Kleopatra od Netflixu čelí žalobě egyptské vlády za blackwashing

Že jsou v historickém filmu dobové, či kulturní nepřesnosti jako diváci chápeme a jsme ochotni respektovat. Ale dokument bez skutečných pramenů, na který je za to ihned podána žaloba, to je novinka.

Disney+ Day už za pár týdnů. Na které exkluzivní novinky se můžete těšit?

Už 8. 9. 2022 uvede platforma Disney+ některé ze svých exkluzivních novinek, mezi které patří nejenom projekty ze světa Star Wars, Marvelu a Pixaru, ale také přijde řeč i na nějaký ten dokument.

Jaká bude naše budoucnost s příchodem nových technologií? To ukáže dokumentární seriál Netflixu

Pokud se vám stýská po Černém zrcadle, možná by vám mohl udělat radost nadcházející seriál Jaká je budoucnost, jenž si posvítí na všechny hypotetické vynálezy, kterých by se lidstvo mohlo dočkat.

Nový dokumentární seriál na Netflixu se zaměří na sérii internetových zločinů

V půlce příštího měsíce nám Netflix nadělí nový dokumentární seriál, jenž se zaměří na bizarní zločiny, u kterých hrál zásadní roli internet. Na oficiální trailer se můžete podívat uvnitř článku.

Dokumentární sérii o Industrial Light & Magic uvidíme na Disney+ už brzy

Dokumentární série nám má přiblížit vznik a počátky Industrial Light & Magic, proslulé dílny na digitální i praktické efekty, která se podílela na vzniku nepřeberného množství známých snímků.

Dinosauři se vrací se vší parádou. Podívejte se na druhý oficiální trailer k seriálu Prehistoric Planet

Už v pondělí se k nám přiřítí první epizoda z nadcházejícího seriálu Prehistoric Planet, který se zaměří na životy velkolepých dinosaurů. Průvodcem se má stát slavný přírodovědec David Attenborough.

V seriálu Prehistoric Planet budou s dinosaury putovat David Attenborough a Hans Zimmer

Pro Apple TV+ vzniká zbrusu nový seriál o pradávných dinosaurech, kterým nás provede známý britský přírodovědec a dokumentarista David Attenborough. O hudbu se zas postará oscarový Hans Zimmer.

Opravdové zločiny na vzestupu: Proč milujeme žánr True crime

Opravdové zločiny, české podsvětí, Hotel Cecil, Ted Bundy a mnoho dalších. Žánr true crime je dnes rozhodně na vzestupu. Co stojí za touto společenskou fascinací skutečnými zločiny?

Druhá řada Pána tygrů je skvělým pokračováním, které klade zásadní otázky

Tygří fenomén pokračuje. A nutno říci, že svému předchůdci rozhodně nedělá ostudu navzdory tomu, že Pán tygrů samotný už není jediným středobodem vyprávění.

Disney+ Day: Podívejte se na souhrn všech Disney projektů, které k nám v následujících letech dorazí

MCU, Star Wars, dokumentární cykly, pohádky a ještě mnoho dalšího. To vše pro nás Disney v nadcházejících letech chystá. Tak se na všechny ty novinky pojďme podívat trochu blíže.

Microsoft chystá dokument nejen o prvním Xboxu a láká na série Halo

U příležitosti 20. výročí Xboxu představil Microsoft šestidílný dokumentární film Power On – The Story of Xbox, který nás zavede do zákulisí zrodu první konzole americké společnosti.

Jste fanoušky Pána prstenů a kapely Beatles? Tak to pro vás máme skvělou zprávu

Už brzy se dočkáme zcela nového dokumentu o slavné britské kapele, jejíž hudbu dodnes poslouchají miliony lidí po celém světě. Tvorby dokumentu se ujal režisér Peter Jackson.

George Lucas se dočká dokumentu a akční figurky

Tvůrce Star Wars a otec archeologa Indiany Jonese bude zvěčněn jako stormtrooper v rámci řady figurek Black Series od společnosti Hasbro. Podle všeho se chystá také šestidílný dokument o Lucasovi.

