Zack Snyder představil nový animovaný projekt s tematikou severské mytologie

Oblíbený i nenáviděný americký režisér Zack Snyder pracuje na dalším projektu. Tentokrát půjde o animované dílo Twilight of the Gods, ve kterém Snyder představí severskou mytologii v jeho podání.

Komiksová adaptace Severské mytologie se v Česku objeví již tento rok

Během včerejšího dne oznámila komiksová odnož nakladatelství Argo (Argomiks) na svém facebookovém profilu, že letos mají v plánu vydání komiksové adaptace Severské mytologie od Neila Gaimana.

Jak Thor získal své mocné kladivo Mjölnir? To se dozvíte v novém přepisu pověstí

Španělský autor Sergio A. Sierra jde ve šlépějích Neila Gaimana a přináší nám svůj přepis severské mytologie. První román s názvem Thor a mocné kladivo Mjölnir vydává v češtině nakladatelství CPress.

Gaimanova Severská mytologie se dočká komiksové adaptace

V roce 2017 napsal britský spisovatel Neil Gaiman knihu Severská mytologie, která čtenářům zjednodušeně shrnuje historii severských bohů. Ta by se brzy měla dočkat své komiksové adaptace.

Nový fantasy román Čarodějné znamení spojuje klasické fantasy se severskou mytologií

Nakladatelství King Cool má pro fanoušky fantasy dobrou zprávu. Dnes vychází první díl nové fantasy série Ashen Torment s názvem Čarodějné znamení. Fanoušci mohou očekávat i prvky severské mytologie.

Komiks Sagas of the Shield Maiden nás zavede do role vikinské válečnice

Nová komiksová série Sagas of the Shield Maiden právě bojuje o svou přízeň na Kickstarteru. Bude se jednat o jednotlivé komiksové příběhy, které autor přirovnává k vikinskému westernu.

Nové české vydání islandské Ságy o Grettim

Právě vychází druhé české vydání Ságy o Grettim. Jedná se o islandskou rodovou ságu s fantaskními prvky, která byla napsaná na přelomu 12. a 13. století neznámým autorem.