Komiks Fortnite X Marvel: Nulová válka láká trailerem

Očekávaná série Fortnite X Marvel: Nulová válka dorazí k nám až začátkem června, ale to autorům nebrání vypustit nový trailer, který nám ukáže, jakým směrem se bude tato limitovaná série ubírat.

Komiks Batman: Dvojník si odbyl celosvětovou i českou premiéru

Batman: Dvojník vycházející pod DC Black Labelem vyšel v kompletní sbírce nejen v zahraničí ale i u nás s českým překladem. Jak si povede mladý Batman a zastaví řádění svého dvojníka?

Hororový komiks Chlad vám pocuchá nervy i žaludek

Nakladatelství Comics Centrum odhalilo překvapení pro druhé pololetí roku 2021. Tentokrát se zábavy dočkají milovníci hororu. Komiks Chlad čtenáře zavede na výpravu do temných míst lidské mysli.

Detektivní příběh z podmořské stanice, komiks Dept. H míří na televizní obrazovky

Podmořská detektivní komiksová série Dept. H se dočká filmové adaptace od Netflixu. Na snímku pracuje režisérka Alice Waddington, scenárista T.S. Nowlin a společnost Dark Horse Entertainment.

Komiks ze světa World of Warcraft je velmi zdařilou záležitostí

Po dlouhých letech a bojů s Blizzardem konečně i u nás mají vydavatelé možnost představovat nám knižní a komiksová díla spojená s touto videoherní značkou. Jak dopadl komiks o Worgenech?

Hororový komiks Bůh krys od Richarda Corbena vyjde brzy v Česku

Hororový komiks Bůh krys od kultovního komiksového tvůrce Richarda Corbena vyjde již brzy v Česku. České vydání od Arga bude obsahovat všech pět sešitů. Fanoušci si budou moci vybrat ze dvou obálek.

Danny DeVito připravuje komiks pro vydavatelství DC

Danny DeVito, Tučňák z filmové série Batman od Tima Burtona, pracuje na scénáři pro první sešit nové komiksové série Gotham Villains Anniversary Giant. Ta se zaměří na známé padouchy z DC univerza.

Komiks Echolands představuje šílený mashup různých popkulturních žánrů

Deset let tvorby, mashup různých žánrů, nádherná kresba, horizontální formát a rychlý styl vyprávění. Těmito slovy by se dala popsat nová komiksová série Echolands od veteránů komiksové scény.

Nanits Chronicles - Nejlepší český žánrový komiks

Český komiksový projekt Nanits Chronicles se po ukončení digitální aplikace NANITS ukazuje i v tištěné podobě. Dokáže se tento první západně laděný český sci-fi komiks vyrovnat i světovým konkurentům?

DC Animated Universe rozšiřuje další komiks

Justice League: Infinity je komiks navazující na populární animovaný seriál Justice League: Unlimited. Jedná se tak o další komiks, který patří do světa Animated Universe.

Humorný komiks Velký vezír Iznougud od scénáristy kultovního Asterixe vyjde v Česku

Komiksový svazek Velký vezír Iznougud od Reného Goscinnyho vyjde po 55 letech v Česku. Dílo vydává nakladatelství CREW jako součást edice Mistrovská díla evropského komiksu ve dvou variantách vazby.

Nakladatelství Argo vydalo komiks zpracovávající operaci Anthropoid

Komiks s názvem Anthropoid aneb zabili jsme Heydricha sleduje příběh statečných parašutistů od seskoku až po smutný konec. Mezi nejvýznamnější části patří atentát a konečný souboj v prostorách chrámu.

Proti přírodě: Probuzení, tajemný dystopický komiks, který klame vzhledem

Nakladatelství CREW konečně vydalo první svazek lehce erotického dystopického románu Proti přírodě s podtitulem Probuzení. Jedná se o titul patřící do červené knihovny nebo o drsnou dystopii?

Komiks Wonder Woman: Mrtvá Země představuje postapokalyptický příběh pro dospělé

Na konci března/marce vyjde v Česku další dospělý superhrdinský komiks od DC Black Label. Tím bude svazek minisérie Wonder Woman: Mrtvá Země, jehož české vydání připravuje nakladatelství CREW.

Netflix získal filmová a seriálová práva na komiks BRZRKR

Komiks BRZRKR, který vznikl ve spolupráci s Keanu Reevesem, se objeví i na televizních obrazovkách. Gigant Netflix připravuje nejen live-action film, ale taktéž anime seriál s Reevesem v hlavní roli.

Marvel přináší nový komiks ze světa Vetřelce

Marvel přichází s novým komiksem ze světa kultovního Vetřelce. Série s jednoduchým názvem Alien se bude věnovat Gabrielu Cruzovi, který společně s androidem Bishopem pátrá po ztraceném synovi.

Čeští fanoušci Jodorowského dostanou nový sci-fi komiks

Jodorowsky přichází na český komiksový trh s grafickým románem Showman Killer. V něm se čtenáři vžijí do role nájemného vraha bez srdce a emocí, kterého nezajímá nic jiného než velké množství peněz.

