Morgavsa a Morgana: Výtečný komiks nejen pro děti

Český komiksový umělec a autor Petr Kopl se rozhodl vytvořit komiks nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče. Morgavsu a Morganu si užijete všichni.

Komiks Kingdom Come: Deliverance brzy vyjde i u nás

Komiks názvem Kingdom Come: Deliverance – Smrt mezi námi zachycuje události vedoucí k příběhu středověkého RPG od českého studia Warhorse. Česká verze dorazí na trh během února.

Komiks Fortnite X Marvel: Nulová válka láká trailerem

Očekávaná série Fortnite X Marvel: Nulová válka dorazí k nám až začátkem června, ale to autorům nebrání vypustit nový trailer, který nám ukáže, jakým směrem se bude tato limitovaná série ubírat.

Komiks Batman: Dvojník si odbyl celosvětovou i českou premiéru

Batman: Dvojník vycházející pod DC Black Labelem vyšel v kompletní sbírce nejen v zahraničí ale i u nás s českým překladem. Jak si povede mladý Batman a zastaví řádění svého dvojníka?

Hororový komiks Chlad vám pocuchá nervy i žaludek

Nakladatelství Comics Centrum odhalilo překvapení pro druhé pololetí roku 2021. Tentokrát se zábavy dočkají milovníci hororu. Komiks Chlad čtenáře zavede na výpravu do temných míst lidské mysli.

Detektivní příběh z podmořské stanice, komiks Dept. H míří na televizní obrazovky

Podmořská detektivní komiksová série Dept. H se dočká filmové adaptace od Netflixu. Na snímku pracuje režisérka Alice Waddington, scenárista T.S. Nowlin a společnost Dark Horse Entertainment.

Komiks ze světa World of Warcraft je velmi zdařilou záležitostí

Po dlouhých letech a bojů s Blizzardem konečně i u nás mají vydavatelé možnost představovat nám knižní a komiksová díla spojená s touto videoherní značkou. Jak dopadl komiks o Worgenech?

Hororový komiks Bůh krys od Richarda Corbena vyjde brzy v Česku

Hororový komiks Bůh krys od kultovního komiksového tvůrce Richarda Corbena vyjde již brzy v Česku. České vydání od Arga bude obsahovat všech pět sešitů. Fanoušci si budou moci vybrat ze dvou obálek.

Danny DeVito připravuje komiks pro vydavatelství DC

Danny DeVito, Tučňák z filmové série Batman od Tima Burtona, pracuje na scénáři pro první sešit nové komiksové série Gotham Villains Anniversary Giant. Ta se zaměří na známé padouchy z DC univerza.

Komiks Echolands představuje šílený mashup různých popkulturních žánrů

Deset let tvorby, mashup různých žánrů, nádherná kresba, horizontální formát a rychlý styl vyprávění. Těmito slovy by se dala popsat nová komiksová série Echolands od veteránů komiksové scény.

Nanits Chronicles - Nejlepší český žánrový komiks

Český komiksový projekt Nanits Chronicles se po ukončení digitální aplikace NANITS ukazuje i v tištěné podobě. Dokáže se tento první západně laděný český sci-fi komiks vyrovnat i světovým konkurentům?

DC Animated Universe rozšiřuje další komiks

Justice League: Infinity je komiks navazující na populární animovaný seriál Justice League: Unlimited. Jedná se tak o další komiks, který patří do světa Animated Universe.

Humorný komiks Velký vezír Iznougud od scénáristy kultovního Asterixe vyjde v Česku

Komiksový svazek Velký vezír Iznougud od Reného Goscinnyho vyjde po 55 letech v Česku. Dílo vydává nakladatelství CREW jako součást edice Mistrovská díla evropského komiksu ve dvou variantách vazby.

Nakladatelství Argo vydalo komiks zpracovávající operaci Anthropoid

Komiks s názvem Anthropoid aneb zabili jsme Heydricha sleduje příběh statečných parašutistů od seskoku až po smutný konec. Mezi nejvýznamnější části patří atentát a konečný souboj v prostorách chrámu.

Proti přírodě: Probuzení, tajemný dystopický komiks, který klame vzhledem

Nakladatelství CREW konečně vydalo první svazek lehce erotického dystopického románu Proti přírodě s podtitulem Probuzení. Jedná se o titul patřící do červené knihovny nebo o drsnou dystopii?

Komiks Wonder Woman: Mrtvá Země představuje postapokalyptický příběh pro dospělé

Na konci března/marce vyjde v Česku další dospělý superhrdinský komiks od DC Black Label. Tím bude svazek minisérie Wonder Woman: Mrtvá Země, jehož české vydání připravuje nakladatelství CREW.

Netflix získal filmová a seriálová práva na komiks BRZRKR

Komiks BRZRKR, který vznikl ve spolupráci s Keanu Reevesem, se objeví i na televizních obrazovkách. Gigant Netflix připravuje nejen live-action film, ale taktéž anime seriál s Reevesem v hlavní roli.

