Psal se rok 2014, když americký spisovatel Josh Malerman (Inspekce) oslnil celý svět debutovým postapokalyptickým románem Bird Box (V pasti). Příběh o nebezpečné cestě matky a dvou dětí, kteří musí poslepu překonat pětadvacet kilometrů v malé loďce byl natolik úspěšný, že se v roce 2018 ujal Netflix filmové adaptace se Sandrou Bullock v hlavní roli.

Přečtěte si také: Student před světem uschované školy chce zjistit, co se nachází za hranicí tajemného lesa

Josh Malerman po tomto úspěchu zjistil, že jeho vymyšlený svět má mnohem větší ambice a že příběh Malorie a dětí může stále pokračovat. A tak v roce 2020 vyšlo pokračování románu Bird Box s názvem Malorie, které v příběhu pokračuje přesně tam, kde první román skončil, ve Slepecké škole Jane Tuckerové.

„Malorie zde se svými dvěma dětmi, Tomem a Olympií, stráví klidné dva roky. I zde se však odehraje tragédie, když dovnitř vniknou tvorové stejně jako do domu v ulici Shillingham. Malorie musí se svými dvěma dětmi opět uprchnout do děsivého nového světa. Jak přečká nástrahy výchovy dvou svéhlavých dětí ve světě, kde jsou nezbytné nekonečné zákazy a omezení? Dokáže je ochránit před tvory i zlými lidmi?

A když jednoho dne zaklepe na její dveře cizí muž a přinese jí zprávy, o jakých se jí ani nesnilo, odváží se vydat do neznáma znovu?

Tentokrát hraje Malorie hlavní roli. Se svými dětmi stane tváří v tvář nebezpečí a musí se utkat se svými nejhoršími obavami – těmi ve svém nitru i těmi v okolním světě.“

Malorie sklidila v anglicky mluvících zemích úspěch. Druhý díl sice nedosahuje takových kvalit jako původní román, ale i tak si vysloužil necelé čtyři hvězdičky z pěti na portálu Goodreads. Čtenáři v uživatelských recenzích převážně vyzdvihují napínavou atmosférou.

Velmi dobrou zprávou pro české fanoušky je fakt, že se pokračování Bird Boxu již brzy objeví i u nás v Česku. Za vydáním bude stát známé nakladatelství Fobos, které pro čtenáře připravuje výtisk v pevné vazbě s velmi hezkým cover artem.

Na samotné vydání si však ještě pár dní počkáme. Podle informací od hlavního prodejce nakladatelství Fobos by se pokračování románu V pasti s názvem Malorie mělo v prodeji objevit 12. dubna/apríla 2021.