Komiks Batman: The Adventures Continue chystá druhou sérii

Digitální komiks Batman: The Adventures Continue navazuje na animovaný seriál z devadesátých let a pokračuje již druhou sezonou. V té se objeví starodávná organizace Soví Tribunál.

Komiks Negalyod je spojením Dinotopie a Šíleného Maxe

Po celkem krátké době se lidé z nakladatelství Argo pochlubili dalším titulem, který by měl nejspíše v Česku vyjít během roku 2021. Tentokrát se čtenáři podívají do postapo světa komiksu Negalyod.

Komiks Potápěč vypráví rodinné drama s prvky mysteriózna

Během letošního března/marce se v českých knihkupectvích objeví komiks Potápěč od Jeffa Lemirea. Jedná se o rodinné drama s prvky mysteriózna ve stylu seriálů Zóna soumraku či Městečko Twin Peaks.

Komiks Star Wars: The High Republic Adventures se ukazuje na prvních obrázcích

Během tohoto týdne se na světlo světa podívá nová komiksová série z období The High Republic s podtitulem Adventures. Hlavními hrdiny budou padawané, kteří budou řešit konflikt na planetě Trymant IV.

Lovecraftovský komiks Neonomicon se brzy objeví v prodeji

Letošní vydavatelskou štaci začíná i komiksová odnož nakladatelství Argo s názvem Argomiks. Během nejbližších dní by měl vyjít lovecraftovský komiks Neonomicon od Alana Moorea.

Bubeník System of a Down vydává vlastní sci-fi komiks

John Dolmayan chystá sci-fi komiks Ascencia. Na první část již vybral peníze na Kickstarteru.

Silver Surfer: Podobenství, legendární komiks od Stana Leeho a Moebia

Mezi nejvýznamnější komiksy, které nakladatelství CREW do konce roku vydá, patří i legendární komiksový svazek Silver Surfer: Podobenství. Ten v roce 1988 vytvořili autoři Stan Lee a Moebius.

Nejambicióznější detektivní komiks The Fade Out vyšel v Česku

Během tohoto týdne vydalo české nakladatelství BB art luxusní svazek detektivní komiksové série The Fade Out (Zatmívačka) od Eda Brubakera a Seana Phillipse. Svazek obsahuje i bonusové materiály.

Kontroverzní komiks Krásná temnota ukazuje zlo v té nejroztomilejší podobě

Kontroverzní francouzský komiks Krásná temnota míří po odkladu do českých obchodů. Hlavními postavami jsou na první pohled roztomilé bytosti, které žijí v těle mrtvé holčičky.

DC Superhrdinky - Léto na Olympu je novým komiksem pro děti od sedmi let

Nakladatelství CREW tento týden vydalo nový komiks z edice Můj první komiks pro čtenáře od sedmi let. Jedná se o grafický román s názvem DC Superhrdinky - Léto na Olympu.

Alternativní komiks Superman: Red Son se dočkal dotisku

Český svazek alternativní komiksové série Superman: Red Son se po osmi letech konečně dočkal dotisku. K dispozici je v pevných deskách za necelých 500 korun. Vydavatelem je opět nakladatelství BB art.

Francouzský kyberpunkový komiks Alt-Life vyšel konečně v Česku

Po dlouhých odkladech vydalo nakladatelství Argo velmi očekávaný kyberpunkový francouzský komiks Alt-Life. Ten vyniká svou myšlenkou, zpracováním a erotikou.

Komiks Dark Nights: Death Metal sa pripomína oficiálnym soundtrackom

Komiksový crossover Dark Nights: Death Metal začal vychádzať už pred niekoľkými mesiacmi. Pripomína sa ukážkou oficiálneho soundtracku. Death metalového, ako inak.

Komiks BRZRKR vytvořený ve spolupráci s Keanu Reevesem na Kickstarteru

Boom! Studios se rozhodlo vydat novou komiksou sérii BRZRKR i ve formě komiksových svazků. Na Kickstarteru si je právě teď můžete předobjednat. Na svou odměnu si ale chvilku počkáte.

Starý evropský komiks s nádhernou uměleckou malbou

Žoldnéř je starou komiksovou sérií z roku 1980, která vyniká ručně dělanou malbou olejovými barvami. Nakladatelství CREW bude brzy vydávat čtvrtý díl s podtitulem Oběť.

Marvel vo videu predstavil detektívny komiks X-Factor

Včera sme mohli na oficiálnom kanáli Marvelu zastihnúť video, v ktorom autorka Leah Williams spolu s Annalise Bissa a Jordanom D. Whiteom rozoberali novú sériu komiksov X-Factor.

Nový komiks Dune: House Atreides od Boom! Studios na prvých obrázkoch

S blížiacou sa premiérou filmu Duna od Denisa Villeneuvea sa o toto legendárne dielo zvýšil záujem. Príležitosť zacítil aj syn Franka Herberta, ktorý popri novej knižnej trilógií chystá aj komiks.

