Kdo krade dětem čtení, zajímavý detektivní román, který má v dětech vyvolat lásku ke čtení

Začínající český autor Jiří Kreč vydává svůj debutový detektivní román pro děti. Kniha s názvem Kdo krade dětem čtení má za úkol vyvolat v dětech lásku ke čtení. Vydavatelem je nakladatelství Pointa.

Komiksová minisérie The Joker Presents: A Puzzlebox nabídne detektivní příběh s Jokerem v hlavní roli

Obrovské vydavatelství DC Comics oznámilo novou detektivní komiksovou minisérii. The Joker Presents: A Puzzlebox nabídne čtenářům detektivní příběh vyprávěný Jokerem při policejním výslechu.

Pozdravy záhrobí, trochu jiná detektivka od české autorky

Tento týden se na českém knižním trhu objevil nový detektivní román od české autorky. Řeč je o titulu Pozdravy záhrobí, jehož hlavní hrdina vidí do minulosti a umí rozmlouvat se záhrobím.

Batman: Dlouhý Halloween představuje Harvyho Denta

Batman: Dlouhý Halloween je jedním z klasických Batmanových příběhů. Nechybí detektivní zápletka, ani zástup ikonických záporáků.

Slavná ulice Baker Street v rouchu černé magie, kriminální fantasy The Irregulars se představuje v oficiálním traileru

Netflix přichází s dalším fantasy projektem, který má ambice spojit realitu viktoriánského Londýna s nadpřirozenem. Mysteriózní krimi série The Irregulars se představila v oficiálním traileru.

Kate Winslet jako vyšetřovatelka vraždy v detektivní minisérii Mare z Easttownu od HBO

Oscarová herečka Kate Winslet se již brzy objeví v titulní roli detektivní minisérie Mare z Easttownu z produkce HBO, která se nedávno představila v oficiálním teaseru.

Anjel v podsvetí od Juraje Červenáka již brzy v češtině

Juraj Červenák vydal na konci září/septembra 2020 sedmý díl detektivní série Kapitán Stein a notár Barbarič s podtitulem Anjel v podsvetí. Česká verze by měla vyjít již v půlce ledna/januára 2021.

Sherlock Holmes: Chapter One má nabídnout přes 30 vedlejších misí

Otevřený svět prequelu se Sherlockem Holmes slibuje mnohé. Důraz na vaše vlastní detektivní schopnosti, spoustu příběhu a více než 30 vedlejších úkolů, potažmo případů.

Mysteriózní detektivní série Fatale míří ke svému konci

Skvělá mysteriózní detektivní série Fatale od Ed Brubakera a Seana Phillipse spěje ke svému konci. Během včerejšího dne vydalo nakladatelství BB art poslední, pátý svazek s podtitulem Proklít démona.

Nejambicióznější detektivní komiks The Fade Out vyšel v Česku

Během tohoto týdne vydalo české nakladatelství BB art luxusní svazek detektivní komiksové série The Fade Out (Zatmívačka) od Eda Brubakera a Seana Phillipse. Svazek obsahuje i bonusové materiály.

Spin-off série Řeky Londýna se stává realitou

Ben Aaronovitch v roce 2018 napsal spin-off k sérii Řeky Londýna s názvem October Man. Tento titul bude již brzy vydávat nakladatelství Argo pod českým názvem Stín nad Trevírem.

Vikinská pohádka Záhada run od britské historičky spojuje fantasy a detektivku

Malé nakladatelství Bambook bude tento týden vydávat pohádkovou detektivku z vikinského období s názvem Záhada run. Za ní stojí britská autorka, která se dříve věnovala historické literatuře.

Sherlock Holmes se v novém dobrodružství ocitne ve „světě zločinu“

Poněkud skromný trailer poodkryl další roušku tajemství okolo Sherlock Holmes: Chapter One. Středomořský ráj je jenom iluzí, která skrývá ohavná tajemství a bizarní zločiny.

Detektivní thriller z alternativní historie s vynálezy Nikoly Tesly

Nakladatelství HOST v těchto dnech vydalo nový detektivní thriller z alternativní historie s názvem Tesla Noir. V něm se bude vyšetřovat zmizení vizionáře a vynálezce Nikoly Tesly.

Kapitán Stein bude tentokrát pátrat v Plzni

Známá historická detektivní série Kapitán Stein a notár Barbarič od Juraje Červenáka se dočká sedmého dílu. Vydavatelem na Slovensku bude Slovart a v Česku Argo.

Marvel vo videu predstavil detektívny komiks X-Factor

Včera sme mohli na oficiálnom kanáli Marvelu zastihnúť video, v ktorom autorka Leah Williams spolu s Annalise Bissa a Jordanom D. Whiteom rozoberali novú sériu komiksov X-Factor.

Detektiv John Finch vyšetřuje nepochopitelnou dvojnásobnou vraždu v terorizovaném městě Ambra

Nakladatelství Argo připravuje na červen/jún vydání fantaskního detektivního románu Finch, který se odehrává ve městě terorizovaném tajemnými bytostmi z podzemí.

V nové detektivce bude Sherlock Holmes mladý, arogantní a naivní

Sherlock Holmes: Chapter One se zaměří na počátky slavného detektiva a jeho snahu vyřešit vraždu jeho matky.

Nikolas Lash pokračuje v pátrání v komiksu Fatale 4: Modlitba za déšť

Nakladatelství BBart na svém Facebookovém profilu zveřejnilo nové informace o čtvrtém dílu detektivní hororové série Fatale. Ten by měl u nás vyjít v červnu/júni tohoto roku.

Jezevčí detektiv LeBrock musíš vyšetřit vraždu britského diplomata v prvním díle komiksu Grandville

Slavný komiks Grandville s antropomorfními zvířaty v hlavní roli se dočká druhého vydání. Jedná se o třetí a poslední komiks nakladatele Comics Centrum pro měsíc květen/máj.

Rozdílní hrdinové se zapletou do sériových vražd královen v románu Čtyři mrtvé královny

Australská autorka Astrid Scholte přichází se svojí revoluční debutovou fantasy detektivkou s názvem Čtyři mrtvé královny, která se odehrává v období středověku.

Audible nabízí stovky audioknih zcela zdarma

Americká společnost Amazon ve své streamovací službě Audible uvolnila stovky audioknih zcela zdarma bez jakéhokoliv registrování.

Detektivní thriller The Stranger se představuje

Chcete v životě znát pravdu i za cenu toho, že se vám všechno rozpadne jako domeček z karet, nebo byste raději zvolili lež a dál žili v pohodlí?