Jak dobře znáš knihu Harry Potter a Princ dvojí krve?

Filmy Harryho Pottera zná každý druhý. Ale co knížky? Vítejte u šestého dílu kvízové série o nejslavnějším čarodějovi s jizvou na čele, ve které si prověříte své znalosti ze všech potterovských knih.

G. R. R. Martin prohlašuje, že kvůli dosud nevydaným Vichrům zimy narůstá počet zlomyslných fanoušků

Na další díl ze slavné knižní série Píseň ledu a ohně, ze které vychází neméně slavný seriál Hra o trůny, čekají fanoušci více než deset let. George R. R. Martin si ono úmorné čekání dobře uvědomuje.

Harry Potter a prokleté dítě: Je Daniel Radcliffe ochotný zopakovat si svou nejslavnější roli?

Režisér Chris Columbus několikrát vyjádřil přání natočit filmovou adaptaci prokletého dítěte, nepřímého pokrčování slavné série o Harry Potterovi. Je ale do toho ochotný jít i sám Daniel Radcliffe?

Třetí série Zaklínače představí významnou knižní postavu

Jelikož má třetí série Zaklínače již dokončený scénář, tvůrci se chystají přejít k začátku produkce. Nicméně nyní už víme, která postava se ve třetí řadě objeví. Bude to Geraltova dobrá parťačka.

Audiokniha Tempest Runner ze série Star Wars: The High Republic vyjde i knižně

Nedávno vydaná audiokniha, která rozšiřuje příběh jedné z vůdčích postav nepřátelských Nihilů, se po vzoru předchozích audioknih ze světa Star Wars dočká scénáře v pevné vazbě.

J. K. Rowlingová nebyla pozvána na oslavu dvacátého výročí vzniku filmového Harryho Pottera

Hned na úplném začátku příštího roku se dočkáme velkolepé události, která oslaví dvacáté výročí vzniku filmové série o Harry Potterovi. Chybět na ní ale bude autorka původní knižní série.

Harry Potter a Ohnivý pohár: Na obranu nejrozporuplnějšího dílu série

Někteří čtvrtý díl ze série o Harry Potterovi milují k smrti, jiní ho nenávidí do morku kostí. A i když má Ohnivý pohár problémy, osobně si myslím, že si určitě nezasluhuje hejt, kterého se dočkal.

Zaklínač: Už ve druhé sérii se dočkáme velkého a překvapivého odhalení z knížek

Převedení knížek do seriálové podoby není jen tak. A občas musí tvůrci sem tam nějakou tu událost trochu pozměnit. To je případ i jistého odhalení z knih, nad kterým mnozí čtenáři vyvalili oči.

Zaklínač: Kdo by si mohl zahrát Lea Bonharta, jednoho z největších padouchů knižní série?

Je možné, že hrozivou postavu nájemného zabijáka Bonharta již brzy uvidíme i v seriálu od Netflixu. Ale kdo by si ho mohl zahrát? Připravili jsme pro vás pět tipů!

Knižní série Assassin's Creed: Poslední potomci se po dvou letech dočkala pokračování

Fantom Print konečně vydal druhý román knižní série Assassin's Creed: Poslední potomci s podtitulem Chánova hrobka. Hlavní hrdina Owen bude muset najít skrze Animus další části Trojzubce ráje.

Legendární knižní předloha pro videoherní sérii S.T.A.L.K.E.R. dostává nové restaurované vydání

Piknik u cesty, kultovní scifi kniha, která se stala předlohou pro herní sérii S.T.A.L.K.E.R. se vrací zpět do Česka. Nové vydání bude obsahovat překlad vycházející z úplného, originálního textu.

Třetí román ze série Stranger Things míří do Česka

Během včerejšího dne bylo naplánováno datum vydání třetího románu ze série Stranger Things s podtitulem Šílená Max. Tentokrát se vydání ujalo nakladatelství Argo místo nakladatelství Fobos.

Knižní série a univerza, která definovala žánr fantasy: Část druhá

Před dvěma dny jsme si pro vás připravili první část tematického článku o knižních sériích a univerzech, která definovala žánr fantasy. Pohodlně se usaďte a užijte si naši druhou část výběru.

Knižní série a univerza, která definovala žánr fantasy: Část první

Dobré poledne, odpoledne, večer, podle toho, kdy tento článek čtete. Dnes se spolu podíváme na výběr fantasy knih a jejich světů, které definovaly žánr fantasy.

Pokračování příběhů lovců stínů v nové fantasy knižní sérii Nejstarší kletby

Pokračování příběhů lovců stínů z knižní série Nástroje smrti bude brzy pokračovat v nové knižní sérii Nejstarší kletby. Kniha s názvem Rudé svitky magie vyjde ve stejnou dobu česky i slovensky.