Jak poznat filmy Quentina Tarantina?

Ostré dialógy, stylizované násilí nebo porušování všech filmařských pravidel a konvencí. Tohle je Quentin Tarantino. Ale co třeba plagiátorství? Jak točí filmy jeden z nejslávnejších režisérů?

Vazači zhouby - božská válka, andělé a nechtěná genocida

Vojtěch Hlavenka, alias Artemian, na startovači úspěšně vybral dostatek peněz na vydání své knihy Vazači zhouby. Stojí ale tento titul za to? Na to jsme se podívali podrobně.

Tajuplné světy Neila Gaimana

Mezi fantasy krále na literárním, komiksovém a filmovém poli rozhodně patří i Neil Gaiman. A pokud jste se o slavném tvůrci Sandmana chtěli dozvědět něco bližšího, pak je dnešní téma přesně pro vás!

Nekanonické Star Wars příběhy, které by měl znát každý

Je 4. května, tedy Star Wars den! My jsme se vám dnes rozhodli představit naše oblíbené nekanonické Star Wars příběhy, které by měl podle nás znát každý fanoušek Star Wars! May 4th be with you!

Skrblík McKvák a jeho epický soundtrack

Skrblík McKvák, nebo po slovensky Držgroš McDuck je originální dobrodruh s epickým životním příběhem zapsaným v komiksové knize Život a doba Skrblíka McKváka. A má epický soundtrack!

Padá Netflix, přej si něco!

Ještě minulý rok byla platforma Netflix lídrem trhu. Teď to vypadá, že firma zažívá opravdu temné časy a zlepšení je v nedohlednu. Zvoní jedné z doposud největších streamovacích služeb umíráček?

Ed Wood: nejhorší režisér v historii filmu

Ed Wood - poznámka pod čarou filmové historie. Nejhorší režisér všech dob a ten, kterému se Hollywood vysmívá celá desetiletí. Plán 9 z vesmíru nebo Nevěsta monstra. Jsou ty filmy opravdu tak špatné?

Jak poznat filmy Tima Burtona?

Už ste niekedy počuli filme, ktorý bol typicky “Burtonovský”, ale vy ste nevedeli, čo to presne znamená? Povieme vám ako sa režisérovi Timovi Burtonovi sa podarilo vytvoriť vizuálne osobitý štýl.

Pán prstenů: Prsteny moci: Vše, co o seriálu dosud víme

Seriál od Amazonu je spjatý s mnoha kontroverzemi a zatím se mu dostává spíše negativních reakcí. Tento článek vám poskytne vše, co dosud o seriálu víme a co tedy můžeme od seriálu očekávat.

Hraný Příběh hraček a zrušený Obi-Wan. Jak se na apríla žertovalo ve světě internetové popkultury?

Čím vším se v internetovém světě popkultury nachytávalo na apríla? Na vše možné! Například na nového Doctora Who, hranou verzi Příběhu hraček a i nově vydaný díl knižní fantasy ságy Píseň ledu a ohně.

Ježek Sonic ve filmu a televizi

Ježek Sonic se řítí do kin nadzvukovou rychlostí a spolu s ním tentokrát přijde i jeho kamarád Tails a nový nepřítel Knuckles. Historie těchto původně videoherních postav je ale značně zamotanější.

Proč se HBO Max vyplatí a na co byste se měli podívat?

S příchodem HBO Max dorazilo také mnoho filmů a seriálů, které na předchozím HBO GO chyběly. A právě na tyto tituly bychom rádi v článku poukázali a doporučili vám ty nejlepší z nich.