Kleopatra od Netflixu čelí žalobě egyptské vlády za blackwashing

Že jsou v historickém filmu dobové, či kulturní nepřesnosti jako diváci chápeme a jsme ochotni respektovat. Ale dokument bez skutečných pramenů, na který je za to ihned podána žaloba, to je novinka.

Sloučení HBO Max a Discovery+ proběhne příští měsíc. My si ale na novou službu musíme počkat

Příští měsíc studio Warner Bros. Discovery dostojí svému slibu a sloučí služby HBO Max a Discovery+ do zbrusu nové streamovací platformy. Ta ponese název Max, přičemž k nám dorazí až v roce 2024.

NERDTIME Epizoda S2E3

Streamovací války pokračují. TETRIS! A loučíme se s Brucem Willisem

Dnes to bude pestré. Killerovi je hodně (nic mu není), takže ho dnes zastoupí vedle Vurhora Ondra. A možná to tak bude lepší, protože témat je přehršel.

Netflix překvapuje. V určitých zemích snížil cenu předplatného o více než polovinu

Netflix vytáhl do boje nejenom proti sdíleným účtům s jinými domácnostmi, ale také streamovací konkurenci. V rámci své nové strategie se proto rozhodl v určitých zemích výrazně snížit své ceny.

SkyShowtime je zde. V Česku a na Slovensku startuje další velká streamovací služba

Právě dnes, tedy 14. 2. 2023, si mohou uživatelé v Česku a na Slovensku začít předplácet novou streamovací službu jménem SkyShowtime, na které najdou celou řadu nejrůznějších filmů a seriálů.

Warneři mění plány. Streamovací služba Discovery+ nakonec nezanikne

Společnost Warner Bros. Discovery chystá letos odstartovat novou streamovací službu, která vznikne po sloučení platforem HBO Max a Discovery+. Nakonec se ale zdá, že druhá zmíněná služba nezanikne.

Co možná vznikne po spojení služeb Discovery+ a HBO Max? Max, prostě Max

Už nějakou dobu víme, že Warner Bros. Discovery hodlá spojit služby HBO Max a Discovery+ do jedné streamovací platformy. A jak se zdá, představitelé společnosti už pro ni možná našli nové jméno.

Předplatitelé HBO Max možná budou muset sáhnout hluboko do kapsy už příští jaro

Nějakou dobu víme, že se chystá fúze platforem HBO Max a Discovery+ do jedné. Zdá se ale, že nakonec by k tomu mohlo dojít už na jaře příštího roku. Předplatitelé by tak měli počítat s navýšením cen.

Slavné filmy a seriály, které na Netflixu nebudou dostupné s levnějším plánem s reklamou

Netflix včera zavedl možnost pořídit si levnější předplatné, které je podporované reklamou. Jeho uživatelé by ale také měli počítat s tím, že určité tituly nebudou dostupné. Kterých se to týká?

Netflix a jeho předplatné s reklamou. Kdy dorazí a kolik bude stát?

Streamovací gigant Netflix nedávno konečně odhalil, kdy přesně bude k dispozici jeho levnější balíček, který však zahrnuje reklamy. Stejně tak i to, kolik bude uživatelé stát. Ale jak to bude u nás?

Chmurná předpověď. Netflix možná ještě během letoška ztratí miliony předplatitelů

Netflix si letos neprochází nejlepšími časy. A jak se zdá, podle nedávného průzkumu by se věci pro streamovací platformu mohly ještě zhoršit. A to natolik, že hrozí odchod až milionů předplatitelů.

Už za týden se zrodí další velká streamovací služba. Dočkáme se jí i u nás?

Studia Paramount a Universal už příští týden představí novou streamovací platformu, která ponese název SkyShowtime. Do České republiky a na Slovensko se ale dostane až někdy v průběhu roku 2023.

NERDTIME Epizoda S1E8

Streamovací války, Moskva loví ruské autory, Johnny Depp jde zase k soudu

Mezi streamovacími platformami budou téct pakety! Disney+ je již na českém a slovenském trhu a my jsme se na něj vrhli, jako vzteklí šakali.

Disney+ v Česku a na Slovensku - novinky a potvrzení přímo od Disneyho

Disney+ se na našem trhu objeví už za několik dní. Při této příležitosti nás Disney pozval na online event, kde nám ukázali několik novinek a potvrdili některé domněnky.

Mediální firma Donalda Trumpa chystá vlastní streamovací službu bez „Woke“ obsahu

Společnost TMTG, kterou vlastní bývalý americký prezident Donald Trump, se chystá vydat svou vlastní streamovací službu, jež ponese název TMTG+. Zaměřit by se měla především na konzervativní diváky.

Padá Netflix, přej si něco!

Ještě minulý rok byla platforma Netflix lídrem trhu. Teď to vypadá, že firma zažívá opravdu temné časy a zlepšení je v nedohlednu. Zvoní jedné z doposud největších streamovacích služeb umíráček?

