Svět české pohádky Princezna zakletá v čase se rozroste o knihu povídek

Tvůrci české pohádky Princezna zakletá v čase vybírají na Startovači finance pro vydání nové knihy. Ta čtenářům nabídne nové povídky, historii světa, abecedu kouzelných run, magická stvoření a noty.

Temná předělávka staré pohádky Dvanáct tančících princezen vyjde i na Slovensku

Temná předělávka německé pohádky Dvanáct tančících princezen s českým názvem Dům soli a smutku se po roce objeví i na Slovensku. Na slovenském vydání pracuje nakladatelství IKAR (SK).

Princezna zakletá v čase - nečekaně nadprůměrná zábavná jízda

Režisérovi Petrovi Kubíkovi se podařilo vytvořit vcelku zajímavou pohádku s moderními prvky. I když se zde najde několik drobných nedostatků, film jako celek působí obstojně a bude vás bavit.

Dětský sci-fi román Poslední člověk připomíná WALL-Eho od Pixaru

Sci-fi román Poslední člověk je zasazen do blízké budoucnosti, kdy na Zemi žijí pouze inteligentní a mírumilovní roboti. Tedy do doby, než se záhadně objeví lidské mládě Emma.

Kdo krade dětem čtení, zajímavý detektivní román, který má v dětech vyvolat lásku ke čtení

Začínající český autor Jiří Kreč vydává svůj debutový detektivní román pro děti. Kniha s názvem Kdo krade dětem čtení má za úkol vyvolat v dětech lásku ke čtení. Vydavatelem je nakladatelství Pointa.

Idylická letní pohádka Luca je skoro za dveřmi

Nová Pixarovka se předvádí v ještě krásnějším traileru nežli doposud. Prázdniny na italské riviéře nikdy nebyli kouzelnější.

Hraný film Peter Pan & Wendy se začal natáčet ve Vancouveru

Disney nepřekvapivě pokračuje s převáděním animovaných klasik do hrané podoby. Další na řadu přichází Petr Pan z roku 1953.

90VTEŘIN NERDFIX Epizoda S2E17

Disney blokuje rasistické pohádky a Maty má bikiny! Nekecáme!

Tento týden to Disney trochu s těmi zákazy přehnal a děti teď nemohou sledovat některé staré pohádky. To Netflix zase zakazuje sdílené účty. Alespoň že ten Mortal Kombat bude na HBO.

Raya and the Last Dragon se inspiruje asijskými filmy o bojovém umění

Raya and the Last Dragon nám v novém traileru odhaluje nejen krásy pohádkového světa a bojového umění, ale i datum premiéry.

Magické pohádky, aneb česká sbírka pohádek pro dobrou věc

Během silvestrovských oslav spustili čeští autoři Jiří Kadlec a Jan Eis crowdfundingovou kampaň na stránce Hithit, ve které vybírají finance na vydání nové knihy s názvem Magické pohádky.

Pohádkový Malamandr se dočká české lokalizace

První díl pohádkové fantasy série Malamandr se konečně dočká českého vydání. Originál vyšel v roce 2019. Slovenská verze o pár měsíců později v tentýž rok. Ta česká je naplánovaná na leden 2021.

Komiksové Pohádky Oscara Wildea ještě před Vánoci

Během včerejšího dne prozradili zástupci nakladatelství Comics Centrum na svém facebookovém profilu, že očekávaná komiksová adaptace Pohádek Oscara Wildea vyjde ještě tento rok před Vánoci.

J. K. Rowling posílá do Čech a na Slovensko novou pohádku

Po detektivce Smrtící bílá, kterou J. K. Rowling napsala pod pseudonymem Robert Galbraith, přichází tato oblíbená britská spisovatelka s novým výtvorem. Tentokrát se jedná o pohádkový příběh Ikabog.

Godmothered je nová Kouzelná romance od Disney

Disney si na nás chystá ďalšiu romantickú komédiu, v ktorej bude prevracať klasické rozprávkové trópy. Film Godmothered sa podobá na viac ako desať rokov starý film Enchanted.

Ukončení nejkrásnější dětské knihy na Hithitu

Nejkrásnější dětská knižní série Warren XIII. by se mohla dočkat třetího dílu v českém jazyce. Na její vydání teď vybírá finance nakladatelství Paseka na crowdfundingové stránce Hithit.

