Fantasy Island

2020

Fantasy román Ztracené elfeíny otevírá novou sérii od Terryho Brookse s názvem Shannarův temný odkaz

Nakladatelství Fobos vydává nový fantasy román od Terryho Brookse s názvem Ztracené elfeíny, který otevírá sérii Shannarův temný odkaz.

Trocha zlé krve otevírá novou grimdark fantasy sérii

Joe Abercrombie vydává další knihu ze svého originálního fantasy světa, tentokrát s lehkou příměsí Industrializmu. Fantasy nemusí být pouze středověk.

Vydání pokračování fantasy série Krutý princ (Férská sága) je na spadnutí

Brzy vyjde třetí díl z fantasy série Krutý princ/Férská sága s podtitulem Královna ničeho/Kráľovná ničoho. Titul vyjde v češtině i ve slovenštině skoro naráz pod nakladatelstvím CooBoo a Slovart SK.

Mix fantasy a postapokalyptického žánru? To je nový román Zuzany Hartmanové s názvem Před bouří

Zuzana Hartmanová se doteď věnovala fantasy povídkám. V dohledné době však zkusí štěstí s novým fantasy románem Před bouří s postapo tématikou. Knihu bude vydávat nakladatelství Host.

Urban fantasy Aviaristka nám ukáže skrytý alternativní Londýn obydlený lidmi s magickými schopnostmi

Nakladatelství Argo připravuje vydání debutového urban fantasy románu od Deborah Hewitt s názvem Aviaristka. V tom se vžijeme do role mladé dívky, jež dokáže vidět magické ptáky strážící lidské duše.

Shadow of the Conqueror je fantasy na kterém se podílí i čeští šermíři

Na Kickstarteru můžete přispět na fantasy film YouTubera z Shadiversity. S projektem vypomohou i čeští šermíři.

Nový Jodorowskyho fantasy komiksový příběh plný násilí, sexu, zrady a zakázané lásky

Nakladatelství CREW připravuje vydání druhého dílu komiksové série Královská krev s podtitulem Pomsta a vykoupení od legendárního Alejandra Jodrowskyho. Jedná se o velmi drsné dark fantasy.

Napůl člověk a napůl elf Jaevidem se stane vyvoleným dračím jezdcem ve fantasy románu Letopisy dračích jezdců

Nakladatelství Alpress připravuje vydání nového fantasy románu pro děti a mládež s názvem Letopisy dračích jezdců. Ten by mohl alespoň trochu uspokojit fanoušky Eragona a dalších dílů z této série.

Fantasy western Chřestýš Callahan konečně vyjde i na Slovensku pod názvem Štrkáč Callahan

Slovenský spisovatel Juraj Červeňák vydává většinu knih v češtině z komerčních důvodů. Po 7 letech se však na Slovensku v originále objeví fantasy western Chřestýš Callahan pod názvem Štrkáč Callahan.

České fantasy z rozpadajícího se Sovětského svazu? To je nový román Šedá od Dalibora Váchy

Nakladatelství Epocha připravuje na červen/jún kromě sci-fi románu Město v oblacích další knihu. Půjde o fantasy román Šedá, který se odehrává v rozpadajícím se Sovětském svazu.

Dopis pro krále je zklamáním pro všechny fanoušky středověké fantasy

Knižní předloha byla epickou výpravou s podmanivou vůní rytířství. Adaptace Netflixu však po cestě znatelně klopýtá. A zavání při tom nedodělaností.

Temná fantasy manga Berserk má své datum vydání

Nakladatelství CREW bude v polovině čevence/júla vydávat první díl známé dark fantasy mangy Berserk. Jedná se o příběh plný akce, romance a erotiky.

Legendární "scifi" dílo z roku 1920 s názvem Aké bude Slovensko o 100 rokov v elektronické verzi zdarma

V roce 2019 vzniklo na Slovensku nové občanské sdružení Zabudnuté knihy. To teď nabízí knihu Aké bude Slovensko o 100 rokov zdarma v elektronické podobě.

