První řada seriálu Světlo a stíny si ze světa Grišů ukousla víc, než je schopna přežvýkat

Netflix verze románového světa Grišů přináší oku lahodící spojení carského Ruska a magie, v příběhové a dramaturgické rovině ale adaptace lehce pokulhává.

West Side Story se vrací, Steven Spielberg objevuje kouzlo filmového muzikálu

Steven Spielberg se rozhodl oživit jeden z nejúspěšnějších muzikálů všech dob. West Side Story se vrací v novém kabátu, na velká filmová plátna se dostane koncem roku.

Věčné duše Epizoda Věčné duše #14

Vzpomínky, business, kouzla a zpěv

VĚČNÉ DUŠE JSOU ZPĚT! Po úspěšném vymýcení železožravých brouků v jeskyních Steelcove je na čase vyzvednout odměnu. Značná část skupiny Věčných duší ovšem přišla o své vzpomínky, kdy se jim vrátí?

Premiéra fantasy adaptace Světlo a stíny se blíží, seriál se připomíná v novém traileru

První řada očekávaného fantasy seriálu Světlo a stíny se nedávno dočkala nového oficiálního traileru, který diváky intenzivněji zasvěcuje do světa děsivých monster a nespoutané magie.

Slavná ulice Baker Street v rouchu černé magie, kriminální fantasy The Irregulars se představuje v oficiálním traileru

Netflix přichází s dalším fantasy projektem, který má ambice spojit realitu viktoriánského Londýna s nadpřirozenem. Mysteriózní krimi série The Irregulars se představila v oficiálním traileru.

Magická krajina očekávaného fantasy seriálu Světlo a stíny se dočkala oficiálního traileru

Po řadě drobných indicií se fanoušci románové fantasy série Griša konečně dočkali oficiálního traileru, který nabízí detailnější vhled do její seriálové adaptace z dílny Netflixu.

Winx Saga: Osud vám propálí mozek

Co funguje v kreslené podobě, nutně nemusí být úspěšné i v hrané verzi. Toto rčení přesně vystihuje nové Winx, které si pod svá (vílí) křídla vzal Netflix.

HBO spojí viktoriánskou Anglii s nadpřirozenem, nadcházející seriál The Nevers v oficiálním traileru

Dramatický seriál The Nevers od HBO zanedlouho přiřkne obyvatelkám viktoriánského Londýna nadpřirozenou sílu, která svou povahou odporuje nejen Božím zákonitostem.

Fantasy série Světlo a stíny bude inspirována dějinami Ruska, Netflix zveřejnil oficiální snímky a datum premiéry

Očekávaná série Světlo a stíny se na první pohled výrazně liší od toho, na co jsou fanoušci fantasy světa zvyklí. Netflix zanedlouho vymění ostré meče za střelný prach.

90VTEŘIN NERDFIX Epizoda S2E4

Princezna, drak, magie a kouzla

Dnešní díl bude moderovat skutečná princezna. A přijedou i drak a čarodějové, gigantická monstra, šlechtici, prostě vás čeká přímo pohádkový díl 90VTEŘIN.

Brány čarodějnické školy Alfea se právě otevírají novým studentům magie v seriálu Winx Saga: Osud

Netflix přichází s novým seriálem Winx Saga: Osud, jenž představí partu náctiletých studentů magie. Ti se učí ovládat své kouzelnické schopnosti, držet krok se soupeři a neztrácet hlavu kvůli lásce.

Fantasy seriál Světlo a stíny adaptuje úspěšnou knižní předlohu, Netflix jej uvede v první polovině příštího roku

Netflix přiblížil datum premiéry nového fantasy seriálu s názvem Světlo a stíny, fanoušci se do oblíbeného světa magie podívají v první polovině příštího roku.

Začátek nové fantasy série od amerického herce Chrise Colfera

Nakladatelství Fragment v těchto dnech vydalo novou knihu od amerického herce, spisovatele a muzikanta Chrise Colfera, kterého můžou fanoušci znát ze seriálu Glee. Nový titul nese název Příběh magie.

Temný kvítek je název druhého dílu série Krvavá magie

Nakladatelství Fragment bude v říjnu/októbri vydávat druhý román s názvem Temný kvítek, který spadá do série Krvavá magie. Informace o slovenské verzi z dílny nakladatelství CooBoo stále nemáme.

Andělský mág od Gartha Nixe míří k českým čtenářům

Nakladatelství Fragment připravuje na září/september vydání nového fantasy románu od australského spisovatele Gartha Nixe s názvem Andělský mág. Uspěje u českých čtenářů?

Dopis pro krále je zklamáním pro všechny fanoušky středověké fantasy

Knižní předloha byla epickou výpravou s podmanivou vůní rytířství. Adaptace Netflixu však po cestě znatelně klopýtá. A zavání při tom nedodělaností.

Druhé české vydání Nočního cirkusu od americké spisovatelky Erin Morgenstern

Nakladatelství Argo připravuje před vydáním druhého fantasy románu od Erin Morgenstern nové vydání debutového románu Noční cirkus, který u nás poprvé spatřil světlo světa v roce 2012.

Tajemný klášter Sladká Milost vychovává dívky ve smrtící bojovníky

V posledních dnech vyšel v Česku druhý díl fantasy série Červená sestra, který nese název Šedá sestra. Hlavní hrdinkou je novicka Nona Šedá, která stojí před důležitým rozhodnutím.

Nejsledovanější snímky za prosinec na HBO GO. Vévodí svět čar a kouzel

Fantastická zvířata a Harry Potter vévodí žebříčku nejsledovanějších snímků na HBO GO za poslední měsíc roku 2019. Jaké je přesné pořadí v České republice a na Slovensku?

Představitel Harryho Pottera se pokusí bez kouzel utéct z afrického vězení

Neexistuje moc všestrannějších herců než je Daniel Radcliffe. Na svém kontě má už snad každý žánr počínaje romantickou komedií končeje horory a akčními filmy. Teď si přidá do svého portfolia i útěk z…

Oznámeno datum vydání Fantastických zvířat 3

Po zklamání v podobě Grindevaldových zločinů bylo těžké věřit, že se vůbec dočkáme pokračování a nějakou dobu nás nechali čekat i tvůrci. Nyní ovšem máme potvrzen alespoň třetí díl.