Ghibliho první CGI film Earwig and the Witch má premiéru 30. prosince

Ghibli, který se již dávno nedrží pouze 2D animace se rozhodl, že vytvoří kompletně 3D snímek. Film je adaptací autorky Howlůva putujícího zámku.

Zapšklá třicátnice v těle malé holčičky, Gerda, stále trčí v Pohádkově

Po necelých sedmi měsících jsme se díky nakladatelství CREW dočkali druhého svazku ujeté komiksové série Nesnáším Pohádkov s podtitulem Kulma drát. Dosáhl druhý svazek stejných kvalit jako ten první?

Pohádková komiksová série Mýty se po půl roce vrací

Oblíbená „pohádková“ komiksová série Mýty se včera dočkala svého sedmnáctého svazku s podtitulem Kdo seje vítr. Komiks vydalo nakladatelství CREW s českým překladem od Jiřího Pavlovského.

Coco se chce stát čarodějkou v nové manga sérii

Nakladatelství CREW tento týden vydalo první svazek krátké fantasy manga série s názvem Ateliér špičatých klobouků. Jedná se o čarodějnický pohádkový příběh s krásnou kresbou.

Wolfwalkers v druhém traileru přináší nové záběry i datum premiéry

Wolfwalkers v druhém traileru ukazují to, co bylo dříve pouze naznačeno. Premiéra se odehraje 11. prosince na Apple TV+

Legendárne Čarodějky sa dočkali nového remaku

Film Čarodejky natočený podľa knihy Roalda Dahla sa dočkal remaku. Ten sa objaví ešte tento rok na službe HBO.

Tom Felton ako bubák v rodinnom filme od Netflixu

V Netflixe si asi povedali, že do vojny s Disney+ idú vo veľkom. Ich najnovší originál, A Babysitter’s Guide to Monster Hunting, totiž vyzerá, akoby prišiel priamo z Disney Channel a možno aj lepšie.

Trailer na The Place of No Words vám vženie slzy do očí

Ako sa popasujete s náročnou témou ľudskej smrti, keď ju musíte vysvetliť malému dieťaťu? Ujdete do rozprávky. Presne to urobil režisér Mark Webber vo filme The Place of No Words.

Fantasy pohádka napsaná dětmi ze třetí třídy? To je Statočný rytier Tiler

Slovenský autor a učitel Dušan Damián Brezány pracoval společně se svou třídou na fantasy příběhu Statočný rytier Tiler. Celá kniha byla napsána v rámci hodin slovenského jazyka dětmi ze třetí třídy.

Wolfwalkers trailerem předznamenává příchod na Apple TV+

Irská pohádka, která kombinuje místní folklór s historií i morálním poučením trailerem předznamenává příchod na stramovací platformu Apple TV+.

Vikinská pohádka Záhada run od britské historičky spojuje fantasy a detektivku

Malé nakladatelství Bambook bude tento týden vydávat pohádkovou detektivku z vikinského období s názvem Záhada run. Za ní stojí britská autorka, která se dříve věnovala historické literatuře.

Audiokniha Vítr ve vrbách aneb Žabákova dobrodružství zdarma na Youtube

Na konci roku 2019 vydalo nakladatelství Comics Centrum nové vydání oblíbené pohádky Vítr ve vrbách aneb Žabákovo dobrodružství. Aby vydavatel nalákal kupce, přidal na Youtube audio verzi zdarma.

Animovaná pohádka Wolfwalkers na motivy irského folklóru míří na Apple TV+

Od první ukázky animovaného filmu Wolfwalkers od tvůrců Písně moře uplynuly dlouhé tři roky. Vypadalo to, že se snímku možná ani nedočkáme. Konečně víme, že film míří na festival a Apple TV+.

Začátek nové fantasy série od amerického herce Chrise Colfera

Nakladatelství Fragment v těchto dnech vydalo novou knihu od amerického herce, spisovatele a muzikanta Chrise Colfera, kterého můžou fanoušci znát ze seriálu Glee. Nový titul nese název Příběh magie.

České fanynky série Cursebreakers se dočkají druhého dílu

Nakladatelství CooBoo připravuje na pondělí vydání druhého dílu z fantasy pohádkové série Temné a osamělé prokletí. Titul ponese název Statečné a zlomené srdce.

Punč přání se po 27 letech vrací zpět k českým čtenářům

Nakladatelství Argo vydalo 5. srpna/augusta nové vydání pohádkového fantasy Punč přání, které napsal zesnulý německý spisovatel Michael Ende (Nekonečný příběh).

