Režisér Moulin Rouge představuje první teaser na film o životním příběhu Elvise Presleyho

Na filmu o pěvecké legendě se už nějaký ten pátek usilovně pracuje. A nyní se konečně můžeme podívat na krátký teaser, se kterým se na svém Twitteru pochlubil režisér Baz Luhrmann.

George Clooney představuje životopisné drama o slavném držiteli Pulitzerovy ceny

Další film herce George Clooneyho se zaměří na mladá léta spisovatele J. R. Moehringera. Nadcházející drama vzniklo podle scénáře od legendárního Williama Monahana.

Tick, tick…Boom! je životopisným filmem o slavném muzikálovém skladateli, kterého ztvární bývalý Spider-Man

Skladatel Lin-Manuel Miranda představuje svůj vůbec první celovečerní film, který se bude samozřejmě věnovat hudbě. Tick, tick…Boom! má první plnohodnotný trailer.

Seriál o osamělé matce, která se se svým dítětem snaží neskončit na ulici, se dočkal nového traileru

V srpnu k nám dorazil teaser, který lákal na nové drama z dílny Netflix, zabývající se nelehkým životem matky samoživitelky. Nyní se můžete mrknout na plnohodnotný trailer.

Biografický bestseller Služka dostane minisérii od Netflixu

Netflix přichází se seriálovou adaptací biografického bestselleru od Stephanie Land, jejíž název odráží realitu matky samoživitelky zápasící s chudobou, vidinou ztráty střechy nad hlavou a byrokracií.

Lady Gaga v čele vražedného spiknutí proti manželovi a dědici módní značky Gucci

Studio MGM vypustilo do světa oficiální trailer životopisného dramatu House of Gucci, které odkryje temná zákoutí historie italské rodiny, jež stojí za světově proslulou módní značkou.

Životopisný muzikál tick, tick...BOOM! promítne skutečnou cestu za slávou na Broadwayi

Netflix během podzimu pomocí muzikálu tick, tick...BOOM! připomene 25. výročí úmrtí Jonathana Larsona, jenž se stal fenoménem divadelního muzikálu.

V biografickém filmu Tetris si zahraje Taron Egerton

V poslední době se herní série čím dál tím více dočkávají svých seriálových nebo filmových adaptací. Co ale zkusit něco nového a zaměřit se na historii videoher? O něco takového se pokusí Tetris.

Biografie o slovenské astrobioložce, která pracovala pro NASA

Již brzy se v prodeji objeví biografie Michaely Musilové s názvem Žena z Marsu. Jedná se o slovenskou astrobioložku, jež se zúčastnila desítek simulovaných misí na Mars i Měsíc pro NASA.

Nádherný trailer uvádza film o Robinovi Williamsovi a jeho nezvyčajnej chorobe

Je to už šesť rokov, čo známy herec, komik a zabávač Rovin Williams spáchal samovraždu. Tento rok sa dočkáme dokumentárneho filmu nie len o ňom, ale o nezvyčajnej chorobe, ktorá ho k nej dohnala.

9

Havel

2020

Životopisný film o Marie Curie-Skłodowskej sa pozrie na jej víťazstvá aj pády

Amazon Prime Video sa okrem zábavného obsahu venuje aj životopisným filmom a vážnejším témam. Film Radioactive sleduje život jednej z najdôležitejších a najznámejších vedkýň 19. a 20. storočia.

Nikola Tesla dostal filmovú biografiu s modernými prvkami

Tesla verzus Edison, už sme o nich videli niekoľko filmov, minimálne jeden rap battle, youtube videá, čítali sme knihy, učebnice a teraz sa pozrieme aj na novú filmovú biografiu s modernými prvkami.

Biografický komiks Hawking nás provede celým životem jedinečného fyzika Stephena Hawkinga

Odborné nakladatelství Grada připravuje vydání biografického komiksu Hawking. Ten nás seznámí s životními osudy již zesnulého legendárního fyzika Stephena Hawkinga.

Argomiks nabízí slušné slevy na všechny své komiksy

Komiksová odnož nakladatelství Argo nabízí obstojné slevy na všechny své komiksy. My pro vás máme tip na díla, která bychom vám mohli doporučit.

Ukázka bohémského života umělce Andyho Warhola ve stejnojmenném komiksu

V poslední době to vypadá, že se roztrhl pytel s knihami a komiksy o životech slavných umělců. Italský spisovatel Adriano Barone přetvořil rozhovor s umělcem Andy Warholem do plnohodnotného komiksu.

Život umělce Michelangela Merisi de Caravaggia v komiksovém podání

Komiksy nejsou pouze záležitostí superhrdinů nebo postav z fantasy světů, ale mohou se také věnovat reálným osobnostem a sloužit jako umělecké dílo.

Dokument Beastie Boys Story se ukazuje ve svém traileru

O Beastie Boys se pod taktovkou Apple TV natáčí dokumentární film, který se nám představil ve svém oficiálním traileru.

Projekt 42 Mikoláše Tučka na Startovači

Legenda české videoherní žurnalistiky Mikoláš "Tukan" Tuček chystá po úspěšném BLate Night Show další projekt s názvem 42. Jedná se o biografickou knihu.

Dokument o Taylor Swift vychází již tento týden

Netflix se rozhodl zdokumentovat život a slávu jedná z největších nynějších hvězd, Taylor Swift. Ta je úspěšnou zpěvačkou, skladatelkou a textařkou.

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020

Zátopek

Stardust

2020

Ip Man 4: The Finale

2019

Žena z Marsu

Lucia Lackovičová, Michaela Musilová
2020

Taylor Swift: Miss Americana

2020

Tesla

2020

Robin's Wish

2020

Woke

2020

Andy Warhol: Život v komiksu

Adriano Barone
2020

6

Richard Jewell

2020

Hawking

Jim Ottaviani, Leland Myrick
2020

Koruna

2016

8

Výjimeční

2019

Festival karanténních filmů