TOP
Každý pátekList toho nejlepšího z filmů a seriálů! Na každou epizodu pro vás vybíráme pět nejzajímavějších historek, pověr, mýtů, titulů či kuriozit. Řadíme je do vtipného formátu, ať už podle preferencí redakce, tak i samotných diváků.
The Boys: 8 rozdílú mezi komiksem a seriálem
"The Boys" vychází ze stejnojmenné komiksové série Gartha Ennise a Daricka Robertsona, přičemž představuje svět, v němž jsou superhrdinové skuteční. Tudíž je s nimi nakládáno jako se vším možným, od vojáků přes filmové hvězdy až po marketingový produkt . Ovšem aniž by to široká veřejnost věděla, jsou tito nadlidi egomaniakální, bezohlední, chamtivý a psychotičtí, stejně jako zločinci, které dostávají za mříže. Proto přichází na scénu Banda neboli Boys, jejichž úkolem je držet superhrdiny na uzdě. Na základě komiksových premis si seriál vybudoval vlastní jedinečný příběh a i když si zachovává komiksový krvavý smysl pro humor i satiru, vyřadil několik dějových linií, přepracoval mnoho postav a vytvořil některé nové. My se dneska podíváme na několik takových rozdílů.
(Jo a budou spoilery, tak pozor!)
VŠICHNI UŽÍVAJÍ SLOUČENINU V
V obou verzích je chemická sloučenina V vysvětlena jako vzorec, který superhrdinům dodává jejich sílu. V seriálu si společnost Vought International vybírá, kdo ho dostane a stane se nadčlověkem. Kromě Kimiko (Karen Fukuhara) nemají Billy Butcher (Karl Urban) a jeho banda žádné superschopnosti. Jsou sice zkušení v partizánském boji a zacházení se zbraněmi, ale ve férové bitce tělo na tělo nemají proti superhrdinům velkou šanci.
Nicméně ve třetí sérii Butcher a Hughie (Jack Quaid) užívají malé dávky derivátu sloučeniny V, které jim dávají dočasné schopnosti, i když se smrtícími účinky. V komiksu se modifikované verze sloučeniny V často prodávají na černém trhu a dokážou obyčejným lidem přechodně poskytnout mimořádnou sílu a odolnost. V příbězích, které seriál inspirovaly, má droga opačný efekt. Místo toho aby své uživatele pomalu zabíjela, život prodlužuje.
BLACK NOIR BYL KLONEM HOMELANDERA
Němý zabiják v černém je od svého prvního vystoupení na obrazovce doslova zahalený tajemstvím. Identita rychlého a smrtícího Black Noir (Nathan Mitchell) byla v seriálu i předloze zprvu velkou záhadou. Postupem času komiks odhalil, že je vlastně klonem Homelandera, takže je i stejně mocný, ale o dost více vyšinutý a krvežíznivý. Pro Vought byl záložním plánem v případě, že by Homelander (Antony Starr) zběhl a proto si nikdy nesundává masku, jelikož má jeho tvář. Fanoušci komiksu možná krátce doufali, že seriál tuhle dějovou linku zopakuje, ale došlo k zásadní změně.
Ukázalo se, že Black Noir je vlastně Earving, bývalý člen superhrdinského týmu Payback. K jeho velké nelibosti ho společnost Vought donutila kvůli rase zakrýt svůj obličej, aby byl lépe prodejný. On a ostatní členové týmu však byli vystaveni kariérní sabotáži a týrání ze strany vůdce Soldier Boye (Jensen Ackles). Během jedné mise tak mezi nimi dojde k fyzickému střetu a Noir končí strašlivě znetvořený, takže jeho mentální věk odpovídá sedmiletému dítěti. Toto poškození mozku také způsobilo, že zažívá neustálé bludy o kreslených postavičkách, které vidí jako své nejlepší přátele.
PŘIJETÍ STARLIGHT DO TÝMU BYLI MNOHEM HORŠÍ
Jistě si někteří pamatujeme přivítání Starlight (Erin Moriarty) v Sedmičce, při kterém The Deep (Chace Crawford) - parodická verze Aquamana z DC Justice League -„pomohl” Starlight k tomu, aby zapadla do týmu. Bohužel tím nejprasáčtějším způsobem. V komiksu se ale nic takového ze strany Deepa nestalo. On i chtěl, ale nakonec k tomu z jeho strany nedošlo. Bohužel pro Starlight, aktéři jejího tohohle činu v komiksech byli Homelander, Black Noir a A-Train. Najednou.
To mělo velký dopad na vývoj komiksové Starlight a změnilo její pohled na superhrdiny. To ale neznamená, že ji Deep později v komiksech neobtěžoval. Deep celkově v komiksech nevyčnívá tak jako v seriálu a jedná se o spíše vedlejší postavu, v podstatě potápěče, který komunikuje s rybami. V Sedmičce zastává spíše funkci mediální tváře, podobně jako A-Train (Jessie Usher) v seriálu.
