Druhý díl samurajské fantasy 47 róninů dostal oficiální název

Pamatujete ještě na tu samurajskou fantasy oddechovku s Keanu Reevesem v hlavní roli? Pokud se vám líbila, tak pro vás máme dobrou zprávu. Studio Universal totiž připravuje její nepřímé pokračování.

Filmová adaptace povídky od Haruki Murakamiho bude za Japonsko bojovat o Oscary

Působivé japonské drama o lásce a ztrátě se připojí k honu na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film. Snímek je filmovou adaptací povídky od známého autora Haruki Murakamiho.

John Wick z Japonska se opravdu nepovedl

Netflix přichází s dalším akčním filmem, který nás zavádí do drsného prostředí japonského podsvětí. Je škoda, že tak zajímavý koncept dopadl opravdu bídně. Tento akčňák totiž zklamal na plné čáře.

Netflix představuje novou fantasy, ve které jsou kouzla, elfové, orkové a… novověké Japonsko?

Netflix se v říjnu pochlubí novým anime snímkem, na který se pojí i čtyři roky starý fantasy film Bright od Davida Ayera. Opět nebude nouzi o orky a elfy, ovšem tentokrát se podíváme do Japonska.

Nicolas Cage jako nezvyklý záchrance v šíleném filmu Prisoners of the Ghostland

Americký herec Nicolas Cage se objevil v dalším šíleném snímku, co vlastně vůbec není překvapivé. V postapokalyptické pustině musí zachránit důležitou osobu, jinak vybuchne. Doslova.

Okko: Cyklus země, aneb Zaklínač z japonského období Heian

Druhý komiksový svazek série Okko s podtitulem Cyklus země stále dokazuje, že období starého Japonska je jedno z nejatraktivnějších zasazení vůbec. Jak si ale komiks vede v ostatních aspektech?

Sega chystá hraný film založený na japonské herní sérii Yakuza

Videoherní vydavatel Sega se rozhodl propůjčit práva na svojí značku Yakuza. Ve spolupráci s producenty 1212 Entertainment a Wild Sheep Content vznikne hraný film na motivy této akční adventury.

Staronový trailer na Attack on Titan a nové střípky informací

Trailer na čtvrtou sérii, který Crunchyroll nově nahrál na svůj účet, už jsme viděli. Známe však členy týmu, kteří zpracují náš oblíbený seriál. Čtvrtá série odstartuje 7. prosince.

Nový Kráľ šamanov sa ukazuje v krátkom teaseri

Na reboot populárneho Kráľa šamanov sme čakali veľmi dlho. Nie len že už vieme, že sa na ňom pracuje, dokonca sme dostali teaser v podobe krátkeho videa.

Manželský pár vytvoril zastávku z Môj sused Totoro

Japonský 70-ročný manželský pár na svojej záhrade vytvoril pre svoje deti a vnúčatá Totora a autobusovú zastávku v životnej veľkosti.

Japonský Ultraman stúpa k výšinám pod taktovkou Marvelu

Superhrdinský Ultraman z Japonska získava novú sériu a reimagináciu od západných tvorcov. Pod hlavičkou Marvelu vychádza v sérií The Rise of Ultraman.

Japonská bojovka King of Fighters dostane čínský CGI film

Herní studio SNK oznámilo animovanou adaptaci jejich akční série s názvem King of Fighters: Awaken. V traileru vidíme záporáka Goenitze a hlavního hrdinu Kyo Kusanagiho.

Opožděná Modrá Crew 15 nám přinese pokračování komiksové série Okko s tématikou středověkého Japonska

Nakladatelství CREW vydává kromě svazků a magazínu i čtvrtletník s názvem Modrá Crew, jehož obsah vždy vybírají čtenáři. V 15. číslo nás čeká pokračování fantasy série s japonskou tématikou Okko.

Ghost of Tsushima dostane svůj artbook, který bude vyveden v japonském stylu

Stejně jako tomu bylo u The Last of Us Part II, i další očekávaná PS exkluzivita Ghost of Tsushima dostane svůj masivní artbook. Tentokrát však bude vyveden ve stylu japonského tlustopisu.

Japonsko pod vodou v novém anime na Netflixu

Autoři se asi rozhodli, že tento rok nemáme dostatek pohrom. A proto si pro nás připravili tento seriál.

Rónin Miyamatu Usagi a inspektora Ishidu musí vyřešit nový případ ve 33. dílu Usagi Yojimbo s podtitulem Skrytí

Po koronavirové krizi začalo nakladatelství CREW opět vydávat nové komiksy. Na začátku června/júna nás čeká nový díl série Usagi Yojimbo s podtitulem Skrytí.

Herní židle jsou přežitek. Budoucností je herní postel

Herní židle jsou přežitek. V budoucnu budeme pařit ve speciální herní posteli. Alespoň tak si to představuje japonský specialista na nábytek Bauhutte.

Netflix bude streamovat filmy od japonského Studia Ghibli

Na Netflixu se během následujících tří měsíců dočkáme většiny filmů legendárního japonského filmového studia Ghibli.

Netflix nabídne japonské filmy Ni No Kuni a Dragon Quest

Příznivci japonský her a filmů se mají nač těšit. Společnost Netflix potvrdila, že se její předplatitelé mohou těšit na snímky Dragon Quest: Your Story a Ni No Kuni.

Crew vydá sľúbeného Berserka po tom, čo získal 3333 lajkov

České komiksové nakladateľstvo Crew sľúbilo fanúšikom japonskej mangy, že ak na ich facebook stránke nazbierajú do konca roka 3333 lajkov, tak vydajú Berserka. Koniec roka ešte nie je, lajkov je však…

Japonská nekomediálna Križovatka smrti, tak pôsobí seriál Giri / Haji

Detektív z Toyka riskuje prácu, kariéru, rodinu aj česť a cestuje do Londýna, aby našiel svojho dávno strateného brata, ktorý bol považovaný za mŕtveho.

V novém díle Into the Spider-Verse se objeví Japonský Spider-Man

Producent druhého dílu Into the Spider-Verse nedávno zmínil, že Japonský Spider-Man je pro film již nadesignován. Pokud tento Japonský skvost neznáte, stačí jen vědět, že je opravdu zábavný a také…

Netflix oznámil novú iteráciu Ghost in the Shell a rozhodne to nie je live action

Potichúčky, takmer pod našim radarom vypustil Netflix teaser na ich chystané anime (v plnom význame toho slova) Ghost in the Shell: SAC_2045. Ako už názov napovedá, dej sa bude odohrávať v roku 2045…