Marvel přináší nový komiks ze světa Vetřelce

Marvel přichází s novým komiksem ze světa kultovního Vetřelce. Série s jednoduchým názvem Alien se bude věnovat Gabrielu Cruzovi, který společně s androidem Bishopem pátrá po ztraceném synovi.

Čeští fanoušci Jodorowského dostanou nový sci-fi komiks

Jodorowsky přichází na český komiksový trh s grafickým románem Showman Killer. V něm se čtenáři vžijí do role nájemného vraha bez srdce a emocí, kterého nezajímá nic jiného než velké množství peněz.

Komiks Batman: The Adventures Continue chystá druhou sérii

Digitální komiks Batman: The Adventures Continue navazuje na animovaný seriál z devadesátých let a pokračuje již druhou sezonou. V té se objeví starodávná organizace Soví Tribunál.

Komiks Negalyod je spojením Dinotopie a Šíleného Maxe

Po celkem krátké době se lidé z nakladatelství Argo pochlubili dalším titulem, který by měl nejspíše v Česku vyjít během roku 2021. Tentokrát se čtenáři podívají do postapo světa komiksu Negalyod.

Komiks Potápěč vypráví rodinné drama s prvky mysteriózna

Během letošního března/marce se v českých knihkupectvích objeví komiks Potápěč od Jeffa Lemirea. Jedná se o rodinné drama s prvky mysteriózna ve stylu seriálů Zóna soumraku či Městečko Twin Peaks.

Komiks Star Wars: The High Republic Adventures se ukazuje na prvních obrázcích

Během tohoto týdne se na světlo světa podívá nová komiksová série z období The High Republic s podtitulem Adventures. Hlavními hrdiny budou padawané, kteří budou řešit konflikt na planetě Trymant IV.

Lovecraftovský komiks Neonomicon se brzy objeví v prodeji

Letošní vydavatelskou štaci začíná i komiksová odnož nakladatelství Argo s názvem Argomiks. Během nejbližších dní by měl vyjít lovecraftovský komiks Neonomicon od Alana Moorea.

Bubeník System of a Down vydává vlastní sci-fi komiks

John Dolmayan chystá sci-fi komiks Ascencia. Na první část již vybral peníze na Kickstarteru.

Silver Surfer: Podobenství, legendární komiks od Stana Leeho a Moebia

Mezi nejvýznamnější komiksy, které nakladatelství CREW do konce roku vydá, patří i legendární komiksový svazek Silver Surfer: Podobenství. Ten v roce 1988 vytvořili autoři Stan Lee a Moebius.

Nejambicióznější detektivní komiks The Fade Out vyšel v Česku

Během tohoto týdne vydalo české nakladatelství BB art luxusní svazek detektivní komiksové série The Fade Out (Zatmívačka) od Eda Brubakera a Seana Phillipse. Svazek obsahuje i bonusové materiály.

Kontroverzní komiks Krásná temnota ukazuje zlo v té nejroztomilejší podobě

Kontroverzní francouzský komiks Krásná temnota míří po odkladu do českých obchodů. Hlavními postavami jsou na první pohled roztomilé bytosti, které žijí v těle mrtvé holčičky.

DC Superhrdinky - Léto na Olympu je novým komiksem pro děti od sedmi let

Nakladatelství CREW tento týden vydalo nový komiks z edice Můj první komiks pro čtenáře od sedmi let. Jedná se o grafický román s názvem DC Superhrdinky - Léto na Olympu.

Alternativní komiks Superman: Red Son se dočkal dotisku

Český svazek alternativní komiksové série Superman: Red Son se po osmi letech konečně dočkal dotisku. K dispozici je v pevných deskách za necelých 500 korun. Vydavatelem je opět nakladatelství BB art.

Francouzský kyberpunkový komiks Alt-Life vyšel konečně v Česku

Po dlouhých odkladech vydalo nakladatelství Argo velmi očekávaný kyberpunkový francouzský komiks Alt-Life. Ten vyniká svou myšlenkou, zpracováním a erotikou.

Komiks Dark Nights: Death Metal sa pripomína oficiálnym soundtrackom

Komiksový crossover Dark Nights: Death Metal začal vychádzať už pred niekoľkými mesiacmi. Pripomína sa ukážkou oficiálneho soundtracku. Death metalového, ako inak.

Komiks BRZRKR vytvořený ve spolupráci s Keanu Reevesem na Kickstarteru

Boom! Studios se rozhodlo vydat novou komiksou sérii BRZRKR i ve formě komiksových svazků. Na Kickstarteru si je právě teď můžete předobjednat. Na svou odměnu si ale chvilku počkáte.

Starý evropský komiks s nádhernou uměleckou malbou

Žoldnéř je starou komiksovou sérií z roku 1980, která vyniká ručně dělanou malbou olejovými barvami. Nakladatelství CREW bude brzy vydávat čtvrtý díl s podtitulem Oběť.

