny.

Už zajtra vychádza Audible verzia Sandmana nahovorená Jamesom McAvoyom

Séria komiksov Sandman od geniálneho Neila Gaimana zmenila spôsob, akým čítame komiksy a akým nad nimi premýšľame. Nová audio adaptácia od služby audible sľubuje, že urobí to isté v zvukovej rovine.

Knižní série a univerza, která definovala žánr fantasy: Část druhá

Před dvěma dny jsme si pro vás připravili první část tematického článku o knižních sériích a univerzech, která definovala žánr fantasy. Pohodlně se usaďte a užijte si naši druhou část výběru.

Komiksová séria Neila Gaimana "Sandman" čaká na seriálovú adaptáciu od Netflixu

Populárna komiksová séria Sandman sa dostane na Netflix ako seriál s 11 epizódami. Natáčanie začne už máji/květnu.

Sandman

Neil Gaiman
2020

Oceán na konci cesty

Neil Gaiman
2020

Kouř a zrcadla

Neil Gaiman
2020