George R. R. Martin se vyjádřil na konto Rodu Draka. To nejlepší nás prý teprve čeká

Slavný americký spisovatel George R. R. Martin, autor Písně ledu a ohně či románu Oheň a krev, se na svém blogu vyjádřil k seriálu Rod Draka. To nejlepší nás prý teprve čeká.

Jak dobře znáš dobrodružství Indiany Jonese?

Zásluhou chystaného pátého filmu je Indiana Jones znovu v kurzu. Nejen s předměty, po kterých vždy pátrá, ale i s ním samotným je spojena dlouhá a pestrá historie, jejíž znalost teď můžete prověřit.

George R. R. Martin stále pracuje na Vichrech zimy. Prý se máme těšit na velký odklon od seriálu

George R. R. Martin napsal nový příspěvek týkající se očekávané šesté knihy s podtitulem Vichry zimy. Podle jeho slov se fanoušci dočkají velkého odklonu od seriálové adaptace Hra o trůny.

Dokumentární sérii o Industrial Light & Magic uvidíme na Disney+ už brzy

Dokumentární série nám má přiblížit vznik a počátky Industrial Light & Magic, proslulé dílny na digitální i praktické efekty, která se podílela na vzniku nepřeberného množství známých snímků.

Brzy vyjdou v češtině další knihy ze série Star Wars: Vrcholná Republika

Tentokrát je na řadě dětská knížka Příběhy před usnutím, která nabídne více příběhů pro malé čtenáře, a young adult titul Ze stínů. Ten vyšel v originále minulý rok v létě.

,,Je to temné, silné a hluboké.“ – G. R. R. Martin reaguje na první epizodu prequelu Hry o trůny

A máme tu rok 2022. Což znamená, že se letos dočkáme dlouho očekávaného seriálového prequelu na Hru o trůny, který ponese název House of the Dragon. A G. R. R. Martin odhalil pocity z první epizody.

Tvůrce Hry o trůny představuje sci-fi, ve které místní městečko terorizuje hrůzný tvor z vesmíru

Pokud se vám líbil film Kovbojové a vetřelci, tak pro vás máme dobrou zprávu. Něčeho podobného se dočkáme i v nadcházejícím krátkém filmu Night of the Cooters, který produkoval sám autor Hry o trůny.

George Lucas se dočká dokumentu a akční figurky

Tvůrce Star Wars a otec archeologa Indiany Jonese bude zvěčněn jako stormtrooper v rámci řady figurek Black Series od společnosti Hasbro. Podle všeho se chystá také šestidílný dokument o Lucasovi.

Hra o trůny dostane vlastnú divadelnú hru na Brodwayi

George R. R. Martin pripravuje divadelnú hru zo sveta Hry o tróny. Pokiaľ vás sklamal záver poslednej série v televíznej adaptácií od HBO, o pár rokov sa na Brodwayi dočkáte tohto prequelu.

G. R. R. Martin pro HBO adaptuje knihu Rogera Zelazneho Poslední odbočka na Babylón

G. R. R. Martin místo toho, aby psal svoji knihu zase „prokrastinuje v megalomanském stylu.“ Tentokrát HBO pomůže zadaptovat knihu svého kamaráda Rogera Zelazneho.

Kniha magie, antologie od vyhlášených fantaskních autorů

Na úspěšnou fantasy antologii Kniha mečů za pár měsíců naváže i další povídková sbírka s názvem Kniha magie. Čtenáři se mohou těšit na povídky od George R. R. Martina, Gartha Nixe a dalších.

Kniha plná parodických výjevů ze seriálu Hra o trůny

Každý z nás si vzpomene na spoustu ikonických momentů ze seriálu Hra o trůny. Neznámí umělci Lady Madame a Tom tyto momenty vzali a udělali z nich sbírku krátkých humorných výjevů.

Sbírka Rytíř Sedmi království v novém brožovaném vydání

Nakladatelství Argo připravuje po 6 letech nové brožované vydání sbírky novel od George R. R. Martina s názvem Rytíř Sedmi království. Designem se podobá vydání série Píseň ledu a ohně z roku 2017.

Karanténa uzavřela George R. R. Martina doma a on napsal dalších pár kapitol Vichrů zimy

Poslední kniha ze série Píseň ledu a ohně vyšla již před více jak 9 lety a fanoušci knižní série Her o trůny netrpělivě vyhlížejí jakýkoliv Martinův posun v psaní. Ten zjevně přinesla i pandemie.

Sci-fi román Windhaven se po 27 letech vrací v novém českém vydání

Scifi román Windhaven od G. R. R. Martina a Lisy Tuttle z roku 1981 vyšel poprvé v Česku v roce 1993. Dnes by mělo vyjít druhé a upravené vydání tohoto románu pod názvem Větrný přístav.

Knižní série a univerza, která definovala žánr fantasy: Část druhá

Před dvěma dny jsme si pro vás připravili první část tematického článku o knižních sériích a univerzech, která definovala žánr fantasy. Pohodlně se usaďte a užijte si naši druhou část výběru.

Rytíř Sedmi království: Než začala Hra o trůny

George R. R. Martin
2020

Větrný přístav

George R. R. Martin, Lisa Tuttle
2020