Stream novinky Epizoda S2E6

Nejhorší film 2020, nejhorší spolubydla, nejhorší moderátor?

Nenechte se zmást. I když zde skutečně máme nejhorší film roku 2019, ty ostatní věci jsou ve skutečnosti zajímavé tituly. On i ten nejhorší film je zajímavý, proto ho zde máme.

Disney+ vstupuje do anime průmyslu se čtyřmi novými kousky

V dnešní době se snad každý producent video obsahu chce přiživit na popularitě japonské animované tvorby. I Disneyho je to však lehce překvapivé.

Stream novinky Epizoda S1E9

Hudba, horor, krimi i drama na Netflixu a HBO

Dnes budeme tančit, zpívat, bruslit, budeme se bát i radovat a vrátíme se nostalgicky do vzdálené minulosti. Ale pouze na Netflixu a HBO GO.

Stream novinky Epizoda S1E8

Lavina od Netflixu, Amazon se fláká a všude náckové!

Amazon se zase fláká, ale Netflix toho má fakt že hodně. Nejvíce nás ale zaujali Apple a HBO.

Stream novinky Epizoda S1E6

Lucifer se vrací a všechno je boží!

Vládce pekel Lucifer zasedne již brzy na Netflix trůn. Na druhé straně HBO GO je absolutně boží a chystá hned několik zajímavých titulů, historických, dramatických a dokonce i sci-fi.

Stream novinky Epizoda S1E5

Frida, Bowie, Forman či Scoob! Dnes to tahá Netflix a HBO

Tento týden pro vás máme mnoho zajímavých věcí na Netflixu, tak i na HBO GO. Dnes je toho prostě mnohem víc, než obvykle.

Stream novinky Epizoda S1E4

Streamnovinky 21.8. – 27.8.: Návrat Zaklínače a tajemný Bob Ross

Bob Ross skrýval tajemství a Netflix ho tento týden odhalí. A také odhalí animovaného Zaklínače, Aliciu Vikander jako Laru Croft a několik dalších věcí.

Netflix je mrtvý, ať žije Nestflix!

Toužili jste někdy, aby všechny ty vymýšlené a neexistující filmy a seriály z filmů a seriálu byly skutečné? Tak to máte smůlu, protože jsou fiktivní. Nestflix je alespoň sdružuje na jednom místě.

Stream novinky Epizoda S1E2

Streamnovinky 7.8. – 13.8.: Bavíte se? Teď už se budete!

Tento týden máme mnoho zajímavých novinek, několik animací z Japonska i západu a také i několik horších, ale pro někoho snad zajímavých věcí. A nový Star Trek!

Stream novinky Epizoda S1E1

Streamnovinky 31.7. - 6.8.: Americké bomby i české klasiky

Začíná nový měsíc, takže dnes je toho skutečně hodně. Všechny streamovací platformy se snaží zařadit do svého repertoáru co nejvíce klasických filmů. A my z nich vybíráme ty nejlepší.

Nová streamovací služba? Warhammer bude mít vlastní prostor pro své animace

Populární wargamingová hra Warhammer se po řadě knih, komiksů a počítačových her dostává i na vlastní streamovací platformu. Warhammer+ bude obsahovat desítky animovaných filmů a seriálů.

The Irregulars zrušeni! Proč Netflix ruší seriály po první sérii?

Příležitostní detektivové z Baker Street sa na Netflixe dlho neohriali. Streamovacia platforma seriál zrušila hneď po prvej sérií. Dôvody sú neznáme. Pokiaľ sa na ne nepozrieme zo správneho uhla.

Amazon Prime konečne česky, preložené bude aj užívateľské rozhranie

Amazon sa rozhodol, že svojou streamovacou platformou chce Netflixu konkurovať aj v oblasti lokalizácie. Popri prekladoch filmov a seriálov sa češtiny má dočkať aj užívateľské rozhranie.

Netflix začína bojovať proti zdieľaným účtom

Streamovacia platforma Netflix doposiaľ časté zdieľanie účtov svojimi užívateľmi veľmi neriešila. Časy sa však, zdá sa menia a niektorí užívatelia hlásia kontrolu zdieľaných účtov.

Netflix dosiahol 200 miliónov používateľov, chystá nové funkcie

Streamovací gigant Netflix narástal v uplynulom roku ešte viac. V priebehu posledného kvartálu roku 2020 presiahol hranicu 200 miliónov používateľov. Teraz chystá nové funkcie.

Streamovacie vojny neskončili, Netflix útočí novými filmami každý týždeň

Netflix sa rozhodol rok 2021 zahltiť filmami. V snahe udržať si konkurencieschopnosť oproti HBO či Disney+ nám sľubuje nové filmy každý týždeň.

