Mandela efekt ve filmech - Když vzpomínky lžou

Nesprávne či nepresné spomienky má asi každý. Pokiaľ si však jednu konkrétnu vec, či udalosť nesprávne pamätá väčšia skupina ľudí, ide o takzvaný Mandela efekt.

Z bahna na výsluní – Jak se z Clone Wars stal kult

Tento týden proběhl největší svátek fanoušků Star Wars. Krom oznámení nadcházejících titulů a slev, jsme se dočkali i zakončení nejlepšího seriálu v historii celé série.

Knižní série a univerza, která definovala žánr fantasy: Část druhá

Před dvěma dny jsme si pro vás připravili první část tematického článku o knižních sériích a univerzech, která definovala žánr fantasy. Pohodlně se usaďte a užijte si naši druhou část výběru.

Knižní série a univerza, která definovala žánr fantasy: Část první

Dobré poledne, odpoledne, večer, podle toho, kdy tento článek čtete. Dnes se spolu podíváme na výběr fantasy knih a jejich světů, které definovaly žánr fantasy.

Resident Evil ve filmu - podprůměrná adaptace, nadprůměrný výdělek

Zombie apokalypsa patrí u fanúšikov žánru k obľúbeným koncom sveta. Dramatický scenár, v ktorom civilizáciu zrichtuje horda krvilačných nemŕtvych sa manifestoval aj vo filmovej sérii Resident Evil.

Batman v roušce? Listujeme v komiksech!

Realita, ktorej momentálne čelíme, nie je cudzia ani našim obľúbeným hrdinom ako Batman či Spider-man. S akými nákazami a vírusmi by sme mohli prísť do styku keby sme si prelistovali komiksy?

Mortal Kombat není jen hra, ale i průměrný film

Mortal Kombat je jednou z najznámejších videoherných značiek a okrem nekonečného radu brutálnych bojoviek vyprodukovala aj radu filmov, seriálov a animákov. My sa na ne v tomto videu pozrieme.

NANITS - Neobyčejné komiksy, které předběhly svou dobu

Představte si komiks, který reaguje na to, jak ho čtete. Nebo film, který se odehrává tak rychle, jak ho chcete sledovat. Obojí spojuje technologie komiksové platformy NANITS comics.

Slavným královským architektem za tři, dva, jedna…

Příjemný večer, svižná hra a dobrá společnost. Co víc si jen v této době můžeme přát. A právě s tím nám mohou pomoct Architekti.

Krotitelé draků - pokus o český Critical Role

Líbí se vám D’n’D, ale nemáte ho s kým hrát? Chtěli byste sledovat Critical Role, ale neovládáte angličtinu na potřebné úrovni? Zkuste Krotitele draků, pokus o českou mutaci tohohle fenoménu.

Asterix a Obelix: Cesta ke slávě

Nedávno opustil svet francúzsky ilustrátor Albert Uderzo, autor Asterixa a Obelixa. Na jeho počesť sme vytvorili tematické video, ktoré sleduje tieto slávne postavičky a ich vplyv na popkultúru.

Čeká nás konec Netflixu?

Streamovacie vojny sú v plnom prúde, víťazov však môže byť iba niekoľko. Aký je súčastný stav, čo nás čaká a koľko by bežného človeka stálo platiť si všetky streamovacie platformy dohromady?