Série Dexter: Nová krev se stala nejúspěšnějším projektem v historii studia Showtime

Před několika dny dojela do konce nová řada Dextera, která nese název Nová krev. A studio Showtime může začít otevírat šampaňské, již devátá řada se totiž stala jejich vůbec nejúspěšnějším projektem.

Druhou sérii Good Omens doplní tři tematické miniepizody z historie

Spisovatel Neil Gaiman přinesl nové podrobnosti ke druhé řadě seriálové adaptace Good Omens. Kromě šesti hlavních epizod vyjdou i tři miniepizody, ve kterých se diváci podívají do historie.

Počítání hvězd - sci-fi z alternativní historie, se kterým se nepřepočítáte

Kniha Počítání hvězd sleduje alternativní historii kosmického programu poté, co je Zem zdevastována asteroidem. S její kvalitou jsem ale nepočítal ani já.

Temný rytíř: Historie Batmana a zrod nerdů - Povinná četba (nejen) pro nerdy

Kniha Glena Weldona Temný rytíř: Historie Batmana a zrod nerdů se ve světe již uchytila. Trvalo to pět let, a teď si ji můžeme pročíst i zde. Stojí ale za to?

Duna – kultovní popkulturní značka s bohatou historií

Duna není jen film, Duna je kultovní popkulturní značka s velmi bohatou reálnou i vymyšlenou historií. A že o ní nevíte nic? Nevadí. V našem obsáhlém tématu vás vším podstatným moc rádi provedeme.

Christopher Nolan natočí film o jednom z tvůrců nejničivější zbraně v historii lidstva

J. Robert Oppenheimer je pokládán za hlavního výrobce atomové bomby. A přesně o něm natočí jeden z nejznámějších režisérů současnosti svůj nadcházející film.

Dokumentární série Heist vtáhne diváky očima zločinců do centra největších loupeží moderní americké historie

Netflix přichází s true crime seriálem Heist, který představuje provokativní rekonstrukce největších loupeží moderní americké historie, doplněné o originální rozhovory s těmi, kdo za nimi stojí.

Mohutná komiksová sága Bomba představuje čtenářům události vedoucí k odpálení první jaderné bomby

6. srpna/augusta 1945 spadla na japonské město Hirošima první atomová bomba. Události, které vedly k tomuto katastrofickému činu, monitoruje masivní komiks Bomba, jehož české vydání připravuje Argo.

Nakladatelství Argo vydalo komiks zpracovávající operaci Anthropoid

Komiks s názvem Anthropoid aneb zabili jsme Heydricha sleduje příběh statečných parašutistů od seskoku až po smutný konec. Mezi nejvýznamnější části patří atentát a konečný souboj v prostorách chrámu.

Román Stínová šifra zavede čtenáře do alternativního New Yorku 19. století

Alternativní New York, obrovské mrakodrapy, moderní stroje, klikaté vlakové tratě a jedno velké tajemství o technologii, která tohle všechno pohání. Takhle by se dala popsat nová knižní série York.

Čokoláda pro wehrmacht, zajímavý dieselpunkový román z alternativní historie

Na tuzemský knižní trh se řítí další zajímavá česká kniha. Dieselpunkový román Čokoláda pro wehrmacht, jak se tento počin jmenuje, vezme čtenáře do alternativní historie druhé světové války.

Co předcházelo Cyberpunku 2077? Historie originálního RPG

Dávno před tím, než se z Cyberpunku stala světoznámá videohra, existovala ve formě originálního stolního RPG, jež do žánru přinesla kromě nezvyklého sci-fi prostředí i několik herních inovací.

Historie Batmana a jeho obrovské fanouškovské komunity

Kniha Temný rytíř: Historie Batmana a zrod nerdů čtenáře provede nejen historií samotného Batmana ve filmech, seriálech a komiksech, ale také vznikem kultury zarytých fanoušků.

Kyberpunková exkurze do minulosti

Kyberpunk je tu s námi již pěkných pár let a díky videohře Cyberpunk 2077 je o něj opět obrovský zájem. Kdy však vznikl, kdo ho založil a jak se vyvíjel? To se dozvíte v tomto tematickém článku.

