Filmová adaptace povídky od Haruki Murakamiho bude za Japonsko bojovat o Oscary

Působivé japonské drama o lásce a ztrátě se připojí k honu na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film. Snímek je filmovou adaptací povídky od známého autora Haruki Murakamiho.

Režisér prvních dvou filmů Harryho Pottera by rád natočil Prokleté dítě

Chris Columbus zrežíroval z kouzelnické série první dva díly, tedy Kámen mudrců a Tajemnou komnatu. A kdyby byla ta možnost, rád by natočil i rozporuplně přijímané Prokleté dítě.

Česká divadla by mohla jako první na světě představit kompletní muzikál Ray Bradbury‘s 2116

Poslední dílo Raye Bradburyho, muzikál 2116, by se mohl v kompletní formě poprvé na světě objevit u nás a v češtině. Vše závisí na úspěchu crowdfundingové kampaně na platformě Startovač.

Svatyně boha Korda a její ochránci

Thomericanova spanilá jízda skrz ledové hory pokračuje. Každý další krok do svatyně si však musí se svými přáteli vybojovat. Kam je ale až ochotný zajít, aby dosáhl svého?

Životopisný muzikál tick, tick...BOOM! promítne skutečnou cestu za slávou na Broadwayi

Netflix během podzimu pomocí muzikálu tick, tick...BOOM! připomene 25. výročí úmrtí Jonathana Larsona, jenž se stal fenoménem divadelního muzikálu.

Bádatelia z Karlovej univerzity učia robota písať divadelnú hru. Premiéra bude o rok

Na počet Karla Čapka, ktorý ako prvý napísal divadelnú hru o robotoch učia českí výskumníci písať divadelnú hru robota. Ak všetko dobre dopadne, premiéra hry bude začiatkom budúceho roka.

Skupina českých komikov natáča webseriál o korone

Koronavírusové opatrenia zasiahli okrem iných oblastí predovšetkým kultúrne inštitúcie, divadlá, galérie, múzeá a kiná. Skupina českých hercov teraz začala natáčať webseriál práve z tohto prostredia.

Muzikál o koronavíruse (áno, naozaj to existuje) hľadá finančnú podporu

Skupina amerických muzikálových hercov má kvôli koronavírusu prázdne divadlo. Čo urobia štyri komici v takomto náročnom období? Napíšu o tom muzikál. A natočia o tom film!