Cowboy Bebop - Cringe, nebo luxus? Cowboy Bebop - Cringe, nebo luxus? 6

Cowboy Bebop

Anime adaptace se stávají čím dál častějšími. Bohužel jen výjimečně se k nám dostane doopravdy kvalitní ztvárnění. Jak to ovšem vypadá s hranou verzí úžasné klasiky?

Druhá řada Pána tygrů je skvělým pokračováním, které klade zásadní otázky Druhá řada Pána tygrů je skvělým pokračováním, které klade zásadní otázky 9

Pán tygrů

Tygří fenomén pokračuje. A nutno říci, že svému předchůdci rozhodně nedělá ostudu navzdory tomu, že Pán tygrů samotný už není jediným středobodem vyprávění.

Druhá šance – Nelineární postapokalyptická jízda Druhá šance – Nelineární postapokalyptická jízda 7

Druhá šance

Druhá šance, debutový román Adama Pýchy, který čtenáře rozdělil na dva tábory. Jedni knihu opěvují do nebes, druzí zase odsuzují. Pravdou však je, že Druhá šance není ani průměrná, ale ani bezchybná.

Arcane: League of Legends - dokonalý seriál nejen pro hráče Arcane: League of Legends - dokonalý seriál nejen pro hráče 10

League of Legends: Arcane

Seriál Arcane podle hry League of Legends dokazuje, že je možné udělat prakticky dokonalou adaptaci herního příběhu, který si užijí jak hráči, tak i nehráči. A vy byste ho rozhodně neměli minout.

Temný rytíř: Historie Batmana a zrod nerdů - Povinná četba (nejen) pro nerdy Temný rytíř: Historie Batmana a zrod nerdů - Povinná četba (nejen) pro nerdy 9

Temný rytíř: Historie Batmana a zrod nerdů

Kniha Glena Weldona Temný rytíř: Historie Batmana a zrod nerdů se ve světe již uchytila. Trvalo to pět let, a teď si ji můžeme pročíst i zde. Stojí ale za to?

Kaštánek jako zrcadlo konvencí severských kriminálek Kaštánek jako zrcadlo konvencí severských kriminálek 7

Kaštánek

Kaštánek je přímo modelovým příkladem žánrových konvencí skandinávského noiru. Napříč recyklaci notoricky známých klišé však minisérie dokáže zaujmout ponurou atmosférou a stylovým perfekcionalismem.

Eternals nejsou typická Marvelovka (bez spoilerů) Eternals nejsou typická Marvelovka (bez spoilerů) 9

The Eternals

Eternals jsou ten typ snímku, který rozdělí fanouškovskou základnu na dva jasné tábory – milovníky a odpůrce. Film totiž dělá hodně věcí jinak a určitá změna v zajetých kolejích MCU může být na škodu.

Underground: Revoluce je sice méně dospělý než jeho předchůdce, ale o to více zábavný Underground: Revoluce je sice méně dospělý než jeho předchůdce, ale o to více zábavný 8

Underground: Revoluce

Druhý Underground je značně jiný, ale zároveň podobný svému předchůdci. Revoluce sice čtenáři předkládá derivát původního příběhu, ale vyprávění je mnohem zábavnější, akčnější a napínavější.

Není čas zemřít - Nová bondovka nedůstojně uzavírá jednu éru Není čas zemřít - Nová bondovka nedůstojně uzavírá jednu éru 7

Není čas zemřít

Na Není čas zemřít jsme čekali opravdu dlouho. Je ale značně diskutabilní, jestli to čekání nakonec stálo za to. Film je totiž plný rozporů a tak nějak zapomíná na odkaz svých předchůdců.

Duna je kinematografický skvost (bez spoilerů) Duna je kinematografický skvost (bez spoilerů) 9

Dune

Některá díla je zkrátka nemožné zfilmovat. Mezi takové se dlouho řadila i Duna od Franka Herberta. Nejnovější filmový počin je ale jedno velké ALE.

Komiks ze světa World of Warcraft je velmi zdařilou záležitostí Komiks ze světa World of Warcraft je velmi zdařilou záležitostí 7

World of Warcraft: Kletba worgenů

Po dlouhých letech a bojů s Blizzardem konečně i u nás mají vydavatelé možnost představovat nám knižní a komiksová díla spojená s touto videoherní značkou. Jak dopadl komiks o Worgenech?

John Wick z Japonska se opravdu nepovedl John Wick z Japonska se opravdu nepovedl 4

Kate

Netflix přichází s dalším akčním filmem, který nás zavádí do drsného prostředí japonského podsvětí. Je škoda, že tak zajímavý koncept dopadl opravdu bídně. Tento akčňák totiž zklamal na plné čáře.