Odložené nové vydání Kryptonomikonu vyjde až v první třetině 2021

Nové vydání legendárního válečného sci-fi románu Kryptonomikon sužuje dlouhodobý odklad. Původně měl vyjít v létě roku 2020. Nové datum vydání je stanoveno na konec března/marce 2021.

V biografickém filmu Tetris si zahraje Taron Egerton

V poslední době se herní série čím dál tím více dočkávají svých seriálových nebo filmových adaptací. Co ale zkusit něco nového a zaměřit se na historii videoher? O něco takového se pokusí Tetris.

Hráči zachraňují muzeum her v Praze, které je kvůli koronaviru zavřené

Interaktivní muzeum her v Praze shání 350 tisíc pro svou záchranu. Čeněk Cibien a jeho retroherní tým prosí lidi o pomoc a pokrytí provozních nákladů v době, kdy nemohou fungovat kvůli nařízení vlády.

Televizní seriál Assassin's Creed je začátkem nové ságy

Streamovací gigant Netflix opět lovil ve videoherním světě. Na háček se mu podařilo chytnout Assassin's Creed od Ubisoftu. Vzniká televizní seriál, který je začátkem nové ságy.

Stoletá historie arkádovek se promítá do teaseru dokumentu Arcade Dreams

Zachary Weddingtonon se chystá zmapovat historii žánru arkádových her v dokumentu Arcade Dreams. Fanoušci jej mohou podpořit na Kickstarteru.

Komiksová adaptace Deníku Anny Frankové konečně i na Slovensku

Nakladatelství Slovart (SK) po třech letech od originálu vydává komiksovou adaptaci legendárního díla Deník Anny Frankové, která v Česku sklidila obrovský úspěch.

Detektivní thriller z alternativní historie s vynálezy Nikoly Tesly

Nakladatelství HOST v těchto dnech vydalo nový detektivní thriller z alternativní historie s názvem Tesla Noir. V něm se bude vyšetřovat zmizení vizionáře a vynálezce Nikoly Tesly.

Nechte se vtáhnout do historie videoher dokumentem High Score

Předplatitelé Netflixu se mohou nechat vtáhnout do historie klasických videoher prostřednictvím nového dokumentárního miniseriálu High Score, který je rozdělen na šest dílů.

Nový dokument od Netflixu se zaměří na herní historii

Dokument s názvem Nejvyšší skóre se bude zabývat herní historií 80. a 90. let minulého století. Podíváme se na nejznámější hry, ale také na konzole, které tvořily herní budoucnost.

Krátky animák predstavuje novú históriu Venoma a symbiontov

Venom nebol práve najhorším filmom, rozhodne však veľmi nešiel do hĺbky, čo sa týka histórie symbiontov. Marvel preto vydal krátke animované video zamerané práve na túto tému.

La Révolution z Netflixu sa pozrie na alternatívnu verziu francúzskej revolúcie

Presne 14. 7., v deň výročia francúzskej revolúcie, vydal Netflix trailer na novú fantastickú sériu z francúzskej produkcie, ktorá sa pozrie na túto historickú udalosť trochu iným spôsobom.

Dokumentárny film Skin sa pozrie na históriu nahoty v hollywoodskych filmoch

Nový dokumentárny film od Dannyho Wolfa sa pozrie na históriu nahoty v Hollywoodskych filmoch. Vo filme vystupujú známi herci, režiséri aj historici. A tiež obsahuje kopec nahých scén, logicky.

TOP 5 Epizoda S1E19

Filmy, které přepsaly historii. Doslova

Alternativní historie je lákavý koncept, se kterým jsme se setkali v nejedné knize, počítačové hře nebo filmu. My jsme pro vás proto vybrali TOP 5 filmů, které přepsaly historii. Doslova.

Nové české vydání islandské Ságy o Grettim

Právě vychází druhé české vydání Ságy o Grettim. Jedná se o islandskou rodovou ságu s fantaskními prvky, která byla napsaná na přelomu 12. a 13. století neznámým autorem.