Po 4 letech ukončuje český autor Jan Urban svou urban fantasy sérii Pragocalypsa pátým dílem s podtitulem Soudný den

Český autor Jan Urban vydává pod nakladatelstvím Fantom Print pátý a poslední díl ze série Pragocalypsa s podtitulem Soudný den. Společně s ním vychází i reedice prvních třech dílů.

Tajemná knihovna plná dobrodružství ve fantasy románu Bezhvězdné moře

Slovenské nakladatelství Lindemi a české Argo připravují vydání druhého fantasy románu od americké autorky Erin Morgenstern. Kniha ponese název Bezhvězdné moře.

Knižní série a univerza, která definovala žánr fantasy: Část druhá

Před dvěma dny jsme si pro vás připravili první část tematického článku o knižních sériích a univerzech, která definovala žánr fantasy. Pohodlně se usaďte a užijte si naši druhou část výběru.

Banda zlodějů musí podstoupit velice riskantní akci ve fantasy románu Prokletá věž

Nakladatelství Epocha bude brzy vydávat druhý fantasy román od nadějné české autorky Michaely Merglové. Kniha ponese název Prokletá věž a bude se věnovat zlodějské partě.

Knižní série a univerza, která definovala žánr fantasy: Část první

Dobré poledne, odpoledne, večer, podle toho, kdy tento článek čtete. Dnes se spolu podíváme na výběr fantasy knih a jejich světů, které definovaly žánr fantasy.

Nová česká fantasy pohádková kniha Pekelný plášť na Hithitu

České nakladatelství Bookmedia spustilo kampaň na crowdfundingovém serveru Hithit. Peníze mají sloužit na vydání fantasy pohádkové knihy Pekelný plášť, která je debutovým dílem Simony Michálkové.

Rozdílní hrdinové, stejná cesta, jiný cíl. To je fantasy román Třpytící se město

Česká autorka Lenka Badurová přichází se svým debutovým fantasy románem Třpytící se město, který spadá do plánované trilogie s názvem Lea Honor.

Sonda do duše vlkočlověka v českém fantasy románu Ne/Být vlkem

Český autor Ondřej Adler vybíral nějaký čas dozadu finance na vydání debutového fantasy románu Ne/Být vlkem. Kniha se nedostane pouze k backerům, ale také ke všem ostatním čtenářům ve formě e-booku.

Šílená sekta chce vytvořit z mladého chlapce boha ve fantasy románu Manifest bludu 1: Nespasitelní

Fantom Print připravuje vydání prvního dílu fantasy románu Nespasitelní ze série Manifest bludu. Kniha pojednává o šílené sektě.

Pokračování příběhů lovců stínů v nové fantasy knižní sérii Nejstarší kletby

Pokračování příběhů lovců stínů z knižní série Nástroje smrti bude brzy pokračovat v nové knižní sérii Nejstarší kletby. Kniha s názvem Rudé svitky magie vyjde ve stejnou dobu česky i slovensky.

Fantasy podání čarodějnických procesů v románu Holubice a had

V našich končinách zatím neznámá autorka Shelby Mahurin již brzy přijde se svým prvním fantasy románem Holubice a had ze stejnojmenné série, který se věnuje čarodějnickým procesům.

Sedmý díl dark fantasy komiksu Raven Nevermore míří na Kickstarter

Pro ty z vás, kteří jsou spíše na klasicky laděné komiksy, tu máme další Kickstarter kampaň, ve které autor Nuno Teixeira vybírá finance na vydání 7. dílu komiksové série Raven Nevermore.

Český fantasy román Střípky času je již k dostání ve formě audioknihy

Česká úspěšná autorka Petra Slováková (Cvrček v krabičce) vydala v roce 2019 fantasy román Střípky Času. Tento román vyšel fyzicky i formou e-booku. Nově však vychází i jako audiokniha.

Hrdina Alex musí vyšetřit tajemství zakázaných rituálů ve fantasy románu Prokletý

České nakladatelství FANTOM Print právě spustilo předprodej na druh díl fantasy série Alex Verus s podtitulem Prokletý od britského autora Benedicta Jacka.

