Vítejte u dalšího dílu Streamnovinek! Dneska nás bude děsit především Netflix, tedy tentokrát ne žádnými zprávami o tom, že plánuje zavést předplatné s reklamou, ale nějakými těmi duchy a démony, však to znáte. Apple TV+ nás zase zavede do viktoriánské Anglie, která má problém s hady, a na Amazonu doslova vykopou z hrobu skupinku kanadských komediantů. Tak se pohodlně usaďte, Streamnovinky začínají! 

NETFLIX

ELON MUSK: THE REAL LIFE IRON MAN

Sobota – 7. května 2022

Ano, jistá verze Iron Mana existuje i v reálném světě. Je jím Elon Musk, o kterém se v poslední době hodně mluví. Proč? Protože za celých 44 miliard kupuje Twitter. A pokud jste se o jeho raketovém vzestupu chtěli dozvědět něco bližšího, určitě dejte šanci dokumentárnímu snímku Elon musk: The Real Life Iron Man. Dozvíte se tak více o muži, který mění způsob, jakým přemýšlíme o cestovní technologii prostřednictvím elektromobilů. Stejně tak si posvítí i na několik revolučních nápadů o tom, jak bychom žili prostřednictvím umělé inteligence a kolonizace Marsu.

THE AMITYVILLE THEATER

Sobota – 7. května 2022

Znáte takové ty horory, kde jsou herecké výkony tak strašné, až začnete tvůrce podezírat z toho, že je ve skutečnosti tajně dělali jen tak ze srandy? Něco takového nás možná čeká ve filmu The Amityville Theater. Vypráví o skupince teenagerů, kteří uvíznou v jakémsi opuštěném a hrůzostrašném divadle. Později zjistí, že místní obyvatelé města kdysi uzavřeli pakt s ďábelskými sílami, kterou začnou dělat pěkný bordel, však to znáte. Děsivě to moc nevypadá, ale mohla by to být zábava v případě, že si to třeba pustíte s kamarády jen tak u piva. 

THE LAST HOUSE ON THE CEMETERY LANE

Sobota – 7. května 2022

U domech posedlými démony a zlými duchy ještě chvilku zůstaneme. Těšit se totiž můžete také na horůrek jménem The Last House On The Cemetery Lane, který bude vyprávět o scénáristovi jménem John Davies. Ten se přestěhuje do starého panského domu v odlehlé vesničce ve Walesu, kde si chce pročistit hlavu a od všeho si odpočinout. To má ale smůlu, protože v domě přebývá jakási zlovolná existence, která ho začne terorizovat. Holt život scénáristů je těžký a bídný, s tím se nedá nic dělat. 

THEATRE OF FEAR

Sobota – 7. května 2022

Od hrůzostrašných domů a divadel se přesuneme i na cirkusy, které jsou tak trochu děsivé i celkově. Film Theatre of Fear se zaměří na rodinu Moreauových, která cestuje po Velké Británii a pořádá podzemní varietní show pro dospělé publikum. Ale za oponou se děje něco daleko zlověstnějšího. Jaké z toho plyne ponaučení? Až zas nějaký kouzelník, případně showman, na určité veřejné akci prohlásí: ,,Potřebuju jednoho dobrovolníka,“ tak rychle zdrhejte.

GHOST IN THE SHELL SAC_20415: SUSTAINABLE WAR

Pondělí – 9. května 2022

Líbila se vám první série animovaného seriálu slavné série s podtitulem SAC_2045? Tak to pro vás máme skvělou zprávu, celá řada se totiž znovu zrodí jako celovečerní animák, který bude doplněný novými scénami a plně přebarveným odstupňováním všech záběrů. U kormidla celého projektu je tentokrát Michihito Fujii, režisér hraných filmů jako A Family a The Journalist, které se dočkaly několika nominací na cenu Japonské akademie. Tak snad je to v opravdu dobrých rukou.

ZPÁTKY DO PRÁCE - 6. série

Úterý - 10. května 2022

Pamatujete si ještě na Zoufalé manželky? Seriál Zpátky do práce je v podstatě taková kanadská varianta, akorát se zaměří na ženy, kterým končí jejich mateřská dovolená. A znáte to, kromě věčně ukřičených capartů a náročnosti v práci ještě řeší věci jako lásku, sex, hadry a život obecně. A i když jste mužského pohlaví a se vší pravděpodobností z vás pracující matka nikdy nebude, přesto byste si mohli sérii užít. Netflix nám tak nadělí poslední šestou řadu, která nedávno dojela v Kanadě.

OTEC NÁŠ

Středa – 11. května

Zkuste si představit, že podstoupíte test DNA předků a zjistíte, že muž, který vás vychoval a staral se o vás, celou dobu nebyl váš biologický otec. A ještě k tomu si zkuste představit, že byste po celém městě začali každý den nacházet nové a nové nevlastní sourozence, protože stále více lidí provádí podobné testy z pouhé zvědavosti. To je přesně to, co se stalo jedné skupině lidí, kteří byli všichni potomky stejného muže: doktora a specialisty na neplodnost Donalda Clinea. Na tento reálný případ si posvítí dokument Otec náš.

