Prequel na Hunger Games se pochlubil prvním klipem, ze kterého zamrazí. Doslova

Lionsgate fanouškům ukázal první klip z nadcházejícího prequelu na Hunger Games, který nese název The Ballad of Songbirds and Snakes. Zaměří se na minulost jedné z hlavních postav z původní série.

Young adult fantasy Dračí dcera kombinuje Popelku s Eragonem

Český nakladatelský dům Grada vydal pod svojí značkou Cosmopolis nový fantasy román, který potěší hlavně mladší fanoušky draků. Kniha Dračí dcera je zajímavou kombinací Popelky a Eragona.

Netflix fanouškům připomněl filmovou adaptaci knižní hexalogie Škola dobra a zla

Během středečního live streamu letní akce Netflix Geeked Week moderátoři připomněli filmovou adaptaci knižní série Škola dobra a zla. Novým informačním videem nás provedl autor knižní předlohy.

Představuje se young adult horor o zrodu Poison Ivy

Pamela Isley je mladá a zamlklá slečna, která se bojí mužů. Po nehodě v parku potká gothičku Alici Oh, do které se zamiluje. Jenže rodina Isleyů má velké tajemství a to lásce nepřeje.

Román Milosrdná vrána přináší temný fantasy svět ve stylu knih od Leigh Bardugo

Dva roky o vydání originálu se v Česku objeví první díl temné YA fantasy série Milosrdná vrána. Ten čtenáře zavede do role vůdkyně zabijácké skupiny, jejíž poslední práce nabere nečekané obrátky.

Slovenské vydání série Griša se v tomto týdnu dočká závěrečného dílu

V současné době oblíbená young adult fantasy série Griša se na Slovensku konečně dočká třetího dílu. Ten ponese název Povstanie ničoty a vyjde pod taktovkou nakladatelství Slovart (SK) tento týden.

Fantasy román Hořící království by měl ukončit oblíbenou sérii s názvem Zloději dýmu

Nakladatelství CooBoo by zítra mělo vydávat ukončení fantasy série Zloději dýmu od Sally Green. Kniha ponese název Hořící království a zavede nás k blížícímu se vrcholu války.

Sabrinina děsivá dobrodružství dostávají trailer k poslední sérii

Již nějakou dobu víme, že seriál byl zrušen, ale to nám určitě nezabrání v tom, abychom si poslední sérii užili. Doufejme, že se alespoň nějaké linky uzavřou a dostaneme uspokojivý konec.

Netflix prinesie seriál First Kill, young adult o upíroch

Netflix si objednal ďalší originálny seriál. Tento krát pôjde o adaptáciu young adult knihy First Kill o upíroch.

Tým odpadlíků musí vykonat sebevražednou misi v knize Aurora povstává

Na přelomu srpna/augusta a září/septembra vydalo nakladatelství CooBoo nový young adult sci-fi román s názvem Aurora povstává, který bude spadat do série s názvem Aurora.

Garcia a Picolo o tvorbe Teen Titans: Beast Boy

Knihu Teen Titans: Raven od spisovateľky bestsellerov Kami Garcie si zamilovalo množstvo ľudí. V rozhovore pre DC prezradili niečo málo z procesu tvorby novej druhej knihy s podtitulom Beast Boy.

Nový fantasy román Čarodějné znamení spojuje klasické fantasy se severskou mytologií

Nakladatelství King Cool má pro fanoušky fantasy dobrou zprávu. Dnes vychází první díl nové fantasy série Ashen Torment s názvem Čarodějné znamení. Fanoušci mohou očekávat i prvky severské mytologie.

Cursed sa ukazuje v novom traileri, ktorý odhaľuje viac z príbehu

Nové spracovanie artušovksej legendy od Netflixu sa zameriava na postavu jazernej panej a jej časť príbehu. Posledný trailer nám odhaľuje viac informácii o deji.

První díl Hrozba ze švédské young adult trilogie Potomci míří na pulty knihkupectví

Blízká budoucnost, klimatické katastrofy a nedostatek vody? To je svět nové young adult trilogie Potomci, jejíž první díl Hrozba míří na pulty knihkupectví. Titul vydává nakladatelství King Cool.

Modrá královna se vrací ve třetí části série Temné koruny s podtitulem Dvě temné vládkyně

Fantasy série Temné koruny je velice oblíbená, nejen v USA. České nakladatelství Fragment bude co nevidět vydávat třetí část s podtitulem Dvě temné vládkyně.

Dva superhrdinové musí sjednotit jednotlivé strany konfliktu v posledním díle trilogie Renegáti

Již brzy můžeme očekávat ukončení úspěšné trilogie Renegáti s podtitulem Supernova od americké autorky Merissy Mayer, která mimo jiné stojí za úspěšnou young adult sérií Měsíční kroniky.

Revoluce v dystopickém světě podle britské autorky Vic James

V našich knižních novinkách bychom měli myslet i na mladší čtenáře. Kniha, kterou Vám nyní představíme, patří mezi díla určená pro mládež, ale to neznamená, že si ji nedokážou užít dospělí čtenáři.

Princezna Anthia musí zachránit Rhodairi s pomocí poslední magické vrány

Mladá americká autorka Kalyn Josephson právě přišla do našich končin se svým debutovým fantasy románem s názvem Bouřná vrána, který spadá do stejnojmenné série a odehrává se v neobvyklém světě.

Vychádza Mera, prvý komiks z novej YA série DC superhrdinov

Čo robili superhrdinovia pred tým, než boli super a hrdinovia? Nová séria komiksov sa pozrie práve na to.