Quibi bude plné scifi, fantasy a hororu, pridali sa Roiland aj Spielberg

Streamovacia služba pre mileniálov Quibi sa pýši videami pod desať minút. Od 6.4 začína fungovať. Svoje najsilnejšie karty však ešte stále neodhalila. Patrí k nim aj séria od Stevena Spielberga.

Člověk jako druh si musí zpět vybojovat svou vysokou pozici v českém fantasy románu Běsi z temného hvozdu

Český fantasy autor Petr Jaroněk právě informoval na svém facebookovém profilu, že je jeho nový fantasy román Běsi z temného hvozdu i přes všechny překážky připraven ke koupi na různých eshopech.

Nová akční fantasy kniha Leichenberg od Oskara Fuchse

Fanoušci české fantasy a scifi literatury, "nastražte své uši", neboť český autor Oskar Fuchs, který stojí za knihami jako Frost nebo Hikotiri, vydává svou třetí knihu s názvem Leichenberg.

Vydání pokračování úspěšné fantasy knihy s názvem Deti cti a pomsty je na spadnutí

Po své úspěšné prvotině s názvem Děti krve a kostí přichází americká autorka Tomi Adeyemi s druhým dílem této trilogie nesoucím název Deti cti a pomsty.

Slovenský sci-fi a fantasy časopis Jupiter sa vracia po úspešnom Startovači

Časopis Jupiter patril medzi stálice slovenskej fantasy scény. Po zániku Fantázie bol jedinou časopiseckou alternatívou k českým časopisom Pevnost či XB-1. Po troch rokoch sa vracia vďaka Startovaču.

LARP a Living Fantasy v Čechách - rozhovor s organizátorem Rudoboru

Co si představit pod manifestem "Living Fantasy", jak může vypadat LARPařská zbroj a co všechno hostí Fantasy vesnička Čisovice? Dozvíte se v rozhovoru.

Nová česká fantasy pohádka Princezna zakletá v čase se předvádí v novém traileru

Konečně to vypadá, že bychom se po delší době mohli dočkat pořádné české pohádky, která se snaží být originální a přichází se skutečně zajímavou myšlenkou.

Herní studio Fantasy Flight chtělo vytvářet hry na motivy deskovek, ale to už se nestane

Příští měsíc dojde k zavření videoherní divize Fantasy Flight Games. Jedinou jejich hrou tak zůstane desková videohra na motivy Pána prstenů z loňského roku.

Nová fantasy Shadow and Bone, která poběží na Netflixu, nabírá sedm nových posil

Zdá se, že se dočkáme další epické fantasy, jež si bere inspiraci v rozsáhlé a velice spletité knižní předloze.

Urban fantasy Onward dostala nový trailer

Pixar pre nás pripravuje animák Onward, urban fantasy príbeh s Chrisom Prattom a Tomom Hollandom v hlavných rolách. A dnes na nás vrhol tretí trailer.

Český fantasy film Poslední z Aporveru se připomíná trailerem krátce poté, co se mluví o trestném stíhání producentů

Producenti filmu se měli dopustit dotačního podvodu. Ambiciózní snímek se bude v příštím roce dražit za vyvolávací cenu 18 milionů korun. Uvidíme ho někdy?

Sony vypustilo trailer k chystanému filmu FANTASY ISLAND

Do kin přichází trochu zvrácená adaptace stejnojmeného Amerického seriálu ze 70tých let.

Zaposlouchejte se do Písně Oceli, knihy, která se řadí ke kořenům žánru fantasy

Nová kniha je od autorky Michaeli Merglové. Ta psala doposud především povídky. Můžeme například zmínit knihu Ve stínu magie, kam napsala povídku Nájemné meče.

Efekty v seriálu Zaklínač se více přiklání k hororu než k fantasy

Autoři seriálu se inspirovali polským folklórem a dalšími kuriozitami. Podívejte se rovněž na nové obrázky, které mají skvělou atmosféru.

Pokračování rodinné fantasy komedie Hokus pokus pouze na Disney+

Netflix, HBO GO, Amazon Prime a brzy také Apple TV Plus a Disney+. Filmové streamovací služby se pěkně rozrůstají a my diváci budeme muset brzy volit, jaké si předplatíme.