STORMFRONT JE V KOMIKSU MUŽSKÁ POSTAVA
Ve 2. sérii seriálu se představila postava jménem Stormfront, kterou ztvárnila Aya Cash. Po té co se připojila k Sedmičce byla krátce rivalkou Homelandera, než se z nich stali milenci. Vzhledem k tomu, že je Stormfront nacistka, je extrémně rasistická, což ji často vede k neuvěřitelně špatným rozhodnutím, jen aby uspokojila své bigotní xenofobní smýšlení. Naneštěstí je společností Vought najatá i pro svou schopnost burcovat veřejnost.
Její původ a schopnosti v komiksech jsou vesměs stejné, ale tím podobnost končí. V předloze je Stormfront, mužská postava, prezentována pouze jako padouch týdne. Její nacistická loajalita byla pro tvůrce seriálu zjevně ideálním výchozím bodem pro přidání nového mnohem výraznějšího zlořáda. Vztah s Homelenderem a celkový osud postavy se změnil také, přičemž v komiksu se Stormfront romanticky zajímá o Queen Maeve a zemře, když ho Banda umlátí baseballovými pálkami.
VICTORIA NEUMAN JE ROVNĚŽ V KOMIKSECH MUŽ.
Charismatická a inteligentní kongresmanka je v komiksech rovněž vyobrazena jako muž – Victor K. Neuman. Ve všech ohledech je ženská verze (Claudia Doumit) zajímavější a mocnější. V komiksech je totiž Victor loutkou společnosti Vought a je důkazem, jak společnost dokáže svou hnilobu zapustit úplně všude, a to včetně politiky a Bílého domu. Victor postrádá inteligenci, vlastní úsudek a v především nemá žádné schopnosti. Přesný opak seriálové verze, která bojuje proti Voughtu, a díky svému postavení a schopnostem naopak manipuluje se všemi, kteří jí chtějí zkřížit cestu.
QUEEN MAEVE SE V SERIÁLU DOČKÁ ŠŤASTNÉHO KONCE
Komiksová verze Queen Maeve (Dominique McElligott) je 90 % času opilá a až ke konci najde své svědomí, přičemž se rozhodne vzepřít Homelanderovi i jeho krutým způsobům. Nicméně její snaha stát se lepším člověkem se moc nepovede, jelikož se maniakálnímu superhrdinovi sice postaví, ale hned je brutálně zabita, aniž by dostala šanci se bránit. V seriálu je mnohem víc pohromadě, možná proto, že má svou přítelkyni, za kterou chce bojovat.
Přečtěte si také: Pátá řada seriálu The Boys se už natáčí, tvůrce odhalil název první epizody
Její osud se zlepší a hraje mnohem důležitější roli než v komiksu. Nejenže se Homelanderovi postaví na odpor tváří v tvář a přijde při tom o oko, ale také sejme Soldier Boye. Po souboji údajně zemře, no ukáže se, že je stále na živu, ale bez superschopností. Maeve nakonec využije své "smrti" k tomu, aby začala nový život s přítelkyní Elenou.
BECCA A RYAN V KOMIKSECH V PODSTATĚ NEJSOU
Velkým rozdílem je i způsob příběhového zasazení Butcherovy manželky a jejího syna Ryana. Přičemž smrt Beccy (Shantel VanSanten), stejně jako v seriálu, je hlavním spouštěčem Billyho nenávisti a následného sestavení týmu The Boys. V komiksech má ale Becca smůlu, protože zde není žádná zápletka, která by ji odhalovala živou. Prostě byla mrtvá hned po porodu super-dítěte, které ji v podstatě roztrhalo. Samotný Ryan (Cameron Crovetti) se v komiksech taky nějak neobjevuje; ten rovněž umírá hned po porodu. Což je hlavní rozdíl od seriálu, který na této postavě staví a Ryan dává naděje jak Billymu, tak Homelanderovi. V posledních sériích je Ryan Butcher jednou z klíčových postav.
POSTAVY Z GEN V HRAJÍ VĚTŠÍ ROLI
Seriálový spin-off zaměřený na studenty Godolkinovy Univerzitní Školy Potírání Zločinu se odehrával mezi třetí a čtvrtou sérií The Boys. Postavy a hlavně dějová linie bude v budoucích epizodách hrát větší roli než v komiksech. Většina postav totiž vychází z menšího vedlejšího příběhu We Gotta Go Now, která je zaměřená na propojení několika menších superhrdinských týmů pod vedením Johna Godolkina. Jenže v seriálu jsou osudy postav více napojeny na hlavní dějovou linii, hlavně pokud jde o výzkum viru, který by potenciálně mohl vyzabíjet všechny superhrdiny.