Biografický komiks Hawking nás provede celým životem jedinečného fyzika Stephena Hawkinga

Odborné nakladatelství Grada připravuje vydání biografického komiksu Hawking. Ten nás seznámí s životními osudy již zesnulého legendárního fyzika Stephena Hawkinga.

Humorný slovenský komiks Zóna konečně vychází v češtině

Slovenský dramaturg Daniel Majling v roce 2018 vydal humorný komiks Zóna. Ten v této době vychází pod taktovkou nakladatelství Labyrint i v Česku s českým překladem.

Znepokojivý komiks Killnowski v crowdfundingové kampani na Kickstarteru

Malé komiksové vydavatelství Killer Comics spustilo na Kickstarteru crowdfundingovou kampaň, ve které vybírají peníze na vydání krátkého hororového komiksu Killnowski.

Argomiks připravuje k 70. výročí popravy Milady Horákové stejnojmenný komiks

V červnu/júni tohoto roku můžeme očekávat životopisný komiks Milada Horáková, který bude vydán k 70. výročí popravy. Na projekt přispělo i Ministerstvo kultury České republiky.

„NEZASPI!“ nový hororový komiks sleduje poruchy spánku

Na kickstarteri sa občas objavia vcelku zaujímavé projekty. Jedným z nich je aj hororová komiksová série Stay Awake, ktorá sa zameriava na poruchy spánku.

Deadpool v dětském těle, to je komiks Nesnáším Pohádkov

Gerda je milá malá holčička. Tedy byla, než uvízla v pohádkovém světě na 27 let. Teď je z ní dospělá žena v těle dítěte, které nesnáší celý pohádkový svět, nadává jak dlaždič a mlátí všechno kolem.

Puberťačka Francine ukáže své mysteriózní schopnosti v komiksu Šestka

Po lehce nadprůměrném prvním komiksu Stranger Things: Druhá strana, který rozšiřoval děj první sezóny seriálu, přichází druhý komiks s podtitulem Šestka.

Nový komiks Magic the Gathering: Chandra

Každý určitě zná legendární karetní hru Magic the Gathering, která se dá hrát nejenom s reálnými kartami, ale také ve formě karetních videoher. Z tohoto světa právě vyšel komiks s podtitulem Chandra.

Komiks Jack Wolfgang konečně zamířil i do našich knihkupectví

Komiksových dobrodružství netradičního tajného agenta jsme se po delší době konečně dočkali i v českém překladu. Tak si budeme moci naplno užít napínavého pátrání zvířecího špiona.

Satirická skupina Tenacious D chystá komiks

Tenacious D, komediálna rocková skupina Jacka Blacka a Kylea Gassa, má zopár zárezov v dejinách béčkovej kinematografie. Teraz sa dvojica pustila do komiksu s názvom Post-Apocalypto.

Black Widow dostane vlastný prequel komiks

Natasha Romanoff, alias Black Widow patrí medzi najzaujímavejšie postavy Avangers. Až teraz sa však dočkáme samostatného filmu okolo tejto postavy a k nemu vychádza aj prequel komiks.

Slovenský komiks svetového formátu Všetky tie svety konečne po slovensky

Autorské duo Juraj Čorba a Dávid Marcin vytvorilo komiks z blízkej budúcnosti, ktorý rieši problematiku moderných technológií a ich vplyv na svet.

Marvel pripravuje komiks o škole čarov a kúziel Doctora Strangea

Ako by vyzeral taký Harry Potter vo svete Marvelu? Možno ako Emily Bright, dievča používajúce mágiu od narodenia, ktoré študuje na magickej akadémií Doctora Strangea.

Mandalorian ako klasický komiks? Na internete sa objavili obálky

Internetový užívateľ a umelec známy pod prezývkou dvglzv má intsgram plný klasických komiksových obálok inšpirovaných modernými seriálmi. Najnovšie takto spracoval seriál Mandalorian.

Lovercraftovský komiks Providence sa konečne prebúdza v komplexnom českom vydaní

České vydavatešstvo Argo sa v poslenom čase rozbehlo na plné obrátky a vydáva komiks za komiksom. Najnovšie je to omnibus Providence, Lovercraftovský komiks z pera Alana Moora.

Drsný westernový komiks Bouncer vychádza po česky v kompletnom omnibuse

České vydavateľstvo Argo oznámilo vydanie drsného westernového komiksu Bouncer. Vo svete známa komiksová séria sa tak dostáva k českému čitateľovi v pevnej omnibusovej väzbe.

Vychádza Mera, prvý komiks z novej YA série DC superhrdinov

Čo robili superhrdinovia pred tým, než boli super a hrdinovia? Nová séria komiksov sa pozrie práve na to.

Minecraft komiks: Druhá kniha příběhů

Sfé R. Monster
2020

Denník Anny Frankovej: komiks

Ari Folman