Spin-off Živých mrtvých uvítá na palubě postavu z původního seriálu

Postava, která před pár lety z původního seriálu zcela zmizela, se konečně vrací. Sice do stejného světa, ale už skrze jiný seriál.

Seriál Y: Poslední z mužů by mohl být velmi věrný své komiksové předloze

Představte si, že jste posledním mužem na planetě Zemi. Krásná to představa, co? No, není. O tomto faktu se přesvědčil i hlavní hrdina komiksové série Y: Poslední z mužů, jejíž adaptace brzy vyjde.

Scénář k seriálu The Last of Us je "dech beroucí", říká dabér Tommyho Jeffrey Pierce

V seriálu The Last of Us se také objeví dabér Tommyho z videoherní předlohy. Ten bohužel přišel o svoji roli z her. I tak ale mohl nahlédnout do scénáře, který je dle něj absolutně "dech beroucí".

Máme tu nové fotky z natáčení seriálu The Last of Us

Natáčení seriálu The Last of Us od studia Naughty Dog začalo svou cestu v městečku Fort Macleod v Kanadě. Tohle město nacházející se v provincii Alberta se pro seriálové účely proměnilo v Austin.

Seriál The Last of Us od HBO má ohromující rozpočet

Seriál The Last of Us podle stejnojmenné hry od amerického studia Naughty Dog, které se proslavilo videoherní sérií Uncharted, je kolosální projekt, alespoň po ekonomické stránce.

Legendární duo Wagner a Higgins se vrací s novým příběhem Soudce Dredda

V magazínu 2000 AD začala vycházet nová šestidílná série s Dreddem v hlavní roli. Za její tvorbou stojí John Wagner, spolutvůrce této kultovní postavy, a jeho dlouholetý kolega John Higgins.

Postapokalyptický román Světová válka Z se dočká nového vydání

Román Světová válka Z, který se stal předlohou pro stejnojmenný film, dostane nové vydání. Nový český výtisk bude opět od nakladatelství Zoner Press a překladatele Ondřeje Doseděla.

Ruský román Zkáza ostrova Sachalin spojuje jadernou válku a nemrtvé

Zkáza ostrova Sachalin, první dospělý román od Ėduarda Verkina, který si vysloužil nominace na prestižní ruská ocenění, vyjde v Česku. Na čtenáře čeká drsný příběh spojující jadernou válku a nemrtvé.

Kultovní manga Akira míří do Česka

Již brzy vydá nakladatelství CREW mangu tak kultovní, že by ji neměl minout každý milovník komiksů. Řeč je samozřejmě o postapokalyptické sérii Akira, která v minulosti ovlivnila vývoj mangy.

Komiks Wonder Woman: Mrtvá Země představuje postapokalyptický příběh pro dospělé

Na konci března/marce vyjde v Česku další dospělý superhrdinský komiks od DC Black Label. Tím bude svazek minisérie Wonder Woman: Mrtvá Země, jehož české vydání připravuje nakladatelství CREW.

České vydání druhého dílu Bird Boxu je na spadnutí

Za měsíc bude nakladatelství Fobos vydávat pokračování úspěšného románu Bird Box, který se v roce 2018 dočkal filmové adaptace. Pokračování s názvem Malorie navazuje na příběh tam, kde skončil.

Komiks Negalyod je spojením Dinotopie a Šíleného Maxe

Po celkem krátké době se lidé z nakladatelství Argo pochlubili dalším titulem, který by měl nejspíše v Česku vyjít během roku 2021. Tentokrát se čtenáři podívají do postapo světa komiksu Negalyod.

V Česku vyšel nový román od autora bestselleru Silo

Nakladatelství Laser-Books včera vydalo nový román od Hugha Howeyho, který stojí za excelentní trilogií Silo. Kniha nese název Písek a vezme nás do reálného postapokalypitckého světa.

Negan z The Walking Dead zachraňuje maloobchod vo vlastnom komikse

Po prekvapivom ukončení komiksovej série The Walking Dead sa jej tvorca Robert Kirkman v spolupráci s umelcom Charliem Adlardom rozhodol vydať one-shot o obľúbenom zloduchovi.

Miniséria The Stand podľa Stephena Kinga ukazuje prvé fotografie

Pripravovaná miniséria podľa Kingovej post-apokalyptickej temnej fantasy rozdelí spoločnosť na dve skupiny. Jednu povedie božská prorokyňa Whoopi Goldberg, druhú zasa démon Alexander Skarsgård.

The Walking Dead viac či menej nasleduje komiksovú predlohu

FInále The Walking Dead je na spadnutie a je možné, že hrdinovia konečne odhalia existenciu The Commonwealth.

George Miller hľadá herečku pre prequel Mad Max Furiosa

Mad Max: Fury Road po päťročnej pauze a sporoch medzi režisérom a Warner Bros. dostane zrejme hneď dva ďalšie filmy.

Auto "V8 Interceptor" z pôvodného filmu Mad Max je na predaj

"Posledný" V8 Interceptor, preslávený stroj bojovníka ciest Šialeného Maxa, je na predaj a ak máte po vreckách milióny, môžete ho mať v garáži. Aký však bol skutočný príbeh tohto auta?