90VTEŘIN NERDFIX Epizoda S2E74

Thor je v Praze a je mu blaze! A co Sex ve městě?

Do pasti jménem trdelník se v Praze chytil další hollywoodský herec. Do města se vrací sex, ale pod jiným jménem a menším počtem hereček. Z Koreje máme dobré i zlé zprávy, nejlepší jsou ale z Marvelu.

V Praze odstartovalo natáčení druhého dílu akčňáku Vyproštění

První díl akčního snímku Vyproštění patří mezi nejúspěšnější filmy, co kdy Netflix vyprodukoval. Je proto přirozené, že se dočkáme i druhého dílu, jehož produkce již oficiálně začala. A to v Praze.

Představitel Thora Chris Hemsworth se v Praze láduje českými pochoutkami

Slavný herec Thora si se ženou evidentně Prahu užívá. Pár dní před začátkem natáčení akčňáku Vyproštění 2 se s ní totiž vydal do centra, aby ochutnal místní lahodné „delikatesy.“

Praha bude opět hořet. A to plamenem, který vyvolá seriál Arcane

Staré pražské budovy dnes večer zachvátí plameny. Tak si to rozhodně nezapomeňte natočit! A opovažte se volat hasiče, přece nebudete chtít ostatní připravit o tak spanilou podívanou, ne?

Comic-Con v Praze již za pár dní! Přijďte se podívat na nejslavnější festival popkultury

Kvůli koronaviru jsme se známého nerdovského festivalu měli dočkat už dřív. Ale jeho brzké započetí už nemůže nic zastavit! Co nás všechno čeká na letošním Comic-Conu?

Casino Royale se natáčelo i v překvapivé české lokaci

První bondovka s Danielem Craigem se natáčela nejen v Karlových varech nebo na hradě Loket, ale třeba i ve výrobní hale v pražských Komořanech. Zde vyrostly kulisy nádvoří ambasády na Madagaskaru.

Produkční tým seriálu Kolo času vytvořil v Praze vlastní obrovské studio

Natáčení seriálové adaptace knižní série Kolo času probíhá už nějakou tu dobu. Teď se však objevily informace o přesném místě natáčení. Amazon nejspíše využil bývalou továrnu vozů Avia.

Postapokalyptické sci-fi The Colony postaví lidstvo na práh vyhynutí

Americké studio Saban Films zveřejnilo oficiální trailer sci-fi thrilleru The Colony, který otevírá téma meziplanetární kolonizace, globálního oteplování a postapokalyptického obrazu Země.

Český Comic-Con Prague mení dátum a oznamuje ďalších hostí

Pražský Comic-Con presúva z dôvodu nepriaznivej situácie dátum konania o tri mesiace. Ani nový termín ešte nie je stopercentne istý, organizátori sú však odhodlaní festival tento rok zorganizovať.

Hráči zachraňují muzeum her v Praze, které je kvůli koronaviru zavřené

Interaktivní muzeum her v Praze shání 350 tisíc pro svou záchranu. Čeněk Cibien a jeho retroherní tým prosí lidi o pomoc a pokrytí provozních nákladů v době, kdy nemohou fungovat kvůli nařízení vlády.

Pražský Comic-Con sa prebúdza, ďalší ročník sa konať bude aj napriek koronavírusu

Comic-Con v Prahe odštartoval tento rok svoj prvý ročník ešte pred tým, než celý svet postihol koronavírus. Druhý ročník je preto, zdá sa, v ohrození, organizátori však sľubujú opak.

90VTEŘIN NERDFIX Epizoda S1E44

Popeláři z Koreje zametou i před vašim prahem

Jižní Korea nám sem pořád posílá nějaké filmy a my si vlastně vůbec nestěžujme. Deadpool k tomu přidává vlastní streamovací službu, a to kompletně zdarma.

Vize postapokalyptické Prahy podle autorky Petry Podolové

Nakladatelství Fragment bude v září/septembri vydávat debutový román od Petry Podolové s názvem Futurum. Ten nás zavede do postapokalyptické Prahy roku 2120, kde se děje něco podivného.

Společenská hra PRAGA, Hlava království je těsně před dokončením

Pohleďme a zasaďme se o rozkvět hlavního města českého království a metropole Svaté říše římské.

Unikl popis záběrů z Falcon and Winter Soldier. Plánované natáčení v Praze ale ovlivnila vládní nařízení

Trailer k očekávanému MCU seriálu, vysílaném výhradně na Disney+, sice zatím nevyšel, přesto jsme se dočkali jeho popisu. Současné dění v naší zemi by ale mohlo ovlivnit samotné vydání seriálu.

Nová Kotletovka sa pozrie do kyberpunkovej Prahy budúcnosti

Underground je názov novej knihy Františka Kotletu. Pozrie sa do Prahy v bližšie neurčenej pomerne temne budúcnosti. Skrátka, Kotleta ide do temného kyberpunku.

Byli jsme na prvním českém Comic-Conu

Pôvodný americký Comic-con poznajú nerdi a geekovia po celom svete. Tento rok sa v Prahe prvý krát v histórií odohrával festival práve pod touto svetoznámou značkou. A my sme boli pri tom.

Pražské Forum Karlín rozezní hudba legendární české hry Mafia

V pražském Foru Karlín se chystá jedinečný koncept. Skladby z Mafie odehraje hudební těleso s více jak 60 hudebníky. Vstupenky jsou již v prodeji.

Hráč počítačových her jako Warframe, League of Legends a mnoha dalších. Člověk co věčně neví, co hrát.