Marvel vo videu predstavil detektívny komiks X-Factor

Včera sme mohli na oficiálnom kanáli Marvelu zastihnúť video, v ktorom autorka Leah Williams spolu s Annalise Bissa a Jordanom D. Whiteom rozoberali novú sériu komiksov X-Factor.

Nový komiks Dune: House Atreides od Boom! Studios na prvých obrázkoch

S blížiacou sa premiérou filmu Duna od Denisa Villeneuvea sa o toto legendárne dielo zvýšil záujem. Príležitosť zacítil aj syn Franka Herberta, ktorý popri novej knižnej trilógií chystá aj komiks.

Humorný slovenský komiks Zóna konečně vychází v češtině

Slovenský dramaturg Daniel Majling v roce 2018 vydal humorný komiks Zóna. Ten v této době vychází pod taktovkou nakladatelství Labyrint i v Česku s českým překladem.

Znepokojivý komiks Killnowski v crowdfundingové kampani na Kickstarteru

Malé komiksové vydavatelství Killer Comics spustilo na Kickstarteru crowdfundingovou kampaň, ve které vybírají peníze na vydání krátkého hororového komiksu Killnowski.

Argomiks připravuje k 70. výročí popravy Milady Horákové stejnojmenný komiks

V červnu/júni tohoto roku můžeme očekávat životopisný komiks Milada Horáková, který bude vydán k 70. výročí popravy. Na projekt přispělo i Ministerstvo kultury České republiky.

„NEZASPI!“ nový hororový komiks sleduje poruchy spánku

Na kickstarteri sa občas objavia vcelku zaujímavé projekty. Jedným z nich je aj hororová komiksová série Stay Awake, ktorá sa zameriava na poruchy spánku.

Deadpool v dětském těle, to je komiks Nesnáším Pohádkov

Gerda je milá malá holčička. Tedy byla, než uvízla v pohádkovém světě na 27 let. Teď je z ní dospělá žena v těle dítěte, které nesnáší celý pohádkový svět, nadává jak dlaždič a mlátí všechno kolem.

Puberťačka Francine ukáže své mysteriózní schopnosti v komiksu Šestka

Po lehce nadprůměrném prvním komiksu Stranger Things: Druhá strana, který rozšiřoval děj první sezóny seriálu, přichází druhý komiks s podtitulem Šestka.

Nový komiks Magic the Gathering: Chandra

Každý určitě zná legendární karetní hru Magic the Gathering, která se dá hrát nejenom s reálnými kartami, ale také ve formě karetních videoher. Z tohoto světa právě vyšel komiks s podtitulem Chandra.

Komiks Jack Wolfgang konečně zamířil i do našich knihkupectví

Komiksových dobrodružství netradičního tajného agenta jsme se po delší době konečně dočkali i v českém překladu. Tak si budeme moci naplno užít napínavého pátrání zvířecího špiona.

Satirická skupina Tenacious D chystá komiks

Tenacious D, komediálna rocková skupina Jacka Blacka a Kylea Gassa, má zopár zárezov v dejinách béčkovej kinematografie. Teraz sa dvojica pustila do komiksu s názvom Post-Apocalypto.

Black Widow dostane vlastný prequel komiks

Natasha Romanoff, alias Black Widow patrí medzi najzaujímavejšie postavy Avangers. Až teraz sa však dočkáme samostatného filmu okolo tejto postavy a k nemu vychádza aj prequel komiks.

Slovenský komiks svetového formátu Všetky tie svety konečne po slovensky

Autorské duo Juraj Čorba a Dávid Marcin vytvorilo komiks z blízkej budúcnosti, ktorý rieši problematiku moderných technológií a ich vplyv na svet.

Mandalorian ako klasický komiks? Na internete sa objavili obálky

Internetový užívateľ a umelec známy pod prezývkou dvglzv má intsgram plný klasických komiksových obálok inšpirovaných modernými seriálmi. Najnovšie takto spracoval seriál Mandalorian.

Lovercraftovský komiks Providence sa konečne prebúdza v komplexnom českom vydaní

České vydavatešstvo Argo sa v poslenom čase rozbehlo na plné obrátky a vydáva komiks za komiksom. Najnovšie je to omnibus Providence, Lovercraftovský komiks z pera Alana Moora.

Drsný westernový komiks Bouncer vychádza po česky v kompletnom omnibuse

České vydavateľstvo Argo oznámilo vydanie drsného westernového komiksu Bouncer. Vo svete známa komiksová séria sa tak dostáva k českému čitateľovi v pevnej omnibusovej väzbe.

Vychádza Mera, prvý komiks z novej YA série DC superhrdinov

Čo robili superhrdinovia pred tým, než boli super a hrdinovia? Nová séria komiksov sa pozrie práve na to.

Minecraft komiks: Druhá kniha příběhů

Sfé R. Monster
2020

Denník Anny Frankovej: komiks

Ari Folman