Skřeti na prvních fotkách k seriálu Pán prstenů: Prsteny moci. Patrně v něm uvidíme i skřetice

Nedávno jsme se dočkali zbrusu nových fotek ze seriálového Pána prstenů, na kterých konečně v plné kráse uvidíme staré dobré skřety. Jedna z výkonných producentek potvrdila, že se dočkáme i skřetic.

EA obnovuje spolupráci s majitelem Pána prstenů a Hobita

Electronic Arts obnovila spolupráci s Middle-earth Enterprises. Tentokrát ale nejde o velký projekt, nýbrž o bezplatnou mobilní hru, která bude sběratelským tahovým titulem.

Na prodej jsou filmová a videoherní práva na Pána prstenů a Hobita

V budoucnu může vzniknout více filmů a videoher ze světa Pána prstenů a Hobita. Práva na díla J. R. R. Tolkiena jsou totiž na prodej. Co vše zahrnují a kdo by je mohl koupit?

Seriál ze světa Pána prstenů odhaluje svůj oficiální název v prvním traileru!

Konečně už máme z nadcházejícího seriálu ze světa Pána prstenů nějaké pohyblivé obrázky. Amazon navíc také zveřejnil oficiální název. Seriál se bude jmenovat The Lord of the Rings: The Rings of Power.

Natáčení druhé řady seriálu ze světa Pána prstenů se přesune z Nového Zélandu do Anglie

S Novým Zélandem budou vždy spojená díla J. R. R. Tolkiena, která se stala základem moderního fantasy žánru. Nadcházející seriál ze Středozemě se však bude částečně natáčet v Anglii.

Jak dobře znáš Středozem?

Vyzkoušejte si náš nový kvíz pro všechny milovníky J. R. R. Tolkiena, Pána prstenů, Hobita a dalších knih tohoto autora. Filmy vám stačit rozhodně nebudou!

Unity kupuje Weta Digital Petera Jacksona a profesionální nástroje chce zpřístupnit všem

Ve videoherním průmyslu dochází k zajímavému a nečekanému spojení. Výrobce herních enginů Unity oznámil dohodu o převzetí Weta Digital. Věhlasné novozélandské studio vlastní Peter Jackson.

Italský fanoušek Pána prstenů si postavil vlastní hobití noru, ve které už tři roky žije

Život hobita musí být blaho. Proto se jistý fanoušek Pána prstenů rozhodl, že se o tom přesvědčí na vlastní kůži. Vlastníma rukama si tak vystavěl hobití noru, ve které také jako správný půlčík žije.

Cesta hrdiny: Jeden vzorec vládne všem! Tedy, téměr všem hrdinům

Proč tak moc milujeme fantasy a sci-fi hrdiny? Co mají společné Luke Skywalker, Neo z Matrixu, Harry Potter, Katniss Everdeen, Mulan, Frodo, Sam, Aragorn nebo třeba Bastian z Nekonečného příběhu?

Vydání Pána prstenů s ilustracemi od Tolkiena se stane skutečností

Během tohoto týdne oznámila americká vydavatelská společnost Houghton Mifflin Harcourt, že připravuje nové vydání Pána prstenů, které bude obsahovat třicet ilustrací od J. R. R. Tolkiena.

TOP 5 Epizoda S1E50

Nejlepší filmoví draci

Pokud bychom si měli ze všech filmových monster a zvířat vybrat jen jedno, pak bychom bez váhání zvolili draky. Proto jsme se rozhodli, že podíváme se na ty nejlepší filmové draky.

Obrazová publikace o reálných místech, která inspirovala Tolkiena při tvorbě Středozemě

Koncem letošního ledna/januára plánuje nakladatelství Argo vydat knihu, která obsahuje informace o reálných místech, podle kterých vytvořil spisovatel J. R. R. Tolkien jednotlivá místa Středozemě.

Fanouškovský film ze světa Tolkiena s názvem Stíny Kraje ve finální traileru

Český fanouškovský film podle knih od Tolkiena s názvem Stíny Kaje se ukazuje ve finálním traileru. Celý dvacetiminutový film by se měl následně objevit někdy v roce 2021.

Nové seriály, pokračovania, ďalšie Emmy a hračky!

Po víkende je toho opäť mnoho. Poznáme skoro všetky Emmy, máme tu nečakané nové filmy a seriály, nejaké tie predĺženia tých existujúcich a tentoraz je tu aj celkom dosť postavičiek.

Audiokniha Hobit v podání Andyho Serkise

Na službě Audible bude brzy vycházet nová audio verze legendární knihy Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky. Novou verzi bude předčítat samotný Andy Serkis, který si ve filmech zahrál Gluma.

Chutné recepty zo Stredozeme už aj na TikToku

Kto si pamätá scénu z Hobit: Neočakávaná cesta, keď k Bilbovi vtrhli trpaslíci a začali chystať večeru? Všetci a teraz si niektoré z ikonických jedál Stredozeme budete môcť uvariť aj vy samotní.

TT Games utratili přes milion dolarů na vývoj prototypu hry podle trilogie Pána prstenů

Vývojáři známí pro své LEGO hry chtěli ukázat, že mají i na víc a chtěli udělat hru podle tehdy nadcházející filmové série Hobit. Jenom to trochu přehnali.

Gollum bude čítať Hobita. Celého. Naraz

Herec Andy Serkis prečíta príbeh Hobita online naživo na jedno posedenie. Hobbitathon, ako nazval túto udalosť, sa rozhodol usporiadať, aby vyzbieral peniaze pre charitatívne organizácie v Británii.

Argomiks nabízí slušné slevy na všechny své komiksy

Komiksová odnož nakladatelství Argo nabízí obstojné slevy na všechny své komiksy. My pro vás máme tip na díla, která bychom vám mohli doporučit.