Nový gamebook od Jonathana Greena nás tentokrát zavede do Země Oz

České nakladatelství Mytago se specializuje na knižní žánr gamebook. V jejich repertoáru se již za měsíc objeví nový gamebook od Jonathana Greena s jednoduchým názvem Oz.

Možná se dočkáme hrané verze Disneyho Černého kotle, ale chceme to?

Spekulace napovídají, že možná dočkáme live action verze animáku Černého kotle. Ale chceme to vůbec? A záleží na tom?

V červnu nás čeká nádherně stylizovaný pohádkový komiks s názvem Dobrodruh Timo

Po odeznění koronakrize zveřejnilo nakladatelství CREW ediční plán pro měsíc červen/jún. Jedním z připravovaných titulů je i pohádkový komiks Dobrodruh Timo, který bude lahodit oku i duši.

Seznámení se s africkou mytologií v pohádkovém komiksu Iyanu - Child of Wonder

Africký autor Roye Okupe připravuje komiksovou pohádku s africkou mytologií. Příběh je inspirovaný legendárními animovanými filmy a seriály z našeho dětství. Komiks ponese název Iyanu Child of Wonder.

Nová česká fantasy pohádková kniha Pekelný plášť na Hithitu

České nakladatelství Bookmedia spustilo kampaň na crowdfundingovém serveru Hithit. Peníze mají sloužit na vydání fantasy pohádkové knihy Pekelný plášť, která je debutovým dílem Simony Michálkové.

Pinocchio sa vracia do kín s pôsobivým vizuálom

Taliansky režisér Matteo Garrone opráši príbeh drevenej bábky, ktorá sa túži stať chlapcom. O masky sa postará umelecký maskér z Harryho Pottera

Deadpool v dětském těle, to je komiks Nesnáším Pohádkov

Gerda je milá malá holčička. Tedy byla, než uvízla v pohádkovém světě na 27 let. Teď je z ní dospělá žena v těle dítěte, které nesnáší celý pohádkový svět, nadává jak dlaždič a mlátí všechno kolem.

Alenka v říši divů s černým humorem Deadpoola? Vítejte v Pohádkově

Skottie Young (Rocket: Chlupatý a nebezpečný) přišel s prvním dílem komiksového svazku Nesnáším Pohádkov 1, který má sice trošku dětský vizuál, ale je plný černého humoru a brutality.

Rozprávka Letter for the King už aj v plnohodnotnom traileri

Seriálová adaptácia rozprávky podľa holandskej autorky Tonke Dragtovej dostala plnohodnotný trailer. Vidíme v ňom príbeh mladého rytiera konečne v pohybe.

Teaser pohádky The Letter for the King od Netflixu

Netflix připravuje poctivý fantasy seriál pro mladší diváky se vším, co k tomuto žánru neodmyslitelně patří.

Známý rošťák Králíček Petr se představuje v novém traileru

Po dvou letech od vydání prvního dílu přichází znovu na scénu králičí potížista Petr. Uvidíme, jak se popasuje s rodinným životem a jestli dokáže udržet mír s Thomasem.

Nová česká fantasy pohádka Princezna zakletá v čase se předvádí v novém traileru

Konečně to vypadá, že bychom se po delší době mohli dočkat pořádné české pohádky, která se snaží být originální a přichází se skutečně zajímavou myšlenkou.

Vyšiel trailer na pokračovanie legendárnej Perinbaby

Vianoce bez Perinbaby od legendy slovenskej kinematografie, Juraja Jakubiska, si vie na Slovensku predstaviť už len málokto. O natáčaní jej pokračovania sa hovorí už dlhšie, až teraz sa však objavil…

Oz

Jonathan Green
2020

Punč přání - satanarcheolegenialkohrozný

Michael Ende
2020

Dobrodruh Timo

Jonathan Garnier
2020

Mýty 16: Supertým

Bill Willingham

Statočný rytier Tiler

kolektiv autorů

Statečné a zlomené srdce

Brigid Kemmerer
2020

Pohádky Oscara Wildea

P. Craig Russell (p)
2020

BART SIMPSON 03

2020

Bart Simpson 6

2020

Mýty 17: Kdo seje vítr

Bill Willingham
2020

Chodí wither okolo

Kristen Gudsnuk
2020

Příběh magie

Chris Colfer
2020