Postapokalyptické sci-fi The Colony postaví lidstvo na práh vyhynutí

Americké studio Saban Films zveřejnilo oficiální trailer sci-fi thrilleru The Colony, který otevírá téma meziplanetární kolonizace, globálního oteplování a postapokalyptického obrazu Země.

Dětský sci-fi román Poslední člověk připomíná WALL-Eho od Pixaru

Sci-fi román Poslední člověk je zasazen do blízké budoucnosti, kdy na Zemi žijí pouze inteligentní a mírumilovní roboti. Tedy do doby, než se záhadně objeví lidské mládě Emma.

Kdo krade dětem čtení, zajímavý detektivní román, který má v dětech vyvolat lásku ke čtení

Začínající český autor Jiří Kreč vydává svůj debutový detektivní román pro děti. Kniha s názvem Kdo krade dětem čtení má za úkol vyvolat v dětech lásku ke čtení. Vydavatelem je nakladatelství Pointa.

Jennifer Garner oželí všechny rodičovské zákazy v bláznivé komedii Yes Day

Rodiče už mají po krk toho říkat na všechno „ne“, a tak nechají své děti, aby si pro jednou určily pravidla samy. Netflix představuje bláznivou komedii Yes Day v oficiálním traileru.

Spy Kids a Lávovka - Dětské světy Roberta Rodrigueze

Pojďme se podívat na tvorbu slavného režiséra, která si získala nejen srdce mnohých dětí, ale i dospělých.

Můžeme být hrdinové jsou LIDL Avengers s dětmi v hlavní roli

Netflix nás po delší době vrací do světa superhrdinů. Novinka Roberta Rodrigueze však ukazuje, že existují příběhy, které je snad lepší nevyprávět.

Rodinná komedie ‘Ohana: Rodina je poklad přinese divákům Netflixu atmosféru letního dobrodružství už koncem ledna

Rodinná komedie ‘Ohana: Rodina je poklad od Jude Weng koncem měsíce odkryje exotická dobrodružství, která pomohou objevit havajské kořeny rodině z New Yorku.

Hvězdné flotile hrozí nebezpečí ze strany Dětí bouře

V pondělí 4. ledna/januára 2020 vydalo nakladatelství Laser-books další knihu ze série Star Trek Voyager s podtitulem Děti bouře. V něm se Hvězdná flotila vystaví nebezpečí ze strany Dětí bouře.

Naomi Watts a Andrew Lincoln již brzy v emotivním dramatu Penguin Bloom

Australské drama Penguin Bloom v lednu nabídne rozsáhlou paletu emocí skrze skutečný příběh Sam Bloomové. Studio Roadshow Films představuje snímek v oficiálním traileru.

We Can Be Heroes od Netflixu nás chce vrátiť k Spy Kids a The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

Režisér Robert Rodriguez nás svojim novým projektom vracia do detstva. Film We Can Be Heroes je priamym pokračovaním The Adventures of Sharkboy and Lavagirl.

Ghibliho první CGI film Earwig and the Witch má premiéru 30. prosince

Ghibli, který se již dávno nedrží pouze 2D animace se rozhodl, že vytvoří kompletně 3D snímek. Film je adaptací autorky Howlůva putujícího zámku.

DC Superhrdinky - Léto na Olympu je novým komiksem pro děti od sedmi let

Nakladatelství CREW tento týden vydalo nový komiks z edice Můj první komiks pro čtenáře od sedmi let. Jedná se o grafický román s názvem DC Superhrdinky - Léto na Olympu.

Tajemství stříbrné čarodějky pokračuje v příběhu Ginevry

Nakladatelství Epocha v minulém týdnu představilo pokračování českého fantasy románu Čarodějky malostranské. Další kniha ponese název Tajemství stříbrné čarodějky a bude pokračovat v příběhu Ginevry.

Fantasy pohádka napsaná dětmi ze třetí třídy? To je Statočný rytier Tiler

Slovenský autor a učitel Dušan Damián Brezány pracoval společně se svou třídou na fantasy příběhu Statočný rytier Tiler. Celá kniha byla napsána v rámci hodin slovenského jazyka dětmi ze třetí třídy.

MLP: Pony Life - má cenu koukat na Chibi verzi poníků?

