Filmové adaptace hororové indie hry Five Nights at Freddy´s se jen tak brzy nedočkáme

Vznik filmové adaptace známé hororové hry, která trestá své hráče hnusnými lekačkami, je od nás stále na míle daleko. Příčinou je její velice vybíravý tvůrce.

Nezávislá komiksová série Shadow Service se dočkala svazkového vydání

Mix Jamese Bonda a Doctora Who? To je přesně Shadow Service, velmi zajímavá nezávislá komiksová série od Cavana Scotta (Star Wars), která se díky svému úspěchu dočkala i svazkového vydání.

Indie horor Bloodthirsty dostal trailer, ukazuje mrazivú atmosféru

Mladá speváčka Grey vyrazí na vidiek nahrať nový album. Veci sa trochu skomplikujú, keď sa začne meniť na vlkolaka.

Ze Slay the Spire se stane desková hra

Tenhle zajímavý rogue-like titul, ve kterém mají karty tu největší moc, se díky studiu Contention Games brzy stane deskovou hrou. Monstrům a jiným nebezpečím se postavíte až ve čtyřech hráčích.

Animovaný snímek Růže z Bombaje se v prosinci objeví na Netflixu

Romantický příběh hinduistky Kamaly a muslima Salima, kteří se snaží přežít v rušných ulicích Bombaje a sní o lepším životě, opouští plátna filmových festivalů a míří na VOD.

Netflix přichází s adaptací Bílého tygra, satirické drama dorazí po Novém roce

Indický příběh Bílého tygra obdržel v roce 2008 Bookerovu cenu a stal se britským bestsellerem. Nyní Netflix přichází s trailerem jeho filmové adaptace, které se diváci dočkají začátkem příštího roku.

The Old Ways: Exorcizmus s prímesou mexického folklóru

The Old Ways predstaví príbeh novinárky, ktorá pri vyšetrovaní čarodejníctva skončí v rukách miestnych exorcistov.

Horor Let’s Scare Julie sa natáčal na jeden súvislý záber

Filmový tvorca Jud Cremata si svoj režijný debut nehodlal uľahčovať a indie horor Let’s Scare Julie sa rozhodol natočiť veľmi netradične.

Indie horor Clownface bude zrejeme klasický slasher

Fanúšikovia klaunov a nízkorozpočtových slasherov (áno, aj takí sú) sa môžu tešiť na nový horor Clownface. Dostaneme totiž nepríčetného vraha, klauna i masku z ľudskej kože.

Nezávislé scifi Monsters of Man mieri do celého sveta koncom tohto roka

Režisér Mark Toia sa rozhodol ísť proti prúdu a natočiť scifi film nezávisle a za vlastné peniaze. Film sa bude dať pozrieť už koncom tohto roka a režisér nás prosí iba o pomoc pri promovaní filmu.

Skvělý indie RPG titul Disco Elysium bude mít svůj TV seriál a do animace světa míří The World Ends With You

Nezávislý RPG titul Disco Elysium, ze kterého se vyklubala zajímavá a úspěšná detektivní hra, může být ještě známější. Chystá se totiž televizní seriál. O pozornost se přihlásila také Square Enix.

Synťáky, Blade Runner a trip, to jsou Blood Machines, pokračovaní klipu Turbo Killer

V traileru se nám představuje ambiciózní indie Space Opera Blood Machines, které se snaží navázat na myšlenky kultovního Blade Runnera.

Indie komiksový vydavatel Tinto Press vybírá peníze na fyzické vydání jejich komiksů pro rok 2020

Indie vydavatel Tinto Press má na Kickstarteru spuštěnou kampaň, ve které vybírá peníze na fyzické vydání komiksů pro rok 2020 a i když se jedná o nezvyklé komiksy, neúspěch se snad konat nebude.

Netflix nás vezme do života indické studentky americké střední školy

Další seriál ze života amerických studentů obohatí Netflix koncem dubna. Komediální seriál Never Have I Ever nám představí život mladé indky.

The Eyes of The Cat je zajímavý Kickstarter projekt, který neuspěl

Čas od času se na Kickstarteru objeví zajímavý projekt, který i přes své myšlenkové kvality nemusí uspět. Jeden z těch projektů byla i videohra od francouzského herního vývojáře Manuela Ruiz-Duponta.

TOP 5 Epizoda S1E3

Šílené indie postapo filmy

Letos už stačila shořet půlka světa, pošťuchování se dvou atomových velmocí málem zapříčinilo třetí světovou a ten vir taky není kdovíco. My jdeme s dobou, takže zde je TOP 5 indie postapo filmů.

Česká scifi produkcia zháňa peniaze na anglický Star Trek fan film

Ak si spomínate na skutočný mostík lode USS Masaryk, ktorý vlastnoručne postavila FSFilm production, budú vám kulisy tohto projektu známe. Práve tu totiž českí nadšenci točia Star Trek fan film.

Indie filmová scéna #3 - Star Wars (část 2)

Star Wars běží v kinech a vy byste o nich rádi napsali článek, ale bojíte se SW ultras nebo SW haterů? Pište o indie scéně! Tu mají všichni rádi. Anebo je jim putna.

Česká video-povídková série Witcher stories

Na Netflixu vyšel seriál Zaklínač, a tak tu teď bude chvíli tak trochu přezaklínačováno. Deal with it.

Indie filmová scéna #3 - Star Wars (část 1)

Hvězdné války právě dobývají kina. Pokud chete v předaleké galaxii pobýt ještě o něco déle, mrkněte na náš výběr nejlepších fanfilmů!

Indie filmová scéna #2 - Zaklínač

Zaklínače miluje už minimálně druhá generace fanoušků. I proto se můj druhý článek o filmové indie tvorbě zaměřuje právě na svět vědmáka Geralta z Rivie.

Indie filmová scéna #1 - Tuzemská tvorba

Topseriály vám zrušili, z Ulož.to se to stahuje pomalu (a platit za něj nebudete, protože jste konzistentní), ale i tak chcete koukat na filmy? Indie tvorba got you covered!

Šermíři ze skupiny Adorea natočili akční kraťas

Co uděláte jste-li profesionální šermířské uskupení, ale v žádném filmu vám pořád ještě neumožnili střihnout si vaši vysněnou akční scénu? Inu natočíte si jí sami ve vlastním krátkometrážním filmu.