Avatar Michel

Michal Schmidt - Michel Bývalý redaktor

Pro produkci Fiolasoft psal od roku 2015 čtyři roky jako recenzent a redaktor tématické sekce pro pořad Filmové novinky. Je odmaturovaným filmařem, studentem prvního ročníku filmové a divadelní vědy v Olomouci, odkud ovšem bude prchat na scenáristiku a dramaturgii na FAMU do Prahy. Zn.: nepoužitelný k praktickému životu. Věnuje se i básnickému žánru slam poetry jako organizátor a performer. Je fanouškem Charlieho Kaufmana, Wese Andersona, Petra Zelenky, Wong Kar-waie a palačinek s jahodovou marmeládou.

5 let v redakci
6 publikací
1 recenzí
1 komentářů
Článek Novinka

Tvůrci Favoritky přesedlávají na adaptaci gotického westernu

Yorgos Lanthimos se stal ikonou Hollywoodu po úspěchu jeho Favoritky. Dostal tak nelehký režijní úkol, úspěšně zfilmovat adaptaci knihy Hawklinská nestvůra spisovatele Richarda Brautigana.

Článek Novinka

Studenti zlínské filmové školy spustili svůj festival karanténních filmů pro všechny kreativce

Studenti SŠ filmové ve Zlíně se pokouší okořenit karanténní časy svým festivalem snímků natočených za dobu izolace. Všechny přihlášené počiny se budou streamovat 15. května online.

Článek Novinka

Homecoming v novotách, nová série, noví herci, nový příběh

Amazon během karantény nezaspal, a tak vydal trailer na druhou sérii Homecoming. S novým příběhem i obsazením. Nového mysteriózního zážitku se dočkáme 22. května.

Recenze 9

Morava, krásná zem III: Genesis rozpoutává peklo v Rohatci

Vyvolávání nemrtvých? Satanismus a uctívači black metalu? To vše je na Moravě možné! Tedy dle série Morava, krásná zem, jejíž třetí díl se nyní usídlil na českých VOD kanálech.

Článek Novinka

Koronavirus má na svědomí odklad premiéry rebootu kultovního Candymana

První polovina nového roku se bude nést v odkladech očekávaných i méně známých titulů. Veškerá produkce je přerušena. Tohle postihlo i očekávaný reboot kultovního amerického hororu Candyman.

Článek Novinka

Nespoutaný život, alkohol a poklad - netflixovský seriál Outer Banks se předvádí v novém traileru

Nový seriál z produkce Netflixu, Outer Banks, který vychází 15. dubna na internetové televizi, se připomíná v novém traileru.

Článek Novinka

Google poezie potřebuje crowdfundingovou pomoc pro vydání tištené knihy

,,Básně dnes už nikdo nečte!” Tuhle větu jsme mohli slyšet dnes a denně několikrát. Google poezie ukazuje básnění dnešní doby, teď chce prorazit do tištěné podoby pomocí crowdfundingu na Startovači.