Ambiciózna platforma Quibi definitívne končí

Streamovacia platforma Quibi, ktorá sa hrdila svojim zameraním na mileniálov, končí svoju ambicióznu púť len šesť mesiacov od spustenia.

Služba DC Universe sa mení na DC Universe Infinite a príde aj k nám!

Digitálna predplatiteľská služba DC Universe síce prichádza o svoje seriály, no od nového roka sa plne sústredí na komiksy a konečne príde aj k nám.

Nová streamovacia platforma Ryana Reynoldsa sa ruší

Len celkom nedávno založil herec Ryan Reynolds vlastnú streamovaciu platformu Mint Mobile+. Podľa nových dát a analýz sa však ukazuje, že služba bude musieť byť čoskoro zrušená.

Mulan v novom traileri potvrdila digitálnu distribúciu, majitelia kín zúria

Live-action adaptácia Mulan to má nahnuté už od začiatku produkcie. Zažila niekoľko odkladov a cestou si vyrobila viacero kontroverzií. Tou najnovšou je ignorovanie kín v prospech Disney+.

Ryan Reynolds založil vlastnú streamovaciu službu. Má iba jeden film

Herec Ryan Reynolds je, no proste iný. A preto ho máme tak radi. Pretože sa v karanténe zjavne nudí, robí kopec somarín. Tou najnovšou je jeho vlastná streamovacia platforma Mint Mobile+.

Crunchyroll se pochlubil 3 miliony předplatitelů a zveřejnil nejsledovanější tituly

Stramovací služba na anime, která začínala jako pirátský web, má již 3 miliony platících zákazníků.

Quibi sa snaží nalákať mrazivým scifi Don’t Look Deeper

Nový seriál platformy Quibi sa snaží nalákať ďalších predplatiteľov a hrá na správne struny. Don‘ Look Deeper sa je plnokrvné scifi s hororovými prvkami, ktorého trailer vám spôsobí husinu.

Streamovacia platforma pre mileniálnov nezaujíma nikoho, Quibi má problémy a málo divákov

Americká streamovacia služba Quibi, ktorá sa dá sledovať iba na mobiloch a tabletoch, má problémy. Podľa dostupných informácií majú málo divákov a platiacich zákazníkov ešte menej.

Peacock rozširuje svoju ponuku o tri nové animáky

Nová streamovacia platforma Peacock patriacia televízií NBC bojuje o divákov v prepĺňajúcom sa streamovacom trhu. K novým originálnom teda, celkom logicky, pridáva viac obsahu pre deti.

Looney Tunes porazilo Hru o trůny na HBO Max

Vypadá to, že po zpackaném konci nechce sledovat Hru o trůny snad nikdo.

DC pripomína spoluprácu s HBO Max a dátum spustenia služby

HBO Max bude síce drahá služba, no ponúkne obsah, ktorý je viac ako konkurencie schopný oproti ostatným streamovacím platformám. Pripomína to v novom zostrihu.

Green Lantern, Duna a všechny ostatní žánrovky na HBO Max

HBO Max v Americe startuje už 27. května. V tomto článku se podíváme na to, které žánrovky můžeme my nerdi nedočkavě vyhlížet.

Nabídka animovaného obsahu na streamovací platformě HBO Max

V tomto článku se podíváme na to, jaký obsah bude moci nová streamovací služba nabídnout milovníkům animace.

Disney+ sa zbavuje širokouhlého pomeru strán kvôli Simpsonovcom

Disney+ je síce plné obsahu, vyslúžilo si však aj kontroverzie. Viacerí užívatelia sa sťažovali, že všetky filmy a seriály majú nútený pomer strán 16:9. Disney zmenil názor kvôli Simpsonovcom.

Quibi bude plné scifi, fantasy a hororu, pridali sa Roiland aj Spielberg

Streamovacia služba pre mileniálov Quibi sa pýši videami pod desať minút. Od 6.4 začína fungovať. Svoje najsilnejšie karty však ešte stále neodhalila. Patrí k nim aj séria od Stevena Spielberga.

Disney+ si v Európe stiahlo 5 miliónov zariadení. Čísla rastú aj kvôli koronavírusu

Streamovacia platforma Disney+ začína prenikať aj do Európy. V deň spustenia v Anglicku, Írsku, Nemecku, Španielsku a Rakúsku si mobilnú aplikáciu stiahlo 5 miliónov zariadení.

Čeká nás konec Netflixu?

Streamovacie vojny sú v plnom prúde, víťazov však môže byť iba niekoľko. Aký je súčastný stav, čo nás čaká a koľko by bežného človeka stálo platiť si všetky streamovacie platformy dohromady?

Netflix je nepřekvapivě králem streamovacích služeb

Asi málokoho překvapí, že Netflix vevodí všem stramovacím službám. Ukousl si 31%. Za ním je YouTube s 21%.