Avengers: Endgame s novými hercami? Alternatívny plagát ukazuje netušené možnosti

Máte dojem, že herecké obsadenie Marvelovských filmov je dokonalé? Niekedy chýbalo málo a mohlo byť úplne iné. Jednu takáto alternatíva sa aktuálne objavila na twitteri Apexform.

Skvělé dobrodružství Billa a Teda je novým standardem pro historicky přesné kostýmy

Jestli máte rádi historii, určitě jste ve filmech zaznamenali, že kostýmy často neodpovídají svojí době. Na to si posvítila historička Hilary Davidson ve svém testu založeném na Billovi a Tedovi.

Brutální průřez Mortal Kombatem

Blíží se nám vydání animovaného filmu Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge, a tak nastává skvělá příležitost si proběhnout takový malý průřez historií herní série, ze které vychází.

Jeden z nejhůře hodnocených filmů historie kraluje Netflixovským žebříčkům

Poslední vládce větru je film, který zkazil všechno co se dalo a s předlohou má pramálo společného. Avšak stal se jedním z nejsledovanějších filmů na Netflixu.

Říše nám ukáže alternativní historii po druhé světové válce vyhrané nacistickým Německem

Se svou alternativní historií s vítězným nacistickým Německem přichází český autor Roman Bureš, který stojí za úspěšnou trilogií Propast času. Jedná se o sci-fi román Říše z edice Fantastická Epocha.

Život umělce Michelangela Merisi de Caravaggia v komiksovém podání

Komiksy nejsou pouze záležitostí superhrdinů nebo postav z fantasy světů, ale mohou se také věnovat reálným osobnostem a sloužit jako umělecké dílo.

Druhá část české historické fikce Ewraker na Startovači

Český autor Jan Podšera spustil na Startovači kampaň, ve které vybírá finance na druhou část knihy Ewraker.

Vznik fotbalu nám přiblíží nový seriál od tvůrce Panství Downton

Trailer nám ukazuje, o čem vlastně bude historické drama z pera talentovaného seriálového scénáristy.

Winona Ryder v minisérii od HBO. Tentokrát pôjde o alternatívnu históriu

HBO zverejnilo trailer na minisériu The Plot Against America. Natočená bol na základe rovnomennej knihy amerického spisovateľa Philipa Rotha a dočkáme sa jej už v marci/dubnu.

Českí filmári z ClamorFilm žiadajú peniaze na Startovači na ich minisériu Slovan

Skupina českých filmárov ClamorFilm si žiada na Startovači peniaze, aby mohli natočiť štvordielnu minisériu Slovan, ktorá sa odohráva koncom 7. storočia na území neskoršej Veľkej Moravy, respektíve…

Argo chce vydať komiks Strašlivý papež rovno s dvoma obálkami

České nakladateľstvo Argo bolo u nás v poslednom čase skloňované hlavne kvôli kauze okolo zle vytlačeného komiksu Providence. Teraz sľubujú knihu Strašlivý papež so všetkými bublnami a s dvoma…

Na Netflixu vychází nový seriál The Gift

The Gift nás zavede do Anatolie, kde je naleziště nového prastarého chrámu, který skrývá velmi prastará tajemství. A to je podivně přepojeno s hlavní hrdinkou malířkou Antiye.

Béowulf

Santiago García
2020

Říše

Roman Bureš
2020

Lady Mechanika 4

Jose L. Benitez
2020

Strašlivý papež

Alejandro Jodorowsky
2020

Půlnoční fronta

David Alan Mack
2020

9

Temný rytíř: Historie Batmana a zrod nerdů

Glen Weldon
2021

Tesla noir

Lukáš Vavrečka
2020

Saga o Grettim

neznámý

Milada Horáková

ZDENĚK LEŽÁK
2020

La Révolution

Caravaggio

2020

Ewraker II

Jan Podšera
2020

God of War: Fallen God

2020

Sebevražedný oddíl 6: Tajná historie operační skupiny X

Rob Williams
2021

Šedá

Dalibor Vácha