Dokumentární série Heist vtáhne diváky očima zločinců do centra největších loupeží moderní americké historie

Netflix přichází s true crime seriálem Heist, který představuje provokativní rekonstrukce největších loupeží moderní americké historie, doplněné o originální rozhovory s těmi, kdo za nimi stojí.

Samovi synové jsou zajímavou podívanou se satanistickou příchutí

Tento dokument vůbec nedopadl špatně, jelikož mimo vražedného řádění představuje zvláštní sondu do zvráceného podsvětí prosyceného okultismem. Přesto mu ale k dokonalosti pár věcí schází.

Trump, QAnon a konspirace - Q: V oku bouře je šokující sondou do kontroverzního fenoménu

Nový dokument od HBO odkrývá pozadí tajemné figurky, která pobláznila veřejnost. Zároveň nám však připomíná sílu sociálních sítí.

Dějiny nadávání - ku*va dobrý dokument

Netflix nám ukázal, že i dokumentární filmy mohou být plné humoru. Dějiny nadávání patří k této skupině dokumentů o to více, že nás všemi nadávkami provede jedinečný Nicolas Cage.

Obraz hotelu smrti v dokumentární sérii Na místě činu: Zmizení v hotelu Cecil, která opráší případ Elisy Lamové

Netflix již brzy podnikne sondu do jednoho z nejtemnějších míst Spojených států. Dokumentární série Na místě činu: Zmizení v hotelu Cecil od Joea Berlingera se představuje v oficiálním traileru.

Na Netflixu budou padat vulgarismy, dokumentární minisérie Dějiny nadávání se představuje v oficiálním traileru

Netradiční minisérie Dějiny nadávání již zanedlouho zmapuje historii a dopady některých z nejznámějších anglických vulgarismů, a to v čele s Nicolasem Cagem.

Aký je názor sveta na Jeffa Goldbluma? Disney+ pripomína dokumentárnu sériu

Disney krátkym zostrihom pripomína dokumentárnu sériu, ktorú vedie herec a národný poklad Ameriky, Jeff Goldblum. A hoci sa u nás sledovať nedá, o tento zostrih sme vás ochudiť rozhodne nechceli.

Svět mimozemšťanů přiblíží představy o cizích formách života, nový seriál od Netflixu má svůj oficiální trailer

Netflix na začátku prosince uvede dokumentární sérii Svět mimozemšťanů, která si pomocí kombinace vědy a fikce pohrává s představami o dosud neobjevených formách života ve zbytku galaxie.

HBO uvádza dokumentárny seriál o sekte, ktorá obchodovala so sexom

The Vow mapuje skúsenosti ľudí, ktorí v túžbe po profesijnom rozvoji a sebazdokonalení padli do pasce zneužívania.

Stoletá historie arkádovek se promítá do teaseru dokumentu Arcade Dreams

Zachary Weddingtonon se chystá zmapovat historii žánru arkádových her v dokumentu Arcade Dreams. Fanoušci jej mohou podpořit na Kickstarteru.

Seriálový Zaklínač dostal vlastný dokumentárny film, dá sa už pozerať na Netflixe

Druhá séria Netflixovského Zaklínača sa ešte iba nakrúca, služba si pre nás preto pripravila polhodinový film, v ktorom predstaví zákulisie, bojovú choreografiu, špeciálne efekty a ďalšie veci.

Netflix rebootuje dokumentárny cyklus Nevyjasnené záhady

Nevyjasnené záhady, ktoré reflektovali rozmanité nevyriešené zločiny, ale aj paranormálne javy, dostali nové epizódy, ktoré smerujú na Netflix.

Vzdělávejte se zdarma! Netflix na YouTube přidal plné verze některých svých dokumentárních filmů a seriálů

Netflix zareagoval na prosby učitelů a zdarma zpřístupnil výběr nejzajímavějších dokumentů na svém YouTube kanálu.