SAVAGE BEAUTY

Čtvrtek - 12. května 2022

Říká se, že pomsta chutná nejlépe za studena. Své o tom bude vědět i hlavní hrdinka seriálu Savage Beauty. Tato tajemná žena se rozhodne proniknout do velice vlivné a významné rodiny, jež vlastní světové kosmetické impérium. Za úspěchem rodiny ale stojí jisté temné tajemství. A možná právě to je důvodem, proč se hlavní hrdinka rozhodne rodině krutě pomstít. Tak doufejme, že taky zná citát: "Když se vydáš na cestu pomsty, musíš vykopat dva hroby."

MAVERIX

Čtvrtek - 12. května 2022

Držte si klobouky, protože se seriálem MaveriX to půjde hodně z kopce... Nebo možná do kopce, to se asi teprve uvidí. Každopádně se zaměří na šest mladých motokrosových jezdců, kteří to dají dohromady, aby mohli získat národní titul. Aby se ale člověk mohl stát šampionem, bude k tomu zapotřebí pořádná odvaha, strategie a vůle. Budou tohle všechno hrdinové seriálu mít? To se necháme překvapit.

SENIOR YEAR

Pátek - 13. května 2022

Zkuste si představit ten neuvěřitelný šok z toho, když se jednoho dne probudíte v nemocnici a zjistíte, že už vyšlo osm dílů Rychle a zběsile. Hrůza, že? Přesně to se totiž stane hlavní sedmnáctileté hrdince v komedii Senior Year. Ta totiž při jednom závažném úrazu ve škole upadne do kómatu, ve kterém stráví celých 20 let. V nemocnici se proto už probouzí jak dospělá ženská, které začíná táhnout na čtyřicet. To bude věru hodně bídná krize středního věku.

ADVOKÁT

Pátek - 13. května 2022

A tentokrát zase něco vážnějšího. Seriál Advokát vychází podle knižních předloh Michaela Connellyho. Když je jeho bývalý právní partner zabit, je Mickey Haller ponechán, aby převzal firmu, včetně také závažného soudního procesu s vraždou. S největším případem, který kdy musel řešit, Mickey zjišťuje, že v sázce může být víc, než si sám myslel.

APPLE TV+ 

THE ESSEX SERPENT

Pátek – 13. května 2022

Příhodně na pátek třináctého vyjde seriál, ve kterém se hlavním hrdinům bude vyloženě lepit smůla na paty. Série The Essex Serpent se zaměří na londýnskou vdovu Coru Seaborne, která se přestěhuje do Essexu, aby prozkoumala zprávy o mýtickém hadovi. S místním pastorem, kterého hraje sám Loki, si vytvoří pouto, jež balancuje na hraně přátelství a romantiky. Ale když dojde k určité tragédii, místní ji obviní, že stvoření přitahuje. Ve viktoriánské Anglii to holt bylo občas těžký.

HBO MAX

VÝBUŠNEJ KOKTEJL

Neděle - 8. května 2022

S rodinami elitních zabijáků je to těžký. Pokud je jeden z vašich rodičů jedním z nich, tak trochu se očekává, že půjdete v jeho stopách. Akčňák Výbušnej koktejl tak bude vyprávět o dívce jménem Sam, která je dcera schopné elitní vražedkyně. Když se ale jedna jistá zakázka zvrtne, bude si muset vybrat mezi životem nevinné osmileté dívenky a loajalitou ke své organizaci. Inu, je asi jasné, jaké rozhodnutí učiní. A jaké to bude mít následky.

BIRDMAN

Neděle - 8. května 2022

Mexická režisérská legenda Alejandro González Iñárritu může být na svůj snímek Birdman náležitě pyšný. Získal za něj totiž hned tři Oscary. Vyprávět bude o superhrdinském herci, který se pokouší oživit svou uvadající kariéru psaním, režií a hraním v broadwayské produkci. Je to teda trochu psycho, ale rozhodně v tom nejlepším slova smyslu.

AMAZON PRIME VIDEO

THE KIDS IN THE HALL

Pátek – 13. května 2022

Jste fanoušci Monty Pythonů? A nepohrdli byste jejich kanadskou verzí, která si říká The Kids in the Hall? Tento komediální soubor se totiž dočká revivalu v podobě nadcházejícího meta seriálu na Amazonu. A když říkám revival, tak to myslím doslova, protože veškeré herce v traileru vykopou z jejich hrobů. A jak se zdá, komediální parta se se svým humorem rozhodně nebude držet zpátky. No není to po čase závan čerstvého vzduchu? 

Pro dnešní díl je to všechno. Do komentářů nám napište, zda vás jedna z novinek nějakým způsobem zaujala. Byl to jeden z hororů? Chlípný doktor? Nebo snad Ghost in the Shell? Určitě nám dejte vědět. A zase příští týden! Zdar!