Při oznámení nového seriálu MLP byli věrní fanoušci rozzuření, dnes už si Pony Life nachází pár obdivovatelů. Pokud nevíte, co si o tomto přírůstku myslet, shrneme pro vás vše důležité.

Román Věk supernovy nabízí velmi zajímavou postapokalyptickou myšlenku

V postapokalyptickém románu se dozvíme, jak by země dopadla, kdyby přežili jen děti mladší třinácti let. Tuto myšlenku nám z Číny do Česka přinese brněnské nakladatelství HOST.

Sci-fi Raised by Wolves odhaľuje nové fotografie

Pripravovaný seriál Raised by Wolves sa ukazuje na nových fotografiách a plagátoch. Výkonný producent Ridley Scott vidí v projekte priestor na hľadanie nových hraníc sci-fi žánru.

Deti budú zachraňovať svojich rodičov v komédii The Sleepover

Predstavte si, že vaša obyčajná mama v domácnosti je v skutočnosti zlodejka v ochrane svedkov, ktorá ma naozaj problém...

S Netflixem se podíváte Až na Měsíc v animovaném muzikálu

Streamovací gigant Netflix na podzim letošního roku plánuje potěšit své předplatitele animovaným muzikálem Až na Měsíc (v originále Over the Moon).

Kukuričné deti sa dočkali remaku

Film Kukuričné deti podľa krátkej poviedky Stephena Kinga to skúsi v kinách ešte raz. Nebude mať však nič spoločné s prvou adaptáciou z roku 1984.

Nestačil vám příběh Minecraft Dungeons? Přečtěte si nový Minecraft komiks s podtitulem Chodí wither okolo

Pokud se vám líbíl Minecraft Dungeons, ale nestačila vám krátká hratelnost a příběh, máme pro vás tip. Nakladatelství CREW bude brzy vydávat nový Minecraft komiks s podtitulem Chodí wither okolo.

Strašidelné dětské komedie Husí kůže se změnily na survival horor. V létě vyjde Goosebumps: Dead of Night

Stále je to hra pro děti. Zahrát si ji budou moci i dospěláci během léta na platformách PS4, Xbox One, PC a Nintendo Switch.

TOP 5 Epizoda S1E15

Animované filmy, které rozhodně nejsou pro děti

Je to animované, tudíž je to pro děti. Problém je, že to mnohokrát není vůbec pravda. Proto vám zde přinášíme TOP 5 Animovaných filmů, které rozhodně nejsou pro děti.

Nová detská show urobí zo súťažiacich rytierov Jedi

Kto nechcel byť ako dieťa rytierom Jedi, ten buď klame, alebo nikdy nevidel Star Wars. Súťažiaci v Jedi Temple Challenge túto možnosť, na rozdiel od nás, dostanú.

Four Kids and It: Chlpáč, ktorý plní želania

Film o nečakanom dobrodružstve štvorice súrodencov, ktorí na pláži nájdu čarovnú bytosť plniacu želania putuje na Apple TV.

Studenti budou muset vyšetřit případ ztracených kantorů v hororu pro děti a mládež s názvem Kletba vlkodlačího chlapce

Nakladatelství Argo dnes vydává nový horor pro děti a mládež od briského autora Chrise Priestleyho. Jedná se o první díl ze série Moldánkovské věže s podtitulem Kletba vlkodlačího chlapce.

Disney postavičky ako stvorené pre horor

Švédsky umelec Daniel Björk sa pohral s Disney klasikou a stvoril alternatívny vesmír, v ktorom si napríklad Mauglí pochutil na Balúovi.

Disney opäť napálil fanúšikov animovaných filmov

Spoločnosť Disney sa rozhodla pozmeniť scénu z filmu Lilo a Stitch. Dôvodom je jej škodlivosť pre detského diváka.

Horor Psycho Goreman s detskými hercami rozhodne nebude pre deti

Nejedno dieťa by sa potešilo, keby malo k dispozícií mimozemského vládcu, ktorý plní jeho požiadavky. Psycho Goreman je snaha o návrat do 80. rokov pod vlajkou béčkového hororu.

Kdo krade dětem čtení

Jiří Kreč
2021

Děti bouře

Kirsten Beyer
2021

Wonder Woman 6: Děti bohů

James Robinson
2020